Stad en omgeving x Aan de Lorentzstraat herleeft de oude circussfeer Jimmy Brown en de Oranjehemden Kroosduikers 2 behaalde in Den Helder de kringtitel Stoker brak carrière van integer zakenman Miss JONELLY met trapeze-stunts VAN STRAATEN IN HET KORT Ook eerste zevental dfilf het onderspit ja» jS Malversaties aan de Rijkswerf Mullens brengt uitgebreid en goed programma Middenstandsexamen Beiaardconcert Geen voorrang verleend Tussen Haaks en Kuit je TEXTIUBOKSEKS KEIZERSTRAAT 69 Hoe de postduiven vlogen Dakbedekkingsmateriaal verduisterd Examens Bruinvissen 3 met 5-0 verslagen ?1J hêBbeit zittt eöitér rartiet van zjjn ^er om zjjn zaak coute que Damnieuws van „R.O.E." DE bekende mars uit „The greatest show on eartlT' werd gister avond de openingsvoorstelling van het „Cirque Géant" ingeleid. Deze ouverture was met de grote circusparade voor de pauze het enige, dat Jos Mullens met Barnum and Bailey gemeen had. Het tvas een echt ouderwets circusprogramma een uitgebreid „paardenspul" met welverzorgd variété-iverk ter afwisseling. De familie Mullens houdt het vak bij en zorgt voor de toekomst. Dat zagen we aan „Gabriel en Ger- maine", jong, lenig en thuis in de piste. Dat worden met de jaren steun pilaren van het bedrijfwelks oprichter en directeur onlangs zijn zilve ren jubileum vierde. MOG altijd maakt de oude crack Ot- to Schumann deel uit van de trou- pe. Zijn stempel ligt op alle paarden- dressuur en hij blijft bij alle hippische nummers de onvervangbare man ach ter de schermen. Willy Mullens en zijn met een zoon uit het Strassburger-ge slacht getrouwde zuster José treden met een keur van paarden uit de beste stoeterijen op als zijn veelbelovende leerlingen. Het lijdt geen twijfel, dat het circus Mullens in dit onderdeel van de oorspronkelijke circuskunst een uit gebreid en welverzorgd programma biedt. Sedert wij het circus Mullens de vo rige maal in Den Helder zagen, zijn aan weerszijden van de piste in de grote viermasttent podia geplaatst, waarop gelijkwaardige nummers wor den uitgevoerd terwijl het zaagsel tot rust kan komen. Keurige demonstra ties van lenigheid en lichaamsbeheer- sing worden daarop door de jongere Mullens-generatie ten beste gegeven- De voet-jongleuse Hella Hodgini goo chelt met ballen, kisten en een levens grote pop, terwijl een jongleurs-echt paar komische stunts op het andere podium vertoont. „The Burketts" bieden een soms adembenemend luehtnummer aan de vliegende trapeze, maar nog hoger in de nok van het circus tonen de dames Lydia en Jonelly prachtig beheerste staaltjes van trapeze-techniek. Lydia werkt haar nummer af in de stijl van knap-afgewerkte veredelde gymnastiek, maar Jonelly doet de toeschouwer versteld staan door haar gedurfde toe ren, hangend aan haar tenen en zelfs aan de hielen. Gracieus en geestig was het ontre den van de koorddanseres miss Rosel- !i. op de strakgespannen staaldraad, die haar voldoende grond onder de sterke voeten gaf om sprongen van een halve meter hoog te maken. De clowns, die stormen van applaus hadden moeten ontketenenslaagden er nauwelijks in. h°t. publiek aan het lachen te mak-m.- P"t lukte Napoleon be'er. de ..or.be- r"dbarè. Corsicaanse ezel", die het.irr'd- dèlnunt vormde van een vermakelijk nummer. De openingsvoorstelling werd beslo ten met het dynamische ontreden van een elftal dat onder de exotische be naming „Ben Ahmed Timenon Troupe" Op de eerste dag van de midden standsexamens te Schagen werden 81 candidaten geëxamineerd63 behaal den het diploma, w.o. uit onze om geving: B. Bakker te Den Burg; M. F. H. Boogaard, E. Dalhuysen, A. Hoornsman, Jac. Hunneman en mevr. Konijnendijk te Den Helder; D. Flap per te De Koog; Mej. G. J. Geerligs, mej. L. T. Geerligs, K. Gouma, mej. G. C. Hollander, C. J. Janson en mej. C. M. C. Komen te Anna Paulowna; F. H. de Groot te Breezand; mej. T. Hoogschagen te Julianadorp. Op het klokkenspel van het Monu ment Nederlands