nu het heet is! Opleiding tot beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht f RIKKI VOGEL EN MISS CARMENl U zult grote ogen opzetten... bij 't zien van al die leuke cadeautjes uit de Klok-verrassingspakketten Maak hier werk van maar doe het NU! Nou en of! Want wat er al niet uit die Klok-verrassingspakketten tevoorschijn komt - U staat er verbaasd van! Voor U een verzilverd lepeltje, een bloemenvaasje, een nylon nagel schuiertje, een mooie zakdoek of een plastic sierdoosje. Van alles en nog wat! Voor de kinderen allerlei leuk speelgoed, zoals plastic autootjes, een vliegmachine of een tractor, een doosje kleurkrijt of een gummibal, indiaantjes of een drijvend zwaantje. En ook voor Uw man kom* er nog wel eens iets uit, dat hij op prijs zal stellen, zoals een pakje scheermesjes of een fraaie asbak. Alles gratis! Zo veel - voor zo weinig geldl Waarom moeilijk als het makkelijk kan.... Neem voortaan de AGFA ISOPAN Alles schoon met die beste wasmiddelen van „DE KLOK" Alles wat U nodig hebt voor de was en voor het huis, vindt U in het Klok-verrassingspakket. Kijk maar: twee pakken Snel werkend Sneeuwwit. Daarmee wordt Uw wasgoed vlugger scho ner en stralender dan ooit tevoren. Dan een kloek pak Klik, het moderne alkalivrije wolwasmiddel om Uw wol en zijde mooi en zacht te houden. En een dubbel stuk rijk-schuimende Klokzeep komt van pas voor allerlei schoon maakwerkjes en als Uw rakkers zich eens extra vuil hebben gemaakt. Snelwerkend Sneeuwwit geeft U GEMAK: want het overvette Sneeuwwitsop verwijdert sneller en grondiger alle vuil uit Uw wasgoed. VOLDOENING: want zodra Uw was aan de lijn hangt ziet U met eigen ogen: die Sneeuwwitwas is stralender en fleuriger dan U ooit zag. VOORDEEL: want zo'n pak Snelwerkend Sneeuwwit waar U zoveel gemak en voldoening van hebt, kost maar 37 cent. Te Alkmaar is het bureau van de Garnizoenscommandant gevestigd: R O.G Kazerne, Gasthuisstraat 1. Al die wasmiddelen en dan nog zo'n leuk cadeautje, bij elkaar voor slechts f 1.40. Dctt mag U niet voorbij laten gaan. Haal dus vandaag nog, of anders morgen, een Klok-verrassingspakket bij Uw winkelier. Of Indien U niet jonger dan 16 en niet ouder dan 20 jaar bent en U bezit een Mulo-diploma of een getuigschrift van een Ambachtsschool (metaalbewerkingsgroepen) of een overeenkomstig vakdiploma (bijv. VMTO, radioschool e.d.), dan kunt U zich NU opgeven voor de opleiding tot beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht. U kunt wordeninstructeur, auto- of tankmonteur, radio-, radar- of telex monteur, radio-telegrafist, dieselmonteur, plaatwerker, electricien, vliegtuig monteur, wapenhersteller, smid-lasser, bankwerker, vliegtuigmotormonteur, instrumentmaker, bewapeningsmonteur, magazijnmeester, vliegverkeers- leider, meteo-assistent, fotograaf, schrijver en technisch tekenaar. De aanmelding voor de najaarscursus staat nu open. Geeft U zich dus zo spoedig mogelijk op bij de dichtstbijzijnde Gar nizoenscommandant, alwaar U tevens volledige inlichtingen kunt ver krijgen. Als U naar hem toegaat, vergeet dan vooral niet Uw diploma's, cijferlijsten, enz. mee te nemen. Luister morgenavond om 19.10 uur naar de uitzending over de opleiding tot beroepsonderofficier. (Hilv. I, 402 m.) ELK KLOK-PRODUCT MET KWALITEITS GARANTIEI Zeepfabriek „De Klok" garan deert elk Klok-product onvoor waardelijk. Alles is eerste kwali- teit. Niets zalUbeterbevallendan juist de Klok-producten: voor de was, voor de fijne was, voor allerlei schoonmaakwerkjes. U kunt ook schriftelijk inlichtingen vragen. Gebruik daarvoor onderstaande coupon. Verzoeke mij inlichtingen te zenden betreffende: Naam Beroepsonderofficier bij Adres: Leger of Luchtmacht Plaats Deze coupon invullen, uitknippen en in geopende enveloppe, gefrankeerd met 2 cent, zenden aan de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant. •yy-"v!nyvv,-yi". Solinetta Record Isolette Millioenen mensen zijn zoals U. Ook zij willen leuke foto s maken - zonder moeite en zonder mislukkingen. U weet wel: zo maar een druk op de knop en klaar is Kees weer zo n haarscherpe, heldere foto. Daarom fotograferen die millioenen mensen met de wereldberoemde AGFA ISOPAN film - de film die alles kan de film die alles voor U vastlegt in prachtige kiekjes. Billy f. 21.50 vanal f. 115 vanal f Flitiapparstuur g g§ met reflector 105. Nauwelijks waren de inspecteur en Rikki 'n ogenblik alleen of Rikki zei: „Zag U het ook? Die pupillen!" „Pupillen? Van Von- kenboer?" vroeg Barendse, „Riep je me daar om?" „Ja maar ik kon U niets zeggen, waar Miss Carmen bij was! Zijn pupillen waren helemaal dichtgetrokken, precies als van die morfinist, Weet U nog wel?" „Zo", zei de in specteur langzaam. „Wat een rommelzooi. Het wordt tijd dat we ingrijpen. Ze houden ons net zo lang aan de praat, tot Vonkenboer van de baan is. Ik ga zelf een arts halenof twee of drie.... vóór het te laat is. Als dat stelletje boeven hier soms meent, dat ze met een kirid te doen hebben...." Nu wordt het eens tijd na te gaan, wat er van Frank Vogel en de „Ouwe Taaie" is overgebleven. Overgebleven? Inderdaad, er mankeerde aan die twee niets, hoe ongelooflijk het ook moge schijnen. Maar dat de heer Vogel dat niet dadelijk wereld kundig maakte, had zijn goede redenen, de zelfde redenen, waarom hij onopgemerkt'naar Tardienta probeerde te komen. Natuurlijk had hij als gewoon passagier in een trein kunnen stappen, maar Frank was eindelijk tot het be sef gekomen, dat hij met gevaarlijke vijanden te doen had en wilde hen zo lang mogelijk over zijn lot in het onzekere laten. Zijn telegram aar Rikki was net te laat gekomen. Rikki was juist met de inspecteur naar Spanje vertrok- u?" ee" kranteni°ngen had hü een krant gekocht, maar hij kreeg pas tijd om die eens in e zien, toen hij eindelijk een goederentrein gevonden had, die hem in de richting van Tar dienta zou voeren. En in die krant las hij, dat men tevergeefs naar het wrak van de PH-TAI zocht maar óók, dat de telegrafist, Von kenboer werd verpleegd ten huize van Senor De Montalvan.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 8