Stad en omgeving Drie gemeentelijke objecten ten raadhuize aanbesteed Bevorderingen en uitreiking diploma's Vakschool Nieuwediepers in Vierdaagse Jimmy Brown en de Oranjehemden Verbouwing loodsen ex-gasfabriek Ouden van dagen naar Schiphol IN HET KORT Predikbeurten KVH won reeds twee eerste prijzen Sympathieke geste van de Denen Verdi's Troubadour in Tivoli KLEINE FEITEN J' V Laatste étappe dei watervierdaagse Gevaarlijk spel burgerlijke stand SHK, 2(2clnaddr Barbat10' - besommingen iimuidfn ft pthf's. ft «wïs3rred 8' ki-kote Bouw kleedlokaal bij basketball-velden Op Woensdag 19 Augustus Vanavond eindstrijden in het FAC-tornooi Morgenmiddag on tvangst Vanavond prijs uitreiking Tussen Haaks en Kuitje Texel Van het witte doek Waar gaan we heen? Wieringen Scheepvaartberich ten Door B. en W. werd gistermiddag ten raadhuize een drietal aan bestedingen gehouden, achtereenvolgens van bestek 16-1953 (liet bou wen van werkplaatsen en garages, alsmede het verbouwen van een magazijn op het gemeente-erf aan de Amhonstraat), bestek 17-1953 (het maken van een kleedgebouw bij de nieuwe basketball-velden in Oud Den Helder) en bestek 11-1953 (het verbouwen van enkele lood sen van delvoormalige gasfabriek aan de Spoorgrachl). Voor bestek 10 kon op tweeërlei wijze worden ingeschreven, afhankelijk van de uitvoering der raamconstructies. De inschrijvingsbedragen luidden als Volgt (tussen haakjes de B-bedragen): G Wubbels, Stadskanaal 80.495 74.495) Minneboo en Walboom, Den Helder 79.800 72.800) Ge broeders Kersbergen, Den Helder 79.700 73.200) J. Roomeijer, Den Helder 79.450 73.000) Gebroe ders Tuin, 't Zand 79.100 72.600) J. P. van Os, Den Helder 78.500 72.500) M. van der Plas, Den Helder 78.150 71.150) Starren- burg en Boerdijk, Den Helder 77.890 71.000) R. Noppert, Den Helder 77.500 71.200) C. van Essen, Den Helder 75.874 70.200) K. de Klerk, Huisduinen 75.760 69.560) G. Groot, Den Helder 75.450 69.450) Gebr. Smit, Den Helder f 74.386 66.886) Gebr. Smit, Sint Pancras 72.800 64.900) Jac. Tromp, Alkmaar 71.515 65.015). Voor bestek 17 schreven in: Jac. Tromp, Alkmaar 22.600. J. Roo meijer, Den Helder 21.300. Minne boo en Walboom, Den Helder f 21.050. Gebr. Smit, Den Helder 19.246. G. Groot, Den Helder 18.950. J. de Het comité „Ontspanning ouden van dagen" heeft als reisdoel voor de jaar lijkse autobustocht met de Helderse ouden van dagen Schiphol en het Gooi gekozen. Het uitstapje wordt gemaakt op Woensdag 19 Augustus. Hoewel van gemeentewege een be langrijke. bijdrage in de kosten "kan worden verwacht, is ook dit jaar- de financiële steun van de burgerij on ontbeerlijk. Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen, naar vermogen voor dit mooie doel bij te dragen, wordt gedurende de gehele volgende week huis aan huis gecollecteerd. De inzameling wordt op Zaterdag 1 Augustus besloten met een straatcol lecte. Bovendien kunnen giften worden gestort bij de secretaris-penningmees ter van het comité, de heer H. A. Boon, directeur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 24, of op gironummer 134796 ten name van het gemeentelijk bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon (onder vermelding „Ontspanning ouden van dagen"). Het