HET HOCKEY-SEIZOEN NADERT Beschamend werk van de Nederlandse roeiers Kavanagh (Norton) won 500 cc Larken starten in Sneekweek De man uit Australië Nog enkele wijzigingen in de competi tie-indeling Op verzoek van de verenigingen Wijckstand winnaar Ronde van België Luister eens naar Radioprogramma OM DE GROTE PRIJS VAN ULSTER Oliver in de zijspanrace uitgeschakeld Selling en Rietman terreinkampioen Tour-ploeg in actie DE RONDE VAN KROATIË r' PimPamy Pom en de wonderlamp Geen enkele landgenoot in de finale Ons dagelijks feuilleton Ronde Midden-Brabant voor Borremans MAAWPAu 17 AHUi (Van onze hockey mede werkerl QOK voor de Nederlandse hockeywereld begint het einde van het gesloten seizoen in zicht te komen, vooral nu op de enkele weken geleden gehouden buitengewone algemene vergadering het besluit is genomen om met de af-, werking der competities te beginnen, terwijl de mogelijkheid bestaat dat de dames in verband met de deelname aan het wereldtornooi te Folkestone in de eerste helft van October misschien reeds op 6 maar in ieder geval op 115 September wedstrijden voor de eerste klasse zullen spelen. IV t de wed strijden van dit tornooi mee, spelen de dames, vóór 1954 zijn intrede doet, negen landenwedstrljden en vijf semi-interlands, terwijl het internationale programma voor de heren voorlopig vier wedstrijden vermeldt, waaraan ver moedelijk nog wel een thuiswedstrijd zal worden toegevoegd. Naast de zes wedstrijden die de Ne derlandse damesploeg voor het we reldtornooi zal spelen, nl. tegen Ier land, Zwitserland, India, Ver. Staten, Schotland en Oostenrijk luidt het ver dere programma 23 Sept. te Enschede: NederlandZuid-Afrika27 Sept. te Den Haag: Haags elftalZuid-Afrika; 17 October te Den Haag: Nederland Nieuw Zeeland; 18 Oct. te Bussum: Gooi/Utrecht-combinatieNw.-Zeeland; 21 October te Groningen: Noord-Neder landNieuw Zeeland; 18 Nov. te Am sterdam Amsterdam/Haarlem-combi natieAustralië; 21 Nov. te Den Haag: NederlandAustralië; 22 Nov. in een nog nader te bepalen plaats: Zuid-Ne derlandAustralië. Voor de dames die aangewezen zijn voor de ploeg voor Folkestone vindt er' in de morgenuren van 16, 23 en 30 Au- gustus te Bloemendaal een buitentrai ning plaats, op de Woensdagavonden 26 Augustus en 2 September een ip- doortraining. In September volgen dan VACANTIE De ene gaat naar Spanje De ander naar Aalsmeer De een heeft niets dan regen De andere evenzeer. De ene gaat naar Artis De andere kampeert De een gaat karper vissen De and're naar Hansweert. De een gaat met zijn vrouw uit De andere gaat op jacht De een vaart met de dagboot De andere reist bij nacht. ijMaar. waar men heen wil reizen •'t Geeft niet naar welk land Wie dubbel wil genieten Heeft FLYER bij de hand. (Advertentie Ing. Med.) Vacantievertier, een gezellig zo mers programma voor meisjes en jongens o.a. met een radio pop penkast en liedjes uit Frankrijk Dinsdagmiddag om 1.45 uur over Hilversum 11 of naar de fraaie en ongemeen boeiende stem van Kathleen Ferrier, waarvan om 21.50 uur Dinsdag over Hilver sum 1 een aantal gramofoonopna- men worden uitgezonden. Sport liefhebbers krijgen over deze zender om 10.50 uur een repor tage van de waterpolowedstrijd HongarijeJoegoslavië. DINSDAG 18 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 9.41) „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Gram., evt. voor de jeugd. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 10.20 Gram. 13.25 Amus.-Orkest en solist. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Pianorecital. 