Jongens verdienen „zakcentje aan het dijkherstel „De dief" knap product van twee filmkunstenaars r Jimmy Brown en de Oranjehemden Landbouw slokt arbeiders op BREGMAN Plechtigheid op het Havenplein Vanavond vertoning in de Witte IN HET KORT Langs de kust wordt hard gewerkt 99 Opruimen van bunker gaat langzaam.... Lastige duiven De Leeszaal in Juli Tussen Haaks en Ruitje Nu eens een rolprent zonder woorden WGW-tornooi op Zondag 16 Augustus Bruinvissen 3 onderaan gebleven Propaganda-kunstavond van de Blindenbond Mutatie Marine-attaché te Washington Oorlogsschepen van de VS voor het buitenland Texel Uitstekend concert van Britse band De „Finnmerchant" op proefvaart PINDABRANDERU POLDERWEG Urk Directeur benoemd BURGERLIJKE STAND Geestelijk leven Beroepingswerk Besommingen IJmuiden Scheepvaartberich ten MARKTBERICHTEN een wandeling langs zee maakt, zal ontdekken, dat de Rijkswater staat nabij het Badpaviljoen hard aan het werk is om de dijk te her ttellen. Er zijn zo'n tachtig mensen aan de arbeid, die de glooiing ter plaatse weer zo sterk mogelijk maken, nadat de stormnacht van 31 Januari op 1 b ebruari de nodige verzakkingen aan heel de zeewering in de hand had gewerkt. Dat deze werkzaamheden zo betrekkelijk laat zijn begonnen, vindt zijn oorzaak in een tekort aan arbeidskrachten, vooral nu sinds enige tijd de landbouw zoveel armen uit de mouwen gestoken wenst te zien. De N.V. P. Daalder's Aannemings bedrijf te Alkmaar, die het werk ver richt, heeft voor de arbeidsmoeilijk- heden een oplossing gevonden door een aantal jongens aan te nemen. Deze kna pen hebben het klusje gaarne aan vaard, omdat zij er op uit waren een extra zakcentje te verdienen, waarvan zij, na gedane arbeid, de rest van hun vacantie een prettig gebruik hopen te maken. De jongens hebben zich in ou de kleren en overalls gestoken en zijn gewapend met breekijzers. Onder hen zijn er ongetwijfeld, die ook al aan het aardappelrooien zijn geweest en nu in de frisse zeebries trachten hun „gebro ken" ruggen te vergeten. Intussen moet men niet denken, dat zij aan de waterkant niets te verzetten hebben. Zij kunnen het weliswaar vaak zittend af, doch zij voelen zich uiteraard verplicht een goede produc tie te bereiken. Zij peuteren met breekijzertjes en lepels tussen de gro te, Noorse stenen in de glooiing, halen al het grint, het gras. het gruis en de keien weg, en zijn min of meer te be schouwen als wieders van „grof on kruid". De jongens hebben vijf werkdagen, want 's Zaterdags zijn ze vrij. Zij wer ken zich niet overstuur maar poten toch flink aan, daar zij hun verdien ste niet graag prijsgeven aan de kor nuiten, die ook lopen te loeren doch voorlopig niet kunnen worden aange nomen. De heer Daalder heeft er mo menteel voldoende. /JLS iets of iemand u hindert in deze moderne samenleving, dan is er altijd wel raad op. Meent ge, in uw argeloosheid, dat uw be hanger of uw stoffeerderu over vraagt, dan is er een commissie, die alles omtrent prijzen weet en '"Op deskundige wijze aan het werk gaat om de beide partijen tot overeenstemming te brengen. Meent ge last te ondervinden van wilde duiven, zoals dezer dagen een bewoonster van Huisduinen, dan schijnt de dienst Plantsoenen van Openbare Werken tot helpen bereid. Er verscheen te Huisdui nen namelijk iemand van deze dienst om met een geweer zo'n wilde duif te halen. Het is ons werkelijk een raadsel, in hoeverre deze vogel last heeft kunnen ver oorzaken. Enfin, de duif is dood. Bij dit alles is het merkwaardige dat in het