Mogelijkheden voor badplaats Den Helder aan Zee „Knobbeltocht" voor de jeugd op Maandag 31 Augustus Wat de postduiven presteerden Jimmy Brown en de Oranjehemden Pleidooi voor meer en betere wegen naar het strand Gemeenschappelijke tuinen bij de verdieping-woningen Veel vreemdelingen rijden ons voorbij Niet voor bewoners toegankelijk Athletiek - dualmeet op 30 Augustus KLEINE FEITEN „De cost gaet voor de baet uyt'\ een vergeten spreuk TUSSEN HAAKS EN KUITJE „Den Helder" ving meer dan „De Snoekbaars" Hier iets van u bij? Organisatoren verwachten ruim 750 deelnemers Op verkenning in stad en omgeving Vluchten op Dordrecht en St Quentin Ir F. Meyer naar Pakistan Damnieuws van „ROE" Waarom het moeilijker maken dan nodig! J V BURGERLIJKE STAND VEEMARKT ALKMAAR Wil NOEMDEN al eerder enkele aspecten van Den Helder als ge meente, die de vreemdeling iets te bieden heeft. Komen tve nu aan dragen (in figuurlijke zin natuurlijk) met hel strand, dan zijn we bij voorbaat zeker van veel sceptische gezichten. Wat is immers het praatje? Huisduinen heeft als badplaats afgedaan en „Paal Drieis krap-aan voldoende voor de Nieuwediepers zelf. Maar met dal al zien tve op zomerse dagen, zodra het eerste zonnestraaltje van achter de wolken komt gluren, duizenden fietsers en wandelaars naar het strand trekken. Naar „Paal Drie', of via de toegangswegen nog verderop, maar ook bij Huisduinen, waar het toch wel enige moeite vergt om het lok kende zand te bereiken. Het Huisduiner strand heeft zijn bezivaren, maar is het dichtste bij, terwijl „Duinoord" en „De Boorder" om vele redenen de voorkeur verdienen, maar voor een strandbezoek op een achtermiddag toch te afgelegen zijn. Over het algemeen geldt voor de Ilelderse stranden, dat zij vooral door automobilisten en soms ook door ivielrijders uiterst moeilijk kunnen worden bereikt. VOOR vreemdelingen maakt het wei nig of geen verschil uit, welk strand zij bezoeken. Zonder diep nadenken kunnen zij hun keuze laten vallen op „Paal Drie", maar dan worden zij ge noopt, hun auto te parkeren bij „Duin oord" of langs de Duinen aan de Zand dijk, ofwel zij moeten met hun fietsen over een betrekkelijk smal pad naar de zeekant zwoegen en daar tot de ont dekking komen, dat de rijwielstalling vol staat. Het strand is groot genoeg. Hoewel ■wij persoonlijk een bijenkorfsfeer aan het strand weinig appreciëren, menen wij toch naar voren te moeten bren gen, dat de duizenden vierkante meters prachtig wit zand onvoldoende worden benut, zelfs op de heetste en drukste dagen. Altijd is er naar het Noorden cf naar het Zuiden uitwijkmogelijk heid. Ontelbare badgasten vinden de drukte prettig en gezellig, zodat het dwaas zou zijn, de strandoppervlakte waarover Den Helder beschikt, niet volledig uit te buiten. Naar een achterafje. PjAAROM is het noodzakelijk, dat het ^strand van meer en bredere toegangs wegen wordt voorzien. Het voormalige tegelpad, dat nu zo'n nette bestrating heeft, maakt op de buitenstaander de indruk van een particulier weggetje naar een onaanzienlijk achterafje. Wij weten niet beter, maar de vreemdeling kan ons befaamde „tegelpad" moeilijk zién als een officiële weg naar een be hoorlijk strand. Het mag een lieve duit kosten, maar wij zouden willen advise ren: maak van dat „tegelpad" een be hoorlijke weg, die door auto's kan wor den bereden, met aan beide zijden fiets en wandelpaden. In het kader van het algemene bebossingsplan van de ge meente kan deze weg in de toekomst een lustoord worden, met de mogelijk heid tot het inrichten van restaurants met terrasjes. Naarmate de jaren ver strijken wordt Den Helder groter en daarmede stijgt de behoefte aan recrea tie-punten. Ook landelijk bezien zal het creëren van. een ontspanningscentrum een weldaad zijn. Nederland puilt aan alle kanten uit en de geijkte badplaat sen als Scheveningen en Zandvoort kunnen best een dépendence gebruiken. We zullen daarbij spoed moeten be trachten. Het duurt