Hengelaars vertegenwoordigen en bloeiende sport gezonde Dit seizoen nog veel te doen Prijzenswaardig debuut 7an MOOC-cabaret Texel helpt bij universitair onderzoek Rijks H.B.S. op excursie naar de Noordoostpolder Jimmy Brown en de Oranjehemden LAATSTE NIEUWS Iets van u bij? KLEINE FEITEN Onderzeebootjager „Zeeland" te water Ingebruikstelling basketball-velden IN HET KORT VIOS nog één kans Rhee's minister van Defensie vervangen DE KRACHT VAN HET DOBBERTJE.... Afdeling Den Helder vormt in de bond hechte gemeenschap van 450 leden 0T HET ALGEMEEN GEVEN de hengelaars aan hun sport weinig ruchtbaarheid. Dat e at niet weg, dat in eigen boezem een zeer grote activiteit wordt ontpit Niet alleen door' de kleine, ongeveer zes en twintig leden tellende, ^^^higing „Voor Ons Genoegendoch ook en vooral door de Hen ge 'rcniging „Den HelderEn nu men langs Tussen Haaks en Kuitje Geslaagde verpleegsters Marine-opleidingsschp uit de VS in Amsteram Zeiljacht „Urania" op reis met adelborsten Afkomst en ras BURGERLIJKE STAND ONGELUKKIGE VAL PARTIJ De nieuwe afdeling oogstte veel succes Nuttige bestemming van schoolreisje r 't Zand N.H. Kanaal toneel van kanjervangs tfina le Hippolytushoef Bromfiets tegen auto Prom. Afd. N.Holland DINSDAG 30 JUNI 1953 de waterkant de vissers oy tientallen aantreft verdient het aanbeveling ook deze ontspannende liefhebberij eens in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Of wist u. dat de Hengelsportvereniging „Den Helder momenteel omstreeks vierhonderd leden telt en nog een afdeling bezit van zo n vijftig adspirantleden? laars tot het zogenaamde visserslatijn behoren Voor de leden is interessant, dat zij, wanneer zij een grote vis kunnen be machtigen, de gelegenheid krijgen om te dingen naar een vijftal jaarprijzen om de „flinkste knaap". Als een hen gelaar een aanzienlijk exemplaar heeft opgehaald, dan spoedt hij zich naar de heer De Does in de Koningstraat, om zijn vangst te laten meten en wegen, en er vervolgens aantekening van te laten doen in de boeken. En op de jaarvergadering breekt dan het grote moment aan: daar worden de prijzen uitgereikt. En wist u, dat de afdeling „Den Helder" met betrekking tot een aan tal wateren het „alleenrecht" heeft tot het uitgeven van vergunningen? Wij zullen ze opnoemen: Noordhollands Kanaal van Ankerpark tot Kolksluis (voor het vissen met meer dan, één hengel en voor de hengel, geaasd met vis); polderwater Breezand (hengel- In de loop der jaren heeft de hen gelsport zich in een geweldige ont wikkeling mogen verheugen. En onge twijfeld niet ten onrechte, want na een vermoeiende dagtaak of in een periode van overspanning is het heer lijk, nabij en op het water te ver toeven en rustig-verpozend te trach ten de visjes te verschalken. Daar naast kent de hengelsport voor de hartstochtelijke beoefenaars de spor tieve zijde, het ontketenen van een jacht op de waterbewoners, die uiter aard naar willekeur bijten of speels zuigen aan worm of deeg, waardoor het geduld zwaar op de proef wordt gesteld. De Algemene Hengelaarsbond, waar hij de afdeling Den Helder is aange sloten, telt 70.000 leden uit een 445-tal verenigingen. Een jaar of twintig ge leden stonden de zaken wel even an ders. Toen bezat de organisatie zes en tachtig verenigingen met in het totaal slechts tienduizend leden. Het lijdt geen twijfel, dat de aansluiting bij een dergelijk lichaam vele voordelen biedt. Zo ontvangt ieder lid