In Garderen leren kinderen wat „thuis" betekent Voor strand en zonnebad A us tralië-am bassadeurs die verdwijnen Nieuws uit Wieringen Dertig jaar Lichthoeve-arbeid Het levenswerk van twee verpleegsters Wie bezetten straks wethouderszetels Radio-reportage van trekkers-werkkamp RODE BESSEN DEDEN HET GOED Weekoverzicht veiling Bangert en Omstreken Hippolytushoef „Wieringer Kermisrit" „De Luchtpost" nam deel aan Bondsvlucht Koola en Kookaburra bleven populair OTTENBROS won derde Ronde van Wieringen Scheep vaa rtberich ten Spijkerpantalon niet °p het sebied van de badpak- voor iedereen geschikt strijdzwemsters practische nooit de zomer IS begonnen met ecn verandering. Zij beoefenen DINSDAG 4 AUGUSTUS 1953 Van onze speciale verslaggever AAN EEN.SMAL en eenzaam weggetje in Santpoort stond dertig jaar geleden een oude boerderij leeg. Zij stond er al vele jaren en er waren ook al vele bewoners in geweest, maar de laatste had het boerenwerk niet kunnen volhouden; de koestal stond leeg en in de paardenstal speelden de muizen. Je zou je schamen als boerderij, dat het zo ver met je moest komen. Toen verschenen twee jonge, enthousiaste, verpleegsters, de zusters Jo Kuyck en Annie Verkerk, vol idealen tot hulp aan verwaarloosde jeugd. Zij kochten het spul en doopten hun nieuwe bezitting hoopvol „De Lichthoeve". Hun plannen waren nog niet vast omlijnd, maar wat zij maar niet kwijt konden raken waren enkele regels uit een rapport, dat sprak van tragedie en leed in kinderlevens;en al haar tederheid van klein vrouwtje stortte zij dan weer uit over haar kapotte poppenkind, de tederheid die ze zelf van haar moeder had horen te ontvangen, maar die die moeder vergeten had haar te geven" Zo is de Lichthoeve-arbeid begon nen, in een oud boerenhuis en met als enig kapitaal een grote lief de in twee jonge vrouwen tot de verschoppelingetjes in onze maat schappij. De zusters zijn allebei grijs geworden, maar duizenden Neder landers zegenen hen voor het werk dat zij deden en vanuit hun vensters in huize „De Lichthoeve", op de Garderense heide, kijken zij uit op drie prachtige gebouwen, waarin zij nog altijd kinderen mogen leren wat een werkelijk „thuis" betekent. Het is voor de zusters Jo en An nie een hele vraag geweest, die oude boerderij te betrekken en in hun beginjaren heeft het enthousiasme vaak een lelijke knauw gekregen, als bleek dat idealen en harde werke lijkheid niet altijd met elkaar in overeenstemming waren te brengen. Maar zij lieten zich niet gemakke lijk in een hoekje duwen en dat was maar goed ook. Want toen zestig, zeventig en soms wel meer kinde ren tegelijk hun aandacht vroegen, moesten de kiezen wel eens stevig op elkaar worden gezet. En dan wa ren er ook nog van die gewone huis houdelijke dingen; er moest brood zijn, de bedden moesten opgemaakt, het licht moest branden, de aardap pels gekookt, de luiers gewassen, de sokken gestopt, vaak meer dan hon derd paren tegelijk De balken van de oude boerderij kraakten wellicht een beetje zacht jes van verbazing, toen na twaalf jaren niettemin het duizendste kind werd ingeschreven, maar zij klem den zich tegelijk ook wat steviger in elkaar om de beide zusters ter zijde te staan in hun mooie werk en zij bicven een veilig onderkomen