Stad en omgeving het dijk-beheer in noord-holland Drukte op kermisterrein iets toegenomen Wat de postduiven presteerden Goede prestaties op pistool van Helderse mariniers Jimmy Brown en de Oranjehemden Na afloop van „Faveur" bezichtiging der stallen bij Victor Consael Vragen in de Kamer over zaak-Fonteijn Vier aanbestedingen van gemeentewege Tennis-ontmoeting Animo-H.T.C. Kindervoorstelling in Tivoli-theater IN HET KORT Kampioenschappen bij „Nieuwediep" PARIJSE SFEER in M.O.O.C.-sociëteit Postzegel-actie van het Roode Kruis Regionale athletiek- wedstrijdvan H.A.V. Nederlander gedood in Venezuela Menige oude bekende in kermisstad Hulde aan provinciale Waterstaat Indrukken van wedstrijdseizoen door ,,Pont St Maxence" niet verbeterd Nationale Vijfkamp Sergeant IJZENDOORN in been getroffen J' V_ Ned. onderzeeboot oefent met Brits eskader Tussen Haaks en Kuitje Scheepvaartberich ten BESOMMINGEN l'MUIDEN DONDERDAG 9 JULI 1958 EEN ARTIKELTJE OVER DE HELDERSE KERMIS kan volgens hetzelfde recept worden samengesteld als het Riltse iveeroverzicht. Een bedekt pessimistische ondertoon, met een enkele zinspeling op moge lijke opklaringen. Kans op drukte en gezelligheid, maar een naderend regenfront zou wel eens als spelbreker kunnen optreden. Voor goklusti gen vrij veel thermiek, mits zij de kwartjes in rolletjes met zich voeren. In de vooravond meer kijkers dan kopers, langzaam toenemende feeste lijkheid, met na het uitgaan der bioscopen enige zonneschijn op de. ge zichten der exploitanten. Ideaal kermisweer kan eerst na het einde van de feestweek worden verwachtEén der kellners in het mobiele poffertjes-restaurant van Victor Consael zei gisteravond, niet zonder ironie: „De grootste drukte krijgen we pas als ive gaan afbreken!" Overigens was hij over kermis-Woensdag niet ontevreden. JJE „stallen" van Faveur zullen aan de belangstelling voor het etablissement v?n Consael geen kwaad hebben ge daan. Tegen het einde van de openings voorstelling in „Tivoli" de revue gaat tot en met Zaterdagavond kon digde conférencier en chansonnier Bert van Dongen aan, dat de artisten na af loop een aanval op de poffertjes van Victor zcruden plegen. „Tivoli" was goed bezet en een flink percentage van de bezoekers bleken de tip van Bert in hun oor te hebben geknoopt. Inderdaad zaten de dames Snip en Snap (in bur ger) en de andere medewerkenden, aan het welverzorgde programma zich even later te spiegelen in de achterwand van de tent en de glundere gezichten van na-genietende Faveur-gangers. Dat Faveur is in de loop der jaren één van de vaste pijlers der kermis vreugd geworden. Maar er komt con currentie. Zou de Helderse feestweek dan toch voor de exploitanten geen scheepje van bijleg zijn? De tent met de aapjes (één minder dan verleden jaar) is er weer en ook de man met de kalongs (nog altijd belust op sappige tomaten) zag dit jaar „brood' in Nieu- wediep. Hij heeft er een aanwinst bij, een paar microscopische aapjes. Een aardige attractie is de „Orkaan", een moderne kruising tussen een draai en een zweefmolen, met raket-achtige zitjes, die door de passagier kunnen worden bestuurd. Een vernuftig mecha nisme, werkend met zuigers en samen geperste lucht, stuwt de raketten