amusementsorkest van de Z.R.O.V. .Harmonie" onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr. geeft van avond een concert voor ouden van dagen in het Badhotel te Huisduinen enkele solisten verlenen hun mede werking. Met ingang van Maandag 3 Augus tus gelden nieuwe openingstijden voor het gemeentelijke zwembad aan de Dijkweg; voor de indeling van het rooster verwijzen wij naar de desbe treffende officiële publicatie. In de Tivoli-bioscoop wordt van beden- tot en met Donderdagavond „Don Camillo" vertoond, terwijl in de Witte bioscoop tot en met Maandag avond „De luchtslag om Japan" gaat. ZONDAG 26 JULI DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Van Wijk van Alkmaar; Palmstraat, 10 uur ds Borghardt, 19 uur ds Borg- hardt; Huisduinen: 19 uur ds Van Beek van Oosterland. Geref. kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds Swen, 10.45 uur ds Swen. 17 uur ds G. J. de Leeuw van Sneek; Rehobothkerk, 10 uur ds G. J. de Leeuw, 17 uur ds Swen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gem., Janzen- dwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst; Dinsdag 19.30 uur, ds H. Visserman van Rotterdam. Geref. kerk, West straat. 8.45 en 17 uur ds H. Veldman van Zeist. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Christengemeenschap, Spoorstr., 10 uur samenkomst. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Doops gezinde gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds J. J. J. van Sluiis. Evang. Luth. gem., Wezenstraat, 10.30 uur ds A. Ver meulen van Amsterdam. Baptisten gem., Spoorstraat, 16 uur de heer A. Visser uit Rotterdam. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur evang. J. Scvensma, 12 en 14.30 uur Zondags school. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat) 20 uur heilsbijeenkomst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem-, 19.30 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds G. J. de Leeuw. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 10 uur ds H. J. Trommel. Wit, Den Helder 18.400. Gebr. Kersbergen, Den Helder 18.100. J. P. van Os, Den Helder 18.100. C. van Essen, Den Helder 17.474. M. C. van der Plas, Den Helder 17.425. Gebr. Tuin, 't Zand 17.300. Starrenburg en Boerdijk, Den Hel der 17.090. Voor bestek 11 schreven in: M. C. van der Plas, Den Helder 9.300. J. Roomeijer, Den Helder 9.300. Min neboo en Walboom 9.250. G. Groot, Den Helder 8.900. C. van Essen, Den Helder 8.330. Gebr. Smit, Den Helder 8.280. Jac. Tromp, Alk maar 7.695. G. de Wit, Den Helder 7.634. Gebr. Tuin, 't Zand 7.198. J. P. van Os, Den Helder 6.955. Starrenburg en Boerdijk, Den Helder 6.460. Het basketball-tornooi, dat op zo keurige wijze door FAC wordt georga niseerd. werd gisteravond geopend met de wedstrijd om de derde prijs in de tweede klasse tussen HAV 2 en Mar- mag. De Havvers hadden niet veel moeite met hun tegenstanders en reeds met de rust was een 14-4 voorsprong verworven. In de tweede elft werd de score opgevoerd tot 23-12. HAV 2 won dus dc derde prijs. De strijd om de eerste en tweede prijs in deze klasse ging tussen KVH 2 en Openbare Werken. Laatstgenoemd team weerde zich uitstekend, doch moest toch de eer laten aan de jeug diger