Spookstaat, die geen politieke partijen kent BATAVUS Franse ministerraad beraamt belastingverhogingen D.D.D. Zal Raad van Europa het groeitempo bijhouden w DAM PO Om het geluk van Peter Tegenstellingen zijn er vele BOEKEN BULLETIN Schilder-herbergier Paul Roux overleden VIRIGLEV K.S.G.-„Hulpmotor" voor Europa's eenheid (I) DE 150 MILLIOEN INWONERS VAN NEDERLAND, België, Luxem burg, West-Duitsland, Italië en Frankrijk hebben er op 1 Mei 1953 ge ruisloos een nieuwe nationaliteit bij gekregen: zij zijn KSG-burger ge worden, onderdaan van de Hoge Autoriteit der Kolen- en Staal Gemeen schap. Het is wel wonderlijk, zo overwegen wij bij bet passeren van de Luxemburgs-Franse grens: terwijl wij de treinen met erts vanuit ons coupéraampje ongehinderd zien voorbijtrekken, alsof er geen nationale grenzen bestonden, moeten wij zelf tussen Maastricht en Thionville v.v. niet minder dan tienmaal ons paspoort tonen. En dat wordt dan be keken op zulk een manier, dat wij ons zelf langzamerhand verdacht gaan vinden. „Kolen- en Staalgemeenschap" is geen naam, die iemand van geestdrift het bloed door de aderen stuwt. Men is goed Fransman of Nederlander, men voelt zich bier en daar wellicht al een beetje Euro peaan, maar niemand gewaagt er met trots van, dat hij Kolen- en Staal gemeenschapper is. DAT ONDERSCHEIDEN- ONGESCHEIDEN KUNST EN CULTUUR Prof. dr. J. D. du Toit overleden Geestelijk leven Verzekering, doop en TV in Geref. Gemeenten Beroepingswerk r Pim pain, Pom en de wonderlamp MM Voorstel: alcohol en benzine duurder Firmadirecteur in arrest door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma VERWONDINGEN DIE IN HET GEZIN KUNNEN VOORKOMEN i (Van onze speciale verslaggever) dat betreft zal de Hoge Autori- teit goed doen, zich ten spoedigste bezig te houden met de resolutie van het (kolen- en staal) parlement, die op 24 Juni de H.A. uitnodigde „haar pogingen te verdubbelen om haar doelstellingen bekend te maken in alle sectoren der publieke opinie, zowel in de aangesloten landen als in landen, die buiten de KSG staan". Eén dier pogingen zou stellig kunnen zijn het zoeken naar een naam, die meer tot de verbeelding spreekt dan Communauté Européenne du Charbon et de 1'Acier, of Montan Union, of Kolen- en Staal Gemeenschap. Het is uiteraard nog een ietwat won derlijke constructie, zo'n kunstmatig in het leven geroepen Staat, waarin eigen- alleen nog maar de „homo economicus" zich kan thuisvoelen. Want aan het Statuut van de KSG ligt het economisch principe ten grondslag. Natuurlijk heeft men niet net kun nen doen, of er in de aangesloten lan den geen rechtsopvatting bestond. Men heeft, bij het formuleren van het Sta tuut (dat de vorm heeft van een inter nationaal verdrag), naast economische ook juridische en zedelijke beginselen toegepast. Maar een minister van Onderwijs of van Maatschappelijk Werk of van Be- zitsspreiding heeft men er vooralsnog niet nodig, evenmin als een departe ment van Volkshuisvesting, van Kunst of van Defensie. Deze opzet geeft de hele constructie iets spookachtigs. De KSG is een Staat zonder kinderen, kunstenaars of krijgs lieden. Het economisch jargon is er de voertaal. Maar het meest kenmerkend voor deze Staat is wel, dat er geen po litieke partijen zijn. De machtsvorming in het KSG-parlement moet nog vorm krijgen. Vrees voor Superstaat alzo het doen en laten van de Hoge Autoriteit wèl aan de controle van een parlement, doch niet aan een politieke doctrine is onderworpen, is lang niet iedereen naar de zin. Met name van socialistische zijde wordt voortdurend betoogd, dat de opstelling van een Europese Grondwet, nu enkele maanden geleden, geen