KINDERKRANT WAT DE POST BRACHT ONS HOEKJE!Apen aan het touwtje springen r Kabouter Mopper krijgt straf Om het geluk van Peter Oplossing raadsel Vrouwen! Brandende pijn - vanuit de maag tot boog in Uw keel T Pim, Patri, Pom en de wonderlamp Ruimte voor millioenen in Australië door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma Beste kinderen, i Het lijkt me, dat er nu wel geen enkele neef of nicht meer zal zijn, die nog geen vacantie heeft. Wat fijn, dat er zoveel onder jullie zijn, die een tijdje uit logeren gaan. En we spreken af dat we ons door het weer niet laten ringeloren, hè? Een regenmiddag thuis kan ook reuze gezellig zijn. En als je helemaal geen enkel plannetje meer weet is er altijd nog wel een kastje dat nodig opgeruimd moet worden. Dat is ook een leuk werkje! En nu het raadsel-van-de-week. Het is heel eenvoudig, dat zien jullie ook wel. Alleen maar even die warwinkel ontwarren! Briefjes kunnen gestuurd worden naar het van ouds bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. 1. Schip, hek, peer, borstel, schop, ruiten. Scheepsbeschuit. 2. Métro, Are de Triomphe, Repu bliek, Seine, Eifeltoren, Invalides. Louvre, Lodewijk XIV, Elysées. De stad is Marseille. Jullie zijn na uur- wel eens in een dierentuin geweest. Het meeste plezier hebben julie mis schien wel gehad om de apen. Oh, wat kunnen die diertjes een rare tratsen maken. Is het daarom te ver wonderen, dat ik aapjes heb gezien, die aan het touw tje springen wa ren? Heus, het ging prachtig. Twee draaiden vlijtig een lang touw en het der de aapje sprong en danste op en neer dat het een lust was. Soms ging hij zelfs over de kop heen en niet één keer sprong hij op het touw. Maar je weet dat aapjes elkaar graag na-apen. Daarom kwamen er spoedig drie andere aapjes bij die ook gingen touwtje springen. Ik vond het een pracht vertoning en dacht: „Daar maakt ik een foto van. Ik richtte mijn lens op de sprin gende diertjes, maar. i.. juist op het moment dat ik afknipte klonk er een erbarmelijk gekrijs. Ik keek op en zag dat de twee lange springtouwen volkomen in de knoop waren geraakt. De twee springende aapjes zaten er helemaal ingedraaid en de vier andere aapjes stonden er bij met het touw nog vast. Toen ik de volgende dag de foto in mijn handen kreeg moest ik er gewoon om lachen. In plaats van de springende aapjes had ik een kluwen touw gefotografeerd waar de zes aap jes in zaten. Jan Raven uit Schagerbrug heeft helemaal geen moeite gehad met het raadsel. Je oplossing is best. Fijn, dat je bent overgegaan naar de derde klas. Dat schiet al op, hè? Je kunt dus al tot duizend rekenen. Knap, hoor! Ga je nog uit logeren in de va cantie? Ik hoop het voor je. Mijn trouwe nicht Froukje Dekker uit Alkmaar stuurde een mooie teke ning, een gezellige brief en een goede oplossing van de rebus. Wat zul je blij zijn, dat je bent overgegaan naar de vierde klas, ook al is het dan voor waardelijk. In September maar heel goed je oest doen, hè? Maar zover is het nog niet. Geniet eerst maar eens echt van de vacantie. Je spaart dus weer vlijtig zilverpapier en theelood. Schiet de verzameling goed op? Je groeten aan Fientje Vliegenthart en Hennie Busch breng ik hierbij over. Dag Froukje! Mijn neef Gerard Mensonides is weer eens in de pen geklommen. Wat een uitvoerig verslag van het school reisje naar Amsterdam! Je hebt heel wat beleefd die dag. zeg- Een rond vaart door de grachten, een bezoek aan het Olympisch Stadion en aan Schiphol en nog veel meer. Wat leuk dat je ook in een vliegtuig bent ge veest. Nee, ik draag nooit een bril of het moet een zonnebril zijn. Eri een bruine jurk bezit ik ook niet. Je hebt je dus vergist! Je oplossing van het raadsel is prima. Ik hoop voor je, dat je met die grote prijsvraag iets wint! Hennie Busch uit Alkmaar is over gegaan naar