Voorzitter Wiersma legde zijn vereniging „proeftijd" op Watervierdaagse'sportief evenement ter bevordering van zeemanschap Overgang op het Lyceum Volgende week tweede phase Jimmy Brown en de Oranjehemden Wat de postduiven presteerden In September de beslissing Veertien modelsloepen gestart Iets van U bij? „Helder" uit de moeilijkheden? FAC had gisteren het weer niet mee KLEINE FEITEN IN HET KORT NEGEN candidaten allen gekozen „ZEEMACHT" heeft nieuwe voorzitter GELEENDE Britse duikboten terug Pretavond van HBSV besluit van cursus MARINEGRIJS OP HET IJSELMEER J' Vluchten op Corbeil en Roosendaal Tussen Haaks en Kuitje Nederlands marineman naar Brits ziekenhuis Stadgenoot- in Londen tot priester gewijd BURGERLIJKE STAND „OKK" legde beslag op vijf eerste prijzen DINSDAG 14 JULI 1953 Jn „Formosa" is gisteravond de op 22 Juni jongstleden afgebroken jaarvergadering van de voetbalvereniging „Helder voortgezet. Men zal zich herinneren, dat in de eerste bijeenkomst de gemoederen nogal in beroering waren. Het gevolg van deze vergadering was, dat de heren J. J. Dorlijn en M. Looy zich niet herkiesbaar stelden voor een functie in het bestuur. Wij hebben onze lezers onlangs uitvoerig over de gang van zaken ingelicht. De bijeenkomst van gisteravond droeg een veel gemoedelijker karakter, hetgeen uiteraard slechts is toe te juichen. Hoewel het weer geenszins mee werkte kan toch de openingsavond van het basketball-tornooi van „FAC" als ten volle geslaagd worden beschouwd. Er was een niet al te gering aantal toeschouwers en ondanks de buitjes tverd er enthousiast gespeeld, vooral door de dames van KVH en HAV. 'De eerste wedstrijd, tussen HKV en FAC 2 in de tweede klasse, eindigde tegen aller verwachting in een 87 c verwinning voor de reserves van de trganiserende vereniging. De ontmoe ting tussen de dames van HAV en KVH (eerste klasse) was het aanzien meer dan waard. HAV had aanvankelijk een tterk overwicht, doch toen de rust aan brak was de balans weer in evenwicht (gg). KVH was wat verzwakt door dat enkele dames hadden gemeend.dat bü dit slechte weer niet zou worden gespeeld. Zodra mej. M. Rep evenwel alsnog was gearriveerd, was het leed geleden. Zij onderscheidde zich bijzon der en had een groot aandeel in de 16 zege van haar team. Mevrouw Klein-Bot (HAV) was de beste speel ster van het veld. In de laatste wedstrijd van deze avond, die pas om kwart vóór negen begon, zegevierde Openbare Werken met 74 over HCSC (tweede klasse). Het tornooi wordt vanavond voortgezet met de wedstrijden: Marmag—HCSC dames (18.30 uur), Zeemacht—WSOV (19.20 uur) en KVHFAC 3 (20.10 u.) Een arbeider, werkzaam aan de in aanbouw zijnde woningen aan de Jan Verfailleweg, was zo onvoorzich tig om zijn polshorloge achter te la ten in zijn jasje, dat hij in één der huizen aan een spijker had gehangen. Toen hij om vijf uur naar huis ging, was het klokje verdwenen. Een dame deed bij de politie aan gifte van de vermissing van haar por- temonnaie, inhoudende ongeveer elf gulden. Een tweetal jongens nam van een werf, gelegen naast een garage in de Diaconiestraat, twee autobanden weg. De beide knapen werden door hun ouders van het politiebureau gehaald. Bij het inschepen van een oude kanonloop, dat aan de Steengracht ge beurde, maakte men gebruik van stutten. Plotseling viel een zestien jarige jongen, vermoedelijk