Zeevaartschool nam afscheid van een gewaardeerd leraar Vierdaagse-wandelaars viel een warme ontvangst ten deel Overeenstemming bereikt over nieuwe zetelverdeling De leden van Turnlust hielden onderlinge wedstrijden Jimmy Brown en de Oranjehemden Den Burg liep te hoop De heer Zeilinga met pensioen Vele oud-leerlingen bezochten receptie Gemeente-sportdag op 1 Augustus Officiële opening van Landbouwschool "Goud" en „zilver" uitgereikt Bevorderingen op de Zeevaartschool Schouwenaars won de Helder-sportdag De heer C. Steenlage weer candidaat Schoolreisjes VAN 5TRAATEN Prachtig succes voor de Texelse ULO TDL: Ik wens U een goede reis Regeling storingsdienst Haven-Marsdiep wedstrijd op 29 Augustus In Musiswerden de benen gestrekt Betere resultaten van de Bruinvissen Behaalt Leibbrand het damkampioenschap Tussen Haaks en Ruitje R. K. Mulo-examens Het College van B. en W. Tegenwoordige raad op Dinsdag 25 Augustus a.s. voor het laatst bijeen PROGRAMMA'S kregen vlotte afwerking Julianadorp TEXTIEL80KSERS KEIZERSTRAAT 69 r~ Texel Expositie Ton de Haas Zijpe MAANDAG 27 JULI 1053 rjRIE SEINVLAGGEN, tezamen vormend de lettercombinatie „TDL", sierden het bloemstuk, dat Zaterdagmiddag in „Formosa" werd aangeboden aan mevrouw Zeilinga, de echtgenote van de alom-gerespecteerde leraar aan de Zeevaartschool, wiens tijd van heengaan „wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd" was gekomen. De aanbieding van dat bloemstuk vormde één van de talloze momentjes, die op deze drukke dag van afscheid nemen de betekenis van de figuur Zeilinga in het licht deden komen. Gedu rende vU'-en-dertig jaar heeft hij de Helderse zeevaartscholieren in de zee manschap onderricht. Verscheidene van zijn leerlingen zijn inmiddels zelf leeds met pensioen, zeer vele anderen zwalken ergens over de zeven zeeën, maar enige tientallen vonden gelegenheid, Zaterdag acte de présence te geven bij zijn afscheid. INE jongste generatie was het eerst ^aan de beurt. Alvorens de resulta ten der overgangsexamens bekend werden gemaakt, kwamen directeur, leraren en leerlingen Zaterdagmorgen ln de school bijeen om de heer Zei linga „af te duwen", en tevens afscheid te nemen van wethouder L. F. van Loo en de heer K. Valken, die even eens de Zeevaartschool verliet om een nieuwe functie in Amsterdam te aan vaarden. De commissie van toezicht werd vertegenwoordigd door de heer G. P. de Lange. De directeur, de heer J. Middendorp, kon vooraf de prachtige trofee to nen, die de roeiersploeg van de school onlangs bij de nationale wedstrijden op het Verversingskanaal te Den Haag heeft veroverd. De grote wisselbeker zal een plaatsje krijgen in de medaille kast. die als de wens der Zeevaart' scholieren in vervulling gaat ook zal worden verrijkt met het oude trouwe werkhoedje, dat de heer Zeilinga (als wij wel zijn ingelicht) dertig jaar heeft gediend.... Met enkele hartelijke wóórden richt te de heer Middendorp zich tot de heer Valken, hem een succesvolle loop baan in de hoofdstad toewensend Tegen wethouder Van Loo zei de direc teur, hoogst dankbaar tè zijn voor de toewijding, waarmee hij vijftien jaar lang de belangen van de Zeevaart school heeft behartigd. Een enveloppe met inhoud (bestemd voor de aankoop van enkele langspeelplaten) vergezel de de dankwoorden van de directeur. Wethouder Van Loo. namens het ge meentebestuur afscheid nemende van de heer G. Zeilinga, sprak zijn grote erkentelijkheid uit voor de wijze, waar* op de scheidende leraar zijn taak, die hij eerder zag als een roeping, altijd heeft vervuld. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs, dat de heer Zei linga tijdelijk in functie wil blijven, zolang zijn opvolger nog niet aanwe zig is.. fi Opk de heer Middendorp getuigde vol waardering van de samenwerking met de heer Zeilinga, die steeds kans heeft gezien, een aangename sfeer te scheppen. Een fraaie barometer (staan de op „veranderlijk"), aangeboden na mens personeel en leerlingen, zal in de woning van de familie Zeilinga te, Am sterdam een aangename herinnering blijven ahn een gewaardeerd stuk levenswerk, dat nu officieel werd af gesloten. De heer Spaans, voorzitter van de Zeevaartschool-vereniging, bedankte dè heer Zeilinga namens de leerlingen en besloot zijn vlotte speech met de vraag omtrent het hoedje.... Toen verscheen, tot vreugde van alle aanwezigen, ook de heer G. J. Grob- Voor de gemeentelijke sportdag, die op Zaterdag 1 Augustus wordt gehou den, hadden zich op 24 Juli (de slui tingsdatum ongeveer negentig deelne mers aangemeld. Zij vertegenwoordigen het ziekenhuis. Openbare Werken, de Water- en Lichtbedrijven, het raad huis, de Centrale Boekhouding, de wo- nigstichting, het onderwijzend- en po- litie-personeel. De wedstrijden, welke op de terrei nen van „Helder" hun beslag zullen krijgen, beginnen om twee uur. De da mes zijn in één groep ondergebracht, doch voor de heren zijn twee leeftijds groepen, en wel „tot en met 29 jaar" en „dertig jaar en ouder". De volgende nummers zijn op deze dag vertegenwoordigd: 100 m- (d. en h 4 x 100 m. (d en h.), kogelstoten (d. en h.), hoogspringen (d. en h.). verspringen (d. en h.), hinderniswed strijd (d. en h.. touwtrekken (elke d'enst één of meer ploegen), 400 m- (h.), 1500 m. (h.) en discuswerpen (h.) Vooral de hinderniswedstrijd belooft een attractie te worden. Behalve me dailles en gebruiksvoorwerpen ziin en- V°le bekers beschikbaar, zoals de „B. B.-beker" (beste ploegtotaal klasse ment) en de wethouder Luyckx-beker (voor het beste estafettenummer da mes). Ook zijn er wisselbekers voor de heren estafette en het touwtrekken. Men deelde ons nog mede, dat de toe gang tot deze wedstrijden vrij is. De storingsdienst van de gemeente-, water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag J. P. Agoma (Fabrieksgracht 18, telefoon 3594). Dins dag A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, te lefoon 2842), Woensdag en Donderdag W. Oostendorp (Relgerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Been straat 25, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag J. P, Agema (Fabrieksgracht 18, telefoon 8594). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen- haxen 147, telefoon 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32. telefoon 3467) en D. Gostendorp (Van Limburg Stirumstraat 84, telefoon 2452). Aan het Instituut voor de Auto handel „IVA" te Driebergen is cum laude geslaagd onze stadgenoot J. H. Keijzer Jr. ben, die zijn vacantie in het Zuiden van ons land had onderbroken om bij het afscheid van zijn vriend en oud collega aanwezig te zijn. De heer Grobben. die voor de terugkeer van de heer Middendorp na de bevrijding het directeurschap van de Zeevaartschool heeft waargenomen, riep in fijnzinnige en hartelijke bewoordingen de periode van samenwerking met de heer Zei linga in dé herinnering terug. „Als ik Zeilinga niet gekend had, zou mijn leven armer zijn geweest", aldus de heer Grobben, die zelde, dat de waarde van een mens niet wordt bepaald door de maatschappelijke wel stand, die hij zich verworven heeft, noch door de positie die hij bekleedt of door de onderscheidingen waarmee hij is beloond, maar in de wijze waar op hij zijn taak in het leven opvat en vervult. Dat laatste bepaalt de indruk, die hij op zijn medemensen maakt. Het was voor de heer Zeilinga moei lijk, op al deze goede woorden het juiste antwoord te vinden. Dat geluk te hem, op de eenvoudige en kernach tige wijze, die