Fraaie prestaties van W. Groen Perspectieven voor jonge krachten in bouwvakken Jimmy Brown en de Oranjehemden Basketball-tornooi van HAV voor DTV-dames, KVH en HKV De Bruinvissen verloren eerste tweekamp met „VZV" J. Ridder rijdt in „DOK"-strijd nog in de gele trui Dualmeet Gemeen te-Rijkswerf belooft spannend te worden Scheepmakers (ijzer) top-touwtrekkers De Kweekschool de sterkste junioren Helderse heren niet slecht op dreef Geslaagde sportdag van WSOV Tussen Haaks en Ruitje BESOMMINGEN IJMUIDEN Regeling storingsdienst Warmte doorkruiste het enthousiasme Thuisclub noteerde 73-58 eindstand JVC 1 „kruist" verder Geslaagd Te water gereden Premiekeuring paarden Oud-Tuindorp bezorgde kinderen veel pret Anderen hebben een grote achterstand Wie vooruit wil tere een ambacht Leibbrand damkampioen van Den Helder Anna Paulowna Oefenwedstrijden op hetZAP-terrein Breezand NU NA DE GEMEENTELIJKE sportdag ook de sportdag van de AX SOV achter de rug is, is gebleken, dat beide partijen op Zaterdag 22 Augustus spannende strijd zullen leveren. Dan is immers de dual meet tussen gemeente en werf, waarop zeer velen zich nu reeds ver beugen. Wij ontwaarden Zaterdagmiddag op het Werfterrein onder de vele toeschouwers al twee „gemeente-spionnen", die met grote belang stelling de verschillende prestaties vergeleken met die van hun eigen sportfeest, uiteraard om de kansen af te wegen. Wij geloven, dat het gemeenteperso- neel iets betere papieren heeft. Naar de verschillende resultaten te oorde len althans. Nummers, die ongetwij feld voor de Rijkswerf zullen zijn, zijn de lange afstand-loopnummers. Zowel de 800 meter als de 1500 meter waren glansrijk voor W. Groen. Deze sterke athleet gaf zijn concurrenten op de 800 meter tien seconden voorsprong en op de 1500 meter twintig seconden. Niettemin won hij beide keren met groot verschil en in prima stijl. Uitermate spannend belooft de 100 meter heren te worden. Rottier en Vander Meulen, die bij de gemeente 11,9 en 12 sec. lieten noteren, vinden op 22 Augustus tegenover zich een D. Bakker (12 sec.) en voorts G. den Hartog en D. Stienstra (beiden 12,1). Op de 100 m voor dames bezette mej. A. Monsma de eerste plaats met 14,9 sec., tegen mej. Maasland op de ge meentelijke sportdag 15 sec. Deze laatste tijd werd Zaterdag ook door mej. F. den Hartog bereikt. En zo kunnen wij doorgaan, de tij den en afstanden tegen elkaar af te wegen. Wij kregen wel de indruk, dat de gemeente absoluut sterker is op de technische nummers. Politieman Mol stootte op 1 Augustus de kogel 9.V8 meter ver; winnaar Breed van de Werf liet 9,63 schrijven. Het is misschien jammer, dat op 22 Augustus geen mastklimmen op het programma staat, want daarin zijn de Werfmensen uiterst bedreven, zij het, dat het laatste eindje wel eens een on overkomelijke hindernis vormde. En dan het touwtrekken. Bij dit onder deel zal de gemeente wel opkijken, want de Scheepmakers toonden zich andermaal geboren mannetjesputters; zij losten met groot geweld de schil ders en de plaatwerkers en zien krachtmensen van de gemeente gaarne verschijnen. Thans volgen van de Werf-sportdag de voornaamste uitslagen: 100 meter dames: 1. Mej. A. Mons ma 14,9 sec; 2. mej. F. den Hartog 15 sec; 3. mej. A. Joos 15,1 sec. 100 meter heren1. D. Bakker 12 sec; 2. G. den Hartog 12,1 sec; 3. D. Stienstra 12,1 sec. 1500 meter: 1. W. Groen 4.26.5; 2. H. Verblauw 5.