door één 'der stutten geraakt, in het anderhalve meter diepe ruim van het schip. Hij werd naar „Parkzicht" gebracht, waar bleek, dat hij gelukig slechts schaaf- wondjes had opgelopen. Een achtjarige jongen, die op een wagén meereed, geraakte met zijn rechterband bekneld tussen de wagen en een paal, waarbij zijn middelvinger werd verbrijzeld. In het St. Lidwina- ziekenhuis werd de vinger geampu teerd. Bij de werkhaven van Rijkswater staat, ten Zuiden van het Kuitje, is Zondagmorgen brand uitgebroken in een teer-installatie van een Utrechtse aannemingsmaatschappij. De oorzaak was waarschijnlijk gelegen in een te rugslag in de carborateur, waardoor een vonk in de benzinetank kan zijn terechtgekomen. Toen de brandweer arriveerde, had de stoker de vlammen bijna al met zand bedwongen. Aan de gemeente-universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaatsexa- men theologie onze stadgenoot, de heer H. W. de Knijff. Op het nationaal zangconcours te Nijmegen behaalde het „Helders Dames- boor" Zondag met 307 punten een eerste prijs in de eerste afdeling. Dirigent is de heer D. Ploeg. Onze oud-stadgenoot Léon Ma- zairac is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaats- examen rechten. Het gemeentelijk zwembad aan de Dijkweg is op Zaterdag 25 Juli van 's morgens tien uur af gesloten, in verband met het afnemen van zwem- proeven. Hedenavond om acht uur komt de gemeenteraad ten Raadhuize bijeen. De sociale werkster van de Neder lands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) des morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdag avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. In het gymnastieklokaal aan de Molenstraat beginnen vanmiddag om half zes de onderlinge wedstrijden van de Christelijke gymnastiekvereniging „Simson", die twee avonden in beslag zullen nemen. Hr. Ms. torpedowerkschip „Mer- cuur", die in de Schotse wateren aan geallieerde duikbootoefeningen heeft deelgenomen, is gisteren uit Rothesay teruggekeerd. Hr. Ms. mijnenveger „Goeree" is gisteren uit het Bassin in de Buiten haven teruggekeerd. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9602" is gisteren via Rotterdam naar Nijmegen vertrokken. De heer A. Wiersma deelde aan het begin van de avond mede, dat enkele dagen na de vorige vergadering een zogenaamd senioren-convent was ge houden, met de heren J. Goedknegt, J. Goes, J. Lammers, J. Bregman en C. J. Bosch. Tijdens deze bespreking hebben de heren T. Borgerding, F, Kiesewetter en G. Wit hun candidaat- slelling ingetrokken en werd besloten, dat het bestuur, behoudens de heren Dorlijn en Looy, zich zou herkiesbaar stellen. Later stelde een aantal leden nog als candidaten voor het bestuur de heren J. van Pel en Simonse. De negen candidaten voor de beno digde functies werden door de verga dering met de volgende aantallen stem men gekozen: A. Wiersma 74, R. van Schijndel 94, J. Grootveld 86, A. Krab 94, J. Dijkshoorn 80, A. Zikkenheiner 91, J. van Pel 83, Simonse 63 en W. J. Biersteker 81. Hierna moeat de vergade ring nog de voorzitter aanwijzen. Op nieuw werd een stemming gehouden en deze had tot resultaat: A. Wiersma 55, A. Zikkenheiner 10, A. Krab 35, J. van Pel 2 en R. van Schijndel 1. De heer Wiersma toonde zich weinig ingenomen met het bescheiden aantal stemmen, dat op hem was