Stad en omgeving Project tot vernieuwing van bestaande rioleringen Culturele ontspanningsavond in de Marinecantine Weinig bemoedigend resultaat voor Helderse Bruinvissen Aantrekkelijk kermisprogram van „Faveur" in Tivoli De Helderse Marinemannen in element bij het zwemmen Jimmy Brown en de Oranjehemden Rioleringen Christelijke school in Nieuw Den Helder Kleine incidenten Hedenavond weer drie wedstrijden IN HET KORT Applaus-record voor Jan Tromp De Leeszaal in Jun Gemeenterekening dienstjaar 1951 „Victoria" hield drie wedvluchten Predikbeurten In gemeenteraad van Dinsdag ter tafel Tussen Haaks en Kuit je Waar blijven de „officiële" arbiters? Voordrachten films over Australië Geslaagd voor examens Mulo A en B te Alkmaar Snip en Snap als de Andrew Sisleis NIEUWE GEALLIEERDE DUIKBOOTOEFENING Beëdiging in Marinekamp Hilversum De Nationale Vijfkamp Mentink maakte snelle J' tijd op 300 meter DE SCHAGER MARKT VRIJDAG 10 JULI 1953 HET EERSTE AGENDAPUNT voor de Dinsdagavond, 14 Juli, ten raadhuize te houden raadsvergadering is het onderzoek van de geloofs brieven van de nieuwbenoemde raadsleden, die begin September zullen worden geinstalleerd. Alle verkozenen hebben inmiddels hun benoe ming tot raadslid aanvaard, blijkens een der ingekomen stukken, die verder voor het merendeel goedkeuringsbesluiten van Gedeputeerde Staten inhouden. Als zesde punt staat op de agenda een voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van het vernieuwen der riolering in Brcewaterstraat, Vosstraat, Wezenstraat en Emmastraat met om geving. De desbetreffende bijlage was nog niet bij de stukken. Een aantal voorstellen heeft betrek king op mutaties bij het onderwijs. Enkele daarvan publiceerden wij reeds. Inmiddels is het lijstje nog aan gevuld met een voorstel tot het ver lenen van eervol ontslag aan de heer S. Makelaar als onderwijzer aan school 7 (Oostslootstraat) en een voor stel tot herbenoeming van negen leraren aan de Zeevaartschool en de Avondcursus voor scheepswerktuig- kundigen V.D. De besturen van de stichting „Het K.K. Onderwijs" en de schoolvereni ging „Laat de Kinderkens tot Mij ko men" hebben op grond van artikel 72 der L.O.-wet de medewerking van het gemeentebestuur gevraagd voor het stichten van resp. een nieuwe R.K. ULO en een prot.-christelijke lagere school in Nieuw Den Helder (Serin genlaan hoek Duinroosstraat). Door B. en W. wordt voorgesteld, de gevraag de medewerking te verlenen. Een crediet van f 17.500 wordt ge vraagd voor het aanschaffen van leer middelen en schoolbehoeften voor de nieuw te bouwen openbare lagere school nr 13 aan de Duinroosstraat. Zoals bekend, zal het onderwijs aan deze school reeds in September kun nen beginnen, in tijdelijk daartoe in gerichte woningen. Voor de bouw van school 13 en het daarbij geprojecteer de gymnastieklokaal stelde de raad op 21 April 1953 een crediet van f 238.800 beschikbaar. Inmiddels is gebleken, dat de bouw (met inbegrip van de kosten voor centrale verwarming en het architectenhonorarium) in totaal een kleine f 300.000 zal vergen. Daar om vragen B. en W. thans een aanvul lend crediet van f 60.869. •Jan komt er nog een voorstel op on derwijsgebied ter tafel, betreffende het bij wijze van proef instellen van een voortgezette cursus voor dertien geslaagde leerlingen van de Handels