DAW (Alkmaar) veroverde van de negen tilels acht Geloof me meneer... zo is 't WR1GLEY Twee dirigentenprijzen op een zangconcours te Amsterdam Andrë Slikker raakte titel kwijt aan Ab Blankvoort Om het geluk van Peter Dik de Vries sloeg Cees Koeman Procuratiehouder was oneerlijk Een vonnis met een nageschiedenis Noordhollandse zwemkampioenschappen F50.000 verdween in zijn eigen zak Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Luister eens naar: Radioprogramma 'sr^ Al hebben de mensen keus uit tientallen merken 't allerbeste halen ze er toch uit! Daar heeft het publiek nu eenmaal een fijne neus voor. En omdat 't publiek dus zélf ontdekt, dat King's Cross met kop en schouders boven de rest uitsteekt, krijg ik steeds méér vaste klanten op dit merk. Elke dag zie ik dus dat 7 waar is: sigaret met het grootste aantal vaste rokers! door Kitty Lessels Correspondentie voor de landen overzee MAANDAG 18 JULI 1958 ANDRé SLIKKER VAN D.A.W. zou de grote man zijn. Althans zo werd ons van diverse kanten verzekerd, want ongetwijfeld zou hij drie titels naar de Kaasstad brengen. Nu hij heeft er twee gewonnen, maar de derde de 100 meter rugslag kaapte clubgenoot Blankvoort voor zijn neus weg. Trouwens er was nog een onaangename verrassing voor Slikker. Op de 100 meter vrije slag eindigde hij volgens verwachting wel als derde in de zesde serie officieel de sterkste maar in de vierde serie schoot clubgenoot Nierop-Groot uit zijn slof en veroverde met 1 min. 10,4 sec. de derde plaats. Er waren dus wel enkele ongedachte uitslagen bij de zwemkampioenschappen van de kring Noord-Holland boven het IJ. Dit jaar georganiseerd door het twintigjarige Westzaanse Kroosduikers. De wedstrijden werden zoals gewoonlijk weer gekenmerkt door een gezellige sfeer, alleen menen wij, dat de starter met zijn vele opmerkingen de deelnemers en deelneemsters nog zenuwachtiger maakte dan men gewoonlijk bij kampioenswedstrijden reeds is! De algemene tendenz die we reeds geruime tijd in het Noordhollandse zwemwezen kunnen bespeuren, werd ook nu doorgetrokken. Wel behaalde D.A.W. alle titels, uitgezonderd de 3 x 100 meter wisselslag dames, waar Nereus mee schoot ging, op de achtergrond kwamen de Zaanse zwemmers en zwemsters weer naar voren, terwijl Den Helder nog steeds ver achter blijft. HE TEMPERATUUR was niet bepaald u warm, hetgeen uiteraard de tijden ongunstig heeft beïnvloed. Speciaal la ter op de avond liepen vele deelne mers te bibberen op het plankier, wat nu niet bepaald gunstig is voor de vorm. Aan de strijdlust heeft dit ech ter geen afbreuk gedaan, zodat de be zoekers niet te talrijk voor een der gelijk evenement toch van aantrek kelijke sport hebben kunnen genieten. Als we ons tot de kampioensnummers bepalen, dan zien we dat Slikker zijn eerste nummer, 100 meter rugslag, ver loor van Blankvoort met Jongepicr op de derde plaats. Tineke Tenkink be haalde haar eerste titel op de 100 me ter vrije slag in 1 min. 16.6 sec, met kort achter haar het jeugdige Zaanse zwemstertje Else Huisman, dat voor een 13-jarige de prima tijd van 1 min. 18,1 sec. noteerde. Geruime tijd be dreigde zij de DAW-ster, doch ondanks een sterke finish zag zij geen kans haar dichter dan op enkele meters te bena deren. Wy mogen echter