De Volksuniversiteit nieuwe programma stelde het al samen De Wit en Heertjes reden in derde etappe uitstekend Nieuw seizoen verliep goed voor N oordermarktbond r Jimmy Brown en de Oranjehemden „Nederlandse Comedie" opent OP R Wat biedt V. U. Den Helder? „Film als een vorm van kunstuiting KLEINE FEITEN IN HET KORT Met de „Hygiëa 1" naar Schoorldam Jongdierendag van de Sportfokkers koffer of reistas firma J.N.Querelle Jubileumviering op 6 October Urk Jamboree in Disley Viertallen-competitie biljarten PREDIKBEURTEN Tussen Haaks en Kuitje Nutsspaarbank in Juli Anna Paulowna BEKENDMAKING Nieuws van de AMC ,APO' Callantsoog BURGERLIJKE STAND Deze week markt in Breezand Texel Bijkantoor Nutsspaarbank te Den Burg 7 Zand Ontginningswerk begonnen Nieuwe huishoudschool Urk gaat geiten fokken Schoonheidsspecialiste Petten In komend weekend: Feestverlichting Middenmeer Beursbezoekers zijn haastig gebakerd De Graanbeurs trok nog weinig bezoekers DE SCHAGER MARKT 3 ^SYsor65'25 konijnen 075 Hoewel de vacantie-genietende mens liet liever niet horen wil, nadert toch onmiskenbaar het seizoen, waarin de verenigingen zich voor bereiden op de lange winteravonden. Tegen het einde van deze maand wordt in Casino al weer de eerste avond georganiseerd en in September, op de vierde Dinsdag van de maand, is reeds de openingsavond van het omvangrijke programma der Helderse Volksuniversiteit, dat andermaal met zeer veel zorg is samengesteld. Het seizoen van de VU wordt dus op 22 September geopend, en wel met een optreden van de Nederlandse Comedie in „Tivoli". .5 5 Ook dit jaar is een voorname plaats ingeruimd voor lezingen, waarvan de eerste op Vrijdag 25 September wordt gehouden. Dr J. M. Soeters uit Breda zal dan spreker over „Kinderverlam ming". Bijzonder interessant belooft ook te worden het onderwerp „De bronnen van onze hedendaagse Wes ters beschaving", dat door een viertal docenten wordt behandeld. Eén hun ner is mevr. dra. S. J. Suys-Reitsma, voorheen lerares aan het Lyceum hier ter stede. Van déze tijd vooral, is de lezing door dr G. Knuttel Wzn. uit Den Haag over Vincent van Gogh, en in niet mindere mate verdient op de Vrijdagen 22 en 29 Januari dr P. C. Visser, oud-ambassadeur in de Sovjet- Unie, de belangstelling. Het ligt in zijn bedoeling, uitsluitend te vermel den, wat hij (zelf), in dat land heeft meegemaakt, waarbij noch het goede, noch het te laken gebeuren onver meld blijven. Wat de lezingen aan gaat zij nog vermeld, dat de heer J. In de Van Galenstraat zag een wielrijdster te laat, dat een oude dame juist overstak: een botsing ontstond. De voetgangster kwam met de schrik vrij- de wielrijdster werd met een pijn lijke knie naar het St. Lidwina-zieken- huis gebracht en daarna naar huis. Aan de Buitenhaven viel een 12- jarige jongen van een vlot in het wa ter. Een bootsman kon de knaap weer op het vlot trekken, zonder zelf een nat pak op te lopen. Bij de politie werd aangifte ge daan van vermissing van een porte feuille. Deze werd ontvreemd uit een jasje, dat in het kleedlokaal van de zwemvereniging „Marsdiep" was ge hangen. Op een erf aan de Bassingracht werd voor tweehonderd gulden schade toegebracht aan een auto en een aan tal bouwstenen." In Tivoli wordt van heden- tot en met Woensdagavond 12 Augustus Char- ley Chaplin's „Limelight" vertoond. De Witte-bioscoop presenteert van heden- tot en met Maandagavond „Alina, de begeerde vrouw". De heer P. L. van Nood uit Lei den, tijdelijk werkzaam in Den Helder, slaagde te Amsterdam voor de exa mens VEV