avondschool (vijfjarige cursus). Deze leerlingen hebben de wens te kennen ge^ven, een eventuele in het leven te roepen cursus voor het praktijk diploma Boekhouden te willen volgen. Vier van hen hebben zich tevens op gegeven voor Engels en/of Neder lands. Tenslotte wordt voorgesteld, de heer K. Kos te Callantsoog te benoemen tot lid van de commissie van toezicht op de Lagere Landbouwschool te Ju- lianadorp, in de vacature van de heer J. Sleutel Dzn. te Callantsoog, die in verband met de huiselijke omstandig heden heeft bedankt. Een meisje, dat op de Ruyghweg fietste, werd verblind door het scherpe zonnetje en reed tegen de achterkant van een stilstaande vrachtauto. Met een gebroken neusbeentje. een gescheurde rechterwang en een lichte hersen schudding moest zij naar het zieken huis worden overgebracht. Na verbon den te zijn kon zij naar huis terugke ren. Een timmerman uit Muiden. die bij de nieuwbouw aan de Jan Verfail- leweg uit een raam op de eerste yer- dieping wilde klimmen, greep een „korteling" vast. Hij kwam te vallen en kreeg het houten balkje op zijn ach terhoofd. In het ziekenhuis, waarheen hij werd overgebracht, bleek hij een lichte hersenschudding te hebben op gelopen. Od de hoek PolderwegHerzorg- straat kwam een bromfietser uit Haar lem in botsing met een bromtandem. waarvan de bestuurder, komende uit de Herzogstraat, linksaf wilde slaan. De Haarlemmer bleek in de (onjuiste» veronderstelling te verkeren, dat hij voorrang had omdat hii rechtdoor moestEr zijn mensen die het nooit leren. Hr. Ms. fregat „Batjan" is giste ren, vertrokken naar Rotterdam, terwijl Hr. Ms. mijnenveger „Goeree" gedemag netiseeid uit de Maasstad terugkeerde. De kustvaarder „Haskerland" heeft gisteren de reis naar Harlingen voort gezet, terwijl de met een lading kolen van Goole naar Köge onderweg zijnde kustvaarder „Westkust" de haven aan deed om te provianderen en een ma troos aan te monsteren. Hr. Ms. onderzeeboot „Tijgerhaai" is vanmorgen naar Rotterdam vertrok ken. Het is morgen hoog water om 7.50 en 20.20 uur, en laag water om 1.50 en 14.30 uur. De temperatuur van het zee water was 17,3 graden Celsius. DANK ZIJ DE MEDEWERKING van het bureau O., S. en O. der Koninklijke Marine kon in de Marinecantine onder auspiciën van bet Protestants-Interkerkelijk Thuisfront en de Nederlandse militaire bond Pro Rege een culturele ontspanningsavond worden belegd, welke zoveel belangstelling trok dat geen plaats onbezet bleef. Het was een film- en voordrachtavond, gewijd aan „Merkwaardige mensen en dieren in Australië". Als inleider fungeerde de bioloog dr J. M. Lodewijks, leraar aan het Nederlands lyceum te Den Haag. HET BEGINT ER ZO LANGZAMERHAND OP TE LIJKEN of de fut er bij de Helderse waterpolospelers uit is. Konden we van de winter en het vorige zomerseizoen nog wel eens genieten van een aardig par tijtje waterpolo in onze stad met winst voor de plaatsgenoten, thans schijnt dit geheel tot het verleden te behoren. De zeventallen, die thans te water gaan, zijn zeer zeker niet voor de vaak zware taak berekend. Vooral het tweede Bruinvissenzevental, dat Woensdagavond de eer ge noot het spits te mogen afbijten van de drie competitiewedstrijden, tvelke deze avond op het programma stonden, had een moeilijke opgaaf. HE JONGENS moesten het namelijk tegen DAW II