Boven Nederland in grootste ballon ter wereld WRIGLEY Gustav Eberhard neemt deel aan wedstrijd in Tegelen Vlaamse taalgevoel gekwetst ACHT VAN CHAAM VOOR VAN EST De KNWU greep in Zeven Tour-renners naar de wereldkampioenschappen Concours pijprokers te Purmerend 7 lllp Om het geluk van Peter Ij'lll'H ZWITSER MET ZELDZAME HOBBY Ruim driehonderd maal de lucht in Wout Wagtmans kwam ten val in eindsprint De Trofeo Italia Hans Dekkers completeert de beroepsploeg Tijdens nazomerfeest Rijvers debuteerde voor Stade Frangais Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Heliportof „helihaven" Hertog van Edinburgh uitgeschakeld door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten (Advertentie Ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever) QUSTAF EBERHARD uit Zurich heeft een zeldzame hobby. Hij is een vurig minnaar van de ballonsport en heeft nu al een kwart eeuw lang het grootste deel van zijn vrije lijd doorgebracht zwevend boven de laagvlakten van West-Europa of hoog boven de Zwitserse Alpen. Op het terras van hotel Trianonin Scheveningen hebben wij een poosje met deze enthousiaste ballonvaarder, die meer dan driehonderd mual het luchtruim heeft gekozen, zitten praten. Hij was naar Holland gekomen om voor het eerst eens een paar weken vacantie te nemen. Maar hij heeft zijn enorme ballon meegebracht en zweeft nu misschien ergens hoven West-Duitsland. GISTERAVOND om zeven uur is hij in Naaldwijk opgestegen. Een van Zijn twee passagiers is mevrouw Boes man, de echtgenote van de bekende Nederlandse ballonvaarder. Op 15 Augustus neemt Eberhard deel aan een Internationale ballonwedstrijd, waar van de start in Tegelen plaats vindt Hij kon ons niet vertellen, of het echt paar Boesman ook van de partij zal zijn. De 46-jarige ballonvaarder ts de trotse eigenaar van de grootste lucht ballon ter wereld, een kolos met een diameter van 19 meter en een inhoüd van 2200 kubieke meter. De vulling bestaat uit gewoon lichtgas of het veel duurdere (maar ook lichtere) water stofgas. Het is de kunst om door het juist hanteren van het ventiel en het Zo zuinig mogelijk omspringen met de zandballast, het uiterste profijt van de wind te trekken. De grootste afstand, die Eberhard ooit heeft afgelegd, was veertienhon derd kilometer. Zomer 1935 steeg hij op in Zürich en hii landde ergens in Oost-Polen. Een van zijn sensationeelste vluch ten maakte Eberhard enkele dagen voor het uitbreken van de tweede we reldoorlog in 1939. Dat was met de he- te-luchtballon. die door Mareh en Emmer in Wenen was geconstrueerd. Het stiigvermogen van deze ballon werd verkregen door een petroleum- brander, die evenals bij de oudste luchtballons de lucht in het inwendige van de ballon verhitte en dus lichter maakte. Met deze ballon kwam Eber hard ergens in Hongarijë terecht. Hij zag nog juist kans, voor het uitbreken der vijandelijkheden naar Zwitserland terug te lieren. st Oaar in.-.Züri&h heeft - Eberhard,.-de. Ruim 75.000 toeschouwers waren gis termiddag getuige van de overwinning van Wim van Est in de „Acht van Chaam", een wedstrijd waaraan door de gehele Tour de France-ploeg werd deelgenomen. Wout Wagtmans kwam in de eindsprint, die een onregelmatig verloop had, ten val. Hij liep daarbij een wonde aan het achterhoofd op en werd door Roode Kruissoldaten over de finish gedragen. Supporters van de Brabander kwamen met zijn fiets aan dragen, zodat Wagtmans toch nog als achtste kon worden geklasseerd. Het is een zeer spannende course ge worden, waarin vooral Gerrit Schulte zijn uiterste best heeft gedaan om de zege te grijpen. Blonde Gerrit was echter niet in staat de hegemonie van de Tour de France-renners te breken. Hij moest zich met een zesde plaats tevreden stellen. Wim van Est legde de 144 km af in de tijd van 3 uur 21 minuten en 31 seconden. Gerrit