in de toe komst spannende duels tussen dc-ze twee rivalen verwachten! De tijden op de 200 meter schoolslag heren waren niet zo best, al zwom Slikker, die slechts aandacht had te schenken aan Teeling, niet op volle kracht, terwijl de Alkmaarder tijdens de 100 meter vlinderslag helemaal niets te duchten had. Tekenend voor het peil der zw:m mers op dit nummer is wel, dat num mer twee, de Zaanse dame tnej. Nieu- wenhuizen was, die buiten mededin ging meezwom! De overige deelnemers, die achter haar eindigden, werden ge diskwalificeerd. Ook de 100 meter rugslag dames, waar Tineke Tijkink weer al haar ri valen te vlug af was, leverde tegen vallende tijden. Een verrassing was hier de derde plaats van de Zaandam- se Paula Hey. Onbedreigd won Blank voort de 100 meter vrije slag in 1 min. 05,6 sec., doch verheugend was de aar dige prestatie van de Nereus-man Pauw, die met 1 min. 8 sec. beslag op de tweede plaats wist te leggen. De 3 x 100 meter wisselslag dames leverde nog een felle strijd om de derde plaats tussen D.A.W. en Neptunus, die in het voordeel der Zaandammers uitviel, ter wijl Nereus onbedreigd als eerste aan tikte. Ook bij de heren leverde dit nummer slechts spanning in het ge vecht om de derde plaats, dat Neptu nus door het goede werk van haar laatste man, Piet Klingers, in haar voordeel wist te beslissen ten koste van Bruinvissen. Bü de jeugd IN HET bijprogramma werd nog een flink aantal adspirantennummers verzwommen en doordat vele jongens en meisjes bij de seniores deelnamen zagen we hier nog enkele uitslagen, die we anders niet gewend zijn. Een verrassing mogen we zeker wel noe men de nederlaag van Koeman tegen de Vries op de 50 meter rugslag jon gens, terwijl hetzelfde gezegd kan worden voor Ina Bijleveld's zege op dit nummer bij de meisjes. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: Kamploensnununers dames, 100 meter vrije slag: 1 T. Tenkink (DAW) 1 min. 16.6 sec.; 2 E. Huisman (Nereus) 1 min. 18.1 sec.; 3 H. Teuthof (Nereus) 1 min. 26.1 sec. 200 meter schoolslag: 1 J. Piers- ma (DAW) 3 min. 8.4 sec.; 2 I. Bijleveld (Nereus) 3 min. 11.9 sec.; 3 C. Schoen (Neptunus) 3 min. 31.8 sec.; 100 meter rugslag: 1 T. Tenkink (DAW) 1 min. 30 sec.; 2 H. Teuthof (Nereus) 1 min. 32.4 sec.; 3 P. Hey (Neptunus) 1 min. 38 sec. 3 x 100 meter wisselslag: 1 Nereus, Zaan dijk 4 min. 24.4 sec.; 2 DAW. Alkmaar 4 min, 35.2 sec.; 3 Neptunus, Zaandam 4 min. 48 sec. Heren. 100 meter rusgslag: 1 A. Blank- vcort (DAW) 1 min. 16.6 sec.; 2 A. Slik ker (DAW) 1 min. 17.6 sec.; 3 P. Jonge- pier (Bruinvissen) 1 min. 22.6 sec. 200 nieter schoolslag: 1 A. Slikker (DAW) 3 min. 10.6 sec.; 2 S. Teeling (Nereus) 3 min. 12.4 sec.; 3 B. Homveld (Kroos duikers) 3 min. 13.6 sec. 100 meter vlin derslag: 1 A. Slikker (DAW) 1 min. 22 sec.; 2 mej. R. Nieuwenhuizen (Nereus) 1 min. 35.2 sec. buiten mededinging. Ove rige deelnemers gediskwalificeerd. 