Stad en omgeving Gewijzigd wederop bouwplan voor Oud Den Helder in de raad Bruinvissen en VZV speelden in zeer woelig water Nieuws uit Anno Poulownct De adspiranten- en juniorendag was een volledig succes Wat de postduiven presteerden Jimmy Broivn en de Oranjehemden Kleine verandering van klasse-indeling Vanavond start F AC- basketball-tornooi VZV 1 noteerde een 4-0 overwinning De watervierdaagse vandaag begonnen Kaartleesrit van de KNMV Kazerne en Kledingmagazijn blijven Regeling storingsdienst Kermisstad exit Geen strijd in de negende étappe van „DOK" Tweede zevental behaalde gelijk spel Uit de raadsportefeuille Flevo won een eerste prijs Tussen Haaks en Kuit je Vluchten hadden Bevorderingen RHBS een snel verloop BKC-2 raakte in de knel Koegrasser oudjes gaan op 16 Juli uit Kleine Dorpers hadden gezellige dag Wieringen Oudjes gingen uit Julianadorp Lezing bloemen schikken MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 JULI 1953 Sedert het College van Algemene Commissarissen voor de Wederop bouw op 2 Mei 1950 zijn goedkeuring hechtte aan het wederopbouw- plan „Oud Den Helder" zijn op verschillende punten wijzigingen nodig gebleken. Uit de aard der zaak geeft zo'n plan immers hoofdlijnen aan. Het ligt voor de hand, dat de omstandigheden tijdens de uitvoering van het plan kunnen veranderen, waardoor het aan de practijk moet worden toegepast. Uit verscheidene discussies in de gemeenteraad is wel geble ken, dat noch het college van B. en W., noch de raad prijs stelt op een gang van zaken, waarbij van het oorspronkelijke plan weinig of niets meer overblijft. Dat is dan ook niet het geval wat betreft de herziening van het wederopbouwplan „Oud Den Helder", welke in de morgenavond te houden raadsvergadering ter tafel komt. Toen het plan in eerste instantie werd vastgesteld, kon men uitgaan van de veronderstelling, dat zowel de kazerne aan de Jan Hoogerwerfstraat (de voor. malige Langestraat) als het kledingma. gazijn aan de Jacob van Heemskerck- straat (thans nog in gebruik bij de dienst van Openbare Werken) op de nominatie stonden om in de toekomst te verdwijnen. Inmiddels is wel komen vast te staan, dat daarvan voorlopig niets zal komen. Het plan is thans aan deze gewijzigde situatie aangepast. Voorts is van de gelegenheid gebruik gemaakt om de juiste ligging van de openbare lagere school en het gymna stieklokaal aan de Klaas Duitstraat, als mede van de speeltuin „Oud Den Hel der" in het plan aan te geven. Verder zijn in het centrum van „Oud Den Hel der" geen wijzigingen aangebracht. De onderhandelingen met de Landelijke Katholieke Bouwcorporatie voor Be jaarden (gevestigd te Utrecht) zijn nog gaande. Blijken de plannen tot stichting van een bejaardencentrum voor ver wezenlijking vatbaar, dan zal het ge meentebestuur een partiële wijziging van het wederopbouwplan in overwe ging kunnen nemen. Vanavond begint op het veld aan de Sportlaan het basketball-tornooi van FAC, waaraan wordt deelgenomen door één en twintig teams (dames en heren) van de plaatselijke verenigin gen. Tot en met 17 Juli worden de wedstrijden aan de Sportlaan gespeeld, daarna (van 20 tot en met 24 Juli) op de nieuwe velden nabij de Windwij zer. Liefhebbers van de basketball- sport hebben tot de velden vrij toe gang. Het tornooi wordt hedenavond met de volgende ontmoetingen geopend: 18.30 uur HKVFAC 2 (heren tweede klasse), 19.20 uur