bieden aan jeugd uit ontwrichte ge zinnen, ook toen in de Meidagen van 1940 en later de vliegmachines met hun dodelijke vracht overvlogen en de trillingen van explosies tot in hun fundamenten doordrongen. Tot in Mei 1942 het huis plotseling als uitgestorven was. Het werd ge sloten op last van de bezetter en dat bemoeilijkte het werk onrustbarend, temeer ómdat de zusters ook veilig- ■eid, rust en onbezorgdheid wilden teven aan de kinderen van het door e Duitsers zo gehate ras; de Joden. Niet lang daarna werd zr. Kuyck als „Deutschfeindlich" in een concen tratiekamp opgesloten, een beleve nis waarover zij heeft geschreven m haar prachtige boek „Partisanenvrou- wen". MET een beetje geld en vrienden hulp werd het verboden werk in Garderen, verscholen tussen met vliegdennetjes begroeide heuvels, energiek voortgezet. En toen de be vrijding kwam, beierden voor de Lichthoeve de klokken nog wat feestelijker, want de moeder van het grote huisgezin, bevrijd uit de han- De Rode bessencampagne loopt voor vele tuinders ten einde. We kunnen wel zeggen, dat het dit jaar een zeer lonende teelt is geweest. De fabrieken hebben hier een groot aandeel in ge had. Op onze veiling kochten zij in doorsnee tot 55 ct. per kg. Thans ver minderen zij hun aankopen, wat wel een daling van de prijs tengevolge zal hebben. Vrijdag 31 Juli noteerden zij tot 67 ct. per kg. De hoogste notering is dit seizoen geweest f 1.07 per kg. en wel op Dinsdag 21 Juli. Dit was een ongekend hoge .prijs. Dit jaar is er 88.000 kg. zwarte bes sen door onze leden aangevoerd met een opbrengst van 52.000.Vorig Jaar werd er aangevoerd 120.000 kg. met een opbrengst van ongeveer f 70.000.—. Duitsland was het enige Importerende land. Het nam dit sei zoen 33.000 kg. af, wat 25.000 kg. meer ls dan vorig j^r. Vrijdag 31 Juli was het contingent tomaten voor Engeland uitgeput. Het vond zijn neerslag in de prijs. In ver gelijking met Woensdag 29 Juli was de prijs in doorsnee een stuiver min der. De minimumprijs voor fruit blijft ook dit jaar gehandhaafd op 3 ct. per kg. Kroet onder de maat van H: II blijft onverkocht. De omzet in de week van 27 Juli- 1 Aug. was 115.000. De totale omzet is f 1.171.000,—. De omzet is tot nu toe f 49.000 hoger dan de overeenkomstige periode in het vorig boekjaar, waar aan d- hogere omzet aan rode bessen niet vreemd is. den van de bezetter, was weer in het midden. Toen is er weer gebouwd, letter lijk en figuurlijk. Onbekende vrien den gaven een prachtige villa ca deau, de Heidebloem, waarin babv's en kleuters werden ondergebracht, iemand anders stelde een dito villa beschikbaar. De Wittenberg, voor oudere meisjes en dank zij hulp van vele particulieren, van het Koningin Juliana Fonds, van de Ned. Bond van Kinderbescherming, de Centrale Bond voor Inw. Zending en Christe lijk Maatschappelijk werk en met medewerking van regering en pro vinciale en gemeentelijke instanties werd kort geleden een nieuw' ruim jongenshuis in gebruik genomen, „De Stormhoek", dat over enige tijd offi cieel zal worden geopend. De zusters Kuyck en Verkerk heb ben hun prachtige arbeid niet zonder hulp kunnen doen. Die hulp vonden zij in het huis zelf, die hulp kregen zij van velen die op De Lichthoeve hun thuis hebben