„Verklaring van Potsdam" was oorzaak van oorlog in Korea Castella-Vaatwas W. Geersen voerde Mc. Kinley naar kampioenschap blinkender vaat en zachtere handen! Nederlandse zwemploeg boekt zege op Frankrijk Om het geluk van Peter WEK DE GAL IN UW LEVER OP Prinses Asjraf niet welkom in Perzie Onverwachts bezoek van vorstin aan Diever Huid uitslag D? Sovjet-Unie weigerde samenwerking van beide landsdelen Herstel van de vrede eiste twee ja^r Snelle honderd meter van Geertje Wielema r PimPamPom en de wonderlamp Draverijen te Hilversum Omzet toto f 167.830.50 door Kittg Lessels Smokkelboteropde spoorbaan LIKDOORNS wonderoÏÏ Radioprogramma maandag 27 juli 1953 indien OOIT een beslissing noodlottige gevolgen heeft gehad, dan Is het wel 1 die geweest, waarbij Korea werd verdeeld in twee stukken onder verschil lend beheer. Weliswaar markeerde de 38ste breedtegraad volgens de door de Grote Drie opgestelde verklaring van Potsdam (27 December 1945) slechts de scheiding tussen de gebieden, waarin de verslagen Japanse legers zich aan de verschillende bondgenoten zouden overgeven, maar nog geen maand later bleek, dat de Sovjet-Unie deze lün wenste te zien als de afbakening van twee volkomen gescheiden territoria. Tjjdens een conferentie van Amerika en Rusland stelden de VS namelijk een aantal maatregelen voor om de belde landsdelen op economisch en bestuursgebied tot samenwerking te brengen Deze werden door de Sovjet-Unie alle van de hand gewezen, omdat zli In breuk maakten op het absolute gezag van deze mogendheid ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Herhaalde pogingen om met Moskou tot een accoord te komen bleven zonder enig succes, een door de Verenigde Naties Ingestelde commissie van negen landen kon alleen in Zuid-Korea algemene verkiezingen en de vorming van een natioale regering onder Syngman Rhee voorbereiden Toen deze er eenmaal was, trokken de Verenigde Naties hun troepen uit Korea terug (29 Juni 1949). Nog geen jaar later, op 25 Juni 195Ó, was de oorlog een feit. De Noordkoreanen waren tot de aanval overgegaan. AANVANKELIJK leek het, of de Züidkoreanen ondanks de morele steun van de Verenigde Naties bij Poe- san in zee zouden worden gedreven. Mede echter doordat de Amerikanen in allerijl troepen zonden, slaagden zij er in, een klein bruggenhoofd te be houden en hun troepen opnieuw op te stellen. Een landing bij Seoel leidde tot een snelle terugtocht van de Noor delijken, die tegen het eind van het jiaar zelfs tot aan de; Mandsjoerijse grens waren opgejaagd. Toen grepen de Chinezen in. MacArthur, die de si tuatie bleek te hebben overschat, werd tot voorbij de 38ste breedtegraad te ruggedreven, maar slaagde er later in, een deel van het verloren terrein te herwinnen. Sindsdien ontwikkelde zich een stellingenoorlog, waarbij met na me aan de communistische kant zware verliezen zijn geleden. In het beloop van de frontlijnen kwam weinig ver andering meer. Intussen begon men al enkele maan den na het begin van de strijd te zoe ken naar een mogelijkheid voor een wapenstilstand. Op 10 Juli 1951 begon nen te Kaesong de eerste onderhan delingen, die echter na enige weken al weer werden afgebroken. Ze wer den later nog eens hervat. In de laat ste maanden van 1952 was men einde lijk zover, dat er overeenstemming be stond over