HAV 1KVH 1 (dames eerste klasse), 20.10 uur Open bare Werken—-HCSC (heren tweede klasse). Dinsdagavond worden ge speeld: 18.30 uur: MarmagHCSC (dames 2), 19.20 uur: Zeemacht WSOV (heren 1), 20.10 uur: KVH— FAC (heren 2). Voor Woensdag luidt het programma: 18.30 uur: HAV 2 Marmag (heren 2), 19.20 uur: FAC 1 —HAV 1 (heren 1), 20.10 uur: HCSC —Marmag (dames 1). De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: heden: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842), Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telef. 3594), Woensdag: F. Kramer (Nias- straat 17, tel. 2877), Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457), Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431), Zaterdag en Zondag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32, tel. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24,tel. 2452). TlE bijna antiek klinkende, maar nog altijd populaire slagzin „Laat niet tot dank voor 't aangenaam verpozen zal stellig van toepassing zijn op het kermisterrein, dat vannacht door de laatste klanten werd verlaten en waar de exploitanten inmiddels full- speed aan hun glorieuze aftocht wer ken. Zag het er de eerste dagen van de feestweek naar uit, dat al deze nijvere neringdoenden met een dikke strop Den Helder zouden verlaten, de laatste dagen hebben veel goedgemaakt. Het begon al met een iets toenemende be langstelling jop Woensdagavond, maar de Donderdagavond (in vroeger jaren zo ongeveer het hoogtepunt van de Helderse kermis) viel toch wat tegen. Maar Zaterdagavond kon van een ou derwetse belangstelling worden gespro ken. Het was stampvol aan Weststraat en Keizersgracht, en ook de établis sementen in de binnenstad mochten over belangstelling niet klagen. Het lag voor de hand, dat niet alle kijkers op eens kopers waren geworden, maar daarvoor zou de capaciteit van alle vermakelijkheden tezamen toch niet groot genoeg zijn geweest. Overal was het druk en werden goede zaken ge maakt. Omstreeks half twaalf kwam de regen het spel een beetje verstoren, niet plezierig voor de kermis-exploi- tanten, maar wel voor degenen, die hun klanten een droog en aangenaam verblijf konden bieden. Zo hebben ook de Helderse zakenmensen, mede dank zij zo'n enkel regenbuitje, nog van de feestweek kunnen profiteren. Want, en laten we dat tot besluit even vaststel len, het is met de regen nog best mee gevallen. Non zo'n kermis en het praat je over de Helderse feestweek. die al tijd een reaenweek is. kan naar het rijk der fabelen worden verwezen De drie-verdiepingenwoningen aan de Zuidzijde van de Willem Barendszstraat zijn in het plan opgenomen, alsmede een bebouwingsstrook aan de Noordzijde van het Helden der Zeeplein. In de si tuering van de flatgebouwen in het Noordoostelijk deel van Oud Den Helder is een wijziging gebracht. Met deze, en enkele andere, meer on dergeschikte, wijzigingen hangt een kleine verandering van de klasse indeling der gronden in Oud Den Hel der samen. In de vóórlaatste étappe van de wielerwedstrijd van „DOK", die ging over een afstand van 64,4 km, werd ;n het geheel geen strijd geleverd, daar de kpnshebbers elkaar niets wensten toe te geven. Alleen J. Post ging er in de tweeu» ronde vandoor. De op gave was zeer zwaar, daar er een ster ke wind stond. Post hield evenwel taai vol. Hij won in 1 uur en 51 minuten. De uitslag was: 1. Post, 2. C. de Jong, 3. Lemmers, 