sterkstroomhulomonteur en VEV sterkstroommonteur: hij werd op geleid door de heer P. C. Dekker, Prins Hendriklaan. Om kwart over twee begint mor genmiddag od het Werfterrein de WSOV-sportdag. In de viertallencompetitie biljarten is nu de halve eindstrijd gestreden. Gespeeld werden DOR 5—Royal 4 80, DOR 5Royal 2 53 en Royal 2 Royal 4 44. Hieruit volgt, dat DOR reeds in zeer grote mate aanspraak maakt op het kampioenschap. De stand is: DOR 5 13 punten; Royal 2 7 puntenRoyal 4 4 punten. Maandag en Dinsdag worden de ove rige .wedstrijden gespeeld. Maandag smtaan op het programma: Royal 2— Dor 5 en Royal 4DOR 5; Dinsdag: Royal 4—Royal 2. ZONDAG 9 AUGUSTUS. DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds Schouten: Palmstraat, 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur vicaris Grimm: Huisdui nen, 19 uur ds. Hartman. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Joh. Lever, 17 uur ds- Hartkamp. Chr.- Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. I. van de Knijff (v.m. bed. H. A.). Geref. gem-, Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst; Dinsdag 19.30 uur ds. Bel van Krabbendijke. Oud- Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewegen. Geref- kerk, Weststraat. 8.45 en 17 uur ds. B. Jonge ling van Apeldoorn. Vrij-Evang. gem.. Hoogstraat. 10.15 en 17 uur ds. Kijkhoek van Apeldoorn- Kerk van Jezus Christus var, de Heiligen der laatste dagen. Weststraat, 10.30 en 17 xiur dienst. Vrije Christengemeen schap, Spoorstraat. 10 uur samenkomst. Oud-kath. kerk. Middenweg, 10 uur heilige mis. Bantisten gem.. Spoor straat, 16 uur ds. D. Slort uit Apel doorn. Doonsgez., gem-, Krrkgracht. 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur samenkomst. 12 en 14 3n uur Zon dagsschool. Leger des Heils. Sooor- gracht, 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluebtsamenkomst (Spoor straat), 20 uur heilsbiieenkomsk spre kers luitenants Van Doorn en Vermeu len. Evang. Lutb. gem.. Wezen- Straat. 10.30 uur ds. J. A. SteRwag. JUTJANADORP: Ned. Herv- "em 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref kerk. 9.30 uur leesdienst. 14 15 uur ds Joh. Lever- CALLANTSOOG: Ned. Herv. *pm 10 uur ds. -T. Panmeau Salm, 19.30 uu" ds. H. J. Trommel- C. Visser, technisch hoofdambtenaar eerste klasse van de Rijkswaterstaat te Den Helder, een causerie zal hou den over „De geschiedenis van onze haven als Marinebasis". Het spreekt, dat ook de nodige aandacht wordt be steed aan de nieuwe havenwerken. Voor de muziekliefhebbers is er een causerie door Herman Zaal, directeur van het Toonkunstkoor te Den Hel der, dat omstreeks Pasen 1954 een uit voering hoopt te geven van Bach's „Johanncs Passion". Dit prachtige werk is het onderwerp van de lezing, welke wordt toegelicht met pianospel en gramofoonmuziek. Op het gebied van voordracht en toneel heeft de Volksuniversiteit zich verzekerd van de medewerking van onder andere Georgette Hagedoorn (begeleid door Pierre Verdonk), het Haags Toneel, Aafje Top (met „De oude man en de zee" van Ernest He- mingway), het Rotterdams Toneel (Hendrik IV) en het Nederlands Theater. En dan heeft de Volksuniversiteit plannen om op enkele Zaterdagmid dagen in de Witte-bioscoop bijzondere films te vertonen. In dit verband doet men er goed aan, de causerie-avond bij te wonen welke in November wordt verzorgd door Louis A. van Gasteren, die iets zal vertellen over de film als een vorm van kunstuiting. Andere belangwekkende onderwerpen zijn nog: „Wat luchtfoto's onthullen", „Een avond bij de