Aanschaffing roltrommelauto voor gemeente reiniging Jimmy Brown en de Oranjehemden Ook na zes étappen behield J. Ridder de gele trui HRC 2 wederom winnaar van het „WGW„-tornooi ZAP weerde zich goed tegen Volendam II Uniforme vuilnisemmers bij de étagebouw en in Huisduinen Helderse wonderdokterGrootveld stond in Bonn voor de rechter Binnenkort rapport over reorganisatie Verkoop grond voor Marinecantine Watervogels had met pech te kampen Gelijkspel van HRC tegen HOV [2-2] Ex-drogist werd vrijgesproken onder het gejubel van de getuigen... Ronde van Alkmaar voor Eelsing Over enige jaren geen huisvuil meer in zee Officiële opening nieuwe Bewapeningswerkplaatsen Regeling storingsdienst Uit de raadsportefeuille TUSSEN HAAKS EN KUITJE Het recordrondje „DOK niet verbeterd Helder 2 eindigde op de tweede plaats „HIER IS EEN WONDER GEBEURD" Veteranenwedstrijd van Helder afgelast Helder verloor met 7-0 van Z waag-Westeinde De gasten sleepten toch HRC-junioren wonnen bij Vacantiereisje met vele gevolgen 4-2 zege uit het vuur De ODIZ-jeugd verloor van Watervogels EDO de derde prijs £EN ORIËNTEREND OVERZICHT over de mogelijkheden tot reor ganisatie van de Reinigingsdienst verwachten B. en W. voor het eind van dit jaar van de directeur van Openbare Werken. Reeds bij de be handeling van de gemeentebegroting voor 1953 werd aandacht aan deze urgente kwestie besteed. Zoals bekend, werd bereids besloten, een ge deelte van de voormalige Gasfabriek aan de Spoorgracht te verbouwen tot remise voor de reinigingsauto's. Op de begroting voor de Gemeente reiniging is een post van f 21.000 uitgetrokken voor de aankoop van een vuilniswagen. Deze uitbreiding van bet wagenpark is dringend nodig, en daarom willen B. en W. biertoe overgaan nog voor het rapport over de eventuele reorganisatie is verschenen. Zij stellen de raad voor, tot de aanschaffing van een roltrommelauto over te gaan. Intussen is bovendien vervanging van de oude Benz-kolkenzuiger noodzakelijk ge bleken. Deze wagen is thans in revisie, maar zal nog slechts als reserve- toaterieel dienst kunnen doen. HE TOTALE aanschaffingskosten van beide wagens worden geraamd op 77.500. zodat een aanvullend crediet van ƒ56.500 nodig is. Voor de aankoop van twee DAF-chassis, met ingebouw de snellopende Perkins dieselmotor, wordt ƒ31.500 geraamd, en voor de op bouw tot kolkenzuiger en roltrommel auto nog ƒ38 500. De resterende post van 7.500 is bestemd voor het inrich ten van het beltterrein als tijdelijke stortplaats voor huisvuil. Bij gebruik van een roltrommelauto De grond, waarop de nieuwe Marine cantine ter hoogte van de Postbrug wordt gebouwd, is thans nog eigen dom van de gemeente. De oppervlakte bedraagt, met inbegrip van het voor plein, dat bij de openbare weg zal worden getrokken, circa 1728 vierkante meter. Het College van B. en W. heeft de raad een voorstel doen toekomen tot het verkopen van deze grond tegen een prijs van f 8.40 per vierkante meter, dat is dus voor circa f 25.000. Daarbij wordt dan van het Rijk een bijdrage van f 38.641,65 verlangd in dé kosten van bestrating en riolering. Het Rijk heeft -zich met deze prijs accoord ver klaard. Met de bouw van de nieuwe Bewa peningswerkplaatsen van de Konin klijke Marine aan de Buitenhaven is men nu zover gevorderd, dat de offi ciële opening op Woensdag 16 Septem ber kan plaats vinden. Er is een feestcomité gevormd, dat een programma voor deze dag heeft opgesteld. De openingsplechtigheid is 's morgens van elf tot twaalf uur. 