de vijfde klas. Fijn, zeg! En Joop naar de vierde. Hij zit je dus op de hielen! Je oplossing van het raad sel is uitstekend. Wat jouw eigen puzzle betreft: ik heb er een hele tijd op zit ten piekeren, maar ik kon geen ant woord vinden. Dom, hè? Mijn trouwe nicht Willy van Leijen uit Obdam heeft de puzzle keurig op gelost. Met de vragen over Parijs had ze wat meer moeite, maar dank zij de hulp van haar broer Arie is zij c- toch uitgekomen. Die Arie lijkt mij een knapperd, hoor! Hij is de enige van al mijn neven en nichten, die zich aan die lastige vragen heeft gewaagd. Ik stond er echt versteld van, dat hij Marseille had weted) te vinden. Fijn, dat jullie allebei over zijn. Ik vind je rapport lang niet slecht, Nellie! Drie vette achten, dat staat goed, hè? Fijn, dat je in Bo- beldijk mag gaan logeren. Wat zullen je vriendinnetje en jij elkaar veel te vertellen hebben! Van Coba Wagemaker uit Hoorn ont ving ik een goede oplossing van het raadsel van de vóórlaatste keer. Jam mer, dat je de brief niet eerder hebt kunnen posten. Je had dus een goed rap port. Wat fijn! Schieten de sokken al op? Wat hebben jullie laatst een feest gehad, zeg, met toneelspelen en laat naar bed! Dag Coba! Coba's vriendinnetje Juultje Krikhoff ls ook al weer in de pen geklommen. Jouw oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer is ook best. Ik ben benieuwd naar Je rapport. Ik hoop. dat het je niet tegengevallen is. Wat ge zellig dat je belooft me binnenkort weer te schrijven. Ik kijk vol verwachting naar een epistel uit! Cilientje en Marietjc Briars uit Am- Sterdam hebben ook ditmaal weer enorm hun best gedaan. Jullie heb ben de rebus keurig opgelost en dank zij vader zijn ook de vragen over Frankrijk prima beantwoord. Als jullie deze regeltjes lezen, heeft Marie- tje ook al zo ongeveer vacantie. Is het rapport goed? Cilientje helpt in haar vacantie moeder hier en daar in huis met het werk. Dat vind ik nog eens aardig! Kun je al afstoffen en een beetje boenen? En dan daarna lekker naar het zwembad Om een plonsje in het water te nemen. Fijn, hè? Ik ben benieuwd of de vacantieschool jullie straks nog tijd laat voor een briefje, maar dat zal wel. Tot de volgende keer dus weer! Een of twéé 'Rénnies "blussen dié" pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ren- nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zyn nog smakelijk ook Adv. I.M. (Sofcilcft -melk is licht vsrtsirbasrl (Advertentie Ing. Med.) Hierboven zie je de foto. Kunnen jullie misschien ïog zeggen welke drie aapjes er bij elkaar hoorden? Natuur lijk hebben steeds twee aapjes het zelfde touw vast maar ook de aapjes die in het touw verstrikt zitten zijn nog te herkennen, want ook zij hou den hun eigen touw stevig omklemd. (Advertentie Ing. Med.) Het stormde zó hard dat het gras en het riet tegen de grond werden ge drukt en de dikke eiken kraakten. Het regende zó hard dat een water van regen over de wereld hing en de paden veranderd werden in beekjes en de wegen in rivieren. Daarbij onweerde het nag. De 'a0en deden de grond trillen en de bliksem was niet van de lucht. „Dit is geen weer om er uit te gaanvond Kabouter Mopper terwijl hij met zijn puntmuts over zijn oren getrokken in het kabouterhuisje zat. „En tóch moeten we vanavond wat etenantwoordde kabouter Kok. „Ik ben niet van plan om met een knor rende maag in mijn bedje te kruipen. Jij moet voor het eten zorgen en ik zal het klaarmaken. Dat hebben we afgesproken „Vind ik ook!" sprak nu kabouter Zwabber. „Ik houd het huisje schoon. Dat is m ij n taak. Kom, Mopper, wees flink, ik begin honger te krijgen Maar kabouter Mopper bleef zitten. De kok zuchtte diep en gooide kwaad de soeplepel in de lege soeppan. En kabouter Zwabber begon snuivend zó hard te vegen, dat grote stofwolken in het r„nd vlogen en Mopper