Ojief ©MP Vragen van Eerste Kamerlid over de Velser affaire Omroep-pionier Willem Vogt vijf-en-zestig jaar Staking met kettingreacties in Den Haag Fanny Blankers-Koen niet door Russin onttroondj Griekse eilanden wederom door bevingen getroffen De Heer H. D. Louwes 60 jaar Niet alle automaten laten zich met half-frankske bedotten Frankrijk Minister Staf over de opkomst recruten Tracteer Uzelf in Uw vacantie! Geef Nieuw-Guinea aan Japan Winkeliers lijden een gevoelige schade Boerderij brand in de gemeente Voorst Dr Naumann gaat op verkiezingspad Gaat het balletje aan het rollen Wat gaat de huisvrouw er op vooruit! Nieuw middel met grote voordelen. Groentenexport in eerste helft van 1953 Autoriteit op het gebied van de landbouw jDoe eens alles anders, beter, feestelijker! Rook eens een extra- fijne Virginia: OP IEDERS UP! 15 September afscheid van NRU Ontslagkwestie met vele gevolgen Wensen inzake radio- distributiesysteem Denemarken verlaagt de baconprijs voor Engeland Wereldrecord vijfkamp dames Grote staking in Japan Bergtop werd in tweeën gespleten 4 Personen gewond door ontplofte blindganger Jacht op de Coelacanth duurt voort FS zullen nog lang in Korea troepen hebben Ascari beschuldigd van dood door schuld Koch versloeg Wagtmans achter handelsmotoren De ronde van Kroatië DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1958 Het Eerste Kamerlid ReUers heeft de minister van Justitie schriftelijk de volgende vragen gesteld; 1. Is de minister bereid, het gedeelte lijk in het dagblad „De Telegraaf" van 10 Juli 1953 gepubliceerde rapport van de commissie-Versteegh over de Vel- seraffaire, aan de Eerste Kamer ter kennisneming over te leggen? 2. Wil de minister mededelen, of er op grond van de in het rapport gepu bliceerde feiten, zuiverings- en (of) strafmaatregelen tegen deze voormalige hoofdinspecteur van politie genomen zijn? Zo neen, wil de minister dan mede delen om welke redenen dit is nage laten? 3. Wil de minister mededelen, of van deze voormalige politie-ambtenaar re kening en verantwoording gevorderd is over de besteding van de f 330.000 en andere bedragen door hem van derden ontvangen voor zijn illegale kas? Was deze kas een persoonlijke aange legenheid van bedoelde politie-ambte naar, of stond deze kas in organisato risch verband met de binnenlandss strijdkrachten, of een andere officiële verzetsgroep? Welke is in de laatste twee gevallen de voor deze zg. illegale kas verantwoordelijke instantie? 4. Is het waar, dat de in het rapport genoemde politieambtenaar e.a. gebruik hebben gemaakt van hun positie bij de P.O.D. en P.R.A. om auto's voor spot prijzen te kopen bij het bureau roe rende goederen, en deze weer te verhu ren aan de P.O.D. voor f 100 per maand netto? Zo ja, wil de minister dan bevorde ren, dat aan de Kamer een lijst wordt overgelegd van alle door dit bureau in beslag genomen, gevorderde en verhan delde auto's, met opgave van merken en verkoopsprijzen? Op welke wijze zijn de oorspronkelijke bezitters schadeloos gesteld, en welke maatregelen zijn te gen de leiding van het bureau roeren de goederen, en bedoelde politie-ambte- naren genomen? 5. Is de minister bereid, in het be lang van het recht, en de eer der bona fide illegaliteit, het door de commissie- Versteegh gerapporteerde justitieel te doen onderzoeken, en het resultaat van dit onderzoek aan de Eerste Kamer mede te delen? De minister van Oorlog, ir C. Staf, heeft geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Roosjen over de kor te tijdsruimte tussen de data van op roep en van opkomst van dienstplich tigen, die voor de eerste oefening on der de wapenen moeten komen. De heer Roosjen liet blijken, dat verzoe ken om uitstel van eerste oefening, door deze korte tussenpoos, wellicht niet mei de noodzakelijke zorgvuldig heid behandeld zouden kunnen wor den. Volgens minister Staf is dit laatste zeker niet het geval. Bovendien wordt er op het ogenblik naar gestreefd de termijn tussen