maandelijks een orgaan, waarin, met betrekking tot de hengelsport, alle mogelijke vraagstuk ken worden behandeld. Bekende sport vissers verlenen daaraan hun mede werking. Eventuele beRalingen of ver anderingen in de Visserijwet worden besproken en verder heeft elke afde ling in het blad een eigen hoekje, dat is bedoeld voor plaatselijke mededelin gen. Hoewel de buitenstaander weinig of niets uit bet georganiseerde hengel sportleven verneemt, hij kan er van overtuigd zijn, dat men niet op zijn lauweren rust. Jaarlijks geeft de af deling acht onderlinge concoursen, waarvan twee op baars, twee op wit- vis, twee op karper en twee op snoek. Aan deze wedstrijd nemen steeds een honderdtal leden deel. Zij trachten uiteraard elkaar de loef af te steken, waarbij het meestal gaat om het aan tal, maar ook om het grootste exem plaar. Men volstaat niet met onderlinge concoursen. Men gaat ook naar buiten om de strijd aan te binden met een zustervereniging, zoals de binnenkort te houden baars wedstrijd tegen „De Snoekbaars" in 't Zand. Voor de uit zending worden vijf en twintig leden uitverkoren, van wie men overtuigd is, dat zij uitstekende baarsvissers zijn. Die selectie van deelnemers geschiedt niet voor niets, want de naam van de club staat op het spel: Verleden jaar wi?t „Den Helder" de wisselbeker in de wacht te slepen en straks, in Augus tus, zal 't Zand vanzelfsprekend trachten, er beslag op te leggen. Ver der staan de afdeling Den Helder twee wedstrijden te wachten tegen Nieuwe Niedorp. En daarvoor zullen de vijf va twintig beste snoekvissers worden aan gezocht. Er zit, zoals men ziet, dus ook aan de hengelarij nog wel het één en ander vast. En denkt er om, dat niet alle uitlatingen van de hen ge- Op de Jan Verfailleweg is de 22- Jarige C. G., die als „stangpassagier" de 11-jarige G. B. vervoerde, door zijn fiets gezakt. Het voorwiel bleek tegen de dub bele belasting niet bestand te zijn. Schaafwonden waren het gevolg. De ladder, die vorige week werd gebruikt bij de roei wedstrijden van W. en O., en vermoedelijk na afloop bij het Raadhuis is blijven liggen, is door onbe voegden meegenomen. Een stadgenoot, die zich geroepen gevoelde om onder drankinvloed een rij wiel te besturen, werd deswege bekeurd en zal dus wel voor de gebruikelijke boete van honderd gulden moeten op draaien. Verscheidene sportvissers werden geverbaliseerd, omdat zij niet in het be zit bleken van een „visbewijs" (ten raad- huize verkrijgbaar na storting van twee kwartjes, „ter bevordering van de vis stand"). Jongstleden Zondag moest de politie weer verscheidene bonnetjes uitschrijven omdat van de zon genietende lieden in verboden duingebied vertoefden of de beplanting van de zeereep beschadigden. Hr Ms fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" zijn gistermorgen naar zee vertrokken voor oefeningen met het Smaldeel V. Het is morgen hoog water om 10.25 en 23.30 uur en laag water om 4.30 en 17.