(buiten mededin ging); 3. M. Oosterbeek 5.39.2. 800 meter: 1. W. Groen 2.10; 2. H. Verblauw 2.30 (buiten mededinging); 3. G. Monsma 2.34. Kogelstoten: 1. C. Breed 9.63 meter; 2. A. Boekei 9.29 meter; 3. P. van der Neut 9.25 meter. Verspringen dames: 1. Mej. A. Monsma 3.90 meter; 2. mej. A. Joos 3.72 meter. Verspringen heren: 1. J. van Knijff 5.16 meter; 2. G. den Hartog 5.12 meter; 3. D. Stienstra 5.09 meter. 1. KMA 62 4 x 100 meter dames sec; 2. Griffie 67,2 sec. 4 x 100 meter heren: 1. Bewape- ningswerkplaatsen 51,2 sec; 2. Boek houding 52.6 sec; 3. Schilders 53,1 sec. Touwtrekken: 1. Scheepmakers ijzer; 2. Schilders; 3. Plaatwerkers. Na afloop van deze geslaagde sport middag, die onder ideale weersomstan digheden werd gehouden, reikte de directeur van de Rijkswerf, kapitein ter zee P. A. Riedel, de prijzen uit. Hij had wederom bijzondere waarde ring voor het initiatief en de wijze waarop was gestreden, en niet in de laatste plaats voor de velen, die het geheel organisatorisch zo uitstekend hadden voorbereid. Gedurende het afgelopen weekend was er weinig vertier in de haven. Slechts de „Gerlache", een motor-schooltjalk uit Antwerpen deed Nieuwediep aan. Het is morgen hoog water om 8.25 en 21.10 uur, en laag water om 2.40 en 15.30 uur. Besommingen van Zaterdag: RO 46 Claesje f 11.900, 2 trawlers f 40.500, KW 169 f 1770, KW 52 f 4890, Sch. 27 f 8330, Urn. 209 f 8430, IJm. 229 f 1300, HD 125 x 1860, WR 67 f 2440, KW 12 f 1180, KW 189 f 330, KW 35 f 1340, KW 30 f 1540, KW 94 f 1570, KW 92 f 1590, KW 60 f 880, IJm. 3 f 65. Aanvoer 7320 kisten. De storingsdienst van de gemeente-, water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: heden: J. P. Agema (Fa- brieksgracht 16, tel. 3594); Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16. tel. 3594) Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag en Zondag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8. tel. 2457). Gas en water: H. J. Bennink. Binnen haven 147, tel. 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32, tel. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Op het tegelveld aan de Sportlaan, dat gloeiend in de zon te bakken lag, heeft HAV gisteren haar basketball-tornooi gehouden. De publieke belangstelling viel tegen, doch onder deze omstandigheden had men moeilijk meer kunnen verwachten. Een verfrissende duik in het koele zeewater was Zondag toch zeker boven alles te prefererenDe deel- nemers(sters), teams van DTV (Amsterdam), KVH, HKV en HAV, verdrongen moedig hun momenten van tegenzin en zo kon het geheel nog bijzonder geslaagd worden genoemd. Bij de dames was DTV verreweg het sterkst. De Amsterdamse meisjes versloegen eerst KHV met 44-22 en later bleven zij met 28-9 de baas over HAV, dat haar eerste wedstrijd tegen KVH met 25-18 had gewonnen. Type rend van de laatste tijd is, dat HAV iets beter is geworden dan KVH. Jammer was dat de dames van de athletiekvereniging er tegen DTV zo weinig van terecht brachten. In de herenwedstrijden was het strijdbeeld heel anders. KVH stak met kop en schouders boven zijn tegen standers uit. In de ochtenduren moest DTV met 32-19 het onderspit delven en