uitgebracht. Hij had weliswaar de meerderheid ver kregen, doch hij oordeelde het nood zakelijk, dat de voorzitter toch ten minste drie-kwart gedeelte van de stemmen had moeten verwerven. Hij achtte zijn positie niet door voldoende Vertrouwen ondersteund en wenste het voorzitterschap niet te accepteren. Nadat enkele leden hun zienswijze hadden uiteen gezet, verzocht oud voorzitter Goes de heer Wiersma in het belang vari de vereniging de benoe ming toch te aanvaarden. Deze besloot daarop de voorzittershamer te zullen hanteren tot de aanvang van de nieuwe competitie. Dan zal opnieuw een leden vergadering worden uitgeschreven en zal de heer Wiersma mededelen of hij de functie van voorzitter zal blijven "bekleden. Aldus legde hij zijn vereni ging in feite een „proeftijd" op. Het ligt voor de hand, dat Helder hierdoor, althans voorlopig, uit de moeilijkheden »s gerezen. Nochtans blüft het de vraag of Helder volledig uit de impasse is geraakt. Dat zal in Septem ber blijken. Van de elftalcommissie was alleen de heer P. Stuyvenberg herkiesbaar. In de Marine-cantine heeft de Marine Sport Vereniging „Zeemacht" gister avond de jaarvergadering gehouden. Er heerste tevredenheid over het sportieve peil en in niet mindere mate over de redelijke prestaties van de afdeling volleybal en basketball. Minder te spre ken was men over de resultaten welke door de afdeling voetbal waren behaald, doch voor het komende seizoen i' men weer vol goede moed. Tijdens deze bijeenkomst werd in de plaats van de sergeant-majoor der ma riniers J. Derksen, die periodiek aftre dend was, de kapitein der mariniers J. M. J. van de Rijdt gekozen tot voorzit ter. Majoor Derksen bleef in het be stuur, daar hij zich bereid verklaarde de functie van penningmeester op zich te nemen. Deze plaats was vacant, daar de laatste penningmeester momenteel varende is. De nieuwe voorzitter verzuimde niet, er op te wijzen, dat goede prestaties slechts kunnen worden bereikt door training, teamgeest en sportiviteit. Hij liet zich vol waardering uit jegens de afgetreden voorzitter van de afdeling voetbal, de majoor-machinist Smeets, tot wiens opvolger de majoor-machi nist Jager werd gekozen. Hij werd evenwel niet herkozen. De nieuwe E.C. bestaat uit de heren Kwast, W. Wieren, Zijlemaker en C. Boogaard. Tot besluit van de vergadering hield de heer Wiersma een kernachtige toe spraak, waarin hij onder meer zeide, dat het bestuur niet zal aarzelen in te grijpen, wanneer zulks nodig is. Hij laakte de houding van een aantal leden en verklaarde, dat hij Helder liever gezond zag in een lagere klasse dan met „rotte plekken" in de tweede klasse Vermelden wij nog, dat werd beslo ten de afgetreden penningmeester, de heer Dorlijn, schriftelijk dank te zeg gen voor de vele aan „Helder" bewezen diensten. Twee onderzeeërs, die de Koninklijke Marine sinds 1948 in bruikleen heeft ge had van de Britse Royal Navy, zullen teruggaan rtaar Engeland. De „Zeehond" (die in Engeland „Tapir" heette) wordt Donderdag verwacht in de haven van Gosport. De „Dolfijn" (Britse naam „Taur- sus") zal later in het jaar volgen. Een opvarende van Hr Ms fregat „Mar- nix" is gisteren met een acute blinde darmontsteking opgenomen in het zie kenhuis van Eastbourne aan de Zuidkust van Engeland. De „Marnix" ligt sinds Vrijdag een mijl uit de kust bij Eastbour ne voor