pottenbakker", „De zon en haar invloed op het leven" en „Poëzie en proza uit Indonesië". Deze laatste kunstavond is geboren uit sa menwerking tussen de algemene Ver eniging voor, Middelbaar Onderwijs de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging en de V.U. De muziek Bij voldoende belangstelling wor den voorts een aantal cursussen gege ven, met name: Engels, tekenen, „In leiding tot de Westerse en Oosterse beeldende kunst en „Muziek in de op voeding". De jeugd worden een vier tal paedagogische concerten en een voordrachtmiddag bereid. Nu het woord concerten is gebruikt, gewagen wij met enkele woorden van het mu ziekprogramma. De Muziekkring brengt onder andere Marie Therese Fourneau (piano) op de planken en het „Trio Sautoliquido" uit Italië (viool, cello en piano). Muziekkring en V.U. verzorgen samen een concert met Herman Krebbers (viool) en Wil lem Hielkema (piano). In samenwerking met de Noorder kunstkring kwamen een tweetal ten toonstellingen van schilderwerk tot stand, waarvan de eerste („Kunste naars helpen", ten bate van het Ram- penfonds1) van 5 tot 12 September aanstaande wordt gehouden. In Juni 1954 wacht de minnaars van de schil derkunst weer een expositie in het raadhuis. Bij al haar activiteit vergeet de per soneelsvereniging „Werken en Ont spanning" van Openbare Werken nim mer de kinderen. Ook dit jaar wordt voor hen een uitstapje georganiseerd, en wel op Dinsdag 11 Augustus. Aan de tocht met de „Hygiëa 1" nemen driehonderd jongens en meis jes, kinderen van de personeelsleden van de dienst, deel. De reis gaat naar Schoorldam, van waar te voet i'e plaats van bestem ming wordt opgezocht: Speeltuin „De rode leeuw" te Schoorl. De boot ver trekt 's morgens om half acht bij het storthuis aan de Bassingracht. Van de nieuwe wedstrijd van de Helderse wielrenvereniging „DOK" is inmiddels de tweede etappe verreden. De A-klasscrs verslonden 55,2 kilometer, de B- klasscrs 46 kilometer. De renners hebben er deze avond flink aan getrokken en zelfs werd in de B-ploeg een beter gemiddelde behaald dan in de A-ploeg. Vooral H. de Wit en P. Heertjes hebben uitstekend gereden. Zij wisten ruim twee minuten uit te lopen. Hoe Erasmus, Koopman en de kleine De Kloe ook zwoegden, zij waren niet bestand tegen het constante rijden van De Wit en Heertjes. Ook in de A-ploeg werd alles voor een ontvluchting in het.- werk gesteld, doch dit mocht niet gelukken. Zo kwam het A-team bnnen in dezelfde tijd als de winnaar. De resultaten van deze tweede étappe waren: A-PLOEG: 1 Th. Koning 1.33.35 uur, 2 De Jong 1.33.35. 3 T. de Neeve 1.33.35, 4 J. Ridder 1.33.35, 5 Stolker 1.37.10. B-PLOEG: 1 H. de Wit 1.18-10 uur, 2 P. Heertjes 1.18.45, 3 P. Erasmus 1.20.20. 4 M. de Kloe 1.20.20, 5 H. Koop man 1.20.20, 6 L. Koopman 1.22.25, 7 A. van der Heide 1.32.22- Na twee etappen is de stand: 1 J. Ridder 5.13.45 uur (gele trui-drager), 2 C. de Jong 5.21.14, 3 Th. Koning 5.51-35, 6 T. de Neeve 5.51.35, 5 Portegijs, 6 Lemmers. 7 J. Bouma. 8 P. Neijens. B-PLOEG: 1 H. de Wit 4.32.20 uur, 2 H. Koopman 4.34.27, 3 P. Erasmus 4.34.27, 4 P. Heertjes 5.08.45. 