naar de sterren, maar de inzittenden kunnen door middej van een veniel tegemoet komen aan hun hoogtevrees. Sipkema's electrische auto's (met de doedelige verkeersagent) zijn er weer, terwijl dit maal ook een paar steile-wandrijders hun durf en stuurmanskunst demon streren. Het kermisterrein wordt aan de Toordkant afgesloten door het variété theater, dat verleden jaar bij de Post- bruff stond. Wij zijn daar nog niet ge weest, maar het staat op ons program ma. Gisteravond ontbrak ons de tijd, want wij voelden ons geroepen tot het bestuderen van de automatische cirkel- schuif-speelihstrumenten. waarvan de arm door een druk op de knop wordt afgeremd. Wij kwamen tot de conclu sie, dat de klant zich aardig in deze sport kan bekwamen. De prijs is een kwartje per halve minuut, zodat een kleine berekening leert, wat een heel lesuur kost. Als je eenmaal bezig bem, kun je niet meer ophouden. In deze geest zeiden we iets tot een jongeman, die vier horloges en een hangertje van de ronde glasplaat had geschoven. „Ja wel, als je kwartjes op zijn", was zijn bescheid. Inmiddels liep het tegen middernacht. De Karimata stcrnd al in duisternis ge huld en de laatste kermisbezoekers maakten de leegte nog opvallender. De j exploitanten gingen hun zaken sluiten. voor de derde maal in de feestweek van 1953. Ais het de resterende vier avon den zo blijft als gisteren, kunnen zij te vreden zijn. Het is al veel waard, dat Pluvius zich na Maandagavond netjes gedragen heeft. Het Tweede Kamerlid de heer Ver meer heeft aan de minister van Marine schriftelijk de volgende via- ^"het 'juist, dat van de zijde van het departement van Marine in de jaren 1949 of 1950 aan de heer officier van Justitie te Amsterdam is bericht, dat het dossier van de sergeant-kon stabel A. Fonteijn niet verder kon worden aangevuld, onder dc motive ring, dat een groot deel van deze stukken is verloren gegaan door oor logshandelingen? 2. Is het juist, dat de Centrale Raad van Beroep in het bezit van deze stukken was en dat deze in de loop van het jaar 1951 of 1952 aan het ministerie van Marine zijn teruggezon- den? 3. Is het juist, dat deze stukken ten departemente zijn vernietigd, omdat zij meer dan 15 jaar oud waren? 4. Indien vraag 3 bevestigend moet worden beantwoord, kan de minister dan verklaren hoe het mogelijk is, dat stukken, die aanvankelijk als vermist werden opgegeven en die later toch aanwezig bleken, werden vernietigd, terwijl de zaak, waarop deze stukken betrekking hadden, nog aanhangig was? 5. Indien uit het antwoord op de hiervoor gestelde vragen zou komen vast te staan, dat de desbetreffende stuk ken ten departemente zijn vernietigd, kan de minister dan mededelen op welke wijze hij dehkt te voorkomen, dat uit dit feit voor de betrokken ser geant-konstabel nadelige gevolgen voortvloeien? Bij de behandeling van een brief van Gedeputeerde Staten van hoord- Uolland over herstel van de aan de zeeweringen in Noord-llolland op -tl Januari en I Februari aangebrachte iade en verdere voorzieningen heb ben enkele leden in de Dinsdagmid dag gehouden vergadering van de Provinciale Staten hulde gebrac' t aan de Provinciale Waterstaat voor het werk door deze dienst verricht. De heer Blaauboer (VVD) was van menin-r, dat de toestand bij de Honds- bosse zeewering gevaarlijk o''.)