oproep en opkomst te vermeerderen tot drie maanden. Beseft de huisvrouw wel, wat het nieuwe afwasmiddel van de Castella- fabrieken, de Castella Vaatwas, voor haar betekent? „Zingend", zo luidt het, „kan ze thans de afwas doen", en terecht, want hoevele nadelen, onver mijdelijk met de dagelijkse afwas verbonden, zijn nu niet weggevallen! Niet langer behoeft ze iedere dag opnieuw tijden in de keuken staan afwassen, immers, in 't actieve schuim van de Castella Vaatwas (een lepel geeft teilen vol sop) is de vuilste en vetste vaat in heel korte tijd gedaan en worden lepels, vorken, borden en glaswerk enz. glanzend schoon zonder de geringste inspanning. Afgelopen is het ook met het euvel van natte theedoeken, want afdrogen is totaal overbodig en lest - en misschien wel best voorbij is ook de narigheid van pijnlijke „afwashanden". Niet langer hoeft de huisvrouw ruwe, onverzorg de handen te hebben, daar het sop van Castella Vaatwas (per pak 25 ct.) de huid absoluut niet schaadt. In tegendeel, door de dagelijkse afwas worden haar handen thans zacht als fluweel 1 (Advertentie Ing. Med.) In de eerste helft van 1953 heeft Ne derland 193.000 ton verse groenten ge ëxporteerd, iets meer dan in het eerste halfjaar 1952, toen 189.000 ton over de grens ging. De voornaamste in de laat st j zes maanden uitgevoerde tuinbouw producten waren uien (42.000 ton), wit te kool (23.000 ton), tomaten (19.000 ton), komkommers (17.000 ton), sla (15.000 ton) en breekpeen (13.000 ton). Er werd 3310 ton asperges uigevoerd, waarvan het leeuwendeel uit Noord Limburg kwam. WestDuitsland was met ruim 90.000 ton de belangrijkste afnemer. Vrijwel alle asperges gingen naar de Bondsre publiek. Na Duitsland volgt Engeland met een afname van 43.5000 ton, waar van 22.000 ton uien. België kocht ruim 19.000 ton verse groenten. ^ATERDAG 15 Augustus a.s. wordt de heer H. D. Louwes, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw, 60 jaar. Reeds lang bekleedt de heer Louwes in het landbouworganisatieleven een be langrijke, vooraanstaande plaats: 23 jaar geleden op 1 Januari 1930, werd hjj vodrzltter van de Groninger Mij. van Landbouw en hy heeft deze func tie gedurende vier achtereenvolgende zittingsperioden van drie jaren ver vuld, de langste termijn, die de sta tuten van deze maatschappij ver oorloven. DIJ de bevrijding van Groningen her vatte de heer Louwes voorlopig de functie van voorzitter der Groninger Maatschappij op 17 April 1945. Op 25 Juni werd hij opnieuw voor 3 jaar her kozen. Na het beëindigen van dit tijd vak stelde hij zich niet meer beschik baar. Ondertussen hervatte hij op 27 Juni 1945 eveneens zijn functie als voorzitter van het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité, hetwelk hij ge bleven is tot 1 Januari 1951. Ook in an dere organisaties speelt de heer Lou wes een belangrijke rol. Hij is voorzit ter van de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor de Land bouw „Centraal Bureau" te Rotterdam, voorzitter van de Nationale Coöpera tieve Raad, en lid van het dagelijks be stuur van de Nederlandse Heide Maat schappij. Ook in de politiek is de heer Lou wes een belangrijke figuur. Van 1933 tot 1937 is hij lid geweest van de Twee de Kamer; sinds 7 Maart 1950 is hij lid van de Eerste Kamer der Staten Gene raal. Zijn belangrijkste functie is onge twijfeld het voorzitterschap van de Stichting voor de Landbouw. Hierdoor is hij met alleen een nationale figuur geworden in de Nederlandse landbouw- wereld, maar in deze functie heeft hij ook de gelegenheid gekregen zich te ontplooien op internationaal terrein. In 1946 werd hij eerste ondervoorzitter van de Internationale Federatie van Agra rische Producenten (IFAP). Slechts om dat hij door zijn drukke werkzaamhe den zich niet beschikbaar kon stellen, is hij in 1949 niet tot voorzitter van de IFAP gekozen. Ofschoon de vertegen woordigers van de organisaties uit vrij wel alle landen het er over eens wa ren, dat hij de meest