's Middags om twee uur beginnen op het Ankerparkterrein sportwedstrij den voor het militair- en burgerperso neel van de Bewapeningswerkplaat sen. Eerst wordt een gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen een militair voetbalwedstrijd tussen een mlitair en een burgerelftal. In de rust wordt een viermaal honderd meter estafette gelopen. Eveneens 's middags van twee tot vijf uur kan het bedrijf ooor het personeel en de familieleden daar van worden bezichtigd. Om half acht begint in de Artillerie-stelplaats een feestavond, waarvoor een cabaretpro gramma in voorbereiding is. De storingsdienst van de gemeente-, water en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: electriciteit: heden: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tele foon 3594); Dinsdag: J. P. Agema (Fa brieksgracht 16, tel 3594); Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reiger straat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Za terdag en Zondag: A. Schutte (J. Been straat, tel. 2431). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882); S. Biersteker Ceramstraat 32, tel. 3467) en D. Oosten dorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Voor het gedeeltelijk vernieuwen van de warmwater-installatie in het gemeente-ziekenhuis wordt een crediet van f 5.500 gevraagd. Voorgesteld wordt, op haar ver zoek eervol ontslag te verlenen aan mej. N. Rotgans, onderwijzeres aan school 9 (Fazantenstraat). De met hout geladen Duitse kust vaarder „Kathe Ritscher", onderweg van Zweden naar Brussel, kwam gis teren in Nieuwediep aan en zette bin nendoor de reis voort. Het Franse motorjacht „Yven Christian" arriveerde uit Dover en vertrekt vandaag naar Rotterdam. Het is morgen hoog water om 12.10 uur en laag water om 6.10 en 18.45 uur. De temperatuur van het zee water was 19 graden Celsius. TIMMERLIEDEN GESLAAGD Voor het examen Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf zijn geslaagd de tim merlieden L. v. d- Wal en J. Assendellt, beiden uit Den Helder. kan het huisvuil namelijk niet, zoals met de thans dienstdoende wagens wel mogelijk is, in een transportschip wor den gelost. Door het wegvoeren van veel oude compost en een grote partij puin is op het beltterrein voldoende ruimte ontstaan om het met één rol trommelauto opgehaalde huisvuil ge durende twee a drie jaar op te slaan. Intussen zal meer zekerheid bestaan over de vraag, of met het storten van vuil in zee wel kan worden doorge gaan. De gemeente heeft hiervoor ver gunning tot 1 Januari 1954, maar B. en W. hebben verlenging daarvan met drie jaar gevraagd. In verband met de toenemende vraag naar compost voor land- en tuinbouw (bij langdurig- ge bruik van kunstmest ondergaat de bo dem een nadelige structuurverande ring) hebben Gedeputeerde Staten de wenselijkheid uitgesproken, het ver werken van het Helderse huisvuil tot compost te doen onderzoeken. Ook dit vraagstuk is thans bij Openbare Wer ken in studie. Hoe de uitslag daarvan ook moge zijn, B. en W. geven er de voorkeur aan, thans reeds een roltrommelauto aan te schaffen. Het grote aantal in aanbouw zijnde huizen, voor het me rendeel verdiepingwoningen, betekent binnenkort een aanzienlijke verzwaring voor de reinigingsdienst. De thans in gebruik zijnde wagens met zijbelading hebben een inhoud van vier kubieke meter. Moderne roltrommelauto's met achterbelading kunnen echter twaalf a vijftien kubieke meter bergen. Zij be rokkenen minder hinder aan het ver keer, kunnen sneller worden beladen en behoeven niet