opnemen, waarin zich minstens drie spelers bevonden, die vorig jaar nog in de tweede klasse van de KNZB uitkwamen, welke eer nog nooit aan één Bruinvisspeler te beurt is gevallen. De Helderse jon gens hebben hun uiterste best ge daan en het sportief opgenomen, aan welke houding DAW zeker nog wel, in het algemeen genomen, een voor beeld kan nemen. Verscheidene van hun spelers aarzelden namelijk niet om de toch al langdurige wedstrijd in het koude water nog meer te rekken. Dat de Bruinvissen er met 70 opgin gen was in geen geval aan gebrek aan enthousiasme te wijten. Bruinvissen 3 bracht het er met haar 30 nederlaag iets beter af, temeer als men weet, dat de over het geheel genomen ongeroutineerde ploeg voor het grootste gedeelte van de wedstrijd met zes man te water lag en pas in de laatste anderhalve mi nuut de beschikking had over de ze vende man. De Ham, waartegen zij uitkwamen, is een tamelijk zwaar op de man spelend team, waartegen de tengere jongens niet behoorlijk op konden. Zij hielden zich echter kranig en verweerden zich tot het uiterste. Natuurlijk, zouden we haast zeggen, ontbrak ook deze avond weer de officiële scheidsrechter, deze lieden schijnen een diepgewortelde antipathie tegen Den Helder te koesteren. Het gebeurt practisch nooit dat er één in Den Helder verschijnt. Zou daaraan van bondswege niets te doen zijn? Gelukkig werd de heer Kan van de Ham bereid gevonden de wedstrijd Bruinvissen IFuten I te fluiten, na dat twee aanwezige DAW-scheidsrech- ters ook al niet bereid gevonden wa ren deze match te leiden. Onze stadgenoot, de heer G. C. O. lest, is aan de Rijksuniversiteit te Gro te Groningen voor het doctoraal exa men geneeskunde. De heer H. Stoll, eveneens alhier, slaagde aan de Ge meentelijke Universiteit van Amster dam voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde. De leerlingenvereniging der Rijks H. B. S. geeft vanavond een „fantasie bal" in Formosa. De hengelsportvereniging „Den Helder" houdt op Zondag 19 Juli on derlinge wedstrijden in de Fortgracht. Onze stadgenoot, de heer W. J. J. M. Ziip, is aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de sociografie. De Futen bleken over een technisch vaardig spelend zevental te beschik ken dat na een aarzelend begin de strijd krachtig aanbond. Met de Nieu- wediepers was het juist andersom. Zij begonnen met veel flair en zagen kans de score te openen. Toen Van de Water zijn eerste nakijkertje kreeg, was de kans verder verkeken De Bruinvissen werden minder actief en lieten vaak hun mannetje schie ten, waaraan vooral Jongepier zich nogal eens bezondigde, terwijl hij te vens enkele prachtige kansen miste door onvoldoende reageren. Ook Van de Water leek ons deze avond niet zo safe, misschien speelde het vlak op het water schijnende zonnetje hun weer eens parten. In ieder geval buit ten de Amstelveners het steeds slech ter wordende Helderse spel behoorlijk uit en zagen zij kans om met een 6—1 overwinning geheel verkleumd doch voldaan het water uit te* stappen, waar hen ditmaal, waarschijnlijk ook vanwege het gure weer niet veel be langstelling wachtte. Hedenavond worden aan de Dijk weer een drietal wedstrijden gespeeld, waarin het, naar wij hopen, de Bruin vissen beter zal vergaan. Boeiend en geestig vertelde dr. Lode- Wiiks over de typisch Australische