dorp twee tamme dui ven worden vermist De Openbare Leeszaal te Den Helder werd in de maand Juli bezocht door 585 personen, te weten 468 mannen, 73 vrouwen, 30 jongens en 14 meisjes. Uit geleend werden 2773 romans, 1300 stu diewerken en 2243 jeugdboeken; in het totaal dus 6316 boeken. De nieuwe aan winsten voor Augustus zijn: Romans: Gheorghiu, De tweede kans; Meersch, van der, Er voert geen weg buitenom; Plievier, Moskou; Reuling, Poeder en parels; Roberts, Dageraad der vrijheid, Dl. 1; Roberts, Opmarsch der vrijheid. Dl. 2; Roberts Land der vrijheid, Dl. 3; Salla, Lisa Beata; Schen- del, van, Herinneringen van een domme jongen; Torri, van der, Vreugdekind; Verburg, Vergeef ons. Buitenlandse romans: Bernanos, Jour nal d'un curé de campagne; Bernanos, Sous le soleil de satan; Saint-Exupérv, de, Vol de nuit. Studiewerken: Aafjes, Vorstin onder de landschappen; een reis door het heilige land; Fawoett, In de greep van onbekend Amerika; Leusen, van, Tijde lijk uitgeschakeld; Nieuwenhuyzen, van, Ontbloeiend wonder; sexuele rijpwor ding voor jongeren van 16 jaar af; Ras- ker, Gezondheid, gebed, genezing; Rij- singe, van Tussen mens en nevelvlek, nieuwe serie; Schortinghuis-Sprangers, Zuinig en toch goed; Willink, Een halve eeuw film. Geschenken: Bhagavad-gita, De, het boek van devotie; Dewey, Room for murder; Fair, The bigger they come; Gardner, The D.A. breaks a seal; Go- nella, Grondslagen voor een nieuwe internationale orde; Hughes, The can- dy kid; Jaarverslag 1951 van de N.V. Kon. Ned. petroleum maatschappij; Jaarverslag 1952 van de Volkshoge school Bergen; Judge, Brieven die mii geholpen hebben; Judge, Echo's uit het Oosten; Judge, De oceaan der theoso- phie Karman, De wet der onafwend bare gevolgen; Martin, Death on a ferris wheel; Nederland industrialiseert; Nederlands A.B.C. voor handel en in dustrie; Parker, After such pleasures; Prospectus voor opleiding maatschap pelijke werkers; Punshon, Mystery villa; Purucker, de. De geschiedenis van Je zus; Vrouwenpost 1951-'52; Wrignt, Reïncarnatie; Wright, De zeven begin selen van den mensch. Het is morgen hoog water om 6 en 18.40 uur en laag water om 12 25 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,1 graden Celsius. Op de plaatsen, waar de stenen schoon en vrij zijn komen te liggen, verschijnen vrachtwagens gevuld met beton. Zij storten hun ladingen, waar na volwaardige krachten het spul uit smeren en tussen de Noorse stenen brengen. Daarbij is nog ingeschakeld een drilnaald, die er voor zorgt, dat de substantie de gaten tussen de keien dóór en dóór vult en aldus het geheel oersterk maakt. En zo zullen overal waar nodig de zwakke plekken in de dijk worden hersteld. In hetzelfde verband is men zoals eerder reeds bericht, ook begon nen met het opruimen van de bunker tegenover het hoofdbureau van poli tie. Rijkswaterstaat vertrouwt de si tuatie daar niet. Liet men het zo en er zou weer gevaar dreigen, dan zou men de bunker niet meer kunnen op blazen, want op het aangrenzende ter rein worden huizen gebouwd. Dat op ruimen van de bunker gaat langzamer dan men aanvankelijk heeft gedacht. Bij stukjes en beetjes brokkelt het ge vaarte af; men kan niet voorzichtig ge noeg zijn. Tja, als men maar raak kon doen, zich niet aan de omgeving be- VVannecr de bunker nu de geest zal geven, is niet te bekijken. Evenmin is bekend, wanneer de iets verderop ge legen bunker zal verdwijnen. Waar schijnlijk komt niets van de plannen, het ding nog voor de winter aan te pakken. Niettemin kan