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 18,5 graden Celsius. De dames G. Biersteker, J. H. M. a Campo, L. C. Dobbinga, J. Meiners, M. Mekkink en L. G. Troost, allen werk zaam in het gemeenteziekenhuis, zijn ge daagd voor de aantekening „Ziekenver pleging". Geen der candidaten werd af gewezen. en snoekvergunningen); polder oe- gras (voor één hengel geaasd mefyis en voor meer dan één hengel );be- perkt aantal voor de Fortgrachten de spoorsloten van Den Helder tot de Kleiweg te Breezandhet ni(we Balgzandkanaal (beperkt aantal één hengel). De concotsen Vandaag en morgen kan mei de hengelaars voor een onderling ;on- cours op witvis aantreffen lang; het Noordhollands Kanaal; Zondag <ordt om het grootste gewicht gevist, aders om de lengte en het gevangen antal exemplaren. De volgende concorsen staan nog op het programma: ÜJuli op karper Fortgrachten; 1 en 2Aug. op witvis Fortgrachten5 en ("Sep tember op baars Noordholland Ka naal; 11 October op snoek older Breezand22 November op inoek Noordhollands Kanaal; tot beslu: (da tum nog niet bekend) op snoebaars Noordhollands Kanaal. Zoals me ziet: de hengelsport heeft ook in oze ge meente en in de omgeving eei grote aanhang. En het af te werke pro gramma is niet klein, hetgeei moge getuigen van een bloeiend vereigings- leven. Het Amerikaanse marine-oteidings- schip „Empire State" zal een officieel bezoek brengen aan Amstemm van 17 -24 Juli. De Kapitein A. I Olivet voert het bevel over 71 offiteren en manschappen en 364 cadettn. Het schip meet 6059 bruto reg. tn, is 426 voet lang, 57 breed en 16 diet MET een tweetal avonden in de gezellige eigen sociëteit aan de Spoorstraat heeft de amusementsgroep van de M.O.O.C., <t jongste loot aan de vruchtbare M.O.O.C.-stam, gepresenteerd: de cabaret afdeling. Zo men mocht menen, dat de Marine-onderoffieerenclub hiermede weer een stapje nader is tot het doel, het .sehejpen van goede ontspanningsmogelijkheden voor de onderofficier, dn is dat slechts ten dele juist. Het doel ligt namelijk verder. Men noet dat zoeken op het niveau van de onderlinge verstandhouding, let saam horigheidsgevoel en het zich een recht onderdeel weten vai de Ko ninklijke Marine. Eén van de middelen, die een dergelijke 4 ook na de pensionnering niet verslappende band kunnen leggen, s het ge zamenlijk werken aan en profiteren van hetgeen de M.Ö.O.C tot haar dagelijkse doelstellingen heeft gemaakt. Te Vlissingen is Zaterdag onder gro te belangstelling op de werven van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" de onderzeebootjager „Zee land" *e water gelaten door de echtge note van de secretaris-generaal van het departement van Marine, me vrouw H. A. S. van Houten-Hendrik- se. Onder de aanwezigen bevonden zich vele autoriteiten, o.a. de minis ter van Oorlog en Marine ir. C. St de secretaris-generaal van dit minis terie de heer J. J. van Houten, de schout-bij-nacht T R. Deelder, hoofd intendant van de zeemacht, comman deur H. Bos, plaatsvervangend chef van de marinestaf en voorts de waar nemend Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, de heer C. Phi- lipse. De tewaterlating had een vlot ver loop. Om precies 11.27 uur gleed de boot in haar element terwijl het mu ziekcorps van d^ koninklijke harmo nie „Ons Genoegen" uit Vlissingen het Wilhelmus speelde. Nadat het schip gracieus te water was gelaten, begaven de genodigden zich naar het Scheldekwartier, waar een receptie werd gehouden. Hier werd het woord gevoerd door het oudste lid van de directie van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde", ir. H. W. van Tijen. Deze zei, dat de ze tewaterlating een belangrijk eve nement betekent in de geschiedenis van „de Schelde". Voor het eerst sinds dertien jaar ging er weer een mari neschip te water op deze werff. In 1940 gebeurde dit voor het laatst, toen de „Isaac Zweers" te water werd ge laten. Voorts zei hij, dat er meer dan vijftig