5 M. de De konijnenfokkensvereniging „De Sportfokker" heeft dezer dagen in sa menwerking met de konijnenfokkersver eniging „Nut en Sport" de eerste Jong dierendag gehouden. Wat de „Sportfok kers" betreft waren de resultaten: Vlaamse Reuzen: J. P. Poolwit 1ste ZZG, 2de ZG, 3de ZG; J. A. van de Bij 2de GG (dit waren rammen); met voed sters: J. P. Poolwit 1ste ZG, 2de ZG, 3de ZG en 4de ZG; D. S. de Nijs 2de GG; met nesten jongen: J. P. Poolwit: 1ste ZZG, 2de ZG en 3de ZG; J. Liefhebber GG. Franse Hangoren (rammen): P. van der Molen 1ste ZG en 2de ZG; H. de Vet ZG; W. Rijk ZG; S. Rijk GG; H. H. Kruize 2 x ZG; met voedsters: H. H. Kruize 1ste ZG, 2de ZG, 3de ZG en 2 x GG; H. de Vet GG; E. van Vliet GG; met nesten jongen: W. Rijk GG; E. van Vliet 2 x GG met Lotharingers. Gr. Chinchilla: G. de Vries 1ste ZG en GG; J. van Zoolingen 2de ZG en GG; H. Luiten GG en met een nest GG; C. Fiokstra 3de ZG en 7 x GG: F. Verma ning 1ste ZG, 3de ZG, ZG en 5 x GG; W. van de Hoek 2de ZG; A. Kaan 4de ZG, ZG en GG: G. Schippers GG; W. Brommer 1ste ZG en GG; H. Hoogeveen GG; G. Woltcrs GG (allen met Weeners)- Hollanders: J. Schouten 1ste GG en GG; Pappillon: C. Bakker 1ste ZG; Rode Nieuw Zeelander: mevr. Kruize Jste ZG. 2 x GG: Russen: A. Brak 1ste ZG, 2 x GG; P. de Beurs GG; Black and Tan J. G. Logemann 1ste ZG, 3 x ZG; An gora's: L. Blauwboer 1ste ZG, 2 x GG Kexcn: P. de Beurs 1ste ZG, 3 x GG Pool Rood-oog: H. J. Schipper 1ste GG Kleurdwerg: H. de Wit 1ste ZG, 2de ZG met een nest GG; Alaska: A. Quast met een nest GG. De jongens van het zeekamp te Medemblik, die in Nieuwediep een excursie van de Marine hebben mee gemaakt, zijn gistermiddag weer ver trokken. Het is morgen hoog water om 6.50 en 19.30 uur en laag water om 0.35 en 13.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,4 graden Celsius. Kloe 5.10.20, 6 D. Koopman 5.12.25, 7 M. Siegers. De renners, die geen tijd ach ter hun naam hebben, reden slechts één etappe. Vrijdagavond om kwart voor zeven wordt voor de derde étappe gestart- In de maand Juli werd op spaarbank boekjes ingelegd f 583.511,51 (vorig Jaar f 477.315,49) en terugbetaald f 534.184,30 (vorig jaar f 477.286,41). Er werd der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 49.327,21 (vorig jaar werd f 29-970,92 meer terugbetaald). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal, bij aanvang van het jaar f 8.893.252,84 bedraagt nu f 9.618,598,69 (vorig jaar f 8-366.608,95), Het aantal posten van inleg bedroeg 5491 (4837) en dat van terugbetaling 4083 (3921). In Juli werden uitgegeven 123 (142) nieuwe boekjes, terwijl werden in getrokken 91 (110) boekjes. In omloop zijn thans 23.827 exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zicli 17 (22) boekjes voor pasgeborenen (daar op plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1.De lediging van 340 spaar- busjes leverde f 6.325,11 aan kleine be sparingen op. Maar dan met een van de Breewaterstraat 5 b.d. Spoorstraat (Advertentie tng. Med) De burgemeester van onze gemeente brengt ter openbare kennis, dat de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening bij zijn beschik king van 28 Juli 1953, no. L.-P.A. 877 afdeling Plantenziektenkundige aan gelegenheden, Directie van de Land bouw, heeft besloten, de gemeente Anna Paulowna aan te wijzen als ge bied, bedoeld in artikel 4 van het Be sluit bestrijding coloradokever, zulks voor wat betreft de paden tussen de in de gemeente voor bloembollenteelt in gebruik zijnde bedden. Artikel 4 luidt dan: Het is verboden aardappelplanten te telen binnen door onze minister aangewezen gebiedein, waarbinnen de land- of tuinbouw over wegend met het oog op de uitvoer wordt uitgeoefend". De regeling vervat in artikel 4 van het Besl. Bestr. Col. Kever is een voortzetting van/en qua inhoud gelijk aan die, welke tot dusverre krachtens de Coloradokeverwet 1947 bestond. Enkele loden van de motorrijdérs- club „A.P.O." namen deel aan de Kermisrit te Hippolytushoef. Het was een zeer lastige rit, en dus waren veel strafpunten het gevolg. Toch wa ren er een paar prijswinnaars uit Anna Paulowna. Lichte klasse: Jo Vergouwe 2e pr. met 394 strp. Zware klasse: L. Kouse band 2e pr. met 161 strp., A. Kreijger 4e pr. Auto's: J. Bosker le pr., A. Koster 2e pr. Zondag 9 Augustus wordt de tweede clubkampioensrit verreden. Start om 2 uur bij Veerburg. Er zijn mooie prijzen en de rit gaat slechts over mooie wegen. RIETSCHOUW IN DE A.P.