worden opgemerkt, dat Rijkswaterstaat het herstel van de dijk thans stevig heeft aangepakt. En nu eerst het wegdek nog. Daarmee is men eveneens ter hoogte van het Bad paviljoen van start gegaan. Als dat ge deelte gereed is, komt het ingezakte stuk achter de Marine-officiersclub aan de beurt. De toerist van dit sei zoen zal onze dijk wellicht allerminst fraai hebben gevonden, maar als hij volgend jaar terug komt zal hij toch tenminste een gave weg betreden.... De deelnemers aan het zeekamp te Medemblik hebben gisteren in een zeer winderig Nieuwediep een prettige en leerzame dag gehad. Zij waren de gas ten van de Koninklijke Marine, die een interessant programma had sa mengesteld, waarmee de jongens zeer ingenomen waren. Om vijf uur verzamelden zij zich op het Havenplein, waar vervolgens een korte plechtigheid plaats vond. Aan de voet van het monument „Voor hen die vielen" werden bloemen gelegd ter nagedachtenis van de omgekomen zee lieden. - Gisteren werd onze haven aange- hoefde te storen, dan waren de grauwe i daan door het jachtje „De witte kop- gevaarten waarlijk snel genoeg ver- pen", dat thuis hoort in Kampen en op trokken.... weg was naar Texel. Tot de films die de laatste tijd de aandacht verdienen mag ongetwijfeld „De dief" worden gerekend. In deze film wordt geen woord gesproken, hetgeen temidden van het vele Hollywood-lawaai een verademing zou kunnen betekenen of een mislukking, doch in elk geval een experiment. Wij beschouwen „De dief" kortweg als een geslaagd experiment, doch wij menen, dat het niet spoedig moet worden herhaald. Vroeger, toen acteurs als Chaplin Buster Keaton triomfen vierden in stomme films, hebben knappe koppen net zo lang geëxperimenteerd tot zij er in slaagden een sprekend relaas op het witte doek te brengen. Toen men eenmaal zo ver was, wist men van geen ophouden meer en begon het woord een steeds voornamer plaats in de beeldenreeksen in te nemen. Het zou niet goed zijn terug te keren tot de stomme film, en daaraan doet „De dief' trouwens allerminst denken, al komt men onmiddellijk tot een ver gelijking. Doch wat wil men? De regisseurs Clarence Green en Russell Rouse wilden eens iets anders. Zij zochten naar „opval-mogelijk- heden" en zijn ten slotte op de ge dachte gekomen, dit eens te proberen. Zij wensten méér naam te maken; dat was onzes inziens de bedoeling, toen zij naar een nieuw idee zochten en dit ook vonden. En zij hadden daartoe het recht, want zij zijn artisten en knappe Op Zondag 16 Augustus wordt op het sportterrein aan de Jan Verfailleweg het jaarlijkse tornooi van de voetbal vereniging „WGW" gehouden. Evenals verleden jaar wordt hieraan deelgeno men door Helder 2, HRC 2, Watervo gels 1 en het eerste elftal van de orga niserende vereniging. HRC 2 moet de wisselbeker verdedigen. Het tornooi begint om twaalf uur met de wedstrijden HRC 2—WGW 1 en Helder 2Watervogels 1. Om half twee volgt de verliezersronde en om kwart vóór drie wordt de finale ge speeld. Het oefenprogramma van WGW meldt voorts deelneming aan de neder laagwedstrijden van De Valken, die Zondag te Hem bii Venhuizen worden gespeeld. Op 23 Augustus gaan het eer ste en tweede elftal bij Grasshoppers op bezoek en op 30 Augustus hopen de geel-witten op eigen terrein de strijd aan te binden met ZAP 1. Het derde zevental van de Helderse Bruinvissen heeft ook de laatste wed strijd, tegen Neptunus 3 te Zaandam verloren. Na met de rust met 30 te hebben achter gestaan, kwam het ein de met een 61 nederlaag. Hoewel het de ploeg