Watervierdaagse 1953 wederom een zware prestatie-tocht '&QM. Jimmy Brown en de Oranjehemden DE FILMS VAN DEZE WEEK Volgende week in onze stad collecte voor de „A.V.O." Koninklijke Marine houdt de aloude zeilsport in ere! IJZEREN KERELS OP H OUTEN SCHEPEN Fraaie demonstraties op Amsterdamse IJ Eindexamens van de Zeevaartschool IN HET KORT r WITTE: TIVOLI: Korte plechtigheid bij Vliegermonument Sociale zorg voor de minder-validen DEVIES: Bezigheid overwint alles Hi K, Laatste jeugddienst in Lutherse kerk .JtatoMSSS terug6 I""- EXAMENS ,O.K. Nero" „The quiet man" Twee nederlagen voor de Bruinvissen H.R.C. staat er financieel goed voor Tussen Haaks en Kuitje BUNA VERLOREN lussen de machtige décors van het Amsterdamse IJ speelden veertien marinesloepen gistermiddag het laatste tafereel van een schouwspel, dat sinds Maandag een beperkt aantal toeschou wers op ongekende wijze heeft geboeid. De tweede Watervierdaagse der Koninklijke Marine naderde haar ginde en de veertien beman ningen toonden nog eenmaal hun bedrevenheid in het manoeuvreren met dat welhaast klassiek geworden marinevaartuig, dat nuchter-weg als „modelsloep B II" te boek staat. Vier dagen achtereen hebben veer tien van deze pittige scheepjes, bemand met geroutineerde zeilers, bewezen dat er in deze tijd toch heus nog ijzeren kerels op houten schepen bestaan. Het kan niet anders, of deze geharde doorzetters staan ook hun mannetje op de ijzeren schepen, waaruit de Koninklijke Marine thans goeddeels bestaat. NU voor de tweede maal gehouden Watervierdaagse is zo mogelijk nog zwaarder geweest dan de eerste. Nauwelijks waren de veertien sloe pen Maandagmiddag op weg van Den Helder naar Den Oever, of de regen kwam zich. melden. Boksend tegen een harde ebstroöm en zo scherp mogelijk bij de wind zeilend, lieten de honderd mannen de regenvlagen over zich heen gaan. De sloepen namen geducht water over, zodat alle hens op het laatst doornat in touw was. De vloot ging 's avonds ten Zuiden van Den Oever voor anker voor een korte nachtrust. De volgende dag was de zwaarste van de hele wedstrijd. Regen en wind hielden de kleine, maar dappere vloot voortdurend gezelschap. De opdracht ■was in formatie naar Enkhuizen te varen, maar door de barre weersom standigheden kwam van dit „admiraal- zeilen" weinig terecht. Het was niet de schuld van de veertien bekwame schip pers en hun stug-volhoudende beman ningen, dat het veld mijlenver uit elkaar geraakte. Voor de waarnemers in de sloepen was het onbegonnen werk, de verrichtingen van de deelne mers nauwkeurig te volgen. Zij hadden al hun zeemanschap, inclusief handen en benen nodig om op de capriolen van hun eigen scheepjes te reageren. Dat werd Woensdag beter. De vloot verliet 'smorgens de haven van Enk huizen, met bestemming een bepaald punt ip het Hoornse Hóp. De, regen was opgehouden, maar de wind zorgde voor een heftig bewogen wateropper vlak. Het was een kruisrak, waarop de scheepjes uiterst langzaam vorderden, niettegenstaande zij een flinke snel heid door het water maakten. Tijdens dit traject bleek, dat de bemanningen uitstekend op elkaar ingespeeld waren. De stemming onder de deelnemers liet niets te wensen over, ai konden zij toen reeds zeggen, hun portie ruimschoots te hebben gehad. De nacht daarop werd voor het on derdeel „nachtzeilen" benut. De deel nemers moeten immers tonen, dat zij onder alle mogelijke omstandigheden perfect met de sloepen weten om te gaan. En omdat ook met een sloep iets kan gebeuren, zijn ook de onderdelen roeien en zwemmen op het wedstrijd programma geplaatst. Zij hebben ge roeid en zij hebben gezwommen, Don- dermiddag, nadat de schepen voor Edam ten anker waren gegaan. Het laatste traject, gisteren afgelegd, was maar een „zachtgekookt eitje". Het leek een pleiziertocht, op het licht bewogen IJselmeer onder een warme zon. Maar de zeilers