Alles zien met éénmaal overstappen lO ONS HOEKJE r Om het geluk van Peter Een buitenkansje voor Joop Wat de post bracht BOEKEN BULLETIN Commerciële TV in Verborgen woorden Nederlands Gezinsboek PimPamPom en de wonderlamp Geestelijk leven BEROEPINCSWERK door Kitty Lessels Engeland uitgesteld Luister eens naar: Radioprogramma Merkwaardige stijging Trophy Cork VRIJDAG 8 JULI 1953 Beste kinderen, Fff, wat heb ik het warm. Bijna te warm om te schrijven. Maar ik zal het toch maar doen. De oogst van deze week li me hard meegevallen. Er kwamen heel wat gezellige briefjes binnen en een paar goede oplossingen van dat gekke raadsel kreeg ik ook. Deze week zUn er twee puzzles. Het zal mjj be nieuwen wie er zin heeft in de pen te klimmen nu het frisse water zo lokt. Mijn adres is nog steeds: Tante Paulicn, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer! Hieronder volgen een zestal zinnen waar steeds de naam in is verstopt van Iets dat in de huiskamer is te vinden. 1. Met tonggeklak lokte Jan zijn kip pen naar het hok. 2. Deze winkel is goed gesorteerd. Je koopt er stopzijde, speelgoed, leesboeken, kastpapier, enz., enz. 8. Ik heb nog een tube waterverf, kleur sepia, nodig. I. De boer houdt van de schemer. Lam pen aansteken doet hij pas als net helemaal donker is. Gerard Mensonides uit Alkmaar had een hele tijd niets van zich laten horen. Nu stuurde hij goede oplossingen van de raadsels van de vorige keer en een mooi versierde brief. Nee, prijzen zijn er voorlopig niet. Jammer, hè? Fijn, dat je al wat verdient met je ganzen. Heb je lekker gezwommen in de zee bij Egmond? Mijn trouwe nicht Hennie Busch uit Alkmaar heeft ook ditmaal het raad sel keurig opgelost. Ben je al lekker bruingebrand van al dat zwemmen en zonnebaden? Ik ben benieuwd naar je verslag van het schoolreisje naar Valke veen en Artis. Dag, Hennie! Daar vind ik warempel al weer een brief van Gerard Mensonides, ditmaal met de goede oplossing van het raadsel van deze week. Vermoedelijk heb je je vorige epistel wat laat naar de bus ge bracht. Trouwens, dat had je zelf ook al begrepen. Een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen, hè Ge rard? O wee, als je nu maar niet denkt dat ik Jou voor een ezel aanzie! Alvast hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. Als je dit antwoord leest, heb je het schoolreisje naar Haarlem, Schip hol en IJmuiden al gehad. Schrijf je me eens hoe je alles wel vond? Froukje Dekker uit Alkmaar stuurde een mooie tekening en een lange brief. Wat leuk zijn die Konijntjes. En woont er in het paddestoelenhuisje ook een kabouter? De schoorsteen rookt zo lek ker! Wat voor sommetjes maken jullie op school? De tafels ken je zeker al op je duimpje, hè?, Wat jammer, dat je nog niet mag zwemmen. Maar dat spreekt eigenlijk vanzelf. En er zijn zoveel andere prettige dingen, die je kunt doen. Haast te veel om op te noe men! Tot de volgende keer, trouwe nicht! Nellie van Leijen uit Obdam wist ditmaal geen weg met het raadsel. Ja, het was echt een maniertje dat je even „door" moest hebben. Misschien kom je er wel achter nu je de antwoorden weet. Hartelijk gefeliciteerd met je va ders verjaardag. Wat zul je een ge zellige dag hebben! Je mag dus in de vacantie in Den Helder gaan logeren. Fijn! Van Juultje Kerkhoff uit Hoorn ont ving ik een goede oplossing en een ge zellige brief, met een mooie tekening versierd. Dank je wel, Juultje! Je vond het raadsel dus helemaal niet moeilijk. Nu, dat vind ik knap, hoor! Ja, ik heb wel eens in een Jan Plezier gezeten, maar niet in Bilthoven. Wat fijn, dat jullie in Schoorl gaan kamperen, zeg! Elke dag in zee zwemmen en in de zon bakken, wat is dat gezond. Coba Wagemaker uit Hoorn is een vriendinnetje van Juultje. Hartelijk Welkom in onze