niet is gelukt, ook maar één winstpuntje in de wacht te sleppn, is er toch winst geboekt. Uit het zeven tal zijn nu namelijk stellig enkele kna- oen te halen die na ijverig trainen een plaatsje in een hoger zevental kunnen verdienen. Hier volgt de eindstand van de Kring- zomercomnetitie, waaraan Bruinvissen 3 deelnam: Kroosduikers 3 De Ham 1 Neptunus 3 Nereus 5 Bruinvissen 3 13 10 9 8 0 31—11 25—20 19—13 17—15 7—40 ook! Doch men dient niet te vergeten, dat anderhalf uur handeling zonder één woord volkomen onlogisch is en daarom alleen maar te waarderen als een apartigheidje. Suggestief en spannend is „De dief" zeker en ongekend boeiend en geraf fineerd zijn tal van opnamen, zodat het geen twijfel lijdt dat hier zeer kundige mensen aan het werk zijn geweest. Alles draait om atoom geheimen, een onderwerp, dat al vele schrijvers heeft geïnspireerd en zal blijven inspireren. Hoe het ook zij, als men „De dief" wil bekijken als een uitstekend uit gewogen experiment, dan kan men vanavond naar de Witte-bioscoop gaan. Vindt men het zot, een film zonder woorden, dan mag men „De dief" niet verzuimen om z'n spanning. Een ge noeglijke avond staat in beide geval len te wachten. In Lunchroom De Boer in de Koningstraat is vanavond een leden vergadering van „Streven naar Beter". De sociale werkster van de Ge zinszorg Ned.Hervormde gemeente houdt op alle werkdagen (uitgezon derd Maandag) spreekuur van negen tot tien uur 's morgens en voorts Dins dag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur; 2e Vroonstraat 8, tele foon 2469. Van Vrijdag 7 tot en met Woens dag 12 Augustus wordt in het Tivoli- theater vertoond de veel-besproken laatste film van Charley Chaplin „Limelight". Het bestuur van de Ncderlandsche Blindenbond, gevestigd te 's-Graven- hage is voornemens in Den Helder een propaganda-kunstavond te organiseren. In beginsel is de datum van uitvoering bepaald op Donderdag 17 September in „Casino". Aan deze avond zal on der meer het Koninklijk Helders Man nenkoor medewerking verlenen. Met ingang van 18 Augustus is kapi tein ter zee S. den Beoft Belast met het bevel over het oefensmaldeel-vijl'. Hij volgt in deze functie de kapitein ter zee G. Koudiis op, die zal worden belast met de functie van Nederlands marine-attaché te Washington. Kapitein ter zee Koudiis zal te Washington schout bij nacht jonkheer H. A. van Foreest opvolgen, die de zeedienst met pensioen zal verlaten. President Eisenhower heelt Woens dagavond de wet getekend, krachtens welke een klein vliegkampschip aan Frankrijk en twee duikboten aan Italië worden geleend. Krachtens deze wet worden ook 25 kleine oorlogsschepen geleend of geschonken aan „een be vriend land" in het Verre Oosten. Dertig blauwrode uniformen zaten in de muziekschelp in het Park van Den Burg op het eiland Texel. Van het Britse eiland kwamen zij naar het Waddeneiland. The Markham Main Colliery Band, de mijnwerkers uit Yorkshire benutten hun week vacantie voor een muzikale rondreis door de lage landen bij de zee. En evenals hun streekgenoten en ri valen, de Frickly Band, bezochten zij Texel en vergastten honderden belang stellende Texelaars en gasten op een buitengewoon goed concert. Niet te zwaar, niet te licht, juist dat program ma waarmee men de grootste groep te vreden kan stellen, variërend van het allegro uit de Unvollendete van Schu- bert tot „The Joke", waarin de trom bone de vreemdste capriolen uithaalt De Solenelle 1812 met knallen vuur werk en sissende pijlen ontbrak even min. De enige