anker. Kapitein Jb. Kennema en tien leden van zijn bemanning zijn echter in Eastbourne. Zij waren Zater dag naar de wal gegaan en konden des avonds ten gevolge van het slechte weer niet naar het schip terugkeren. In „Formosa" heeft de schoolvereni ging van de HBS dezer dagen tot be sluit van de cursus 19521953 een soi ree gegeven. De vijfde klasse nam af scheid met een aardig cabaret-program ma, waarna het gecostumeerde bal be gon. De jongelui hadden van de costu- mes veel werk gemaakt en de jury, ge vormd door mevrouw Engel-Verfaille en de heren H. R. J. Smith en B. van Soldt, had stellig geen gemakkelijke taak. De eerste prijs viel uiteindelijk ten deel aan Ria Vossenberg (Gelaarsde Kat), de tweede aan Hannie van Till (Chinese dame), de derde aan Lydia Schreuder (Loreley). de vierde aan Nel Rasch (Roodkapje) en de vijfde aan Nico Lensen (Boekanier). Eervolle ver meldingen waren voor Anton Swaters (Piraat), Annie Riemers (Toverfee), Rob Pesie (miss RHBS 1953), Coba Moesbergen (Kaartspel) en Jacques Beezemer (Tour de France). Prijzen voor de meest originele costumes wer den toebedacht aan Frans de Koning (Dood), Ineke Damen (Het ei en ik) en Pit Postma (Grassprietje van Corne- lis Paradijs). Groepspriizen werden ver worven door Ellen Loen en Ina Bijlsma (Prikkebeen en Ursula) en Tilia Swa ters. Adri Dito. .Toss van Waveren en Elselies Loen (HBSV). Joop Scheer spfak woorden van af scheid tot de aftredende bestuursleden Bert van Doorn. Jan van Vuuren en Steven van Zadelhoff. De scheidende docenten mej. J. Lettinga en de heer B. van Soldt ontvingen van de vereniging een geschenkje- Het nieuwe bestuur van de HBSV zirt er als volgt uit: Joop Scheer voorzit ter), Swaantje Tammes (vice-voorz.). Ris de Haan (secretaresse). Lydia Schreudèr (tweede secr.), Theo Ramler (penningmeester). Henny Boogaard en Piet de Muck (commissarissen.) Het, ge zellige bal stond onder leiding van Hans Claessen. Onze stadgenoot, de heer S. van der Meer, die in 1928 werd geboren, is Zondag in de Olympia Hall te Londen door kardinaal Criffin tot priester ge wijd. Op Zondag 19 Juli om tien uur zal hij in de O.L.V.-kerk aan de Jan in 't Veltstraat zijn eerste Heilige Mis opdragen. De overgangsexamens aan het e- meentelijk lyceum te Den Helder had den tot resultaat: Afd. Onderbouw. Bevorderd van klasse la naar klasse 2: F. Bax, D. de Beurs, J. Boerdijk, A. Borsboom, W. Boxma, W. Cruijff, J. Dunselman. H. Horter, J. de Haan, J. van Heteren, E. Hofman, G. van der Hout, D. van der Houwen, P. J. van der Houwen, H. Jansen, A. Jense, A. Jobse, F. Ker- stiens en W. Quak. Niet bevorderd 6, herexamen geen. Bevorderd van klasse lb naar klasse 2: A. Evertze, K. Kramer, F. de Kroon, L. de Kroon, J. Langerak, H. van Manen, H. van Mar- kesteijn, A. Meert, L. Moen, B. Mooi- man, J. Muste, S. Mutters, S. Over hand, A. Reints, E. Schakel en Th. Schrauwen. Niet bevorderd 7. Be- vorderd van klasse lc naar klasse 2. R. Bakker, A. Boogaard, G. v. d. Kool, J. Laan, R. Kleinveld, J. Terhaar, H. Terstapp n, A. Troost, IJ. Visser, T. Voets, W. van Weerdt, M. Winkler, C. de Winter, B. van der Zijl, B. Zoete lief, H. van Zon en F. Zoutman. Niet bevorderd 6, herexamen 3. Bevor derd van klasse 2a naar klasse 3: J. van Amersfoort, W. Broos, J. Busser, J. van Deursen, C. Dunselman, F. Ek- kers, C. de Graaf, S. Hartkamp, P. de