gehad (ruim 2000 en van deze heeft 80 pCt. een uitstekende plaats in de maatschappij gevonden, maar die hulp kregen wij vooral en in de eerste plaats, vertelt zuster Kuyck in het laatste maandblaadje „De Licht hoeve",als wij onze knieën bogen en wijsheid vroegen aan Hem, aan Wie wij ons van het begin af hebben toe vertrouwd en Die ons nooit in de steek heeft gelaten" De Lichthoeve is een Christelijk te huis, dat echter voor geen enkel kind et.ig verschil maakt. „Het liefst", zegt zr Kuyck, „hebben wij eigenlijk kin deren uit die (onwrichte) gezinnen, die niet in staat zijn om voldoende „kost geld" voor de kinderen op te brengen. dat dit financiële problemen schept is duidelijk .Omdat De Lichthoeve zelf zijn pupillen wil kiezen kan het huis geen subsidie aanvaarden en het exploitatietekort bedraagt dan ook ieder jaar meer dan dertigduizend (f 30.000) gulden. En om dat tekort op te heffen is een organisatie van „Licht hoeve-vrienden" opgebouwd, die maan delijks een .steentje" bijdragen, een kwartje, dat geregeld wordt opgehaald dooir in alle plaatsen in Nederland wo nende vrijwillige help(st)ers. Een sy steem, dat heel goed werkt. Op Woensdag 12 Augustus zal het pre cies dertig jaar geleden zijn, dat de zus ters Kuyck en Verkerk voor het eerst over de drempel van het huis in Sant poort hun Lichthoevearbeid binnen stapten en dat zal, op een terrein in Garderen, feestelijk worden gevierd Jhr. dr. C. G. C.Quarles, commissaris der Koningin in Gelderland, vertegen woordigers van de regering en depu- taten uit de sector van het maatschap pelijk werk, zullen het feest meemaken. De „Wieringer Kermisrit" voor auto's enmotoren, een puzzlerit uitge schreven op Kermiszondag door de „A.M.C." te Den Helder bracht 54 deelnemers aan de start. Het parcours liep over Wieringen, buitenzijde Wie- ringermeer, Wieringerwaard, 't Zandt en terug naar Wieringen. De deel nemers waren tevreden over de ma nier, waarop het parcours was aan gegeven maar de opgaaf bleek nogal n ocilijk, gezien ook het aantal opge lopen strafpunten. Het tempo was vooral voor het eerste deel (35 km lang) nogal aan de hoge kant (be rekend op 35 km gemiddeld), het tweede deel was iets ruimer gesteld. Uitslagen: Lichte motoren: 1. D, Klaver, H.hoef (150 strp.); 1. J. Ver- gauwen, Anna Paulowna (394 strp.); 3. J. Kwast, Den Oever (409); 4. J. Over- berg, Den Helder (425); 5. A. Baken, Koegras (429). Auto's: 1. Js. Bosker Ozn, H.hoef 101); 2. P. Koster, H.hoef (149); 3. M. Govers, Den Helder (150); 4. Mt. de Haan. H.hoef (168); 5. A. Cor- nelisscn, Den Oever (198); 6. J. Bijl, Den Helder (228). Zware motoren: 1. J. Geestman, Den Helder (86); 2. Kou seband, Breezand (161); 3. Groene- woud, Winkel (184); 4. A. W. de Krij ger, Den Helder (197); 5. B. Holtjer, H.hoef (201), 6. N. Rotgans, H.hoef (245). De prijs voor het minste aantal strafpunten werd dus gewonnen door J, Geestrmn, Den Helder (86 strp.). Deze prijs was beschikbaar gesteld door café Hoek, Hippolytushoef. Een prijs voor de beste prestatie Volks wagens, beschikbaar gesteld door ga rage Duynker, Hippolytuhoef, werd gewonnen door J. Kaan, Anna Pau lowna. De P V. „De Luchtpost" nam Zondag 2 Augustus deel aan de 5e Bondsvlucht voor jonge duiven vanaf Quievrain. De