100 meter vrije slag: 1 A. Blankvoort (DAW) 1 min. 05.6 sec.; 2 T. Pauw (Nereus) 1 min. 08 sec.; 3 J. Nierop-Groot (DAW) 1 min. 10.4 sec. 3 x 100 meter wisselslag: 1 DAW, Alkmaar 3 min. 58.8 sec.; 2 Nereus, Zaandijk 4 min. 08.7 sec.; 3 Nep tunus, Zaandam 4 min. 14 sec. Bijprogramma meisjes, 100 m. school slag: 1 G. Molenaar (DAW) 1 min. 31.4 sec.; 2 A. Haeck (DAW) 1 min. 34 sec.; De procuratiehouder van een Am sterdamse verzekeringsbank, werd de zer dagen voor een strafbaar feit door de politie onderhanden genomen. Zo als gebruikelijk is, werden er informa ties over hem ingewonnen, waarbij men tevens de boeken ging controleren, die hg voor de firma waarbij hij werkte, onder zich had. Men ontdekte toen een verduistering van circa een halve ton! De man had dit geld door verkeerde boekingen en foutieve tellingen uit de kluis kunnen krijgen en hij heeft met het verduister de bedrag goede sier gemaakt. Om de indruk te wekken, dat hij er warmpjes bij zat, liet hii bii de firma waarbij hij werkzaam was, zijn huis voor f 5C.000 verzekeren, hoewel hii in werkelijk heid geen huis bezat. Een fascistisch tribunaal in Italië had in 1942 een Nederlandse journalist, die niet precies de gedachten van Mussolini en zijn goedgebekte vrienden in enkele artikelen had neergelegd, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deze jour nalist, Luydjens geheten, richtte vorig jaar een verzoek tot het Hof van Appèl, om dit vonnis te herzien, welk verzoek toen werd afgewezen. Het hooggerechts hof te Rome heeft de journalist thans in het gelijk gesteld en het vonnis geannu leerd. 3 B. Obdam (DAW) 1 min. 36.8 sec.; 50 meter vrije slag: 1 J. Gruyé (Nereus) 35.7 sec.; 2 H. Ranshuizen (Neptunus) 35.8 sec-; 3 G. Visser (DAW) 36.3 sec.; 50 meter vlinderslag: A. Haeck (DAW) 39.6 sec.; 3 A. Huitema (Neptunus) 47.6 sec.; 3 J. Gruys (Nereus). 50 meter rug- slag: 1 I. Bijleveld (Nereus) 45.4 sec.; 2 A. Kuyk (Neptunus) 45.8 sec.; 3 E. de Haas (DAW) 45.9 sec. Jongens, 50 meter rugslag: 1 D. de Vries (Neptunus) 38.2 sec.; 2 C. Koe man (Nereus) 38.8 sec.; 3 M. Hottentot (DAW) 41.8 sec. 50 meter vlinderslag: 1 F. de Raad (Neptunus) 41.3 sec.; 2 D. de Vries (Neptunus) 42,4 sec. 100 meter schoolslag: 1 F. de Raad (Neptunus) 1 min. 34.2 sec.; 2 T. Goezinne (Neptunus) 1 min. 38.1 sec. 50 meter vrije slag: 1 B. Mesman Schultz (DAW) 33.1 sec.; 2 D. de Vries (Neptunus) 33.2 sec.; 3 M. Hottentot (DAW) 35 sec. ELISABETH SCHWARZKOPF. Deze Oostenrijkse sopraan, die de laatste jaren beroemd wordt om haar nobele stemmiddelen en haar fraaie voordracht, zingt liederen, die haar bij uitstek lig gen: die van Hugo Wolf. Schu- bert moge het lied hebben ge maakt tot wat het is, geen heeft als Wolf de expressiemogelijk heden ervan weten te peilen en te benutten. En wat meer zegt: zijn teksten behoren zonder uit zondering tot het beste wat er in de Duitse taal is gedicht. Eli- sabeth Schwarzkopf zingt van hem een aantal Moericke-liede- ren en enkele nummers uit het Spanisches Liederbuch. (Dins dag 20.15 uur over Hilversum 11, 402 m DINSDAG 14 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Cembalo-gezelschap en solist. 11.00 Voor ce vrouw. 11.30 Amus.-orkest en sol. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Amus.muziek. 14.35 Kamerorkesten gbliste. 14.30 „Ben je zestig I". (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof- 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: Rubriek „Nederland en de We reld"; Mr. J. Linthorst Homan: Europese Economische Integratie. 18.00 Hammond orgel. 18.20 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 2015 Holland Festival 1953: sopraan en piano. 