telkens heen en weer te rijden naar de losplaats. Dat zijn be langrijke voordelen. De rolmtrommelauto kan worden ge bruikt voor normale vuilnisemmers of voor standaard-vuilnisvaten. Verschei dene malen is op invoering van uni forme vuilnisemmers aangedrongen. De ouderwetse vuilnisvaten zijn bij verdiepingwoningen in hygiënisch op zicht ontoelaatbaar. Daarom willen B. en W. bij de etagewoningen, die o.a. in Nieuw Den Helder worden gebouwd, een proef nemen met uniforme vuil nisemmers. Met het oog op de routes van de ophaaldienst verdient het aan beveling, dat dan ook te Huisduinen wordt overgegaan tot het verstrekken van dergelijke emmers. Er zijn vele systemen denkbaar met betrekking 'ot de wijze, waarop de uniforme vuilnisemmers van gemeente wege moeten worden verstrekt. Hier omtrent hopen B. en W. zich binnen kort met een nader voorstel tot de raad te wenden. 63. Dank zij Jackie Brown maakten de Biggers dus een schitterend figuur in de eerste klas. Ongeslagen stonden zij na negen wedstrijden aan de top van de rangli; t, vóór clubs als BW, Ajax, NAC, Vitesre en Heerenveen. En in de pers raakte men niet uitgepraat over Jackie's -geëvenaarde talenten Dat werd nog erger tegen cis tijd. dat de grote interlandwedstrijd tegen de Zwitsers begon te naderen. Het Ne derlandse Elftal had het er de laatste tijd niet al te best afgebracht; het had de ene wedstrijd na de andere verloren en daar hadden de Keuze Commissie en vooral voorzitter Ballewipper al heel wat over te horen gekregen. Er heer ste kort geze... I in de kringen van de voetballerij een zeer ontevreden stem ming en alom werd geroepen om een verjongd Nederlands Elftal. „We heb- ben genoeg van Piet Pingel en Klaas Klunzema en r. intje Hark en Siem Slak," schreef een der kranten. „Wy geven dat hele stelletje brandhout graag cadeau voor één Jackie Brown." En toen dat eenmaal gezegd was, was meteen het hek van de dam. Alles en iedereen begon om Jackie Brown te roepen, „de enige voetballer, die het Nederlands Elftal kan redden,' naar men zei. De kranten schreven het, de radio bazuinde het rond en ook op straat werd er druk over gesproken. Alleen de Keuze-Commissie hield zich Oostindisch 'oof. Die deed alsof er geen Jackie Brown bestond. Maar of meneer Ballewipper en consorten dit spelletje lang zouden kunnen volhou den....? De renners van „DOK" hebben van hun tweede grote wedstrijd nu zes etappen gereden. Wij geven eerst de uitslag van de vijfde etappe (55,2 km), welke door Th. Koning werd gewonnen in 1 uur 30 min. 5 sec. In dezelfde tjjd eindigden 2. J. Ridder, 3. A. Lemmers, 4. C. de Jong, 5^/T. de Neeve en 6. Koster. Voor de B-ploeg bedroeg de afstand 46 kilometer. P. Heertjes zege vierde in 1.16.55 uur, 2. H. de Wit, 3. Erasmus, 4. H. Koopman, 5. L. Koopman (allen dezelfde tijd als de winnaar). De zesde étappe bestond uit een tijd rit rond Callantsoog van ongeveer 40 kilometer. Het record over deze af stand staat sinds 1952 op naam van Koning (57 minuten, die nu derde werd in 59.51. Winnaar van thans is Lemmers, die de rit in 57.27 aflegde: 2 J. Ridder 58.25.2; 4 C. de Jong 1.-.25; 5 T. de Neeve 1.01.18: 6 N. Ridder 1.01.18, In de B-klasse was de eerste plaats voor H. de Wit, die ondanks een val in de bocht van de Tuintjesweg 1.