voorlopig eind station mag zijn, doch dat de Raad van Europa het tempo van de KSG moet bijhouden. Met andere woorden: enerzijds wil men wel toestaan, dat zich bij de KSG nog andere gemeenschappen gaan voe gen, als b.v. op transport- of textiel- of filmgebied, maar wanneer dit te snel zou gaan VTee.it men voor de totstand koming van een superstaat, waarin de wereldbeschouwingen der Europese na ties niet of onvoldoende tot haar recht komen. Die vrees is begrijpelijk", doch mag geen reden zijn om de KSG in haar voortgang te remmen. Het zal de As semblee van de Raad van Europa moe ten zijn, die haar tempo zal moeten op voeren om tot 'n politieke gemeenschap te komen, die de bevoegdheden van de Hoge Autoriteit der KSG en andere ge meenschappen kan overnemen. U Il.n Dr W. Kok, directeur van de Fryske Akaijemy en een even erudiet als strijdbaar voorman in de Friese be weging, heeft in een brochure van vijf en vijftig pagina's uiteengezet, waarom de Friezen hun gewest in cultureel opzicht achteruitgezet ach ten bij andere, en met name bij de Hollanden. Hij wijst er op, dat Fries land meebetaalt aan veel, dat in het Westen met kunst en vliegwerk in stand wordt gehouden, maar dat het zich bovendien voor de eigen levende cultuur grote offers getroost, zondei op evenredige steun van het Rijk te mogen rekenen. Dat wil niet zeggen, dat hij separatist is; weliswaar, zo stelt hij het, is er taalkundig en cul tureel onderscheid tussen Friesland, en de rest van Nederland, maar het verlangen naar behoud van de vaste band met de grote volksgemeenschap is zeer sterk. Maar laat Nederland dan tegenover Friesland recht doen Aldus de teneur van zijn door T Wever te Franeker uitgegeven ge schrift. Fransen daarentegen ziet men aog dui delijk de Oude tegenstelling tussen atheïsme en clericalisme aan de dag treden. Slechts twee wegen nEZE bloemlezing is verre van vol- ledig. Er zijn nog veel meer tegen stellingen. Als men louter op de tegen stellingen let, zou men zich moeten af vragen, of er ooit zo iets als een Ver enigd Europa tot stand kan komen zon der zeer krachtige motor. Als zodanig heeft tot dusverre het gemeenschappelijk gevaar uit het Oos ten gefungeerd. Sommigen zijn van mening, dat dit gevaar zo al niet is ge weken, dan toch voorlopig aanzienlijk minder acuut is geworden. Dit is al merkbaar aan de houding van vele af gevaardigden, inzonderheid die uit Frankrijk. Daarom is het goed, dat er nu een andere motor, noem het desnoods nog een hulpmotor, in bedrijf is gesteld. Dat is de Kolen- en Staal Gemeenschap, die, eenmaal opgericht, met de gesom meerde, van zes regeringen verkregen brokjes souvereinlteit haar gang gaat. Want nu kan de eenwording van Europa niet meer blUven steken in nautische mijlen redevoeringen. De activiteiten van de KSG vragen ais vanzelf om verdere integratie van Europa; economische, militaire maar ook politieke. Er zijn slechts twee we gen; óf voortgaan op de ingeslagen weg, óf de KSG een halt toeroepen cn ontbinden. En dat laatste durft toch niemand. D. SPIERENBURG Ned. lid der Hoge Autoriteit MU is het zo, dat' in die Raad van Europa de meningen nog geenszins gekristalliseerd zijn. En in geen geval mag men denken, dat de politieke ver houdingen er zo liggen als in Neder land. In Nederland centreert het politiek gesprek van het ogenblik rond de vraag of er al dan niet sprake zal zijn van een voortgezette doorbraak. In Straatsburg is die doorbraak ternauwernood aan de orde. Daar hoort men veeleer de vraag opwerpen, of het wordende Europa christelijk zal zijn of socialistisch een tegenstelling, die tallozen in Neder land niet als een tegenstelling