hem van klas tot klas zulk een gerespecteerd leraar heeft doen zijn. De gevoelens van de oud-leerlingen werden Zaterdagmiddag in „Formosa" vertolkt door de heer C. J. Brouwer, voorzitter van het comité, dat deze kleine Zeevaartschool-reünie had voor bereid. Ook zijn woorden getuigden van grote waardering voor persoon en werk van de heer Zeilinga. Zij culmi neerden in de aanbieding van het keu rig uitgevoerde receptie-album, dat met zinvolle combinatie van seinvlag gen was geïllustreerd. Het interna tionale sein „TDL", dat het aan mevr. Zeilinga aangeboden bloemstuk tooide, betekende: „Ik wens u een goede reis!'" De officiële opening van de nieuw-ge- bouwde Lagere Landbouwschool te Ju- lianadorp zal op Woensdag 28 Augustus, •3 middags om drie uur, geschieden, door wethouder L. F. van Loo, die dus zijn loopbaan als wethouder zal afsluiten met liet ingebrulkstellen van een onderwijs instelling, welke hem altijd na aan het hart heeft gelegen. De traditionele Haven-Marsdiepzwem wedstrijd van de sportclub ,,De Helderse Bruinvissen) wordt dit jaar gehouden op Zaterdagmiddag 29 Augustus. Het was maar een kleine groep Nieuwediepers, die Zaterdagmiddag met blijde gezichten van de Nijmeegse Vierdaagse terugkeerde. Bij het station waren honderden stadgenoten verzameld om de kranige tippe laars een hartelijk welkom toe te roepen. Familieleden kwamen met bloemen, stevig waren de handdrukken, klinkend de zoenen. Den Hel der mag dan een betrekkelijk kleine afvaardiging hebben gehad in de Keizer Karelstadhet staat vast, dat deze tippelaars, naast de verschil lende afdelingen van de Marine, zich uitstekend hebben gehouden en terug zien op zeer plezierige dagen. Zoals .men. .weet, werd daar in Nij- wegen slechts één Helderse uitvaller genoteerd. Dat was de heer Poeste, die reeds vóór de aanvang van de marsen veellast ondervond van een blessure en nochtans de tanden op elkaar klemde en de poging ondernam. Zijn dapper doorzetten kon helags niet met succes worden bekroond. Na de eerste begroeting bij het sta tion, schaarden de wandelaars zich achter het Stedelijk Muziekkorps, dat hen met pittige klanken via een klei ne omweg naar „Musis Sacrum" voer de, waar een kleine huldiging plaats vond. Namens de wandelsportvereni gingen „De Zilvermeeuw", „De Duin- kanters" en „De Jutter" voerde de heer J. Kuiper van de Duinkanters als ver tegenwoordiger van de NBvLO als eerste het woord. Hij feliciteerde de Vierdaagse-lopers met de door hen be haalde resultaten en stelde vervolgens de heer Himpers, de voorzitter van „De Zilvermeeuw" in de gelegenheid aan de heer Jaap W. Bakker (oud-lid van de Zilvermeeuw-familie) het gou den kruisje (voor tien maal Vierdaag se) te overhandigen. Voorzitter Him pers stak ?ün waardering ,voor deze allround tippelaar niet onder stoelen of banken en vertelde onder meer, dat het Jaap Bakker was geweest, d'e zijn vereniging het idee van een eigen tentenkamp te Nijmegen aan de hand had gedaan. De heer H. J. Lücker reikte daarna het gouden lmiisje uit aan de heer Nic. van der Pol, en het zilveren aan mej. P. Hoenson en de heren P. Sirk H. Aberson, N. van Gent en H. A. Mo lenaar. Met het uitreiken van deze De wedstrijden, welke de afgelopen week door de Bruinvissen werden ge speeld waren heel wat spannender dan de vorige ontmoetingen. Bruinvissen 2 ging te water met nog in gedachten de 111 nederlaag in. Zaandam geleden. Thans ging het tegen het Zaanse Nep- tunus 2 heel wat beter. Met de rust hadden de Nieuwediepers, dank zij Weemhoff, zelfs een 10 voorsprong. In de tweede helfl werd deze echter spoedig teniet gedaan. De Neptunianen zagen zelfs kans, hun voorsprong tot 3-^1 te vergroten. De Bruinvissen ble ven echter doorvechten