15.00 Gram., evt. voor de jeugd. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: „De Nimborenvlakte in Noord-Nieuw-Guinea", door Ir. F. C. van Loenen. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteit. 19.00 Nieuws. 19.10 Kath. Thuisfront ep zijn pleisterplaats. 19.15 tilt het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Kamerorkest en soliste. (21.1521.20 T/oi'co Italia.) 21.50 Gram. 22.00 Residentie-Orkest en groot koor. 22.30 Trofeo Italia. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender 23 00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.t 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8,00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwlldlng. 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voor de huts vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 1100 Gram. 11.15 „Hebben wij het recht om uit ons humeur te zijn?", causerie. 11.30 Pianorecital. 12.00 Tiroler-muziek. 12.30 Land- en Tulnbouw- inededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12,40 Hammondorgelspel, 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Me- tropole-Orkest. 14.00 Amus.-muziek- kaleidoscoop. 14.30 Voor de jeugd. 15.00 „Wilhelm Teil", opera (le acte). 16.05 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Dans muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 „De vierde zuil in de vakbeweging", causerie. 18.40 Fanfare-orkest. 19.03 Re portage, 19.20 Bas en piano. 19.50 „Van Groenlandels en Eskimo's", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 20,35 „Om zeven uur thuis", hoorspel. 22.10 Musette- Orkest en soliste. 22.40 Mededelingen. 92.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New Vork Calling. 23.20-24.00 Gram.muziek. enkele oefenwedstrijden en buitentrai ning door de week. Voor het seizoen 19531954 is het programma voor het Nederlands lieren- elftal voorlopig als volgt vastgesteld: 25 Oct. te Zürich: Zwitserland—Neder land; 28 Maart 1954: BelgiëNeder land te Brussel; 3 April in Wales: WalesNederland2 Mei te Amster dam: NederlandBelgië. Zwitserland—Nederland wordt ge speeld op het terrein der Grasshopper- Club' in Zürich. Daar werd ook de vorige maal toen Nederland bij de bergbewoners op bezoek was gespeeld. Het is een voetbalveld, want na afloop van de hockey-interland volgt op het zelfde veld de competitiewedstrijd GrasshoppersChiasso. Competitie-indeling. Zoals gewoonlijk zijn er ook nu ten aanzien van de indeling van de com petitie wensen en verlangens naar vo ren gekomen. Aan alle verzoeken kon uiteraard niet worden voldaan, aan enkele verlangens wel. Zo werd bij de dames op veler ver zoek de samenstelling van de promo tieklassen A en B gewijzigd, zodat hier thans een regionale indeling is toege past. De samenstelling van de Prom. klasse B luidt nuHilversum 1 en 2, BDHC 3, Amersfoort, Kampong, Pi- noké, Alliance en Strawberries. In de 2e klasse is Alkmaar over gebracht van de 2e klasse B naar de 2e klasse C, Rood Wit 2 van 2 C naar 2 B. De indeling van de 2e klasse C luidt nu: Alkmaar, Zandvoort,Kraaien, HIC, AMVJ, Laren 2, Be Fair 2 en Ijsvogels. Zandvoort 2 is van de 4e klasse D overgegaan naar de 4e klasse E, Bij de heren is Delftsche Studenten 2 uit de Prom. klasse B overgebracht naar de Prom.klas.se A en gaat HDM 2 van A naar B. Zandvoort is van de Prom.klasse B overgebracht naar de Prom.klasse C en Zuidwijck is van C naar B overgeplaatst. Eechtrop speelt nu dus tegen HDM 2, Zuidwijck, Lei den, Aeolus, Tempo '34, HHYC 3 en Spirit. rjE AUSTRALIëR Kavanagh hëëft bij de te Bclfast voortgezette wed strijden om de Grote Prijs van Ulster de overwinning in de 500 cc behaald. Hij legde de dertig ronden (358 km) af ln 2 uur 28 min. 38 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 144.53 betekent. Tweede werd Duke (GB) met Gllera 2.20.11 (143,68 km u.); 3 Bret (GB) met Norton 2.30.03 (143,16 km u.): 4 Armstronp (Ierland) niet Gllera 2.32.12 (141,15 km n.); 5 Far- rant (GB) met AJS 2.33.40 (139,81) km u.); 6 Mudford (GB) met Norton op 1 ronde 2.30.56 (137,48 km u.). Duke lag negentien ronden lang aan de kop. Toen kreeg hij een defect aan de versnellingsbak en moest de Engelsman zijn leidersplaats aan Ka vanagh afstaan. De Australiër ging als eerste door de finish. Even voor het begin van de race had Kavanagh eveneens een defect aan de versnel lingsbak gekregen. In koortsachtig tempo werkten de mecaniciens om de zaak voor elkaar te brengen. Zij ver hielpen het euvel in vier minuten, In de competitie om het wereld kampioenschap voor moterrenners heeft de Ier Armstrong in deze klas se de leiding met 23 punten, gevolgd door Duke (GB) 22 pnt., Kavanagh (Austr.) 18 pnt., Arnm (Z. Rhodesia) 14 pnt. en Milani (It.) 12 pnt. De Brit Cyril Smith won in de 500 cc zijspan-klasse met Norton-Watso- nion. Zijn tijd over de 119 km was 57 min. 12 sec., een gemiddelde snelheid van 125.19 kilometer per uur. Zijn landgenoot Harris werd met Norton in 59 min. 8 sec. tweede (gem, 121.10 km u.) en de Fransman Drion kwam met Norton-Watsonian in 1 uur 'i min. 32 sec. op de derde plaats (gem. 114.50 km u.), Bounds (GB) met Nor ton werd vierde en Burslow (GB) met BSA vijfde. Slechts vijf renners wis ten de race te beëindigen, De oud-wereldkampioen Eric Oliver (GB) kreeg zes kilometer voor de fi- nis, toen hij aan kop ging, met motor- pech te kampen en moest opgeven. In de strijd om het wereldkampioen schap ln de 500 cc zijspanklasse staat Smith thans met 20 punten bovenaan. Hij wordt gevolgd door Oliver met 16 punten en Haldeman (Zwits.) en Har- ris, die beiden 6 punten hebben. De kampioenschappen terreinrijden in Groningen zijn beslissend geweest voor de strijd om de nationale titel. Daar F. Selling uit Amsterdam op Eysink zijn concurrent W. Koops (As sen) versloeg, is eerstgenoemde met 23 punten kampioen van Nederland geworden in de klasse tot 125 cc, Koops werd tweede met 20 punten en H. J. Meyer uit Utrecht derde met 14 punten. In de klasse boven 125 cc versloeg Bauduin op Matchless Henny Riet man op BSA, doch laatstgenoemde no teerde 24 punten en dit was voldoende voor de titel. De eindstand is hier: 1. Rietman (Doetinchem) 24 p„ 2. Bau duin (Leende) 23 p., 3 Clynck (Hel mond) 12 p. De achtste en laatste etappe van de Ronde van België voor onafhankelij- ken van Gouvin naar Alsemburg over 172 km is gewonnen door de Belg Schouben in 4 uur 58 min. 9 sec. voor de Italiaan Ciolli 4.58.13 en de Belg Medats 4.58.23. In het eindklassement staat de Belg Wijckstand met 41.35.40 op de eerste plaats. Zijn landgenoot Declercq bezet de tweede plaats met 41.39.32 en als derde eindigde de Belg Guldemont met 41.41.38. De Nederlandse Tour de France- ploeg heel t Zaterdag deelgenomen aan wedstrijden in Nijmegen en Oss. In de Keizer Karelstad werd 's middags ach ter handelsmotoren gereden In de fi nale van de winnaars werd Van Est eerste, op 1 ronde en 200 meter ge- volgd door Wagtm&ns, 3. Van Bree- nen, 4. Suykerbuyk en 5. Nolten. De eindstrijd van de verliezers was vo°r Gcrrit Voorting. Tweede werd Roks op 180 meter, 3. Adri Voorting, 4. Jan sen, 5. Stevens. 