Voorting werd twee de op vier sec. en zijn broer Adri kwam met een achterstand van negen seconden op de winnaar over de eindstreep. In de zelfde tijd kwamen Thijs Roks, Hein van Breenen, Gerrit Schulte, Jos Suykerbuyck, Wout Wagt mans, Piet Haan, Van der Zande, Henk Stevens, IC. Vos, Schoenmakers en de Belg Vermeiren door de finish. Naar aanleiding van het artikel over het tornooi om de Trofeo Italia, dat wij Maandag publiceerden, ontvingen wij een brief van een lezer die nu niet meer weet waar hij aan toe is. Wij schreven namelijk dat de Russen met betrekking tot dat tornooi niets van zich hadden laten horen en hij had vernomen dat de Russen bericht hadden gestuurd dat zij niet zouden deelnemen. Dat laatste is waar. Wij hadden vernomen dat de Russen geen gehoor hadden gegeven aan de uit nodiging voor het waterpolotournooi te Nijmegen. Deze mededeling is door ons verkeerd geïnterpreteerd. Zij heb ben dus wel iets van zich laten horen, maar komen niet en dat kan ons alleen maar spijten. Het Russische waterpoloteam is zonder enige twijfel sterker dan het Spaanse en het tor nooi om de Trofeo Italia zou dus al leen maar aan waarde hebben ge wonnen als zij wel waren verschenen FINS VOETBALELFTAL SPEELDE GELIJK TEGEN ZWEDEN Hat Finse voetbalelftal heeft te Hei sin ki gelijk gespeeld tegen Zweden (3-3). Met mst hadden de Zweden een 2-0 voor sprong De?e wedstrijd gold voor de voor ronden van net tornooi om het wereld kampioenschap, leiding van een groot electrotechnisch bedrijf. Zijn vrouw heeft hii thuisge- laten, want „er moet toch iemand in de zaak zijn!" Hij stelde zich veel voor van zijn vlucht boven Nederland, „Niets is mooier dan op honderd meter hoogte boven dit vlakke land te vlie gen en elk molentje en elk koetje van dichtbij te bewonderen!" Toen Eberhard dat zei. keken zijn ogen langs ons in onbekende verte en ziin rechterhand maakte een gebaar of hij zo'n speelgoedmolentje uit een polder wilde plukken en het als mas cotte meenemen in het mandje van zijn ballon. Vol vuur nam Eberhard ons toen in gedachten mee op zijn vlucht door de ruimte, waar hij meetrekt met de wind, de zon boven de wolken zoekt en de kleurige aarde onder zich door ziet trekken als een eindeloos schilderij. Alleen met de stilte, maar in het hart de prikkelende spanning van een tel kens weer nieuw avontuur. De sportcommissie van de KNWU heeft ingegrepen bij de wielerwedstrij den welke Donderdag op het Sport park te Hilversum zouden worden ge houden. Zoals wij enkele dagen gele den meedeelden, zouden Wout Wagt mans en Wim van Est op die avond op de baan verschijnen tegen een tweetal dravers. De KNWU deelt nu echter mee, dat men voor dergelijke ontmoetingen geen toestemming zal verlenen. De sportcommissie van de KNWU heeft thans definitief een keus ge maakt uit de beroeps- en ama teurrenners voor een afvaardiging naar de wereldkampioenschappen op de weg. De ploeg van de pro fessionals bestaat grotendeels uit renners die aan de Tour de France hebben deelgenomen. Wim van Est, Wout Wagtmans, Gerrit Voorting, Adri Voorting, Thijs Roks, Henk van Breenen en Jan Nolten konden ook moeilijk wor den gepasseerd. Zonder enige twij fel behoren zij tot onze sterkste beroepsrenners. Dat - de KNWU tènslotte Hans Dek-, kers aan deze groep heeft toegevoegd laat zi"ch"Wènebiis begrijp'èn.' Dat "Kees Pellehaars va'ri méning was, dat Dek kers om een of andere reden niet ge schikt was voor de Nederlandse Tour de France ploeg, wil nog niet zeggen dat hij niet de juiste man zou zijn voor een eendags-course waarin alle renners voor hun eigen plaats rijden. Zouden moeten rijden, want ook in individuele wedstrijden zijn er tegen woordig altijd renners die zich voor een ander, al dan niet vrijwillig, op offeren. Van de Brekel, Daan de Groot, Pay- mans, Van 't Hof, Krijn