-1- J vroeg een proef te nemen om de duin- aanwas te bevorderen. De heer Lanser (Comm.) sprak zijn voldoening uit over hetgeen op Te 1 tot stand is gekomen en over de plan nen bij de Hondsbosse zeewering. Het geen in Noord-Holland verricht is steekt gunstig af bij andere provin cies. Hij hoopte, dat Gedeputeerde Staten diligent zullen blijven. De heer Volkers (Comm.) beval samenwerking tussen de polderbestu ren op Texel aan, waardoor een z.g. dijkring z: 1 ontstaan. De heer Mul (CH), was eveneens te- PRINS ALBERT VAN Luik (broer van koning Boudewijn) maakt zijn eerste scheepsreis als adelborst van de Belgische Ko ninklijke Marine. Hier stapt hij juist in Napels van de Bel gische bodem „Victor Billet" aan wal. De bunker in het Timorpark wordt binnenkort ingericht als hoofdkwar tier van de dienst Bescherming Be volking. De daartoe strekkende voor zieningen worden op Maandagmiddag 10 Augustus door B. en W. ten raad- huize aanbesteed. Op Donderdagmiddag 23 Juli hou den B. en W. een drietal openbare aanbestedingen in het raadhuis. Ach tereenvolgens: het bouwen van werk plaatsen en garages en het verbouwen van een magazijn op het gemeente-erf aan de Ambonstraat (bestek 16-1953), het verbouwen o.a. van enkele loodsen der voormalige gasfabriek aan de Spoorgracht (bestek 11/1953) en het maken van een kleedgebouw bij de nieuwe basketball-velden in Oud Den Helder (bestek 17/1953). Twintig tennisteams van „Animo" en de Helderse Tennisclub zullen elkan ders krachten meten op Zaterdag 18 en Zondag 19 Juli. Met uitzondering van de spelers uit de districts-competitie zullen geen competitie-spelers deelne men. Van beide verenigingen komen twee jongens- en twee meisjesteams op het gravel. Het HTC-tornooi, dat der traditie ge trouw in het begin van deze maand zou worden gehouden, moest wegens te geringe deelname worden afgelast. Voor deze geringe belangstelling waren verscheidene oorzaken aan te wijzen, zodat het tornooi volgend jaar on voorziene omstandigheden voorbehou den ongetwijfeld zal doorgaan. In het kader van de feestweek orga niseert de directie van het Tivoli- 'theater ook dit jaar weer een kinder middag. Onder het motto „Sprookjes land" komen Zaterdagmiddag om twee uur de populaire „Sjors en Sjimmie" nieuwe en grote avonturen beleven, waarvan de jeugd getuige kan zijn. Onze stadgenoot, de heer J. P. Veldhuis, is te Amsterdam geslaagd voor het examen Algemene Assuraiw tiekennis, afgenomen door de stichting Vakontwikkeling in het Verzekerings bedrijf. Op het hoofdbureau van politie bevindt zich een klein, zwart, jong hondje met een wit befje. Het moet worden afgemaakt, wanneer de eige naar (eventueel een andere gegadig de) zich niet binnen drie dagen meldt. Het is morgen hoog water om 7 .0 en 19.35 uur, en laag water om 0.55 en 13.55 uur. DE POSTDUIVENLIEFHEBBERS hebben reden tot klagen over het verloop van het wedvluchtseizoen 1953. De weersomstandigheden zijn voor de beoefening van hun sport tot nu toe zo slecht geweest, dat veel grotere verliezen dan in de voorgaande jaren werden geleden. Vooral in het buitenland hebben de postduiven bijzonder veel te kampen gehad