Nederlandse Tourploeg blijft in de aanval Wagtmans, Roks en v. Est bij de eerste zes in het algemeen klassement Pech in derde etappe brak de vechtlust niet UNIEKE REPRISE IN DE TWEEDE ETAPPE DE STAND IN DE TOUR W. Wagtmans sleepte Schaer naar een nieuwe zege HET WITTE LEGIOEN VERDIENDE de eerste twee dagen 552.000 frs Eerste klassers zijn het niet eens Van Est en Voorting bleven bij de groten Bober vluchtte op een ongelegen ogenblik Guzzi en Gitera ook in België aan de kop De competitie Grote Prijs van Frankrijk voor Hawthorn Wat de karavaan te wachten staat MAANDAG f} JULI 1953 (Van een speciale verslaeeever TOURBAAS JACQUES GODDET wijdde Zaterdag ,n zijn krant „L Equipe" enkele zeer waarderende regels aan de prestaties van de Nederlandse ploeg. „Nederland, het land dut naar voren komt", zo schreef hij in z.jn hlad. Maar die uitspraak werd op papier gezet, toen er twee etappes waren gereden. Als Goddet na Zondag nogmaals aandacht aan de Nederlandse renners besteedt, kan hij schrijven: „Nederland, het land met de ploeg, welke waar schijnlijk de meeste pech heeft gehad". Gisteren hebben onze tien landgenoten tezamen niet minder dan vier gebroken of beschadigde wielen gekregen en verder zeven lekke handen en dat in een etappe van nauwelijks 200 km. Toch hebben de Neder landers in de derde etappe van Luik naar Rijssel hun posities vrijwel kunnen handhaven. Wim van Lst eindigde op de zesde plaats met iets meer dan een minuut achterstand op de winnaar Bober, Gerrit Voorting werd achttiende voor Kohlet, Magni en Geminiani en Roks, Wagtmans en Adri Voorting werden met een grote groep op de 24e plaats geklasseerd. In het algemeen klassement heeft Wagtmans zijn tweede plaats achter Schaer behou den, daalde Roks van de derde naar de vierde, maar steeg Wim van Est van de veertiende naar de zesde plaats. Drie Nederlanders dus bij de eerste zes in de algemene rangschikking en dat na meer dan een normale dosis pech. JJE STRIJD tn de derde etappe, vol komen vlak en dus een etappe voor de treinlopers, viel in drie stukken uiteen: een hardnekkig voorpostenge vecht van Luik tot Brussel, een slag om de verkregen posities ,e behouden en te verbeteren van Brussel tot aan de Frans-Belgische grens, en een met de uiterste verbetenheid gevoerde worste ling om de ereplaatsen over vaak af grijselijke wegen van die grens tot aan Rijssel. Maar hiermede is het verloop slechts in grote lijnen geschetst, want in feite is deze hele etappe een voort durende race geweest, waarin de po sities zich telkens wijzigden. Het begon al spoedig na de start, toen Nolten en Close een aanvalsstoot ondernamen, als aftasting van de mo gelijkheden bedoeld. Dit had weinig om het lijf, maar enkele kilometers verder op liepen drie mannen weg, Hassenfor- der, die tot nu toe een der strijdlustigste deelnemers is geweest Bernard Gau thier en Darrigade. Bij St. Truiden, 29 kilometer van het beginpunt, hadden zij 1% minuut voorsprong. Het ging zo hard. dat binnen het tijdschema werd gereden, en in het peloton zich niemand aanmeldde om de achtervolging in te zetten. Na 53 kilometer bij Roosbeek demarreërde eindelijk Grosso en even later voegde Van der Stockt zich bij hen. Een uitlooppoging van Esnault en Van Breenen haalde niets uit. Bij de