4. Koning, 5. J Ridder. De B-ploeg reed ditmaal 55.2 kilo meter. Het resultaat was: 1. Portegijs 1.36.24, 2. Roele 1.36.40, 3. Heertjes 1.36.50, 4. H. de Wit 1,36.50, 5. H. Koop man 1.42.34, 6. L. Koopman 1.42.55. In deze klasse gaf Braakman op. Bouma kon door zijn blessure niet aan de start verschijnen. Na negen étappen ziet nu het klassement er als volgt uit: A-ploeg (572,7 km): 1. C. de Jong 16.07.53 (gele trui), 2. J. Ridder 16.09.33, 3. Heertjes 1.36.50, 4. H. de Wit 1.36.50, 5. H. Koopman 1.42.34, 6. L. Koopman 1.42.55. In deze klasse gaf Braakman op. Bouma kon door zijn blessure niet aan de start verschijnen. Na negen étappen ziet nu het klassement er als volgt uit: A-ploeg (572,7 km): 1. C. de Jong 16.07.53 (gele trui), 2. J. Ridder 16.09.33, 3. Koning 16.11.32, 4. Lemmers 16.11.32, 4. Lemmers 16.15.01. B-ploeg (485,8 km): 1. A. Portegijs 13.52.58, 2. H. de Wit 13.58.55, 3. P. Heertjes 14.01.35. 4. H. Koopman 14.06.29, 5. P. Roele 14.31.05, 6. L. Koopman 15.21.27. Woensdagavond wordt de wedstrijd besloten met de tiende étappe, een tijdrit van ongeveer veertig kilometer. De finish is bij „Dennenheuvel" te Huisduinen. Was het weer Woensdag buitengewoon onaangenaam, te noemen, aan het eind van de week was het zo mogelijk nog erger, vooral voor de polo'ers, die te water moesten om twee competitiewedstrijden te spelen. De golven sloegen het poloveld wild heen en weer en af en toe raakte zelfs een doeltje los. Medelijden had men met de scheidsrechter, die steeds op de deinende golven in een wankel bootje zichzelf trachtte staande te houden en tevens er nog voor moest zorg dragen, dat de ivedstrijden naar behoren werden geleid. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat hij zich keurig van zijn omvangrijke taken heeft gekweten. Ruim een half uur te laat gingen de tweede zeventallen van Bruinvissen en VZV te water. Er was direct een over wicht van de Bruinvissen, zij behielden het gedurende de gehele Ontmoeting. De jongens speelden deze avond bij zonder aardig, vooral willen wij in dit verband de „sjouwer" van het veld noemen: Bas Weemhof, die voortreffe- lijk spel te zien gaf. Ook keeper Var- kevisser mogen wij niet uitwissen. En kele zeer gevaarlijke ballen wist hij op uitstekende wijze te keren. Jammer, dat de wedstrijd in een 11 gelijk spel eindigde. Naar onze mening was een overwinning vdor de Helderse jongens volledig verdiend geweest. Maar ja Vrouwe Fortuna speelt vaak een woord je mee... Na deze pittige wedstrijd deed de match van de eerste zeventallen mat aan. Goed, men speelde zo veel moge lijk voor wat men waard was, doch de Nieuwediepers misten juist het vonkje, dat het geheel tot een laaiende wed strijd had kunnen opvoeren. De Velse- naren waren beslist beter, zowel tac tisch als wat balbehandeling betrof en het was hen niet aan te zien, dat zij nooit in dergelijk ruw water hun polo wedstrijden spelen. Natuurlijk hadden de Bruinvissen ook zeer goede ogen blikken, terwijl zij bovendien met pech te kampen hadden. Al hun goede bal len konden net niet tussen de begeerde palen komen, maar juist er tegenaan of net er overheen. Het was daarom ook spijtig dat zij tegenover de vier goals van hun tegenstanders geen enkel puntje konden plaatsen. Voorgesteld wordt, mejuffrouw B. Schaap, onderwijzeres aan de open bare lagere school nr 7 (Oostsloot- straat) over te plaatsen naar school 13 (Duinroosstraat). Met recht kunnen de organisatoren van de adspiranten- en juniorendag op het BKC-terrcin terugzien op een goed geslaagd sportevenement. Aan dit tornooi namen 4 verenigingen deel. t.w. Flevo, Oudesluis, Watervogels en B.K.C. Ef werd gespeeld in een halve compe titie. iedere wedstrijd duurde tweemaal één kwartier en dat er om de punten is gevochten, moge bliiken uit de uit slepen van verschillende ontmoetingen. B.K.C. en Flevo waren wel de favo rieten op deze dag en toen tenslotte de junioren van Flevo en B.K.C. elkander de eerste priis betwistten, hadden wij Flevo aua spel de beste kansen gegeven. Het waren echter Burger en Raven, die de Wieringermeerders herhaaldelijk de voet dwarszetten, zodat de groenhemden De deelnemers aan de Watervier- daagse der Koninklijke Marine zijn vanmorgen vertrokken in de richting Den Oever, na een voorbespreking van het - programma in de Marine- cantine. Een kleine zeiljol van de K. M. J. C. is Zaterdagmiddag, toen door de kleine sluis aan het Nieuwe Werk (het sluisje ten Zuiden van de Koop vaardersschutsluis) hard werd ge spuid, door het snelstromende water gegrepen. Het sloeg met de mast tegen de loopbrug, die tijdens het spuien over de sluiskolk ligt. De mast knapte af, het scheepje dreigde om te slaan en beide inzittenden belandden in het water. Zij konden met behulp van een vlet van de P.W. op het droge wor den gebracht. Het jolletje werd vrij ernstig beschadigd. Het Nederlandse jacht „Narwal", onderweg van Den Oever naar Am sterdam, heeft van Zaterdag op Zon dag in Den Helder overnacht. Het Engelse kotterjacht „Akabo", onderweg van Cuxhaven naar Brest. heeft het weekend in de haven door gebracht. De Nederlandse kustvaarder „Nezo", met een lading hout onderweg van Kotka naar Exeter, liep gister middag de haven binnen en zette van morgen de reis voort. Het is morgen hoog water om 9.25 en 22.05 uur, en laag water om 3.35 en 16.20 uur. Op de RHBS werden bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: Atie de Beurs, Ina Bijlsma, Ineke Damen, Mary van Keulen, Ellen Loen, Magda Moens, Nienke Nooteboom, Pummy Quinst, Ria Vossen,berg, Rob Adriaanse, Eddy Al- kema, Dick D. Bakker, Dick D. G. Bak ker, Guus Berkhout, Jan Blanken, Eitje Boerema, Piet Duijn, Dick de Graaf, Piet Greeuw, Hans de Groote, Nico Kaan, Kees Katoen, Gerard Hager, Nico de Jong-Broers, Kees List, Rinus Ma- nuels, Leo v. d. Markt, Lex Muller, Dick van Os, Rob Pesie, René Rosseel, Frans Sluyters, Ar.ton Swaters, Eelco Tammes, Maarten Visser, Jaap Wiggers, Piet den Dunnen, Dignus Vijver. Her examen 1, afgewezen 7. Van klasse 2 naar 3: Dorien Burg hard Nel de HaanStien Hellenaar, Co- ba Moesbergen, Nel Rasch, Willy van der Rol, Maarten Blom, Wim Bos, Auke Brinksma. Bert Bruning, Jac Bussing, Klaas Dekker, Adri Douw v. d. Krap, Gunther Engelhard, Jup de Groot, Klaas van der Molen, Bauke Pitstra, Henk den Os, Jan Boon, Tenny Boere ma, Jake Limonard, Annie Riemers, Bep Ruiters, Nolda Vermeulen, Piet Boom, Paul de Dreu, Ab de Groot, Si- mon Hemelrijk, Har. v. d. Heuvel, Hans de Jong, Maarten Mooy, Ton van Ooyen, Aldert Pool, Cor de Reus, Hans Vrije, Gerard Wolters. Herexamen 1, afgewezen 8. Van klasse 3 naar 4: Henny v. d. Beek, Vrouwtje Buitink, Nol Beeze- mer. Rob Daniels, Wim Erfman, Alex Idsinga, Frans de Koning, Meiert Min nes, Wim Mulder, Bert Ruitenschild. Henny Boogaard, Adri