met regen én harde Noordenwind. De jongste wedvlucht van „Nieuwe- diep" illustreert dit duidelijk .De vogels werden 's morgens om tien uur in Pont St. Maxence gelost, maar niet één duif kwam dezelfde dag thuis. De volgende dag keerden de vogels druppelsgewijs terug, maar circa vijftig procent van het ingekorfde aantal liet verstek gaan...... Momenteel zijn de volgende kam pioenen bij „Nieuwediep" bekend: Vi- tesse: 1. P. Bontes, 2. L. Petrus, 3. P. Beukers. Junioren: 1. C. Swart, 2. J. Minneboo. Vijf aangewezen dui ven tot Orleans: 1. P. Bontes, 2. L. Pe trus, 3. Hengsdijk-van der Giessen. Vrijdag worden de jonge duiven van „Nieuwediep" ingekorfd voor Utrecht. „Het Noorden" De j-onge duiven van „Het Noorden" zijn voor het eerst naar Dordrecht ge weest. Er waren ruim driehonderd duiven in concours en zij werden 's morgens om kwart over acht met Noordoostenwind gelost. De afstand bedroeg 128 kilometer. De eerste duif werd getoond om 10.31.07 uur. De prij zen vielen als volgt: A. Felkers 1. 22; P. Ramler 2, 8; J. van Hoek 3; C. Buis 4, 5, 15; W. Fritz 6; J. Flurie 7, 10, 17; P. W. Manshanden 9, 16; M. Nellen- stein 11; J. van Doorn, 12, 21, 23, 24; R. Posthumus 14; C. van Doorn 18; A. Meijer 19; G. Buijs 20; W. Boon 25. Tachtig oude duiven van „Het Noor den" werden Maandagmorgen om half zeven met Noordoostenwind in Pont St. Maxcence gelost, op een afstand van 433 kilometer. De resultaten wa rén: W. Boon 1, 7, 18; A. Rietveld 2, 12, 15; P. Ramler 3, 10, 14; Horst Seegers 4, 5, 11, 17; P. Dirks 6, 8; P. Manshanden 9; C. van Doorn 13; J. van Doorn 16; J. Flurie 19; W. Pluij- mers 20. Hedenavond wordt ingekorfd voor Corbeil en Zaterdagmiddag voor Roosendaal. „V.O.P." De jonge duiven van „V.O.P." wer den om acht uur in Roosendaal gelost, afstand 158 kilometer. De eerste duif werd geconstateerd om 10.10. De prijs winnaars waren: G. J. de Wit 1, 7, 11, 19; M. Mastemaker 2, 20, 22; G. Hen- drikse 3, 16; R. de Boer 4, 10, 13, 18; J. Bruin 5, 6, 17, 21, 25; O. Boon 8, 24; R. Ottevanger 9; M. Luider 12; J. Vlaming 14, 15; W. M. de Boer 23. Tevens hield V.O.P. een wedvlucht voor oude duiven, met" Sint Quentin (363 kilometer) als plaats van lossing. De resultaten waren hier: M. Maste maker. 1, 10; J. Vlaming 2, 8; M. Lui der 3, 7R. Ottevanger 4, 9; O. Boon 5, 6. Vanavond wordt ingekorfd voor Corbeil en Zaterdag voor Roosendaal. „Hollands Noordpunt". Bij „Hollands Noordpunt" ten slotte waren de uitslagen van Roosendaal (thuiskomst eerste vogel 10.11 uur): J. Visser 1, 2, 8, 11, 17; J. van Wol- feren 4, 15, 16; J. Zoon Jr. 6, 7, 12; B. rchreuder 3, 10; D. van Reek 13, 14; A. van der Maas 5; H. Brons 18; J. Borst 19. De prijswinnaars van de gelijktijdig gehouden vlucht met Sint Quentin als plaats van lossing waren J. Zoon Jr. 1, 3; R. F. Mulder 2. Vanavond wordt ingekorfd voor Cor beil, Zaterdag voor Roosendaal. (Van een verslaggever) De schietbanen op de Leusderheide nabij Amersfoort vormden gistermor gen het strijdperk voor de deelnemers aan de Nationale Vijfkamp. Een zestal mariniers van Nieuwediep heeft zich bij het onderdeel pistoolschieten uitste kend geweerd. Na de man uit Wasse naar, Van Kregten, bezetten zij achter elkaar de volgende plaatsen. Sergeant