fau na. Dieren, die in de andere wereldde len vrijwel of in het geheel niet voor komen. met hun soms eigenaardige le vensgewoonten, passeerden de revue: kangoeroes, buidelratten, opossum^, wombats, dingo's, vogelbekdieren eh mierenegels. Een bijzonder interessante film volgde over de circa honderdze ventigduizend Austraal-negers, dig nog wonen in West- en Noordoost-Australië. In gebieden, die door geen blanke mo gen worden betreden, leven deze men sen met hun voor-historische wapens, gereedschappen en levensgewoonten. Vervolgens vormde het Groot Bar rière Rif, de meer dan tweeduizend ki lometer lange koraalstrook voor de Oostkust van Australië, het onderwerp van een filmreportage, die in alle so berheid een overweldigende indruk gaf van.de schoonheid en de rijkdom der natuur. De avond, die door de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeiier met een geestige speech was geopend, werd gesloten door de huisvader van bet Christelijk tehuis voor militairen aan de Kanaal- weg, de heer W. Knol. die de aanwe zige militairen tot een bezoek aan het tehuis inviteerde. Den Helder: mej. W. Vogel, B; L. H. Stobbe, B; J. Jongejans, A. Texel: mej. A. H. C. C- M. Feikema, De Cocksdorp, A; mej. D. M. Dros, Den Burg, B: P. Smit, B; mej. C. Kikkert, A; H. W. Hoogerheide, Oudeschild, A; K. Pranger, De Koog, A; mej. H. Stiggel- hout. Den Burg, A. Anna Paulowna: J. W. de Boer, B; J. Muntjewerf, B; mej. D. J. Waiboer, B, M. Vlaming, B. Wierlngerwerf: A. Kooy, B. Middenmeer J. A. Biesheuvel, mej. A J. Wassink. B. GEZELLIG, BESCHAAFD EN GOED-VERZORGD, dat was de alge- mene indruk, die de bezoekers van Faveurin het Tivoh-theater jon den meenemen. Degenen, die zich de voorstellingen uit het verleden Her innerden, hebben er waarschijnlijk nauwelijks erg in gehad dat men is al gestapt van de spectaculaire decoratieve afwerking, waarin ce om er delen vroeger werden „verpakt". Het is allemaal wat soberder geworden er is wal minder eenheid in het programma, maar het geheel is <x aantrekkelijk gebleven en heeft zelfs gewonnen aan afwisseling en vaart. Bovendien brengt deze ten dele door de practijk voorgi si ire ven programma-structuur mede, dat het accent valt op de i ynamie in het gebodene. ding tot het optreden van de dames Snip en Snap, die met hun potsierlnke dialoog het verwachte uitbundige suc ces oogstten. De vermakelijke imitatie van de Andrews Sisters was ook nu weer de klap op de vuurpijl. Willy Walden en Piet Muyselaar le verden verder hun aandeel in enkele éénacters, waarin ook Aase Rasmussen en Herbert Joeks onder de schijnwer pers traden. Deze „sketches" comple teerden het programma, dat de bezoe kers van heden- en morgenavond een paar genoeglijke uurtjes garandeert. Dat maakt de zaak voor de mede werkers niet gemakkelijker, en daarom had Bert van Dongen als conférencier niet de aangenaamste taak. Het raakt misschien wat uit de tijd, dat als een ling aan-elkaar-babbelen van heteroge ne nummers. Zo'n eenling moet heel wat in zijn mars hebben om origineel en geestig het middelpunt van een ge boeid publiek te blijven. Hetzelfde geldt voor een solo-accordeonnist. De man, die achter de piano voor de mu zikale omlijsting zorgde, Tonny Bakke- nes, ondernam tweemaal het eenzaam avontuur als accordeon-solist. Zijn nummer sloeg in, niet in