alle belangrijke kwestie» mtt uitzondering van het lot der krijgsgevangenen. De communisten wezen een voorstel van de VN van de hand, om 12.000 geallieerden te ruilen tegen 110.000 van hun eigen manschap pen. Zü eisten alle gevangenen op, die zich In geallieerde handen bevonden. \TADAT de geallieerde onderhande- laar, luitenant-generaal Harrison, een drieledig tussenvoorstel had inge diend en ook dit was afgewezen, wer den op 8 October de onderhandelingen opnieuw onderbroken. De Verenigde Naties waren het hiermee niet eens. Zo aanvaardde de Algemene Vergade- ring in November een voorstel van In- dia, om alle Koreaanse krijgsgevange nen bij het sluiten van een bestand naar huis terug te zenden onder toe zicht van een uit vier landen bestaan de commissie. Bij staking der stemmen zou een door de Algemene Vergade ring te benoemen vijfde lid de beslis sing moeten brengen. Ondanks het ver zet van de communistische landen werd dit voorstel aanvaard en de basis voor verdere besprekingen. Weer sukkelde men enige maanden door. Toen kwamen in Maart 1953 de communisten plotseling met het voorstel, om over te gaan tot de uit wisseling van zieke en gewonde ge vangenen. Op 11 April werd men het hierover eens en op 20 April werd een begin gemaakt met de ruil van 605 geallieerde tegen 6030 communistische zieken en gewonden. LUIT.-GEN. W. K. HARRISON Eindelijk succes? Op 8 Juni tenslotte werd men het te Panmoendjon over de kwestie der krijgsgevangenen geheel eens. Wie niet naar het land van herkomst terug wilde, zou volgens deze overeenkomst niet langer dan een half jaar mogen worden vastgehouden. De Züidkorea nen verzetten zich tegen deze rege ling. Zij wensten vrijlating der gevan genen dadelijk na een bestand en voortzetting van de strijd, zo men niet tot hereniging van beide delen van beide delen van Korea zou kunnen komen. Om duidelijk te maken, dat het hun ernst was, zetten zij de poor ten van enkele gevangenkampen open, waardoor 27.000 man konden ontsnap pen. Er volgden besprekingen tussen president Syngman Rhee en een spe ciale afgezant van president Eisenho- wer. Deze leidden weliswaar tot een reeks afspraken. De moeilijkheden hierover liggen echter nog vers in het geheugen. pKINSES ASJRAF, tweelingzuster van de sjah van Perzië, is Zaterdag uit Europa in Teheran teruggekeerd. Zondag is haar door haar broer ge last, opnieuw het land zo spoedig mo- selijk te verlaten, omdat zij zonder zijn toestemming en voorkennis was teruggekeerd. De drie-en-dertig jarige prinses is ehuwd met een leidende figuur van een Egyptische luchtvaartmaatschappij en heeft uit dat huwelijk drie kinde ren. Zij is vaak „tic macht achter de Perzische troon" genoemd en is er twee jaar geleden, voor haar verban ning, door Mossadeq van beschuldigd, dat zij tegen zijn regering intrigeerde. Zij wordt beschuldigd van linkse sym pathieën. De prinses arriveerde Zaterdag in cognito per vliegtuig uit Parijs. Zij kreeg van Mossadeq toestemming, het vliegveld van Teheran te verlaten. Thans is zij practisch in haar kamer opgesloten. Haar verbindingen met de buitenwereld zijn verbroken. Onverwacht verscheen Zaterdag avond H.M. de Koningin, in het gezel schap van haar particuliere secretares se, in de schouwburg van het plaatsje Diever, waar die avond Shakespeare's „Eind goed, al