Krause schoot 20 treffers en behaalde daarmee 176 pnt. Mentink en Janszen kwamen eveneens tot 20 treffers met resp. 175 en 174 pnt. Van Veldhuizen schoot 19 treffers met 174 pnt. Korporaal De Wijn en Kraus namen de zesde en zevende plaats in. Er werd geschoten op een baan van 25 meter. De minimum eis was 15 tref fers, 135 punten (4e series van 5 scho ten). Voor de aanvang van de schieterij deed zich een ongeluk voor waarvan de Alkmaarse sergeant der mariniers IJzendoorn het slachtoffer werd. Toen de korporaal der mariniers Tijssen na een weigering van zijn pistool het wa pen op de grond gericht hield, ging plotseling het schot af, dat sergt. IJzen doorn in het kuitbeen trof. Dr Brandt, die aanwezig was en eerste hulp ver leende, constateerde dat de kogel niet in het been zat. Per ziekenauto is IJzen doorn naar „Oog en Al" te Utrecht ver voerd. Dit ongeluk verwekte begrijpelijk enige consternatie waaronder de pres taties van de deelnemers in het begin kennelijk te lijden hadden. Ook de wind was hinderlijk, zodat veel zg. „af zwaaiers" genoteerd werden. De wed strijden werden o.m. bijgewoond door de kolonel der Mariniers Romswincke). De toestand in het totaal klassement is er voor de Helderse Vijfkampers be langrijk beter op geworden. Na Van Kregten bezetten Janszen, Kraus, de Wijn, Veldhuizen en Aalbersberg de tweede tot en met de zesde plaats. Ook Mentink en Oostwonder haalden op en klasseerden zich als achtste en dertien de. In de gecombineerde groep motorrij den en paardrijden stak de Bussumse kapitein Boin ver boven zijn mededin gers uit. Hij schoot liefst 183 punten bij elkaar en bezet in het totaal-klasse ment de eerste plaats. De Mariniers hebben er alles op gezet om tijdens het zwemmen en in de Veld loop hun posities aanzienlijk te verbe teren en daar achten wij hen wel toe in staat. In het Bosbad „Birkhoven" worden vandaag de zwemwedstrijden gehouden. De eis hiervoor is 300 meter in acht minuten. Vermoedelijk zullen bij dit onderdeel diverse deelnemers af vallen, dat wil zeggen dat zij door het niet voldoen aan de gestelde eisen uit gesloten worden van het Vijfkamp- diploma of Vijfkampkruis. 30. Dries Drabbeldruif was een grote blonde kerel, die eigenlijk meer weg had van een halfzwaargewicht bokser dan van een voetbalspeler; op een sigarenwinkelier geleek hij hele maal niet. Hij zag met nog al gemeng de gevoelens de voorzitter van De Big- gers zijn zaak binnen wandelen, want kort tevoren had hij Dirk Dreun gespro ken en deze had hem enige dingen ver teld, die hem helemaal niet waren be vallen. „Bikkebakker gaat jou wippen, jongen", had de, trainer hem diep in vertrouwen gezegd. „Hij dwéépt plotse- "ing met zo'n klein, bruin ventje, dat in het circus misschien een succesnum mer zou zijn, maar dat in een harde wedstrijd er geen snars van terecht brengt, 't Is een zekere Jackie, een pleegzoontje van Jimmy Brown. Als je 'm ziet, zou je 'm een dubbeltje geven om hem er een lollie voor te laten ko pen. Ze zeggen, dat-U achttien jaar is, maar als je het mij vraagt, is-ie amper twaalf of misschien nog wel jonger" Dries Drabbeldruif, die als de grote crack van De Biggers er nooit aan ge dacht had dat zijn positie van midden voor