de laatste plaats dank zij populaire mopjes, die tot „community-singing" noodden. Een andere eenling in het program ma was de jeugdige kunstfluiter Jan Tromp, wiens aparte en uitstekend ver zorgde nummer een stormachtig ap plaus verwekte. Evenveel waardering verdiende miss Mary Matonel, dat top punt van lenigheid en lichaamsbeheer- sing met de gratie van een ballerina. De beide Wikkels Bros presteerden als „vrolijke cascadeurs" iets dergelijks, maar dan in het komische genre. En het Kalmar Trio, dat de toeschouwers op geraffineerde parterre-acrobatiek vergastte, bewees niet minder een grondige training en een perfecte sa menwerking. Er was nog een trio, de Saytons. met stunts op alle mogelijke en onmogelij ke fietsen. Een knap staaltje leverde de leider van dit groepje door op de fiets een trap van dertien treden te be stijgen. Dit nummer vormde de inlei- Amerikaanse, Britse en Nederlandse duikboten zullen volgende week voor de Noordkust van Schotland een oefe ning houden, zo deelt de Britse admi raliteit mee. In totaal nemen twintig duikboten deel, samen met enkele an dere vaartuigen en vliegtuigen. Neder land zendt twee onderzeeboten. De Openbare Leeszaal werd geduren de maand Juni bezocht door 202 man nen, 49 vrouwen, 15 jongens en 14 meis, jes, totaal 280 personen. Uitgeleend werden 2208 romans, 1083 studiewerken en 1771 jeugdboeken, totaal 5062 boe ken. Nieuwe aanwinsten ROMANS: Blijdorp, van, Melodie van het hart; Gent, van. Schepen groeien aan het water; Huizinga, En zo voort Maurik, J. van, Het Amsterdam van Justus van Maurik; Munck, de Het onverwoestbare; Scharten, De bloedko ralen doekspeld; Selinko, Désirée; Si- lone, Fontamara; Vetter, 't Was op een dag in Mei; Walschap, Oproer in Con- go; Wittkampf, Het kanon; Woodham Smith, Florence Nightingale. STUDIEWERKEN: Adresboek 1953 voor Den Helder; Brehm, Zwerftocht door het rijk der dieen; Djjksterhuis De mechanisering van het wereldbeeld Heil, De ontwikkeling der natuurkun de, 3 dln.; Kuyper, Woonschepen; Rus sell, Nieuwe hoop voor een oude we reld; Scheepjes-breiboek, nr. 14; Sopers, Schepen die verdwijnen. GESCHENKEN: Bezoek, het Konink lijk, aan Noord-Amerika; Blunden Mensen in de rode storm; Chase, Lay her among the lilies; Davenport, Zo is Amerika; Dekker, Klaverblad van vier' Gardner, The case of the borrowed brunette; Gogh, van; Zelfportret in brieven en schetsen; Green, Adrienne Mesurat; Guthrie, De wijde hemel Handboek beknopt, van de Raad van Europa; Verslag Nederlandse Antillen 1952; Verslag, 15e, van de Nationale coöperatieve raad, 1952; Verslag 1952 van de Nutsspaarbank te Den Helder- Jaarverslag van de nationale lucht' vaartschool 1951-1952. Onder grote belangstelling zijn gis termiddag in het Marine-opleidings kamp Hilversum ruim zestig Marine officieren beëdigd, voornamelijk art sen, tandartsen en ingenieurs. Voorts werd beëdigd de officier-vlieger 3de klasse E. Kragt, die al sinds 1 October 1943 bij de Marine als beroepsofficier in dienst is. ENIGE weken geleden, kort voor met de vernieuwing van het Singel, plaveisel een aanvang werd gemaakt, wezen wij er op, dat de toestand der bestratingen ten nauwste samenhangt met de kwaliteit van rioleringen en andere buizen- en kabelstelsels onder de grond. Er zijn straten in Den Helder, die allang op de nominatie