Klerk, M. de Korver, C. Lagerveld, H, Linschoten, Lips, A. Louwrier, J. Mahieu ui A. ter Meer. Niet bevor derd 6, herexamen 1. Bevorderd van klases 2b naar klasse 3: D. Bak ker, G. van den Burg, C. Cornelissen, C. Dros, W. de Groot, B. de Jong, W. Koopman, W. Mulder, L. Parlevliet, N, Post, C. Schol, J. Spigt, W. Terwee en H. van Zweden. Niet bevorderd 6, her examen 3. Afdeling HBS: Bevorderd van klas se 3a naar klasse 4: J. Ambriola, F. Barwegen, M. Beneker, M. van Ber- kum, W. Beudeker, B. Blanjaar, R. de Boer, H. Bos, A. Broer, J. Conneman, P. den Hartog, L. Heida, D. Houthuy- sen, J. Jansen en J. Kikkert. Niet be vorderd 5, herexamen 2. Bevorderd van klasse 3b naar klasse 4: H. Agter, H.'van Kimmenaede, G. Kleinveld, J. Kootwijk, W. Lap, C. Moojen, H. van Oeveren, K. Plantinga, C. Pranger, D. de Rijke, J. Rommets, M. Schakel, C. Schol, R. Schuitema, C. Smit, A. Smith, W. Verhage, L. Verstegen, J. Visser en F. Wendel. Niet bevorderd 2, herexamen geen. Bevorderd van klasse 4 HBS A naar klasse 5 HBS A: [)E TWEEDE WATERVIERDAAGSE der Koninklijke Marine is aan de gang. Veertien modelsloepen. onderverdeeld in vier divisies, verlieten gistermiddag divïsie-gewijs Tiet Kjeuwediëp om zich 'via liét Malzwin naar Den Oever te begeven. De wind was niet ongunstig, wel wat aan de harde kant, maar de richting (Zuidwest) maakte kruisen niet nodig. Het was voor de deelnemers al zwaar genoeg, dat zij de ebstroom tegen hadden. De op de kaart zo geringe afstand tussen Den Helder en Den Oever betekent dan toch altijd een uur of vier zeilen. Nog minder plezierig was het, dat in de namiddag de regen begon door te zetten. Zo kregen de opvarenden van de kleine vloot al direct enige van de moeilijkheden te verwerken, die het volbrengen van de Watervierdaagse inderdaad een prestatie doen zijn. Want een pres tatietocht, dat is de opzet van dit maritieme watersportevenement, in 1952 in het leven geroepen op initiatief van de toenmalige Comman dant Zeemacht Nederland, thans vlagofficier Personeel der Konink lijke Marine, schout bij nacht C. W. Slot. VERLEDEN JAAR werd de Watervier daagse voor het eerst gehouden. Het was een experiment, dat voor herhaling vatbaar bleek. Telkenjare nemen grote contingenten marinemannen deel aan de wandelvierdaagse. Op zichzelf is daar natuurlijk niets tegen, maar een watervierdaagse ligt meer in de lijn van het personeel der Koninklijke Marine. Telkens weer komt naar voren, dat de perfectionnering van de techniek on willekeurig het zeemanschap in het ge drang brengt. De verleden jaar gevormde Commis sie Watersport-evenementen, waarvan de kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve voorzitter is, tracht mede door het organiseren van deze Watervier daagse het accent te leggen op de bete kenis van de persoonlijke „zeewaardig heid" van de marineman. Ook tijdens de periodieke zeilwedstrijden kunnen de zeelui hun beste eigenschappen tonen. Daarbij is de gemaakte tijd de voor naamste factor, welke bij de Watervier daagse een meer ondergeschikte rol speelt. Hierbij gaat het om de discipline in de sloepen, de „kantheid" van be manningen en scheepjes, kortom de wijze waarop elke deelnemer voldoet aan de opdrachten, die door de wed strijdcommissie worden gegeven. Dat wordt eeoordeeld door een aantal waar nemers, die voor elk onderdeel een be paald aantal punten geven. De Watervierdaagse wordt in twee phasen afgewerkt. De veertien sloepen, die gisteren zijn gestart, arriveren Vrij dag in de loop van de middag in Am sterdam. 