zaten zich soms in hun sloepen te verbijten, zo weinig als de wind hun zeilen bolde. Uren ver liepen. maar het schilderachtige witte vuurtorentje van Marken wilde niet achter de kim verdwijnen. Het zag er naar uit, dat de vloot te laat in Amsterdam zou aankomen en daarom besloot de leider van deze eerste wedstrijd, kapitein-luitenant ter zee A. P. Ferwerda, de sloepen naar de Oranjesluizen te laten slepen. De rust, die de zeilers toen genoten, kwam hun te stade. Eindelijk op het IJ aangekomen, formeerden zich de vier divisies (elk uit drie of vier sloe pen bestaande) voor een laatste demon stratie van zeemanschap en stuur manskunst. Het was een ongelooflijk mooi gezicht, die veertien stoere ma rinesloepen scherend over dat befaam de water, keurig tegelijk overstag gaande of in perfecte kiellinie grillige slingerkoersen varend. Zo werd gistermiddag op dat aloude IJ een nummertje zeilen weggegeven, dat de beste marinetradities bevestig de. Ten overvloede moesten de deel- nems de laatste mijlen naar het Ma rine-etablissement roeiend afleggen. Dat was een karweitje! Ruggen en rie men bogen om het hardst, maar bre ken deed er niet één! Alle lof voor wat deze kerels daar presteerden. Aanstaande Maandag starten in Am sterdam de tien sloepen met de deelne mers aan de tweede wedstrijd onder leiding van de kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve. De uitslagen van de Watervierdaagse 1953 zijn dus pas volgende week Vrijdag bekend, maar we zijn er nu reeds zeker van dat schipper C. E. Ufkes (wiens divisie wij gistermiddag menigmaal hebben be wonderd) een uitstekende plaats in het eindklassement zal bezetten! Voor de eindexamens van de Zee vaartschool te Den Helder, slaagden voor A S. (A Stuurmansleerling) de volgende leerlingen: C. W. Boode, J. Evelaar, E. A. Fro- wein, J. J. Groot, i, F. van der Grijp. R. H. de Haan. R. Kouwenhoven, KI- van Laar, H. Nieuwenburg. J. Simons, R. A. Steeman, P. Tol, C. D. Tuinstra. en J. Ph. Witsen. Afgewezen 6. De wethouder van onderwijs, de heer L. F. van Loo. reikte evenals in andere jaren (van 1939 af), de diploma's uit. Namens de Commissie van Toezicht was aanwezig de heer G. P. de Lange en namens de afdeling onderwijs van het raadhuis de heer L. J. Daalder. De heer Van Loo gaf de leerlingen de nodige nuttige wenken en raadgevingen voor de thans aanvangende leerschool voor het leven, de praktiik aan boord. Vele ouders van buiten en uit de stad bleven nog geruime tijd met de leraren bijeen in de directeurskamer. ?a Timmv Brown wilde de kleed kamer binnen gaan waar het elftal van De Biggers een beetje op zijn ver haal zat te komen en waar natuurlijk een stemming heerste als in een rouw kamer Met 4—0 stonden zij achter, het was gewoon verschrikkelijk. Jimmy duwde de deur open, maar op het zelfde ogenblik versperde iemand hem de weg. „Géén toegang!" hoorde hij op een snauwende toon zeggen. „Ja, hoor s zei Jimmy, „ik ben de vader van Jackie Brown en ik moet hem even spreken". „Geen toegang, niemand mag hier bin nen, ook geen vaders", zei dezelfde stem weer en het volgende moment werd de deur met een smak dient ge klapt en op slot gedraaid. „Dat is die Dirk Dreun", dacht Jimmy, die er niet van hield op een dergelijke wijze beje gend te worden. „Oh, waait de wind uit die hoek?" Jimmy besloot niet onmid dellijk naar zijn zitplaats terug te gaan „Als ze straksjes weer naar het veld gaan" dacht hij, „zal ik Jackie wel even influisteren, dat hij wat de rest van de wedstrijd betreft gerust wat zelfzuchtiger mag spelen Buiten de kleedkamers heerste echter een vrese lijke drukte. Iedereen duwde iedereen en daardoor werd Jimmy een beetje van de ingang der kleedkamers wegge drongen, zodat hij er niet meer in kon slagen nog een paar woorden met zijn pleegzoontje te wisselen. Het enige dat hij kon doen was Jackie, toen deze met de anderen weer naar het veld wandel de, met zijn handen aan zijn mond toe te schreeuwen: „Jack, ik trek mijn woorden in, geef 'm maar van jetje!!" i— De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen mevr. T. Schrauwen-Monshouwer, Javastraat 18, telefoon 2707, en S. J. J. Lemaire, Wil lem Barendszstraat 77, telefoon 3188. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a. Om half elf morgenochtend wordt in de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein weer de bijeenkomst voor niet-kerkelijken gehouden. Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen voor derde stuurman Gro te Handelsvaart slaagde de heer P. Snel leerling van de Zeevaartschool te Den Haag. Bij de op 4 Juli te Amsterdam gehou den examens slaagden voor het practijk- examen kantoorstenografie Ned. 130 ig. de dames C. A. Wagenaar en H. L. M. Steyn. Bij de te Den Helder op 14 Juli gehouden examens slaagden voor het practijkexamen kantoorstenografie Ned- 130 Ig. de dames A. T. Sinnige, A. Lang- henkel, C. C. M. Stolk, E. A. A. de Best. C. M. Overgaauw, A. Baard, L. Kraak en C. H. Agaart. Het practijkdiploma machi- reschrijven werd behaald door de dames A. van de Wal, M. M. Liefting (Breezand) I. C. Adriaansen, J. P. Smit, H. T. Deel stra, A. C. van Waardon, G. Jansma (Breezand), J. W. Bruins, C. de Buyzer, M. Stuart, D, M. v. d. Meer (Breezand), alsmede door de heren A. M. Noordeloos, W. H. Breeuwer en H. Beek. Allen waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome te Den Helder. Het is morgen hoog water om 0.00 en 1200 uur, en laag water om 5.55 en 18.45 uur. Maandag is het hoog water om 0.45 en 12.55 uur. en laag water om 6.40 en 19.35 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 17,7 gra den Celsius. Walter Chiari en Carlo Campanini zijn in Italië befaamde komieken. Zij spelen twee Amerikaanse matrozen, die daar plomp-verloren terecht ko men in de paleizen van keizer Nero, een gemoedelijke Nero overigens, ten tonele gevoerd door Gino Cervi, die wel raad weet met zijn rol. Voor de ■MlSt Zij" Opgemerkt, datrègtékèïlrM'ït- rio Soldati een Zwaar kólderverhaal heeft opgéhangen, dat werkelijk zeer grappig is. Men zal ons begrijpen, als we vertellen, dat de muziek aan het Romeinse hof verzorgd wordt door een jazzband, dat de jitterbug wordt gedanst, dat er niet wordt gevochten maar een baseball-wedstrijd wordt ge speeld en dat de beide Amerikanen een groot Lunapark opzetten. Wij noemen slechts enkele kleinighe den uit deze rijke fantasie, waarin Silvana Pampanini, de bekoorlijke en betoverende Poppea speelt. Wie de dwaasheid ten top gestegen wenst te zien kan in de Witte-bioscoop te recht; tot en met Maandagavond. Over' ,;The~ tpiiet 'man", de techni- color-film die de gehele week in Ti- voli draait, hebben wij in ons nummer van gisteren uitvoerig geschreven. De hoofdrollen worden vertolkt door. John Wayne, Maureen O'Hara, Victor McLaglen en Barry Fitzgerald. Voor het overige volstaan wij met een war me aanbeveling. Bij het Vliegermonument in de Tweede Vroonstraat heeft gisteravond de sobere herdenking plaats gevonden van de beide Engelse piloten, Kidd en Stevenson, die daar op deze dag tien jaar geleden met hun vliegtuig neer stortten en om het leven kwamen. Nadat de R.K. Harmoniekapel „Win- nubst" het Engelse volkslied had ge speeld, hield de voorzitter van de buurtvereniging, de heer Nic. Zijp, een korte toespraak, waarin hij in eenvou dige bewoordingen hulde bracht aan deze piloten en al hun kameraden, die de strijd voor hun en onze vrijheid met het leven betaalden. In alle stilte werden bloemen op het gedenkteken gelegd en nog eer biediger werd de stilte, toen „Wij allen danken God" was verklonken. De loco-burgemeester, de heer P. S. van der Vaart, zeide onder meer, dat het gemeentebestuur zeer veel waar dering heeft voor de wijze, waarop de