marineschepen in totaal door de maatschappij „De Schelde" waren ge bouwd. Onder bevel van luitenant ter zee der eerste klasse W.P. Jansen is gisteren vertrokken het zeiljacht Hr.Ms. „Ura- nia" met aan boord een aantal adel borsten, voor een reis naar de Noorse wateren. Via Rosyth in Schotland vaart het schip naar de Hardangerf jord, waar het H-Ms. „Tromp" zal ontmoeten. Alle adelborsten van H.Ms. „Urania" gaan daar over op deze lichte kruiser, terwijl uit de aan boord van H.Ms. „Tromp" aanwezige adelborsten een nieuwe bemanning voor H.Ms „Urania zal worden aangewezen, die dit jacht via Oslo en Kopenhagen zal thuis' „Urania" varen. Begin Augustus wordt de alhier terugverwacht. Gevonden: étui met tekenbe hoeften, vulpotlood, legitimatiebewijs, ziekenfondscoupons, jongensrijwiel, vul pen. Engelse sleutel, armbandje, hond, portemonnaie. Verloren: kinder-driewieler, pols horloge regenjas, étui met inhoud, ac- tentas, 'gouden ringetje, ringetje met steentje, blauw baby-schoentje, bril, rijbewijs, wegenbelastingkaart, papie ren zakj# met 741, portemonnaies resp. inh. ƒ90, 45, 8 en 3. Dr Huizinga, Privaat-docent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, kwam naar Texel om voor een gehoor van onderwijskrachten een lezing met lichtbeeiden te geven over zijn ver moedens op anthropologisch gebied en de medewerking in te roepen van de onderwijzers bij het inschake len van de scholen, teneinde deze ver moedens aan de werkelijkheid te tes ten. Met interessante lichtbeelden ver duidelijkte hij de verbreiding van de verschillende rassen van Europa. Dc diverse mensentypen passeerden goed kenbaar de revue. Dr Huizinga onder scheidde: het Alpiene type, dat later door het Nordische werd gespleten in twee delen: de Lappen in het Noorden en de rest in het Zuiden. In ons land waar een mengelmoes van rassen te vinden is, kan men nog duidelijk de oorspronkelijke rassen herkennen: Nordisch tflpe, kenbaar aan het lange gezicht, de blonde ha- De nieuwe basketball-velden in de nabijheid van de Coenraad Botstraat (Oud Den Helder) worden Donderdag avond 2 Juli om half acht officieel in gebruik gesteld. In de Tivoli-bioscoop wordt van heden- tot en met Donderdagavond „Het graf van Dhengis Khan" vertoond, terwijl het programma van de Witte voor heden- en morgenavond „Trans- continental express" vermeldt, Zaterdag wordt ten postkantore het jubileum gevierd van de besteller eerste klasse A. Klopper, die morgen veertig jaar in dienst is van de P.T.T. Bevallen: J. C. Slotemaker - Drijver, z. N. C. MeyerMichaël, z. H. H. Eelmande Werker, d. M. LaanEvers, d. A. J. van Gils Mourik, z. N. A. van der Meulen— van Veen, z. J. Schuurman— Postumus, z. M. W. Schildervan Til, z. IJ. de Langen—Radsma, z. A. G. W. KaastraHoveling, z. W. A. Pruiksma—Bommezijn, z. J. Jole—de Leeuw, d. M. Visser- Wals, d. J. de Leeuw—Poelgeest, z. L. B. de Regt—Engelblik, z. M. LuitenBei.eker, d. D. M. van VeenSchreuder, d. Ondertrouwd: M. Beukers en C. Glijn. Getrouwd: H. C. Kuus en A. H. Samson. W. J. Geus en M. G. Grooff. A. A. Luholima en M. Schreuder. J. J. Wentel en E. Gon- kel. G. C.-Zijm en M. .Th. Aggen- bach. P. F. van der Maden en J. K. Plooij.