Reddingwezen ver zorgt de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, Donderdagavond van acht tot negen uur het volgende concert: 1. Waar eens de zeemeeuw vloog (Richard Hol), 2. Solitude sur la Mon- tagne (01e Buil), 3. a. Als het klokje klingelt (Jos Backers), b. Limburg, mijn vaderand (Henri Tijssen), c. He melhuis (Emiel Hullebroek), 4. Sonate C-dur (Mozart), 5. Spaanse dans 2 (Mo- ritz Moszkowski). De Helderse garagehouder J. J. S. stond gistermiddag voor de kanton rechter, omdat hij, met zijn bestelauto rijdende in de Jonkstraat, geen voor rang zou hebben verleend aan A. Th. P. uit 't Zand, die met zijn personen auto uit de Van Hogendorpstraat kwam. Beide heren waren het ter zitting lang niet met elkaar eens, maar toen nóg een getuige was gehoord achtte de ambtenaar van het O.M. voldoende termen aanwezig om 20 of 10 dagen tegen S. te eisen. De kantonrechiv- vonniste daarop conform. Hr Hs mijnenvegers „Westerschel- de" en „Zuiderdiep" keerden gisteren uit Terschelling in Nieuwediep terug. Met bestemming Terschelling ver trok Hr Ms „Orkaan". Het is morgen hoog water om 10.15 en 23.00 uur, en laag water om 4.20 en 17.15 uur. De temperatuur van het zee water was 17,2 graden Celsius. (Advertentie Ing. Med.) Eén dér vele paardennummers van het „Cirque Géant" wordt waargenomen door Henry Mul lens, die voor deze gelegenheid in een fraai cowboycosluum ge kleed gaat. alle mogelijke buitelingen en sprongen maakte onder het uitstoten van aller lei enthousiaste klanken, menselijke pyramides bouwde en tenslotte als één man ging staan op de beide benen van de oersterke aanvoerder. Dit spectacu laire nummer vormde een der hoogte punten van het programma, dat nog driemaal wordt uitgevoerd: hedenmid dag om drie uur," hedenavond om acht uur en morgenavond "om acht üür. Wij plaatsten nog niet de postdui- venberichten van „Victoria". Met de jonge duiven van Mons werden de volgende resultaten behaald: Goossen 1 en 38, Van Leeuwen 2 en 33, Tijde- man 3, 9, 14, 18, 28 en 30, Steijn 4, 11, 20 en 34, Hubregtsen 5, 8. 25 en 32, Slot 7, Verbokkem 10, 21 en 35, Riewers 12 en 36, De Boer 13 en 16, Bruinink 15 en 31, Riemers 17, 22 en 27, Slijkerman 19, Duinker 23, Kra mer 24 en 29, Van de Wal 37, Makelaar 6 en 26. De oude duiven kwamen van Orle- ans. De uitslag was: Makelaar 1, 10 én 14, Steijn 2, 3 en 15, Kramer 4. Boer 7, Bruinink 5, 6 en 8, Riemers 9 en 13, Slijkerman 12, Heijblok 16, Bregman 11, 17 en 18. Tegen vijf betrokkenen die Maandag vóór de Alkmaarse politie-rechter mr V. d. Wall-Bake verschenen werden vrij hoge geldboeten, geëist omdat zij zich hadden schuldig gemaakt aan ver duistering en heling van 5 rollen dak bedekking, die bij het behandelen van daken op de Rijkswerf „uitgespaard" waren. W. H„ A. P. cn H. v. N. uit Den Hel der werden respectievelijk veroordeeld tot f 150,subs. 60 dagen, f 60,subs. 30 dagen en f 120,subs. 60 dagen plus een "voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De Amsterdammers J. B. cn G. J. J. S. kregen t 80,of 40 dagen en f 50, erf 25 dagen. Bij elkaar dus f 420,Voor vijf rol len asphaltpapier wél duur betaald C. de B. uit Den Helder die dranken op een fiets had gezeten werd als recidivist veroordeeld tot f 100.of 30 dagen plug een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juvcntute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De speeltuinvereniging afdeling Visbuurt organiseert vanmiddag voor de kinderen (van zes t/m twaalf jaar) wedstrijden in de speeltuin. Ter aanvulling van de gisteren ge publiceerde opgave zij nog medëge-'' deeld. dat de heren P. Palmkoeck en J. Valkier zijn bevorderd van tekenaar B 2 tot tekenaar B 1 bij de Bewape- ningswerkplaatsen. 