buurtvereniging „2de Vroonstraat" het monument verzorgt. De spreker wees erop, dat het herdenken alleen niet voldoende is. Vóór alles is daar de plicht, de verworven vrijheid veilig te stellen. De heer Van der Vaart noemde enkele gebeurtenissen (zoals de watersnood), welke tot grote saam horigheid hebben geleid en verzuimde niet onder andere nog de strijd tegen dé onderdrukking in Oost-Duitsland te memoreren. Diep onder de indruk verlieten velen het door groen omzoomde monument, nadat met. het „Wijtheden nu tre- deh" eh hét'„Wilhelmus" cfè" plechtig heid was besloten. MULO-EXAMENS Bij de gisteren te Alkmaar gehou den examens voor het MULO-diploma slaagden de volgende stadgenoten: de dames A. v. d. Oord, J. Veenstra, L. J. van Ballegoyen, G. C. Aberson en de heer M. E. J. Kamming. Hef liikt ons nu de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging Sociale Zorg vóór minder-validen „A.V.O." binnenkort een collecte houdt, de 'juiste gelegenheid om eens wat meer over deze vereniging te vertellen. De af korting A V.O." wil zeggen „Actio Vincit Omniahetgeen betekent: bezigheid overwint' alles. Hoewel dit aloude devies voldoende zegt, zullen w j) toch in het kort het belangrijke werk van de AVO uiteen zetten. De vereniging, die in 1927 werd op gericht, stelde al spoedig tal van com missies in, die aandacht schonken aan oud-tbc-patiënten, doven en slecht horenden, blinden en slechtzienden, geestelijk gebrekkigen en lichamelijk defecten. Later werden adviesbureaux opgericht en toen werd overgegaan tpt het aanstellen van een ambtenaar, die ging trachten minder-validen geplaatst te krijgen in overheidsdienst, particu liere betrekkingen of in eigen bedrij ven. Het prachtige werk vond steun bij de regering, die het subsidieert. Het programma van de AVO telt vele doelen. Men bevordert de medi sche zorg, geeft beroepskeuze-adviezen, houdt toezicht op de studie, zoekt nieu we arbeidsmogelijkheden, bewerkstel ligt uitkeringen, verschaft invalide wagens, enzovoorts. Het. herstel van ar- beidsgeschikfheid staat uiteraard mede op het programma. De AVO heeft een eigen werkplaats, waar plastic-artike len wórden vervaardigd en tien man in dienst is. In de loop der jaren werd medewerking verleend aan de oprich ting van werkplaatsen voor minder- validen. Volledigheidshalve zij vermeld, dat de letters A.V.O. vroeger betekenden „Arbeid voor onvolwaardigen". De ver- TAPPEN Maandagmiddag zal onze stad het feest van het biertappen beleven. Gradus weet, dat de kellners en hun bazen er vól van zijn. Deze zogenaamde Biertap-wed strijd voor koppels wordt Maandagmiddag om twee uur in Formosa gehouden; belangstellenden hebben daar gratis toegang. De or ganisatie gaat uit van het „Centraal Brouwerij Kan toor", dat aldus hier en daar en overal het juiste tappen en uitserveren aan de orde stelt. Uw stukjesschrijver heeft zich hieromtrent uit voerig laten inlichten door de, heer Lensen, die samen met zijn kellner André aan de „start" zal verschijnen. Laat ons dit koppel hier even volgen. Er zijn, dit tussen twee haakjes, zes en twintig deelnemende kop pels, zeventien uit Den Hel der en negen uit Schagen. Om u het wedstrijdregle ment even uitéén te zetten, blijven we bij het Lensen koppel. Als het zijn beurt is neemt de heer Lensen achter een voor dit doel be stemd tapkastje plaats, wacht op het sigrtaal van Peter Knegjens en tapt dan een glas bier. Zijn kellner André begeeft zich daarna met dit volle glas, een leeg glas en een flesje bier naar de jury-tafel, welke vele stappen verderop is geplaatst. De kellner heeft daar tot taak op de goede wijze het volle glas te serveren, het flesje van de dop te ont- doen, het lege glas vol te schenken en ook dat te serveren. Als Gradus goed is ingelicht verstrekt de jury een puntentelling, waarbij uiteraard ook op de snelheid van de bediening Wordt gelet. Als