duiven werden gelost om 7.30 uur met Z.W. wind en moesten J92 km vliegen. De eerste duif werd geklokt om 11 uur 20 min. Snelheid 1000 meter per minuut. Uitslag: G. Mast 1, H. Kaan 2 4 6, F- de Kort 3, W. de Waal 5 7. A s. Donder dag van 66.30 uur wordt wederom in- gekorfd voor St Quentin. (Van onze correspondent) ,,£EN POND-JOHNNY" heeft zijn baard afgeschoren! Een uiterst triest bericht uit Alice Springs in het hart van het Australische werelddeel. Doch niemand zal het deze Austraalneger kwalijk nemen, wanneer men weet, hoeveel last „Een pond-Johnny" van die mooie baard heeft gehad sinds deze via de Australische postzegel over de gehele wereld bekend is geworden. Sinds Johnny's conterfeitsel twee jaar geleden voor het eerst op de rechterbovenhoek van een brief de wijde wereld inging, heeft hij een „fan mail" van vele honderden brieven uit alle delen van de wereld gehad. Schrijven kan Johnny niet, zodat zijn baas hem een stem- pelkussentje heeft gegeven om met zijn duimafdruk te kunnen voldoen aan de talrijke verzoeken uit alle mogelijke landen om zijn hand tekening. r\IT VOND de over de gehele we- U reld bekend geworden, gebaarde Austraalneger nu niet zo erg. Doch wat hij wel erg onplezierig vond, is dat, wanneer hij eens een enkele keer „naar stad" komt met andere woor den de 160 mijl reist, welke de boer derij, waar hij werkt, van Alice Springs scheiden hij voortdurend lastig gevallen wordt door mensen, die een kiekje van hem willen of om zijn duimafdruk zeuren. Wanneer Johnny wel eens de bloe metjes in de stad buiten gaat zetten, dan wil hij wat tijd voor zichzelf heb ben en niet altijd een sleep mensen achter zich i weten, die zeggen: kijk, daar heb je „Een pond-Johnny" van de postzegel. Zo zullen in de naaste toekomst nog mensen in alle landen van de aarde, die weieens een brief uit Australië krijgen, de beeltenis van de gebaarde Johnny kunnen bewonderen of in hun album plal.ken. Doch de baard van Johnny is er niet meer. Die heeft Johnny, volgens de laatste berichten, rustig afgeschoren. PEN ANDERE „ambassadeur" van Australië, die zijn weg over de gehele aarde gevonden heeft, is de gro te vogel emu, het struisvogelachtige gedierte, dat de minder bewoonde de len van het Australische werelddeel bevolkt. Tegen deze vogel, die niet alleen op de postzegel 1 kendheid over de gehele aarde verworven heeft, doch die zelfs "aast d kangeroe in b~t Ai stralische wapen voorkomt, heeft men nu in West-Australië een grote strijd aange bonden. Want deze grote, uiterst snelle en oersterke loopvogel, wiens snavel twee gulden en wiens enorm et een kwartje waard is, is geen vriend van de boeren. Deze 100 pond zware kolos weet na tuurlijk niet betér. Doch de hoer vindt »-et minder aangenaam, waneer hij met zijn enorme snavel als het ware als met epn zeis het jonge graan afmaait of met zijn enorme en logee poten b-nderden jonge plantjes in de grond trant Reeds jaren lang is men in de West de emu met allen, vergif en zelfs met machinegeweren te lijf gegaan. Doch de emu is een taaie klant, en men moet thans naar zwaarder geschut uit- kiiken om hem de baas te hlnven Daarom is men thans in de West begonnen met de aanleg van een 200 kilometer ange emu-bestendige afras tering, welke