's Avonds worden daar de her inneringsmedailles en oorkonden uitge reikt aan de deelnemers, die voor een prijs in aanmerking zijn gekomen. Op Maandag 20 Juli begint de tweede pha se. Dan starten in Amsterdam tien sloe pen (met tien andere bemanningen) voor een vierdaagse tocht naar Den 34. Tinus Tuttelaar had het huis van Jimmy Brown vrij verstoord verlaten. Hij beschouwde Jackie zo'n beetje als zijn ontdekking, want tenslotte was h ij het geweest, die meneer Bikkebakker op het bestaan van dit wonderspelertje had attent gemaakt. Daarom had hij nog voor de wedstrijd van De Biggers tegen de Grasvinken een groot artikel aan Jackie willen wijden, waarin de mensen tussen de regels door hadden kunnen lezen, dat hij, Tinus Tuttelaar de man was geweest, die alles aan het rollen had gebracht. Maar daar had Jimmy nu een stokje voor gestoken. Hij wilde absoluut niet hebben dat zijn pleegzoontje door een krant werd ge- interviewd. „Wat een malligheid", zei hij tegen Tinus Tuttelaar, „wat kan zo'n jongen nu voor verstandigs zeg gen? Laat-ie nu eerst maar eens tonen, dat hij kan voetballen. Later kan hij dan de pers te woord staan, maar daar is nu de tijd nog lang niet voor geko men". Hij deed net alsof het hem niets kon schelen, maar inwendig kóókte hij van woede. „Dat begint al mooi", grom de hij, toen hij onverrichterzake haar zijn redactie terug fietste, „de heren beginnen zich nu al te voelen. Zij heb ben de pers al niet meer nodig. Ze den ken, dat Ze het alléén wel af kunnen. Maar daarin zouden zij zich wel eens heel lelijk kunnen vergissen, want die Jimmy Brown denkt nu wel, dat zijn pleegzoontje er al is, dat zijn koste in het eerste elftal van De Biggers al gekocht is, maar als ik mijn oor zo hier en daar te luisteren leg, dan ben 1 k daar nog lang niet zeker van". Met een gezicht zo zuur als azijn stapte Tinus het redactiebureau binnen. Helder, waar op Vrijdagavond 24 Juli in de Marinecantine de prijsuitreiking plaats vindt. De hoogst geklasseerde deelnemer ontvangt dan de wisselbeker. De leiding van de eerste phase be rust bij de eerste officier van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine, kapi tein-luitenant ter zee A. P. Ferwerda, van de tweede phase bij de comman dant van de Artillerieschool. kapitein- luitenant ter zee A. C. M. de Neeve. Zij varen met hun staf mee op Hr. Ms. „Y 807". Reserve-materialen zijn aan boord van Hr. Ms. „Hobein", die tevens als waarnemersschip dienst doet. Verder heeft de staf de beschikking over twee sleepboten en twee motorsloepen, aan boord waarvan zich eveneens waarne mers bevinden. Voor communicatiedoel einden is de snelle Hr. Ms. „Y 882" (één der beide „geelvinkjes") bij de vloot in gedeeld. Aan boord daarvan is een lui tenant ter zee arts geplaatst. Evenals verleden jaar zijn weer twee landingsvaartuigen als mobiele basis in gericht. De met vaste kooien uitgeruste Hr. Ms. „L 9601" fungeert als „slaap LT", terwijl Hr. Ms. „L 9606" als eet- LT" meevaart. Iedere sloep is bemand met één schipper en zes opvarenden. Zij zullen moeten zeilen, roeien cn zwemmen, terwijl de staf verscheidene malen voor bijzondere opdrachten