Post en Wolfs werden als amateurs uitverkoren. De baanploeg werd op één plaats gewij zigd. Cor de Best is namelijk nog niet geheel genezen van zijn hersenschud ding, zodat Jan Pronk achter De Graaf en Cor Bijster achter Wiersma Nederland gaan vertegenwoordigen. Jan Derksen neemt alleen aan de ach tervolging deel als hij vroegtijdig voor de sprinttitel wordt uitgeschakeld. Het is dus zeer wel mogelijk dat geen en kele Nederlandse beroepsrenner in de achtervolging start. Arie van Vliet dingt uiteraard mee voor het wereld kampioenschap sprint professionals en Jan Hijzelendoorn komt uit bij de amateurs. Voor de poursuite voor amateurs hebben wij in Piet van Heusden en Daan de Groot twee ster ke troeven. De sportcommissie van de KNWU heeft Kees Pellenaars verzocht als ploegleider voor de wegkampioen- schappen te willen fungeren. Evenals het vorige jaar heeft „de Pel" voor de eer bedankt. Tijdens het onderhoud met de sportcommissie heeft Pelle naars verzocht of de KNWU zich met de heer Goddet in verbinding wil stel len met de bedoeling dat de Wielren Unie in de toekomst als vertrouwens- instantie van de heer Goddet in Ne derland zal fungeren. De KNWU heeft zijn standpunt echter nog niet be- paald.~Men zal zich eerst nadat een bespreking met de heer R. de Grood heeft plaats gevonden, hierover bera den. In hoeverre een en ander met de weigering van Kees Pellenaars als ploegleider voor de wereldkampioen schappen op de weg te willen funge ren verband houdt, is niet bekend. VELDMAARSCHALK MONTGOMERY VERTROKKEN Veldmaarschalk Montgomery, die Dinsdag in ons land aankwam en be sprekingen heeft gevoerd met minister Staf en met de Chefs van Staven, is gistermorgen van het vliegveld Val kenburg naar Parijs vertrokken. .JyC\r'Sr. (Advertentie Ing. Med.) Zaterdag 12 September zal tijdens nazomerfeesten te Purmerend een con cours pijprokers worden gehouden, waaraai ook Belgen en Duitsers zul len deelnemen. Er zal gestreden worden om de titel „Kampioen van Nederland 1953". De kampioen zal een zilveren pijp ont vangen. Er wordt gerookt met 2'/i gr. tabak van Nederlands fabrikaaat. De festiviteiten en tentoonstellingen worden Maandag 7 September geo pend. Een grote plaats op de expositie is ingeruimd voor de agrarische sector. Evenals verleden jaar zal een natio nale handwerkwedstrijd en- tentoon stelling worden gehouden. Van het ere-comitè voor deze nazo merfeesten heeft dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, het voorzitterschap op zich genomen. Kees Rijvers, die van St. Etienne is overgegaan naar Stade Frangais, heelt volgens 1'Equipe een goed debuut ge maakt voor zijn nieuwe club in een vriendschappelijke wedstrijd tegen C.A.P. Het publiek was verrukt over zijn snelle interventies en de bestuurs leden van Stade Frangais zijn ervan overtuigd dat zij in hem de ideale lei der voor hun aanval hebben gevonden. De driejarige Leida G., die Zondag middag tijdens een brand te Apeldoorn ernstige brandwonden opliep, is hieraan bezweken. Het kind werd samen met haar vijfjarig broertje met moeite uit een brandende schuur gered. De toestand van het ventje is bevredigend. r 86. Pim. Pam en Pom hadden he lemaal vergeten, dat Ali evengoed een ijskar kon wegtoveren als tevoorschijn brengen! Toen de commissaris enige tijd later zijn bureau binnenstapte en door Piet Pakkum op de hoogte werd gebracht van de gebeurtenissen op het marktplein, fronste hij ongelo vig de wenkbrauwen. „Wou jij me ver tellen, dat die jongens van mevrouw Woeffie met een ijskarretje op het marktplein stonden? Samen met een negerjongetje van méér dan duizend jaar oud? Onzin!" „Commissaris, de ijswagen staat op de binnenplaats. Ik heb hem zelf in beslag genomen", ver zekerde de agent. „Goed, dan ga ik even kijken", mopperde de commissa ris en hij verdween naar de