een half millioen gulden zal kósten en welke aansluit op de koniinenwerende versperring, welke de regering van de staat West-Mistrahe re»ds vele jaren lang door het grootste deel'van haa gebied onderhoudt. De emu heeft altijd bij liet West Australische l*"dschap hehoord. Reeds in 1696 schreef de Nederlandse ont dekkingsreiziger Willem de Vlamingh de urste die ooit in West-Australic voet aan wal zette, over „de reus achtige voetsporen van een groot ge dierte zeer afschrikwekkend om v. aar te nemen Misschien was Willem een beetje van zijn schrik bekomen, wanneer hij de maker van deze enorme voetsporen, de nogal komische vogel emu, in le venden lijve zou hebben aanschouwd. Want erg bang behoeft men als mens niet te zijn voor deze reus, ook al kan hij erg gemeen uit zijn kleine, gele oogjes kijken. Voor de boeren echter is hij een van de grootste plagen. En daarom moet tegen deze „ambassadeur" op de Au stralische postzegels met man en mqcht ten strijde getrokken worden. QELUKKIG zijn twee andere Austra liërs, wier beeltenis op de Austra lische postzegels de gehele wereld rondtrekken, door de overheid be schermd. Het zijn de volkomen weerloze Koa la beer, die geen beer is doch een boomklimmend en bladeren etend bui deldier, en de koddige vogel Kooka burra, de felle muizen- en slangen- verdelgende vogel met zijn enorme bek, die met ziin uitbundige schater lach zelfs een glimlach op het gezicht van de zuurste izegrim brengt. Naar wjj uit goede bron vernemen, zijn de twee grootste fracties uit de on langs gekozen gemeenteraad van Wie ringen het eens geworden over de per sonen, die op de eerste bijeenkomst van de nieuwe raad zullen worden voorge dragen voor het bezetten van de beide wethoudcrszetels. Voor de vereniging „Gemeentebelan gen" zal dat de heer J. Tijsen Jzn uit Den Oever zijn (no. 2 van de candida- tenlijst) en voor de Partij v. d. Arbeid de thans reeds als wethouder funge rende heer F. Bontkes (no. 3 van de P.v.d.A.-lijst). De heer A. de Visser (C.H.) zal bij deze gang van zaken dus wethouder-af raken. Door zeer velen wordt dit als een verlies beschouwd, daar de heer De Visser gedurende de nu bijna afgelopen zittingsperiode ge toond heeft een actief en vooruitstre vend gemeentebestuurder te zijn, die altijd het algemeen belang boven het groepsbelang heeft gesteld. Uit het grote aantal stemmen, dat de heer De Visser bij de verkiezingen, ook buiten de eigen kring, heeft behaald, is ook wel gebleken, dat zijn werk gewaar deerd wordt. De heer Tijssen, die tot nu toe in het verenigings-, noch in het po- l'.tieke leven op de voorgrond getreden is, zal dan ook een zware taak hebben als opvolger van de aftredende wet houder. Daarbij komt, dat bij de can- didaatstelling de heer Tijsen wel na mens D.E.T.V. (de Wieringer vissers vereniging) naar voren is geschoven, maar dit is gebeurd zonder dat de ver eniging als zodanig, die uit vogels van diverse politieke pluimage bestaat, erin gekend is. Hoe het zij, de eerste ver gadering van de nieuwe raad in Sep tember a.s. zal de beslissing moeten brengen. De leden van de andere raadsfracties zijn reeds van bovengenoemde afspraak op de' hoogte gesteld. J. OTTENBROS uit Alkmaar werd Zondag te Hippolytushoef winnaar van de aldaar