21.00 Gram. 21.10 Ra dio Philharmonisch Orkest. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Kamermuziek. 23.45—24.00 G ramof oonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 1100 Voor de zieken. 11.30 Ba riton en piano. 12.00 Gevar. muziek. 12.30 Land. en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gra- mof muziek. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Amerikaanse muziek-kaleidoscoop. 14.30 „Een oud geslacht", hoorspel. 15.50 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Mil. causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18-30 R.V.U.: Dr. C. A. van Peursen: „De Philosophie van de cultuur" (derde lezing). 19 00 Koorconcert. 19.25 „Paris vous parle". 19.35 Gram. 19.50 „Van Groenlanders en Eskimo's". 20.00 Nieuws. 20.05 Weense muziek 20.45 .Moet Je horenl" 2100 Hammondorgel- spel. 21.20 Discogram. 21.40 Gevar. mu ziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.30 Viool, altviool, cello en fluit. 23.00 Nieuws 23.15 New York Calling. 23.20 Lichte mu ziek. 23.45- 24.00 Gram.muziek. Televisie-programma. KRO. 2015— 21.45: „Uit de Oude Doos". 65. Moeder Woeffie was de derde persoon - buiten de emir - die ken nis maakte met Ali, het negerjonge tje, dat iedere keer uit de lamp te voorsehyn kwam, als deze gewreven werd. Maar Moeder wist dat natuur lijk niet en ze staarde het vreemde jongetje verbaasd aan. Het negertje maakte een diepe buiging en zei evenals de vorige keren: „Meesteres Ali geroepen hebben „Nee, ik heo je helemaal niet geroepen", zei Moe der streng. „En hoe heet je, zei je?" „Ikke Ali heten!", grijnsde het zwarte kereltje. „Nou dan Ali. Veel manieren heb je niet geleerd", zei Moeder streng. „Weet je niet dat je eerst moet kloppen, voordat je bij iemand bin nenkomt? Vooruit, ga weer naar bui ten en klop dan netjes aan. Begrepen?" „Meesteres bevelenAli gehoorza men", antwoordde Ali, terwijl hij weer een diepe buiging maakte. Moe der Woeffie staarde het vreemde ven tje na. „H'm, toch wel een aardige jongen", zei ze tot zichzelf. „Onbe leefd lijkt hij me niet. Hy is tenmin ste dadelijk omgedraaid. Nou maar eens afwachten of hij netjes zal aan kloppen voor hij weer binnenkomt. Ik heb een vreselijke hekel aan men sen, die zo maar komen binnenrollen!" Buiten klonk 'n klop op de deur en nog één en nog één! „Nu is het ge noeg", riep Moeder. „Je kunt wel bin nenkomen". Maar het negertje kon haar niet horen, want het gedreun op de deu" ging regelmatig door, zodat Moeder uit haar stoel opsprong. „Dat is geen uithouden", riep ze veront waardigd. „Waarom houdt die jongen niet op?" e*** (Advertentie. Ing Med.l Voor de tweede en laatste dag van het concours dat georganiseerd was door de R.K. Bond van Zangverenigin gen in Noord- en Zuid-Holland, be stond wederom grote belangstelling Er vielen weer veel goede prestaties te beluisteren, niet minder dan een 54) Zij leunde voorover, zich steunend op een elleboog, de wilskrachtige lijn van haar kin gesteund door de palm van haar hand. Zij sprak met volko men oprechtheid „Sinds de eerste keer dat wij aan dit tafeltje cocktails dronken, Bryce, ben ik in mijn verbeelding vele malen teruggegaan naar Londen en ben met Philip getrouwd, maar.." hij