's Avonds in Oss won Van Breenen de' klassementswedstrijd over 25 ron. den. Hij verwierf 11 punten, Adri Voor ting 9. Van Est 9 en Roks 7 punten. Een ecnuurskoippolwedstrijd met vijf klassementen eindigde in een zege voor Van Est—Van Breenen 16 p„ op een ronde: 2. Gerrit Voorting—Nolten 22 p., 3. RoksStevens 13 p.; op twee ronden: 4. Suykerbuyck—Adri Voor ting 11 p.; op vier ronden: 5. Wagt- mans—Jansen 12 p. Gisteren keerde de Tour-ploeg weer terug tot haar eigenlijke werk. In de Ronde van Hoensbroek (140 km) won Wout Wagtmans in 4 uur 27 min. 40 sec., voor Roks. Van Breenen en Ger rit Voorting. Adri Voorting werd acht ste, Janssen negende en Van Est ex aequo o.a. met de Zaandammer Evers elfde. De achtste en laatste etappe van de Ronde van Kroatië voor amateurs, van Maribor naar Zagreb, is gewonnen door de Zuidsiaaf Vidali. Tweede ir, dezelfde tijd werd Gerard Keulers uit Geleen. In het eindklassement bezet Franz Reitz (Dld.) de eerste plaats met een totaaltijd van 30 uur 43 min. 35 sec. voor de 1.000 kilometer. Tweede werd Petrovic (Z. SI.) met 30.47.09 en derde Van Kerkhove (B) met 30.53.59. Daarna plaatsten zich in volgorde Francois (B) Mussl'eldt (Dld.). Della Santa (Triest). Blondelle (Fr.), Van dei- Linden (B.). Flor van der Weyden (N.), Rocic (Z SI.). Lenzaric (Triest) en Henk Smeets (N.). In het ploegenklassement werd Bel gië eerste voor West-Duitsland. Z. Sla- vië, Triest, Nederland, Frankrijk en Zwitserland. Wout Wagtmans zal op 1 Septem ber in het Olympisch Stadion te Amster dam uitkomen in de revanche van het wereldkampioenschap in het nummer 100 km achter grote motoren. Wagtmans zal worden gegangmaakt door Van der Bom. 95. Het was geen wonder, dat 1 lm, Pam en Pom zo graag naar bed wil den. Zij hadden Ali beloofd, dat zij de wonderlamp mee naar boven zouden smokkelen en dat Ali dan weer te voorschijn mocht komen. „Dan Saa^ we fijn een spelletje kwartet spelen had Pim hem beloofd. „Zwarte Pieten! Kun je zwarte Pieten?" „Zwarrrte Pie ten?" Ontkennend had Ali het hoofd geschud. „Ali riet weten wat Zwarrrte Pieten is, maar Ali heel grraag spel letjes spelen!" En terwijl Pim de lamp mee naar boven smokkelde, had^ Pom het Zwarte Pietenspel gepakt. En nu zaten ze dan op hun bedden met het gezellige kaartspelletje voor zich. Twee planken tussen de bedden in, zorgden voor een tafeltje. „Hé, gelukkig, ein delijk zijn we met ons vieren," riep Pim, terwijl hij zijn kaarten op het tafeltje neerlegde. „Dat is veel leuker. Nu weten we niet zo gauw, wie er met de Zwarte Piet blijft zitten". Ali had al gauw de spelregels begrepen en toen hij eindelijk met de Zwarte Piet in zijn handen bleef „itten, schudde hij van het lachen. „Zwarrte Piet," grijns de hij. „Ali zelf ook Zwarrrte Piet. Twee Zwarrrte Pieten bij elkaar!" En weer gierde hij het uit. „Stil een beet je", verzocht Pim. „Direct hoort Moe der ons lawaai nog en dan komt ze boven." Maar Moeder hoorde gelukkig niets. Zij had het veel te druk met haar bakken 1*)AT Nederland een waterland is en de roeiers volop gelegen heid tot trainen biedt, heeft niet kunnen verhoeden, dat wij als roeinatie naar het tweede plan zijn afgezakt. Geen enkele Neder lander wist zich Zaterdag tijdens de Europese roeikam pioenschap- Zaterdagmiddag vonden de eerste tveek. Een overzicht van wedstrijden plaats van de Sneek- de start van de Larken. 