doortocht van het feestelijk bevlagde Leuven, na 66 km, moest Van der Stockt, stampvoetend van teleurstel ling, van wiel veranderen, waardoor hij de aansluiting miste, welke Grosso wei tot stand bracht. En na 70 kilometer was dus de kopgroep gevormd van vier man: Hassenforder, Grosso, Gau- thier en Darrigade, die een minuut voorsprong had op een andere groep, bestaande uit Close, .Tim Kirchen, Bo ber, Gerrit Voorting, Rolland en Baf- fert. Vijf kilometer verder smolten deze groepen ineen. QVER STRATEN en wegen, die met honderdduizenden toeschouwers wa ren afgezet de belangstelling was veel groter dan in Frankrijk storm den de koplopers naar Brussel, waar de eerste bevoorradingspost was ge vestigd. Enkele kilometers voor de Bel- gisehe hoofdstad flitste Gerrit Voor ting naar voren. Niemand kon zijn wiel houden en het was de Roosendaler aan wie de eer te beurt viel als eerste Brussel binnen te rijden. Toen had hij nog bijna 130 kilometer voor de boeg. wel wat te veel voor een eenzaam avontuur en Gerrit verzette zich dan ook niet, teen een groep de achtervol ging inzette en hem inhaalde. Op een punt, 112 kilometer van de start, na men wij de positie op. Aan de kop gingen toen 17 renners, te weten Ca- put Rolland, Gerrit Voorting, Renaud, Close, Huber, Bober, Wim van Est. Impanis, Jim Kirchen, Darrigade, Has- sendorfer, Baffert, Rorestier, Serra, Grosso en Gaul. Vlak achter hen reden Tonello en Meunier, die spoedig aan sluiting zoudpn krijgen, op een minuut gevolgd door Gil, Gauthier, Ernzer en Drei en op twee minuten 21 sec. de hoofdgroep. In de voorhoede zaten dus twee Nederlanders, twee Belgen, twee Frans-Nationalen, een Zwitser, twee Luxemburgers en een Spanjaard. Het grote peloton met Koblet, Bartali, Ro bic enz. had toen al meer dan drie mi nuten achterstand. En tot aan de grens werd het verschil steeds groter. WIM VAN EST van 14 naar 6 MA DE BEVOORRADING te Peruwelz en de overschrijding van de grens bij Bon-Secours was de positie aan de kop vrijwel hetzelfde gebleven. Er werd verschrikkelijk hard gejakkerd, behalve door de hoofdgroep, die toen al ruim zeven minuten achter lag. Maar nu gingen de hobbelige keien van Nrd- Frankrijk, nog een graadje erger dan die in België, invloed uitoefenen op het verloop van de wedstrijd. Vlak na el kaar, over een afstand van enkele kilo meters, zagen wij eerst Kirchen af stappen met bandenpech, toen Gauthier en daarna Van Est. De pech trof de man uit St. Willebrord toen er nog 40 kilometer moesten worden afgelegd en aan de kop de ene demarrage volgde na de andere. Gelukkig was de liaison wagen van Gommans, vlak in de buurt en het oponthoud kostte van Est sleehts minuut. Maar bij het tempo, waar mee gereden werd, betekende dit toch een aanmerkelijke achterstand. Van Est zette verbeten de achtervol ging in, achterhaalde Baffert, die uit het peloton was teruggevallen en af remde toen hij Wim zag komen en joeg toen samen met Baffert, die ge willig genoeg was om zijn aandeel te leveren, maar toch meestal in tweede positie moest rijden, zo hard trapte Van Est op de pedalen, achter de lei dende groep aan. Na een jacht van 12 kilometer kregen Van Est en Baffert aansluiting met de staart van het pelo ton, dat lang uiteen gerekt was en waarin, jammer genoeg voor