— H. Stedema en I. A. Beishui zen. G. L. de Haan en Chr. Meu- lendijks. Overleden: P. W. van Eeten, v, 7 jaar. L. P. van der Kuijl, m, 72 jaar. ren en de blauwe ogen, (ook wel het Friese type genoemd). Het zijn vrij aggressieve mensen, die meestal lang van bouw zijn. Alpiene type: rond ge zicht, donker van uiterlijk met bruine ogen (Frans type) korter gebouwd en meer gemoedelijk van karakter. Me- diteraan type. lang van bouw, donker type en een lang, scherp gezicht (Ita liaans). Overwegend in ons land is de Nordische inslag, maar op enkele plaatsen b.v. in Noord-Brabant, vin den we meer Alpiene type, terwijl in Zeeland beide rassen dooreen worden gevonden. Het is afgezien van deze uiterste kenmerken (want meestal komen ze gemengd voor) niet gemakkelijk de rassen te onderscheiden. Men zoekt al lang naar een beter middel. Dr. Hui zinga hoopt dit nu gevonden te heb ben in het onderzoek van de vinger patroons (prettiger woord voor vin gerafdrukken). Het schijnt vast te staan, dat het patroon van de vinger reeds vóór de geboorte zijn definitief model heeft gekregen en wel in de vijfde maand na de conceptie. Men vermoedt nu een zekere correlatie tussen de vingerpatroons en de ras- senmerken en om dat te kunnen on derzoeken, moet men van een zeer groot aantal vingers het patroon verw gelijken. Dat is de reden, dat de scholen wor den ingeschak.eld. In Zeeland is dit onderzoek reeds begonnen. Nu is Texel aan de beurt. Dat men met de eilanden begint, heeft zijn speciale reden, daar men meent, dat hier door de meer geïsoleerde ligging de rassenkenmerken zuiverder zijn bewaard. Als Texelaar neemt men dan degene, wiens vier grootouders op Texel zijn geboren. Wel doen de vingerpatroons van de anderen ook dienst, want hierin hoopt men dan aanwijzingen te kunnen vinden omtrent andere rassen. Mogelijk zou dit onderzoek ons dan ook iets kunnen leren over de afkomst van de Texelaars. In elk geval lijkt het ons wel, dat de uitslag en de mogelijke conclusies van dit onderzoek, de lezers te zijner tijd zullen interesseren. De meeste Texels scholen hebben toegezegd het onderzoek van de Uni versiteit te helpen steunen. Zondagmorgen reed een motorrijder de steile badweg op, Waarbij zijn motor bij het overschakelen terugliep. De rijder alsmede een vrouwelijke duopassagier kwamen te vallen, waarbij laatstgenoem de een pols brak. CONCERT IN HET PARK Zaterdagavond waren vele muziek liefhebbers naar het Park te Den Burg gekomen om te luisteren naar D.E.K. uit Den Hoorn en het accor deongezelschap van de heer Brouwer. De accordeonisten waren voor ons nieuw. De eerste kennismaking is ons zeer bevallen. Een muziekgezelschap onder zulk een goede leiding moet het ver brengen. GESLAAGD De heer J. Zwan jr. uit 'de Koog is geslaagd voor het einddiploma van de hogere hotelvakschool te Den Haag. UET is geen wonder, dat een om- n vangrijk „gezin" als de Koninklij ke Marine „kinderen" telt, die op al lerlei markten thuis zijn. Zoals ook de burgermaatschappij velerlei talen ten voortbrengt, zo treft men ook in de Koninklijke Marine mensen aan, die andere begaafdheden paren aan hun capaciteiten, die primair het dienstbelang raken. De nieuwste aan winst van de M.O.O.C. heeft een aan tal amateur-cabaretiers tot elkaar ge bracht, die werkelijk in staat zijn ge bleken, een goed programma voor te bereiden en over het voetlicht te brengen. De voorzitter van de M.O.O.C., schipper H. Cattula, was in zijn ope ningswoord nogal bescheiden ten aan zien van de prestaties der debutan ten, maar in zijn slotwoord kon hij terecht vol lof spreken over hetgeen de dames en heren (inclusief de jeug dige Peter van Oosterum) hadden ge boden. Dat