47. Jimmy besloot niet op de komst van meneer Bikkebakker te wachten. Die was trouwens de weg al lang bijs ter geworden. Hij belde aan en wachtte. Een juffrouw deed open en vroeg nog al argwanend wat hij wenste. „Uw man," zei Jimmy, „heeft iets verloren en ik stel er veel prijs op, hem dit per soonlijk te overhandigen." De juffrouw deed de deur nu wat wijder open en liet Jimmy binnen. „Gaat u maar mee." zei ze, „hij zit in de achterkamer, maar we hebben bezoelf." Jimmy antwoord de, dat dit "helemaal niet erg was. „Ik moet hem alleen maar wat overhandi genHet volgende ogenblik stond Jimmy in een kamer waarin zich drie manspersonen ophielden. Twee ervan kende Jimmy heel goed. Het waren Dirk Dreun, de trainer van De Biggers, Dries Drabbeldruif, de middenvoor van het eerste en de derde man moest dus Willem Dreun zijn, de broer van Dirk. De onverwachte verschijning van Jim my Brown in dit milieu, liet niet na enige ontsteltenis te veroorzaken. „W-w-a-t h-h-eeft dit te betekenen?" stamelde Dries Drabbeldruif. En ook Dirk Dreun keek, alsof hij zo juist een tube tandpasta had ingeslikt. Jimmy haalde het stompje potlood uit zijn zak en overhandigde dit aan Willem Dreun. „Toen u gisteren wederrechtelijk mijn huis is binnen gedrongen en u met een laf smoesje mijn huishoudster probeer de uit te horen, hebt u dit potloodje per ongeluk verloren. Hier hebt u het tê- rug." Jimmy zweeg en keek tegelijker tijd Dirk Dreun en Dries Drabbeldruif doordringend aan Bij de te Alkmaar gehouden exa mens, afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Praktijkdiploma's, slaagden: voor moderne bedrijfsadmi nistratie de heren N. J. Luyt en J. D. Steeman, voor boekhouden de heer F. van Dongen. In Den Helder slaagden voor het di ploma boekhouden de heren J- F. M. Berkhout, F. M. Luyckx en F. van Dongen, voor Engelse handelscorres pondentie slaagde de heer T. Bier steker. Bij het in Nieuw-Guinea ge houden boekhoudexamen slaagde de heer S. van der Laan. Allen waren leerlingen van het instituut „Mercu- rius". De Kroosduikers- die gisteren in Den Helder voor de competitie kwa men spelen, hebben een fortuinlijke avond gehad. Begunstigd door uit stekend poloweer zag hun tweede zevental kans, via een 50 overwin ning op Helderse Bruinvissen III, kampioen te worden van de kringpolo- competitie. Het eerste liet dit niet op zich zitten en verschalkte Bruin vissen I met 60. Zoals wij gedurende het gehele sei zoen reeds hebben gezien, zijn de Bruinvissen blijkbaar niet meer in staat een zevental op de been te bren gen, dat zich met de teams van de andere verenigingen kan meten. De Kroosduikers daarentegen komen er steeds beter voor te staan. De ploegen, die zij te water laat gaan, zijn meestal behoorlijk voor hun taak berekend, terwijl zij voorts het voordeel heb ben (door de vele tornooien en com petitiewedstrijden in Den Helder) het veld bij de Dijk reeds net zó goed te kennen als hun eigen terrein in de Zaan. Kroosduikers IIBruinvissen III toonde een spelbeeld met de Zaankan- ters van het begin af in het offensief. Op het handje, balletje over, door slaan, het gaat de Kroosduikers alle maal even gemakkelijk af. En wan neer daar dan een oude rot als Jan Siedenburg aan het twee meteren uiterste verdedigd en .hadden zeker eeti 'tegenpuhtje verdiend. Het eerste Zevental der Bruinvissen bracht het er al' niet veel béter af dan het derde. Met 6-0 moesten onze stad genoten zich tegen hun oude rivalen gewonnen geven. De kansen die zij kregen werden steeds teniet gedaan door onzuivere treffers tegen de paal of lat. En natuurlijk moeten wij eigen lijk in de eerste plaats keeper Kalf noemen, die de bal uit de goede scho ten telkens op fraaie wijze keerde. Van de Water stak daarbij gisteravond wel af. Gemist werd Tijsen, die wel raad weet met een doorknede tweemeter man als Siedenburg is. De Bruinvissen zullen nu stellig Vrijdagavond in Zaandam tegen Nep- tunus proberen, eens een overwinning of een gelijk spel uit het vuur te sle pen. De voormalige stoker aan het marincarsenaal S. B., die Dinsdag voor de Alkmaarse arrondissementsrechtbank verscheen, had door zijn