er een hoestbui van kreeg. „Je stuift!.... uche uche.... je stuift!" mopperde hij. Maar Zwabber ging door. En zo was er een nare stemming in het kabouter huisje. Plotseling liep de kok naar de kap stok, greep zijn regenjasje en zei: „Blijf jij maar zitten plopperen, hoor Mopper. Ik zal zelf wel gaan kijken of er iets eetbaars is te vinden. Jij laat altijd een luilak!" De kok stapte de regen in en sloeg de deur hard achter zich dicht. „Hij heeft gelijk", vervolgde Zwabber. „Als het mooi weer is heb je best zin om te gaan, maar als het regent, laat je het een ander opknappen! Je zult je straf nog wel eens krijgenOndertus sen stapte de kok over de doorweekte bosgrond. Hij kon zich door de storm haast niet staande houden en hield zijn puntmuts met twee handen vast. Hij zocht onder alle bomen, hij liep en hij liep en na een half uur had hij nog pas drie beukenootjes en twee dennenappels. Véél te weinig voor drie kaboutermaagjes Doorweekt rustte de kok wat uit on der een boom totdathij het ineens vreemd warm kreeg. „Hé", riep hij uit. „Mijn kleren zijn ineens droog.... hoe kan dat nu» Toen zag hij een schone fee vlak achter hem staan. „Wat doe jij nu, kokje?" vroeg de fee. „Dat is toch het werk van Mop per!" „Ja, schone fee", antwoordde de kok. En toen vertelde hij alles wat er was voorgevallen. De fee schudde begrij pend haar gouden lokken. „Ik zal je wel helpen!" zei ze. „En Mopper zullen we een lesje geven 1" De kok volgde het feetje tot onder een grote boom, een b uk. „Houd je muts gereed", zei ze en toen regende het zoveel beukenootjes, dat de muts in één keer vol was. „Nu gaan we naar een denneboom", lachte de fee voor de kabouter uit zwevend. Onder de denneboom stond een grote zak gereed. Wéér zwaaide de fee met haar stokje en.... de zak ogende vol grote dikke dennenappels. De kok dankte fee hartelijk, rende naar huis terug en begon een heerlijk maaltje te koken. „W...waar heb je al dat lekkers zo gauw vandaan ge haald?", wilde Mopper weten, maar de kok zei niets. Een korte tijd later stond de beu- kenootjessoep klaar. Mopper zette ali -.eerste zijn lepel er in. „Ik heb hon- der maar werken,■-ger!" riep hij",'maar....' toen veran derde zijn heerlijke soep plotseling in modderwater. „Bah!" riep de Kabou ter, „wat betekent datwat ge beurt er nuDe kok en Zwabber za ten echter heerlijk te smikkelen. Woe dend smeet Mopper zijn bordje leeg in de gootsteen, schepte zijn bord wéér vol met heerlijke soep, maar juist toen hij de eerste lepel soep weer in zijn mond wilde steken, veranderde het weer in vies water. 75. Al gauw waren Pim, Pam en Pom verdiept in het dikke sprookjes boek, dat Moeder hun gegeven had. Er stonden prachtige verhalen in en met rode wangen van opwinding lazen ze het ene verhaal na het andere. Tot Pim plotseling met trillende wijsvinger naar het volgende verhaal wees. „Aladdin en de Wonderlamp,, heette het. Ademloos lazen ze het spannende verhaal uit en keken elkaar toen met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Zou dat denken jullie die lamp van de baron", sta melde Pim. „Zou dat ook zo'n lamp zijn?" „Welnee joch. hier in dit verhaal komt er 'n geest uit de lamp vandaan en wij hebben een negerjongetje gezien. Dat is toch iets heel anders?" „Ja maar- redit kan wel een andere tover- lamp zijn. Maar we kunnen het in ieder geval eens proberen!" „Zou jij dat durven?" vroegen zijn broertjes een beetje angstig. „Als er nou eens iets gebeurt?" „Er kan niets gebeuren", zei Pim beslist. „Hoogstens staat die Alio weer voor onze neus en dan hebben we zekerheid! Ik zal gaan kijken of Moe der in de keuken is en dan moet Jij die lamp van de schoorsteen halen Pom!" „Ik? Waarom ik?" protesteerde Pom, maar hij deed het toch en even later toen Pim gemeld had. dat de kust veilig was, sloop hij met trillende