gehouden derde Ronde van Wieringen. De tachtig kilometers werden in een snel tempo gereden en er was veel afwisseling in de strijd. Van de 45 ingeschreven renners verschenen er 34 aan de start. Nadat 12 van de 62 ronden waren gereden lag er een groepje van vier renners aan de kop met een voor sprong van ongeveer 25 meter. Hiertoe behoorden onder andere E. van 't Oever (Lisse), J. Ottenbros (Alkmaar) en D Edelenbos (Enkhuizen) en S. Appel. Toen er nog tien ronden gereden moesten worden, waren er nog 23 renners in het veld, maar door een valpartij moest een aantal opgeven. Het eind kwam met nog twaalf renners. J. Ottenbros won met op de tweede plaats Edelenbosch uit Enkhuizen. Derde werd J. Rol uit Alk maar, P. Tienstra uit Halfweg en P. De- geling uit Venhulzen werden resp. vierde en- vijfde. Aan deze wedstrijd voor amateurs was er een vooraf gegaan voor de Wieringer transportfietsers. Winnaar werd K. Daal der van slagerij Kaan met op de tweede plaats J. Stading (slagerij Kort), drie werd J. Visser (bakkerij Visser), vier A. Hille (bakkerij Cornelissen). Ook in de radio-wereld beslaat veel belangstelling voor het internationaal trekkers-werkkamp, dat gedurende Juli en Augustus in de jeugdherberg „Nieuwland" te Oosterland georgani seerd is. Zowel de V.A.R.A. als de K.R.O. (deze laatste op verzoek van de B.B.C.) zullen in Augustus reportages van dit kamp maken. Ook de Nordwcst Deutsche Rundfunk zendt, en wel op 11 Augus'.us a.s., een reporter voor het maken van opnamen. kenmode is er voor de echte wed- stralend weer. Velen zochten ver- haar sPort heus niet in ^gekleurde koeling in het zilte nat. anderen m°dellen zonder gingen met vacantie en hadden het schouderbanden. Dat kan immers badpak in een van de koffers nict' daar zi> cen badpak m0C tussen de garderobe geborgen. hebben, dat zo weinig moge ij water aanneemt en strak om het lichaam sluit. Maar voor de parade zwemsters is er wel nieuws. REEDS ENIGE TIJD kan men in de etalages van de sportwinkels een nieuw model zonnebadpak zien liggen. Eigenlijk is dit woord misplaatst en daarom heeft de fabrikant er ook een andere naam aan gegeven: de zg. ring- pullover, welke kokervormig aandoet, door zijn elastische kwaliteit strak om het lichaam sluit en van de hals af gelegenheid geeft tot gelijkmatig bruinbakken. Er zijn ook andere badcostuums de wereld ingezonden. Felgetint, doch in zwart met witte garnering, zoals een van de modellen laat zien. Een knoop- garnering trekt extra de aandacht. Hel derwitte costuums met een afstekend tierlantijntje doen het ook goed en vinden de weg naar vele afneemsters. Voor de heren zien wij de Amerikaanse mannen veelal in een kort broekje met pijpen, waarop allerlei afbeeldin gen zijn aangebracht. Helle kleuren vormen hierbij wel de hoofdschotel. Maar om op de afbeeldingen, welke De zonnehoed, welke veelal aan de wij hierbij plaatsen, terug te komen, Rivièra wordt gebruikt, is geen ver- deze bewijzen o.a. dat niet alleen de eiste ter completering. Neen, de hoofd- mannelijke bevolking in Amerika ver- doek neemt vooral in de Nieuwe zot is op bedrukte exemplaren, maar Wereld niet zelden haar plaats in. ook de dames. In dit geval meer op het gebied van de zonnepakjes. De los- Plastic