namelijk een poosje alvorens een pasgeplant boompje een lommerrijke kruin heeft. Bij de stads uitleg wordt ook in de verre toekomst gekeken, waarom zou dat bij het schep pen van recreatiemogelijkheden niet kunnen? Binnen tien jaar kan Den Hel der aan Zee een aantrekkelijke bad plaats zjjn, die niet meer door honder den automobilisten, uit andere steden en provincies, maar ook uit het buiten land, achteloos voorbij wordt gereden. Huisduinen W/AT Huisduinen betreft willen we even voorzichtig zijn. Daar wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het herstel van de zeewering, die op 1 Febr. werd beschadigd. Nu moeten de mensen de allures van bergbeklimmers hebben om op het strand te komen, maar we hebben goede hoop dat de restauratie van de Dijk wordt besloten met het aanleggen van een eenvoudig pad. Men is tegenwoordig uitermate handig in het verwerken van bitumen: het moet mogelijk zijn, met geringe kosten een begaanbare verbinding tussen, de Strandboulevard (nu nog een doodlo pend slop) en het Huisduiner strand aan te brengen. Men zal ons nu voor de voeten wer pen, dat het strand bij .Huisduinen zo dikwijls onbruikbaar; is door de schict- Eindelijk op liet strandMet een zucht van verlichting, na een lange fietstocht en een heel ge sjouw over het eivolle „tegelpad" dalen deze „badgasten" (die geen echte badgasten zijn, want zij ko men op een enkele uitzondering na uit Den Helder zelf) af naar het strand bij het paviljoen van de heer Minkema. Foto Ben Kool). De bouw van de 222 verdiepingwoningen aan de Jan Verfailleweg en de Meidoornstraat in Nieuw Den Helder is nu zo ver gevorderd, dat de eerste huizen van dit complex over enkele maanden voor bewoning zullen gereed zijn. Het komt het college van B. en W. voor, dat deze min of meer massale bouwblokken beter tot hun recht komen, wan neer zij zijn omgeven door op verantwoorde wijze aangelegde groen stroken. Het wordt gewenst geacht, dat de voor- en achtertuinen niet door de bewoners, doch door de gemeente worden aange legd en onderhouden. Het houden van particuliere achtertuinen bij de bene den-woningen zou voor de bewoners toch al niet aantrekkelijk zijn, omdat deze woningen aan de achterzijde niet op de begane grond maar op een onge veer 1.20 meter daarboven gelegen bal- con uitgang hebben. Het is daarom ook de bedoeling, te komen tot de aanleg van zogenaamde kijktuinen, welke derhal ve voor de bewoners niet toegankelijk zullen zijn. De aanlegkosten worden ge raamd op f 18.900. De bewoners dienen in de kosten bij te dragen. Hun bijdra ge komt neer op vijftig cent per woning per week. Bij de voorlopige huurbeta ling is hiermee al rekening gehouden. Ten aanzien van de groenstroken achter de in aanbouw zijnde negentig verdieping-woningen aan de Willem Barendszstraat wil de gemeente over eenkomstige voorzieningen doen tref fen. Hier worden de kosten van aanleg op f 4.850 geraamd. Ook in dit geval wordt door de bewoners vijftig cent per week bijgedragen. Met de aanleg van bedoelde tuinen bij de beide com plexen is dus in het totaal f 23.750 of rond f 24.000 gemoeid. B. en W. hebben nu de raad verzocht, ter verwezenlij king van deze plannen een crediet van f 24.000 beschikbaar te stellen. Onze haven werd gisteren aange daan door de kustvaarder „Heini", die van Denemarken op doorreis was naar Dusseldorff. Het is morgen hoog water om 0.55 en 13.20 uur. en laag water om 7.05 en 19.45 uur. De temperatuur van het zee water was 18,5 graden Celsius. oefeningen. Inderdaad, en dat is jam mer, want het Huisduiner strand is mooi en wordt allengs weer breder. Maar die schietoefeningen komen nooit voor op Zaterdagen, Zon- cn feestda gen, terwijl de laatste weken van de schietbaan achter het fort „Kijkduin" geen schot is gelost. Op de „spitsuren" van de uitgaansdrukte hebben we dus van de schietoefeningen weinig of geen last. In ieder geval zijn we er zeker van, dat ook het'Huisduiner strand beter kan worden