malversaties in dienst van de tijkswerf niet minder dan zeven personen, waaronder een voor aanstaand zakenman uit Den Helder, in zijn val meegesleept. In de loop van de laatste drie jaren had hij zich aan verschillende verduisteringen schuldig gemaakt, en de goederen die hij op deze wijze in zijn bezit kreeg getracht aan anderen te verkopen. Het voornaamste aspect van deze rechtszaak, waarvan de behandeling ruim drie uur duurde, was echter dat hij de ex-vennoot van de kolenhandel B„ de heer A. B. uit Den Helder bewogen had om bij zijn leveranties aan de rijkswerf kleinere quanta te leveren, dan administratief vastgelegd was B„ die tevens met het in ontvangst nemen van deze leveranties belast was en in zoverre dus een vertrouwensfunctie aan de werf genoot, wist B. te bewegen dit spelletje zo lang te spelen dat in de loop der tijd een bedrag van ongeveer f 5000 „uitgespaard" werd, hetgeen leverancier en stoker samen deelden. Doordat de onbetrouwbare stoker zich echter aan nog meer diefstallen schuldig maakte en daardoor tenslotte gesnapt werd, was deze affaire, waarbij de carrière van een overigens volkomen integer en sociaal voelend zakenman met één slag gebroken werd, aan het licht gekomen Dit kwam wel in het bijzonder tot uitdrukking in het requisitoir van de Officier, mr A. W. Holsteyn dat zoal niet op 'een pleidooi geleek, maar waarin toch wel in het bijzonder de tot dan toe uitstekende reputatie van D. B. gereleveerd werd. Hij zag ver dachte als iemand, die onder druk eenmaal „ja" had gezegd en toen (Het woord „chanteren" werd tijdens de zitting geen enkele maal genoemd) hiermede moest doorgaan. „Deze man".-aidus~,4e,.. Officier, is JE®*1 mé», .het slachtoffer geworden zijn ijver om zijn zaak coute que coute omhoog te werken. Gezien.: de omstandigheden en het feit dat ik er van overtuigd bén dat verdachte opgelucht is dat deze zaak is uitge komen geloof ik dat wij hier het be lang van de persoon in kwestie eer der in het oog dienen te houden dan dat van de benadeelde, in casu de Staat der Nederlanden. „Overigens ben ik er van overtuigd" vervolgde de openbare aanklager, „dat de overige vennoten van deze kolenhandel ze ker niet vrijuit gaan. Zij hebben van deze onoirbare transactie kennis ge had". Mr Holsteyn liet zich nog niet definitief uit of hij tegen genoemde vennoten die niets hadden gedaan om hun mede-vennoot van zijn opgedron gen voornemen af te brengen alsnog een vervolging zou instellen, al liet hij dit wel doorschemeren, zijn eis IliiS liliii OUDJES. TJW Gradus zal nooit de beide oudjes vergeten, die hij vroeger van zeer na bij kende. Zij was een zeer aardig vrouwtje, wier totale liefde werd gebezigd aan haar kanarie en haar man, een rustige kerel, die in zijn beste tijd groot en sterk was en dolle streken moet hebben uitgehaald. De jaren hadden aan het twee tal geducht geknaagd. Hij liep dagelijks kastanjes te zoeken, die hij, thuis ge komen, voor de poes op de vloer wierp. Want hij had jonge katjes, die gek wa ren op rollende voorwerpen. Maar verder was er weinig vertier, ofschoon hijzelf de kunst van het lezen en schrijven verstond en aldus enigermate besteding vond voor zijn vrije tijd. Geluk kig maar, want hij was geeri oud-zeeman en hetd daarom geen behoefte om hele dagen aan het water te slijten. Maar het was zijn vrouw Dat pittige, gepruikte wijf je, dat machtig snel haar huishoudentje regelde en daarna wat na-klungelde en lief was tegen het pietje, dat in zijn kooitje kleine ge- Mdjes maakte. Zij kon 'niet lezen en niet schrijven. Ge moet uw stukjesschrijver geloven: deze mensen waren niet ongelukkig, werkelijk niet, doch aan echt plezier, hadden zij weinig meer dan het jaarlijkse uitstapje met de ouden van dagen. Maan den tevoren verheugden zij zich daarop en de dag zelf was voor hen 'n groot feest. De jongere mensen kunnen zich dat wellicht niet in denken: heel begrijpelijk, want zij zijn