geschikte man voor deze functie zou zijn. In 1950 heeft hij gemeend zich ook niet meer voor 't ondervoorzitterschap beschikbaar te kunnen stellen. Hoewel de heer Louwes thans geen enkele functie meer heeft in de inter nationale landbouworganisatie, geniet hij in deze kringen toch nog steeds een zeer groot gezag. De béste sigaret voor Uw gezondheid (Advertentie Ing. Med.) De „Chicago Tribune" heeft gisteren in een hoofdartikel zich voorstander verklaard van een „grootscheepse" ko lonisatie en economische opbouw" van Nieuw-Guinea door Japan. De terugga ve van de Amami en Osjima-eilanden met hun 220.000 inwoners aan Japan door de V.S. legt er, aldus het blad, slechts de nadruk op, dat er nog veel meer moet worden gedaan, willen de Japanners een bevredigende bestaans mogelijkheid krijgen. De heer Willem Vogt, technisch-direc- teur van de Nederlandse Radio-Unie en oud-directeur van de AVRO, vierde gis teren zijn 65ste verjaardag. Reeds vroeg in de morgen begon in zijn woning te Blaricum een stroom van bloemstukken, telegrammen en brieven binnen te vloeien, waaronder fraaie bloemenhulden van het bestuur der Nederlandse Radio-Unie, van het Bij de bouw van het nieuwe gebouw voor de plaatselijke telefoondienst aan de Marnixstraat in Den Haag is gis termorgen onder het ruim vijftig man tellend personeel van het aannemers bedrijf Albouw uit Breda een staking uitgebroken. De oorzaak van deze wilde staking schijnt zeer gecompliceerd. De Hoofd aannemer zou van een onderaannemer metselaars hebben overgenomen. De metselaars van de onderaannemer ver dienden meer dan die van de hoofd aannemer, doch na de overname bleef het loon van beide op het oude peil gehandhaafd. Dit zou de oorzaak zijn geweest van een onenigheid, die tot resultaat had, dat de metselaars hun ontslag hebben genomen. Het gevolg hiervan zou zijn geweest, dat een zevental steigerbouwers werd ontslagen, wegens stagnatie in de werkzaamheden. Dit laatste ontslag zou reacties bij de overige werknemers hebben opge- Kwartjes-automaten voor sigaretten en snoepgoed in de BelgischNeder landse grensstreek zijn de laatste 11(1 herhaaldelijk „leeg gehaald" met be hulp van de kort geleden in België in omloop gebrachte nieuwe muntstukjes van een halve franc. Deze muntjes zijn even groot en dik als onze Nederland se kwartjes. Zij hebben echter geen ribbel op de zijkant en ze zijn uitge voerd in een roodkoper-legering met als beeldenaar een mijnwerkerskop met mijnlamp. Eén der drie Nederlandse fabrikan ten van automaten verklaarde in een onderhoud met een ANP-verslaggever, dat alleen op automaten van buiten lands fabrikaat en op slecht gerevi deerde vooroorlogse Nederlandse au- In het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Ka mer over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de telegraaf- en tele- foonwet 1904, hebben enkele leden de aandacht gevestigd op de in gemeentelijke kring levende wens, dat de mogelijkheid van uitzending van plaatselijke gebeurte nissen over het distributienet, wordt ver ruimd. In het algemeen zal dit meer bur gerzin aankweken. Hierbij werd tevens gedoeld op de uitzending van mededelin gen bij noodtoestanden. tomaten het bovengenoemde trucje kan wörder, toegepast. Inderdaad gaven bij een proef met de Belgische munt stukje op een aantal van de automa ten alle de halve franc terug. De bo vengenoemde fabrikant die zelf on geveer 300 automaten aan winkeliers in het Zuiden van ons land heeft ge leverd, had echter nog geen enkele klacht ontvangen. De schade, die de winkeliers met automaten welke gevoelig zijn voor het bedrog, ondervinden, is aanzien lijk. Een pakje sigaretten dat 75 cent kost wordt op deze wijze iets meer dan elf cent verkregen. Overigens is het trucje geenszins nieuw, want zolang er automaten zijn heeft het publiek met allerlei binnen- en buitenlandse munt stukjes gepoogd, en soms ook met suc ces, artikelen beneden de officiële prijs te verkrijgen. Het Engelse ministerie