ontevredene was Pluvius, die daarvan in fikse stralen na de pauze blijk gaf. Dat er vrijwel geen mensen verdwenen, was voor de musici het beste compliment. Dat de regenjassen de muzieknis uitwandelden en beland den op de schouders van die toeschou wers, die optimistisch jasloos van huis waren gegaan, was een geste die buiten gew.oon in de smaak viel. Na afloop was er een gala-bal, waar bij een vijftien man sterke „brass-band" met vol-volume en allures van een be roemd orkestdoor hun enthousiasme een nog grotere geestdrift in de zaal opwekten. Voordat alle vriendschappelijke ge dachten tussen gasten en gastheren en -vrouwen waren uitgewisseld, scheen de zon alweer aan de oosterkim. Geen wonder dat bij het afscheidne- men adressen en souvenirs werden uit gewisseld en dat het wuiven niet eer der ophield dan toen de bus om de hoek van het knusse dorpsplein was verdwenen. AMOR SPEELT VERSTOPPERTJE Donderdagavond komen de Udianen weer voor het voetlicht met het stuk, dat reeds successen heeft geoogst dit seizoen: Amor speelt verstoppertje. Er worden vele badgasten verwacht om Amor op te sporen. TEXEL, 3 Aug. 220 lammeren 44 55; 44 schapen 55110; 2 koeien 800 900; 46 biggen 4060 2 nuchtere kalve ren 5065. WARMENHUIZEN, 5 Aug, 24.800 kg aardappelen: Schotten gewone 13,30— 14,10, grove 13—13,50, Eigenheimers 12,20 14.50, Bintjes 11.9013-40, Meerlanders 12,3012,50 en Doré 15: 3280 kg slabonen 37—42. Gisteren maakte het m.s. „Finn merchant" gebouwd voor een Finse maatschappij bij de ADM te Amsterdam zijn proeftocht. Midden op zee hees de reders vrouw 'le rederijvlag, bijgestaan door ir Thomson van de ADM. Tot directeur van de straks te ope nen visserijschool werd benoemd onze oud-plaatsgenoot F. Post, thans te Delfzijl. Voor zijn vertrek naar Delf zijl was de heer Post de vakleraar, die velen heeft opgeleid voor het di ploma Wet van Uitwijking en het overgangsdiploma benodigd voor de kustvisserij. Gepoogd wordt .deze school per 1 September te openen. Geboren: Riekelt, z. v. Jelle Koffe- man en Zwaantje Visser. Ondertrouwd: Toon van den Berg en Jacobje Kaptijn; Johannes Kooy te Ui": en Anna de Vries te Achtkarspe- len. Getrouwd: Albert Snoek en Klaasje L osman; Willem Pasterkamp en Mar- tha Pasterkamp. Overleden: Lubbetje van Urk, echtg. v. Albert Brouwer, oud 61 jr.; Aalt jen Kramer, wed. v. Willem van Urk, oud 80 jaar; Grietje van Urk, wed. v. Auke van Slooten, oud 82 jaar. VISSERIJBERICHT URK Dinsdag werd door 115 vaartuigen aangevoerd: 10511 pond kuilpaling, prijs f 0.95f 1.10; 2858 pond lijnaal, f 1.29—f 1.45; 131 pond fuikaal, f 0.98; 54 pond snoekbaars, f 0.45; 16 pond rode baars, f 1.20; 46 pond voorn, f 0.05 per pond; 558 bak nest, prijs f 2.57 per bak van ZIVz kg. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogblokland: C. Gaaf- land, cand. te Gouda. Benoemd tot vi caris te Haarlemmermeer met stand plaats Vijfhuizen: L. C. Balje, vicaris te De Kaag. Bedankt voor Haarlem: A. A. Kool haas te Amersfoort. Bedankt voor Rij- sen: L. Vroeg in de Wei te Papen- drecht. GEREF. KERKEN Tweetal te Nieuwlande: P. A. Kou- wenhoven te Schildwolde en R. de Vries te Oldeboorn. Beroepen te Klazinaveen: W. Feen- stra te Dokkum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwe Pekela: Wijnsma, cand. te Hantum. Sj. Besommingen van Woensdag: Ym 16 f 28.300, Ym 39 Schoorl f 22.520, Ym 14 f 8427, Ym 210 f 4313, HD 79 f 7930, HD 87 f 5953, KW 51 f 5750, Sch. 70 f 375, Sch. 62 f 125. KW 189 f 210, KW 128 f 356. Aanvoer 6580 kisten. Per 50 kg: tongschar 56—51, kl. tong schar 29, gr. schol 57, grm. schol 62 43, kim. schol 5740, kl. schol 1 37 27, kl. schol 2 308, schar 2118, v. haring 2012.50, makreel 1410, gr. schelvis 5142, grm. schelvis 4337, kim- schelvis 41—36.50, kl. schelvis 1 43—31.55, kl. schelvis 2 268.20, wijting 13.50—8, gr. gul 4027, mid. gul 27— 18, kl. gul 15—8, kl. haai 15—12, kl. wolf 42—36. Per 125 kg: gr. kabeljauw 200—80. 