Twintig jaar alleen eenzaam eiland op m Grootscheepse diefstal te Alkmaar Nederlandse toeristen blijven welkom in Groothertogdom Juana Maria Beter-dan Niets wilde geboortegrond niet verlaten haar Wyatt (Labour) wilde nieuw Europees leger De Melkweg" naar Rome? Pas de derde expeditie slaagde er in haar te vinden REGERING wees het voorstel af.... Onderofficieren voor de Krijgsraad De landaanwinning aan de Friese kust Drie helers zijn in de zaak betrokken W ordt de Kominf orm opgeheven? Het spreken verleerd GELDEN aangenomen voor accureparatie DIERENBESCHERMING BOUWT UIT Luxemburgs Bureau voor Toerisme: Klachten opgeblazen en gegeneraliseerd Tankonderdelen in beslag genomen in Antwerpen Legionnair verkoos verstekeling schap Geestelijk leven Beroepingswerk DONDERDAG 9 '1111/1 1953 HONDERD JAAR GELEDEN heeft men haar ge vonden op het eilandje San Nicolaas, nabij Califor- nië. Men noemde haar Juana Maria Beter-Dan-Niets, maar haar werkelijke naam wist men niet, want twin tig jaar lang had zij even eenzaam geleefd als Robin- son Crusoë. Zij had zelfs geen Vrijdag bij zich om haar gezelschap te houden. Wel een hond. SAN NICOLAS IS EEN KAAL, onvruchtbaar eiland. Een groepje eikebomen, een etuk grasland en wat wilde rozen doorstaan met kou de bijna dagelijks woedende stor menHet l\jkt niets op een Californisch paradijs. Er zijn geen zonnige dalen, geen kabbelende beekjes. Juana Maria woonde er in 18S0, toen het eiland nog deel van Mexico was. Op een historisch bezien duistere reden gaf de Mexicaanse regering in dat jaar een bevel uit, dat alle eilandbewoners naar het vasteland overge bracht moesten worden. Een schoener, de Beter-Dan-Niets, met kapitein Sparks als gezagvoerder, voer naar San Nicolas om bjj de volksverhuizing te assisteren. Er waren zo weinig bewoners, dat de bemanning en enkele soldaten slechts een dag nodig hadden om hen met hun schaarse bezittingen aan boord te verzamelen. Tegen de avond lag de Beter-Dan-Niets zeilklaar. Maar juist toen de kapitein het sein tot vertrek wilde geven, dook er een Indiaanse vrouw naast hem op, die gilde dat zjj haar baby had ver geten. Kapitein Sparks beloofde haar dat hij even zou wachten, maar toen z\j na een uur nog niet was terug gekeerd, stuurde hjj soldaten uit om de vrouw en het kind te zoeken. Zij keerden met lege handen terug. De vrouw was nergens meer te vinden. DE WIND WAS inmiddels gaan opstekenen Spraks ging scheep, hoewel met te genzin. Op weg naar San Francisco raakte de schoe ner midden in een orkaan terecht en verging met man en muis. Behalve Juana Ma ria, achtergebleven op het eiland, waren alle bewoners van San Nicolas omgeko men.. Soldaten, die nog voor de schipbreuk aan land waren gezet in Santa Barbara, ver telden het verhaal over de verdwenen vrouw, en na tuurlijk ging het van mond tot mond. Men keerde zelfs naar het eiland terug, zon der haar te vinden overi gens. Wel kwamen er soms schepen binnen met zeelui, die meenden dat zij haar gezien hadden aan de kust of op een heuvel In 1850 kwam er een ja ger in Santa Barbara, die niet alleen ,de verdwenen vrouw' had gezien, maar ook haar woning had gevonden. Het was een vreemd ge bouwtje, vertelde hU, opge trokken uit bet skelet van een walvis en gevlochten takken. Binnen had de ja ger voedsel aangetroffen, en kleren gemaakt van dieren huiden. Een hoopje huiden en veren diende als bed voor de vrouw. Men geloofde de man niet, en een priester, Padra Gon- zales, verzamelde geld om een expeditie te kunnen uit rusten. Een zekere kapitein Nidevar zou de leiding heb ben. Twee keer trok hij er op uit, maar twee keer kwam hij zonder vrouw te rug. Wel bevestigde hij de berichten over de woning en hij geloofde ook zeker, dat de bewoonster nog leef de. verspreidden de Indianen zich, zoals Ditman het had voorgesteld. Op de eerste