ooit in gevaar zou kunnen komen, stond een ogenblik raar te kijken. „En geloof jij, Dirk, dat ze mij voor zo'n snotaap aan de kant zetten?" had hij gevraagd. „Of ik dat gelóóf?" zei Dirk Dreun. „Ik weet het bijna zéker. Ik heb er met Bikkebakker al ruzie over, maar ik hou nu verder maar m'n bakkes want ik ben niet van plan m'n baan tje op het spel te zetten". Toen Dirk Dreun was weggegaan, had Dries Drab- beldruif toch even raar op z'n neus gekeken. „Als ze me dót aandoen' gromde hij, „dan zijn ze nog niet met me klaar. Ik zie me al tegen m'n klan ten zeggen: Ja meneren, ze hebben mij d'r uit gebonsjoerd. Ik ben niet goed genoeg meer. Ik, Dries Drabbeldruif ga nou voor het tweede spelen Dries ging die avond wat witjes naar z'n bed. De gedetailleerde uitslagen van de groep Handgranaatwerpen voor het schieten zijn: 1 Van kregten (Wassenaar) 20 tr. 179 pnt.; 2 Krause, 3 Mentink, 4 Jans zen, 5 Van Veldhuizen, 6 De Wijn, 7 Kraus (allen uit Helder); 8 Lems (Apel doorn). 9 Dolmans (Heer), 10 Aalbers berg (Helder) 18 tr. 154 pnt.; 11 Dupré (Doorn), 12 B. E. Bos (Helder, 13 Son- neveldt (Helder), 14 Snijder (Helder), 17 treffers 152 pnt.; 15 Hagman (Hel der) 19 tr. 150 pnt.; 16 v. d. Veer (Til burg), 17 Oostwonder (Helder), 18 Gos- siau (Maastricht), 19 Kamminga (Bre da), 20 J. Bos (Helder) 17 tr. 134 pnt.; 21 Lugtenaar (Helder), 22 Kiliaan (Nun- speet), 23 Hospes (Nunspeet), 24 Tijs sen (Helder), 25 Van Loo (Kerkradet, 26 Jonkers (Doorn), 27 Delforteri (Amersfoort), 28 Kippers (Zuilen), 29 Kregting (Soesterberg). 30 Anthonijsz (Breda), 31 Klaassen (Helder). Totaal-klassement Totaal-klassement als volgt (na drie onderdelen): 1 Van Kregten 6 pnt.; 2 Janszen 19 pnt.; 3 Kraus 19 pnt.; 4 De Wijn 26 pnt.; 5 Van Veldhuizen 29 pnt.; 6 Aalbersberg 29 pnt.; 7 Dolmans 31 pnt.; 8 Mentink -34 pnt.; 9- Dupré 34 pnt.; 10 kragting 44 pnt.; 11 Gossiau 45 pnt.; 12 Lems 47 pnt.; 13 Oostwonder 47 pnt 14 Kammipga 47 pnt.; 15 Krause 49 pt.; 16 Kippers 51 pnt.; 17 Sonneveldt 54 pnt.; 18 Snijder 55 pnt.; 19 v. d. Veer 55 pnt.; 20 Lugtenaar 57 pnt.; 21 Van Loo 59 pnt.; 22 Jonkers 59 pnt. 23 J. Bos 61 pnt.; 24 Hospes 61 pnt.; 25 Tijs sen 63 pnt.; 26 Hagman 66 pnt.; 27 B. E. Bos 68 pnt; 28 Kiliaan 71 pnt.; 29 Del- forterie 79 pnt.; 30 Klaassen 81 pnt.; 31 Anthonijsz 91 pnt. Ter gelegenheid van de nationale zeilwedstrijden der KMJC leverde de Marine-onderofficierenclub haar aan deel in de ontvangst der deelnemers door het organiseren van een „Apachen- bal" in de MOOC-sociëteit aan de Spoorstraat. Het gezellige zaaltje was daartoe herschapen in een établisse ment, dat sterk aan Montmartre herin nerde. De belangstelling was groot, maar het beschikbare aantal plaatsen beperkt, zodat de MOOC lang niet alle gasten kon herbergen. Het bestuur heeft daarom besloten, de sociëteit nog even in de Parijse sfeer te laten en Zaterdagavond opnieuw een Apachen- bal te organiseren. Aan de „floor-show" wordt ditmaal nog meer aandacht be steedt dan verleden week. De afdeling Den Helder van het Ne- derlandsche Roode Kruis bereidt een Postzegel-actie voor, waarover in de loop van de volgende week nadere bij zonderheden kunnen worden verwacht. De Helderse Athletiekvercniging or ganiseert op Zondag 19 Juli een regio nale athletiek-wedstrijd. De jaarlijkse dual-meet tussen West-Friesland en een combinatie van Olympia en HAV wordt op 30 Augustus te Enkhuizen gehouden. Hr Ms Onderzeeboot 0-21 neemt op het ogenblik deel aan torpedo-oefeningen r °erdte Britse Duikbootcskader m de Firth of Clyde. De 0-21 staat on der commando van luitenant ter zee eerste klasse G. P. F. Munnik. ^.r.