aan uitgaan gewend en zij vinden in elk apartigheidje voldoende mogelijkheden om eens uit de band te springen. Met oude mensen is dat heel an ders, zelfs al hebben zij het, wat zij noemen: goed. Een gemakkelijke stoel, een etentje en een drinkentje, een pijpje, waar rook uit öp-kringelt Dit stukje ter inleiding van de autotocht voor de Helderse oudjes, welke op 19 Augustus wordt gehou den met Amsterdam, Schip hol en 't Gooi in de route. Om dit uitstapje te kunnen verwezenlijken, wordt mo menteel hard gewerkt. Er wordt voor gecollecteerd en huis-en-huis aangebeld. Verleden jaar waren voor de organisatoren de resulta ten van de voorbereidingen sneu, want ondanks alle actie waren de opbrengst "an de inzameling en de gemeentelijke subsidie niet voldoende om de uilgaven té dekken. Waarde. 'Gradia- nen, dit moet anders. De collecte duurt toten 'met Zaterdag 1 Augustus. Op deze laaste dag wordt de straatcollecte gehouden. Toont u van de prettige kant! LUCIFERS HE heer Pronk, Kroon- straat 20, is een vrien delijke man, die gaarne goed doet. Hij schreef uw Gradus ,dat hij enige tijd geleden een advertentie las, waarin een verzamelaar „luciferdoosjesmerken" te koop vroeg. Welnu, de heer Pronk is in het bezit van zeventig mooie merken, wel ke hij gratis afstaat aan de eerste verzamelaar, die bij hem langs komt. 't Is mooi aangeboden. PUNTEN MIEMAND dient te kort te worden gedaan. In het verslag over de onderlinge wedstrijden van de Christe lijke gymnastiekvereniging „Turnlust" is evenwel een foutje geslopen, dat rectifi catie verdient. Er werd mel ding gemaakt, dat mej. Put ters in de eerste graad 24 punten had behaald. Dat moest zijn: 34 punten. Ieder het zijne meent Gradus. VERBODEN CINDS lang is het een nor maal verschijnsel, dat de mensen voor de rechter tre den met een gezicht, d't uitdrukt: „Tegenwoordig mag niets meer!" Zij zijn verontwaardigd, want zij hebben geen voorrang ver leend en aldus een aanrij ding veroorzaakt; zij zijn boos, want je mag niet eens met „losse handen" fietsen, en zij wisten niet, dat hun achterlichtje niet brandde. „Toen ik van huis ging brandde het nog!" Nu wil deze Gradus niet beweren, dat al die luiden jokken, doch wel is het hoogst merkwaardig, dat ZÜ immer een verdediging ge reed hebben, al ligt de schuld er nog zo dik Op. Cornelis Z., veehouder te Texel, is overigens een uit zondering. Hij had in de duinen (zijn eigen, gepachte grond) eieren van zilver meeuwen geraapt. En dat is verboden. Achter de groene tafel toonde men begrip voor zijn verweer, zich van geen kwaad,bewust te zijn geweest. Het vonnis luidde: schuldig zonder straf. Het geen Cornelis Z. zeer ver heugde. Minder blij was de vishandelaar J. J. J. Z. uit Den Helder, die de Arbeids wet had overtreden. Hij werd voor een dergelijk feit al eerder beboet. Ditmaal kreeg hij f 8 of 4 dagen. VACANTIE JJUlSVROUWEN, weest attent! Van 3 tot en met 16 Augustus is de vacantie v-stgesteld voor de melk- slijters. Dat betekent dus, dat gedurende veertien da gen, geen melk wordt be zorgd) Natuurlijk is er een regeling. Verdeeld over de gehele stad worden posten uitgezet; hierdoor wordt voorkomen, dat de consu menten lange afstanden moeten afleggen. Ge doet er dus goed aan, moeders, uw melkslijter te vragen, waar u het beste uw melk kunt gaan halen. In elke melk handel zijn bovendien lijs ten opgehangen, die alle bij zonderheden bieden. Ook de bakkers gaan er uit; van 3 tot en met 12 Augustus en van 17 tot en met 26 Augustus, in twee groepen dus. Er wordt in deze perioden geen brood bezorgd. De bezorgers ver tellen thans graag, welke zaken wèl geopend zijn en welke standplaatsen het dichtst bij zijn. Men wordt verzocht verpakkingsmate riaal mee te nemen; bij de standplaatsen is brood ver krijgbaar van tien tot één uur. Het behoeft geen betoog, dat de consumenten de melkslijters en de bakkers de volle medewerking ver lenen. SPORTDAG J7EN klein