was. zoals het een caba retprogramma betaamt, licht en af wisselend, volgens het gebruikelijke recept van schetsjes, zang en mengel werk. Met veel plezier hebben we de paedagogische rede van de heer Kleu ters (alias de heer Wallast) beluis terd, de adembenemende promotie van de heer Stumpei (alias de heer Nico Snel) gevolgd en de les omtrent de liefdesverklaring der toe komst ter harte genomen. Goed verzorgd en welhaast rijp voor het „echte" cabaret was de tap- dance van mevr. Wallast. Tezamen met de heer Kroes vergastte zij de aanwezigen nog op een komisch num mertje, dat het bijzonder goed deed. De dames Veen en Willems vormden met begeleiding van de heer Theo Schaatsenberg een zangduo, dat ver dienstelijk debuteerde. Van meer rou tine getuigde het optreden van de heer Van der Eist. wiens tenorstem ruim schoots voldoende bleek voor de be trekkelijk kleine zaaL Voldaan terugziende op de succesvolle opvoering van de revue „Dat zit wel goed" po seerden alle medewerkenden van de M.0.0 -cabaret groep voor onze fotograaf. De goed gebrachte komische opera (kennelijk uit de oorlogsjaren date rend) vormde een amusant besluit van het programms, dat in een vlot tempo zonder hinderlijke hiaten aan het publiek was voorgezet. Voor een dansje bij de grimofoon bleef men nog enige tijd bijeen. Een dezer dagen hebben de leerlin gen van de RHBS hun jaarlijkse schoolreisje gemaakt. Om zes uur 's ochtends vertrokken zij in drie bus sen van het Stationsplein en pas 's avonds tegen twaalf uur keerden zij terng, na een afstand van ruim 320 kilometer te hebben afgelegd. Aanvankelijk leek het een regen achtige dag te zullen worden, maar eenmaal over de Afsluitdijk was het stralend weer, dat de gehele verdere dag aanhield. Het doel van de reis was het be zichtigen van de N.O. Polder. Na en kele malen gestopt te hebben onder weg, o.a. bij het monument op de Af sluitdijk, werd bij Lemmer de N.O. Polder binnengereden. De jongens en meisjes kregen in Emmeloord een populaire uiteenzetting te horen over de geschiedenis, de huidige toestand, de vorderingen en de plannen voor de verdere ontwikkeling van de Zui derzeewerken, toegelicht met tal van kaarten en vele foto's. Vervolgens werd de tocht voortgezet om met eigen ogen het een en ander te kun nen aanschouwen. Enige insiders re den in de bussen mee, om op het meest interessante te kunnen wijzen en antwoord te geven op allerlei vra gen. De lunch werd gebruikt in Urk, waarna nog tijd over was om in het stadje rond te kijken. Vervolgens reed men naar Schokland, waar het mu seum van historische voorwerpen, ge vonden in de N.O. Polder, werd 1 zichtigd. In Giethoorn werd een rond vaart door het dorp gemaakt en in Oranjewoud kwam de laatste attrac tie: de speeltuin. De kettingbrug stond in het middelpunt van de be langstelling; allen liepen dan ook natte voeten op en enkelen zelfs een geheel nat pak. Om half tien werd het sein voor het vertrek gegeven en iedereen droop af naar de bussen om daar nog wat ver der af te druipen. De jongens en meisjes, die met dit schoolreisje mee zijn geweest, mogen met voldoening terugzien op deze interessante dag, waarop zij meer te weten zijn geko men over het meest omvangrijke droogmakingswerk van deze eeuw. Zij hebben iets „oorspronkelijk Neder lands" gezien, iets, wat over de gehele wereld naar dit Hollandse voorbeeld wordt nagevolgd en dat veel bijdraagt tot de bewondering voor en het hoge aanzien van Nederland in het buiten land. 22. De trainer van De Biggers heette Dirk Dreun. Hij was vroeger een heel bekend speler geweest, al had hij het nooit tot het Nederlands elftal kunnen brengen, hetgeen naar zijn mening het jammerlijke gevolg was geweest van de omstandigheden, dat de toenmalige voorzitter van de Keuze Commissie de pik op hem had gehad. Hij was in zijn tijd vooral beroemd geweest om zijn dreunende schoten. „Voetbal", zei-die altoos, „is helemaal zo moeilijk niet. 