badtassen worden dit sei- se jakjes laten de schouders geheel z°en vervangen door de rieten model- vrij en hebben een korte mouw. len, zoals de bijgaande illustratie laat Lang van model, laten zij slechts een zien. Men lette op de moderne stran- klein gedeelte van de short zien. Deze schoentjes, welke voorkomen, dat er laatste behoeft niet altijd in hetzelfde verwondingen ontstaan door het trap- patroon te zijn uitgevoerd. In Amerika Pen °P schelpen. heeft men er heus geen bezwaar tegen Als het weer meewerken wil, kan om hierbij een short in afstekende, er WOrden genoten van een nieuw effen kleur te dragen. badpak, dat gelijk de overige garde- De z.g. „spijker-pantalons" vinden robe in het middelpunt van de belang- ook In ons land grote aftrek. Geen stelling staat, Dat wil zeggen, mèer wonder, daar zij oer-sterk zijn. Alleen jn die van de show-, dan wedstrijd- worden zij niet altijd door de juiste zwemsters... figuren gedragen Aalstim, 1-8 van Spezia naar Genua Abbedijk, 1-8 te Antwerpen Adinda (t), 1-8 van Haiphong naar Pladju AkkrumdUk, 1-8 van Genua naar Mar- seille Algenib, 1-8 van Bahia naar Rio de Janeiro Amsteldijk, pass. 2-8 Cey- lon naar Belawan Amsteltoren, 1-8 van Dar es Salaam naar Mozambique An- dijk, 2-8 van Hamburg te R'dam Arcndskcrk, pass. 1-8 Ceylon naar Co lombo Argos, 2-8 te Algiers Avcr- dijk, 1-8 van Le Havre naar Bremen Axeldijk, 1-8 van R'dam naar Hamburg Aagtcdijk, 1-8 van Montevideo naar New York Aldabi, 2-8 te Rio de Ja neiro Almdljk, 2-8 100 mijl noordwest van Keywest naar Le Havre Alphard, 3-8 te Vittoria Altair, 3-8 van Hamburg te Antwerpen Bacchus, 2-8 van Tampa te Antwerpen Bali, 1-8 van Aiexandrië naar Halit'ax Bantam, 1-8 van Colombo raar Suez Blitar, 2-8 van Colombo naar Fremantle Boschfontein, pass. 2-8 Ouessant naar Southampton Blijden- dijk, 1-8 te New York Boissevain, pass. 3-8 Sabang naar Mauritius Boskoop, pass. 2-8 Wight naar A'dam Caltex Leiden, 2-8 van Sidon te R'dam Cero- nia, pass. 2-8 Ouessant naar R'dam Cronenburgh, 2-8 ten zuiden van Wight naar R'dam Caltex Delft (t). pass. 2-8 Kaap Bon naar Sidon Caltex The Ha- gue, 1-8 te R'dam, 2-8 van R'dam naar Sidon Chama (t), 1-8 van Port Said naar Gibraltar Delft, 3-8 van Buena- ventura te Balboa DiemerdUk, 31-8 te New Westminster Dulvendijk, 1-8 te Curagao Eemland, 2-8 dwars Finisterre naar Las Palmas Esso Rotterdam (t). 1-8 van Saltend naar Aruba Etrema (t), 3-8 van Ras Tanura te Singapore ver wacht Eemdijk, 3-8 te Corpus Christi Eendracht, 3-8 van Iskenderun naar Lattakia Eos, 2-8 nm. van Halfa naar Izmir Esso Den Haag, 2-8 van R'dam naar Sidon Farmsum, 3-8 van Gee- lcng te Fremantle Groote Beer, van 2 op 3-8 360 mijl west van Valentia naar Southampton Gouwe, pass. 3-8 Oues sant naar Lissabon Gaasterkerk, van 1 op 2-8 te Antwerpen Haarlem, 2-8 van San Juan naar Ciudad Trujillo Hera, 3-8 te Baltimore verwacht Hil versum, 2-8 van Mena al Ahmadi naar Suez Hydra, 2-8 van Ciudad Trujillo r.aar Guanta Hathor, 1-8 van A'dam naar Malaga Hectir, 3-8 te Oran Hector, 3-8 te Oran Hecuba, pass. 2-8 Azoren naar Antwerpen Ittersum, 2-8 te Bombay llos, pass. 2-8 n.m. Oues sant naar Gibraltar Japara (KRL), pass. 1-8 18 uur Ceylön'naaf' Calcüffa Jagersfontein, pass. 2-8 Ouessant naar