dag bestreek men ongeveer de helft van het eiland, vond wel de woning, maar niet de bewoonster. Ditman schreef later in zijn mémoires: „Ka pitein Nidevar en de ande ren waren al naar het schip teruggekeerd, terwijl het nog licht was. Ik bleef nog even rondhangen bij de kop van het eiland. Kort daarop vond ik voet sporen in het zand. Ik ren de terug naar de boot om het de kapitein te vertellen. Hij vroeg zich af of we niet EEN VAN NIDEVARS vrienden, Carl Ditman, raakte zo onder de indruk van het verhaal, dat hij Pa- dre Gonzales en Nidevar be praatte om nog een derde tocht te maken, maar dan Indianen als .zoekers' te ge bruiken en geen gewone ma trozen. Hij wilde dwars over het eiland een keten van Indianen leggen, die elk op honderd meter afstand van elkaar de wacht zouden moeten betrekken. Het plan werd goedgekeurd. Toen men aan land was, met de voetsporen van onze eigen Indianen te doen had den. Ik zei dat de sporen kleiner waren en alleen van een vrouw of een kind kon den zijn De volgende dag verkenden we alles, behalve de heuvel. We vonden slechts een mandje met ve ren. Ik pikte het op en ver spreidde de veren aan de voet van de heuvel. Later, toen wij er terugkwamen, vonden we het mandje op nieuw. Alle veren waren er weer keurig ingelegd." DITMAN liep razendsnel de heuvel op. Aan de an dere kant zag hij een vrouw naar beneden hollen. Zij probeerde kennelijk de mannen te ontlopen. Ditman schrijft dan: ,,Ik haalde haar snel in. Zij was achter haar barricade van gevlochten takken gaan zitten, bezig een zeeleeuw te stropen. Even dacht ik dat zij 't weer op een lopen zou zet ten, maar neen zij stond op en boog diep, alsof zij me kende. Ik sprak haar aan, maar uit niets bleek, dat zij mij begreep. De In dianen scheen zij evenmin te begrijpen. Wel bood zij hun voedsel aan." Nidevar en Ditman ble ven een maand op het eiland achter om zich een idee te vormen hoe zij het barre leven op die winderige plek doorstaan moest hebben. ZU was geen wilde gewor den. Zij had de levensge woonten van baar eigen volk voortgezet, toen het nog op San Nicolas woonde. Haar dieet bestond voorna- mclijk uit voedsel van de zee: vis, oesters en andere schelpdieren. Van het taaie gras had zij manden en fles' sen gevlochten, zy had een verzameling vyzels en stam pers, die al duizenden jaren oud waren en die nu nog op San Nicolas zijn te vin den. Er was ook een hond. Er waren trouwens verschei dene honden op het eiland, maar één scheen speciaal by haar te horen en week geen moment van haar zyde. De zeeleeuwen doodde zy des nachts door er behoedzaam heen te sluipen en de bees ten dan met zware stenen te bekogelen. Onkruid, dat zy op het eiland aantrof, was een prettige afwisseling in haar eentonig dieet Zy was ook heel handig in het van gen van vogels en maakte kleren van hun veren. ER STONDEN vele men sen te wachten, toen kapitein Nidevar in zyn haven te rugkeerde. Eerst werd de Indiaanse vrouw angstig, toen zij die massa mensen zag, maar later glimlachte -zij en wuifde met de han den. Zy werd op slag beroemd. De kranten schreven lange artikelen en een circus-di recteur uit Los Angeles bood Nidevar een groot bedrag, als hü haar wilde afstaan. Maar de oude kapitein wei gerde. Hy liet haar dopen in het gebouw van de mis sie en zy kreeg de naam Juana Maria. De beman ning van de schoener, die zich de naam herinnerde van de boot, die haar had achtergelaten op San Nico las, voegde er nog aan toe .Beter-Dan-Niets'. Het schijnt dat onze ver fijnde beschaving weinig troost biedt aan iemand, die twintig jaar lang als een Robinson Crusoë heeft ge leefd. Binnen enkele maan den, in het voorjaar van 1853, was Juana Maria over leden. Ondanks de zorg aan haar besteed, kwijnde zy weg. Het meest ironische van deze uitzonderlyke geschie denis is misschien dat ande ren, met