staan om te worden verbeterd, maar vaarin de rioleringen eerst een grondige revisie vereisen. Breewaterstraat, Vosstraat, Wezenstraat en Emmastraat ziji, daar voobeeldcn van. Juist wat deze stralen betreft gaan de perspectieven er gun stig uitzien, daar de lienst van Open bare Werken in opdracht van het ge meentebestuur een plan tot vernieuwing van de rioleringen onder genoemde vier „wasborden" heeft ontworpen. Het desbetreffende voorstel, waarover ons op dit moment nog geen nadere bijzon derheden ten dienste staan, wordt in de Dinsdagavond aanstaande te houden gemeenteraadsvergadering behandeld. Er is geen reden om aan te nemen, dat de raad zich niet met het project zal verenigen. Wanneer daarna de goed keuring van Gedeputeerde Staten is af. gekomen kan met de werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. Moge deze goedkeuring op de kortst moge lijke termijn worden verleend, opdat het karwei dat naar wij aannemen onmiddellijk door het vernieuwen der bestrating wordt gevolgd met bekwa me spoed zijn beslag kan kiijgen. De consequenties ten aanzien van het tonnetjes"-probleem kunnen wij in dit stadium nog niet overzien. Wellicht verschaft de volledige omschrijving van het voorstel ook daarover enkele ge gevens. Wanneer ook op dit punt ver beteringen het gevolg zün, is er een dubbele reden tot vreugde over de uit voering van het project. 31. Meneer Bikkebakker deed maar erg opgewekt tegen Dries Drabbel druif. „Goeienmiddag Dries", zei hij vrolijk. „Ik kom eventjes een kissie bij je halen. Ja, dezelfde van de vorige keer. Dat is en dat blijft toch maar een bést sigaartj Dries knik te en haalde het kistje met behulp van een stoel uit het vak achter zijn rug. „Maak 't meteen maar voor me open", zei meneer Bikkebakker, „ik heb wel trek in een sigaartje". Toen Dries druk doende was het kistje open te snijden, zei meneer Bikke bakker zo langs zijn neus weg: „Je hebt 't zeker al wel gehoord hè Dries, dat de elftalcommissie Zondag een experiment gaat wagen?" Dries keek de voorzitter van De Biggers strak aan, toen hij zei: „Wat gehóórd? Ik heb niks gehoord". Meneer Bikkebak ker deed alsof hij hoogst verbaasd was. „Maar kerel", zei hij, „hebben ze je dan nog niet meegedeeld, dat Jack Brown Zondag middenvoor tegen de Grasvinken speelt? Dat is dat expe riment, waar ik je over sprak". „En ik da) vroeg Dries Drabbeldruif zonder omwegen. „Ik geloof, dat ze jouik geloof dat ze jou....". j l B,lkkeb?kker had een vreselijk rood hoofd gekregen, want toen hii Dries Drabbeldruif heel tactisch had willen vertellen dat hij deze Zondag alleen maar reservespeler zou zijn, toen bleven de woorden eensklaps in zijn keel steken. Dries DrabbeldruH kwam dreigend achter zijn toonbank vandaan. „Zezeze...." sis te hij. „Jij hebt t als maar over ze maar ik geloof, dat jij het bent die üfllu. TPje wV®rt' menéér Bikke bakker! „Je zult 't wel op de con vocatie lezen, Dries", riep meneer Bik kebakker nog en toen nam hij snel de benen. IN het bosbad „Birkhoven" gaven de Helderse mariniers gistermorgen de toon aan. De eerste vier plaatsen wer den bjj de groep handgranaatwerpen door hen ingenomen. Mentink maakte de snelste tUd van alle deelnemers, nl. 5 min. 19.4 sec. In zUn groep werd hy gevolgd door korporaal De VY'ün die er 5 min. 39,7 sec. over deed en daar