voor de voedselvoorziening heeft bekend ge maakt, dat Denemarken erin heeft toe gestemd de prijs van bacon, bij leve ring aan Engeland, met 5 shilling per Hundredweight (ongeveer 50 kg) te verlagen. In c'~ op 4 October beginnen de periode van 12 maanden zal Enge land voor de Deense bacon 237% shilling per Hunc*. *edweight betalen. Volgens 'e nieuwe regeling zal Enge land de verschepingskosten betalen. Tot nu toe werden deze door de Deense exporteurs betaald. Zij bedragen 4 shilling per Hundredweight. wekt. Zij zouden het ontslag van de steigerbouwers onbillijk hebben ge vonden en de directie hebben verzocht hen op het werk te handhaven. Toen dit werd geweigerd, zou tot de sta king van de timmerlieden en overige metselaars zijn besloten. Naar van de zijde van de moderne en christelijke bouwvakvereniging wordt vernomen, stellen deze zich niet achter de staking. Het aannemers bedrijf Albouw wilde nog geen mede delingen over de staking doen. gemeentebestuur van Hilversum van besturen en directies van verschillende Omroepverenigingen en de wereldom roep en van vele andere instanties en personen, met wie de jarige relaties on derhoudt. Gistermorgen begaf hij zich zoals gewoonlijk naar zijn kantoor in het technisch centrum te Hilversum, waar hij eveneens vele geurige, schrif telijke en ook persoonlijke gelukwen sen in ontvangst mocht nemen. Het bestuur van de NRU zal op Dins dag 15 September een afscheidsreceptie organiseren voor de heer W. Vogt, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd op deze dag het bedrijf zal ver laten. Het bestuur van de NRU heeft er behoefte aan op de dag, dat deze radiopionier officieel afscheid zal ne men, duidelijk de grote betekenis in het licht te stellen, welke de heer Vogt voor de ontwikkeling van de radio-omroep in Nederland heeft gehad. £NKELE dagen geleden kwam uit Boekarest het bericht, dat de Russische athlete Alexandra Tschudina tijdens het internatio naal sportfestival het wereldrecord vijfkamp zou hebken ver beterd. Gemeld werd dat zij in totaal 4888 punten had behaald, hetgeen betekende dat de prestaties van Fanny Blankers-Koen met niet minder dan 478 punten waren overtroefd. Onze landge note was namelijk sinds 1951 in het bezit van dit record met een totaal van 4410 punten. Gisteren echter kwamen de gedetailleer de uitslagen in ons bezit en nu blijkt dat van een recordverbete ring naar alle waarschijnlijkheid geen sprake is. r\E PRESTATIES van Alexandra Tschudina heeft men namelijk om- gerekend volgens een Russische puntentelling en voor Fanny Blan- kersKoen werd de Franse puntentelling, zoals te doen gebruikelijk is, aangehouden. Als men de prestaties van Alexandra volgens de Franse puntenwaardering gaat omrekenen, komt zij 58 punten tekort bij Fanny BlankersKoen. Maar zelfs als voor beide athleten de Rus sische telling wordt aangehouden is van een recordverbetering nog geen sprake, hoewel het verschil dan wel zeer minimaal is, namelijk een punt. Als wij de Franse telling nemen komen wij tot de volgende vergelijking: Ongeveer 150.000 Japanse werkne mers van de Amerikaanse strijdkrach ten zijn gisteren voor twee dagen in staking gegaan. Zij wensen een her ziening van hun arbeidscontract. Op een vliegveld in de buurt van Tokio openden Amerikaanse soldaten het vuur op de stakers. Eén persoon werd ernstig, drie lichtgewond. Het incident is in der minne geschikt. Ook gisteren zijn de Griekse eilan den Cephaionia, Ithaka en Zante door aardschokken geteisterd. De grootste verwoestingen zijn aangericht in het Noord-Oosten van het eiland Cepha ionia, waar de stad Sami thans nog slechts een puinhoop is. De top van de berg Aenos op Cephanolia, die ruim 1500 meter hoog is, is in tweeën ge spleten. Ook in Vatny, de hoofdstad van het eiland Ithaka, is de verwoes ting enorm. Deze plaats werd ook door vloedgolven getroffen. Van de 2000 hui- In een boerderij in die gemeente Voorst is gistermiddag een brand uit" gebroken, die