goed" werd opgevoerd. De verrassing en vreugde van de tone listen en het publiek waren groot. De koningin onderhield zich tijdens de pau ze met de wethouders van Diever en na afloop, onder het genot van een kop koffie, sprak de koningin met de me dewerkers. Die middag had de koningin, gekleed in het blauwe padvindstersuniform een bezoek gebracht aan het nationale kamp van het Nederlandse padvindstersgilde te Eerde, in de buurt van Ommen. De hoge bezoekster nam deel aan een groot opgezet verkenningsspel, waarvoor de opdracht luidde: „Zoek de verbor gen schatten van Piet Hein, die op het landgoed verborgen zijn". De vorstin (hier heette zij Movavedo, hetgeen be tekent moeder van vele dochteren) zocht ijverig mee. Na afloop werd in de blokhut een genoeglijke maaitijd ge bruikt De landenwedstrijd tussen de zwem' ploegen van Nederland en Frankrijk, welke Zondag te Tilburg werd gehou den, is door onze landgenoten met 45 tegen 36 punten gewonnen. Deze over winning is in belangrijke mate te dan ken aan het zwemmen van de Neder landse dames die vier van de vijf num mers voor hun rekening namen. Alleen de 100 meter vlinderslag eindigde in een Franse overwinning. Bij de heren was het resultaat juist tegenoverge steld, Daar waren de Haantjes over vrijwel alle linies sterker. Alleen de 200 meter schoolslag werd door de Nederlander Bekkering gewonnen. Op de 200 meter schoolslag dames had Rika Bruins geen tegenstand. Op het moment dat zij aantikte was de Frangaise Lucienne Cooreman nog on geveer 23 meter van het eindpunt ver wijderd. De Nederlandse meisjes Nel van Opstal en Kobie Spoor, die buiten mededinging meezwommen, waren zelfs nog aanzienlijk sneller dan Lucienne Cooreman. Odette Lusien hield de Franse eer hoog, door 100 meter in de snelle tijd van 1.24.2 te vlinderen. EIS van der Ploeg wag tegen dat geweld niet- op gewassen en tikte vier seconden later aan. De 100 meter rugslag was natuur lijk, hoe kan het anders, voor Geertje Wielema, die met haar bijzonder fraaie en soepele slag naar een tijd van 1.15.6 sec. gleed. Haar Franse rivale Marie Helene Andet liet de Chronometers op 1.17.8 sec. afdrukken. De 4 X 100 me ter wisselslag-estafette was na deze successen een „bekeken" zaak. Alleen Odette Lusien kon op de 100 meter vlinderslag de Franse meisjes enige winst bezorgen, maar dat was lang niet voldoende om de voorsprong welke Geertje Wielema, Rika Bruins en Ria Vonk hadden genomen, teniet te doen. Met 5.19.00 was de Nederlandse ploeg 10.6 sec. sneller. De Nederlanders De Vreng en Pie- ters konden op de 100 meter vrije slag niet binnen de één minuut grens ko men. Ook Eminente en Jany gleden niet zoals wij dat van hen gewend zijn, maar zy waren toch altijd nog goed voor 59.3 en 59.4, tijden welke op een 50 meter baan zelden door Nederlan ders worden gemaakt. De 100 meter Rugslag werd eveneens een Franse aangelegenheid. Geen wonder als men weet dat Bozon goed was voor 1.06.4 en de onbekende Violas verraste met 1.11,—. Korteweg had niettemin nog geruime tijd kans op een tweede plaats. Zijn eindspurt was echter te zwak en hij werd ,met miniem ver schil naar de derde plaats verwezen. Bekkering zwom een zeer snelle 200 meter schoolslag. Zijn tijd bedroeg 2.47.2 sec en dat op een zware vijftig meter baan. De Fransen Braussart en Distinquin moesten zich dan ook met een 2e en 3e plaats tevreden stellen. De volledige uitslagen luiden: Dames, 100 meter vlinderslag: 1 Odet te Lusien (Fr.) 1.24 2, 2 Els van der Ploeg (Ned.) 1.28.4. 