binnen plaats, op de hielen gevolgd door zijn agent. Maar daar wachtte Piet Pak kum de schrik van zijn leven! De bin nenplaats was leeg! Er was geen Ijs- karretje meer te zien! Piet Pakkum voelde zijn haren ten berge rijzen en dat werd nog erger toen hij de woe dende blik bemerkte, die de commissa. saris op hem wierp. „Wat betekent dat, l'akkum? Probeer je mij voor de mal te houden?", vroeg de commissa ris op zijn beurt. „Heb jij vanmorgen soms te veel citroenlimonade gedron ken?" „Nee, commissaris, ik bezweer het U, daarnet stond die ijskar nog hier", riep Piet Pakkum zenuwach tig. „Ik begrijp er niets van!" Intus sen was Ali alweer met een nieuwe krachttoer bezig. „Baassies niet bang zijn", riep hij, terwijl hij een groot stuk krijt tevoorschijn haalde. „Ali zal hen verrrlossen! Ali zal deurr open maken! En wij dan gewoon naar bui ten stappen!" Het Brussels-Vlaamse dagblad „De Standaard" toont zich teleurgesteld door het feit, dat de Helihaven in Rotterdam „Heliport" heet. De ver slaggever, die voor de opening van de haven naar Rotterdam was geko men, schrijft: Tl K'-t, -!•■} HH v Csf VL I-OTT <y> De hertog van Edinburgh had pech. Door het breken van een voorstag van het jacht, waarmee hij in de Cowes Regatte uitkwam, moest hij voortijdig deze race beëindigen. Op de foto ziet men de hertog aan de helmstok. 75) Met een ongeduldig gebaar, een plot selinge afkeer van deze langdurige crisis in elk onderdeel waarvan zij zichzelf weer wat lager en lager gezonken wist, gooide zij de hoorn op de haak, keerde zich om en liep terug naar haar eigen kamer. De neger-portier hoorde de klik, ontdekte dat de aansluiting ver broken was en zijn lach veranderde in een dreigende blik. Dit dus was haar besluit en onder de gegeven omstandigheden was 't aan- nemelijkste en enige besluit. Zij kon moeilijk zich 't pretje gunnen' om Leon te hinderen met een onderzoek; voor haar persoonlijk daar zij haar eigen bedrog ook prijs moest geven was dit niet doenlijk. Zij verkoos haar geha vende stralenkrans uit het slijk óp te diepen. Per slot van rekening kon zij er de modder weer afvegen, hem weer omvormen met het hete ijzer van een onderneming en hem opnieuw dragen om andere dwazen er mee om de tuin te leiden. Toen zij vlakbij haar kamer was, keek mevrouw Garron naar haar voeten. Deze schenen haar in 't bijzonder te fascineren, want zij waren, per slot van rekening, 't symbool en de betekenis van alles wat Beatrice Penda bereikt en verloren had. Bryte keek ook naar haar voeten. „Beso los pies: ik kus je voeten. Niet weer; nooit weer...." Beatrice deed de deur zachtjes dicht, misschien was dat nog overgebleven uit de gewoonte om zo lang voor engel te poseren of misschien was het slechts 't ingeboren instinct van geniepigheid. Tegelijk met 't sluiten van haar deur werd de zaak van mevrouw Soame af gesloten, die alleen een einde aan haar leven had gemaakt, omdat zij geen moed had op de dood te wachten. Meteen kwam Leon naar voren en gaf de brief aan mevrouw Garron „Het spijt mij, dat ik u liet wachten", ver ontschuldigde hij zich, „maar 't leek mij noodzakelijk die eerst aan juffrouw Penda te laten lezen' Charles Garron las de brief tegelijk met haar en die was zo duidelijk, dat't onnodig was vragen te stellen. Garron wist niet goed wat te beginnen nu dat 't hoogtepunt van dit laatste, verbazing wekkende kwartier voorbij was. Met Patricia was 't niet zo gesteld; haar menselijke eenvoudigheid liet haar nooit in de steek en haar hart was zo ruim als het uitspansel en zij had geen gecompliceerde reacties, die dit mo ment voor haar moeilijk zouden kunnen maken. Zij had haar Illusies op een hoog voet stuk geplaatst en toen 't voetstuk om viel en er niets dan smerige stof over bleef, ging zij niet verdwaasd zitten huilen of liet zich door die stof