kring, nieuwe nicht! Jammer, dat het schoolreisje al weer achter de rug is, hè? Wat zullen jullie genoten hebben! Hebben jullie vanuit de speeltuin een rondrit gemaakt in zo'n Vergissen wij ons niet, dan is de stichting „Het Nederlands Gezinsboek" kort voor de oorlog ontstaan. In onze boekenkast staat nog een van de eerste drukken van het boekwerk; thans ligt de tiende voor ons. Deze zijn met de regelmaat van een klok, van de pers gekomen, hetgeen bewijst, hoezeer dit werk in een behoefte voorziet. Dit zou een gemeenplaats kunnen zijn wanneer niet telkens weer bleek, dat aan de voorlichting van de aanstaande echtelieden op de gebieden waarmee zij in hun huwelijk te maken zullen krijgen, nog van alles ontbreekt. Nog te veel wordt klakkeloos overgenomen wat moeder en grootmoeder hebben gedaan en gedacht. Van andere dm- gen: erfelijkheid, opvoeding, besmette lijke ziekten, wettelijke verplichtingen weet men in het geheel niets. Ten aan zien van al deze kwesties heeft het ge- zinsboek een even nuttige als sum miere voorlichting. Wie hiermee moet volstaan, heeft althans een inzicht ge kregen in de problemen, waarvoor hij of zij kan komen te staan en anders is het een grondslag voor verdere studie. Want van alle schrijvers, die aan het boek hebben meegewerkt, kan worden gezegd, dat zij hun voorlichting ir het besef van hun grote verantwoordelijk heid en met omzichtigheid hebben ge- geven. Deze uitgave die wij van harte aanbevelen wordt uitgereikt aoor de ambtenaren van de burgerlijke stmo aan hen, die komen „aantekenen In dat geva' wordt een bijdrage n®®r draagkracht gevraagd. „NUMA" te Al phen aan de Rijn gaf het boet keurig uit. HET WAS VACANTIE en Emmy kreeg haar nicht je Truus op bezoek. Emmy woonde in een grote stad en ze wilde Truus er graag zo veel mogelijk van laten zien. Maar Truusje zou reeds de volgende morgen weer terug gaan. Er was dus niet veel tijd meer en daarbij kwam nog dat de beide meisjes precies 30 cent rijk waren. „Ik wil ook een keer in de tram!" riep Truus. „Ja, maar..." wierp Emmy tegen, „er is hier 'n prach tig paleis, een mooie kerk en een schitterend station en die bouwwerken moet je gezien hebben voordat je weer weggaat." Het meisje pakte een plattegrond van de stad. „Kijk", zei ze, „hier wonen wjj, zie je wel? bij A. Nu is B. het station, C. het pa leis en D. de kerk. Er zijn vier tramlijnen. Lijn één, lijn twee, lijn drie en lijn vier. Wacht eensriep ze echter plots, „een overstap je op de tram kost vijftien cent. Laten we nu eens proberen met' maar één keer over te stappen van A. af langs B, C en D te komen en tenslotte weer je hebt nog in de tram gezien en gezeten ook!' Nu, de beide meisjes hebben het ge- d, v- en u xe Komen en xensioue weer vonden hoor! Ze stapten in de tram, bij A. uit te stappen. Dan heb je alles kochten een overstapje en zagen 's mid dags het paleis, het station en de kerk. Kunnen jullie zien hoe het tweetal ge reden heeft, en met welke lijnen? De zwarte streepjes zijn de halten waar je al of niet over kunt stappen. (Advertentie, Ing. Med.) leuk treintje? Het kan best zijn, dat ik je heb zien rijden! Doe je de volgende keer weer mee, Coba? Mijn trouwe nicht Wiesje van Schaik ontbrak ook ditmaal niet op het appèl. Je oplossing is keurig en het briefje erg gezellig. Wat een leuk verhaaltje! Die rijke gierige meneer werd me daar even flink op zijn nummer gezet, zeg! Zou het echt gebeurd zijn? In ieder ge val was die collecterende mevrouw niet op haar mondje gevallen. Doe de groe ten aan de behulpzame buurjongen. Veel succes bij het zwemmen. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben ook de juiste oplos sing van het raadsel gevonden. Heeft Marietje een prettig schoolreisje gehad naar Bloemendaal? Wat gaan jullie doen op de vacantieschool? Spelen of leren? Dat moet je me toch eens uitleggen. Tot de volgende keer, lieve nichten! Wies Gorter uit Krommenie besloot me weer eens een keertje te schrijven. Pech, dat je niet mee kon met het schoolreisje. Maar er stond in dit geval toch wel iets prettigs tegenover, hè? Wil je je moeder nog wel gelukwensen met haar verjaardag? Dit antwoord komt wel wat laat, maar ik vermoed, dat je je briefje op het laatste nippertje ge post hebt. OPLOSSING RAADSELS Wissel, oorkonde, laan, kreeften, een- manswagen, nachtjapon, Wolken. TS ER IETS HEERLIJKERS denkbaar dan electrische locomotieven, sein lichten, wissels en snelheid? Joop Ver beek was er wèg van. Iedere week kocht hij van zijn zakgeld een perron kaartje en genoot dan van al de bedrij vigheid van het grote station. De mach tige internationale treinen vooral deden zijn hart open en dicht gaan. Met glin sterende ogen kon hij kijken naar de prachtige locomotieven. Als hij op zijn tenen ging staan, kon hij juist door het raampje Se plaats van de treinbestuur der zien en al die knopjes, meters en lichten. Later liep hij dan de hele lange trein langs. Hij kon gewoon niet begrij pen dat al die reizigers van die gewone, alledaagse gezichten konden trekken. Ochals h ij eens meemocht. Hij zou juichen en zingen.... hij zou zich héél belangrijk voelen. En die reizigers wa ren allemaal nog wel buitenlanders, Fransen, Engelsen, Amerikanen.... Wat een prachtige coupé's, hé.. Daar zat je nog heerlijker in dan in de mooi ste stoel thuis. Stel je toch eens voor dat je zó de hele wereld werd door getrokken. Dat je alleen maar het raampje hoefde uit te kijken om alle verre landen te kunnen zien. Al starende door een coupéraampje dwaalden Joops gedachten helemaal weg. Hij was treinbestuurder en zag de wissels onder zich doorschieten. Hij hoorde het gedender van de wielen over de railshij zag Parijs en Rome en MadridEr was geen school meer en geen huiswerk, alleen maar vrijheid en avontuur Plotseling werd Joop uit zijn droom wereld geholpen doordat het coupéraam waardoor hij steeds had staan staren, langzaam naar beneden schoof. Een vriendelijke dame boog zich naar buiten en Joop kreeg een kleur, want nu pas bemerkte hij, dat hij deze dame steeds had staan aankijken zonder haar te zien. „Waar dacht jij allemaal aan..?" vroeg de dame in gebroken Hollands, terwijl ze vriendelijk lachte. Ik ....ik stamelde Joop verlegen., neemt u mij niet kwalijk.... ik droom de een beetje.ik. „Jij zou zeker ook wel eens in zo'n mooie trein willen zitten," vervolgde de dame. Joop knikte. „J. .ja, mevrouw," antwoordde hij beleefd, „m..maar hoe weet u dat ik daaraan dacht!" „Dat kon ik aan je gezicht zien!" lachte de dame nu. „Kom maar, hoor, de treinvertrekt pas over een kwar tier. Elk ogenblik kan mijn zoontje ook komen. Je kunt dan zolang zijn plaats bezet houden..1' (Vervolg volgende week.) 57. Terwijl de drie broertjes naar huis wandelen, werd het gezicht van Pim hoe langer hoe norser. Pam was weer over zijn zakmes begonnen en beloofde hen allerlei staaltje van houtsnijwerk te laten zien en Pom keek iedere keer met bewonderende blikken naar de riem, die hij om zijn middel had. Pim liep achteloos met het oude koperen lampje te zwaaien,niet wetende dat het een lamp was, die wonderen kon verrich ten. „Wat moet ik met dat ding begin nen?" vroeg hij voor de zoveelste maal. „Nou bewaar het, tot we eens pech met het electrische licht hebben", raadde Pom arn. „Dit is toch een ouwe olie lamp? Dan kan je deze lamp branden... „Ja dan kan ik tot Sint Juttemls wach ten", riep Pim bitter. „Bij ons isp het licht nooit kapot! Ach-wat, ik gooi dat ding weg„Nee Pim, dat kun je niet doen", zei Pom. „Je kunt nu een maal een gegeven paard niet in de hek kijken". „Maar dit is geen naard!" P m voelde de tranen weer achter zijn oog leden prikken. „Dit is een smerige ouwe lamp en ik gooi hem het water in. Daar!" Met een .grote boog zeilde de wonderlamp in de beek en begon prompt te zinken. En zoals dat we meer gebeurt, had Pim toen spiit van zijn on beheerste daad. „Nou heb ik helemaal niks meer", huilde hij. Nou ben ik die lamp óók nog kwijt!" Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijchen-Leur (toez.): P. D. de Bruyn, vicaris te IJselmonde. Aan genomen naar Hilversum: A. Klein Kra nenburg te Kootwijk. Aangenomen naar N ieuw-LeusenE. Kempenaar te Nieuw- stadskanaal. Beroepbaarstelling: ds Th. W. Hoek, directeur van Doetinchemse in richtingen te Doetinchem stelt zich be roepbaar. Geref. kerken Beroepen te Wester-Emden: W. H. Mel- les, cand. te Maarssen. Aangenomen naar Witmarsum: S. S. v. Wijk, cand. te Baam- brugge, die bedankte voor Borger, Lek- kerkerk, Baambrugge en voor Zuidbroek- Harkstede. Geref. kerken (art. 31) Bedankt voor Ulrüm: N. Bruin te Sant poort-Beverwijk. Geref. gemeenten Beroepen te Oudemirdum: A. F. Hon- keop, cand. te 's Gravenhage. Het was op een hete middag, Onze Mies de Muis had vrij. „Nu ga ik mijn gras eens knippen!", Riep ze, dat staat er lelijk hij!" Met een grote schaar gewapend, Liep ze snel haar tuintje in. „Echt een werkje voor vanmiddag!!", Riep ze vrolijk, „ik heb zin!" „Knip-knap-knip". Mies knipte vlijtig Al het lange gras er Doch.,,, ze kwam langzaam maar zeker, Op de dikke tuinslang af. „Knip", deed plots de schaar, „Wat is dat!", riep de muis. „Dat was geen gras!" Maar de muis zou heel gauw weten, Wat er aan het handje was. Want een dikke straal koud water, Spoot recht in de muisjessnoet. Maar omdat het reuze warm was, Deed dit had de muis toch goed-. (Advertentie, Ing. Med.) 47. Zij hief haar hoofd nog wat hoger op; heui haar viel naar binnen, net als de boog van een bleek-gouden sik kel, over haar wang; 1 lange smalle kuiltje in haar kin was duidelijk zichtbaar; zij hield haar schouder stijf Zij was onwerkelijk mooi, niet ver slagen, onoverwinnelijk, haar kracht was die van onbevlekte moed, niet van nagemaakte deugdelijkheid. Zij zei, haar toon onberispelijk beleefd: ,,'t Spijt me ieders betekeningen on dersteboven te gooien, maar ik heb andere plannen. Zonder twijfel zal de rederij niet te lastig zijn over die t emaal afgezegde luxe-hut: er zijn altijd wachtlijsten met ongeduldige passagi°-s". Er heerste een stilte. Toen had Gar- ron zoveel tegenwoordigheid van geest om te vragen: „Andere plannen, Juffrouw Car- rick? Mag ik vragen welke?" Zijn vrouw was sprakeloos; zelfs Beatri- ce kon geen woorden vinden. Voordat Lynne kon antwoorden, hervond mevrouw Garron een dun stemmetje:.U bedoelt u bedoelt, dat u in Panama blijft?" Zij wist geen uitweg, teleurstelling was, als bij een klein kind, op haar gezicht te lezen. „Ja, ik blijf voorlopig. Ik houd van Panama. Jk houd van de zon en van de Stille Zuidzee; ik houd van de ca- (é's zelfs van die waar de vloei bedekt is met zaagselen de wint s ze"s die, waar de plaatselijke snuis terijen in Birmingham gemaakt wor den ik houd van de manier van le ven, 't tempo ervan, de geestdrift ervan; ik houd van de muziek; ik houd van de geluiden en de uitzichten en zelfs van de geuren. Ik houd van de overdreven luxe oor- den en die plaatsen, waar men ver stelde kleren draagt en waar men naar prei ruikt. Ik houo van het som bere glimlachen, de balkonnetjes en een dromerige tederheid deed haar ogen als sterren oplichten, „de poortjes, waar de schaduwen don kerblauw van kleur zijn. En dus hoewel zij de hoofdrol speelde en haar pul ek in haar macht had, hen stom verbaasd deed staan werd haar stem bijna nederig, toen ze eindigde: „Ik heb aan