toen 's middags gemakkelijk van HAV werd gewonnen (29-14) was dus meteen het pleit beslecht. De heren van HAV hadden op hun beurt een vrij eenvoudige zaak met de Amster dammers, die onlangs naar de tweede klasse zijn gepromoveerd. Willen zij In het mooie natuurbad „De Heerenduinen" te Velsen werd Zaterdagmiddag voor het eerst een tweekamp gehouden tussen de Velser Zwemvereniging en de Sportclub „De Helderse Bruinvissen". Met angst in het hart gingen onze stadgenoten Zuidwaarts, want de vacantie had de gelederen flink gedund. Bo vendien verhuisde de snelste borstcrawlzwemster van de Bruinvissen, Elly Pleijte, vorige week naar Vlissingen. Ondanks alle moeilijkheden brachten de Nieuwediepers het er niet slecht af. Vooral de heren bleken goed in vorm. Zij wisten op de meeste nummers ais eersten te eindigen. Vooral zat er spanning in de 5 X 50 m borstcrawl- estafette, waarin Jongepier een ach terstand van 5 meter weg wist te wer ken, doch door zwemmen in de tou wen, juist crp handslag verloor. Oek Cees van Strijen trok er op de 100 m schoolslag best doorheen. Zijn eind spurt kwam, hoewel hij snel inliep, juist iets te laat. Ook dit nummer was voor VZV. Het verloop van de wedstrijd was dermate spannend, dat bij het begin der estafettes nog niet kon worden ge zegd, welke ploeg als overwinnaar uit de bus zou komen. Het dames-zwem men der Heldersen was echter der mate zwak, dat na beëindiging der zwemnummers de Velsenaren een voorsprong van zeven punten hadden genomen en de stand 5750 was. Hier na moesten nog twee polo wedstrijden voor de competitie worden gespeeld, welke eveneens zouden gelden vöor de tweekamp. Slechts winst van beide wedstrijden kon de Bruinvissen nog juist met 1 punt voorsprong op VZV doen eindigen. Dit gelukte echter niet, want beide keren was de winst voor de thuisclub, zodat de eindstand 73— 58 werd. De uitslagen waren! 50 m schoolslag meisjes: T. Numan (VZV) 45,8 sec.; 2 G. Burgers (Br.) 46 5 sec. 50 m schoolslag Jongens: H. Varke- visser (Br.) 44 sec.; 2 L. v. d. Wal (Br.) 44 9 sec. 50 m' vrije slag meisjes: W. Mossel (VZV) 35.6 sec.; 2 G. Drijver (VZV) 37.2 sec. 50 m vrije slag jongens; 1 G. M. Zoon (Br.) 34.4 sec.; 2 L. Mossel (VZV) 35.7 sec 50 m rugslag dames: 1 A. Muller (VZV) 44.2 sec.; 2 N. van Ham (VZV) 46.5. 50 m rugslag heren: 1 P. Jongepier (Br.) 35 sec.; 2 L. Gravemaker (VZV) 38. 8sec. 100 m schoolslag dames: 1 A. Muller (VZV) 1 m. 34,1 sec.; 2 G. Boon (Br.) 1 m. 38,6 sec. 100 m schoolslag heren: 1 W. Ha mers (VZV) 1 m. 31,7 sec.; 2. C. van Strijen (Br.) 1 m. 32,5 sec. 100 m borstcrawl heren: 1 P. Jonge pier (Br.) 1 m. 8,2 sec.; 2 L. Gravema ker (VZV) 1 m. 11,7 sec. 3 X 50 m wisselsl. estafette dames: 1 VZV 2 m. 7,7 sec.; 2 Bruinvissen 2 m. 15,3 sec. 3 X 50 m wisselsl. estafette heren: 1 Bruinvissen 1 m. 53,4 sec.; 2 VZV 1 m. 57,4 sec. 4 X 50 m vrije slag estafette dames: 1 VZV 2 m. 35 sec.; 2 Bruinvissen 3 m. 5,5 sec. 5 x 5 Om vrije slag estafette heren: 1 VZV 2 m. 50,1 sec.; 2 Bruinvissen 2 m. 50,6 sec. Waterpolo. VZV 2Bruinvissen 2 41, VZV 1Bruinvissen 1 32. JVC 1 is Zaterdagavond naar Kolhorn geweest om daar voor het Gouden Kruis te voetballen tegen Kaagvogels 2. Hoe wel de partijen goed tegen elkaar opwo gen, wist JVC met 6-1 te winnen. De thuisclub had met