zien. Een reden hiervan is, dat de socia listische partijen in de 15 landen van Straatsburg sterk uiteenlopend van oorsprong zijn. Wanneer men de doel stellingen op korte termijn vergelijkt van bijvoorbeeld de Nenni-socialisten in Italië met die van de West-Duitse of de Nederlandse, merkt men sterk het verschil in ontwikkelingsgang, als men met de afgevaardigden praat merkt men bovendien het verschil in tempe rament. Terwijl in West-Duitsland pro testanten en rooms-katholieken samen een partij vormen, met de socialisten in de oppositie, werken in Nederland de socialisten samen met de rooms- katholieken, terwijl de protestantse partijen aan de andere kant van de scheidslijn staan. Maar niet alleen de socialisten, ook de liberalen en andere politieke groe pen uit de verschillende landen vormen bij lange na niet zulk een hecht poli tiek machtsblok als zij dat in hun eigen land zijn. Bij de Engelse afgevaardig den merkt men bijvoorbeeld vaak een grote mate van eensgezindheid op tus sen conservatieven en Labour, waar men zou verwachten, dat eerstgenoem- den zich zouden distanciëren. Bij de Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. (Advertentie. Ing. Med.) Paul Roux, eigenaar van de herberg „La colombe d'Or", in Saint-Paul-de- yence (Alpes-Maritimes) waarin hü zich in 1918 had gevestigd, is dezer da gen overleden. Paul Roux, zelf kunstenaar en be schermer van de schilders, had zijn „Colombe d'Or" in een waar museum voor moderne kunst veranderd. In zijn herberg kin gen doeken van de be kendste hedendaagse schilders als Ma- tisse, Picasso, Braque, Vlaminck, Utril- lo. Enige jaren geleden nam Paul Roux zelf het atelier in gebruik, dat hij lang ter beschikking van de noodlijdende schilders had gesteld. Zijn schilderijen kregen een zeker succes en daarom werd Paul Roux de schilder-herbergier genoemd. De Zuidafrikaanse oud-hoogleraar, prof. dr J. D. du Toit, die jarenlang verbonden is geweest aan de theolo gische school te Potchefstroom, is in de ouderdom van 76 jaar overleden. Prof. dr du Toit, die als Totius be kendheid verwierf door een bundel zeer zuivere gedichten in zijn lands taal, heeft o.m. aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam in de theologie gestudeerd; hij promoveerde hier in 1903. In 1911 werd hij hoogleraar te Potchefstroom. Hij vertaalde de bijbel in het Zuidafrikaans en berijmde de psalmen in de landstaal. Zijn taalwe tenschappelijk w^rk heeft alom grote waardering ondervonden. De generale synode der Gerefor meerde Gemeenten heeft uitgesproken, dat alle verzekering in strijd moet worden geacht met Gods voorzienig heid. De kerkeraden hebben de roe ping, om met ernst tegen deze zondt ie waken. Bij het stellen van candi- daten voor kerkeraadsverkiezmgen dient men hiermede ernstig rekeuing te houden, opdat de kracht van de vermaning niet worde verbroken. Ten aanzien van doopsbedieningen verricht in de R.K. kerk, door vrou- gers zonder kerkeraad, sprak de synode zich uit, dat de H. Doop voor wettig bediend zal wor den gehouden, indien hij is bediend door een in een bepaalde kring ge autoriseerde ambtsdrager in de naam van een Drie-enig God. De nooddoop en de door een vrouw bediende doop werden verworpen. Het gebruik van televisie in de ge zinnen voor vermaak of anderszins moet ten sterkste worden veroordeeld, zo meende de synode. De kerkerade.. hebben de roeping, tegen het gebruik van televisie met kracht, zo nodig met toepassing van censuur, op te treden. De kerkeraden van de Gerefor meerde Gemeenten van Rotterdam-C., Rotterdam-Z. en Moerkapelle aan gewezen door de generale synode cm met de kerkeraad van Gouda verder te