zag een onmiskenbare afkeer terugwijken diep in haar ogen „ik heb nooit met hem samen geleefd. Dat is de volle waarheid, Bryce, en waarom het te verbergen, alsof het een zonde was? Ik zou niet met Philip Mallard kunnen leven omdat ik in mijn hart, die avond in „De Kaars", met jou ge leefd had en jij maakte mijn verbin tenis met hem vernederend en onmo gelijk". Geheel instinctief stak zij haar hand uit en hij legde de zijne er op; en hierdoor, misschien meer dan door al haar eerlijke en moedige getuigenis sen, herkende hij haar onvoorwaar delijke overgave aan hem. „Wij waren samen opgetrokken, Philip en ik; hij wenste mij te bezit ten up de hem eigen arrogante wijze; hij nam dat als vanzei'sprekend aan en ik geloof, dat ik het vanzelfspre kend vond dat hij dat deed en zo kwam een verloving tot stand. Bryce, ik wil hem niet kleineren en jou alle fouten laten zien, die mij niét opge vallen waren, totdat jij ze zo duide lijk aantoonde, maar „Ik verwacht niet, dat je hem zult ontleden, Lynne", zei hij ernstig. „Is het je genoeg en overtuigt het je, dat mijn geluk niet bij hem te vin den was?" „Helemaal genoeg", zei hij. „En later, Bryce, wanneer ik mij zelf niet meer als ee besmettelijke zieke voel in de Casa Garron en wij trouwen...." Haar stem brak opeens af. Het was precies op dat ogenblik, dat zij een blik van onrust, bijna van afweer in zijn ogen zag. Zij voelde als een degenstoot de vernedering in haar hart schrijnen. Zij zei koppig open hartig: „Heb ik mij vergist, Bryce? Had je nooit aan een huwelijk ge dacht?" Hij keek naar haar, wetende dat zij diep vernederd was en hij zei haar, woedend door het moeilijke conflict tussen zijn hart en zijn geweten; „Ja, ik had op een huwelijk ge doeld; dacht je dat ik je zou beledi gen met een andere verhouding? Van het begin af aan heb ik alles geba seerd op ons huwelijk en toen wij de eerste keer hier kwamen, kan ik om vriendschap gevraagd hebben, maar het was niet dat, wat ik graag wou. Een man zou van steen moeten zijn, Lynne, om jou te weerstaan. Ja", hij schreeuwde het uit, gedreven door zijn sterke hartstocht, waar geen hei melijke b-doeling in was, geen ver borgen lusten. „Ja ik wilde met je trouwen en niets kan een einde ma ken aan mijn wens om je te trouwen. Maar", een nauw merkbare glimlach verdween en liet hem met saamgekne- i en lippen, „het schijnt, dat wanneer wij samen gaan eten, wij er nooit in slagen met ons beiden te zijn. De laatste keer ging Mallard met ons mee en, hemel, wat een indringer was hij I Ditmaal hebben we Mallard van ons afgeschud, maar er zijn nog Beatrice en mijn moeder. Zij zijn hier, Lynne: de een om mij er aan te her inneren dat ik haar lichaam e.. haar hart gebroken heb; de ander om jou er aan te herinneren dat de deur van de Casa voor je neus dichtgesla gen verd. Zij verzuren onze wijn, is het niet, door op die manier aan onze tafel to komen? Onze romantische wijn, Lynne...." Hii nam zijn hand van de hare weg. 