Van Est, de Franse regionaal Bober juist een aanval had ingezet. De goed geplaatste Gerrit Voorting kreeg in deze laatste fase van de strijd een lekke band en tevens een morele klap, waardoor hij vele minuten verloor. Bober, die ruim een minuut was uitgelopen, behield deze voorsprong tot aan de finish en won de etappe, zeer verdiend, want hij was bij alls uitlooppogingen van de partij geweest. Van Est kwam samen met Rolland, Close, Grosse, Hassenfor der, Renaud, Serra en Tonello binnen. Hij plaatste zich zesde. Het door Koblet aangevoerde peloton kwam met bijna acht minuten achterstand op de win naar binnen. £)E SCHITTERENDE ploeggeest bij de Nederlanders heeft tot gevolg ge had dat, niettegenstaande al die pech, onze jongens zich zo keurig hebben ge handhaafd. Wout Wagtmans was vlak voor Brussel betrokken bij een valpar tij, waardoor hij van voorwiel moest verwisselen. HU kreeg dat wiel van Roks die ook ln de derde etappe voor treffelijk heeft gereden. Op een gege ven ogenblik lag hU 4 minuten achter op het peloton, maar hij is er in ge slaagd zUn achterstand ln te halen en met Adri Voorting en Wagtmans in het peloton over de finish te RUssel te ko- Adri Voorting reed sterker dan in de etappe van Metz naar Luik. Had Roks aan Wagtmans een wiel gegeven, Adri had aan Woutje 38 km verder zijn achterwiel overhandigd. En niet temin wist Adri Voorting door kundig en doordacht rijden zich te handhaven en vooral in de laatste 40 km, het moeilijkste gedeelte van de etappe, ook al omdat de weg zo onoverzichtelijk was, kreeg hij aansluiting bij de grote „azen" en heeft hij laten zien, dat hij een geboren coureur is. Jefke Janssen was in de meeste gevallen achterin te vinden. Hij stond zijn makkers bij, wanneer er een achterstand viel in te lopen. Met elf minuten achterstand rp de winnaar heeft hij als 78ste aanko mende de etappe volbracht. Hein van Breenen kreeg 50 km voor de finish een lekke band. Met Henk Stevens slaagde hij er in weer bij het peloton te komen, maar toen er nog 30 km wa ren te rijden, raakten enkele spaken uit zijn achterwiel los en ook hij moest van wiel verwisselen. De resterende af stand heeft hij alleen moeten rijden. Jos Suykerbuyk brak ook een wiel. Henk Stevens zat 15 km voor de finish volkomen „dood", maar de Limburger zette moedig door en kwam toch nog voor Van Breenen en Suykerbuyk aan de eindstreep. Resumerend hebben Stevens, Van Breenen en Suykerbuyk veel tijd ver loren, eindigde Van Est in de voorste gelederen en kwamen Gerrit Voorting, Wagtmans, Thijs Roks, Adr; Voorting, Nolten en Jefke Janssen gelijk of met enkele luttele minuten verschil met het peloton te Rijssel binnen. De uitslag van de derde etappe Luik— Bljssel (221 km) luidt: 1 Bober (Ile de France) 606.21; 2 Holland (Frankrijk) 6 07.33; 3 Close (België) z. t.; 4 Grosso (It.) z. t.; 5 Hassenforder (Fr. N. O. Centr.) z. t.; 6. Van Est (Ned.) z. t.; 7. Renaud (Ile de France) z. t.; 8 Serra (Sp.) 6.07.52; 9 Tonello (Ile de France) 6.07.57; 10 Meunier (Fr. NO. Centr.) 6.07.59; 11 Impanis (Belg.) z. t.; 12 Ernzer (Lux.) z. t.; 13 Pianezzl (Zwits.) z. ;t.; 14 Mahe (Fr. West) 6.09 0; 15 Gaul (Lux.) 6.09.24; 18 Gerrit Voorting (Ned.) 6.14.11); 21 Koblet (Zwits.) 