onderhandelen hebben dr O. Steenblok als predikant geschorst en de ouderlingen van Gouda op één en de diakenen op twee na uit hun ambt ontzet. Het deel der gemeente, dat zich achter de synode stelt, is begon nen met het houden van eigen dien sten in de daarvoor welwillend ter beschikking gestelde Geref. Kerk. NED. HERV. KERK Beroepen te Wammekerveen (toez.): G. Kazerneer, cand. te Schiedam. Aan genomen. naar Buren (toez.): J. J. Nijenhuis, cand. te Amsterdam. Aan genomen naar Auckland (Nw. Zee land) (Presbyterian Church): G. de Nee, luchtmachtpredikant op de vlieg basis Twente. Bedankt voor Hasselt (toezegging): B. Eysinga te Barneveld. Bedankt voor Wezup: K. v. d. Pol te Venendaal. GEREF. KERKEN Beroepen te Lioesens: A. J. Janssens te Koudum. Beroepen te Pernis: vac. W. de Graaf: H. J. v. Halzema te Tho- len. Aangenomen naar Lollum: C. W. de Vries, cand. te Voorburg, die be dankte voor Hanten West-Terschel ling en Midsland en voor Zuid-Beier- land. EVANG. LUTH. KERK Drietal te EnkhuizenHoorn: A. Jo- hannes te Delft, P. H. G. C. Kok te Weesp en A. C. v. d. Mey te 's Graven- hage. Aangenomen naar Dordrecht: mej. D. M. E. Monsees te Amersfoort. BAPTISTENGEMEENTEN Aangenomen naar Pernis: M. de Jong te Vrieselo. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE HORIZONTAAL: 1. Garbo, 5. ritus, 9. maskerade, 12. op, 14. sla, 15. ego, lfr. e.a., 17. e.e.a., 19. orgie, 21. hun, 22. prik, 24. nes, 25. port, 26. krib, 28. solo, 29. oir, 30. rul. 31. most, 34. lire, 36. kerk, 37. rob, 39. stal, 41. Ine, 42. donor, 44. C.A.O., 45. et, 46. hoe, 47. oer, 49. nr, 50. Hermandad, 52. Weesp, 53. elite. VERTICAAL: 1. groep, 2. R.M., 3. bas, 4 Oslo, 5. rage, 6. Ido, 7. te, 8. spant, 10. karn, 11. reis, 13. perkament, 16. Europeaan, 18. ar, 20. gek, 21. hol, 23. kiosk, 25. polis, 27. bit, 28. sul, 32. ore, 33. pon, 35. R.T.C., 36. kieuw, 37. roem, 38. boon, 40. lorre, 42. dorp, 43. rede, 46. hes, 48. ral, 50. he, 51. d.i. De ealge flete met de J plussen u.1 U» kindersa xo n BeM to d. lMk. OpncHndatrifd lolUkftintn bij U» R.I— (Adverieutie, Ln*. Med.) 60. Pim, Pam en Pom s,aa"|*" het onbekende negerjongetje met grote ogen aan. Ze waren zo ln hun werk verdiept geweest, dat zij hem hele maal niet hadden horen vroeg „Hè, waar kom ju vandaan: vroeg Pim nieuwsgierig. „Meester mij In roepen hebben", antwoordde he* pe tertje. terwijl het weer een buiging maakte. „Meester beveelt.... Ali ge hoorzamen!" Pim, Pam en Pom keken elkaar verbaasd aan en Pim tikte veelbetekenend op *ij" voorhoofd, alsof hij zeggen wilde: Dat joch ts niet goed snik!" „Zeg, hoe heet je? riep Pim. „En waar kom je vandaan. „Ik Ali heten," klonk het antwoord. „Ikke komen uit Bagdad, maar nu hier zijn. Meester zeggen, wat Alt doen moeten. Meesters wil is wet! Weer keken Pim, Pam en Pom elkaar aan Ze begrepen er niets van. Stond het'negerjongetje hen nu voor de gek te houden of niet? „Hu dat ik de meester ben", fluisterde Pim tegen zijn broertjes, want het negerjongetje had Pim steeds aangekeken. „De meester is op school hoor", verklaar, de hij lachend. „En wij hebben een vrije middag". „Meester beveelt.... Ali gehoorzamen," zei het negerjonge, tje weer. „Nou Ali, je verveelt me hard" riep Pim proestend. „Ik wou, dat je ophoepelde.." En vóórdat Pim, Pam en Pom beseften, wat er ge beurde, zagen zij Ali met een hoepel en een stuk de weg afhoepelen. „Nou breekt mijn klomp", riep Pim stom- verbaasd. „Het is. dat ik het met eigen ogen gezien heb, anders zou ik geloven? dat ik gedroomd had". (Advertentie. Ing. Med.) DE FRANSE MINISTERRAAD heeft de financiële voorstellen goed gekeurd, welke onder meer inhouden nieuwe