't Licht werd minder: er kwam een kilte in de zoele nacht; de muren van de .binnenplaats waren grijs- en de scherpe lijnen van zijn gezicht waren grimmig geworden. En de sterren wa ren ver weg in de duister wordende koepel boven hun hoofden, en dit was niet het soort van sterren, dat in een moezelglas duikelde. Hij leunde voorover op ziin gekruiste armen. Zijn hoofd was gebogen en haar blik gleed langs de lijnrechte scheiding in zijn donker haar naar ziin bewogen gezicht. Hij zei kortaf: „Beatrice is ziek, Lyn ne en dit is niet de soort van ziekte waar zij Leon voor behoeft. De ge bruikelijke naam er voor is' gebroken hart: ben ik duidelijk genoeg?" „Volkomen". Haar stem, strak en koud, trok zijn ogen naar de hare. „Elke keer dat wij hier komen zal zij zieker en zieker worden totdat je er mee ophoudt hier te komen. O. ia, ik begrijp 't". „Lynne, dat is hardt 't Is niets voor jou om sarcastisch te zijn", protesteerde hij. Toen ging hij langzaam voort: „Beatrice Penda brengt haar tijd door met het kijken naar de wereld, die aan haar voorbij vliegt, met het kijken naar ons die gaan dansen. En terwijl zij kijkt gaat er iets langzaam aan in haar te gronde en ik weet het en ik ben er de oorzaak van. Tot nu toe. Lynne. beeft zij onvoorwaardelijk geloofd, dat ik haar liefhad. Alle pijn waar zij door is gegaan, al de smart in haar lamge slagen leven, kon zij uithouden omdat zii nooit de hoop opgaf, dat zi1 weer zou kunnen lopen, zij en ik zouden sa men lopen". De kellner kwam. nam hun onaange roerde ananas-soufflé weg en zette nieuwe asbakjes neer. Toen hij weer wegliep kroop ziin schaduw tegen de muur op en brak en verging tot niets Br.vee opende zijn sigarettenétui; zii nam er een en. en voor een ondeelbaar ogenblik over de vlam van ziin aanste ker. die hii met de hand beschermde ontmoette hun blikken elkaar met een bijzondere intensiteit. Hii zei: „Lynne, jij nam je besluit inzake Mallard. maar hoe moet ik de mijne nemen inzake Beatrice? Indien ik haar het enige ontneem, dat haar liet strij den tegen haar ongeluk, de enige re den om weer te gaan lopen, hoe zal ik dat in orde maken met mün geweten?" Zij zweeg en hij voelde zich als afge wezen. Hij legde ziin sigaret in het as bakje en door de spiraal van blauwe rook heen leek het haar. alsof zij een beddetafeltje zag, een rose emaille en zilveren sigarettendoos, een asbakje en een sigaret met een halve centimeter askolom aan de punt: en daarachter hemelse ogen van Beatrice Penda en de afdruk van haar knokkels op Peter's wang. Haar blik richtte zich op die ogen van Bryce en zii zei plotseling: „Zou het als een fabeltje klinken, in dien ik je vertelde, dat ik geloof dat Beatrice kan lopen?" Voordat hij kon antwoorden en ter wijl hij ziin ogen zo dicht kneep, dat zij slechts de zwarte speldeknoppen van ziin saamgetrokken pupillen zag, ging zü verder; „Zou 't te hard zijn indien ik zei, dat ik geloof dat er barsten over 't gehele gebrandschilderde raam zijn waar zü op poseert als een martelares met een stralenkrans: en dat zij haar ongeluk uitgebuit heeft tot op de laatste druppel wroeging uit je geweten en tot op de laatste druopel medelijden uit je moe- der's hart? Is 't cynisch om te zeggen, dat zij recht-toe recht-aan koerste naar een luxe-leven, dat zij door cn door baatzuchtig is en dat zij alles in geldwaarde omzet? En is 't te hard cm te zeggen, dat er nooit iets komen mag tussen haar en haar alles opeisende eigenliefde, noch de herinnering aan Lorna, noch Lorna's zoon, en zeker niet Lorna's zuster? Indien