-.39 liet noteren. De overige renners be haalden de volgende resultaten: 2 Erasmus 1.02.40; Heertjes 1.04.05; 4 L. Koopman 1.04.21; 5 Portius, de vijf en veertigjarige veteraan, die 1.11.20 nodig bad. Voor deze rit start heden avond om zeven uur nog H. Koopman, die al spoedig met pech te kampen In wedstrijden, hort voor de aanvang van de competitie, worden „nieuwe" spelers „geprobeerd" en het tornooi van WGWdat gisteren aan de Jan Verfailleweg werd gehouden, maakte op dit gebruik geen uitsondering. De ploegen waren over het algemeen combinaties en de organiserende vereniging ging zelfs zo ver, om in de tweede ivedstrijd maar liefst een vijftal spelers te vervangen. De meest homogene en tech nische ploeg was HRC 2, dat evenals verleden jaar met de wisselbeker schoot ging. ten geblesseerd en moesten worden vervangen. Als wij ons niet vergissen, dan hebben de Torren met dit verjong de elftal de moeilijke jaren gehad en behoeft straks zeker geen genoegen te worden genomen met een plaats in de lagere regionen. Zoals gezegd, speelde WGW beide keren in een andere opstelling. Welke de beste was, is niet gemakkelijk te zeggen. De eerste combinatie had het tegen HRC 2 heel wat moeilijker dan de tweede, die tegen het danig ver zwakte Watervogels moest aantreden. Wat de wedstrijden betreft het vol gende. Helder 2 heeft tegen Watervo gels voor de zege hard moeten vech ten. De rust ging voor de witjakken in met een 1-0 voorsprong. Het doel punt werd door Schouwenaars ge maakt. Spijkerman scoorde de gelijk maker. Tien minuten voor het einde vielen kort na elkaar Ewalt en Gröt- zinger uit, waarna Watervogel», met tien man verder speelde. Middels Schouwenaars en Groet bracht Helder 2 de eindstand op 3-1. Op het andere veld hadden WGW en HRC 2 met elkaar de strijd aan gebonden. Een eerste doelpunt van de roodjakken werd afgekeurd, doch spoedig daarop nam HRc 2 toch de leiding; door Hoolboom. Nog vóór de rust maakte Van Wees 1-1. Na de hervatting was HRC 2 met de wind in de rug het meest in de aanval. J. Groot scoorde voor de roodjakken het tweede doelpunt (2-1) en vervolgens werd het door P. Groot en J. van de Maas 4-1. Kort voordat de tijd was verstreken verkleinde Toeter de ach terstand voor WGW tot 4-2. In de verliezersronde moest het verzwakke Watervogels het dus op nemen tegen WGW, dat met 4-0 ze gevierde. Het eerste doelpunt was een cadeautje van Watervogels. Zits en Ramler soorden daarna 3-0 en in de tweede helft voegde Lens hieraan nog ene doelpunt toe. De winnaarsronde tussen HRC 2 en Helder 2 was vóór de thee het aanzien wel waard. Doch in het laatste half uur deed de vermoeidheid zich gelden. De teams deden weinig voor elkaar onder, al was HRC 2 technisch iets beter. T. de Boer nam voor de rood jakken het eerste doelpunt voor zijn rekening. Dezelfde speler legde do grondslag voor het tweede doelpunt, toen Boekei een schot van hem on voldoende stopte en de middenvoor het leder kon inschieten .De Boer maakte nog een doelpunt, aleer de eerste speelhelft was verstreken. In een Hel- der-overwlcht bracht Schouwenaars de achterstand tot 3-1 terug. Het winnende elftal werd gevormd door tweede en derde elftalspelers. Wij kregen de indruk, dat HRC 2 ook dit jaar in de competitie hoge ogen gaat gooien. Helder 2 verscheen in het veld met zes voetballers, die nog ver leden jaar regelmatig voor het eerste elftal uitkwamen. Helder had ook een junior opgesteld, en wel Groet, die in de eerste wedstrijd beter voldeed dan in de winnaarsronde. Een tweede elf tal van de witjakken in deze samen stelling moet in staat worden geacht, het verloren terrein te kunnen terug nemen. Het liep Watervogels in deze wed strijden wel tegen. Drie spelers raak- kreeg. Ook Lemmers rijdt vanavond, zij