7. „Behalve dan natuurlijk om een loonsverhoging aan te kondigen", voeg de Claudia er op een weinig goeds voorspellende toon aan toe. Ze keek Peter brutaal aan. „Wij houden niet van die pronkerij", begon ze. „Geluk kig zijn we de tijd al lang te boven, dat we alles wat we deden met veel fanfares opsierden, Zou het je niet ver legen maken, ontvangen te worden als de een of andere gezant of ambassa deur? Met alle drukte en gezanik, die daaraan vast zit? En met alle ongemak op de koop toe?" „Ongemak?" „Voor ons, Peter". Het leek, alsof hij haar ogen zag als een bodemloze put en daar nog in tui melde bovendien. „Het laat mi) werke lijk steenkoud. Het was een idee van tante. En..., er.... als zoiets bij haar opkomt, laat ze het niet gemakkelijk we- los.... snap je...." De drie Ellissen knikten tegelijk. Peter maakte zijn blik losvanClau- dia's gezicht en keek op zijn horloge. „Maar, excuseert u mij", zei hij, terwijl hij zijn best deed niet verlegen te lijken. „Ik heb een lange reis achter de rug en het was nogal erg opwin dend met u allemaal kennis te maken. Vriendelijk dank voor alles. Voor mij zelf en namens mijn tante. Welterus-' ten." Elwood staarde naar de deur die Peter achter zich dicht had getrokken. „Een fijngevoelig jongetje", merkte hij op. „Hij houdt er niet van. te ho ren, dat over hem gepraat wordt". „Dat is allemaal goed en wel, maar in feite heel erg onbelangrijk", sput terde Claudia tegen. „Deze keer zal nu eens niet aan de grillen van tante Cecilia vc/ldaan worden. Ze zeggen wel eens, dat de barmhartigheid eindeloos is, maar zo Is het niet met ons crediet. Hoe zouden wij zo'n feest cn zo'n pu bliciteit kunnen bekostigen?" Elwood zuchtte. „Ik zie niet, hoe we er onderuit kunnen komen, Claudia. Ik geloof vast,, dat Cecilia met dit welkomstfeestje de grondslag voor jullie verlovingskaartje wil leggen. En die verloving kan nuttig zijn „Wil je dan misschien mijn verlo ving met dat stuk van de Ponsonby- millioenen als onderpand gebruiken voor een nieuwe lening?" Claudia schrok van haar eigen woorden. „Zakelijk bezien zou dat een heel wijs besluit zijn", zei Elwoord voorzich tig, terwijl zijn vingers speelden met een draadje dat Iers was geraakt van bet tafelkleed. „Als jij zou willen toe stemmen.... en dat kun je toch, zon der dat de gevolgen noodlottig behoe- ven te zijnzouden wij genoeg los kunnen krijgen om ons weer een maand of zes, misschien zelfs een jaar, te kunnen redden. Wellicht gaan de zaken dan weer wat beter'. Claudia trok schalks haar wenkbrau wen omhoog, waardoor haar gezicht een uitdrukking kreeg waaruit een mengeling van hoop en wanhoop sprak. „Je bedoelt, dat we iedereen in Pottsville voorschemeren, dat we ver loofd zijn, zonder dat dat ons tot iets verplicht Toen Elwood Instemmend knikte riep Letty luid en streng: „Wat een misselijk plan. Dat is gemeen Elwood, hoe kun je aan zoiets denken? „Nood breekt wetten", zei Elwood somber, „ik dacht alleen maar aan Claudia's geluk". Claudia's goudblonde haar glinster de in het licht, toen zij ging staan om zacht haar vaders schouders te strelen en haar moeders wenkbrauw teder met haar lippen te beroeren. „Ik be gin me af te vragen, waarom we in deze situatie verzeild geraakt zijn, Maar trek je er maar niets van aan. ZoLang er leven is, is er hoop. En zo lang Peter hier is zijn er nog heel wat mogelijkheden". HOOFDSTUK III Claudia kon toen nog niet weten, hoe precies ze de spijker op zijn kop sloeg. Voordat ze een week verder waren, kende iedereen in Pottsville en zelfs velen uit de omtrek Peter Ponsonby. Peter