100 meter rugslag: 1 Geertje Wielema (Ned.) 1.15.6, 2 Joke de Korte (NedJ buiten mededinging), 3 Marie Helena An- dré (rr.) 1.17.8, 4 Janny Rubingh (Ned.) 1.18.4 (buit. med.). 100 meter vrije slag: 1 Ria Vonk (Ned). 1.08.1, 2 Glnette Jany (Fr.) 1.10, 3 Lepie van Rooy (Ned.) 1.13 (bulten med.) 4 Mansje van der Putten (Ned.) 1.14 (buiten med.). 200 meter schoolslag: 1 Rika Bruins (Ned.) 2.57.4, 2 Nel van Opstal (Ned.) (bulten, med), 3 Jopie Spoor (Ned.) 3 06.8 (bulten, med.). 4 Luciene Cooreman (Fr.) 3.16.8. 4 x 100 meter wisselslag estafette): 1 Per pak 25 cent t Dubbel pak 45 cenl (Advertentie Ing. Med.) Nederland (Geertje Wielema, Rika Bruins,, Els van der Ploeg, Via Vonk) 5.1, 2 Frankrijk (Marie Helene André, Lucienne Cooreman, Odette Lusien, Gi- nette Jany) 5-29.6. Heren: 100 meter vrije slag: 1 Eminen te (Fr.) 59.3 sec.. 2 Jany (Fr.) 59.4 sec., 3 De Vrenng (Ned.) 1.00.8, 4 Fieters (Ned.) 1.044. 100 meter rugslag: 1 Bozon (Fr.) 1.06.4, 2 Violas (Fr.) 1.11.—, 3 Korteweg (Ned.) '1.11.6, 4 Schuyer (Ned 1.13.5. 200 meter schoolslag: 1 Bekkering (Ned.) 2.47.2, 2 Braussart (Fr.) 2.49.8, 3 Distinquin (Fr.) 2.51.2. 4 Arnold (Ned 2.52.3. 4 x 200 meter vr(Je slag estafette: 4 Frankrijk (Tourette, Blioch, Eminente. Jany) 9 23.8, 2 Nederland (De Vreng, Pieters, Elzenga, Ten Thye) 9.24.4. Na afloop van de wedstrijden speelde onze vertegenwoordigende waterpolo-' ploeg een wedstrijd tegen Frankrijk. De oranjebroeken behaalden een gede cideerde 6-1 overwinning. Niettegen staande felle tegenstand van de Fran sen is die overwinning geen moment in gevaar geweest. Slechte even heeft Van Gelder zijn kunnen moeten tonen op schoten van Martinaux, Padou en Jany. Maar toen had Nederland door Korevaar en Smol al een 2-0 voor sprong genomen en deze werd voor rust nog vergroot door fraaie doel punten van Bijlsma en Van Feggelen. De 4-0 achterstand was voor de Fran se ploeg aanleiding na de rust een vrij hare. en fel offensief in te zetten, dat door de solide Nederlandse achter hoede vrij spoedig tot staan werd ge bracht. Korevaar en Van Feggelen deden Nederland daarna tot 6-0 uitlo pen, alvorens Martlneaux voor het enige (verdiende) Franse tegenpunt kon zorgen. 77. Het duurde even, eer Pim. Pam en Pom ie hersteld hadden van de schrik die de plotselinge verschijning van Ali hen bezorgd had! Maar al gauw waren zij weer op de been en stelden Ali honderd en één vragen, die deze met een grijzend gezicht beantwoordde. Ali al meerr dan duizend iaarrr oud", deelde hij mee op een nieuwsgierige vraag van Pim. Ali verrgeten hebben hoe oud precies...." „Ja maar kan jij nu echt toveren?" riep Pom, want dat interesseerde hem het meest. Ali knik te. „Ali alles doen, dat meest— will n- Ali 7"i—rpen voor alles. Ali meer dan honderd jaar in dienst van emirr ge weest zijn en Ali voor alles gezorgd hebben. Maar nu Ali hierrr zh'n en Ali vindt dat heel prettig...." Pim, Pam enPom keken elkaar eens aan. Ze kon den het bijna niet geloven, maar Pim was als altijd de meest kordate en hak te ook nu weer de knoop door.