zal zorgen. Waar de scheepjes vanavond zullen liggen is nog niet bekend, daar het vaarprogramma elke dag wordt op gesteld aan de hand van de weerbe richten en andere gegevens. Wel wordt overwogen, een haven aan de Oostkust van het IJselmeer aan te doen. Het ligt in de bedoeling, Vrijdag middag „admiraal-zeilend" de Amster damse haven binnen te lopen. S Bos, C. van Boven, M. Dankert, M. Körber, G. van der Linde, L. de Rijk» en L. Visser. Niet bevorderd: geen. Bevorderd van klasse 4 HBS B naar klasse 5 HBS B: C. Cruijff, J. van Grondelle, J. Hartkamp, J. de Klerk, G Kos, J. Kuipers, H. Linschoten, D. Moen, F. Moa, C. Nebbeling. C. r.a- meau, G. van der Reijden, C. Steilberg, D. Veen en J. Wendel. Niet bevor derd: acht. Afd. Gymnasium: Bevorderd van klasse 3 naar klasse 4: J. Blaauboer, C. Bot, J. Deelstra, J. Fokkens, P. Kuiper, J. van der Meer, C. Mostert, M. Proost, J. van Reijendam, P. Schrauwen, G. Vlaar, P. Wuis, M. van Zadelhoff (voorw.) en J. van Baars, Niet bevorderd 4, herexamen 1. Be vorderd van klasse 4 naar klasse 5: S. Bijlsma, G. Boerman, D. Bruin (voorw,), G. Geus, E. Grootes, L, van Hasselt, E. Nelis, D. Parlevliet, B Verberne, P. Verberne en K. Zipp, Niet bevorderd 4, herexamen 1. Bevorderd van klasse 5A naar klas se 6A: J. Boon, R. Mulder en M. Proost. Niet bevorderd: geen, her examen 2. Bevorderd van klasse 5B naar klasse 6B: A. de Haan. Niet bevorderd: geen. Gevonden: gouden ring, spaarbankboekje, kanarie, zilveren ringetje, herenpolshor- loge, shawl, groene vulpen, brilmontuur, armband, handpompje, gouden hangertje met steentje, portemonnaie met flink be drag. Verloren: dubbeltjes-armband, zilveren polshorloge, kindercape met capuchon, gouden damesrlng, werpmolen van hen gel, overall, armband met penning, grijs vest, broches, portefeuille met f 120.—, étui met f 25— en wegenbelastlngkeart, zilverbon van f 2.50, portemonnales, ree- pectlevelljk Inhoudende f 25.—, f 20—, l 7.—, f 5.35, f 3.50, f 1.— en f 0.50. Bevallen: H. EssedLich, z.; H. KuilDocter, z.A. van der Vlies Snip, z.; J. HeijnenGode, z.; J, C. WildenbergBruin, z.; A. J. Boon Van der Kaaij, d.; J. G. C. Noor deloos— Bontes, z.; R. Basteleur— Steeman, z.; M. MalleeVos, z.; W. Hokke—Muis, z.; C. E. Beukers—De Graauw, d.; S. Groenveld—Schilders, z.\ C. Bais—Broek, z.; W. van der Vliet—Haverkamp, z. Ondertrouwd: A. de Vries en C. W. van der Maas; K. H. ter Horst en P. Hoenson. Gehuwd: K. S. Laan en J, M. KoekenbergH. Ramp en R. A. Schrijver; S. J. A. M. Thesing en M. LooijP. Koorn en B. van Bijnen. Overleden: A. W. H. C. op 't Land, weduwe van J, Bakker, 81 jaar; F. P. Arnst, m., 79 jaar; J. Smit, m., 84 jaar; A. A. Heijnen, 19 uur, m.; B. F. Rauhé, v., 75 jaar, wed. van H. G. Fonteijn; E. C. Ran, v., 74 jaar. Tijdens het openluchtfeest, te Hip- polytushoef door de turnkring H.N.K. georganiseerd, behaalde de gymna stiekvereniging „O.K.K." uit Den Hel der de volgende prijzen: marswed strijd eerste prijs; vrije oefening meis jes eerste prijs; vrije oefening jongens eerste prijs; knotsoefening dames eer ste prijs; vrije oefening heren eerste prijs. Het is morgen hoog water om 9.50 en 22.35 uur, en laag water om 4.00 en 16.