er niets tussen komt, dan zal Gradus ongetwijfeld vele teams zien pogen, één der geldprijzen in de wacht te slepen. Het winnende team, dat zij nog vermeld, mag uitkomen in de lande lijke strijd biertappen Het begeeft zich dan tussen de beste teams uit het gehele land. Wat een sport, niet waar? LOGé'S JAe kinderen uit Poortvliet, die Onlangs in onze ge meente hebben vertoefd, waren best te spreken over Den Heltler. Gradus ver wacht, dat de kinderen die op initiatief van „Pro Juven- tute" hier komen logeren in dezelfde mate plezierige ontspanning zullen vinden. Ge moet weten, dat zij Dinsdagavond om 19.04 met de trein in Nieuwediep wor den verwacht. Verschillende particuliere autobezitters hebben zich inmiddels be reid verklaard om de jeug dige vacantiegangers (zes tot veertien jaar) naar hun pleegadressen te brengen. O, waarde Gradianen, ge wilt nog weten hoeveel jon gens en meisjes komen en hoe lang zij blijven? Wel, er zijn in het totaal twee en dertig kinderen, van wie er zes en twintig in Den Hel der worden ondergebracht en zes dóórgaan naar Texel. De jongens en meisjes, die uit Numansdorp komen, blij ven een maand, dus tot 21 Augustus. Uw stukjesschrijver hoopt, dat deze kinderen een har telijke en gulle ontvangst vinden. Zij hebben het no dig, na die verschrikkelijke watersnood-dagen in Fe bruari! WATER £cn trouwe lezer heeft een teer onderwerp aange sneden. Hij zegt: „Wij heb ben gelezen, dat wij zuinig moeten zijn met het leiding water, vooral bij het be sproeien van tuinen". Inder daad, dat is in deze, uw eigen krant verteld. Men moet in het algemeen zuinig zijn met water. En nu heeft deze brief schrijver onlangs op de Loodsgracht gezien, dat mannen van Openbare Wer ken in het geheel niet zui nig waren. In plaats van bij hun werkzaamheden aan de straat water te nemen uit het Helders Kanaal, hadden zij een slang op de water leiding gezet. Velen, aldus tipgever, spraken daarover hun afkeuring uit. U schrijft het, meneer, dus moet Gradus het wel gelo ven. En dan vindt hij uw verontwaardiging gemoti veerd; ook in zuinigheid moeten wij allen één zijn. Wanneer het om water gaat, ten minste. HONDEN re hebt allen wel gehoord, dat onder auspiciën van de Kynologenvereniging „Den Helder" en de Politiehon- den-dresseervereniging „De Windwijzer" op 21, 22 en 23 Juli een zogenaamde drie- daagse-avond-prestatie-tocht voor honden zou worden ge houden. Tja, die gaat niet door, is thans beslist, want er gaven zich slechts tien deelnemers op, terwijl onze stad wellicht met blaffers is overbelast. Wie zal het zeggen. Waarom er niet voldoen de deelnemers zijn? 't Is uw Gradus niet bekend. Mis schien wel. omdat in het wedstrijdreglement onder andere staat, dat het niet is toegestaan tijdens de wande ling reclame te maken op za kelijk of politiek gebied. Je kunt niet weten! POLITIE men wel weet houdt de Helderse Politie Sport Vereniging elk jaar een sportdag. Deze valt dit jaar op Dinsdag 11 Augustus. De politiemannen zien reeds ongeduldig naar deze datum uit, en dan in het bijzonder naar de vijfkamp (100 meter, discuswerpen, kogelstoten, ver- en hoogspringen), wel ke al twee jaar achteréén door inspecteur Van der Meulen werd gewonnen. De beloning voor deze prestatie was tweemaal de „Commis saris Rijpma-beker". U zult hieruit met Gradus hebben begrepen, dat de heer Van der Meulen de wisselbeker definitief in zijn bezit krijgt, als hij ook ditmaal de vijf kamp op zijn naam weet te brengen. VOETBAL j)e liefhebbers van werke lijk goed voetbal moeten vanavond om half zeven niet naar het Helder-terrein komen, laat u dat gezegd zijn. Daar wordt namelijk een wedstrijd gespeeld tus sen een elftal van het Raad huis en een elftal van druk kerij De Boer. Deze ploegen zijn verleden jaar, na afloop van de genoegelijkheidscom- petitie, begonnen met om een wisselbeker te spelen. De traditie wordt nu dus voortgezet. Voor Debo is het de kunst, de beker aan de gemeentehuis-mannen te ontfutselen. Het lijkt Gradus geen eenvoudige taak. TORNOOI (attente) Gradus wijst liefhebbers van de basketballsport er op, dat het tornooi van FAC Maan dagavond niet wordt ver volgd op het tegelveld aan de Sportlaan doch op de nieuwe terreintjes nabij „De Windwijzer", de tennisbaan van de HTC. 