bericht voor de belangstellenden voor de gemeentelijke sportdag, die Zaterdagmiddag om twee uur wordt gehouden. Deze kijkers moeten namelijk niet op het terrein van Hel der, doch op het veld van HRC zijn. Daar worden de wedstrijden nu georgani seerd, zodat het aanbeve ling verdient, dat behalve de belangstellenden ook de deelnemers déar verschij nen. Op het terrein van HRC dus. Noteert ge deze wijziging, Gradianen? tegen verdachte was 12 maanden ge vangenisstraf waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd v.an 3 jaar en aftrek van de praeventieve hechtenis. Voor zover dit het onvoor waardelijk gedeelte gold. VERDEDIGING Mr dr C. Berkhouwer, die optrad als verdediger van D. B. beschreef het karakter van zijn clënt als dat van een buitengewoon harde werker die leefde voor zijn zaak en zijn ge zin. „Hierdoor is hij er in geslaagd" aldus pleiter, „een zaak op te bouwen waarvan hij tot voor kort de leiden de figuur was. Doordat hij geen weerstand heeft kunnen bieden aan het herhaald aandringen van iemand, die bewéerde dat hij dringend geld nodig had voor zijn gezin, is deze loopbaan voor goed afgebroken. Zijn medevennoten hebben hem uit de zaak verwijderd...." TWEE EN EEN HALF JAAR GEVANGENISSTRAF Tegen de stoker S. B. werd we gens zijn aandeel in deze malversa tie en het verduisteren van een pris makijker, micrometer, toerenteller, een partij zinkplaten en enkele an dere artikelen een gevangenisstraf van twee en een half jaar gevorderd. Adriana B. zijn vrouw, die volgens de over haar uitgebrachte rapporten nu ook niet een bepaald ingetogen léven leidde hoorde wegens het feit, dat zij het bedrag (ongeveer 2800.— dat naar aanleiding van deze illegale transactie met gedeelten door haar in ontvangst genomen was 8 maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. „Het is niet mijn gewoonte" aldus de Officier, „om in dit soort gevallen ook de echtgenote van een verdachte te dagvaarden. In dit geval echter, waar buitengewoon ongunstige rapporten over deze vrouw zijn uitgebracht meende ik echter dat dit zeker wèl op zijn plaats was". MEINEED? H. M. T., eveneens uit Den Helder, die de gestolen prismakijker onder zijn berusting had gehad teneinde deze te verkopen hoorde een boete van 100.of 30 dagen tegen zich eisen evenals mevrouw B. L., een vriendin van de vrouw van de stoker die onder meer de genoemde toerenteller in haar bezit had gehad. De zaak tegen de 31-jarige koopman G. P. van B. uit Alkmaar tegen wie aanvankelijk een boete van 75.— of 25 dagen, werd gevraagd, omdat hij zonder voldoende te informeren naar de herkomst van de (gestolen) partij zinkplaten, deze toch had vervoerd, kreeg in zoverre een onverwacht as pect, dat diens verklaringen later niet geheel bleken te kloppen met die van de transportarbeider Chr. A. V. uit Den Helder, die als laatste was gedag vaard. De stoker S. B., die thans yoor het getuigenhekje moest verschijnen gaf tijdens de laatste behandeling de rechtbank aanleiding tot het besluit van terugverwijzing naar de rechter commissaris voor nader onderzoek. Het is niet uitgesloten dat door G.P. van B. of door de stoker S.B. in deze zaak meineed werd gepleegd.... De verdediging in deze gedifferen tieerde rechtszaak werd waargenomen door Mr W. Vestering, mr L. K. F. Schuitemaker en mr dr C. Berkhouwer die in hoofdzaak op juridische gron den vrijspraak of strafvermindering bepleitten. Uitspraak over veertien dagen. In de onderlinge competitie van de Christelijke Damclub „ROB" speelde E. Molema tijdens de jongste club avond twee partijen tegen Tj. Kraak, welke hij beide won. Vink speelde'te gen Benjamin D. van Leeuwen, die weliswaar goed partij gaf, doch toch het onderspit moest delven. De Boer behaalde de volle winst op J. Kraak. De partij om de bovenste plaats ein digde in een overwinning voor Jt Kei zer, die G. Post tegenover zich had-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2