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,5 graden Celsius. VISSERIJ t'RK Zaterdag werd door 140 vaartuigen aangevoerd: 10150 pond kuilpaling 0.96— I.13; 722 pd lij naai 1.20—1.25; 118 pd fuikaal 0.900.94: 450 pd snoekbaars 0.530.55; 212 pd rode baars 1-23—1.24; 138 pd voorn 0.04 per pond, en 1095 bakken nest, prijs 2.80 per bak van 37,5 kg. NOORDSCHARWOUDE. 13 Juli. 63.000 kg aardappelen: Eerstelingen 12— 13,20, rode idem 13,50, Doré 12,30—14,20, Eigenheimers 19,50—21,90, grov# 12—12.30, drielingen 8,10—11,10 en kleine 5,20—5.70; 300 kg zilvernep 39—44 en idem drielin gen 16; 180 kg bleten A 9; 200 stuks bloemkool: B 1 20 cn B II 10. De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" vloog van Roosen daal (158 km), waarvoor de jonge vogels om acht uur met een vrij sterke Z.W.-wind in vrijheid werden gesteld. Zij konden hierdoor een flinke snelheid ontwikkelen. De oude duiven kwamen van Corbeil (508 km). Gelost om 9.15 uur bereikte de eerste vogel het hok om 13.57 uur; de snelheid bedroeg dus 108 km per uur. Van Roosendaal was de uitslag: J. Zoon Jr 1; J. Visser 2 3 4 11; D. van Reek 5 8 13; R. F. Mulder 6; J. van Wolfercn 7 12 16; J. van Dam 9; A. van der Maas 10; J. Borst 14: J. C. van Reek 15. Van Corbeil waren de resultaten: J. van Dam 1 4 7: R. F. Mulder 2 3; J. Zoon Jr 5; J. C. van Reek 6. In de strijd om het kampioenschap oude duiven is de situatie aan de kop als volt: 1 J. van Dam 491 punten. 2 R. F Mulder 482 punten, 3 J, Zoon Jr 390 punten. Over veertien dagen wordt voor öe oude duiven van Orleans (600 km) de laatste (dus beslissende) vlucht ge houden. De traditionele kermisvlucht van Roo sendaal leverde deze uitslag op: 1 D. van Reek, 2 J. van Dam, 3 J. Visser, 4 ,r. c, van Reek, 5 J. Borst, 6 A.van der Maas, 7 J. van Wolferen, 8 J. Zoon Jr, 9 H. Brons, 10 B. Schreuder, 11 R. F. Mulder. Vrijdag korven de leden van „Hollands Noordpunt" de jonge duiven in voor Vil voorde. Dit geschiedt tussen 17.30 cn 18.30 uur. „Het Noorden" hield de tweede wed vlucht van Roosendaal; in concours wa ren 286 duiven, die om acht uur werden gelost. De eerste duif werd om 10.09-06 uur getoond. De prijzen warden als vo'gt verdiend: C. Buis 1 2 3 5 7 14 15 21 50; P. Ramler 4 8 41 55; R. Posthumus 8 22 32 54; G. Buis 9 20 25 42 44 51; R. J. Ran 10; A. Felkers 11 13 17 24; Joh. Koopman 12; W. Boon 10; A. Meijer 18; P. Dirks 19 40 45 49; J. J, C. Kok 23; W. Fluijmers 26 48 53; J. van Doorn 27 29 35 46; J. Fluri 28 87; T. J. Kos 30: Wittenberg 81 34 36; Horst-Secgers 33 38 47; J. van Hoek 39; P. W. Manshan- den 43 50; M. Hoek 52; A. Rietveld 57. Woensdag van 17.30 tot 18.30 uur wordt ingemand voor Bordeaux, Vrijdag voor Vilvoorde (17—18.30 uur). Zaterdag tus sen 17 en 18 uur moeten de klokken wor den gesteld. De tweede wedvlucht van Jonge dui ven op Roosendaal bracht „VOP" om 9.40.44 uur de eerste prijswinnaar: G. Hendrikse 1 16 26; J. Bruin 2 3 5 7 14 18 21; J, Vlaming 4 6 8 23; M. Luider 9 19 24; M. Mastemaker 10 11 20; R- Ottervanger 12 15; R. de Boer 13 22; O. Boon 17; W, M. de Boer 25. Op Cor beil notearde „VOP" de volgende uitslag: M. Luider 1 (gearriveerd 13 55.26 uur); O. Boon 2; M. Mastemaker 3: G. Hen drikse 4; J. Vlaming 5. De kampioenen der midfond-vluchten werden: 1 M. Mas temaker 238 punten, 2 M. Luider 222 punten. 3 J. Vlaming 190 punten. 4 O. Boon 171 punten, 5 T. Schoneberg 150 punten. Vrijdag van 17 30 tot 18.30 uur Inkorven voor Vilvoorde.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2