pech te kampen en miste bovendien schutters. P. Hoornsman scoorde voor de rust driemaal: na de hervatting voegde hlé hieraan nog twee doelpunten toe. Heethuts bracht de stand op 6-0. Daarna wist Kaagvogels 2 de eer te redden. Mej. C. A. Moeyes te Julianadorp be haalde te Schagen het Middenstandsdiplo ma. daarin een woordje meespreken, dan zal ongetwijfeld beter moeten worden aangepakt. De cijfers waren 24-15. En ten slotte de junioren, die zich in het geheel niets van de warmte aantrokken. HKV (Helderse Kweek school Vereniging) loste in de eerste wedstrijd de junioren van HAV met 29-22. Vervolgens stelden zij zelfs het pittige Amsterdamse ploegje buiten gevecht (24-18), zodat de eerste prijs naar HKV ging. De tweede prijs was voor DTV, dat op het nippertje met 21-19 over HAV zegevierde. De jon gens van de organiserende vereniging lieten zich de zege in de laatste minu ten ontglippen. In het clublokaal „De stille wer ker'' van HRC reikte voorzitter H. A. Enklaar Jr. de prijzen uit, waarbij hij onder meer dank bracht aan HRC, wedstrijdleider H. Posthuma en de overige heren, die tot het welslagen van het tornooi hadden bijgedragen. Geven wij ten slotte de volgorde, waarin de deelnemende teams eindig den: dames: 1. DTV, 2. HAV. 3. KVH, heren: 1. KVH, 2. HAV, 3. DTV; junio ren: 1. HKV, 2. DTV, 3. HAV. Dezer dagen reed te Julianadorp W. D. met zijn invaliden-driewieler te water, toen hij bij de hoek Proeftuinweg-School- weg de bocht te groot nam. Gelukkig wist hij vrij spoedig weer op het droge te ko men. Zijn bril was vernield en zijn wa gentje zag er onooglijk uit. Een paar jon gens zorgden er echter voor, dat zijn driewieler er weer netjes kwam uit te zien. Zij hielden meteen voor de bril een collecte. Wij menen wel, dat deze knapen zich bijzonder hebben gedragen. Op de premiekeuring voor paarden te Schagen behaalde de heer K. Minnes uit Julianadorp de volgende successen: voor zijn vierjarige merrie met veulen, Nu- rande, een tweede premie; voor zijn twee jarige merrie Purnando eveneens een tweede premie. De heer C. A. Rol, even eens uit Julianadorp, behaalde voor zijn eenjarige merrie Rielda ook een tweede premie. Ieder mens heeft zo zijn eigen manier om zijn vrije tijd door te brengen. Voor velen, waaronder gepensionneerden, is dat niet altijd even eenvoudig, omdat de ouder dom de mens in zijn bewegings vrijheid gaat beperken. Voor de 72-jarige heer G. Duin her te Alkmaar, levert dat ech ter geen bezwaren op. Hij houdt zich bezig met het bouwen van scheepsmodellen. Onlangs heeft hij „De Gouden Leeuw", het schip waarop Michiel de Ruyter eens slag heeft geleverd tegen de En gelsen, getrouiv gecopieerd. Dagen achter elkaar heeft de heer Duin- ker er aan gewerkt en naar schat ting zitten er zo'n 400 werkuren in. Alleen al voor het maken van een touwladdertje tvas een hele avond ingespannen „punneken" nodig. De BM-zeilboot, die hierboven eveneens is afgebeeld heeft na tuurlijk heel wat minder lijd ge kost. .Slechts" tien dagen heeft deze nijvere knutselaar hieraan gespendeerd en zeilen doet het bootje als de beste. Vanzelfsprekend heeft de heer Duinker, die vroeger opzichter scheepsbouw aan het departement van marine was, met zijn bootjes veel bekijks. Ongeveer tweehonderd kinderen van de