„Als wij dus een wens doen, dan zorg jij dat die vervuld wordt?" Ali knikte, en de drie broertjes staken de koppen bij elkaar. Wat zouden ze wensen? C 'ukk waren ze het al gauw eens. Een Lisje, riep Pom. „Een dubbeldikke dan", schreeuw de Pam, die er ook plezier inkreeg. „Nee, ik weet nog beter, zei Pim. „Een hele ijskar, dan kunnen we net zoveel ijs eten, als we willen!" Daarop wendde hij zich tot Ali, die met een grijnzend gezicht stond te luisteren. „Ali, wü wen sen een ijskar", zei hij plechtig. „Mees- terrrs wil is wet", antwoordde Ali en FFFFttttt daar stond een prachtig ijskarretje midden in het bos. Krabben en peuteren meetel de kweel steeds erger. De hel- der vloeibare D.D.D. dringt diep In de poriën door, zui vert, ontsmet en geneest de GSNEESMIODELfEGEjp pp HUIDAANDOENINGEN (Advertentie Ing. Med.) Zaterdag en Zondag werden te Hilver sum draverijen georganiseerd. De belang stelling was zeer groot, hetgeen wel blijkt uit de omzet van de totallsator, welke t 167.830,50 bedroeg. De belangrijkste course was die om het Nederlands kam pioenschap. Winnaar werd Mac Kinley met Willem Geersen op de sulkey. S. J. van Leeuwen werd echter Madame B. tweede en M. Vergay bracht Junoschka naar de derde plaats. De uitslagen luiden (Zaterdag): Westertorenprljs, eerste afdeling: 1 Qui- tewel S. (B. U. de Jong) 1.31.3, 2 Quant a Moi, 3 Red 3talbon; w. t 1.80 (stal., p- f 1.10, 1.30, 1.80, k. f 4.30 c.c. f 5 Westertorenprljs, twee afdeling: 1 Ras- cal Hanover (H. C. ten Hagen) 1.34-5, 2 Quelia le Major, 3 Quirlna Fanfare, w. f 3.10, p. t 1.30, 2.70, 1.30, k. f 24-70, c.c. 14.80. Muntprijs, eerste serie: 1 Persimmon ~(T. ae VllegeT) 1.25-9, 2 Nike van Hollo, 3 Lina Bonnie, w. f 2.80, p. f 1.40, 2.10, 4.—. k. f 6.80, c c. f 1020. Tweede serie: 1 Nemeter B. (B. U. de Jong, 2 Nora Belwiri, 3 Nico the Saint. w. f 2.80, p. f 1.20, 2.10, 2.60, k. 1 6.—, c.c. f 10.50. Finale: 1 Otella (Th. H. Kooyman) 1.24.50, 2 Nemetor B., 3 Nike van Hollo. w. t 61.70, p. f 11.10, 1.30, 2.40, k. f 6.10, C.c. f 3.10. Schreierstorenprijs: 1 Roelina (W. H. Geersen), 2 Ria Olivier, 3 Princess Nora, w. f 1.40, p. f 1-40, 2.—, 3.60, k f 2.30, c.c. f 5.50. RijksmuseumprUs: 1 Redloff W.B. (N. Oosting), 2 O. Brewer, 3 Oeke, w. f 2.40, p. f 1 60, 3.10, 5.50, k. f 10.70, c.c. f 6.40. Beursprijs: 1 Pauline (K. Kramer) 1.24.7, 2 Queeny Dillon, 3 Parel Holland C„ w. f 3.10, p. f 1.40, 2.10, 2.40, k. f 7-40, c.c. f 5.50. Zondag: Macklnleyprijs: 1 Rosa Hol- landia (W. H. Geersen) k m.-tijd 1.35.2, 2 Quirlna Fanfare, 3 Quitewell S., w. f 1.80, p. f 1.20, 1.60, 1.30, k. t 7.10, c.c. f 4-90. Kievitsprijs: 1 Nico the Saint (C. H. Bergisch) 1.29.3, 2 Nellie's Tjamme W-B, 3 Playsier, w. f 2.90, p. f 1.50, 1.70, k. 6.60, c.c. t 5.80. Legalitieprijs: 1 Speedy Lady (B. U. de Jong) 1.40, .2 Sir Spencer, 3 Sagne d'Or. w. f 1.—, p. f 1.70, 1.40, 1.40, k. f 24.30, c.c. f 5.30, Jugglerprijs: 1 Ria Olivier (K. Kramer) 1.28.5, 2 Rita BH, 3 Peter Hanover, w. VRIJDAG is tussen Brugge en Gent een Nederlandse personenauto door een trein gegrepen en zwaar bescha digd. Het merkwaardige was, dat na de botsing, de spoorlijn bezaaid was met pakjes Nederlandse roomboter. Het kostbare goed werd direct als smokelwaar herkend en in beslag ge nomen. De chauffeur van de auto nam de benen met een tweede smokkel auto, die hem gevolgd had. Later heeft men een smokkelaar, die vermoedelijk met dit boterfeest te maken heeft ge had, gearresteerd. Eden, de Britse ministei van Buiten landse zaken, die in de VS een galblaas- operatie heeft ondergaan, Is Zondagoch tend te Londen teruggekeerd. 