de waarheid een fabel is. Bryce, dan is dit ontegenzeg gelijk een fabel: zü heeft mü binnen twee uur na mijn aankomst uit de Casa weggewerkt: ik werd terugge haald omdat Peter mij nodig had en dus leerde zij Peter op haar eigen manier om mij r.iet meer nodig te heb ben. (Wordt vervolgd) twaalftal eerste prijzen kon worden toegekend. De uitslag was als volgt: 3e afd. Dameskoren Immaculata (De Lier) 291 p, 2e pr. 3e afd. Gem. koren: Bel Canto (Kethel) 325 p., Ie pr. 2e afd. Gem. koren: Alles door Inspanning (Ilpendam) 311 p., Ie prijs. Zanglust ('t Zand) 354 p„ le prijs. Ons Ideaal (Heems kerk) 353 p„ le prijs. le afd. Gem. koren: Amicitia (Aker sloot) 282 p„ 2e prijs. St. Michael (Schipluiden) 249 p., 3e prys. Can- ticum Novum (Venhuizen) 333 p., le ijprs. St. Gregorius (Lisse) 321 p., le prijs. St. Jacobus (Tuitjenhorn) 301 p., le prys. Zanglust (Spierdijk) (313 p., le prijs. Afd. Uitm. Gem. koren: La Vita Nuova (Zwaagdijk W.) 343 p., le prijs. Nieuw Leven (Medem- blik) 344 p„ le prijs. Ere-afd. Gem. koren St. Caecilia (Onderdijk) 297 p„ 2e prijs. Superieure afd. mannenkoren: De Verenigde Westfriese Zangers (Wognum) 331 p„ le prijs. Streker Mannenkoor (Grootebroek) 326 p„ le prijs. Extra prijzen: Zang en Vriendschap te Bovenkt.- won de wisselbeker en de extra prijs voor het hoogst aantal punten van het gehele concours. Twee dirigenten prijzen werden toegekend en wel aan de dirigent Jos Moeskops van Stre ker Zanglust" uit Grootebroek en aan de dirigent W. Mizee van „St. Gre gorius" te Lisse. Het toekennen van dirigentenprijzen behoort bij een zang concours voorlopig tot de zeldzaamhe den. Toch valt daar wel iets voor te zeggen. Er zijn nog veel musici die met een zaï gkoor respectabel veel kunnen bereiken, maar „de kunst van het dirigeren" op zich zelf maar zeer matig verstaan. Een dirigentenprijs zou stimulerend kunnen werken, en een aanleiding zyn, dat de dirigenten dit onderdeel van hun vak nog eens speciaal onder de loupe nemen. Dit zou de beoefening van de vocale kunst zeker bij de amateurs zeer ten goede komen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms „Oranje" (22 Juli), Ned, Nw Guinea: ss „Ternate" (18 Juli) en ms „Oranje" (22 Juli), Ned. Antillen: ss „Baarn" (21 Juli), Suriname: ms „Sten tor" (22 Juli), Unie van Zuid-Afrika en ZW-Afrika: ms „Winchester Castle" (18 Juli),Canada: ms „Noorddam" (23 Juli), Zuid-Amerika: ms „Yapeyul" (18 Juli), Brazilië: ms „Eemland" (27 Juli), Austra lië: via Engeland (18 Juli), Nieuw-Zee- land: via Engeland (18 Juli). VLIEGTUIG ZOU VERONGELUKT ZIJN Een vliegtuig van de „Transocean Airlines", met 53 passagiers en een be manning van acht koppen, zou 300 mijl ten Oosten van het eiland Wake, op weg van Goeam naar Oakland, in zeo gestort zyn. Door overstromingen van de rivier de Imphal in Birma zün ongeveer tien duizend dorpsbewoners in het Zuide- lük deel van het dal van Manipoer dakloos geworden. Een met rijst be plant areaal van 12000 hectare liep onder. De secretaris generaal van het Bel gische ministerie van onderwüs, Jullen Kuypers, is van zijn functie ontheven. H(1 wordt verantwoordelijk geacht voor een brand In het ministerie, die zestien personen het leven kostte.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5