en nogmaals wist Weerrihof te doelpunten. Met een gelijk spel in het vooruitzicht bleef de thuisclub aanvallen. Het fluitje van de scheidsrechter maakte echter een ein de aan de strijd voordat de Bruinvissen resultaat zagen van hun zwoegen. Bruinvissen 3 speelde tegen Nereus waarvan vorige week met 60 werd verloren. Nu was het resultaat eervol ler en kansen om deze wedstrijd te winnen waren zelfs aanwezig. Vrouwe Fortuha liet echter verstek gaan. Al spoedig na het begin schoot Wilden berg onhoudbaar in, doch de paal stond het schot in de weg- Even later over kwam hem dit nogmaals. Toen gingen de Zaankanters er vandoor en zij had den meer succes. Voor de rust namen zij een 2—0 voorsprong. Daarna wogen de partijen goed tegen elkaar op. maar een misverstand in de achterhoede van de thuisclub bezorgde Nereus het der- e doelpunt Toen kwamen de Bruin vissen nog even goed los en een hard schot van Jansen trof doel. Verder brachten zij het evenwel niet. onderscheidingen wérden uiteraard te vens de overige deelnemers gehuldigd, onverschillig hoeveel maal zij nu de marsen te Nijmegen hebben volbracht. Het laat zich begrijpen, dat de stem ming in „Musis" uitstekend was en aat telkenmale een spontaan applaus opklonk, wanneer één van de collega- wandelaars voor de „kruisjes-tafel" tr„d. Als laatste sprak nog de heer Kui per, die dank zegde aan de heer Lüc ker, die als official van de NWB steeds de belangen van de wandel- sportverenigingen behartigde. Het deed de spreker genoegen, dat de heer Lücker ook nu aanwezig was, ofschoon onze stad geen verenigingen kent, wel ke nog bij de NWB zijn aangesloten. Met de armen vol bloemen trokken hierna de wandelaars huiswaarts. In de strijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Den Helder heeft C. <J. .4. Leibbrand, na een overwinning op P. Oost en door een nederlaag van J. Beezemer, in de eerste klasse de leiding genomen. Leibbrand moet nog één partij spelen. Remise is al voldoende voor de titel. J. Beezemer dolf in zijn partij tegen J. van der Molen het onderspit door een slagzet. P. van Veen zegevierde door be ter positiespel. Bij de jeugd zetten J- Keizer en Boon hun opmars voort. De uitslagen waren: le klasse: G. Leibbrand-P. Oost 2—0, J Beezemer-J. van der Moletl 0—2, P. van Veen-M. Kwast 2—0, J. Bijl-W. Wie ren 1—1, J. van der MolenC. Leibbrand 1—1; 2e klasse: P. Arends-B. van der Heijden 0—2, P. Arends-A. Bekebrede 2—0, B. Bongers-T. Schol 2—0; Jeugdaf deling: Jt. Keizer-R. Idema 20, A. van der Heijden-F. van der Molen 2—0, J- Boon-J. Janzen 2-0, J. Boon—H. van'Gij- zen 20. Van de eerste naar de tweede klasse van de gemeentelijke Zeevaartschool werden bevorderd: H. J. Bia, N. P. Dek ker, M. de Graaf, G. H Haagmans, M. Hartog, N. J. Henneman. H. Hensen, B. J. Hermans, J. M. N. Janssen, H. G. Kiste- maker, P. A. Klaver, H K. Labrie, G. La- morée, R. Latcrvecr; M. Mantje, Fr. B. H. Mooy, C. A. Roks, J. Roosken, P. W- Scholte. J. A. Spaans, Th. G. van Straa- ten, C. Vlas, Corn. van der Vliet. J. Vries. A. A. de Waard, A. J. von Wasserthal, G. Wesscl, H. M. Zoon en H. G. Zut. Vier candidaten moeten her-examen doen, vier anderen werden afgewezen. De jaarlijkse sportdag van de voetbal vereniging „Helder", die gisteren is ge houden, heeft aan Bram Schouwenaars de eerste prijs opgeleverd. Hij legde al dus beslag od de „trainer Slotemaker-be- ker", welke in het bezit was van P. van der Neut. Deze werd nu zevende. 