Panama gevraagd, mij te wil len adc p eren „Maar waar leeft u dan van?" vroeg Patricia en zij had de vraag nog niet gesteld of zij vreesde dat het antwoord zou zijn: Door uw zoon te trouwen, mevrouw Garron". Lynne zei: „Door grote flessen van rekken af te nemen en de inhoud daar van over te gieten in kleinere flessen en versterkende geneesmiddelen, wa tertjes, kalmerende drankjes en slaap drankjes te mengen, zoals cocktails". Beatrice kreeg opeens haar stem te rug. Een stem die aan room deed den ken. die te lang geklopt was en op 't punt stond zuur te word. „Assistent- apothekeres - waar?" „In de Santa Martine kliniek. De Engelse directrice heeft mij gezegd, dat ik altijd welkom was. Zij zal verbaasd, maar dankbaar zijn, wanneer ik mor gen kom"., Beatrice maakte een wonderlijke be weging met haar lichaam, alsof zij een stuk ijs langs haar rug voelde lo.pen. Zij vroeg, maar niet overtuigend onver schillig: .Vertelt u eens, hoe leerde u de directrice kennen? Ik had u een in troductie kunnen geven, indien ik ge weten had, dat u daar heen had willen gaan. Ik ken haar goed: zij brachten mij naar de Santa Martine kliniek na mijn ongeluk". ,,'t Was heel gemakkelijk", Lynne haal de haar schouders op. „Ik wandelde alleen maar naar binnen, zei dat ik kwam van Sint Anthony in Londen, en dat was voldoende, 't Leven bestaat voor één derde uit kans, één derde geluk en één derde ondernemingsgeest, geloof ik". „Ondernemingsgeest", zei mevrouw Garron, en 't kon op vele manieren uitgelegd worden. Gebraden schildpad was een koude vergeten delicatesse geworden op de vier etensborden en de wijn was sma keloos. Nu had het glijdend stuk ijs het laagste deel van Beatrice ruggegraat bereikt en ontsteltenis maakte zich van haar meester, zoals een plotselinge ver schroeiende wind in een exotische tuin. Zij zei. terwijl zij eigenlijk nog beter het antwoord wist dan Lynne zelf: „Maar hoe moet dat met uw verloof de?" Lynne keek haar strak aan. Haar ge zicht was kalm, want al die verwarren de conflicten waren in haar hart tot rust gekomen, 't Besluit tussen hart stochtelijke overgave en koude, onge voelige trouw wés genomen, 't Was ge nomen precies op het ogenblik, dat Charles Garron haar vertrek aankon digde. Die scheidsrechterlijke uitspraak dat zi), zonder geraadpleegd noch er in gekend te zijn, op een vastgestelde da tum zou vertrekken, had haar snel tot dit hoogtepunt van haar toekomst ge bracht. Zij was niet koppig om koppig te zijn; deze plotselinge ommekeer was niet alleen maar om haar onafhankelijkheid te tonen, of om de genoegdoening te smaken van Beatrice's macht in stukjes te scheuren en de snippers ervan in haar gezicht te gooien. Zij was misschien wat Impulsief, maar er was altlid een feilloos oordeel els achtergrond van haar besluiten. Ditmaal, bij het voor naamste besluit van allemaal, waren elk instinct en al de rijke, bevrijdende mo tieven van haar vrouwzijn het er alles zins mee eens, „Verlovingen zijn al wel eens eerder verbroken", zei zij. „De miine zal niet de eerste zijn noch de laatste Beatrice zei: „Een plotseling besluit, zeker?" „Neen", Lynne sprak langzaam en keek langs de rijk gedekte diner-tafel met de fijne kant en het fijne linnen, bloemen en kristal en zag in een terug blik de hele vergissing van haar ver loving. „Nee, niet echt plotseling. Ik geloof, dat het al een hele tijd onge merkt in mij werkte: het simpele feit. dat er geen echt geluk in mijn verlo ving was". Garron keek over de tafel naar zijn vrouw en zag hoe verslagen zij was Hij had Patrlce altijd haar zin gege ven, zoals hij het een kind zou gedaan hebben, want het was hsar ongekun stelde charme geweest die hem over wonnen had en hem vast en vaster ge houden had in haar leven. (Wordt vervolgd) De Britse