het voor 55,2 km. Na zes étappen is het klassement: A-ploeg (430.6 km): 1 J. Ridder 11.56.8.2 ((gele trui-drager), 2 C. de Jong 12.10.16; 3 Th. Koning 12.34.13; 4 T. de Neeve 12.38 25, 5 A. Lemmers 10.50.59.1 (na vijf étappen). B-ploeg (355 km); 1 H. de Wit 10.35.43, 2 P. Erasmus 10.39.51, 3 H. Koopman 9.37.11 (na vijf étappen), 4 P. Heertjes 11.15.34, 5 L. Koopman 11.47.35. Woensdagavond om kwart vóór ze ven wordt voor de zevende étappe ge start (Donkere Duinen). Intussen hebben de DOK'ers ook nog een poging gedaan, het bekende re cordrondje van 9.2 km. dat op naam staat van Lodewijks (1952, 13 min. 51 sec.), te verbeteren. De wind was te krachtig om succes te kunnen boeken. De uitslag was: 1 Lemmers 14.24, 2 Ko ning 14.36, 3 De Jong 14.49. 4 Stolker 14.55, 5 Van Dijk 15.03. Het eerste elftal van HRC heeft gis termiddag op eigen terrein 'n oefenwed strijd gespeeld tegen HOV uit Rotterdam, dat een gelijkwaardige tegenstander bleek. De bezoekers waren over het algemeen even handiger dan onze stad genoten wat het samenspel betrof. /<1 beschikten bovendien over een schot- vaardige voorhoede, welke evenwel de maat niet kon vinden en het niet ver der bracht dan tot twee doelpunten. Een gelijk aantal werd door HRC op geleverd. Pas vijf minuten voor de rust geluk te het rechtsbuiten Hartman, HRC de leiding te bezorgen. De Rotterdamse achterhoede appelleerde (terecht) voor hands, doch de scheidsrechter was on verbiddelijk (1—0). Twintig minuten na de hervatting kreeg de middenvoor van de gasten van zijn linksbuiten een kans, die niet te missen was en ook niet werd gemist (11). Kort_ daarop nam HRC andermaal de leiding. Dit doelpunt was te danken aan een snelle ren van Hartman, die zijn spurt met een uitstekende voorzet besloot. Op niet minder fraaie wijze werd de bal door Nieuwstad via de linker staander ingekopt (2—1). Vijf minuten voor het einde bracht de Rotterdamse midden voor de partijen weer op gelijke voet (22). Een bevredigende uitslag van een wedstrijd, welke zich nog niet ken merkte door een al te groot enthousias me of bijzonder spel. De opstelling van HRC was: doel: Lingbeek; achter: Bot en Bakker: midden: De Werker, Van Trierum en Ten Braak; vóór: Hartman, Van Knrijff, Nieuwstad, A. de Vries en Rijkers. J)E rechtbank te Bonn heeft Zaterdag de Nederlander Frederik Groot veld vrijgesproken van de hem ten laste gelegde onrechtmatige be oefening der geneeskunst. Grootveld, een 46-jarige drogist, afkomstig uit Den Helder, heeft in de laatste twee jaren in het voorland van het Eifelgebergte een grote reputatie als heelmeester gekregen. Vanuit de gehele omgeving waren mensen naar Bonn gekomen om voor de rech ter te getuigen, dat hij hen door handoplegging of door gebruik van water van onherstelbaar geachte kwalen had genezen. „Hier is een wonder gebeurd", zo verklaarde een oude vrouw, die na zijn bezoek genezen was, hoewel de doktoren haar reeds hadden opgegeven. Velen zullen Zaterdagavond wel een vergeefse tocht naar het Helder-terrein hebben gemaakt, want de veteranen- wedstrijd tussen twee ploegen van deze vereniging was op verzoek van de gemeente afgelast. Dit in verband met de conditie van de terreinen, waarvan het A-veld pas van een aan tal nieuwe graszoden was voorzien. Het B-veld wordt geacht op 1 Septem ber weer bespeelbaar te zijn. Door de afgelasting van deze ont moeting werd de prijsuitreiking van de Helder-sportdag uitgesteld tot 14 September, wanneer in „Formosa" weer een ledenvergadering wordt