54. Het ging natuurlijk als een lo pend vuurtje over de tribune, dat nie mand minder dan meneer Ballewipper en Harry Hinkeldop van de K.N.V.B. zich onder de toeschouwers hadden ge schaard. De Biggers speelden een thuis wedstrijd tegen de Kuitendamse Boys en als zij die zouden winnen, dan zou nog diezelfde avond het kampioenschap kunnen worden gevierd. Er was eigen lijk niemand in heel Wilgenwolde, die daaraan nog twijfelde. Zeker meneer Bikkebakker en zijn medebestuursle den niet, die de kransen voor de spe lers al besteld hadden en die alle be schikbare zalen van de Harmonie al be sproken hadden. De komst van de hoge heren van de Bond vergrootte de ner vositeit, die alom heerste in niet ge ringe mate Meneer Bikkebakker ging natuurlijk onmiddellijk zijn opwach ting maken bij meneer Ballewipper, maar deze toonde zich weinig toeschie telijk. „Hoe minder aandacht u aan mijn komst wijdt, me-neer-re.... hoe heet u ook weerhoe aangenamer het mij zal zijn. Ik kom alleen maa» eens kijken, meer niet. Stelt u zich van mijn bezoek niets voor. Persoonlijk betwijfel ik of het enig nut heeft maarre.... goed, we zullen zien". Toen kon meneer Bikkebakker weer afdrui pen. Knarsetandend ging hij naar zijn plaats terug. „Wat een sujet", dacht hij, „wat een vreselijk sujet. Wacht maar mannetje, je zult straks wel an ders piepen als je onze Jack, de grote baltovenaar hebt zien spelen" En toen was meneer Bikkebakker zo erstandig dit gesprek maar te vergeten. Hij kon ook niet anders, want hij zag Jackie runnen drie minuten tijd twee flitsende doelpunten scoren. Alcyone, 4-8 van St Vincent (KV) naar Reclfe Aldabl, 4-8 van Rio de Janeiro naar Santos Amor, 4-8 van A'dam naar Hamburg Amstcltoren, 4-8 van Mo zambique naar Beira Andijk, 4-8 van R'dam naar Golf van Mexico vla Ha vanna. 5-8 te Antwerpen Arendskerk, 4-8 van Colombo naar Aden Argos, 4-8 van Oran naar Sevilla Abbedijk, pass, 4-8 10.50 uur Vlissingen naar New York Aldegonda (t), 4-8 van Bangkok naar Pladju Alioth, 4-8 van Las Palmas naar Antwerpen Alkaid, pass. 4-8 Oues- sant naar Antwerpen Aludra, pass. 4-8 Pantelaria naar Antwerpen Amsteldiep, 4-8 van A'dam naar Indonesië Amstel- tiijk, 5-8 te Belawan Annenkerk, 2-8 van Beira naar Dar es Salaam Aver. dijk, 5-8 3 uur te Hoek van Holland ver wacht naar R'dam Baarn, 5-8 van A - dam te Laguaira verwacht Billiton, 5-8 te San Francisco Caltex Leiden (t), 4-8 van Gavdo Eil. gepass. naar R'dam Ceronia (t), 5-8 van Curagao te R'dam verwacht Clavella (t)10-8 van Stan- low te Kaapstad verwacht Cleodora, 7-8 van Stanlow te R'dam verwacht Caltex Delft (t), pass. 4-8 ten zuiden van Kreta naar Sidon Caltex Nederland (t), pass. 4-8 Malta naar R'dam Caltex The Hague (t). pass. 4-8 n.m. Finisterre naar Sidon Celebes, pass. 4-8 Perim naar Suez Dalerdijk, 4-8 n.m. van Antwer pen te R'dam Duivendrecht, pass. 4-8 Dakar naar Las Palmas Esso Den Raag (t), pass. 4-8 Kaap Vinal0 naar Sidon Eemland, 4-8 van Las Palmas naar Rio de Janeiro Erinna (t), 6-8 van R'dam te Curacao verwacht Etrema (t), 3-8 te Singapore Farmsum, 3-8 van Fremantle naar Aden Fellpes (t), 