tegenstanders, die de rust in gingen met een 4-1 voorsprong en de ontmoeting met 9-6 wonnen. Een eer volle nederlaag voor de O.W.'ers. KVH 2 dames ging ook schoot met de eerste prijs. FAC 1, dat moedig tegenstand bood, werd met 8-4 versla gen. Vanavond worden de eindstrijden in de eerste klassen beslecht. Zowel bij de dames als bij de heren wordt het een duel tussen KVH 1 en HAV 1. De wedstrijden beginnen om zeven en om acht uur (tegelveld aan de Sportlaan). EXAMEN HOOFDAKTE Onze stadgenoten, de heren P. Wil- lemse en A. Rietveld, zijn te Haarlem geslaagd voor het examen hoofdakte. Voorts slaagde mej. W. M. Hansel uit Anna Paulowna. Aan de Vakschool vcor Meisjes voor Den Helder en Omstreken werd het cursusjaar afgesloten met de volgende resultaten: Het diploma Hulp in de Huishouding werd uitgereikt aan: N. C. Dreef, M. v. d. Ent, B. F. Fonteyn, A. P. E. Kepel, C. I. Kingma, E. G. de Koning, A. van Kralingen, W. A. Lamsfus, E. Muysson, M. J. Prijs, A. Vonk en N. Weidema te Den Helder, A. Braaf en J. Spigt te Anna Paulow na, A. A. H. Kievit en K. Lap te Texel. Afgewezen: 4. Het diploma Huisnaaister verkre gen: C. Fillerup, A. Nicolaï, L. Noor- dijk, P. Ottevanger, E. Oukes, G. F. Plagmeyer, M. M. Rab, E. A. Rietvink, C. H. Uyleman, N. J. Welbergen te Den Helder en R. G. Lont te Wierin- gen. Afgewezen: geen. Het getuigschrift van de 2-jarige primaire opleiding werd behaald door: Ivf. Bak, M. H. v. d. Beek, J. van Bode graven, A. J. de Bun je, G. ter Burg, W. Cobussen, J. Dekkers, E. S. Dienaar, A. C. Dissel, M. Dijkshoorn, C. A. Eek hof, G. C. Faber, W. Gildemeyer, T. Gpossens, K.Groenhard, -G. P. -den Banofc. T. Hérés, Ji de Jorig, Th. de Jong, C. E. van Keulen, J. Kiers, W. M. Kries, E. A. v. d. Laan, M. Lagerveld, A. J. Lodder. J. van Markus, H. J. Mosk, M. A. C. v. d. Nieuwendijk, J. T. E. Noordink, E. J. Oukes, J. M. Pad mos, J M. Petersen, G. E. Plooy, T. v. de Pol, H. T. Prins. N. Rensmaag, J. W. Rooker, M. de Rooy, J. Schiphof, J. F. Schouwvlieger, Joh. Schouwvlie- ger, K. Sloot, R. Snitjer, M. C. E. Tij- deman, G. A. Veenstra. R. A. Veere- schild, H. Vermeulen, C. G. P. Visser, A. M. Welbergen, A. Wieren, J. M. K. Wilms, A. A. v. d. Wint, J. Woering, G. Zipp, S. C. de Zwarte te Den Hel der en J. Mereboer te Anna Paulow na. Afgewezen: 5. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de Opleiding Hulp in de Huishouding: G. A. Bosman, C. W. Hollaar, A. Treffers en I. A. Wittelaar te Den Helder. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de Opleiding Huisnaai ster: J. C. Claaszen, J. Eskes, G. Goot jes, A. Nicolaï. G. v. d. Oord, J, C. Postmus. A. Schoen, S. Ufkes, G. Vis ser, J. E. Visser, M. G. Visser en L. J. Witkop te Den Helder en N. G. Backer te 't Zand. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de primaire opleiding: W. H. Aarden, S. F. Aarts, H. Alkema, F. van Baarlen. H. W. v. d. Beek, C. W. Bleyinga, M Bontes, M. Breeker, C. de Bruin, C. Burger, P. N. Coster, D. W. van Dalen, O. Eering, E. Flerie, A. F. Gommers, I. E. Goudswaard, A. A. de Graaff, J. J. van Gulik, M. v. d. He rik, T. Hoogvorst, A. A. Hoornsman, W. C. Huissoon, A. Jansen, J. J. G. Jansen, S. L. M. Kepel, E. M. Kikkert, E. Klant. G. de Klerk, C. M. de Kok, T. Koning, M. M. v. d. Kooi, J. W. Korner, F F. Kraak, E. G. M. Kreté, B. E. van Krimpen, I. H. C. Krijns, W. G. Kuiper, M. Lagerveld, S. M. Lammerts van Bueren, J. M. C. Leys, K. J. Lingbeek, J. Linschoten, J. de Loos, W. J. Loup, J. E. C. van Merke- stein, A. A. C. Mulder, A. C. Nieuwen- huizen, G. Oeljee, J. Pascha, J. E. Pompert, E. Pronk, A. Rinderman, A. Rijkers, A. Slikker, B. Slot, M. E. Striet, M. M. Talens. C. J. Veenstra, G. C. Visser, M. W. Visser, D. J. van der Vorst. T. Waterman. L. Wezelman, A. van Woesik, A. Workum, A. Wijs man. J. A. Zasburg te Den Helder en A. C. Raaymakers en C. H. Veenstra te Anna Paulowna. Voorwaardelijk bevorderd: 5. Niet bevorderd: 7. Deze joto, die een wat troosteloze aanblik biedt, kan toch een aangena me gedachte wekken. De weg, die hier op staat afgebeeld, is namelijk de „Helder-Allé" op het Deense eiland Amager, in de nabijheid van Kopen hagen. Op dat eiland, waar zich in de zestiende eeuw veel Nederlanders ves tigden, heeft men namelijk een aantal nieuwe wegen naar Nederlandse ste- den vernoemd. Daaruit blijkt op zijn minst, dat de Denen de Nederlanders welgezind zijn. Wij althans vinden het een sympathieke geste, dat één der nieuwe wegen naar Den Helder is ver noemd. Als de autobus in Noragers- minde aankomt, roept de bestuurder „Alkmaar-Allé". De reizigers zijn dan bij de Alkmaar-Allé. Men treft er ver der aan de Dordrecht-Allé, de Utrecht- Allé, de Rotterdam-Allé, De Doorn-Al lé en de Haarlem-Allé. Het zijn thans nog landelijke wegen, waar wat kleine zomerhuisjes staan. In de toekomst zul len de woonwijken van Kopenhagen stellig tot hier reiken. Tegen die tijd, moet een ernstige fout worden hersteld. Veendam is er namelijk bekaaid afge komen. Op de officiële plattegrond staat Weliswaar netjes „Veendam-Alle, maar het straatnaambordje geeft aan „Weedam-Allé". Het kleine plaatje toont het straatnaambordje van de Hel- d er-Allé. Ook over de derde dag kunnen gun stige berichten worden gemeld wat de prestaties van de Helderse deelnemers betreft. Behalve de heer Poeste, die de laatste twee dagen éls toeschouwer bleef fungeren, is er nog één uitvaller, namelijk een marineman, behorende bij het détachement van de Artillerie- school. Voor het overige hebben de Nieuwe diepers ook de zware derde dag („de mankementen komen op de derde dag eruit," zei ons gisteravond een Helder se deelneemster) met goed succes vol bracht. Alle burgers, met inbegrip van politiemannen, op één na alle mili tairen, inclusief de Marva's, bereikten behouden de finish. Het gebruikelijke blaren-leed was voor geen hunner aan leiding om op de vierde en laatste dag niet aan de start te verschijnen. D laatste loodjes hebben zij nu bin nen enkele uren achter de rug. Nog De film „Troubadour", die gisteravond in Tivoli werd vertoond, is één dier uitstekende producten, waarin de film kunst als het ware de stof van de Italiaanse opera in een nieuw gewaad herschept zonder aan sfeer en strek king afbreuk te doen en tegelijk alle recht doet toekomen aan het belang rijke zang-element. Het filmische debuut van Gianna Pederzini (als Azucena) en Enzo Ma- scherini (graaf Luna) staat op bijzon der hoog peil, in de eerste