belastingen, welke per jaar een bedrag van 60 milliard francs moeten opleveren, voorts het toeken nen van speciale volmachten aan de regering, de oprichting van een fonds ten behoeve van verbeteringen in de landbouw en voor economische uit breiding en tenslotte verhoging met 110 milliard francs van het bedrag der voorschotten van de Banque de France aan de staat. In de toelichting op deze voorstel len is er van officiële zijde op gewe zen. dat eerst nadat het parlement deze voorstellen zal hebben goedge keurd, de regering aan de Banque de France nieuwe voorschotten zal kun nen vragen. Het maximumbedrag aan voorschotten der Banque de France aan de staat zal door de bovengenoem de 110 milliard francs worden ge bracht op 240 milliard francs. Deze maatregelen vormen een on afscheidelijk geheel. De minister-pre sident is gemachtigd bij het Indienen van deze plannen in het parlement de vertrouwenskwestie te stellen. Het parlement kan eventueel de voorge stelde belastingen wijzigen, mits hei totale bedrag aan nieuwe ontvang sten ongewijzigd blijft. De nieuwe belastingvoorstellen houden ln een vernoging met 30 pro cent van de belasting op alcohol, ver hoging van de heffing op benzine met De heer J. T„ één van de directeuren van de firma PI. te Sittard, is in ver zekerde bewaring gesteld, verdacht van poging tot oplichting. De fa. PI. hield zich bezig met de verkoop van textielgoederen op afbetaling. Er zou den manipulaties met wissels zijn verricht. 50. „Ja", zei José en Lynne zuchtte en zei: „Ik wou, dat u ook eens „nee" zei!" En zij werd zo genegeerd, dat zij op stond en naar haar kamer ging. Hier, voor de zoveelste maal die dag, stond zij verbaasd over zulk een kamer. In 't Sint Anthony ziekenhuis: een klein kabinetje, waar je je niet in kon roeren zonder ergens tegenaan te stoten en waar, om jezelf niet in de weg te lopen, je je bijna moest ophan gen aan de haak achter de deur. Hier: een witte toilettafel, klerenkast en bed; een makkelijke stoel, een schrijftafel, wapperende mousseline gordijnen en een asbakje. Er was nog iets bijzonders met deze kamer, dat zij ontdekt had: hij was naast die van José Colina. Maar zij was overtuigd, dat je perziken makkelijker bij de Noordpool kon kweken, dan dat je vriendschap kon kweken met de treurende en zwijgzame José. Vrij van haar werk en met de vrije tijd vóór zich. met de warme, wazige schemering, die haar bekoorde door de mousseline gordijnen heen, trok Lynne een jurk var, turkoois-kleurig linnen aan en wandelde naar de Malecon Zij stond tegenover de wijde Zuid zee en ademde met diepe, volle teugen de vrijheid in; en 't was de vrijheid van ontsnapt te zijn aan Philip en de diepgevoelde vrijheid van haar liefde voor Bryce. En de vrijheid van 't in ademen van versterkende lucht na de benauwde vijandelijkheid van de Casa Garron. Zij liet de eerste dag in de Santa Martine nog eens de revue passeren. Zn meldde zich in 't bureau van de direc trice zeggende: „Ziet u wel, ik ging er toch toe over: de assistent-apothekeres- se die een baantje zoekt." En Marearet Weston had haar een lange tijd strak aangekeken, terwijl zij niets zei en Lynne had gestameld: „Heb ik m i vergist?" K my Toen was de brede, vriendelijke glimlach te zien geweest. „Integendeel! 