knie- en naar de schoorsteenmantel om de lamp weg te pakken! ZELFWERKEND WASMIODEL bevat Optisch wit II.v ZttPFABR „HEI KUVERBIMT HAARLEM (Advertentie Ing. Med.) De Australische minister van Immi gratie, Harold Holt, heeft te San Fran- cisco problemen betreffende de toene ming van het aantal immigranten be sproken. Hij zeide, dat de immigratie voor onbepaalde tijd zal worden aan gemoedigd. Australië had nog ruimte voor vele millioenen mensen meer. Het grootste probleem was om deze men sen na hun aankomst in te voegen in de sociale en economische structuur van het land. KUNSTMATIGE REGEN IN AUSTRALIË Volgens de Australische voorlichtings dienst is in Australië de hoop herleefd, dat men op economisch verantwoorde wijze regen kan maken. Proeven had den bij dr Bowen, het hoofd van het onderdeel van de Australische organi satie voor wetenschappelijk en indus trieel onderzoek dat die proeven deed, het vertrouwen gewekt, dat binnen tien jaar in Australië op grote schaal regen zal worden gemaakt. „Dén wil ik gekookte dennenappels!" riep Mopper rood van kwaadheid. Maar de heerlijk ruikende dennenap pels veranderden op zijn bordje in steenkool. Toen de kok en Zwabber heerlijk gegeten hadden kroop Mopper met een knorrende maag in bed en riep: „Morgen zal ik zelf wel weer zorgen dat er eten komt al regent het pijpe- stelen Miesje zat eens voor haar raampje. De avond viel, de merel floot. Mies zong óók een aardig liedje En de zon ging onder rood. Maar ineens: „Bah zeg.... wat is dat. Wat een vieze lucht hangt hier! 't Komt natuurlijk van de schoorsteen. Dat ding ruikt menig kwartier!" „Rang", de Muis deed snel het raam dicht, Zette zich weer rustig neer, Maar.ze was juist aan 't zingen, Toen rook ze het luchtje weer. Wat is dat toch.... ik snap er niets van.... Alle ramen zijn toch dicht! Wat kan hier nu wel zo ruiken. Kan het binnen zijn wellicht Plots schoot 't muisje iets te binnen, „O, toch.', mijn melk staat op!" Ja hoor, het kwam uit de keuken. Miesje had weer eens een strop. 64) Zij wachtte en haar gezichtje, haar denkvermogen, haar hart waren ver steend en kleurloos. Onderaan de balu strade kon zij twee hagedisjes zien vechten op leven en dood en toen hij, zonder erbij te denken, zijn eindje siga ret liet vallen, eindigde hun gevecht door een gezamenlijke schrik en zij gleden weg in een spleet. Zij keek naar het paarsachtige vij vertje, het verlokkende vijvertje, on diep, mooi, verraderlijk en stil en met een bijna onaardse schoonheid. Het vijvertje leek met zijn hoedanigheden buitengewoon veel op Beatrice en zij en de vijver tezamen, waren er bijna in geslaagd Peter te doden. Maar wat bleef daar van over, indien in het brein van Bryce Garron de zekerheid onuitwisbaar gegrift was, dat zij niet kon lopen en zijn medelijdende wroeging opnieuw was opgeleefd? Voordat hij weer begon te spreken, wist Lynne al wat er komen ging: er kon slechts één vervolg zijn En nu stond zij dicht bij hem en toch zo héél ver weg, daar aan de balustrade. In het huis achter haar stond het di ner nog steeds te bederven en Pepita stond nog steeds na te denken. Leun vocht nog steeds een strijd tegen zich zelf, een strijd van zelfverguizing die hij zou verliezen. Patricia was trots en toch ook angstig omdat zij haar laatste overgebleven zoon opgeofferd had aan Beatrice, Peter sliep onrustig Charles stond nog steeds en onbe- weeg!ijk* voor het raam van de zitka mer. Allern Beatrue was uiterst te- V'eik" droeg haar naar haar namer," tussen haar eigen verdriet door: „Wat Lynne". Bryce's stem begon weer en zij luisterde er naar als versuft, „en zij was bij kennis, maar, mijn hemel, hoe dodelijk vermoeid en afgewerkt leek zij. Maar haar verbazingwekken de moed en uithoudingsvermogen had den haar niet verlaten ik geloof, dat dat het was dat mij de genade- stoot