Southampton Johan van Oldenbarne- velt, 2-8 340 mijl west-zuidwest van Adlaide naar Melbourne Jupiter, pass. 2-8 Gibraltar naar Hamburg Karimata, 4-8 van Colombo te Belawan verwacht Karlmun, 2-8 van Hamburg naar Mar- seille Kedoe, 3-8 te Djeddah Lang- koeas, 1-8 van Indonesië te R'dam Lcmsterkerk, 1-8 van Suez naar Karachl Leuvekerk, pass. 2-8 Malta naar Port Said Liseta (t), 3-8 te Singapore Lissekerk, 1-8 van R'dam naar Hamburg Luna, 2-8 van Gibraltar te Patras Larenberg, pass. 2-8 Finisterre naar R' dam Lawak, 3-8 te Portland Linde- kerk, pass. 2-8 Aden naar R'dam Loenerkerk, pass. 2-8 Ouessant naar R' dam Lombok, 2-8 van San Francisco naar Los Angeles Maashaven, pass. 2-8 Belle Isle naar Canada Marken, pass. 1-8 12 uur Guardafui naar Belawan Mentor, pass. 2-8 Malat naar Arzew Modjokerto, 3-8 van Suez naar Belawan Macoma (t), 2-8 van Singapore te Fre mantle Malea (t), 2-8 van R'dam naar Fredericia Manoeran, S-8 te Belawan Marpessa (t), 2-8 te Singapore Mata- ram, 1-8 van R'dam naar Tandjong Priok, pass. 2-8 Ouessant naar Port Said Meliskerk, pass. 1-8 Finisterre naar Ant werpen Murena (t), 2-8 v.m. van Mena al Ahmadi naar Port Said Myonla (t), 2-8 van Livorno te Malta Noordam, 1-8 140 mijl zuid van Sable Eil. naar New York Noordwijk, 2-8 van Curagao naar Tarafa Oranjefontein, 2-8 250 mijl noord-noordoost van Finisterre naar Oost- Afrika Overijsel, pass. 2-8 Miamibeach naar Philadelphia Ondina (t), 1-8 te Singapore Oranje, 1-8 van Suez naar Colombo Perna (t), 2-8 van Singapore naar Yokohama Phrontis, 2-8 van Suez te Djeddah Poelau Laut, 2-8 van Ant werpen naar A'dam Prins Alexander, 3-8 te Montreal Prins Frederik Hen drik, 2-8 van Antwerpen naar Hamburg Prins Johan Willem Frlso, 2-8 van Cher- bourg te Duinkerken Prins Maurits, 1-8 van R'dam naar Chicago, pass. 2-8 Wight naar Montreal Prins Willem III, pass. 1-8 Anticosti Eil. naar Le Havre Papcndrecht, pass. 2-8 Ras Tartak naar Fao Prins Maurits, pass. 3-8 Lands End naar Montreal Prins Philips Willem, 30-7 van Toronto naar Hamllton Rijn dam, 2-8 van Southampton naar New York Rijnkerk, pas. 1-8 Gibraltar naar Marseille Rlouw, pass. 2-8 Perim naar Suez Rita (t), 3-8 te Pladju Sapa- roea, 2-8 van Douala naar Lagos Schie, 2-8 te Aiexandrië Sliedrecht (t), 1-8 van Kaapstad naar R'dam Stad Arnhem, 1-8 van St Johns naar Nederland Su- (netta (t), 2-8 van Balik Papan naar Sura- baja Slotcrdijk, 1-8 van Galveston naar R'dam via Antwerpen Tar, pass. 2-8 Ouessant naar Buenos Aires via St Vincent (KV) Tibia, pass. 2-8 Torres Straat naar Sydney Tamo, pass. 2-8 Finisterre naar Santos Tara, 1-8 van R'dam naar Buenos Aires Tegelberg, 1-8 van Singapore naar Miri Thalatta (t), 2-8 van Mena al Ahmadi te R'dam TJikampek, 1-8 te Yokohama Tjlpanas, 1-8 van Kobe naar Hongkong Tosarl, pass. 1-8 van Gibraltar naar Beyrouth Van Spilbergen, 3-8 van Hamburg te Ant werpen Waal, 3-8 te Guayaquil Wa terman, 2-8 150 mijl oost-noordoost van Kaap Race naar R'dam Wcsterdam, 3-8 te R'dam Wcstland, 1-8 van Ilheos t.aar Las Palmas Willem Ruys, 3-8 te Suez verwacht Winsura, 1-8 van Liver- pool naar Archangel Woensdrecht, pass. 2-8 Ceylon naar Singapore Wono- sarl, pass. 3-8 Ouessant naar Le Havre

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5