6.14.31; 22 Magni (It.) z, t.; 23 Geminiani (Fr.) z. t.; 24 Ex Aequo een grote groep renners bij wie Roks, Wagtmans en Adri Voorting, alsmede o.a. Bartali (It) en de drager van de gele trui Schaer (Zw.1: 72 Nolten (Ned.) 6.16.45; 78 Jansen 6.17.24; 102 van Breenen 6.25.41; 112 Suykerbuyk 6.26.50. Het ploegenklassement van de derde etappe luidde: 1 Ile de France 18.20.51; 2 Frankrijk Noord Oost Centraal 18.30.03; 3 België 18.30.03; 4 Luxemburg 18.31.54; 5 Frankrijk 18.36.05; 6 Nederland (Van Est, Gerrit Voorting, Roks) 18.36.15; 7 Spanje 18.36.54; 8 Zwitserland 18.37.01; 9 Frankrijk West 18.38.02; 10 Frankrijk Zuid West 18.40.56; 11 Frankrijk Zuid Oost 18-43.16; 12 Italië 18.43.33. MA DE DERDE ETAPPE luidt het algemeen klassement in de Ronde van Frankrijk als volgt: 1 Schaer (Zw.) 17.28.23; 2 W a g t- m a n s (Ned.) 17.29.25; 3 Renaud (Ile de France) 17.31.53; 4 Roks (Ned.) 17.32.18; 5 Meunier (Fr. NO. Centr.) 17 32.19; 6 Van Est (Ned.) 17.33 49; 7 Close (Belg.) 17.34.02, 810 ex aequo Robic (Fr. W.), Astrua (It.) en Anzile (Fr. N.O.) 17.34.23; 11 Ernzer (Lux.) 17.34.28; 12 Serra (Sp) 17.36.07; 13 Impanis (Belg.) 17.36.28; 14 Bnivin (Fr. N.O. Centr.) 17.37.16; 15 Hassendorfer (Fr. N.O. Centr.) 17.37.35; 22 Gerrit Voorting (Ned.) 17.40.40; 23 Bartali (It.) 17.41.00: 24 Bobet (Fr.) z t; 25 Ko blet (Zwits.) z t; 53 N 0 11 e n (Ned.) 17.47.31; 56 J a n s e n (Ned. 17.48.21; 62 Van Breenen De Grote Prijs van België, een mo torwedstrijd welke meetelt voor het wereldkampioenschap, is in de 500 cc klasse door de Italiaan Milani gewon nen. De 350 cc klasse eindigde in een zege voor Anderson. De voornaamste uitslagen luiden: 350 cc (159,5 km): 1. Anderson (Gr. Br.) met Guzzi 56 min. 1 sec. (gem. snelheid 166.367 km/u); 2. Lorenzetti (It.) met Guzzi 56.02 (166.317 km/u); 3. Amm (Rhodesia) met Norton 56.16 (165.626 km/u). 500 cc (211.8 km): 1. Milani (It.) met Gilera 1 uur 11 min. 47 sec. (177.032 km/u); 2. Amm (Rhodesia) met Norton 1.12.12 (176.011 km/u); 3. Armstrong (Ierl.) met Gilera 1.12.13 (175.17 km/u). Het Nederlandse koppel Harms SmitsCor Bakker heeft te Bocholt een 145 minuten koppelwedstrijd gewonnen. Zij legden in die tijd een afstand af van 112.330 km. Met een ronde achterstand arriveerden Harry van der Kamp en Henk Faanhof. (Van een speciale ver slaggever) TyE EERSTE twee etap- pen van de Tour zijn voor de Nederlandse ploeg, behalve in spor tief ook in financieel op zicht zeer gunstig ge weest. Het volgende sommetje hebben wij kunnen uit rekenen: Wagtmans ver diende met zijn tweede plaats in de eerste etap pe 50.000 franca en Roks 25.000 met zijn derde. Voorts vielen ook Van Breenen als elfde en Van Est als 24e met onder scheidenlijk 5.000 en 4.000 francs nog in de prijzen. De eerste plaats in het ploegenklassement bracht 100.000 francs op, terwijl Wagtmans een zelfde be drag mocht incasseren omdat hem de dagpremie voor de grootste strijdlust werd toegekend, de zgn. suikerprijs, uitgeloofd door de Franse suiker in dustrie. In totaal dus 284.000 francs. Ook de tweede etappe, van Metz naar Luik, heeft geld in het laatje gebracht. Wagtmans won 50.000 francs met zijn tweede plaats en 10.000 francs met zijn suiker prijs. Van Est, Roks en Nolten zorgden samen voor 18.000 francs. Daar bij moeten 100.000 francs geteld worden voor de eerste plaats