gaf. Haar moed toen zij mij ver telde, dat het lang zou kunnen duren, voordat zij zelfs weer in haar ftoel zou kunnen rondrijden. Haar moed toen zij mij zei, dat zij wou dat ik mij vrij man moest voelen en mijn eigen weg moest gaan, toen zij haar handen opende en al die arme, ver scheurde hoop losliet, die haar steeds had doen doorvechten. Toen, Lynne", zijn stem was heel traag, „wist ik, dat ik mij nooit meer vrij zou voelen, zolang ik leefde. Ik keek toevallig naar Leon, die in de kamer was, en de uitdrukking op zijn gezicht zei mij, dat hij niets meer voor haar zou kunnen doen, maar dat ik alles zou kunnen doen". „Leon?" 'laar ogen keken verschrikt op en zij was als brandende van bin nen door de plotselinge kracht van haar afkeer voor Leon. Leon, die zijn ziel een meineed zou laten doen, zo dat hij zijn carrière kon volbrengen; die toestond dat andere levens schip breuk leden, zelfs José's levenen hij had José lief, maar niet zo lief als zijn carrière. Bryce's stem klonk door de storm van haar afkeer: „Ik heb beloofd om op Beatrice te wachten, Lynne". Er wfi iets dat haar deed zeggen. heb je dat met veel gevoel gezegd, Bryce". „Het doet er niet toe hoe ik het gezegd, heb, 't komt op 't zelfde neer". Hij stond op het punt om zijn zelfbe heersing te verliezenhij draaide zich om en staarde naar haar met zijn vlammende grijze ogen. „Begin niet met een stralenkrans voor mij te rr,a ken, Lynne; die zou mij niet pass-i. Stel jij je soms voor, dat ik zo mee gesleept word door mijn eigen gebaar, dat ik met normaal fatsoen moest rr.a ken, dat ik nu ongevoelig voor iou "geworden ben, dat ik aar je kan kij ken en je niet zou willen bezitten, zou willen aanraken, vol gloed en vol le ven en zo dicht bij lij als ik je kan vasthouden, dat ik alles wil hebben Wat je mij kunt geven, je helemaal wil be zitten? Er bestaat in mijn hart voor Beatrice niets anders dan medelijden en plichtsgevoel. T is binnen in mij niets dan een helse teleurstelling en e»-.i eselijk, nooit-ophoudend verlan gen naar jou, lieveling, maar zijn stem was zoetjesaan luider geworden en toen die zijn heftigste hoogtepunt be reikte, werd die weer zachter, „maar 't enige wat ik zeker weet is, dat Bea trice dit nooit mag weten en nooit meer door die waarheid verwond mag worden". Toen zijn stem zweeg, was de stilte van de tuin om hen heen als een paar beschermende armen. Maar nu scheen d» zon niet meer achter hem en 't vij vertje leek grijzig. Alles was uitge sproken gewordenen in Lynne's hart was de belofte, die zij San José had gedaan, als een zware steen. Zij zei en 't klonk als een futiliteit, vergeleken met de dr -fheid die in haar verbor gen was. ,,'t Schijnt dat er voor mij niets an ders overblijft, dan te verdwijnen Maar ik zal zelfs nu voor alti; in Panama blijven: zelfs dit kan mij niet naar Philip terugvoeren". Hij liet zijn blik over haar gaan en zag 't verdriet in haar ogen. En geen macht in de hemel of op aarde had hem kunnen weerhouden om op dat ogenblik haar naar zich toe te trekken haar heftig naar zich toe te trekken, om haar niet werkelijk te bezitten. Zij draaide haar gezichtje tegen zijn schouder aan en lag onbeweeglijk en voor een ogenblik was de marteling van de niet voltooide liefde even voor haar verdwenen. Toen voelde zij, dat zijn armen haar loslieten en toen zij haar hoofd ophief, kwam Max Leon uit 't huis over 't terras gelopen. Zij wist, dat hij hen zojuist had ge zien en dat hij besefte, hoeveel zij op gaven. Zij wist zijn ogen bewezen dat immers dat geen ontleedmes dat hij ooit in zijn vaste hand van chirurg hanteerde zo scherp geweest was, als 't schuldgevoel dat zijn geweten uiteen reet. En Leon liep op hen tce, terwijl mes van Beatrice Penda's chantage door zijn hart sneed, maar hij kon 't er niet uit verwijder°n. Hij was er zich van bewust dit. omdat zij haar woord had gegeven, dit Engelse meisje haar liefde, haar toekomst en zelfs haar ongeboren kinderen had opgegeven. Hij voelde zichzelf als 'een man, die aan de kerrzijde van 't leven staat. Maar zijn carrière was als een obsessie voor hem geworden en zelfs zijn eer, zelfs de liefde, werden ervoor opzij gezet. 