gehouden. Zij, die Zaterdagavond toch beslist voetbal wensten te zien, hebben zich naar de HRC-velden begeven, waar een combinatie van deze vereniging oefende tegen HCSC. Laatstgenoemde ploeg was aanzienlijk sterker en zege vierde met 41. De uitwedstrijd van Helder tegen Zwaag-Westeinde is in een 70 neder laag voor onze stadgenoten geëindigd Een handicap voor hen vormde het slechte terrein, dat bijzonder effectvol was. Toen zii enigermate waren inge speeld. bedroeg de achterstand reeds 40. Met de rust had de thuisclub een 50 voorsprong. Natuurlijk was de ne derlaag niet alleen aan het veld te wijten. Een tweede oorzaak was. dat in de achterhoede de dekking werd verwaarloosd. Doordat Puhl en Leib- brand ontbraken verscheen Helder met een gewijzigd elftal. QNDER de patiënten van de (zoals hij wel genoemd wordt) „wonder dokter van het voorgebergte" die de gerechtszaal bevolkten, waren ook tal van personen van vorstelijke bloede. Grootveld is zijn praktijk in Duits land begonnen toen hij in 1951 met zijn vrouw op een vacantiereis was en aan het ziekbed van een oude vrouw in het dorpje Alfter werd geroepen. De genezing die daarna intrad, be zorgde hem zoveel faam, dat hij zich als heelmeester in het dorp vestigde. Dat hij daar een grote sympathie heeft verworven bleek uit de lange reeks van verklaringen, die voor de rechter te zijnen gunste werden afgelegd. Daarbij verklaarden alle genezenen, dat Grootveld nooit om honorarium had gevraagd en de vaststelling daar van geheel aan zijn patiënten overliet. Hij had hen ook steeds geraden onder geneeskundige behandeling van een arts te blijven en een aanmaning daar toe hing ook in zijn druk bezochte wachtkamer. Desondanks was Groot veld tenslotte op aandrang van artsen die in hem een grote concurrent meen den te hebben, vervolgd. Dl rechter ging echter niet in op de eis van het openbaar ministerie om Grootveld 300 Mark boete te geven. Hij was van mening, dat Grootveld subjectief geen schuld had en dat de Duitse autoriteiten zelf schuld hadden aan het feit, dat hij formeel met de Duitse wet in botsing was gekomen. Grootveld sprak namelijk slechts ge brekkig Duits en instede van hem in te lichten over de mogelijkheden, die de wet hem bood, had de politie hem in alle mogelijke formaliteiten ver strikt. De vrijspraak van de „wonder dokter" vond algemene voldoening bij zijn patiënten. Volendam dat met drie spelers uit het eerste elftal, t.w. doelman Keizer, het ZAP-veld was gekomen vond een vechtlustig ZAP tegenover zich, dat zich ondanks een 02 achterstand hardnekkig verzette tegen de fijnere techniek van de bezoekers. Kuys kon linksbark Schilder en spil Kelder naar niets verhelpen aan die twee doelpun ten, die reeds vrij kort na het begin met groot gemak door de gasten wer den gemaakt. Het deed echter ook geen afbreuk aan de geestdrift van de ZAP-voorhoe- de, die van Oosten weer in de gele deren telde. Verschillende mooie com binaties van de withemden speelden de Volendam-achterhoede nu en dan uit een en ofschoon de rust nog steeds de 02 achterstand aanwees, hadden de gastheren toch in de eerste periode een tegenpunt ruimschoots verdiend. Dat tegenpunt kwam 10 minuten na de rust, toen van Oosten een mooi schot, dat via een Volendam-back ca ramboleerde, achter doelman Keizer plaatste. Gedurende enige tijd draaide daarna de Volendam-voorhoede weer op volle toeren. De gastheren kwamen vrij sterk in de verdrukking en de ex-Ajaxied Maurer kon eenmaal voor bij Timmer komen en Kuys met een strak