buurtvereniging „Oud Tuindorp- zijn een "agje naar Valkeveen ge. weest. Met vier bussen werd bü prach- tig weer gestart in de Dahliastraat. On derweg werd voortdurend gezongen en de vijf en twintig leiders en leidsters deden naar hartelust mee. Om elf uur arriveerde het grote ge- zeischap te Oud-Valkeveen, waar de kinderen een speeltuin met tal van at tracties te wachten stond. Toen de jon. gelui hadden gegeten werd tot drie uur de tiid doorgebracht in het zwembad, waar ook kano's en roeibootjes kon- den worden gehuurd. Van drie tot vier uur werd een voetbalwedstrijd gespeeld waaraan door tweemaal vijftien jongens werd deelgenomen- De ontmoeting ein digde na hardnekkige strijd in een 2—2 geliik spel. Om vijf uur, nadat heerlijke panne, koeken waren verorberd, werd da thuisreis aangevangen. En nog was da pret niet ten einde, want in Groet werd nog een uur halt gehouden. Om half tien arriveerde de karavaan weer in Nieuwediep. De kinderen hadden uitbundig geno ten. Dat bleek extra toen zü hun ouders, nog bij de bussen, enthousiaste verhalen deden. De renners van „D.O.K." hebben er weer twee étappen opzitten. De eerste, over 55,2 kilometer voor de A-ploeg, eindigde in een zege voor C. de Jong, die 1 uur 27 min. 2 sec. noteerde. In dezelfde tijd finishten achtereenvolgens Th. Koning, T. de Neeve en A. Lemmers. In deze derde étappe werd weer geducht strijd geleverd, daar gele trui-drager J. Ridder even in het gras terecht kwam. De anderen trokken er tussen uit, waardoor voor Ridder een niet te dichten gat ontstond. Hij hield nochtans moedig vol, al moest hij iets van zijn voor sprong prijsgeven. Ridder liet 1.28.13 uur afdrukken. Voor N. Ridder werd 1.39.25 uur geschreven. De B-klassers reden deze avond 46 kilometer. P. Heertjes werd eerste in 1 uur 22 min. 4 sec. Erasmus, H. de Wit en H. Koopman kwamen in dezelf de tijd binnen. Vijfde werd L. Koop- „Laat uw kinderen een beroep kie zen in de bouwvakken, want er zal in deze branche voor tientallen jaren brood op de plank zijn", aldus sprak de voorzitter van de Vereniging voor Vakonderwijs in West-Friesland, ir C. Keesman, Zaterdagmorgen bij de ope ning van de vijfenveertigste jaarverga dering in café Stam te Wognum. „Er is nu een vraag naar woningen als nooit tevoren en als die vraag eenmaal ver zadigd zal zijn, dan komen we nog aan de vervanging van de krotten door be hoorlijke huizen. Het ligt voor de hand, dat er voor de mensen die werkzaam zijn in het bouwvak arbeid zal zijn voor meerdere decennia". In dit ver band wekte de heer Keesman de leden van Vakonderwijs op om grote propa ganda te maken voor het leerlingenstel sel. Hoewel de vereniging geenszins mag klagen over animo van de zijde der jongeren, moet het aantal leerlin gen toch nog veel groter worden, ge zien de perspectieven in het bouwvak. Het is jammer, dat de begrensde loon vorming niet stimulerend werkt om zich verder te bekwamen, maar een lichtpunt mag zeker genoemd worden de bespreking die er tussen de vakcen trales is gehouden om de vrije loon vorming weer in te voeren. De heer Keesman memoreerde het verscheiden van de hoofdbestuursleden Rutse en Plantinga en van de leraar Van der Ende. Aan de heren Bakker en Boon, die de vergadering wegens ziekte niet konden bijwonen, werd een telegram