mede zün goede positie in het alge meen klassement behield. De Wyn staat nu derde achter Van Kregten en de marinier Janszen. Deze laatste zwom de 300 meter in 5 min. 50 sec. en Tys- sen deed er 6 min. 2,6 sec. over. Van Kregten. heeft zijn koppositie in het totaal doör uiterste krachtsinspan ningen verdedigd door zich als negen de te klasseren bij het zwemmen. De deelnemers gingen bij zes tegelijk te water. De gezwommen tijden werden na afloop van al de 300 meter baantjes in volgorde van snelste tijd gezet. Van Kregten zal vandaag bij de Veldloop ongetwijfeld ook een goed figuur slaan Het weer was voor het onderdeel zwemmen niet bepaald aanlokkelijk toen voorzitter-kamprechter C. van Zwol de deelnemers aan de start riep De gemaakte tijden zijn desondanks nog vrij behoorlijk. De 300 meterbaan dien de, om aan de Vijf kamp-eisen te vol doen, in elk geval binnen de acht mi nuten gezwommen worden. Van de groep handgranaatwerpen ge- Uit het bii de raad ingediende voor stel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening c.s. over het dienst' jaar 1951, blijkt dat het ElectriciteitS' bedrijf in dat jaar een batig saldo (in de gewone dienst) heeft opgeleverd van f 8.974.14; de Gasfabriek een nadelig saldo van f 77.324.54; de Waterleiding een batig saldo van f 12.047; het Grond- gem. ziekenhuis een nadelig saldo van bedrijf een batig saldo van f 74 033.88; de Gemeente-reiniging een nadelig sal do van f 169.714.80. de Zweminrichting een nadelig saldo van f 5.655.91; het f 292.507 41. Het totaal der gemeentelijke Inkom sten over 1951 bedroeg in de gewone dienst f 8.854.190.76 en het totaal der uitgaven f 8.432 195.54, zodat de gewone dienst sloot met een batig saldo van f 421.995.22. De kapitaaldienst sloot met een nadelig saldo van f 9.805.913.65. De begroting voor 1951 gaf de vol gende bedragen aan: Electriciteitsbe- driif f 685 batig saldo: Gasfabriek f 140.936 nadelig saldo; Waterleiding 5-511 nadelig saldo; Grondbedrijf sal do nihil; Gemeentereiniging f 194.732 nadelig saldo. Zweminrichting f 8.566 nadelig saldo: Gemeente-ziekenhuis 220.755 nadelig saldo. Inkomsten en uitgaven in de gewone dienst beliepen beide in totaal f 6.801.659. De postduivenhouders van „Victoria" nebben aan drie wedvluchten deelgeno men. t uitslag van Roosendaal was: A. J. Hubregtsen 1, 3; J. Troost 2; J. Kra- F1® i2; L' Verbokkem 5, 7; J. C. Duin ker 9, 13; J. A. van Steijn 8, 10, 11, n io'of Bruinink 15. 23; B. C. de i«°e?i nJVRicmers 17: D- Makelaar 22 25: c- Basman 19; S. Rieuwers Sint Quentin leverde de volgende prijswinnaars op; H. Slijkerman 1; D. Makelaar 2, 6, 7, 9, 19. A. Hevblok 3. si' Jan Steiin 4' 20J- Riemers 5, ?i. n JAISraUer 10: C Rregman 18, kp'm is T „Bo£r.12' 13' 14- L- Verbok- sT fi Duinker 16. r 'enslotte was de uitslag: li. peeTm?,n ,3', 4V 6 7: A' Hevblok 2. lo' 17 n nruJ 8' Riemers io 13. B. C. de Boer 13. half „wai!raidft van twee uur tot «endaal inï<*orfd voor Roo- ven we de eerste tien deelnemers ln volgorde: 1 A. Mentink (Helder) 5.19.4; 2 W. L. de Wijn 5.39.9; 3 J. G. Janszen 5.50; 4 W. T. Tijssen 6.2.6 (allen Helder); 5 L. Gossiau (Maastricht) 6.6.6; 6 H. Snijder (Helder); 7 H. J. Dupré (Doorn) 8 H. Lems (Apeldoorn); 9 F. O. van Kregten (Wassenaar); 10 H. M. Krause (Helder). Totaal klassement na vier onderde len: 1 Van