verstik ken. Integendeel, vol dankbaarheid keerde zij zich weer tot de goede, pure frisse lucht van de werkelijkheid. En waar was een betere werkelijkheid dan Leon's .werk en José's aanbidding, dan Lynne Carrick's loyaliteit tegen over allen die zjj liefhad, dan de toe komstige bevrediging, volmaking en het geluk van Bryce, alsook de veilig stelling van Peter's wezentje van die wreedheid, die tyrannie heet? De vrede was weer in haar ogen te lezen en nu was er geen achtergrond van zich verstoppende twijfel en spijt. Reeds geheel instinctief had zij haar gevallen godheid vervangen en alle deuren van haar naastenliefde stonden wagenwijd open, zodat Lynne daar door kon binnentreden en nooit met minder volmaaktheid begiftigd zou zijn, dan Beatrice Penda geweest was. Zij gaf de brief niet aan Max terug toen zij zei: „Dit is een v jjbrief, dok ter Leon, en het lijkt wel alsof ik alle patiënten, die nog naar u in het Santa Martine gebracht zullen worden, voor mij zie en alsof ik voel hoe dankbaar zij zullen zijn." Zijn vermoeide ogen begonnen te glanzen, toen beefden zijn lippen even. „Maar u", zei hij, „zult nooit meer vertrouwen in mij hebben". Zij keek naar José's grote, stralende ogen, toen zij antwoordde: „Ik heb nu meer vertrouwen in u, dan ik ooit heb gehad". Toen gaf zij de brief aan Bryce en Lynne en ook zij lazen die tezamen. En ook nu voelde Patricia door haar eenvoud geen verlegenheid, geen be lemmeringen, niets penibels in haar overgave. Zij had een onfeilbare gave van uiting te geven aan wat zij voelde en dacht en toen zij die .oepaste, voelde Lynne haar persoonlijkheid ais iets vervarmends om zich heen. Zij nam Lynne's gezichtje in zich op, walende dat er geen heimelijke gemeenheid in was en zij wist dat in het wezen van dit meisje geen kronkelingen van ge wetenloze hebzucht en barbaarsheid, van matarialisme en eigenliefde waren en dat er in het hart van dit meisje slechts warme menselijkheid en trouw- zijn bestonden. „Ik heb u zo dikwijls pijn gedaan en vernederd en op zoveel verschillen de manieren", zei zij, „maar mijn ver gissingen zijn niet zoals de vergissing van dokter Leon, dat er geen bewijs is, dat ik ze ooit beging. Ik beging ze wel en Beatrice hielp mij daarbij, elke dag opnieuw van 's morgens tot 's avonds, zij bedacht ze voor mij en mijn ergste vergissing zou zijn op de dag, dat zij met Bryce zou zijn ge trouwd". De emotie werd haar te veel. maar zelfs dat was zo natuurlijk dat het niet hinderlijk was en het liep door haar hart als een zuivere bron, die de modder van Beatrice Penda weg spoelde. „Je waarschuwde mij. da* zij Peter's wezen zou kapot maken en k werd erg boos. Zij dwong mij toen >i bet in orde maken van de terugreis ai dat deed ik, maar je bleef. Je waarsenuw- de Bryce voor zover als je loyaliteit tegenover dokter Leon je wou laten waarschuwen, dat zij kon lopen. En toen zij dat realiseerde, zou zij eerder Peter hebben laten verdrinken, dan dat zij haar macht hier in huis verioor. Haar invloed deed mij mijn deur voor Lorna sluiten en bijna zelfs voor Mi chael. Ja, zij dacht al die fouten uit, die ik zou begaan. Maar, mijn schat" zij zij ernstig en geroerd, ,wil je met Bryce trouwen en naar ge Casa terug komen en maken dat tk he' gevoel krijg, dat ik Lorna en Michael i.et zo goed als Peter bij mij heb?" Lynne stak haar hand uit, het was spontaan en onstuimig; dat had een betekenis die niet onder woorden ge bracht had kunnen worden; dat had een ee voud die Patricia begreep. En Patricia nam i_,ynne's hand en hield die sl en r.