regering heeft besloten, de invoering van commerciële televisie verscheidene maanden uit te stellen. Er is tegen de plannen vrij sterk ver zet gerezen, o.m. van de zijde der Angli caanse kerk. Wel heeft de BBC order gekregen de bouw van televisiezenders, die tezamen negentig procent van het land zullen bestrijken, te versnellen. Zij zal hiermee binnen anderhalf jaar ge reed kunnen zijn. Een raad van toe zicht zal de commerciële programma's tevoren moeten keuren. MOUNT EVEREST-BEKLIMMERS NAAR ENGELAND De leden van de Mount Everest-expe- ditie van kolonel Hunt, onder wie de Nieuw-Zeelander Hillary en de Sjerpa Tensing die de top hebben beklommen, zijn per vliegtuig uit Karatsji naar En geland vertrokken. Tensing, die vergezeld is van zijn vrouw en twee dochters, is van plan enkele weken in Engeland te blijven. Luister eens naar: MAR1US FLOTHUIS. Deze be kende Nederlandse pianist speelt een programma van merendeels nog vrijwel onbekende werken. begint met een paar oude bekenden: Schuberts Duitse dan sen, alleraangenaamste muziekjes, die als het ware de wals doen •■voorvoelen: - Dan""volgnrr van Fernando Lopes Graca drie com mentaren op Portugese volkslie deren van zijn landgenoot Frede- rico Mompou Canco i Dansa 11 en VIII, van de Griek Poniridis twee Griekse Volksdansen en tenslotte van de Bulgaar Wladigerof twee Bulgaarse dansen. Een zeer geme- leerd program, dat ons in kennis brengt met danswijzen, die we hier nooit horen. Zaterdag 1135 over Hilversum II, 298 m.). ZATERDAG 4 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Mannenkoor en sol. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12-3012.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amus.muziek. 14-00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.40 Gevar. muziek. 15.00 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.40 Gevar. mu ziek. 16.05 Sopraan en orgel. 16 30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 1800 Idem. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Hammond- orgelspel. 18.45 Buitenlandse correspon denties. 19.00 Nieuws. 1910 Intern, ten niskampioenschap Wimbledon. 19.20 Par lementair overzicht. 19.30 Gram. 20-25 bv gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram. 2100 Gevar. muziek. 21.55 Actu aliteiten 21.45 Metropole Orkest, koor en sol. 22.30 Wij luiden de Zondag inl 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 2322 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 1000 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 910 Gram. (9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 1135 Pianocoilcert. 12.00 Gram. 12 30 Land- en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeon-orkest. 13.50 Weekjournaal. 14 20 Lichte muziek. 14 45 Muzikale causerie. 15.05 Streekultzen- ding. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Kamerorkest en soliste. 18.30 Sport- praatje. 1645 Jazzmuziek, 17.15 Coöpera tie-dag. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20- Mandoline-Orkest. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie", 19.00 Artistieke Staal kaart. 19-30 Nederlanders in den vreemde". klankbeeld. 19.55 „Deze Week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 De Hoop moet varen, de Hoop zal varen I 20.20 „Amor verdwaalt", hoorspel met muziek. 21.15 Socialistisch commentaar. 2J.30 Promenade-Orkest en klein koor. 21,55 Ronde van Frankrijk. 22.05 „Do denhuis", hoorspel. 22.35 Weense muziek. 28.00 Nieuws. 23.1524,00 Gram muziek. Naar verluidt werd in Juni wederom 8.3o/0 méér Trophy Cork verkocht dan in de voorafgaande recordmaand Insiders verwondert dit niet gezien de uitstekende kwaliteit van deze zachte 75 ets. Vlrginla sigaret. (Advertenue, ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7