'Hr. Ms. fregat „Jan van Brakel" kwam Zaterdag terug van de visserij-inspectie en blijft tot 17 Augustus in Nieuwediep in verband met het zomerverlof van de opvarenden. Hr. Ms. onderzeeboot „O 21" ls Za terdag teruggekeerd van de proefnemin gen én oefeningen in de Engelse wate ren. Vanmiddag om vier uur worden Hr. Ms. „Evertsen", „Kortenaar", „Van Am-, stel" en „De Bitter" van het Smajdeel V in Den Helder terug verwacht. Het is morgen hoog water om 8.55 en 21.40 uur, en laag water om 2.55 en 15.45 uur. Te Alkmaar slaagden voor het MULO- diploma de vólgende leerlingen van de R.K. ULO-school ten Den Helder: W. Brakenhoff, H. Handgraaf, J. Koning. J. Laan, G. Luyckx, P. Minneboo, G. Plukker, G. Preyde, H. Ban, J. Settels, A. Tiimmers, W. Waelpoel, Fr. Zeegers, G. Zoon, J. Zwagerman, C. Crone, C. Dun selman, E. van Koningsbruggen, G. Lig- teringen, T. Luyckx, H. Rejhons, A. Ag- genbach, M. Brinkman, B. Hermes, G. Li- mönard, M. Orij, H. Struijke, A. de Voogd, E. Rahiand, M. Stolk en C. de Vries. Afgewezen van de 32 candidaten. |)E nieuw gekozen raadsleden hebben Vrijdagavond ten raadhuize een informatieve bespreking gehouden met de thans zitting heb* bende leden, die in de nieuwe raad zullen terugkeren. Deze officieuze raadsvergadering in de toekomstige samenstelling stond onder voorzit terschap van de lieer J. H. Smith, fractieleider van de Partij van de Arbeid. Onderwerp van bespreking was de gewenste zetelverdeling in het college van Burgemeester en Wethouders. Met instemming van alle groeperingen werd besloten, de verhoudingen in bet college onge wijzigd te laten. Wanneer dus in September de nieu we raad voor het eer tsbijeen komt, en de verkiezing van wethouders aan de orde wordt gesteld, zullen de stem men zodanig worden uitgebracht, dat het college zal bestaan uit twee wet houders van de Partij van de Arbeid en twee vertegenwoordigers van de z.g. „minderheids-fracties". De Partij van de Arbeid zal als candidaat stellen de heren P. S. van der Vaart en C. Steenlage. De candidaten van de min derheidsgroeperingen zijn de heren mr: J. Mulder (Prot.-chr. fractie) en P. Th. Luijckx (Katholieke Volks partij). Omtrent de verdeling der werk zaamheden werd nog geen beslissing genomen. Het staat dus nog niet vast, of de heer C. Steenlage het beheer over de portefeuille van Onderwijs en Visserij-aangelegenheden van de heer L. F. v. Loo zal overnemen, dan wel als enige jaren geleden zal optreden als wethouder voor Sociale Zaken en Volksgezondheid. Zoals bekend ver vult wethouder mr. J. Mulder thans deze taak. Wel werd reeds overeenstemming bereikt over de benoemingen in de commissies van bijstand (Wederop bouw en Stadsuitbreiding, Water- en Lichtbedrijven, Openbare Werken, On derwijs, Financiën, Sociale Zaken en Volksgezondheid, Algemene Zaken). Tot besluit van het seizoen heeft de Christelijke gymnastiekvereniging „Turnlust" onderlinge wedstrijden gehouden. Het werden geslaagde avonden, welke onder de deskundige leiding van de directeur, de heer A. Mooy, die werd geassisteerd door de dames Oosterveen, Dijkshoorn en De Bont, een vlot verloop haddên.. De .ïo.édstrijden werden 'met een toespraak' door de oud-voor- zipef,y'de'\eer Ptittersf gëbjféh<t: Zowel'-van de'tijde van het publiek als de dpelhetners bestónd grote belangstelling. Voor de winnaars der wedstrijden waren medailles; én diploma's beschik baar en door hét bestuur werden de adspirantjes onthaald op een lekkernij. De heer Mooy tracteerde de eerste avond de jongste meisjesgroép op een ijsje. De vlotte afwerking van de pro gramma's was niet in de laatste plaats te danken aan de jury, bestaande uit de héren Putters, Adr. van Strijen en Abr. van Strijen, en de telcommissie, gevormd door de heren Van Dijne en Pleijjier. Thans volgen de uitslagen: Dames le graad: 1. mevr. Hoekstra 368/, p„ 2. mevr. Teitsma 36 p., 3. mej. Putters 24 p.; Dames 2e graad: 1. mevr. Mooy 32)4 p., 2. mej. De Bont 32 p., 3. mevr. Oosteryeen en mevr. Pleijsjer 31Va P-, Dames 