- Ms- onderzeeboot „Tijger- 'u S >op e Rijkswerf een «rote gisteren p U1' M *cha<i. ™akte gisteren een proeftocht op de rede koTio„a" if ^se kustvaarder „Hap- n u ^am gIsterc" uR New-Castle in uen Helder aan. UNIVERSITAIR EXAMEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde onze stadgenote mej. J. L. Els- bach voor het candidaatsexamen Ne derlandse taal en letterkunde. vreden met hetgeen in de provincie geschied is en herinnerde aan hetgeen bij de opening van de Wageningen. week gezegd is over samenwerking tussen kleine gemeenschappen bij bel heer van dijken. Rijkstoezicht bij dij. ken verdient aanbeveling, evenals bij herstel er van, omdat dijken van.na. tionale betekenis zijn. v ^at de heer Sietsma (Arbeid) de wens had uitgesproken, dat de maat- regelen mogen strekken tot heil van de provincie, sloot de heer De Vries (Arbeid) zich namens Gedeputeerde Staten aan bij de hulde aan de Provinciale Waterstaat gebracht. Hij had er zich over verbaasd, dat de dienst zo veel tot stand heeft gebracht bij de herstelwerkzaamheden. Detech- nische zaken wilde spreker overlaten aan deskundigen. De door de heer Bl iauboer genoemde proef over duin- aanwas zal hij doorgeven, maar hij wnet niet of zij kans van slagen heeft. De vraag is of er voldoende zand voor het doel is. De adviseurs zijn over de toekomst tevreden, wat Texel en de Hondsbosse zeewering betreft. Over de financiering van de herstelwerken moet nog overleg met de regering worden gepleegd. De rege-ing wil ech- ter alleen het rampgebied (waarbij ook Texel b. loort) helpen. Wat de samenwerking op Texel betreft tus- sen de polderbesturen zag spreker ad ministratieve bezwaren; een sterk :U nancieel lichaam is nodig. Hierna werd de brief van Gedepu- teerde Staten voor kennisgeving aan- genomen. Abbekerk, 7-7 n.m. van R'dam te Ham burg Alblasserdljk, 8-7 van Lissabon te Havana Aldabi, 8-7 van Bremcn te Hamburg Algenib, 8-7 van Antwerpen te R'dam Alnatl, 7-7 van Rio de Ja- neiro naar Santos Albireo, 7-7 van Pa- ranagua naar Rio Grande do Sul Al dabi, 7-7 van Bremen naar Hamburg Alpherat, pass. 6-7 n.m. Finisterre naar Kio de Janeiro Alwaki 7-7 te Vitoria Amor, pass. 7-7 Malta naar Alexandrlê Amsteldiep, 7-7 van Port Said Am- stelland, pass. 7-7 Ouessant Annen- kerk, 8-7 te Kaapstad verwacht Bali, 7-7 van Belawan te Singapore Bltj- dendük, 7-7 te Antwerpen Breda. 