in het ploe genklassement van de tweede dag. De beide eerste etappes hebben onze ploeg dus 552.000 francs opgeleverd, geen slecht resultaat. Vooral indien men bedenkt, dat in de Ronde van Frank rijk van het vorig jaar de eerste elf etappes de Nederlandse ploeg geen extra irancs hebben op geleverd. (Ned.) 17.50.01; 78 Adri Voor ting (Ned.) 17.54.17; 87 Suy kerbuyk (Ned.) 17.57.47; 108 Stevens (Ned.) 18.07.58. UET algemeen ploegenklassement rl luidt: 1 Ne de r 1 a n d 52.27.40, 2 Frankrijk Noord Oost Centraal 52.34.07 3 Ile de France 52.39.59, 4 Frankrijk 52.41.24, 5 België 52.46.01, 6 Zwitserland 52.48.19, 7 Italië 52.49.46, 8 Frankrijk West 52.59.37, 9 Luxemburg 53.01.15, 10 Frankrijk Zuid West 53.02.47, 11 Spanje 53.12.15, 12 Frankrijk Zuid Oost 53.14.19. UET bergklassement ziet er als volgt uit: 1 Wagtmans (Ned.) 3 pnt.; 2 Schner (Zwits.) 2 pnt; 3 Mahe (Fr. West, 1 pnt. Onder voorzitterschap van de heer J. Hekman (Groningen) werd te Utrecht een vergadering gehouden van de vereniging van eerste klas sers, waarbij het helangrUke punt van bespreking gevormd werd door de kwestie: competitie-indeling. Sedert de bondsvergadering van 24 Januari zijn reeds talrijke besprekin gen over dit onderwerp gevoerd, maar steeds zonder resultaat. Op die verga dering werd toen besloten het voorstel van de eerste klassers om de compe titie 4 x 14 eerste klassers te hand haven, niet in stemming te brengen, doch eerst de vertegenwoordigers van eerste en lagere klassers met elkaar te laten praten. In de vergadering te Utrecht, waarin twee voorstellen naar voren werden gebracht, kwam men, nu in besloten kring van eerste klas sers, evenmin tot overeenstemming. De heer Hekman stelde voor een hoofdklasse in te voeren met daar onder een eerste klasse van 4 x 12 clubs. Het bestuurslid, de heer J. P. van Balen Blanken (Haarlem), kwam met het voorstel de Nederlandse top klasse te laten bestaan uit 5 x 12 clubs. Na langdurige besprekingen werd besloten nogmaals contact te zoeken met de federatie van tweede, derde en vierde klassers. Op het circuit bij Reims werd over een afstand van 500 km (60 ronden van 8.347 km) een autorace gehouden om de Grote Prijs van Frankrijk, mee tellend voor het wereldkampioenschap autocoureurs 1953. De uitslag luidde: 1 Hawthorn (GB) met Ferrari 2 uur 44 min. 18.6 sec., gemiddeldde uursnelheid 182.885 km. 2 Fangio (Arg) met Mase- rati 2.44.19.6. 3 Gortzales (Arg) met Ma- serati 2.44.20. 4 Ascari (It) met Ferrari 2.44.23.2. 5 Farina (It) met Ferrari 2.45.26.2. 6 Villoresi (It) met Ferrari 2.45.34.5. 4*ETAPPES JULI 5'ETA PPE-7JUL! 6'ETAPPE-BJULT (Van een speciale verslaggever) TIENDUIZENDEN DELGEN en enkele honderden Nederlanders hebben Wout Wagtmans Zaterdag na afloop tan de tweede etappe te Luik een ware ovatie gebracht. En terecht, want ook in de tweede etappe was die kleine, slanke Brabander met zijn scherp gesneden gelaat, weer de grote man geweest. Met veertien van de zestien uit gebrachte stemmen werd hij ook nu weer tot de meest strijdlustige renner uitgeroepen en ook nu werd zijn harde werken „slechts" met een tweede plaats beloond, wonderlijk genoeg andermaal achter de Zwitser Schaer. Een dergelijke reprise is de rijke geschiedenis van de vijftig jaar oude Tour de France nog niet