plaats wat hun vocale kwaliteiten betreft. Dank zij de voortreffelijk werkende nieuwe geluidsinstallatie van Tivoli ging van de geluidsindruk niets verloren. Van de hoogste tot de diepste tonen werd een opmerkelijk zuivere weergave be reikt, welke het genoegen van de be zoekers slechts kon verhogen. Voor deze ene voorstelling bestond een grote belangstelling. één nacht en dan gaat het weer op Nieuwediep aan, waar hun de tradi tioneel géworden ontvangst wordt be reid. De Vierdaagse-tippelaars worden morgenmiddag om vijf uur op het Stationsplein verwelkomd, waarna zij door de stad wandelen naar „Musis Bacrum". Daar valt hun omstreeks half zes een" kleine huldiging ten deel. Wederom heeft bij de Botbrug een aanrijding plaats gehad, ditmaal tussen een personenauto uit Voorschoten en een vrachtauto uit Julianadorp, die op de oprit moest wachten voor een nade rende handkar en toen enkele decime ters achteruit reed. De personenauto, die juist wilde passeren, werd aan de rechterachterzijde geraakt. De schade werd onderling geregeld. Op de Polderweg reed een slagers knecht, die zijn vierjarig zusje voorop vervoerde, door onoplettendheid tegen een stilstaande auto. Het meisje kwam te vallen en werd licht gewond. Het kon, na in het St. Lidwina-ziekenhuis verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. Een zesjarig jongetje, dat in de Fa zantenstraat op een vuilnisauto was ge klauterd, viel op straat toen de wagen weer begon-te rijden. Het kind werd met een hoofdwonde naar het St. Lidwina-ziekenhuis overgebracht. Op het kruispunt bij de Watertoren verleende een verpleegster geen voor rang aan een bestelauto, waarmee zij in botsing kwam. De dame, die in Den Helder logeerde, moest met een lichte hersenschudding in het St. Lidwina-ziekenhuis worden opgenomen. Een rijwielhandelaar, die aan een on bekende een bromfiets had verhuurd, kwam bij de politie aangeven, dat hij zijn eigendom nog steeds niet had te rug ontvangen. VISSERIJBERICHT. Donderdag werd door 85 vaartuigen aangevoerd: 7904 pond kuilpaling, prijs f 0.97,f 1.10; 210 pond fuikaal. prijs f 1.02; 429 pond snoekbaars, prijs f 0.64— f 0.65; 148 pond rode baars, prijs f 1.26 f 1.48; 197 pond voorn, prijs f 0.05 per pond: 529 bak nest, prijs f 2.57 per per bak van 37% kg. 43. Dadelijk na 't ontbijt sprong Jimmy op zijn fiets en peddelde naar de Hoogstraat, naar de sportwinkel van meneer Bikkebakker. Hij zette zijn fiets tegen de pui en ging naar binnen. Meneer Bikkebakker kwam met uitge stoken handen op hem af. „Dag, mijn beste meneer Brown!" riep hij harte lijk. „Wat ben ik blij, u hier te zien. De hele stad is nog vól van de wed strijd van gisteren. De mensen razen er gewoon niet over uitgesproken. En wat uw zoon Jack betreft, de mensen zien gewoon geen kans hun gevoelens van diepe bewondering onder woorden te brengen. Ik trouwens ook niet. Hij is gewoon een Indische tovenaar, hij be goochelt de bal, hij brengt 'm ondet hypnose. Dat ding doet precies wat hij wii. Weet u, dat de keeper van de Grasvinken zijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen heeft? Hij is lid van een wandelclub geworden. Lan kan hem zo iets geen tweede maal overkomen, heeft-ie gezegd." Jimmy