't Is dóórsjouwen en dreunen maar". Deze Dirk Dreun nu was helemaal niet zo ingenomen met de komst van Jaekie Brown. Toen deze zich was komen voorstellen als nieuw lid, had hij hem nogal misprijzend aangekeken en voor dat Jaekie ook maar een bal had aan geraakt, stond zijn oordeel reeds vast: te klein om door te sjouwen en te kór- te beentjes om te kunnen dreunen. Jaekie had op die eerste trainingsavond tot zijn grote verdriet niets mogen doen. „Ga jij nu maar eens rustig daar op dat bankje zitten", had Dirk Dreun gezegd, „dan kun je eens zien hoe wij dat doen. Let maar goed op. Je moet je eerst een beetje in onze „sfeer" in werken, begrijp je?" Nu, Jaekie had daar niets van begrepen en hij ging die avond nog al teleurgesteld naar huis. Nu was hij lid van een grote club geworden en nu had hij bijna twee uur langs de kant zitten koekeloeren. En wat had hij gezien? Een stelletje knoeiers, die om beurten de bal een harde knoert gaven en er dan hijgend en puffend op hun kromme benen achteraan holden. Hij had- zich gewoon zitten verbijten.... Bij de aanvang van het hengelseizoen heeft het dagblad „Het Vrije Volk een grote wedstrijd in landelijk verband uitgeschreven. Honderd vangers van de grootste baarzen, snoekbaarzen, bra sems en karpers hebben zich geplaatst voor de finale van deze „Kanjervangst", welke onder toezicht van de Alg. Ned. Hengelaarsbond op Zondag 12 Juli a.s. in 't Zand zal worden gehouden. Het Noordhollands Kanaal bij 't Zand wordt geschetst als het hengelaarsparadijs bij uitnemendheid. De honderd hengelaars, afkomstig uit alle delen van ons land (o.a. Moerkapelle, Hoorn. Sneek, Win terswijk, Groningen, Kedichem, Olden- zaal) gaan viermaal een half uur op baars vissen om tot een verdeling van de fraaie prijzen te komen. Als de baars het nu maar doet! Dan zal er een prachtige propaganda worden gemaakt voor 't Zand. J.l. Zondag reed de heer G. de Jong per bromfiets vanaf Oosterklief de Betonweg op. Van de richting Ewycksluis naderde een auto en een aanrijding was niet te voorkomen. De heer de Jong bekwam een lichte her senschudding, een kind dat mede op de bromfiets zat, bleef ongedeerd. Ek was enige materiële schade. VVW en SVA zijn Zondagavond in Wervershoof na een spannende strijd tot een puntenverdeling gekomen: 1-1. Deze uitslag betekende voor de Zaankanters promotie. VVW (vorige week reeds ge promoveerd) legde beslag op de eerste plaats en VIOS mag nu nog een kansje wagen met de club. die in de strijd van de kampioenen van de afdeling Amster dam onderaan eindigt. Eindstand: VVW 4 2 11 7—8 SVA 4 12 1 7—5 4 VIOS 4 112 10—11 3 President Rhee van Zuid-Korea heeft vandaag zijn minister van De* fensie, gencraal-majoor Sjin Ta» Joeng, van zijn functie ontheven en vervangen door vice-admiraal S0"0 Won II, van wie men weet, dat hij ie' matigder is dan zijn voorganger oP het punt van een wapenstilstand.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2