name Carl Ditman, haar leven hebben moeten reconstrueren. Juana Maria Beter-Dan-Niets, de hoofd rolspeelster, heeft er zeli niets van kunnen vertellen, omdat zij het spreken ver leerd was. GERTH VAN ZANTEN De Britse regering heeft gisteren in het Lagerhuis een voorstel afgewezen ®m de premiers van Frankrijk, Italië. Nederland en België en de Westduitse Bondskanselier uit te nodigen vooreen bespreking over de rol, die Groot- Brittannië in een Europees leger zou hunnen spelen. Het plan was afkom stig van de Labourafgevaardigde Wood- row Wyaftt. Wyatt had Dinsdag op een conferen tie van Europese jongeren in Wales gezegd, dat Engeland verantwoorde lijk is yoor het huidige lage peil van het Europese moreel, waardoor com munisme en fascisme worden aange moedigd. Engeland had z.i. sinds het eind van de oorlog zyn plicht tegen over Europa verzaakt eh Europa zou in 20 a 30 jaar uiteenvallen, als niets gedaan werd om dit te voorkomen. Volgens Wyatt moet Engeland het ini- tiatief nemen "tot oprichting van een nieuw Europees leger, dat het mid den zou houden tussen de Europese Verdedigings Gemeenschap en de Navo. In dit nieuwe leger moet Engeland dan volledig deelnemen. Namens Churchili verklaarde minis ter Buttler, dat de politiek der rege ring er,op is gericht, dat de EVG zo spoedig mogelijk tot stand komt, met zo groot mogelyke Britse steun. Wyatt zei aan de bekrachtiging van het Euro pees Leger Verdrag te twijfelen, doch Buttler zei, dat hij het geheel ver keerd zag, omdat juist de EVG eind dezer week in Washington mede onder werp van gesprek zal zyn. De krijgsraad te Velde „West" te 's Gravenhage heeft gisteren de 44- jarige sergeant-majoor' K. van der S. veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest, verla ging tot de stand van soldaat, en ont slag uit de militaire dienst zonder ont heffing van de bevoegdheid om te die nen by de gewapende macht. Van der S. had in zijn hoédanigheid van chef van een afdeling electra by een LSK-kamp te Soestduinen en la ter in Soesterberg geld aangenomen van de vertegenwoordiger van een Am sterdamse firma, waardoor deze de re paratie van accu's te verzorgen kreeg. Voor elke te repareren accu ontving S. een gulden. Rijksaccountants had den berekend, dat de Amsterdamse firma f 1033.in dit kamp als om koopsom had betaald. De 63-jarige adjudant-onderofficier A. F. M., thans gepensionneerd, maar vóór Van der S. chef van deze electri- sche afdeling te Soestduinen, had in Februari 1951 van deze firma drie we ken voordat hy met pensioen ging, na een uitstekende staat van dienst, f 30 aangenomen. M. werd door de krijgs raad veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De auditeur-militair had tegen M. een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek van voorarrest gevorderd en tegen Van der S. een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest en ontslag zonder onthef fing. In de gisteren voortgezette zomerzit- tini; van de Staten van Friesland heeft de gedeputeerde, de heer H. M. Ger- brandy, verteld, dat de studie van de inpoldering van de waddenzee geen nadelige gevolgen heeft endervonden van de stormramp. De inpoldering van de Lauwerszee kan gezien worden als een proefobject voor die van de Wad denzee. De landaanwinning van de Friese kust uit zal worden voortgezet. Over de afdamming van de zeegaten werd gezegd, dat het vraagstuk voor de Zeeuwse en Zuidhollandse wateren eenvoudiger is dan voor de Friese zee gaten. Het waddenoppervlak omvat nl. 220.000 ha, terwijl men ook te maken krygt met het Vlie- en Marsdiep. AGRARISCHE STUDIE OP N. GUINEA De leden van de agrarische commis sie voor Nieuw-Guinea, die een studie maken van landbouw, veeteelt en klei ne industrie Op het eiland, zijn een studiereis begonnen door Australisch Nieuw Guinea ter verkrijging van ver