had moeite de woordenstroom van me neer Bikkebakker te onderbreken. Hij stak zijn hand in de lucht. „Meneer Bikkebakker," zei hij rustig, „Ik be grijp uw bewondering, ik ben daar bij zonder erkentelijk voor, want deze be wondering betreft mijn zoon, maar er is iets heel anders, waar ik met u over spreken wil. Weet u, dat er een com plot tegen ons wordt gesmeed en weet u, dat er een lelijke kans bestaat, dat Jackie de eerste twaalf of vijftien jaar niet meer zal mogen voetballen en dat u zelf ook kans loopt als voorzitter van De Biggers geschorst te worden?" Me neer Bikkebakker werd doodsbleek. Hij liet zich op een stoel neervallen en stamelde: „Een c-c-complot? G-g-ge- schorst? Wat bedoelt u, meneer Brown?' De vloot met de deelnemers aan de Watervierdaagse van de Koninklijke Marine bereikte gisteravond Kornwerd waar de nacht werd doorgebracht. He denmorgen in alle vroegte werd de tocht voortgezet naar Den Helder, waar men vanmiddag omstreeks vier uur hoopt aan te komen. In de feestelijk versierde en verlichte Marinecantine aan de Buitenhaven worden vanavond de wisselbekers en herinneringsmedail les uitgereikt door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard. UET is een oeroud spelletje, dat bij vlagen nog wel eens wordt beoefend: de jeugd spant een garendraad over straat, bindt daaraan een portemonnaie of een begerenswaardig voorwerp en wacht dan in een „hinderlaag" tot een argeloze voorbijganger in de val loopt. Dat is een wat kin derachtig, maar overigens vrij on schuldig vermaak. Erger wordt het, wanneer baldadige knapen dergelijke nagenoeg onzichtbare draden op oogshoogte over de weg spannen en dan vanuit een schuilhoek observeren, hoe de niets vermoedende weggebruikers op dit obstakel reageren. De op geschoten knapen, die aan de Zanddijk ter hoogte van de Van Foreestweg een dergelijke „hin dernis" hadden aangebracht, be zorgden de heer B. uit de Vin- kenstraat, die op de bromfiets passeerde, enige onaangename ogenblikken. De draad-striemde zijn voorhoofd en ketste af op de zonnebril, die htj droeg. De ge volgen hadden dus veel ernstiger kunnen zijn, vooral wanneer er toevallig wat meer verkeer was geweest. De reprimande, die de knapen van politiezijde ontvin gen, was meer dan verdiend. Hr Ms mijnenveger „Vlieter", die gisteren uit Terschelling terugkeerde, ging door naar de Werf. Ook Hr Ms „Dubois" zocht de Rijkswerf op. In de haven vertoeft momenteel het jachtje „Vaarwel", dat een vacantie- trip maakt. Het is morgen hoog water om 6.35 en 19.10 uur, en laag water om 0.20 en 13.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,5 graden Celsius. In „Drie ondernemende meisjes" wordt de wel wat onwaarschijnlijke ge schiedenis verteld van drie dochters, die hun moeder weer aan haar gescheiden man willen koppelen, maar bot vangen, omdat èn die moeder èn die vader in middels en in stilte met een ander zijn getrouwd. Overigens is het verhaal kennelijk bijzaak en alleen maar bedoeld om een achtergrond te vinden voor een overvloed van zang en muziek. Verder niets dan een amusante kleurenfilm. Van een werkelijk heel ander genre is de film „Invitation", die als „Het hunkerende Hart" in Nederland wordt uitgebracht. Een