binnen enkele uren het achterhuis volkomen in de as legde. Het woonhuis voor in de boerderij kon, dank zij het feit dat dit gedeelte achter een brandmuur lag, behouden worden. De brandweren uit Voorst, Deventer en Apeldoorn moesten te hulp komen om het vuur, dat was begonnen in een graanberg, te blussen. Tijdens de blussing explodeerde er plotseling iets vermoedelijk een granaat, die sedert de oorlog in de grond had gezeten waardoor een brandweerman, een po litieman en twee kijkers werden ge wond. De brandweerman bekwam ern stig letsel. De anderen konden ter plaatse worden verbonden. VERLIES AAN OLIE INGELOPEN De Engelse en Nederlandse oliemaat schappijen, die een productieverlies van 30 millioen ton ruwe olie per jaar leden door het BritsPerzische oliege schil, hebben dit verlies weten te her stellen door grotere aanvoer uit ande re landen. De totale productie van de Engelse en Nederlandse maatschappij en bedroeg in 1952 96.690.000 ton. zen zijn hier nog slechts 50 overgeble ven. Hoge rookkolommen zag men van uit zee boven het eiland opstijgen. Enkele dorpen op Cephaionia zijn geheel geïsoleerd. Vliegtuigen wierpen er met valschermen voedsel en medica menten uit. De gevangenis te Argos- toli, waarin zich alleen tot zware straf fen veroordeelden bevonden, is inge stort. De gevangenen werden onder ge wapende geleide naar het dorpsplein vervoerd en zullen naar het vasteland worden overgebracht. Verwoestingen zijn ook aangericht op het eiland Leucade. Te Patras en Kyllini in het Westelijk deel van de Peloponnesus zijn talrijke huizen ver- nieuld. Ook in Athene werd gisteren een aardschok gevoeld. Het aantal doden bedraagt minstens 400. Er zon 3000 daklozen. Het eerste schip met vluchtelingen en gewonden is gisteren in Piraeus aange komen. Men vertelde, dat de bewoners van de getroffen eilanden trachten met alle mogelijke middelen weg te komen en zelfs met kleine scheepjes proberen het vasteland te bereiken. Volgens ooggetuigen, die een vlieg tocht over de eilanden hebben ge maakt, ziet het gehele gebied er uit als een zwaar vernield slagveld. De stad Zakinthos stond geheel in brand en de wegen leken wel dooir bombar dementen te zijn verwoest. Eerste minister Papagos van Grieken land acht de huidige ramp groter dan die van Corinthe, ruim twintig jaar ge leden. De Britse Middellandse Zee-vloot heeft alle hulp toegezegd. Prof, Smith uit Zuid-Afrika, bekend door zijn onderzoek naar de Coela canth, de voorhistorische vis, heeft medegedeeld, dat een Zweedse missie te Mombasa is aangekomen om te trachten een levende Coelacanth in handen te krijgen. Met hetzelfde doel wordt een Italiaanse missie te Kaap stad verwacht. Prof. Smith merkte met bitterheid op, dat hij zijn pogingen wegens geld gebrek heeft moeten opgeven, terwijl de Italianen en Zweden door hun re geringen financieel gesteund worden. 200 meter kogelstoten hoogspringen 80 m. horden verspringen Fanny BlankersKoen 24.4 sec. 1000 pt. 11.50 m. 650 pt. 1.60% m. 870 pt. 11.4 sec. 1000 pt. 5.88 m. 890 pt. Alexandra Tschudina 25.5 sec. 755 pt. 13-42 m. 1.60 m. 11.6 sec. 5.81 m. 944 pt. 860 pt. 920 pt. 863 pt. Totaal 4410 pt. 4342 pt. Als wij de Russische telling toepassen, komen wij tot de volgende lijsten: Fanny BlankersKoen Alexandra Tschudina 200 meter 24.4 sec. 1054 pt. 25.5 sec. 916 pt. kogelstoten 11.50 m. 739 pt. 13.42 m. 965 pt. hoogspringen 1.60% m. 1008 pt. 1.60 m. 1000 pt. 80 m. horden 11.4 sec. 1025 pt. 11.6 sec. 975 pt. verspringen 5.88 m. 1015 pt. 5.81 m. 984 pt Totaal 4841 pt. 4840 pt. Dr Naumann, voormalig staatssecre taris van het Ministerie van Propagan da van Goebbels, heeft medegedeeld, dat hij de grootste zalen in Dortmund, Hannover, Bremen, Hamburg, Kiel en Lubeck 1 ad gehuurd voor de verkie zingscampagne, die hij in de komende veertien dagen zal houden. Hij zeide echter met geldgebrek te kampen te hebben. Tengevolge van zijn arrestatie door de Britse en Duitse autoriteiten was zijn exportbedrijf voor 