68) De stem hield Ineens op. Lynne draaide haar hoofd om en zag, dat de oude Spaanse dienstmaagd haar plotse ling ontdekt had en nu, onzeker, eer- zelde, met Peter in haar armen ge klemd. Zij zei heftig: „Peplta, ga niet weg, omdat lk hier ben! Kom bij mij zitten en laat mij even Peter vasthouden. Ik ben zo eenzaam zonder hem, Peppy". De oude vrouw aarzelde nog. Maar toen scheen 't wel. alsof zij niet langer weerstand kon bieden, want zij kwam naderbij. Toen Lynne een holletje In 't zand groef, zette Pepita Peter daarin. Toen keek zij toe hoe 't meisje haar arm om hem heen sloeg en hem een zoen gaf boven Op zijn hoofdje, daar waar 't verband nog een plekje open liet. t Pepita stond met haar handen op haar heupen en zij antwoordde beleefd toen Lynne vroeg: „Heeft hü goed ge slapen en zijn ontbijt opgegeten?" „Beide", antwoordde Pepita beknopt. Lynne bekeek Peter van top tot teen met een zorgelijk gezichtje: die berus tende kleine Peter, die niet zo getemd was alleen door zijn ongeluk. Peter keek haar ernstig aan en zij lachte tegen hem en probeerde om ver trouwen in hem over te hevelen door 't smalle kanaaltje van zijn wezen. „Pie pertje, heb je geen lachje voor mij over? Niet één enkel klein lachje, zèï?" Zij voelde hem een weinig ineen krimpen in haar arm. Zij keek np on ontmoette Pepita's ogen, die haar aan Staarden met een schattende intensi teit. T gehoorzamende aan 't in stinct, dat Beatrice in hem opgewekt had, wrir elde Peter zich los en be gon van Lynne weg te kruipen. Lynne's gezichtje vertrok. Pepita zag dat en opeens ging zij voor 't kind staan en hield hem tegen in zijn vlucht. Toen boog zij zich over hem heen en haar handen zetten hem weer in de richting van Lynne en zij zei: „Kijk, 't is 't kleine moedertje, dat je op de boot hier bracht. Ga maar gauw naar haar toe; zij zou je niet bijna laten verdrinken onder de rose water lelies I" En toen wist Lynne en die zeker heid roerde haar in hoge mate dat Pepita haar bondgenote was. Pepita's ogen hadden dingen in de Casa gezien, waarover zij, door haar trouw terugge houden, niet wou spreken of ze becriti- seren. Lynne keek de vrouw recht in de cl en glimlachte: en met haar glim lach bedankte zij Pepita veel meer dan woorden hadden kunnen doen. Peppy was opeens naderbij terwijl zij heel zachtjes, haast heimelijk zei: „Ik heb wel is u me», mijnheer Bryce beke ken: mijn hart heeft medelijden met uw hart en 't zijne". „Dank je, Peppy", zei Lynne, wat on- va ;t. En Peter kroop naar Lynne terug en ditmaal, helemaal écht, lachte hij terug toen zij lachte. Hij begon weer moed te scheppen; hij voelde met zijn hand je aan 't verband en zei: „Pijn!" „O, Peter, een nieuw woordLynne nam hem op schoot en hij kraaide even. ,,'t Doet nu niet meer erge pijn, wel lieveling?" Hij liet zijn hoofd zo heftig „nee" schudden, dat *t er bijna afvloog. Dit leek weer helemaal op de oude Peter, die niet geleerd had om voor enig menselijk wezen bang te zijn. Lynne vond twee rose schelpjes en zij schepten 't zand en maakten een wat scheefhangend kasteel en gebruik ten nog meer rose