merkwaardige film met een merkwaardig probleem: een meisje, gewoon, en met een hele zwak ke gezondheid, een nuchtere kijk op het leven en een rijke pa, ziet zich tot haar verbazing ten huwelijk gevraagd door een jongeman, van wie zij meen de, dat hij met haar knappe vriendin zou trouwen. De knappe, maar niet lieflijke vriendin deelt haar mede, de man „slechts voor één jaar te hebben uitgeleend". Na afloop van het jaar ont dekt het meisje een dodelijke hartkwaal te bezitten en een, door haar vader voor de tijd van één jaar gehuurde, echtge noot. Het slot van de historie is toch aan alle zijden „happy", want het meisje geneest en de in het jaar ge groeide liefde blijkt hecht genoeg voor verlenging van het contract. In het kader van het zomerprogram- ma van de VVV vinden wij vanavond weer de twee gebruikelijke voorstellin gen van de „Texelfilm"; morgen, Zater dag, weer een gezellig avondprogram ma in De Cocksdorp, waarbij VIOS voor de muzikale omlijsting zorgt; en in Oosterend blaast Excelsior vrolijke tonen de avondhemel in. Maandagavond komen er weer stromen bezoekers naar het Park, althans dat verwacht een ganse groep mensen, wier namen U niet onbekend zijn: De W ma's, het duo Helma en Selma, de grapjas Willy Ver voort en zijn Belgische collega Pierke en -dan nog een heleboel mensen die muziek plegen te maken. B« ^Bouten8—' HSSW^Ü dochter van H. Westerbeke en M. King ma. Harm Cornelis. zoon van F. Pathuis en M. J. Okkerse. Rijmke, dochter van D. Vonder en E. Rinsma. Ondertrouwd: J. de Graaf en N. M.' L°Getrouwd: J. de Graaf en N. M. Lont. Overleden: S. Bakker, oud 73 jaar, wedn. van G. Zomerdijk. S. Jonker, oud 82 jaar. ONDERWIJS. Mej. L. Himpers, benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school te Westerland, heeft in verband met een benoeming tevens elders, haar be noeming niet aangenomen. VERLOF BURGEMEESTER. Aan de burgemeester is verlof tot af wezigheid uit de gemeente verleend van 1—31 Augustus a.s. Hij wordt ge durende die tiid vervangen door da loco-burgemeester, wethouder F. Bont- kes. ANIMO VOOR HET VISSEN. In het visseizoen 1952/1953 zijn in deza gemeente uitgereikt 88 grote visakten, 74 kleine visakten. 9 hengelakten en 138 zg. hengelbewiizen (verkla ringen van betaalde bijdragen voor verbetering van de visstand). HET CIRCUS KOMT. Aan het circus Jos Mullens is ver gunning verleend gedurende de a.s. kermis te Hippolytushoef ehige voor" stellingen te geven en wel op Zaterdag I en Zondag 2 Augustus. Akkrumdijk, 22-7 van Aden naar Suez Aldegonda (t). 22-7 van Bangkok naar Pladju Alkaid, pass. 22-7 St Pauls Rock naar Las Palmas Almkerk, 21-7 van Sydney naar Melbourne Amstel- dijk, 23-7 van Suez te Djeddah Am- steltoren, 22-7 van Mombassa naar Tanga Aldabi, 23-7 van Las Palmas naar Rio de Janeiro Ampenan, 22-7 4.30 uur van Suez naar Bahrein Arendsdijk, 22-7 van Rio de Janeiro te Vittoria Al- hena, 23-7 v.m. van Las Palmas te Ant werpen Alphacca, 23-7 v.m. te New York Boskoop. 22-7 370 mijl noord noordoost van Barbados naar Antwerpen Barendrecht, 22-7 n.m. te R'dam Biommersdijk, 22-7 van New York te Boston Boschfontein, 22-7 90 mijl zuid ten oosten van Kreta naar Genua Cal- tex Delft (t), pass. 22-7 Gibraltar naar R'dam,— Caltex Pernis (t), pass. 22-7 van Gibraltar naar R'dam Celebes. 