Dito, Elselies Loon, Lydia Schreuder. Swaantje Tam mes, Hannie van Till, Jes van Waveren, Martien de Haan. Joop Kok. Wim van Linden, Piet de Munck. Henny Qui- spel, Theo Ramler, Joop van Roo.v. Herexamen 1, afgewezen 13. Van klasse 4A naar 5A: Annie Groot. Ineke Hartland, Lien van der Vliet, Jac. Beezemer, Frans Pronk. Herexa men 2, afgewezen 5. Van klasse 4B naar 5B: Tinv Lanser. Pit Postma, Tilia Swaters, Harry van Baars, Hans Geestman. Jaan Katoen Joop Schipper (voorwaardelijk). Her examen 2, afgewezen 5. De beide wedvluchten waaraan de postduivenvereniging „Nieuwediep" ge durende het afgelopen weekend heeft deelgenomen, hebben eindelijk eens een normaal verloop gehad. Zowel de vogels, die het lange parcours (Cha- teauroux 720 km) moesten afleggen als de jonge duiven, die voor het eerst aan de vlucht op Utrecht (103 km) deelnamen, kwamen vlot thuis. Bij de oude duiven was het ander maal de combinatie Hengsdijk-Van de Giessen, welke als overwinnaar uit de strijd trad. Met dezelfde duif, die ver leden week eerste werd. De vogels werden om 5.30 uur gelost, waarna de eerste duif om 17.28 uur arriveerde. De uitslag was: Hengsdijk-Van de -Gies- V,4"7;12' p- Wit 2;: J- en L. Petrus 3-10-11; J. Bambach 5; P. Bontes 6-8; R. van Bastelaere 9; J. Steinman 10. Bij de jonge duiven waren de resulta- ten: Bontes 1 9 13 58 62 64; Hengs- dijk-Van de Giessen 2-69-77; A. Koorn 3-15-85; P. Bontes 4-11-24-80-83; H. Prins 5-19-36-49-55-73; J. Kater 6-30; J. Post 7-31; J. Schwars 8-37; P. Wit 10-16-33; De Vries 12-14-18-74-75-84; J Woort 17-23; A. Agema 20-29- J. Bam bach 21-22; G. Schotting 25-39-47-66; Van Velzen 26-51-65; L. en J. Petrus 27-42-46-57; H. de Vroome 28-52; D. Trijsburg 32-38-78; J. Steinman 34-44- 45; Van Speulden 35: gebr. Koopman en Zn. 40-48-56-68; J. Peeters 41-53; H. Rietvelt 43-50-54-60; M. Ruiten 59-79; H. Borra 61-67-89; M. van Straaten 63- 72-76; R. Bastelaere 70-71; D Kerkho ven 81; P. Beukers 82; P. Ham 86-87; Yan der Aa 88. Junioren: C. Swart 1-3; J. Mmneboo 2-4; Van Gelder 5. Dins dag inkorven voor Limoges, Vrijdag voor Weert (tevens klokken zetten). Ook „Victoria" lsield twee wed vluchten. De jonge duiven kwamen van Roosendaal. Zij werden om acht uur met ZW-wind gelost, waarna de eerste vogel werd getoond om 9.38.03 uur. De prijzen weiden als volgt ver diend: J. A. van Steiin 1-2-3-8-9-10-16- 35; C. Bregman 4-6-18-19-27; B. C. de Boer 5-41; J. C. Duinker 1-12-22-30-34; A. J. Hubregtsen 11-17-23-33; D. Leen 13-28-31; P. Tijdeman 14-24-38; S. Rie- wers 15-21; C. Slot 20-29-37-40; P. J. Bruinink 25; J. Kramer 26-32; D. Ma kelaar 36-42. De vlucht van Corbeil verliep even eens snel. gelost om 9.15 uur werd de eerste prijswinnaar om 13.47 getoond. De uitslag was: D. Makelaar 1-2-6-10- 11-16; J. A. van Steijn 3-8; B. C. de C- Bregman 5-7-12-15; J. v. d. Wal 9; j. Riemers 13. Woensdag avond van 17.30 tot 18.30 uur korven de leden van „Victoria" in voor Bor deaux en Vrijdag voor Vilvoorden. Zaterdagavond van 18 tot 19 uur wor den de klokken gesteld. doelman Nap niet konden Passer£"' Aangezien de geel-zwarten aan e g liik spel genoeg hadden om de eet sic prijs te behalen, ging de lauwertak na afloop over in handen van aanvoeider Burger. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Adspiranten; BKC-Oudesh.is 6-0; Flevo—Watervogels 5—0, BKC Flu_o 0q* WatervogelsOudesluis 42, c e ^-budesluis 12-0; BKC-Watervo- gels 50. Junioren- BKC—Watervogels 4—0; BKC—Oudesluis 2-0; Flevo-Watervo- gels 2—0; Oudesluis—Watervogels 0—1, Flevo—Oudesluis 0-0; BKC—Flevo 0-0. Na afloop reikte de voorzittc, van BKC's jeugdcommissie de prijzen uit en daarbij bleek het, dat bij de adspirantori Flevo de eerste prijs behaalde, BKC ontving de tweede prijs, Watervogels de derde en Oudesluis de vierde. Bij de junioren kreeg BKC de eerste prijs Flevo de tweede, Oudesluis de derde en Watervogels de vierde. De heer Van Gelderen sprak nog enkele woorden van dank aan de mede werkers aan dit tornooi en hoopte van zelfsprekend, dat alle deelnemende ploegen een volgende maal weer van de partij zouden zijn. De prijzen be stonden uit lauwertakken en medailles. Opnieuw daverden Zondagmiddag vanaf de startplaats Veerburg de mo toren voor een door de KNMV uitge schreven kaartleesrit, waaraan natuur lijk ook leden van de APO deelnamen, tenminste zij die lid waren van de KNMV. Het af te leggen parcours ging over een afstand van 74,2 km en ging vanaf Veerburg door de Oostpolder naar van Ewijcksluis, door Wieringen en de Wieringermeer naar Groet, over Dirkshorn, 't Veld. de Keins, via Ou desluis naar Veerburg. Een listigheid- je in de kaart en een schijn-contröle- post in de Wieringermeer (Jodenkamp) bracht enige deelnemers reeds dade lijk op de knieën, doch over het alge meen werd de tociht vrij behoorlijk volbracht. Nu maar wachten op de uitslagen, die door de KNMV in Den Haag zullen worden vastgesteld. In de retunrmatch tegen het bezoe kende Callantsoog hebben de geel zwarten lange tijd de beste papieren gehad. Een vrij regelmatige 2—0 voor sprong werd reeds voor de rust verkre gen door doelpunten van Noorden, en Muntjewerf. Aanvankelijk deden de gastheren na de hervatting nog enige tijd hun best, de voorsprong te vergro ten, doch zij kregen geen kans mee. Langzamerhand namen de Callants- ogers het initiatief over en IJsselstein kon aan hun eerste tegenount in het geheel niets veranderen. Toen de geel zwarte achterhoede minder zeker speel den namen de withemden opnieuw hun kans waar, en het werd gelijk. De kust bewoners, nog niet tevreden kregen er nu pas pleizier in en knalden nog tweemaal, keihard in het BKC-doei. Het was tenslotte Geel. die met een hard schot van vrij verre afstand de stand cp 34 kon brengen, maar daar bij bleef het. DOKEV-SUCCES IN WIERINGEN. Op de gisteren gehouden Turnkring dag HNK te Wieringen behaalden de DKEV-leden weer enige eerste prij zen. Bij de knotsoefeningen voor meis jes werd door Dokev het beste resul taat bereikt, ook de dames behaalden met hun vrije oefeningen de eerste prijs- Tenslotte behaalde Dokev ook de eerste prijs in de marswedstrijd. De tocht voor Ouden van Dagen uit Koegras is vastgesteld op Donderdag 16 Juli Het vertrek is bepaald op half acht van 't Dorp. Natuurlijk worden de ver-af-wonenden eerst opgehaald. De oudjes krijgen ongetwijfeld weer een genoeglijke dag. In „Velserend" zal koffie worden gedronken en ver volgens wordt halt gehouden bij het dierenpark Wassenaar, waar wordt rond gekeken en de broodmaaltijd wordt gebruikt. In Den Haag gaat men daarna Panorama Mesdag bezichtigen. Op de terugreis zal de warme hap op het landgoed Groenendaal best smaken. De buurtvereniging ,,'t Kleine Dorp" heeft dezer dagen het jaarlijkse uit stapje gemaakt. Via Hoorn ging het naar Volendam, waar koffie werd ge