't Leek wel alsof hij Lynne snel daar weg wilde hebben, alsof hij bang was dat de tè strak gespannen draad van haar uithoudingsvermogen zou kunnen afkn >pen, want zei: „Mijn wagen staat voor u klaar, Juffrouw C^rrick, indien u tenminste naar Santa Martine terug gaat?" (Wordt vervolgat HOLLAND FESTIVAL (slotcon- cert). Onze muziekmedewerker gaf er reeds een enthousiaste be schouwing over. Het Concertge bouworkest speelt onder leiding van Eugene Ormandy de Itali aanse Symphonie van Mendels- sohn, een lieflijke, zoetvloeiende muziek, en de prachtige sym phonie Mathis der Mahler, waar in Paul Hindemith heeft getracht zijn indrukken te verklanken van één der fraaiste drieluiken van de Middeleeuwse Duitse schilder Matthias Grunewald. Het is Hindemiths beste werk gewor den en een uitstekend staal van moderne compositiekunst, al is het dan ook al weer bijna twin tig jaar oud Zaterdag 15.50 over Hilversum II, 29S m.) ZATERDAG 25 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 700—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebeden Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 815 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Radio Philharmonisch Orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianorecital. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gevar. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Chansons. 13.30 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14,10 Gram. 14.25 Amateursprogramma. 15.00 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.40 Zang en orgel. (Tussen 16.00 en 17.45 Ronde van Frankrijk. 21.00 Gevar. mu- De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Ham mondorgel met rhythmische begeleiding. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gram. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Ronde van Frankrijk. 21.44 Gevar. mu ziek. 21.35 Actualiteiten. 21.45 Prome nade-Orkest en sol. 22.30 Wij luiden de Zondag lnl 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Rotterdams Phil harmonisch Orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10-20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 11.30 Vrouwenkoor. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tulnbouwmededelingen. 12 33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.50 Week- journaal. 14.20 Hawaian-muziek. 14.45 Dubbel-kwartet, fluit en fagot. 15.05 Ama teursuitzending. 15.35 Boekbespreking. 15.50 Holland Festival .1953: Concert gebouworkest. 18.45 Sportpraatje. 17.00 Accordeonmuziek. 17.30 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passè- partout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gra- mofoonmuziek. 21.15 Socialistisch commen taar. 21.30 Gemengd koor en sol. 22.00 „Dodenhuis", hoorspel. «22.35 Lichte mu ziek. 23.00 Nieuws. 23-15—24.00 Gram.- rr.uziek. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen. verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. Adv. I.M. DE PROEFMOBILISATIE EN DE BEDRIJFSVACANTIES De proefmobilisatie van de Derde Divisie in de eerste helft van Augustus leidt er in sommge gevallen toe, dat een werknemer zal moeten opkomen in de bedrijfsvacantie. De stichting van de Arbeid wil met het oog hierop de be trokken werkgevers in overweging ge ven, hun voor de vorenbedoelde proef mobilisatie opgeroepen personeel in de gelegenheid te stellen in een ander tijd vak zijn vacantie op te nemen

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7