8-7 te Curacao verwacht Caltcx Pernis (t), 7-7 van R'dam naar Sidon. pass. 7-7 v.m. Oungeness Cottica, 8-7 van George town te Paramaribo verwacht Caltex Nederland (t), pass. 7-7'Malta Caltex The Hague (t), pass. 7-7 Kaap St Vin cent Ceronia (t), 7-7 van Durban te Ttinidad verwacht CoriUa, 8-7 te Suez verwacht Enggano, 8-7 v-m. van Port Said naar Aden Eos, 8-7 van A'dam te R'dam Groote Beer, 7-7 560 mtjl west van Lands End naar R'dam Gaas- terkerk, 7-7 van Penang naar Aden Hathor, 7-7 van Thessaloniki te Izmlr Heemskerk, 7-7 van Genua naar Marseille Indrapoera, 8-7 te Surabaja Java, 8-7 te Surabaja Johan van Oldenbarne- velt. 7-7 Gibraltar gepass. naar Port Said Jupiter, 7-7 van Piraeus naar Volos Kota Baroe, pass. 7-7 Gibraltar naar R' dam Laagkerk, 8-7 van Bombay te Karachi Langkocas, 7-7 van Tandjong Priok naar R'dam via Padang Luna, 7-7 van Meigaga te A'dam Luwak, 8-7 van Honolulu te Los Angeles Maas, 7-7 van Algiers te Malaga Maasdam. 7-7 860 mijl west ten zuiden van Lands End naar Southampton Maasland, 6-7 te Santos Manoeran. 7-7 te Genua Me- liskerk, 7-7 van. Colombo naar Aden Mentor, 7-7 van Kaap St Vincent naar Oran Mitra (t), 7-7 van Solsvaer te R'dam verwacht Molenkerk. 7-7 van R'dam te Calcutta Murena (t), 7-7 van Singapore te Madras verwacht Oranje fontein, 7-7 te Antwerpen verwacht Ouvla (t), 8-7 van Balik Papan te Dur ban verwacht Nieuw-Amsterdam. 7-7 720 mijl west ten noorden van Lands End raar Southampton Papendrecht (t), pass. 7-7 n.nv Kaap St Vincent naar Isle of Grain Prins Frederik Willem. 7-7 van Chicago te R'dam Prins Maurits, 9-7 van Chicago te Montreal verwacht Roebiah, 6-7 van Honolulu naar San Francisco Roeoat, 8-7 te Singapore ver wacht Rondo, pass. 7-7 Perim naar Colombo Rijndam, 3-7 1060 mijl oost- ncordoost van Kaap Race naar Halifax Salatiga, 7-7 van Manilla naar Ilo Ilo Sdlawatl, pass. 7-7 Finisterre naar Le Havre Sibajak, 7-7 700 mijl zuidoost van Socotra naar Aden Stad Amster dam. 8-7 van Wabana te Glasgow Straat Makassar, 7-7 van Manilla naar Hongkong Schie, 7-7 van R'dam naar Hamburg Slamat, pass. 7-7 Kaap St Vincent naar Marseille Soestdijk. 7-7 van Le Havre naar Bremen Stentor, pass. 7-7 Flores naar A'dam Tabinta, 7-7 van Port Said naar Genua Tiba, 7-7 van. Necochea naar R'dam Veendam. 8-7 v.m. van Southampton naar New York Water man, 7-7 280 mijl noord-noordoost van Kaap Race Winterwijk, 8-7 van Santa Cruz te R'dam Woensdrecht, 7-7 Oues sant gepass. Zuiderkruis. 3-7 460 mijl oost ten zuiden van Kaap Race naar Southampton. Maandagochtend is op de eerste stuurman van het tn.s. „Poseidon" de neer Th. PKuiper, in de haven van Laguaira (Venezuela) bij ongeluk door de nationale garde geschoten. I)e heer Kuiper is jn het hospitaal van Lagu- afra aan zijn verwondingen overleden. De overledene was 43 jaar oud en on gehuwd. De reden van het schieten Is niet hekend. De politie heeft dc zaak in onderzoek. Besommingen van Woensdag: 1 traw- 'e!L Li9'600' IJm 183 f 18.700. IJm 25 f 17.500, WR 33 f 2460, IJm 209 f 11.400. II™ 23 f 3690, HD 125 f 4150. Aanvoer 3240 kisten. Per 1 kg: heilbot 2.80— 1 l„gr' tong 2 60—2.30, grm. tong 1.82 -1.40, kim. tong 1.91—1.64, ki. tong I r 66' kl- ton8 11 1.511.33. tarbot \02-30—-1.75. Per 50 kg: kim. schol 55— 46, kl. schol I 42-37, kl. schol II 41— 11. haring 28—22. makreel 33-23, gr. schelvis 4340. grm. schelvis 4332, kim. schelvis 42—32, kl. schelvis I 40— 33, kl. schelvis II 36—20. wijting 21—8, gr. gul 50—26, mid. gul 38—20. kl. gul 318.50, ham 82-^60, kl. koolvis zw. 22 -16. kl koolvis wit. 40 Per 125 kg: gr- kabeljauw 24084. gr. koolvis zw. 41 —31.50, gr. leng 66—62.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2