dronken en een bezoek werd gebracht aan het „Sigarenbandjeshuisje". In 't Gooi werd een speeltuin aangedaan, het middagmaal gebruikt en de „Knip- scheer" bezocht. Nadat op de Loos- drechtse Plassen een rondvaart was gemaakt, kon men in Amsterdam op eigen gelegenheid zijn vermaak zoe ken. Voldaan keerde het gezelschap na middernacht in Julianadorp terug. Donderdag jl. maakten de ouden van dagen van Wieringen hun jaarlijkse uit stapje. Leek het weer aanvankelijk minder gunstig, later viel dit gelukkig nogal mee. Uitgeleide gedaan door ve le dorpsgenoten startte men met 4 bus sen. 14 luxe wagens en de „fourage- wagen" naar Den Oever. Daar sloten de oudjes om de Oost zich aan en zette men gezamenlijk de tocht voort. De eerste pleisterplaats was Edam. Daarna reed men door Amsterdam, richting Hilversum, waar de studio's en het raadhuis werden bezichtigd. De reis ging tot Loenen. verder langs de Loosdrechtse plassen, terug naar Hilversum, waar het permanente ver- maakcentrum „Anna Hoeve" werd .be zocht- Terug door Amsterdam konden de oudjes zich overtuigen, dat het daar op een doordeweekse" dag. nog druk ker is dan 's Zondags in het dorp, zoals burgemeester Kolff zich uitdrukte. Tegen achten kwam men weer op Wieringen .waar „Harmonie" de stoet stond op te wachten bii de Mekkens- tuinweg. Er werd een rondje om het dorp gemaakt en toen naar binnen bij S. Halfweg voor nog een kopje koffie. De ontvangst door het langs de weg staande publiek was hartelijk. In zaal Halfweg stond de koffie klaar op met bloemen versierde tafels en „Harmo nie" op het toneel. Af en toe een stukje muziek, een dankwoord van burgemeester Kolff aan de organisatoren, speciaal de heren Bosker en Bruul. De heer Bosker sprak namens het comité zijn dank uit voor de gulheid, waarmee de burgerij had geofferd. Namens de oudjes dankte de heer v. d. Zee voor de prachtige dag, de oud jes aangeboden. Moe keerden daarna allen huiswaarts. Een klein incident tijdens de reis liep gelukkig goed af. Mede door de glad heid van de weg, kreeg een der bus sen in de buurt van Hilversum een aanrijding. De bus werd aan de rech terkant licht beschadigd. Drie kwartier oponthoud voor de betrokken bus. maar de stemming onder de oudjes leed ge lukkig maar kort door dit ongeval. In café „Prins Hendrik" waren de Plattelandsvrouwen van de afdeling Julianadorp dezer dagen bijeen om te kijken naar de heer J. Muntjewerf, die liet zien, welke resultaten men kan bereiken, wanneer men de kunst van het bloemen schikken verstaat. De heer Muntjewerf verkreeg met slechts enkele bloemen in een klein, eenvou dig vaasje reeds bijzonder aardige effecten. 33. Ook ten huize van Jimmy Brown was de spanning ten top ge stegen. Jimmy meende wel, dat er ge varen scholen in deze bliksemsnelle promotie van Jackie, die binnen een week tijd tot middenvoor van het eer ste was gebombardeerd, maar aan de andere kant had hij er toch wel plezier in. Hij hield wel van zo iets buitenis sigs en zelf had hij de grootste ver wachtingen van Jackie's debuut. Hij had de jongen in dat oefenpartijtje zien spelen en hij moest meneer Bikkebak- ker gelijk geven, dat het iets grandi oos was geweest. Het kwam er dan toch maar op neer, dat Jackie ongeveer 2-oJkloonhiert het vierde iemand hL gegeven en dat moest mmand hem maar eens na doen. Toch Jackie" hari h" lndlvidualistiseh spelen, tuurlhk' p?, 'J gezegd' Solospel