zorgde daar zelf voor en wel op een heel eenvoudige ma nier, namelijk door in een verlaten kjeigroevo in de buurt van de fabriek te vallen en daar urenlang te blijven, tot zijn middel in 't water en van top tot teen besmeurd met de kleverige massa, die er in achter was gebleven, Zijn foto prijkte op de voorpagina's van alle kranten in Pottsville en om geving, compleet met smeuïge en wel wat erg mooi gemaakte bijzonder heden over zijn val on opgesierd met alle opwindende details van zijn red ding. Na het voorgaande zal het wellicht onnodig zijn te onthullen, dat Peter een merkwaardige aanleg had om op de meest ongelegen ogenblikken de meest wonderlijke en onhandige din gen te doen. Hij was zo iemand, tegen Wie doodgewone omstandigheden al tijd de boosaardigste acties onderne men. Stoelen zouden, als hij er op ging zitten, beslist wegglijden om zijn sche nen te bewerken en hemzelf op de grond te smijten; het deksel van de piano, waar hij achter zat, zou bij voorkeur niet op zijn plaats blijven maar op de een of andere manier met een boosaardige klap op zijn vingers dichtslaan Hete thee zou plotseling liever in een schoteltje kabbelen, dan rustig in een kopje blijven en stukken zeep hadden een zeer speciale methode om voortdurend onder zijn voeten te komen. Bezadigde en onberispelijke trappen smeten hem eensklaps met verbijsterende kracht op de harde grond van de hall en de stekende pijn die hij toeschreef aan de speldeprik- ken van zijn geweten, zou later ver oorzaakt blijken te zijn door een speld, die een kleermaker had vergeten in zijn broek. Zo ging het altijd. Allerlei dingen sprongen en duw den tegen, of vielen en smeten zich op deze argeloze figuur met zulk een vasthoudendheid,dat men dit moeilijk kon toeschrijven aan Peters zorge loosheid en stunteligheid. Ondanks deze georganiseerde sabotage van allerlei levenloze voorwerpen, zag Peter kans om altijd vrolijk te blijven en een schreeuwend optimisme te bewaren. Hij was er heilig van overtuigd, dat alles altijd weer op zijn pootjes te recht kwam en tegen die opvatting stond zelfs het noodlot in hoogst eigen persoon machteloos. liet feit van Peters afdaling in de kleigroeve viel verwonderlijk genoeg samen met het jaarlijks uitstapje van het fabriekspersoneel. Elwood had het briljante idee gehad, om zijn verre neef uit te nodigen om als speciale gast of wat liet ook was de picnic mee te maken. Met dit uitvluchtje wilde hij bereiken, dat Peter de publi citeit en bekendheid kreeg, die tante Cecilia zo beslist had geëist. Hoe hij het feestje om zou zetten in een offi ciële receptie ter ere van de jongeman, was een vraag, die Elwoods hersenen nog zwaar belastte en die zijn vinding rijkheid nog steeds gespannen hield, toen Peter er zelf ten oplossing voor vond, zo prachtig en zo dramatisch, als niemand had durven hopen. Op de dag na de aankomst van Peter had Elwood dit plan geopperd Over gelukkig haastte hij zich naar de fa briek, om van het organisatiecomité van de personeelsvereniging een uitno diging voor zijn neef dos te peuteren (Wordt vervolgd.) i pen te Kopenhagen ook maar in de eindstrijd te plaatsen. Het was een beschamend resultaat, dat zijn oorzaak vindt in het gebrek aan hardheid, een euvel, dat ook in andere takken van sport aan de dag is gelreden. Het tempo, dat tijdens de herkansingsraces door de rivalen werd geslagen, was zo hoog, dat de Nederlandse roeiers kansloos waren. In de drie jaren, welke ons scheiden van de Neder landce roeisuccessen in Milaan is