4-8 van Tand jong Priok naar Pladju Gadila (t), 5-8 van Cairns te Balik Papan Groote Beer, 4-8 n.m. van Montreal te Southampton verwacht Gaasterkerk, 4-8 van Kobe te R'dam Gouwe, pass. 4-8 Finisterre naar Lissabon Hera, 5-8 te New York Haulerwijk, 5-8 te Buenos Aires Hestia, pass. 4-8 15.05 uur Vlis singen naar Gent Japara (KRL), 4-8 van New York te Calcutta Laagkerk, 3-8 van Beyrouth naar Genua Laren- berg, pass. 4-8 Ouessant naar R'dam Laurenskerk, 4-8 n.m. van Antwerpen te R'dam Lemsterkerk, pass. ,4-8 Port Sudan ndar Karachi Lawak, 3-8 n.m. van Portland naar Los Angeles Lek haven, 4-8 van Marseillenaar Duinkerken Maasland, 4-8 van Rio Grande naar Itajai Malea (t), 4-8 van R'dam te Fre- dericia Mataram, pass. 4-8 Kaap St Vincent naar Port Said Mentor, 5-8 te Arzew Nigerstroom, 4-8 van A'dam naar Hamburg Ondina (t), 4-8 van Singapore naar Port Darwin Oranje, 4-8 600 mijl zuidoost ten oosten van Socotra naar Colombo Oranjestad, 4-8 van Crlstobal naar Aruba Papendrecht (t), pass. 4-8 Ras al Hadd naar Fao Prins Willem V, 4-8 n.m. Le Havre Ridderkerk, 5-8 te Kaapstad Rita (t), 4-8 van Pladju naar Bangkok Rotula (t), 7-8 van Curacao te Algiers verwacht Rijndam, 4-8 280 mijl west ten zuiden van Valentia naar New York Schle, 4-8 van Alexandrië naar Beyrouth Stad Maassluis, 5-8 van Narvik te Immtagham Salatiga, 4-8 van Bombay naar Kara chi Salawati, 1-8 te Londen Saroena (t), 4-8 van Singapore naar Pladju Schcrpendrecht, 4-8 dwars Recife naar Rio Grande do Sul Slamat, 4-8 van Penang naar Port Swettenham Stad Lelden (t), 5-8 te Mojl (Japan) Ta- lisse, pass. 4-8 Straat Messina naar Alexandrië Tarakan, 6-8 te Colombo verwacht Tegelberg, 5-8 van Miri te Manilla Thalatta ft), 4-8 van R'dam naar Bremen Van Linschoten, pass. 4-8 Kaap Palmas naar Freetown Van Spil bergen, 4-8 van Antwerpen te A'dam Waterman, 4-8 700 mijl west van Va lentia naar R'dam Willem Ruys, 4-8 van Port Said naar Southampton Wo- nosarl, 5-8 18 uur van Indonesië voor de Hoek van Holland verwacht Zee land (KRL), 4-8 van Surabaja naar Ma- kassar Zonnewijk, pass. 4-8 Quebee naar Sorel Zuiderkruis, 4-8 180 mijl west-noordwest van Leone naar Kaap stad. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 51.000 kg aardappelen: Eerstelingen 12,10 —13.10, rode idem 12. Doré 14.30—14.60, Eigenheimers 12,80—13,80, blauwe Idem 13,50—14,30, Bintjes 12,20, Alfa's 11,90, IJsselster 10,90—11,20, grove 12—13, drie lingen 5,40—6,10 en kriel 3,80; 2200 kg bieten: A 5.30—6,10 en B 4,10—4,30: 4700 kg zilvernep 21—27. drielingen 9—13 en zilveruien 4; 30.000 kg slabonen 39-45: 1400 kg rode kool 4,30; 50.000 kg witte kool 3; 700 stuks bloemgool: A1I 43—53 en afw. 8—15. Doorgedraaid: 15.000 kg witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 31.000 kg aardappelen 12,50—13,40 Doré 14.70, Eigenheimers 14.10—14,80, bl. Eigen heimers 12,8014,60, grove 11,8012,80 en drielingen 5.60—6.40; 20.000 kg rode kool: A 5,30—9,70 en B 5—5,50; 7500 kg gele kool A 5.20-8.60: 4500 Jsg witte kool 3—3,60; 7000 kg slabonen 33—45: 2900 kg ziivernep 25.60-29; 1200 stuks bloemkool: AI 50—61 en AII 21—37. GR?°JEBR0EK' 4-8-'53 - Eersteling: grof 12.70—13.30, groot 12.40—13 40. klein >30—8.30, veevoer 3.50—3.90; Doré: grof 3-13.20, groot 14.20; Eigenheimer: grof I .30-12.20, groot 12 70-13.40; Blauwe Eigenheimer: grof 11.10—11.40. groot 12.60 -13.40: Bintje grof 12.20—1'2.70, groot 12.30 Totaal 60.000 kg Bloemkool: B 39—40, BIX 22—29, stek 10. 150 stuks.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2