3e graad; 1. mej. Deel stra 26)4 P-, 2. mevr. Stompedissel 253/ p„ 3. mevr. Van de Valk 25 p.; Meisjes 12 tot 14 jaar: 1. Willy Kruijff 34 p„ 2. Will Kramer 33i/a p., 3. Ria de Wit 32)4 p.; Meisjes 7 tot 10 jaar: 1. Greetje van Offenbeek en Reinie Schrijver 8, 2. Martha Bethlehem 7y2; voor derde 'prijs gemiddeld 7: Tlorrie Schenk, Trijn tje de Winter, Greetje Kamp, Dory Nederveen, Ina Veenstra en Marian Bakker; het nummer hindernisbaan werd gewonnen door Ria Kaptein en Elsje Kamminga; meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Lien van. Duren 311/4 p., 2. Tru.usje Visser 30 p.; 2e graad: 1. Frouk- je Hartsuiker en Elsje Wijker 29 p„ 2. Nanny van de Burg en Cootje Koorn 28 p.; 3e graad: 1. Bertha Jans 28i/8 p., de eerste graad gemiddeld 7: Lientje Markus, Hennnie Visser, Zusje Groe- nink, Jannie van de Meer en Ria Bier steker. Jongens van 7 tot 11 jaar: 1. Addo Noë 32 p., 2. Albert de Boer 29'/, p„ 3. Bennie Jansen 29 p.: jongens van 11 tot 13 jaar: 1. Henk Bontes 29 p., 2. Nico Hopsma en André Bakker 283/ p„ 3. Wim Veugen 28i/s p.; jongens van 14 tot 16 jaar: 1. Meindert Mooy 323/ p„ 2. Simon Rus 293/ p., 3. Maarten Be- neker 29)4 P- De leerlingen van School I hebben hun jaarlijkse schoolfeesten weer ach ter de rug. Zo'n uitstapje met z'n allen in de autobus is voor hen een hoogtijdag, waarnaar zij maanden lang hebben verlangd. De vorige week trok ken de klassen 5, 6 en 7 naar het Dierenpark Wassenaar, Daarna gingen de overige klassen op reis. Klasse 3 en 4 brachten een bezoek aan Amsterdam, waar Artis bezocht werd en genoten werd van een rondvaart door de Amsterdamse grach ten, De laagste twee klassen gingen de zelfde dag een uitstapje maken, waar bij ze wat dichter bij huis bleven. Het ging per autobus naar Schoorl, waar in de ireeltuin en het Zandgat volop vermaak was. Toen naar Alkmaar, waar bij de Hertenkamp, de marmotjes (en de apen aller aandacht hadden. Nog een bezoek aan Bergen, waar in Duin- vermaak weer voldoende afleidng was en toen weer huistoe. De huidige raad komt op Dinsdag avond 25 Augustus voor het laatst bij een. Dan wordt afscheid genomen van de raadsleden, die in September niet zullen terug keren. (Advertentie Ing. Med.) 45. Jimmy Brown en meneer Bik- kebakker gingen samen regelrecht naar de bakkerij van meneer Peike Pipjes. „Er zit niets anders op dan hem in vertrouwen te nemen", had Jimmy gezegd. „Hij dient te weten hoe de vork in de steel zit en als hij dan zijn politiehond aan mij v/il uitlenen, dan zal ik proberen uit te vinden, wie het zijn, die ons een kool willen stoven .Ik geloof wel te weten, uit welke hoek de wind waait, maar het is toch beter, dat die speurhond van meneer Pipjes ons op hel spoor brengt". Meneer Bik- kebakker zei niet veel terug. Hy was diep onder de indruk van. hetgeen Jim my hem was komen vertellen. „Stel Je voor", dacht hij, „dat ze aan de KNVB gaan vertellen dat de Biggers met een ongerechtigde speler zijn uitgekomen. Dan is onze ellende niet te ovérzien" Meneer Pipjes was wel enigszins ver baasd plotseling bezoek te krijgen van zijn medebestuurslid Eikkebakker en Jimmy Brown. Op hun verzoek ontving hij hen in de achterkamer en deed hij de deur Op slot. Jimmy vertelde heni toen nauwkeurig wat er gebeurd was en dat het een zaak van het grootste gewicht was, dat zij te weten kwamen wie de man was geweest, die zich te genover Miebet als ambtenaar van het Bevolkingsregister had gedragen. Me neer Pipes knikte een paar maal en zei toen: „Ja, dat zal allemaal wel waar zijn, maar hoe denkt u, dat mijn hond u daarbij kan helpen? Die moet toch iets hebben, waardoor hij op 't spoor .van die man kan komenToen haalde Jimmy Brown iets uit zijn zak. „Dat heb ik", zei