voorgekomen. Op het moment dat Wagtmans te Luik van zijn fiets stapte heeft hij daaraan echter geen moment gedacht. Waarschijnlijk was het zelfs nog niet tot hem doorgedrongen. Onze landgenoot had alleen maar de tijd om gulzig enige flesjes spuitwater leeg te drinken en woedende blikken te werpen op de gelelruidrager Schaer. „Ik heb al het werk kunnen opknappen" vertelde Wout driftig, toen zijn eerste dorst was gelest. Geen meter kop heeft hij gedaan en drie keer heb ik hem gevraagd of ik wat water uit zijn bidon mocht hebben. Zonder meer heeft Schaer geweigerd, terwijl hij toch wist dat ik alleen maar wat lauwe koffie bij mij had. Maar er komen nog meer dagen". MADAT SCHAER en Wagtmans hun mede-uitlopers Hassenforder en Desbats ongeveer zestig kilometer voor Luik hadden „gelost" heeft de Zwitser alleen nog maar defensief gereden. Geen moment heeft hij de kop van Wagtmans willen overnemen. Dat is overigens zeer begrijpelijk. Zijn gele trui stond immers op het spel n als hij de Nederlander kon uitputten, zou het hem gemakkelijker vallen in Luik zijn tweede étappezege te be werkstelligen. Waarschijnlijk :.ou Wagtmans op dezelfde manier hebben gereageerd. In ieder geval is het in de Tour de France te doen gebruikelijk dat men zijn concurrenten geen en kele hulp biedt. De grote mannen waren in de twee de étappe zeer actief. Dat was begrij pelijk ook. Reeds na de eerste dag konden zij tegen een achterstand van bijna tien minuten opkijken en ondanks het feit dat ook nu de beslissing wel weer in de bergen zal vallen, voelden de Koblet's en Bartali's er niets voor om de outsiders ook op de tweede dag hun gang te laten gaan. Aanvankelijk werd dan ook iedere uitlooppoging in de kiem gesmoord. Na negentig vrij tamme kilometers kreeg de Franse regionaal Dacquay echter de ruimte om op zijn eentje een aanval in te zetten. Toen zijn voorsprong echter tot twee minuten was gegroeid, barst te het offensief los. Aan de Luxem burgsBelgische grens werd Dacquay ingehaald en voor de rest van de wed strijd naar de achterhoede verwezen. Even rust, dacht het peloton. De Franse regionalen Hassenforder en Desbats, onze landgenoot Wout Wagt mans en de Zwitser Schaer dachten daar anders over. Zij gingen meteen door, losten het peloton en tachtig kilometer voor Luik had dit klaver blad reeds een voorsprong van bijna twee minuten. Op de klim naar Trois- Ponts, een stijging van 230 meter over een afstand van tien kilometer, kon- dij Hassenforder en Desbats hét hoge tempo dat Wagtmans en Schaer aan gaven niet volhouden. Volkomen uit geput vielen zij. terug. Op hetzelfde moment dat dit tweetal moeit lossen liet Schaer Wagtmans het zware werk doen. Hoe goed Wagtmans in vorm is, moge blijken uit het feit dat de achtervolgers geen duimbreed konden winnen, niettegenstaande het feit, dat Astrua, Bartali, Robic, Magni en Lui- son Bob-t in voorbeeldige samenwer king het tempo van het peloton op voerden. Een kleine dertig kilometer voor Luik hadden Wagtmans en Schaer nog altijd een voorsprong van om en nabij de twee minuten en toen reeds stond het vast dat, behoudens lekke banden of valpartijen, één van de twee een zege ging behalen, alhiewel de jagers intussen hulp hadden ge kregen van een achttal anderen, bij wie