gelijkingsmateriaal. De groep Arabisch-Aziatische landen bjj de V.N. heeft besloten op neming op de agenda van de komen de Algemene Vergadering te verzoe ken van de kwesties Tunesië en Ma rokko. DE ALKMAARSE RECHERCHE heelt ua weken van onderzoek een grootscheepse diefstal opgehelderd, die ten nadele van de N.V, Hollands IJzermagazijn v.h. M. de Wild gedurende vier of vijf achtereenvolgende jaren is gepleegd. De waarde van het gestolene kan niet meer worden nagegaan, maar over welk een enorm bedrag het gaat is af te leiden uit het feit, dat van de laatste diefstallen een hoeveelheid tuin- en land bouwgereedschappen ter waarde van tienduizend gulden in beslag kon worden genomen. De buit moest niet een drie-tons vrachtauto worden vervoerd en er is een pakhuis gehuurd, waar het gestolen goed is opge slagen. Het betreft hier honderden harken, panschoppen, bijlstelen, vele grasniaaimarhines, zeisen, pikhouwelen, hamers, melkjukken, hooiliar- ken, graanschoppen enz. De dader, de 44-jarige S. G., die bij de firma als magazijnbediende een vertrouwenspositie bekleedde, is met één van de helers, de 46-jarige sinid H. G., gearresteerd. nE zaak kwam op 27 Juni aan het rollen. Het was de politie ter ore gekomen, dat er een grasmaaimachine ter waarde van f 50.voor dertig gulden was verkocht en omdat dit haar verdacht voorkwam stelde zij een onderzoek in, dat leidde tot het verhoor van de magazijnbediende G. Het bleek, dat hij de machine uit het magazyn had ontvreemd en het werd tevens duidelyk, dat dit niet de enige diefstal was. Verdere naspeuringen wezen uit, dat G. zich al gedurende vier of vijf jaar aan deze praktyken had schuldig gemaakt. Hij was al lange tijd bij de firma in dienst en genoot zoveel vertrouwen, dat hy ook als verkoper mocht optreden. Daarvan heeft hij op schromelijke wijze mis bruik gemaakt. Hij was met een tweetal smeden en, een handelaar in land- en tuinbouw-, gereedschappen in de omgeving ini contact getreden en met hen tot eenj accoord gekomen over „goedkopere" leveranties. G. schreef voor zyn rela ties de verkoopbon uit, met dien ver stande, dat hy tien harken noteerde; en er dertig leverde. Waar het geld: voor de twintig niet geregistreerde) harken bleef laat zich gemakkelyk; begrijpen. Zoals altyd begon dit spel-j letje klein, maar het breidde zien steeds meer uit. Dat het zich gedurende een reeks; van jaren heeft kunnen voortzetten is te wyten aan het onvoldoende con trolesysteem by de firma De Wild. Anders zou men toch aan de hand van: de verkoopbonnen en de aanwezige voorraden de verschillen hebben moe ten ontdekken. Nu dat niet het geval was kon G. ongehinderd zijn gang; gaan. Dank zij de opmerkzaamheid! van de politie is deze affaire aan het1 licht gekomen. Behalve S. G. en de smid H. G., die beiden In verzekerde bewaring zijn gesteld, zijn in deze zaak ook betrokken de handelaar in tuin- en landbouwgereedschappen de! 46-jarige F. M. en de 57-jarige smidl P. D. De drie helers wonen in de om-J geving van Alkmaar. By hen kon een gedeelte van de buit in beslag worden genomen en dit is reeds zo groot, dat er een pakhuis moest worden gehuurd om de voorraad te kunnen opslaan. De inventarisatielyst omvat vele kant jes dicht in elkaar getypt.... D» winkelwaarde van het in beslag ge- nomene is geschat op tienduizend gulden. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande, zodat het niet onwaarschyn- lyk is, dat er nog meer boven water zal komen. „De Melkweg", de grote internatio nale zuiveltentoonstelling, die Dinsdag haar poorten op Houtrust Den Haag sloot, gaat waarschijnlijk naar Rome verhuizen. In de loop van de week zal een delegatie te Rome onderhandelin gen afsluiten over deelname aan de Internationale Agrarische Tentoonstel ling, die op 26 Juli haar poorten te Rome opent. Het initiatief gaat hierbij tlit van de directie van de Houtrusthallen, aan wie de tentoonstellingsstukken van „De Melkweg" krachtens contract zijn ver vallen, in samenwerking met Van heers vatenfabrieken N.V. De Nederlandsche Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft een nieuwe commissie ingesteld, genaamd „commis sie voor geestelyke stromingen". Deze is in het leven geroepen omdat de laatste jaren de belangstelling van ker- kelyke kringen voor het vraagstuk schepper-mens-dier zo sterk is toegeno men, en heeft tot taak een .band te leggen tussen allen, die zich op grond van hun mens-zyn of van hun gods dienstige overtuiging interesseren voor de kwestie van de dierenbescherming. Qp 2 Juli werd tijdens een pers conferentie van de AJV.W.B. te Den Haag medegedeeld, dat een aantal klachten was binnengeko men over wangedrag van Neder landse toeristen in het buitenland. Volgens een correspondent van de Londense „Times", een deskundige «P het gebied van Russische aangelegen heden, stelt Malenkov, een der stichters van de Kominform, geen belang meer in dit orgaan en was hy reeds zes jaar geleden, bij de oprichting in Warschau, niet erg enthousiast. In zijn rede voor het negentiende par tijcongres te Moskou, zo schrijft de cor respondent, sprak Malenkov niet over de Kominform en door Malenkovs in grijpen zou aan de vijfde verjaardag van de Kominform in de Russische pers bijna geen aandacht zijn besteed, hoewel in het algemeen dergelyke eve nementen grote publiciteit krijgen. Sedert Stalins overlyden zyn in de Russische pers zO goed als geen be richten over de Kominform versche nen. aldus dit bericht. Men meent aan- wyzingen te hebben, die zouden duiden op een aanstaande liquidatie van de Kominform. De Antwerpse douane heeft duizend ton tankonderdelen, die op Israëlische schepen zouden worden geladen, in be slag genomen. Het zijn onderdelen van Shermantanks uit het surplus van het Engelse leger, aangekocht door een Zwitserse firma. Volgens deze firma zijn de onderdelen bestemd voor land bouwmachines in Israël. De Belgische economische controledienst en de douane grepen in omdat er een ver moeden bestaat, dat de tankonderdelen niet naar Israël doch naar de Russi sche haven Odessa zouden worden ge varen. Het ministerie van Defensie stelt een onderzoek In ONRUSTIG CALCUTTA Betogers hebben gisteren te Cal- cutta. op de achtste dag van de de monstraties tegen de verhoging van dt tramtarieven, trams met flessen zuur bestookt. Elf personen zyn by deze ongeregeldheden gewond en er zijn 25 arrestaties verricht. Er heerste ln de stad een gespannen sfeer en men verwachtte, dat de toe stand zich nog zal toespitsen.I Gezegd werd, dat zulks geen al gemeen verschijnsel is, maar dat dergelijke klachten onaangenaam aandoen en de naam van Neder land schaden. Als voorbeeld werd o.a. aangehaald, dat een Luxem burgse hotelier geen Nederlanders meer zou willen herbergen. MAAR aanleiding van deze laatste be wering deelt de heer F. C. Ker, de vertegenwoordiger in Nederland van het Nationale Bureau voor Toerisme in Luxemburg mede, dat hierdoor de indruk wordt gevestigd als zou Luxem burg bij deze ..klachtencampagne" min of meer als aanvoerder optreden, het geen, naar zijn zeggen, niet waar is. Natuurlyk zijn er als toeristen ver momde lieden, óók van Nederlandse nationaliteit, die, jong of oud, een wrange herinnering achterlaten, waar zij waren neergestreken, aldus de heer Ker. De Luxemburgse hotelhouder, die geen Nederlandse gasten meer wil ont vangen, heeft inderdaad zeer nare er varingen opgedaan, maar de man staat alléén met zijn reactie, welke officieel geen bewondering en by zijn collega's geen navolging heeft kunnen vinden. Overigens is zyn besluit reeds van oudere datum. Het binnenkomen van enkele klach ten op de duizenden gaarne geziene Nederlandse bezoekers, is