er zo wel het een en ander in ons nadeel veranderd. HE twee zonder stuurman van het Spaarne had in de race tegen Zwe den en Duitsland aanvankelijk de lei ding, doch moest deze in de tweede fa se van de strijd aan de Duitsers af staan. De uitslag was: 1 Duitsland 7.17.2; 2 Nederland 7.19.8; 3 Zweden 7.31.7. De Minerva twee met stuurman kwam tegen België in de baan. Het werd een scannende wedstrijd, waar in de onzen goed partij leverden, doch de sterke Belgen liepen met hun lange slag allengs uit tot driekwart lengte. De tijden: België 8.20.5 en Nederland 8.22.8. Van Mesdag heeft tegen de Saarlan- der Schütt geen schijn van kans ge had. \fan de start af lag onze landge noot achter. Schütt finishte in 8.08.9 cn Van Mesdajï in8.18.0. Dat de eindstrijd zonder Nederlan ders werd gestreden, verhinderde dé tienduizenden langs de oever, o.w. de Deense Koning, niet volop te genieten van prachtige wedstrijden. De sensatie van de finales was de break down van de Russische skiffeur Jury Tukalov, die aanvankelijk de leiding had. doch opgejaagd door de Zuidslavische crack Vlasic het tempo niet meer kon volgen en als vijfde eindigde. Overigens waren de Europese kampioenschappen voor de Russische roeiers zeer succesvol. Zowel de twee zonder stuurman als de achten leverden een Russische over winning op, zodat de Sovjet Unie de nvste overwinningen boekte en in het bez. kwam van de Coupe Glandaz. Voorts kreeg Rusland de Coupe Carlo Montu voor de beste resultaten in de eindstrijden. De uitslagen van de finales waren: Vier met stuurman (Prijs van Frank rijk): 1 Tsjechoslowakije 8 min. 41.8 sec.; 2 Rusland 6 min. 44 sec.; 3 Zwitserland 6.45.8; 4 Italië 6.52.2; 5 Duitsland 6.53.6. Twee zonder stuurman (Prijs van Ne derland): 1 Rusland 7 min. 3.9 sec.; 2 België 7 min. 5.8 sec.: 3 Denemarken 7 min. 6.2 sec.; 4 Zwitserland 7 min. 13.6 sec.; 5 Duitsland 7 mi». 21.9 sec. 8kif (Prijs van België): 1 Zuid-Slavië (Perica Vlasic) 7 min. 14.6 sec.; 2 Polen (Theodor Kocerca) 7 min. 17 sec.; 3 Frankrijk (Achille Giovannoni) 7 min. 17.7 sec.; 4 Saar (Günther Schütt) 7 min. 36.1 sec.; 5 Rusland (Jury Tukalov) 7,44.6. Twee met stuurman (Prijs van de Adria- tlsche Zee): 1 Frankrijk 7 min. 41.1 sec.: 2 Duitsland 7 min. 42.1 sec.; 3 België 7 min. 44.5 ebc.; 4 Denemarken 7 min. 45.3 sec.; 5 Rusland 7 min. 56.8 sec. Vier zonder stuurman (Prijs van Cata- lonië); 1 Denemarken 6 min, 33.2 sec.: 2 Noorwegen 6 min. 36.3 sec.; 3 Engeland 8 min. 38.8 sec.; 4 Tsjechoslbwakije 6 min. 41.8 sec.; 5 Zuid-Slavië 6.51.1 Doublé Scull (Prijs van Zwitserland): 1 Zwitserland 6 min. 51,4 sec.; 2 Rusland 6 min. 57.8 sec.; 3 Zuid-Slavië 6 min. 58.2 sec.; 4 België 7 min 4.9 sec.; 5 De nemarken 7 min. 7.9 sec. Achten (Prijs van Italië): 1 Rusland 6.08.1; 2 Denemarken 0.12..5; 3 Frankrijk 6 25 9' 6.15.8: 5 Tspecboslowaklje Rusland won de Coupe Glandaz, ln ver band met het feit, dat dit land twee kampioenschappen heeft behaald. De Ronde van Midden-Brabant is op glorieuze wijze gewonnen door de out sider Borremans uit Hoogerheide, die in de eindsprint Meesters en Tim mermans op overtuigende wijze ver sloeg. De 185 km lange wedstrijd voer de over niet al te beste wegen, waar- door er talloze lekke banden cn krom me wielen vielen te noteren. Ontfe- veer 20 km voor liet einde sloegen velo renners een verkeerde weg in. Na Bor remans. Meesters uit Tilburg en Tim mermans uit Den Bosch volgde op 2 minuten Fok uit Hoorn, die als vierde eindigde.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4