schelpjes voor de ramen en deuren. Aan de rand van 't water stond een koppel reiger." hun sneewwitte veren glad te strijken. „Poesjes, Peter!" zei Lynne. En in zijn hersentjes kwam opeens dat woord naar boven als een lang vergeten herinnering. En plotseling riep hij zo hard hij kon: „Poesjes!", en zijn vrolijke lach klonk ov .al op 't strand, alsof die cr op vleugeltjes heengevlogen was. En Pepita fluisterde: „Santa Maria, welk geluid in de wereld is mooier dan dat van een engelenmuziek. Fn zij hurkte neer op 't warme zand en voelde de gloed van de zon in haar oude botten doorstromen. Zij hield van de zon met heel haar hart en Peter had gelachen en voor 't ogenblik was zij tevreden. Toen Peter genoeg had van 't zand- scheppen, greep hij naar Lynne's d n- kere brii. Ér klonk een onheilspellend geluid: hij had 't montuur precies door midden gebroken. Lynne „Maar Peter I" zonder verwijt. Toch begon meteen zijn lipje te trillen en hij keek naar haar op en weer was er iets te ouwelijks, iets alsof hij op zijn hoede was, iets bangs in zijn blik, Pepita keek toe; zij zag wat Lynne ook zag: dat 't kind wist, dat hij Iets stouts had gedaan, maar niet durfde huilen. Lynne nam de gebroken bril en stopte die in haar handtasje. Toen tilde zij hem op en hield hem tegen haar aan gedrukt. Door de warmte van haar zachtheid smolt hel ijs van zijn angst weg. Openns huilde hij hartstochtelijk, alsof zijn tranen probeerden al de angst uit zijn wezen weg te spoelen. Lynne hield haar wang tegen zijn be huilde wangetjes. „Niemand is boos op je, Piepers. Niemand zal je een tik geven, Piepertje, of je in je armpje knijpen of arme, bange wezen angstig maken, schat". Peppy, die zonder schaamte haar tranen de vrije loop liet over haar ver vallen wangen, zei: „Laat hem maar huilen, dat zal hem gbed doen. Babies moeten af en toe eens huilen, maar al die weken heeft hij niet kunnen huilen". Na een ogenblik was Peter weer zich zelf, zijn tranen waren gedroogd, zijn verband weer rechtgeschoven; en hij speelde weer in 't heerlijke zand als een vogeltje dat in 't stof doet. Lynne's hart deinsde terug voor 't schrikbeeld dat dat de vrouw was, die met Bryce zou trouwen. Om half zes gaf Lynne hem weer over aan Pepita: „Ik moet nu terug naar 't ziekenhuis. Maar een andere keer, Peppy, mag ik dan nog eens terug komen naar Pescado Baai en met hem spelen?" vroeg zij. „De Pescado Baai is niet van mij", zei Pepita, zoekend in haar strandtasen er een handdoek uithalend, waarmee zij 't zand van Peter's gloeiend lijfje afveegde. Toen, merkwaardig genoeg, lachte zü en 't oude, verweerde gezicht werd veranderd tot een verbazingwek kende vriendelijkheid. „Senorita, kom terug, kom spoedig weer", zei zij, büna onhoorbaar. „Dank je, Peppy". Lynne tilde Peter op en hij duwde zijn neusje tegen haar wang en maakte dat gekke geluidje, net als 't springen van een kurk. „Wat een dikke zoen, liefje!" lachte zij en toen beloofde zij' „Ik kom gauw terug. Peter". Toen zü terugliep raar de Santa Martine. voelde zü zich getroost door dat uurtje met Peter en Peppy. (Wordt vervolgd.) f 2.20, p. f 1.60, 2.80, 4.60, k. t 5.20, C.« f 7—, 1 Mac Kinley (W. .H Geersen) 1. 