90.000 gulden benadeeld. Naumann zei, dat hij geen herstel beoogde van Hitiers derde rijk. Hij verklaarde de Westduitse republiek en grondwet onvoorwaardelijk als voorlopige vorme.i voor het niet-com- munistisehe deel van Duitsland te aan vaarden. Robert Stevens, de Amerikaanse mi nister voor het Leger, heeft na een tocht van negen dagen door Korea, te Seoel verklaard, dat er nog verschei dene jaren aanzienlijk sterke Ameri kaanse strijdkrachten in Korea zullen blijven. In\ totaal zijn gisteren 250 Zuid- Koreanen, 100 Amerikanen, 25 Turken en 25 Britten door de Noordelijken uitgewisseld. De zestigjarige Engelsman Mullins is Dinsdag door een Frans vissersvaartuigje uit zee opgevist, nadat hij zeven uur in het water had gelegen. Hij was Maandag avond met de „Amsterdam" van de Har- wich-lijn van Nederland naar Engeland vertrokken en bij het leunen over de railing in zee gevallen. (Vervolg van pag. 1) Spoorwegen. Enkele treinen van de hoofdverbindingen kwamen met veel vertraging in Parijs aan. In Parijs heb ben 600 man met vrachtauto's gisteren 22 diensten onderhouden naar alle de len van de stad. Ook particuliere bus sen werden ingeschakeld. Personeel van ondergrondse en busdiensten staakt nog door. In de gas- en electriciteitsbe- drijven wordt de staking ook voortge zet. Thans hebben 120.000 mijnwerkers geweigerd in de mijnen af te dalen. In Nantes en Duinkerken staakt het va rend personeel nog. In Marseille werd het werk hervat. In Parijs en vele an dere steden staken de vuilnisophalers. In de ziekenhuizen worden alleen drin gende gevallen opgenomen. De Socia listische en Katholieke vakbonden heb ben de metaalarbeiders opgeroepen 24 uur te staken. De Italiaanse coureur Ascari is naar aanleiding van een dodelijk ongeiuk tijdens de Mille Mille van 1951 beschul digd van dood door schuld. Te Brescia is de zaak thans in behandeling. Tij dens de wedstrijd was de Ferrari van Ascari van de weg geraakt, waarbij een man werd gedood en verscheidene andere personen werden gewond. As cari verklaarde voor het gerechtshof, dat het ongeiuk werd veroorzaakt do>>r een toeschouwer, die met pen zaklan taarn langs de piste stond om do num mers van de deelnemende wagenshet was in de late avondurengoed ta kunnen onderscheiden.. Ascari is hier door verblind geworden en raakte ce controle over zijn wagen kwijt. In de beschuldiging wordt echter gesproken van een plotseling verhogen van zijn snelheid zonder rekening te houden met het door de regen glad geworden wegdek. Uitspraak in deze zaak is nog niet gedaan. Woensdagavond zijn in het Utrechts Stadion wielerwedstrijden gehouden, waar aan ook enkele Tour de France-renners deelnamen. De uitslagen luidden: Wed strijden achter handelsmotoren, 1ste manche over 15 km: 1 N. Koch 14 min. 18 sec.; 2 Wagtmans; 3 Van Est; 4 A. Voorting; 5 Van Breenen 2 ronden ach ter; 6 G. Voorting 3 ronden achter. 2e manche over 20 km: 1 Wagtmans 19 min. 12 sec.; 2 G. Voorting; 3 N. Koch; 4 Van Est; 5 A. Voorting; 6 Van Bree nen 4 ronden achter, 3e manche over 25 km: 1 G. Voorting 23 min. 58 sec.; 2 N. Koch; 3 Wagtmans: 4 Van Est; 5 A. Voorting; 6 Van Breenen. Eindklassement: 1 N. Koch (Utrecht) 6 punten; 2 Wagtmans (Breda) 6 punten; 3 G. Voorting (Rozendaal) 9 punten; 4 Van Est (St Willibrord) 11 punten.; 5 A. Voorting (Haarlem) 14 punten; 6 Van Breenen (Amsterdam) 17 punten. De vierde etappe van de Ronde van Kroatië, van Kopar naar Nova Rorica over 116 kilometer is gewonnen door de Zuidslaviër Petrovic. Hij reed de afstand in 3 uur 27 min. 14 sec. Reitz (Dld) kwam in 3 uur 28 min. 27 sec. op de tweede plaats en Van der Linde (Belg.) werd in 3 uur 33 min. 44 sec. derde. In het al gemeen klassement heeft Petrovic met 15 uur 40 min. 25 sec. de leiding. De Ne derlander Van der Weyden staat vierde met 15 uur 47 min. 7 sec. België bezet de eerste plaats in het ploegenklassement. De Nederlandse ploeg staat vierde.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3