't Is maar, dat men er even aan denkt. De eerste wedstrijd begint om half zeven. In zijn rubriek van Woensdag heeft Gradus mr Belonje aan het woord gelaten over die oude kanons, weet u weD Ze doen momenteel nog wel dienst als meerpaal. Op deze foto ziet de lezer zo'n ouderwetse voorlader bij de Werf- poort aan det Buitenhaven eniging werd zich evenwel bewust, dat minder-validen niet als onvolwaardige arbeidskrachten kunnen worden be stempeld. De naam werd gewijzigd, doch men behield de letters A.V.O. als devies. De taak van de vereniging om vat nu de sociale zorg voor de minder- validen in onbeperkte zin. Volgende week, van Maandag 20 tot en met Zaterdag 25 Juli wordt in onze stad ten bate van deze nationale ver eniging gecollecteerd. Het is overbodig te zeggen, dat elke bijdrage de arbeid van de AVO in belangrijke mate ten goede zal komen. In de Lutherse kerk aan de Wezen straat wordt Zondag de laatste jeugd dienst van dit seizoen gehouden. In deze dienst, welke in afwijking van de regel niet om half elf maar om kwart over tien begint, zal voorgaan de vloot- predikaht ds. J. W. Sepmeyer, die bin nenkort voor geruime tijd naar Nieuw- Guinea zal vertrekken. Zijn onderwerp luidt: „Een mens zonder God is als een schip zonder roer". Aan deze liturgi sche bijeenkomst verlenen dr J. M. Sanders (organist) en het Luthers kerk koor medewerking. De waterpolowedstriiden, welke deze week door de Bruinvissen werden ge speeld, hebben onze stadgenoten geen winst opgeleverd. Bruinvissen 2 trok met drie invallers naar Zaandam om de strijd aan te binden met Ncptunus 2, dat tot heden ook nog geen winst had kunnen boeken. Deze avond had den de Zaandammers echter geen moeite om de punten binnen te halen: met liefst 111 kregen de Nieuwedie- pers klop. Pas kort voor het einde wist Hoelandt voor de Bruinvissen de eer te redden. Bruinvissen 3 moest naar Zaandijk. Hier ging de strijd tegen Nereus 5. Aanvankelijk deden deze pas poloënde Nieuwediepers he.t niet slecht en met de rust was de achterstand slechts 2-0. In de tweede helft waren zij er echter zo op gebrand een tegenpunt te ma ken, dat zij de voorzichtigheid uit het oog verloren. Hierdoor kregen de gast heren veel vrijheid, met het gevolg dat zij de eindstand tot 6—0 konden op voeren. In „De stille werker" heeft de voet balvereniging HRC gisteravond haar jaarvergadering gehouden. De aftre dende bestuursleden, de heren R. P. de Boer (voorzitter), C. J. Dienaar (secretaris) en J. Brinkman (tweede penningmeester) werden herkozen. In plaats van de heren J. Boersema en L. Kok, die niet herkiesbaar waren, werden de heren S. Boon en C. Mar kus gekozen. Uit het verslag van de penningmeester, de heer P. J. ter 7Uiro6.'K«rJia?len wi-'> dat he' kassaldo 1215,95 bedroeg. Het totale bezit der vereniging in contanten is 3880,07. Twee Duitse kustvaarders, deGrc- Helder aan. ded™ D™ VEEMARKT LEEUWARDEN. reME2E3ft^9^DEN'i17 Juli' 135 stic- koèiin 1 PerakR Sl' BeW- 116 Vette 2 59 j'fil i soort 2.65-2.87. 2e soort z.oa—Z.b4, 3e soort 2.35—2.58 ner kg slachtgew., 857 melk- en kalfkoeien 700 '„l5 pinkcn 250—485, 173 graskal- 30^2 ??r325:. 256 nuchtere kalveren I9n)m Vette en weideschapen 60— l 508 'ammeren 30—65. 302 vette var- Tro 0U t '-Só—1-65. vette biggen 1.75 -L80. zouters 1.73-1.76, 274 biggen cn lopers biggen 20-45, lopers 46-80. •1/ bokken en geiten geen notering, 109 3201 1 Totale aanvoer

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2