schot passeren. Het werd echter al weer spoedig 23 toen invaller G. v. d. Berg een van Keizer terugkaat sende bal hard inschoot. Het spel ging nu over en weer, de gasten hadden wel het beste van het spel en uit dit overwicht kon de V-linksbuiten ten slotte van vrij grote afstand hard in schieten. Zo eindigde deze strijd in een 4—2 overwinning voor Volendam. Het zij nog vermeld, dat doelman Kuys zeker verschillende schoten voor doel punten heeft behoed. De jongens van de voetbalvereniging „ODIZ", die het afgelopen weekend te Den Helder bij Watervogels te gast waren, hebben Zondagmorgen tegen de jeugd van de ontvangende club ge speeld. Het werden prettige partijtjes met de volgende uitslagen: Watervo gels aODIZ a 1—1 (na strafschoppen 11—10); Watervogels b—ODIZ b 50; Watervogels cODIZ c 60. In beide laatste ontmoetingen was de jeugd van Watervogels lichamelijk wel wat forser dan die van ODIZ. Vóór de aanvang van het programma mocht de voorzitter van Watervogels, de heer S. Meijer, uit handen van de voorzit ter van ODIZ, de heer A. J. ten Wolde, ter herinnering aan deze dagen, een fraai vaantje in ontvangst nemen. De wedstrijden werden op uitsteken de door scheidsrechter P. J. Boekei geleid. Het junioren-elftal van HRC, dat gis teren heeft deelgenomen aan het „Bas Timmerman-tornooi" van EDO, keerde met de derde prijs in Den Helder te rug. Een keurige prestatie, als men weet, dat de andere deelnemers waren: EDO, VSV, RCH, Stormvogels, Schoten, De Kennemers en Hengelo. Het tornooi werd gewonnen door de junioren van RCH. De tweede prijs was voor VSV, de vierde voor Schoten. De Ronde van Alkmaar, een course voor amateurs over 100 kilometer 1» Zondagmiddag geëindigd in een over winning voor de IJmuidenaar J. Eel sing, die na de 52ste ronde (er moesten in totaal 85 ronden worden gereden) demarreerde met T. Peters, F. Rabe en J. Wuurman in zijn kielzog. Dit viertal slaagde erin zich steeds verder van het peloton te verwijderen. Het kreeg na vijf ronden jagen ver sterking van J. Bruggekamp en Lute. Wuurman kon het hoge tempo niet volhouden en moest een ronde later lossen. Op driehonderd meter afstand van de vijf koplopers volgde een groep, die bestond uit Jan Ottenbros, Klaas Slot, P. Tienstra, 3. Hofland en H. Kuitwaard. Zij joegen in snellè vaart achter de vluchtelingen aan, doch kon den geen verbinding maken. In de eindsprint finishte Ee'sing als eerste in de tijd van 2 uur 15 minuten en 23 seconden. De volledige uitslag was: 1. J. Eel sing, IJmuiden, 2. J. Bruggekamp, IJ- muiden, 3. T. Peters, Haarlem, 4. R. Rabe, Amsterdam, 5. B. Lute, 's Grave- land, 6. P. Tienstra, Halfweg, 7. J. Hofland, Beverwijk, 8. H. Kuitwaard, Velsen, 9. J. Ottenbros, Alkmaar, 10. Klaas Slot, Alkmaar. De nieuwelingen' /edstrijd over zestig kilometer werd een overwinning voor J. Vennik uit Krommenie in 1 uur 20 minuten en 3 seconden. Vennik toonde zich onbetwist de meester van het veld en rekende in de eindsprint ge makkelijk af met Beentjes uit Heems kerk, die met hem aan de kop had gterokken. De uitslag was: 1. J. Ven nik, Krommenie, 2. A. Eeentjes, Heems kerk, 3. F. Braat, Aalsmeer, 4. J. de Vrie^, Zaandam, 5. A. Geldermans, Be verwijk, 6. J. Groot, Beverwijk, 7. J. Aafjes, Wormerveer, 8. C. de Nijs, Beverwijk, 9. L. Troost, N. Vennep, 10. K. Zandbergen, Heiloo, 11. C. Siebeling, Zaandam, 12. J. Schol, Egmond aan Zee, 13. P. Duin, Schoorl, 14. W. Bo- gers, N. Vennep, 15. G. Veenstra, Alk maar.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2