-POLDER De tweede schouw over het afhak ken van riet in kavel-, scheiding- en spoorwegsloten zal worden gehouden op Maandag 17 Augustus. Elke be langhebbende wordt aangeraden te zorgen vóór bedoelde datum aan zijn verplichting voldaan te hebben, daar anders onmiddellijk tot vervolging wordt overgegaan. Geboren Willem, z. van A. Schou ten en M. Mels. Robertus I. M., z. van 1. Stam en G. D. Schouten. Getrouwd: Martinus G. Baltus en Geertruida Schilder. Overleden: Gerrit Baken. 77 jaar, echtgenoot van N. Doevendans (overl. te Alkmaar). Jacoba de Best, 56 jaar, weduwe van H. Kabout (overl. te Haar lemmermeer). Jacob Bakker, 80 jaar, weduwnaar van G. Mooij. Alle goede dingen in drieën en zo komt dan de markt dit weekeinde in Breezand. De „markt" in de Polder.. Kleine Sluis- had 'de primeuir-'6poer-! buurt gaf een reprise te zfën en nu zal in -Breezand de zaak goed aan 't rollen gaan. Want men heeft van deze markt hier goede verwachtingen. Regiefouten e.d. behoeven niet meer gemaakt te worden, er is nu al wat routine en dus raden we alle Polderse huismoeders aan: Komt Zaterdagmid dag naar üw eigen plaatselijke markt, met plaatselijke deelnemers, dus ver trouwde adressen. Van 3 tot 8 uur 's avonds is de Bur gemeester Lovinkstraat (Centrum) uw marktterrein. Komt, ziet en over tuigt u. In de maand Juli werd ingelegd f 14.051.86 (vorig jaar f 19.306) en te rugbetaald f 2.993.03 (f 12.600.41). Er werd derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald f 11.058.83 (vorig jaar f 6.705.59). Het aantal posten van inleg bedroeg 52 (41) en dat van terugbetaling 34 (29). In Juli werden 5 (10) nieuwe boek jes uitgegeven. Daaronder bevonden zich twee boekjes voor pasgeborenen. OOGST VAN DE STRAAT Er lag ditmaal op de straat een zeil doeken motortas, die bij de politie is ge deponeerd, terwijl een ongelukkige dame aangifte deed van vermissing van een damesshawl. In de Donderdag gehouden vergade ring van de veilingvereniging de Noor- dermarktbond heeft de voorzitter, de heer P. Duijvès, zijn tevredenheid uit gesproken over de gang van zaken in het nieuwe seizoen. De aardappe.en brachten en brengen nog steeds goede prijzen op. Bovendien is het met de aardappelziekte nogal meegevallen. Ook andere producten vinden grage kopers op de veiling, zoals de bonen waarvan op sommige dagen de aanvoer meer dan drie spoorwagons bedraagt en de prijs boven de 40 et per kg uitkomt. Verder is bloemkool een gewilde groente in tegenstelling tot de witte kool welke teelt spreker riskant vond. Daarom gaf de voorzitter de raad om meer bloem kool en minder witte kool te verbou wen. De marktnotering van zilveruien werd eveneens onbevredigend geacht. Na een speciaal welkom aan het ere lid. de heer A. Zwager, werden diverse veilingaangelegenheden besproken. Er werd medegedeeld dat de veilingomzet over de maanden Juni en Juli respec tievelijk f 183.575 en f328.809 had be dragen. Het eerste half jaar van 1953 werd er in totaal voor f 3.425.000 geveild tegen f 3.850.000 in dezelfde periode van 1952, zodat er nog een achterstand is in te lopen van f 425.000 om dezelfde omzet van het vorige jaar te bereiken. De brandverzekering van het betaal- kantoor en de veilinggebouwen is f200:000 verhoogd. Naar aanleiding van het op handen zijnde veertigjarig be staan van de Noordermarktbond werd besloten dit evenement te herdenken op Dinsdag 6 October. 