'k Kan het alleen niet goed geloven, dat u zo wonderbaarlijk op het juiste moment komt opdagen juffrouw Carrick, het is hier zo, dat het baantje naar de apotheke- het Ktje" "iet dC aP°thekeL T? Zij had de sigarettendoos over de schrijftafel geschoven en voegde erbii: ?e;oof' 9at u een aanwinst voor mun staf zult zijn. Ik hoop. dat u lang zult blijven, maar denk dat dat niet waarschijnlijk is: met zo'n knap ge zichtje kunt u nooit uit het bereik van de mannelijke bevolking blijven waarom zoudt u ook? U zult merken, ij *1* ^ler\5ee" stre"Se vormelijkheid is, dat doodt alle persoonliik initiatief f.9. enthousiasme. U bent een persoon- Ulkheid en dus waardevol: iedereen is waardevol in een ziekenhuis. Indien u mij wilt spreken, dan ben ik hier en er zijn geen prikkeldraadversperringen cue genomen moeten worden. Ik wil dat u gelukkig bent: ik denk dat u dat zijn zult. Ik vraag om toewijding en mede werking en ik ben er zeker van. dat u mu die zult geven". „Ja", zei Lynne, „die zal ik u geven" Daarna had zij een uurtje besteed aan het leren kennen van de apotheek om in haar gedachten de plaats der planken, de potten, flessen, doosjes vast te leggen: nauwkeurige indrukken van waar alles zijn eigen plaats had. Toen had zij het druk gekregen, vooral ge durende de uren van de polikliniek. 't Was in de namiddag geweest, dat Max Leon in de apotheek was geko men. haar verbaasd had aangestaard en voor de een of andere reden, die hij zelf het beste zou weten, was omge keerd en weggelopen. Later had zij Le on weer even gezien, ditmaal diep in gesprek met de jonge Spaanse ver pleegster. Even gezien aan het einde van de gang, toen zij uit de verband- kamer kwam. Zü hadden hun hoofden omgedraaid en haar aangekeken en waren haar blijven aanstaren. Wat be tekende dat? 't Was heel gewoon voor stervelingen om te kijken naar ande re stervelingen. Toch, er was iets in de manier waarop zij gekeken hadden ge weesteen geheimzinnigheid, een spanning? Zij wist het niet, maar zij had gedacht: „ïk ben een. domper op hun spraakzaamheid. Waarom?" Zij bleef op de Malecon, lang nadat de zwarte fluwelen nacht, met edel stenen bezet en flonkerend, de grijze sluier van de schemering had over- schaduwd. Zij bleef en dacht aan Bry- ce en san de volgende ontmoeting met hem: en zij dacht aan Peter. Toen kwam zij in 't Santa Martine on dacht aan José Colina in de kamer naast de hare. Dat was haar eerste dag. Op de tweede dag gebeurde er niets bijzon ders. Maar de derde dag was vol ge beurtenissen en wel zeer bijzondere Laat in de middag was de telefoon in de apotheek gegaan. Zij had de hoorn opgenomen en gevraagd: „Wie is daar?" En een stem had gezegd en naar hart had stil gestaan: T "y,ypne. ik ben weer in circulatie! Landde een half uur geleden uit Cuba en kwam thuis om te bemerken, dat jij weg was. Zij vertelden mii. dat je eèn Baantje had aangenomen, maar Ik voelde dat er een stroom van koude lucht rondwaarde en het was duidelijk dat niemand zich geroepen voelde mij te zeggen, hoe en wat. Lynne, wat be tekent dat?" Ziin stem was strak en dringend. ,,'t Betekent dit, Bryce: wij kunnen ons tafeltje op de binnenplaats weer nemen en weer kleine kreeften eten en Philip zal er niet zijn om zwart naar ons te kijken. Ik heb mijn verlo ving verbroken. Verbroken zonder eni ge spijt. Dat zul je allemaal begrijpen als wij elkaar zien en er over praten." Zij wachtte even en ging toen door: „De bom barstte drie dagen geleden aan het diner. Je vader zei mij, dat hij mijn thuisreis in orde had gemaakt en opeens brak er, geloof lk, iets ln mu Zij sprak heftig: „Ik zal nooit gaan, ik had niet de moed teruc te gaan en die onmogelijke verbinte nis met Philip onder ogen zien. Dus schreef ik hem een brief en gisteren vertrok de Almatara uit Colon, zonder men. Zij sprak heftig: „Ik zal kooit meer uit Panama weggaan, Bryce ik zal dat nooit meer willen. Maar, om dat ik niet in de Casa kon 'lijven nadat men alles ih orde had gemaakt voor mijn vertrek en zij het mij"zo dul- delijk lieten voelen, dat