gestuurd met wensen voor een spoedig herstel. Meegedeeld werd, dat de heer A. Glas te Benningbroek thans de functie van secretaris zal vervullen en dat de heer Kaper te Castricum tot vice-voor- zitter is benoemd. De cursussen wer den bezocht door 206 leerlingen, waar van er 107 examen hebben gedaan. De samenwerking met de inspecteur van het nijverheidsonderwijs was heel goed. Er is bewerkstelligd, dat de di recteur van de vereniging thans ver goeding krijgt voor een auto en dat de patroons een betere materiaalvergoe ding ontvangen. Jammer genoeg zal tot concentratie van enige scholen moeten worden overgegaan. Zo zal te Span broek een nieuwe school worden ge sticht, waarna die te Wognum, Spier dijk en Hoogwoud zullen worden opge heven. Ook de school te Wervershoof moet worden geliquideerd. De heer A. Glas bracht hierop aan sluitend dank aan het gemeentebestuur van Wognum voor de altijd grote mede werking waar het de school betrof. Hij gedacht in enkele gevoelvolle woorden het verbranden van de plaats van oor sprong der vereniging „De Vier Heems kinderen". Tot üd van het hoofdbestuur werd vervolgens geïnstalleerd de heer Dirk- maat van Langedijk. Het aftredende hoofdbestuurslid, de heer D. Appel van Hoogkarspel werd tot erelid benoemd. Hij kreeg als blijk van waardering voor de vele arbeid welke hij gedurende tientallen jaren voor de vereniging heeft verricht, een waterpas en een prima duimstok. Aan de diverse jaarverslagen ontle nen we, dat het aantal leden met 26 is achteruitgegaan tot 720 en dat het sal do over 1952 ruim dertienhonderd gul den heeft gedragen, bij een ontvangst van ruim twintig mille. Besloten werd, dat het volgend jaar de vergadering en de tentoonstelling te Medemblik zullen worden gehouden. De bijeenkomst werd besloten met een zeer genoeglijke Westfriese kof fietafel. De tentoonstelling van de werkstukken der leerlingen trok deze eerste dag al aardig publiek. De feestvreugde in Wilgenwolde oi# de Biggers behaalde kam- 57 over het Ao> pioenschap, een feestvreugde waaraan alles wat jong was in het stadje deel nam, werd op een onverwachte wijze vertroebeld en vergald. Er gebeurde iets, waarvan heel de stad schande sprak en als het niet zwart op wit in de krant had gestaan, hadden de mensen het misschien niet eens willen geloven. Meneer Ballewipper, de voorzitter van de Keuze Commissie, had n.1. een pers conferentie belegd en daarin had hij de sportjournalisten zijn mening meege deeld over het „Wonder van Wilgenwol de", zoals Jackie algemeen genoemd werd. Deze mening was niet alleen ver nietigend, maar ook beledigend. Hij had gezegd: die Brown is op 't oog wel handig en men zou van z'n techniek heel wat denken, maar het is allemaal boerenbedrog of beter gezegd apenbe- drog. Dit ventje hoort niet op 't voet balveld thuis, maar op het toneel van een specialiteitentheater. In elk geval past hij niet in het Nederlands elftal- Hij zou het door ons gevolgde stopper- spilsysteem totaal bederven. Van 't ma gische vierkant heeft hij geen kaas ge geten en h;j ziet er niet naar uit, dat het hem ooit aan zijn verstand gebracht kan worden. Zijn spel dat misschien de domme menigte, die een voetbalwed strijd afweegt naar het aantal doelpun ten, dat zij ziet maken, in extase kan brengen, is