Kregten 15 pnt.; 2 Janszen 22 pnt.; 3 De Wijn 27 pnt.; 4 Mentink 35 pnt.; 5 Kraus (Helder) 39 pnt.; 6 Dupré (Doorn) 42 pnt.; 7 Dolmans (Helder) 42 pnt.; 8 Aalbersberg (Hel der) 50 pnt.; 9 Gossiau (Maastricht) 54 pnt.; 10 Van Veldhuizen (Helder) 53 pnt.; 11 Lems 57 pnt.; 12 Krause 59 pt.; 13 Kragting 60 pnt.; 14 Snijder (Helder) 64 pnt.; 15 Tijssen (Helder) 70 pnt; 16 Hagman (Helder) 71 pnt.; 17 Oostwon- der (Helder) 72 pnt.; 18 Lugtenaar (Hel der) 74 pnt; 19 Kamminga 75 pnt.; 20 Sonneveldt 76 pnt.; 21 J. Bos (Helder» 78 pnt.; 22 Jonker 79 pnt.; 23 Van Loo 80 pnt.; 24 Kippers 82 pnt.; 25 v. d. Veer (Helder) 83 pnt.; 26 Hospes 88 pnt.; 27 Delforterie 91 pnt.; 28 Kiliaan (Helder) 92 pnt.; 29 B. E. Bos (Helder) 96 pnt.; 30 Anthonijsz 102 pnt.; 31 Klaassen 102 pnt. (beiden Helder). Ongetwijfeld zullen de Marineman nen vandaag achter hotel „Waterloo" zich krachtig weren om de Wascenaarse Vijfkamper Van Kregten van de kop te verdringen. De kansen zijn er om met een Marine-overwinning deze Vijfkamp 1953 te besluiten. ZONDAG 12 JULI 1353. DEN HELDER. Ned.-herv. ge meente, Nieuwe kerk 10.30 uur ds. W. J. de Hoest; Palmstraat 10 uur ds. J. Borghardt, 17 uur vicaris Grimm; Huisduinen 19 uur ds. W. J. de Hoest. Geref. kerk. Bethelkerk 9 30 en 14.30 uur ds. Ch. Swen H. A„ 17.30 uur ds. Ch. Swen; Rehobothkerk 10 uur ds. A. L- Bos van Katwijk aan Zee H. A., 17.30 uur ds. A. L. Bos; Militair tehuis 15 uur ds. A. L. Bos H. A. Geref. kerk, Nieuwe kerk 8-45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr.-geref. kerk. 10 uur en 17 uur leesdienst. Oud-geref. kerk, 10 en 17 uur ds. Groenewegen. Evang.-Lutherse gemeente. 10.30 uur ds. Ten Rouwelaar van Nijmegen- Doopsgezinde gemeente. 10.30 uur ds. J. j; J. van Sluijs. Baptisten-gemeen te, 16 uur de heer A. Hulzebos uit Hei- loo. Vrij-Evangelische gemeente, 10.15 en 17 uur de heer Glazer uit Am sterdam. Vrije Christengemeenschap 10 uur de heer G. Zeldenrust uit Leeu warden. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 en 17 uur dienst. Oud-Katholieke kerk, 10 uur Heilige Mis. Leger des Heils. 10 uur heiligingsdienst. 19 uur openluchtsamenkomst Spoorstraat, uur heilsbiieenkomst. JULIANADORP. Ned.-herv. meente, 19-30 uur ds. J. Borghardt. Geref. kerk. 9.30 en 14.15 uur ds. Hamming H. A. CALLANTSOOG Ned.-herv. meente, 10 uur vicaris Grimm. 20 ge- M. ge- De aanvoer van vette koeien was deze week zeer beduidend groter dan vorige week en er was een uitsteken de handel. Grossiers en slagers waren veej aanwezig en de handel vlotte uit stekend. De kwaliteit van de aange voerde beesten was over het algemeen prima. Prijzen liepen op tot f 1075, per kg slachtgewicht f 2.85. Op de ge- bruiksveemarkt met dalende aanvoer kalme handel. De aanvoer van nuch tere kalveren neemt elke week af, de vraag daarentegen blijft groot, dus hoge pryzen. Op de paardenmarkt een stille handel. Wolvee noteerden we aan de stugge kant. Ook op de biggenmakt is het te merken, dat er nog veel werk op het land_ is. Weinig handel. Pryzen en aanvoer: 4 Paarden 700—850, 67 vette koeien 700—1075, 8 kalfkoeien 675—975, 39 nuchtere kalveren 40—70, 39 magere schapen 8585, 49 vette schapen 75 105, 76 lammeren 4055. 2 zeugen 250 —300, 76 biggen 35—65, 6 konijnen 0.5 —4, 36 kippen 2.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2