ia na^ uiuriijK l.eel mooi, maar toch moet ip spel tpnhp?k li® andere spelers in het in een J ,Je sPeelt tenslotte in een ploeg en dat mag je nooit uit het oog verliezen. Bovendien wil het iS'^TaPt- ?g®fS zien winncn en niet ke knlkte. dat hij dat heel zal riaa^r(yfP "Ja' PaPPie" zei hij, „ik zal daar heus wel an denken, maar soms krijg je zo weinig stéun van je medespelers en dan.." Jackie kon zijn zin niet afmaken, want eensklaps zwaaide de deur open en daar stapte Tinus Tuttelaar, de sportredacteur van de Wilgenwoldse Wapenbroeders bin nen. „Dag meneer Brown, dag Jackie", roep hij vrolijk. „Ik kom jou eens in- lp,Tr^e« Jackie' vin_3e dat niet "H° eens even!" riep Jimmy, terwijl hij opsprong. „Daar komt niets van in. Dat wil ik volstrekt niet heb- ALKMAAR, 10 Juli. Aardappelen: Schotse muizen 10—13 en kleine Schotse muizen 4,50—7,50; slabonen 851,18; stoksnijbonen 90—1,34; stamsnijbonen 40 71; tuinbonen 10,5013; peulen 50— 1.20; doperwten 2553; komkommers 8 —20; bloemkool 840; rode kool 5—8.50; spinazie 40—42; postelein 5—9; sla 2,50 —12,50; andijvie 69; raapstelen 2; ra barber 413; rode bieten 819; bospeen 1620; uien 17—35: uien drielingen 9 13; selie 6-50; soepgroenten 4—5; rode aalbessen 3071; zwarte bessen 62; prui men 3—12; klapbessen 31—40; perziken 6—16; frambozen 46—48; aardbeien 30 -60. 140.000 kg aardapelen: 11,60—12.60, Doré 12,10—14,90, rode Schotten 10,10—10,90, Eigenheimers 13,40—19,20, blauwe idem 15,60—18,60, Saskia 11,60—12,30, grove 11—12,30, drielingen 8—9,80 en kleine 5 —7; 35.000 kg rode kool 5,70—10,20; 3000 kg gele kool 8.70—11,80: 2500 kg witte kool 5,405,50; 4000 stuks bloemkool: AI 2937 en A II 817; 325 kg tomaten: A 42, B 34 en C 33; 1000 kg rabarber 7,60—8,20. ZWAAG, 10 Juli. Vroege aardappe len 5,40—16: spinazie 41; postelein 15— 16; bieten 1,40—9,70; savoye kool 16,80; rode kool 5,10—11,60; slabonen 88—1,43; snijbonen 40—1,27; tuinbonen 11—14; dop erwten 41; peulen 38—66; tomaten 27— 52; waspeen 8—24; bospeen 8—27; ra barber 9—15; andijvie 3,60—12; sla 5,30— 8,20; bloemkool 948; komkommers 15— 18; perziken 8—23; aardbeien 48—1,24; frambozen 55—98; Golden Japan 61—1,45; Frankenthaler 2,07—2,10; rode bessen 47 —74; prolefic 49—74; kruisbessen 17—53; groene kruisbes 15.50: zwarte bessen 59— 67; netmeloen 30—1,10; rode Eerstelingen 15; zilveruien 9; kersen 70; rode prul- men 1,051,23; Glorie van Zwaag 1,86— 1,99; June Blood 1,02. NOORDSCHARWOUDE, 11 Juli. 122.000 kg aardappelen: Eerstelingen 12,10—13 40 rode idem 13,80, Doré 12,90—15,40 Eigen heimers 20-21,40, Saskia 11,70* grove '8°' drielingen 8.10-8,80 en kleine 3,80—5,60; 600 kg bieten: A 9,10; 1000 kg zilvernep 29-46 en idem drielingen 12—17; 200 kg tuinbonen O; 23 sloffen aardbeien 1,40—1,92. WOGNUM. 10 Juli 1953. Vroege aardappelen middel 12.80—14.60, vroege aardappelen grof 1280—13.70, vroege aardappelen drielingen 7.8010.70 vroeger aardappelen kriel 3.907 30* Rode Eersteling middel 15.4016*10. Rode Eersteling grof 14.10—14.30. Rode Eersteling doré 13.20—1620. Aanvoer 50,000 kg. Rode bessen 41—71, Profelic 52—76, kruisbessen 40, perziken 2—21, peulen 21—47, sla 6.10-10.30, komkom mers 8—17, tomaten 26—48. bosselderie 6—7, slabonen 97—1 22. knolbieten 9.40. tuinbonen 8—16. rabarber 11—13, aardbeien 47—82. bloemkool 12—36, meloenen 64—92. bospeen 16—18, zil veruien 46.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2