veel te zelfzuchtig. Daardoor is deze Jackie Brown nu reeds over het paard getild Dat was de mening van meneer Ballewipper van de K.N. V.B. en zo had iedereen het in de krant kunnen lezen. Toen meneer Bikkebak- ker het bericht gelezen had, was hij 'n bezwijming nabij.... man in 1.28.04, zesde Van der Heide 1.28.04. De vierde étappe (100 km.) ken merkte zich door een uitlooppoging van Th. Koning met aan zijn wiel J. Ridder. Dit tweetal werkte goed samen en wist bijna drie minuten te nemen op Lemmers en De Neeve. Het hele veld lag in stukken. De Jong had pech en kon niet op toeren komen, waardoor zijn achterstand nog groter werd. De volledige uitslag was: 1. Th. Koning 2.45.40; 2. J. Ridder 2.45.40) 3. A. Lemmers 2.48.25; 4. T. de Neeve 2.48.25; 5. C. de Jong 2.51.30; 6. A. Portegijs 2.51.30; 7. N. Ridder 2.55.23; 8. P. Neijens (opgegeven). De B-ploeg nam vijf en zeventig kilometer. Wederom won Heertje» (2.33.45). Dezelfde tijd hadden: 2. P. Erasinus, 3. H. Koopman, 4. H. de Wit L. Koopman, die ketting-pech kreeg liep flinke achterstand op: 2.45.50. Na vier étappen zien de klassemen ten er als volgt uit: A-ploeg (335.4 km.); 1. J. Ridder 9.27.38 (gele trui); 2. C. de Jong 9.39.46; 3. Th. Koning 10.05.17; 4. T. de Neeve 10.077.02; 5. A. Lemmers; 6. A. Portegijs. B-ploeg 267 km.); 1. H. de Wit 8.18.09; 2. P. Erasmus 8.20.16; 3. H. Hoopman 8.20.16; 4. P. Heertjes 8.54.34; 5. L. Koopman 9.24.19. Woensdagavond om kwart voor zeven wordt bij de Donkere Duinen voor de vijfde étappe gestart In een spannende ontmoeting, waar in J. Beezemer positiespel en C. J. J> Leibbrand fel aanvallend speelde, ia laatstgenoemde er in geslaagd zijn te genstander door een slagzet te ver slaan. Hiermede was hij ongeslagen kampioen geworden van Den Helder, hetgeen een bijzondere gelukwens waard is. Deze avond leverde ook de jeugd kampioen van Den Helder op. Dit was J. Boon, die tegen Jt. Keizer zijn laat ste partij moest spelen. Laatstgenoem de eindigde op de tweede plaats. Beide jongelui speelden zeer mooi en bereik ten remise. DE uitslagen waren: 1ste klasse: C. Leibbrand-J. Beezemer 2—0; J. Biil-J- van der Molen 0—2; 2de klasse: van der Heijden-T. Schol 1—1; R. Oost-A. Bekebrede 2—0; B. Bongers-P. Arends 2—0. Op het ZAP-terrein zijn Zaterdag avond twee voetbalwedstrijden ge speeld. Een combinatie van de gasthe ren speelde tegen een BKC-combinatie en vooral in de eerste helft kreeg bet talrijke publiek behoorlijk spel te zien. De uitslag werd 1—1. Breezandse Boys speelde eveneens tegen een ZAP-com- binatie. De ploeg uit Breezand, die de steun van enkele eerste elftalspelers miste, verloor met 42. MARKTDAG IN BREEZAND Die Markt-Zaterdagmiddag schijnt in de Polder nogal opgang te doen. Ditmaal was het in Breezand, aan de Burg. Lovinkstraat een drukte van belang en bleven de marktliefhebbers practisch tot sluitingstijd van hun be langstelling blijk geven. Twee en twintig middenstanders, hadden hun waren in de diverse kramen uitge stald en hadden in het algemeen lang geen klagen over de kooplust van de Breezanders. Deze keer waren er vier kooplieden van buiten gekomen en ook zij zouden het de volgende keer, nu weer aan de Kleine Sluis graag opnieuw willen proberen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2