hij veelbetekenend, terwijl hij meneer Pipjes een stompje potlood voorhield. „Dat heeft-ie bij ons laten liggen". Alles wat benen had, stond Vrijdag avond op straat om te zien hoe een lange stoet kleurige lieden door de straten trok. Eromheen zwermden- en kele volijverige filmoperateurs en eén fotograaf. Dat deze laatste nijvere groep nu en dan de lens in de rich ting van de menigte stak, verhoogde duidelijk de aantrekkelijkheid van het kijken. De belangstelling was 70 groot dat het wel Ouwesunderklaas leek in de straten. Het is opmerkelijk en merkwaardig, te constateren, dat een beroep op menselijke eigenschappen als ijdelheid, nieuwsgierigheid e.d. altijd zeer be hoorlijk wordt gehonoreerd En aange zien het gilde der „Goocheme jongens" ten eeuwige dage ijverige leden zal tellen, zal het ook wel altijd zo blij ven dat „men" zich ten bate daarvan zal laten exploiteren. Het systeem werkt zeer eenvoudig maar doeltref fend je filmt zoveel mogelijk mensen, op straat, aan het werk en in hun sport of liefhebberij. Richt even de lens op een spelend kind onder het glunderend oog van de moeder en méh kan 'er van verzekerd zijn, dat straks de familie tot in de vierde graad mee gesleept zal worden naar de bioscoop, om kleine Marietje op het witte doek te zien. Ga even met het opname-apparaat naar een schoolplein en men heeft gra tis honderd reclame-agenten. Schrijf diverse verenigingen één kaartje en men krijgt ongedachte aantallen en thousiaste filmacteurs en vooral actri ces.... je kunt immers nooit weten, nietwaar. En met een grote geluidswagen als trekpleister kris-kras door de straten. Wilt U een opname van Uw zaak? Voor luttele tientjes kan zulks geschie den en als U er nog bij praten wilt, dan legt U er nog wat briefjes bij.' De apotheose was op het sportveld, waar in lange rijen voorbijtrokken de padvinders en de verkenners, de groen-zwarte kleuren van de voetbal lers en handbalsters van SV Texel, het wit-blauw van de Boys, het wit-zwart en het dubbel-wit van de gymnasten, het blauw van de gidsen, het rood-wit van de GDS-dames, het bruin van de ruiters met de donkerbruine paarden, het donkerblauw van de brandweer bij de fel-rode wagen, het wit van de rode kruiszusters tussen het mili taire uniform van hun mannelijke col lega's, en alle kleuren van de kleine meisjes van de zangklas van meester Van de Boomgaard, de zangvereniging „Con Amore" en de „Stem des Volks" en tot slot, meer indruk makend op het oor dan op het oog, een lange stoet motoren van de Motorclub Texel. In een lange sliert trok dan de kleu rige stoet door de nauwe straten van het dorp, opgepropt met mensen en de camera's snorden vele meters film weg. De camera's waren van een film maatschappij te Enschede die aldus zaken doet en de gemeente-film tegen betaling komt projecteren..,. De laatste twee candidaten van de Texelse ULO, die in Alkmaar eind examen deden, de dames Jansje Vla ming uit Oosterend en Nel Stoepker uit Eierland, hebben, door beslag te leggen op het A-diploma, de honderd procent geslaagden voltooid. 31 Candidaten, het grootste aantal, dat de ULO in haar bestaan afleverde, zijn dus geslaagd: drie voor het B- diploma en 28 voor het A-diploma, waarbij verschillenden die tevens exa men deden in scheikunde. In Oosterend is Zaterdag de jonge Texelse schilder, Ton de Haas, zo moedig geweest zijn werk aan het cri- tische publiek voor te stellen. In het knusse kleuterschooltje is het de ge hele week te bezichtigen. K,ï. GAAT WEER BOUWEN De Coöp. Vereniging voor K.I., Hol lands Noorden" is voornemens bij het gebouwencomplex te Schagerbrug nog een woning te bouwen, bestemd voor een van de Dersnnppiswör,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2