Koblet, Robet, Anzile, Bauviu, Ernzer en onze landgenoten Wim van Est en Gerrit Voorting zich bevon- d--i. Men zal trouwens begrijpen, dat Wim en Gerrit niets deden om het Wagtmans aan de kop lastig te ma ken en tussen de wielen van de an deren reden zonder het tempo te sti muleren. Nog twee korte maar venij nige heuvels moeten worden over wonnen en de positie aan de kop ver anderde niet meer. Schaer bleef aan het wiel van Wagtmans kleven tijdens elke bestijging en freewielde rustig in zijn spoor als het omlaag ging en Wagtmans er nog een schepje boven op deed. Op het circuit van Luik ging hij eindel'jk naar voren en klop te Wout met drie of vier lengten. Ee>i kleine minuut later kwam de eerste groep achtervolgers met Van Est en Voorting binnen en klopte Bartali in de spurt Hugo Koblet voor de derde plaats. Van de andere Nederlanders heeft Thijs Roks bij S|avelot even in moeilijkheden gezeten. Hij herstelde zich voortreffelijk, kwam op enkele i-.-ters van de groep Koblet—Bartali, maar slaagde er niet in zich bij hen te voegen. De man uit Sprundel kwam als achttiende binnen met slechts een minuut verschil op de groep Bartali KobletRobic en anderen. Jos Suy kerbuyk kwam te LuilJ met het pelo ton binnen op bijna vijf minuten ach terstand op de groep-Bartali. Jefke Jansen had voortreffelijke dienst-m bewezen als „knecht" en evenals Van Breenen eindigde hij in het peloton, tezamen met Suykerbuyk. Jan Nolten was betrokken geweest bij een grote valpartij, waarvan ook Henk Stevens het slachtoffer was geworden. Die vai- 1 artij vond plaats, voordat de eerste zware hellingen van de Ardennen be gonnen. Nolten, die men in deze étap pe gaarne vooraan had gezien, want de klimmers kwamen nu voor de eer ste maal aan het woord, heeft zich ex tra moeten inspannen om het verlies in tijd, door de valpartij ontstaan, weer goed te maken. Hij slaagde er echte.r niet in de groep der „azen" weer t- bereiken, waardoor de Lim burger enkele kostbare minuten ver loor. Adrie Voorting reed niet al te best in deze étappe en hetzelfde kun nen wij zeggen van Henk St: rens. De uitslag van de tweede etappe was: I Schaer (Z.) 6.20.52; 2 Wagtmans (Ned.) 6.20.54; 3 Bartali (It.) 6.21.39; 4 Koblet (Zw.); 5 Robic (Fr. West); 6 Magni (It.); 7 Close (Belg.); 8 Astrua (It.); 9 Rosello (It.); 10 Ernzer (Lux.); 11 Van Est (Ned.); 12 Gerrit Voorting (Ned.); 13 Bobet (Fr.); 14 Anzile (Fr. N. O. Centr.); 15 Bauvin (Fr. N. O. Ci#<tr.) allen zelfde tijd als Bartali; 17 Roks (Ned.) 6.22.47; 25 Nolten (Ned.) 6.25.56; 26 Ex aequo een grote groep in 6 26 07 met Van Breenen, Suykerbuyk, Jansen; 92 Adri Voorting 6.34.56; 106 Stevens (Ned.) 6.39.48. Het ploegenklassement van de tweede etappe luidde: 1 Nederland (Wagtmans, Van Es1, Gerrit Voorting) 19.03.42; 2 Italië 19.04.57; 3 Zwitserland 19.07.38; 4 België 19.08.05; 5 Frankrijk Noord Oost Centraal 19.09.2; 6 Frankrijk West 19.13.42; 7 Ex Aequo Frankrijk; Frank rijk Zuid West 19.13.53; 9 Luxemburg 19.14.51; 10 Frankrijk Zuid Oost 19.16.23; II Ile de France 19.18.10; 12 Spanje 19.28.28. De finish in Luik van de tiveede etappe van de Ronde van Frank rijk, waar Wout Wagtmans (rechts) in de eindsprint met enige lengten door de Zwitser Schaer werd geklopt.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3