volgens de heer Ker opgeblazen tot een soort ramp. Er is gegeneraliseerd, de ver houdingen zijn volkomen scheefgetrok ken. Geen enkel land is gesteld op het bezoek van toeristische avonturiers, hoe hun nationaliteit moge zyn. Zy zyn nergens welkom en geen reclame voor hun land. Maar Luxemburg staat wyd open voor iedere Nederlandse toerist, die ook in eigen land als zodanig wel kom zou zyn", aldus de heer Ker. Met het Duitse s.s. „Breitenburg" is in Rotterdam een verstekeling meege komen. Het was de 21-jarige kantoor bediende Eberhard Kurt G. M. Ziegen- hagen uit Freiburg. Op 28 Juni jl. was hij in Algiers aan boord geslopen na dat hij uit het Vreemdelingenlegioen was ontsnapt, waarin hij sinds Augus tus van het vorige jaar dienst deed DEENS VLIEGTUIG MAAKTE EEN NOODLANDING. Gistermorgen heeft een Deens sport- vliegtuig, bestuurd door de heer D. uit Valmars (Denemarken) een noodlan ding gemaakt in de Rippolder bij Leidschendam. De piloot wist het toe stel veilig te landen in een weiland. Ongelukken deden zich niet voor. i Ds A. M. v. d. LAAR KRAFFT Ds A. M. v. d. Laar Kraft, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk, woon achtig te Rotterdam, is overgegaan tot de Oud-Kath. Kerk. Ds v. d. Laar Krafft werd in 1891 geboren en in 1918 jeugdpredikant te Rotterdam. In 1933 werd hy predikant te Heenvliet en in 1947 ging hy met emeritaat. NED. BOND VAN J.V. OP G.G. Het hoofdbestuur van de Nederland se Bond van Jongelings-Verenigingen op Gereform. Grondslag heeft beslo ten een commissie te benoemen van drie man, die tot taak heeft te onder zoeken of er misschien met behoud van de grondslag en de doelstelling van de bond een organisatorische i p- bouw te vinden is, die meer aan de eisen van deze tijd beantwoordt. De commissie zal met haar arbeid binnen een jaar gereed moeten zyn. In drie bondsvergaderingen, die waarschynlijk begin Nov. zullen ge houden worden, zal een voorstel aan de orde worden gesteld een subsidie aanvraag by de overheid in te dienen. Deze beslissing werd genomen na een hoogstaand debat, waarin de voorstan ders tyd noch moeite gespaard hebben om de leden, die aanvankelijk tegen het aanvaarden van overheidssubsidie waren, te overtuigen. THEOLOGISCHE HOGESCHOOL DAG. De jaarlijkse schooldag der Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. zal 23 September te Kampen worden gehou den. Als voorzitters en tevens refe renten treden op de predikanten ds O. W. Bouwsma te Kampen, ds J. van Bruggen te Assen, ds D. van Dyk te Groningen, ds L. J. Goris te Wezep, ds J. A. Vink te Amersfoort en ds I. de Wolff te Enschede. Verder zullen als referenten optreden alle Kamper hoogleraren, te weten de heren prof. P. Deddens, prof. L. Doekes, prof. dr H. J. Jager, prof. H. J. Schilder en prof. C. Veenhof, benevens de predi kanten ds J. J. Arnold van IJmuiden, ds G. Janssen van Leeuwarden, ds Jae. Nieuwl' p van Amsterdam en ds C. P. Plooy van Driesum. Aan de Schooldag gaat 22 Sept. in de Nieuwe Kerk een ure des gebeds vooraf. NED. HERVORMDE KERK Drietal te Antwerpen (2e pred.pl.): F. Oberman te Rotterdam, Th. A. Vos te Arnhem en H. J. van Leeuwen te Roswinkel, waarvan eerstgenoemde beroepen. Beroepen te Aalst: J. Kruyt, candidaat te Gouda. Beroep baarstelling. De heren M. G. L. de Boer, cand. te Amsterdam-West, R. Boersma, candidaat te' Amsterdam-C., H. Bouter, cand. te Groot-Ammers, W. L. Dekker, cand. te C: ;tricum, R. IC. de Jong, cand. te Heiloo. W. Koole, cand. te Amsterdam-O., J. Kruyt, cand. te Gouda en P. J. Stoutjesdyk, cand. te Amsterdam-N., stellen zich beroepbaar. GEREFORM. KERKEN Beroepen te Lunteren, mr dr J. Ozinga, prop. te Bennekom. Exa mens: De classis Arnhem heeft aep. ge-ëxamineerd n beroepbaar ver klaard J. M. Snoek te Renkum, cand. aan de V.U.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5