zij mij kwijt wilden zijn ging ik weg er zocht een baantje, totdat...." Zij aarzelde. „Ga door, Lynne," had hij aange drongen. Maar zij zweeg en hij vulde net voor haar aan: „Totdat wij kun nen trouwen." „Ja tot dan. Maar dat zo i wel eens lang kunnen duren." Haar stem had hem toen opgeschrikt met een half- b,rojest; „Bryce, waarom zijn er aitud hinderpalen op onze weg? Eerst was het Philip en nu...." „Wat nu, Lynne?" Weer had Lynne geaarzeld. Maar dit kon niet omzeild worden. (Wordt vervolgd; 5 franc per liter en van 3.10 franc per liter gasolie. De prtjs voor benzine te Parijs zal hierdoor 64.1 franc per liter gaan bedragen. Ifiii ir Niet krebben.De beider vloei- I L I I 14 bare D.D.D.kalmeert de jeuk 11 I 11J J\ ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot dtepln de huidporiën. genee smiddei tegen huidaandoeningen .luviiivu «es av««ve» iv (Advertentie, ing. Med.) JUDITHA TRIUMPHANS, een opera van A. Vivaldi. Het libretto berust op het verhaal van Judith en Holophernes, zodat men kan spreken van een bijbelse opera. Tenminste: wanneer men ook de apocryphen tot de bijbel rekent. Vivaldi was een tijdgenoot van Bach en Handel, zodat men een muziekwerk in de stijl dier da gen kan verwachten: misschien niet altijd even boeiend door de vele coloratuurzang, maar als muziek toch zeer fraai. (Woens dag 14.00 over Hilversum I, 402 m.) DIE ZAUBERFLOETE, van Mo- zart. Mozart schreef op een nog al toiid libretto van de theater directeur Schikancder de opera van zijn leven. Het verhaal is vol mystieke toespelingen en to venarij en in feite Weinig belang rijk. Maar de muziek is prach tig. Daarom kondigen wij hier de uitzending van de eerste acte aan. (Woensdag 23.15 over Hilversum 1, 402 m WOENSDAG 8 JULI HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 700 Nieuws. 7.10 Gram. 7,15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9 00 Voor da zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12 00 Piano-duo. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram. 16.00 Voor da Jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Gram. 18.00 Koorzang. 18-25 Gram. 18.30 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Accordeon-Orkest. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 16.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharmonlsch Orkest en soliste. 21.15 Klankbeeld over de Luchtafweer. 21.45 Hammondorgelspel. 22.00 Speurtocht door Zuid-Afrika. ^22.10 Wcense muziek. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws cn SOS-berichten. 23 15—24.00 Gram .muziek. innnLY,nolUM 298 m': 700 VARA' 10-20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00-2400 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 10 00 m :?Prektng' 10 05 Morgenwijding. io.zo Voor de vrouw, ll.oo Gram 1200 Metropole-Orkest. 12.30 Land- en' Tuin- bouwmededeltngen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Accordeon orkest. 13.50 Gram. 14.00 „De weg om- i^°ü ,causerie 14-13 Kamerorkest. 15.00 Kinderkoor. 16.00 Hobo', en klarinet. rHwen ,8 0° Rondc van Frank- i jk.) 16.10 Voor de Jeugd. 16.45 Voor da ?TknV7>15. Gram' 1725 Llcht8 muziek. n Hegeringsultzendingj. b. ten Bioek: „Mexico". 18.00 Nieuws en com- mentaar. 18 20 Actualiteiten. 18.30 Gram. loon ,,atJe over consumentenbelangen. V°or d« jeugd, 20.00 Nieuws. 20.05 20 -mi» commentaar. 20.15 Amus.muzlek. "f. "Met de hakken over de sloot", hoor spel. 22.0a Ronde van Frankrijk. 22.15 anorecital. 22 4,5 „Bacteriën, onze vrien- s vijanden?", causerie. 23.00 Nieuws, ooon Socialistisch nieuw, In Esperanto. 23.20-2400 Gram.muziek

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4