's Middags zal er een receptie worden gehouden en 's Deze week werd begonnen met het ontginningswerk op de aan de gemeente toegewezen grond rondom het oude eiland. Een begin werd gemaakt met grep- pelen aan de Noordkant. Hier werken nu voor de D.U.W. ongeschikt verklaarde arbeiders. Tot dusverre werd het nijverheidsonder wijs gegeven voor zoverre het de prac- tische vakken betrof in het Buurthuis. Voor de overige vakken werd gebruik gemaakt van de zaal van de Vrijgemaakte Ger. kerk en de schoolgebouwen. Deze toestand was niet ideaal. Hierin komt nu verandering. Er komt nu een eigen huis houdschool. De piannen hiervoor wor den nu ontworpen. Raar w?j''vernemen bestaan er plannen tot oprichting;,, van een geitenfokvereni- ging óp tirk. Verschillende personen zijn er de laatste tijd weer toe overgegaan om een of meerdere geiten te kopen- Deze personen willen nu komen tot op richting van een vereniging om de be langen gemeenschappelijk te behartigen. Voor het diploma huidverzorging en make up slaagde te Zwolle mej. J. van Urk, kapster In kapsalon Held te Emmel- oord. Evenals vorig jaar zal er in Petten weer een periode van feestelijke ver lichting worden gehouden. Vrijdag avond wordt dit feest ingezet met een lampionoptocht voor kinderen ouder dan 3 jaar. Na deze optocht zal de feestverlichting gaan branden. Vorig jaar gebeurde dit op betrekkelijk be perkte schaal, nu zullen echter alle winkels er aan mee doen. zal het VVV gebouwtje worden verlicht, ter wijl er gegronde hoop bestaat, dat ook verschillende particulieren voor geïl lumineerde huizen zullen zorgen. Deze verlichting zal drie avonden worden herhaald. Zaterdag zullen de brand weercorpsen Van Callantsoog en Zi.jpe op het sportterrein een waterballet ge ven. Tot slot volgt dan eep gezellig samenzijn in Het wapen van Petten. De afdeling van de VVV heeft met al deze feesten natuurlijk veel drukte gehad. avonds een feestavond waarvoor het Langedijker Cabaret is uitgenodigd. De overkapping en het betaalkantoor van de veiling zullen geschilderd worden, het werk werd na inschrijving opge dragen aan de heer Kamp te Heerhugo- waard. Verder ging de vergadering ac- coord met het voorstel om nog tien duizend veilingkisten aan te schaffen tegen de prijs van f2.16 per stuk. Het dagelijks bestuur kreeg de machtiging zonodig nog tienduizend kisten aan te kopen. De vereniging de Koophandel verzocht om evenals op andere veilingen geschiedt ook aan de Noordermarktbond de aardappelen verplicht in veiling- kisten aan te voeren. Dit heeft de aan dacht. Op voorstel van het dagelijks be stuur werd nog besloten om tc beginnen volgende week Dinsdag, iedere week een pootaardappelveiling te houden. Er zal en bloc geveild worden .Bij de rond vraag vestigde de heer J. Dekker de aandacht op het proefbedrijf Geester ambacht dat er momenteel prachtig bijligt. 