24.3, 2 Madame B„ 3 Junoschka, w. f 1.50, p. f 1.10, 1.20, k. 1 2.30, c.c. f 2 90. Gratie Hanoverprijs, eerste afdeling: 1 Marum's Gregor (T. A. v. d. Veen) 1.30, 2 Otto H. 3 Quick Boy, w. f 34.90, p. f 6.10, 2.70, 1.80, k. f 40.30. e.C. f 6.70. Gratie Hanoverprijs, tweede afdeling: 1 Pepsi Cola (J. v. Leeuwen Jr.) 1.29.1, 2 0. Brewer. 3 Peter Chestnut, w. f 4.60, p. f 2.20, 3.20, 4.90, k. f 8.10. C.C. f 8.10. Illustfe Hanoverprijs: 1 Elite Rose (m. Vergay) 1.25.7, 2 Norbert M., 3 Lary Zo- ra, w. f 5.10, p. t 2.50, 4.80, k. f 25.70. c.c. f 4.50. Duteh Hannoverprijs, eerste afdeling: 1 Nemetor B. (B. U. de Jong) 1.24.5, 2 Qui Hollandia G-, 3 Prof. Heny, w. f 5.—, p. f 1.30, 1.30, 2.10, k. f 11.20, C.C. l 8.20, Dutch Hanoverprijs tweede afdeling: 1 Oosting's Lieveling (W. Leeuwenkamp) 1. 25.2, 2 Ovuedo A., 8 Pretty Polly, w. f 3.50, p. f 1.80, 2.70, k. f 6.—, c.c. t 4.80. Weg met onhandige llkdoornrtngen en ge- raarltjke scheermesje». Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pt)n weg la 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezul- rerde wonderolie. Jodium en het pijnstillend# benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Llkdoornmlddel van L L86 b' spaart U veel ellende. (Advertentie Ing. Med.) DINSDAG 28 JULI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Ka merorkest. 12 00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.25 Idem. 13.33 Amus.muziek. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Gram. 15.00 Idem. 15.30 „Ben Je zestig?", 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Jhr. Mr. Th. K. M. J. van Sasse van Isselt: „Nationaliteit in Nederland en de Overzeese •Rijksdelen". 18.00 Hammond orgel met rhythmische begeleiding. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19 00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 „Die Zauberflöte", opera, 22.05 „Giuseppe Rivella, een Romeins kellner", causerie. 22.15 Vi£bl en piano. 22-45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7,50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 700 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35. Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de ze ken. 11.30 Tenor en plano. 12.00 Lic te muziek. 12.30 Land- en Tulnbouwmcde- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12 40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededc ï- gen of gram. 13.20 Lichte muziek. 14 00 Amerikaanse muzlek-kaleidoscoop. 14 30 Cabaretliedjes. 15.00 Radio Philharrri'i- nisch Orkest en soliste. 15.45 Gram. 16 30 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17 50 Gram. 18.00 Nieuws. 18 15 Pianospel. 18 25 „Paris vous parle". 18.30 R.V.U.: Ir. J. Volmuller; „Internationale techni cHe hulp: Internationale technische hulp van de Verenigde Naties in Bolivia". 19 00 Fanfare-Orkest. 19.20 „Van Groenlanders en Eskimo's", causerie. 19.30 Bas en plano. 20.00 Nieuws. 2005 Weense mu ziek. 20.45 „Om een bagatel", hoorspel 21.50 Lichte muziek. 22.25 Mededel'ngen. 22 30 Buitenlands overzicht. 22.45 Gram. 23-00 Nieuws 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Weense muziek. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardig/ CARTER S LEVERPILLETJES om die Utet gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Eer plantaardig z: iht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter LeverpilletJea (Advertentie Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5