22-7 van Belawan naar Colombo Congo- stroom, 23-7 v.m. te Lagos Coryda (t). 23-7 te Pladju Caltex Leiden (t), 23-7 van Sidon te R'dam Elmina. 23-7 van Bordeaux naar Dakar Esso Amsterdam, 22-7 van Aruba te R'dam Delfshaven, pass. 22-7 Madeira naar Buenos Aires Drente, 22-7 van Tandjong Priok naar Cheribon Eemland, 22-7 van A'dam naar Hamburg Jagersfontein, 22-7 370 mijl noordoost van St Helena naar Te- neriffe Johan van Oldenbarnevelt, 23-7 400 mijl oost ten zuiden van Dlego Garcia naar Fremantle Graveland, 22-7 van Bahia naar Las Palmas Groote Beer, 22-7 550 mijl oost-noordoost van Kaap Race naar Quebec Hilversum. 22-7 van Port Said naar Mena al Ahmadt In- drapoera, 22-7 van Surabaja naar Sema- rang Leuvekerk, 22-7 van R'dam naar Calcutta, pass. 22-7 15.50 uur Vlisslngen Limburg, 23-7 te Calcutta Lieve Vrouwekerk. 23-7 van Colombo naar Ma dras Langkoeas. pass. 22-7 Brothers naar Suez Lemsterkerk, pass. 22-7 v.m. Finisterre naar Port Sald Loenerkerk, 22-7 van Port Said naar Antwerpen Loosdrecht, 23-7 v.m. van R'dam te Mar- seille Maas. pass. 23-7 6.50 uur Vlis- singen naar R'dam Marpessa, 22-7 van Miri naar Balik Papan Maasdam, 22-7 100 mijl oost ten noorden van Sable Eil. naar New York Madoera, 23-7 te Djed dah Manoeran, pass. 22-7 Perim naar Belawan Modjokerto, pass. 22-7 Fi nisterre naar Genua Molenkerk, 23-7 van Madras te Colombo Ootmarsum, pass. 22-7 Miaml naar Mobile Oranje, vertr. 24-7 van A'dam naar Tandjong Priok Oranjestad. 23-7 n.m. van Ma deira te Laguaira verwacht Oranje fontein, 23-7 van Hamburg naar Antwer pen Prins Willem IV, 20-7 te Toronto Phrontis, pass. 22-7 Kaap St Vincent naar Port Said Prins Maurits, 22-7 te R'dam - Ruys. 23-7 van Buenos Aires te Santos verwacht Ridderkerk, 23-7 van Teneriffe naar Kaapstad Roepat, -2-7 van Makassar naar Amurang Rondo, 23-7 te Port Swettenham Rotti, 22-7 van Mena al Ahmadl naar Kuwait Rijndam, 23-7 ca. 12 uur de Cobh Schie, pass. 22-7 Kaap St Vincent naar Algiers Sibajak, pass. 22-7 n.m. Fi nisterre naar R'dam Slamat, pass. 22-7 van Aden naar Belawan Sloterdijk, 22-7 van New Orleans te Lake Charles - Stad Alkmaar, vertr. 23-7 van R'dam naar Hampton Roads - Stad Maassluis, vertr. 5«J ™"Schledam naar Narvik - Schie- dijk, 22-7 van New York naar New Or- nef»nrSD~fTeraJ5an' pass' 22"7 Pantellaria naar Port Said - Thalatta (t), 22-7 van Mena al Ahmadi te Suez Tiba 22 7 ;"S'Vinmt <KV) naar R'dam _'Tibia (t), 23-7 van Wellington te Miri Van Linschoten 22-7 van Port Amboine te Douala Veendam, 22-7 140 mijl zuld- -WesU Sa„b,e Eil' "aar Southampton Westland, 22-7 van Santos naar Rio de Janeiro Willem Ruvs, 23-7 van Tandjong Priok te Singapore -Won0. sari, 22-7 van Port Said naar Genua Woensdrecht, pass. 22-7 Port Sudan naar ngapore Winterswijk, 23-7 van Ham- 23 7 TI P"rt° Ric° - heiend (SSM), InnJ•■■2- T„Vne te K'dam verwacht - lerBseSi°JMm5SgM Kan Donderdag: traw- f 210. Aanvoer 4620 kisten t0™ P-er kS: heilbot 3.20-2.20, gr. Per wi^f43' ,arbt" 1 2B0—2-30' kreel 19—13.50, gr. schelvis ri ma" 28h50Vkl.3s^v°' tk^' sc-helvis 35.50- II 22.50-10, wijting 15-8?' guf»!!

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2