-nne zei: „Ik geloof, dat Michael en Lorna hier nu zijn, heel die' ♦bij." Mevro ;w G. ron schaamde zich niet voor haar tranen, toen zij naar Ly~ne en Br vee keek. ,)a," fluisterde zij met bevende stem „heel dichtbij" (Wordt vervolgd.) „Natuurlijk is het weer verkeerd gelopen. De Vlamingen, die verleden week getuige waren van de inwijding van de nieuwe helicopterhaven te Brussel, zagen dat niet alleen boven de ingang van het stationnetje een ééntalig Frans opschrift stond „Heli port", maar dat ook de gehele inwij dingsplechtigheid ééntalig Frans was bat was niet zo eigenaardig, zegt de verslaggever, want iedereen weet dat de Sabena, hoewel ze tweetalige com- muniqué's uitgeeft, feitelijk geheel Frans blijft. Hij vervolgt: „Diezelfde Vlamingen troostten zich met de gedachte, aat op 3 Augustus te Rotterdam ook een helihaven zou worden ingewijd. Daar zou tenminste alles Nederlands zijn. Maar het werd een ontgoocheling; Wel sprak men veel Nederlands, bijna uitsluitend Nederlands, maar boven de ingang van de helihaven prijkte eveneens het Franse woord „Heli port".... Het ziekenhuis te Zierikzee, dat zal worden gebouwd dank zij de hulp van het Zweedse Rode Kruis, zal in tegen stelling tot eerdere berichten wel een zg, „Roode Kruisziekenhuis" worden. WERKEN VAN GUSTAV MAHLER. Van deze laatroman- ticus horen we achtereenvolgens de Kindertotenlieder, gezongen door Kathleen Ferrier, en de Negende Symphonie. De liederen behoren tot het aangrijpendste, wat er voor solostem en orkest is geschreven, en worden door de Engelse alt met grote innerlijke adel en een diep gevoel voor tra giek gezongen. (Vrijdag 13.35 over Hilversum I, 402 m.). LULU, opera van Alban Berg. Ditmaal het tweede bedrijf, in de reeds vermelde voortreffelijke Haagse vertolking. (Vrijdag 23.10 over Hilversum II, 298 m.). VRIJDAG 7 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7-00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor den dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Idem. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12-33 Gevar. muziek. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevar. muziek. 13.35 Gram. 15.15 Voordracht. 15-35 Piano recital. 16.00 „Hoe maken we een kleine Vijver?", causerie. 16.15 Gram. 16.45 Pro menade-Orkest en solist. 17.30 Gram. 17.45 Fries programma. 18 00 Gram. 18.10 „Een goed woord voor een goede zaak", cau serie. 18.15 Omroeporkest en soliste. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Regerings uitzending: „Verklaring en toelichting". 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kerk- concert. 21.00 „Boer Hardeveld", hoor spel. 20.20 Kerkconcert (verv.). 21.45 Viool enpiano, 22.00 Gevar. programma. 22 30 Gram. 22,45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 „Het Evangelie in Esperanto". 23.30—24.00 Gramoloonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19-30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23 00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9 10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gra- mcfoonmuziek. 10-40 Kamermuziek. 11.00 Radiofcutlleton. 11.20 Gram. 12.00 Gevar. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12 33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Zigeunermuziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Viool en piano. 14.50 Voordracht. 15.10 Pianorecital. 15.30 Ge var. muziek 16.00 Gram. 16.30 Omroep orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Felici taties 18.45 „Over dienstmeisjes, zwem meesters en kappers", causerie. 19.00 Koorzang. 19,15 Pianospel. 19.30 „Wat ge loven wij Vrijzinnige Protestanten?", cau serie. 19.45 „Op bezoek bij anderen" cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20 15 Zang. 20 30 „De Verenigde Naties", causerie. 20.40 „Verdraagzaamheid", cau serie. 21.00 Cabaret. 21 30 Piano-recitaL 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Gram 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23 00 Nieuws. 23.10—23 00 „Lulu", opera (2e bedr).

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4