55. Jackie wist natuurlijk ook, dat er twee grote heren van de KNVB op de tribune zaten die speciaal naar Wilgenwolde waren gekomen om hem te zien spelen, teneinde te beoordelen of hij in aanmerking kwam in de eerst komende interlandwedstrijd tegen Zwitserland de middenvoorplaats van het Nederlands elftal te bezetten. Hij was er tóch een beetje opgewonden van. Jimmy had even voor de wed strijd v/el tegen hem gezegd, dat hij er zich niets van aan moest trekken, dat hij zijn gewone spel moest spelen, maar Jackie voelde zich toch niet helemaal op zijn gemak. „Ik zou het wei heerlijk vinden, pappie", zei hij, „als ik een kans maakte in het nationale elftal te worden gekozen. Dat is toch wel een verschrikkelijk grote eer". Jimmv had zijn pleegzoontje een bemoedigend tik je op zijn schouder gegeven. „Doe maar goed je best", had hij gezegd, „want die beren zijn niet gauw tevreden Maak maar een paar extra mooie doelpun ten!" Nu Jackie had zich niet onbe tuigd gelaten. Hij maakte het ene doel punt na het andere en er waren er bij zo schoon, zo zuiver, dat de echte voet balliefhebbers er de tranen van in de ogen kregen. Hun gemoed schoot vol bij het aanschouwen van zoveel voet balvirtuositeit. De meesten vonden het kinderachtig dit te laten blijken, maar zij snoten heel vaak hun neus en veeg. den dan snel met hun zakdoek langs hun ogen, teneinde de tranen v«n ont roering weg te wissen. Vooraj Jackie's negende doelpunt was iets onvergete lijks. Verkenners van verschillende Janden nemen deel aan een jamboree in Disley in het Engel se graafschap Chestire. Padvin ders uit Amsterdam helpen hun Britse broeders bij de bouw van een toegangspoort Beursbezoekers hebben een hekel aan wachten. Dat kwam tot uiting op de vergadering van de beursvereniging, die onder leiding van de heer K. Schenk werd gehouden, toen men klaagde over het lange wachten bij te lefonische gesprekken. Het bestuur zal trachten deze moeilijkheden op te los sen. De vergadering had een zeer vlot verloop. Jaarverslagen werden goed gekeurd, evenals de rekening van de penningmeester, waarover de heer Van Wijk, rapporteerde. De heren Koolhaas en De Bont werden als bestuursleden herkozen, terwijl in de financiële com missie in de plaats van de heer Van Wijk werd benoemd de heer L. E. Kre- mer. met als reserve de heer S. Bree- baart. Er waren op de graanbeurs nog wei nig mensen. Het goede weer heeft tal van bouwers thuis gehouden. In voe- dergranen was dan ook nog niet veel handel. De aanvoer beperkt zich tot winter- en zomergerst maar er is zelfs voor deze artikelen nog weinig koop- *ust, waardoor de markt nog weer iets afbrokkelde. De prijzen voor deze pro ducten trekken zeer. Bij aanhoudend droog weer zullen er nu ook spoedig dorsingen van haver en rogge plaats vinden. Verwacht wordt, dat de prij zen hiervan ook ettelijke guldens lager liggen dan vorig jaar. De groene erw ten daar en tegen verwacht men duur, de oogst daar en tegen zal zeer tegen vallen op vele bedrijven. Voor karwijzaad was iets meer be- f pri's la« ongeveer i 1.5U hoger dan vorige week. Blauw- maanzaad onveranderd vast. Voor stro worden°bedongen.raaR «°ede prijS fLinke aanv°er van vette d'e re£ds spoedig vlot van de hand gingen. Er was prima kwaliteit allefw/' i ?er kE f 2'60 voor de llerbeste kwaliteit, aflopend tot f 2.10. voer Lf urï SVeerTlarkt Meine aan varenprVzen' Nuchtere kal- in hrf kleine aanvoer weer hnv mpr »nCiPUn Van de belangstel- ren ünizen- Paarden wa- deNna^rii aangevoerd. Naar han- delspaardien was heel wat vraag. Paarden noteerden vanaf f 4fi0. het e,n b'0Senmarkt was net aan ae stille kant. 1100 "q6»»?1? aannv°er: 17 baarden 400- veulens 220-275, 74 vette koPi- 6n ul kalfkoeien 700950 35 nuchtere kalveren 45—95 39 magere t05a7r,al?~95' VP,,P ^hapen 80- 350 83 ?l"mnreb 4n—60. 3 zeugen 250-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2