benut. Er zijn aanwijzingen, die er op duiden, dat het strand zich lang zamerhand weer wat Noordelijker zal gaan uitbreiden. Dat zal welkom zijn. Zeker is, dat elke dag in Huisduinen mensen verschijnen (Nederlanders, maar ook buitenlanders), die daar graag willen logeren. Zij zijn niet welkom, omdat er geen accommodatie is. Per soonlijk hebben wij al verscheidene ma len Zweden, Fransen en Engelsen de moeilijke weg van Huisduinen via al lerlei bochten en kruispunten naar Cal- lantsoog en verder gewezen. Daar gin gen de klanten van Den Helder, en daar De hengelsportvereniging „Den Hel der" heeft dezer dagen voor de tweede maal een wedstrijd om baars gehouden met de afdeling „De Snoekbaars" in 't Zand. Evenals verleden jaar werd de voor deze tweekamp beschikbaar ge stelde wisselbeker door de Nieuwedie pers gewonnen. Zij hebben deze tro- phee nu definitief in hun bezit gekre gen met een totale lengte aan gevan gen baars van 1182,5 centimeter tegen 583,5 centimer van „De Snoekbaars" De grootste baars werd gevangen door de heer W. J. Balijon (28 cm.), die tevens het grootste aantal uit het wa ter had getrokken. Gevonden: Beige regenjas; vulpen; stalen boor; grijs vestje; bankbiljet; ring met sleutels; konijn; dekkleed; rode tas met badgoedboodschappen tasgroen tasje; zwart tasje. Verloren: Zwart tasje met ongeveer 16.zwart tasje met inhoud; ak- tentas met kleding; polshorloges; gou den schakelarmband (25-12-11); Ame rikaans gouden schakelarmband; vul pennen; gouden ring; zilveren oorbel met witte steen; twee balen wasgoed; insigne van Witte Kruis; bril; bank biljet van 10.fietstasje met ge reedschap ring met sleutelsporte- monnaies, respectievelijk inhoudend: 40.-, 38—, 20—, 16—, 1,20 en 1. Op warme dagen is het hier een komen en gaan van fietsers en wandelaars, die verkoeling zoeken op het strand. De capaciteit van dit pad is onvoldoende, terwijl het door automobilisten niet kan worden gebruikt, Dit is nu ons be faamde tegelpad. Foto Ben Kool). ging onze reclame. „In Den Helder is niets te beleven", dat zullen al deze mensen thuis uitbazuinen. Wat kopen wij daarvoor? En wie is daarbij ge baat? Voor onszelf en voor de vreemdelin gen moet weer worden getracht, van Den Helder aan Zee een badplaats te maken. Er zijn mogelijkheden en het geld? In glorieuzer perioden uit de ge schiedenis van de Nederlandse stam wist men beter dan tegenwoordig, dat de „cost voor de baet" uitgaat. Dat is een Oud-Hollandse term, in een lang- vergane spelling. Is het niet typerend, dat het moderne Nederlands voor dit zelfde begrip geen uitdrukking meer kent? Op Zondag 30 Augustus aanstaande wordt voor de vierde achtereenvolgen de maal de athletiek-dualmeet tussen West-Friesland en Noordhollands Noor derkwartier gehouden. Deze keer is de ontmoeting op het Westfrisia-terrein te Enkhuizen. Deze wedstrijd vond in 1950 voor de eerste maal plaats in Ben Helder, waarbij de ploeg NHN geheel werd gevormd door leden van de Helderse Athletiek Vereniging, die ook de wis- selbeker wonnen. In 1951 wist West- Friesland op HAV een grote overwin ning te bevechten. Toen. in Hoorn, is gebleken, dat naar andere wegen moest worden gezocht om West-Friesland (een combinatie van alle Westfriese atle tiekverenigingen) voortaan weer op re delijke wijze partij te kunnen bieden. In 1952 zag men daarop NHN vertegen woordigd door een combinatieploeg, gevormd door HAV en Olympia Wie- ringerwaard, die hierdoor weer beslag wisten te leggen op de beker. Intussen zijn wij benieuwd, wie dit jaar de beker in zijn bezit zal krijgen. Het zal daar in Enkhuizen ongetwijfeld weer spannend toegaan. De ploeg van het Noordhollands Noorderkwartier is reeds samengesteld. Als chef-d'éauipe zal de heer Klaas Schenk optreden. Het moge dan vacanlie zijn, de bestuursleden van de sectie „Jeugd van de Helderse Gemeenschap hebben niet stilgezeten wat de voorbe- leidingen tot de „Knobbeltocht" betreft. Door middel van een enkel sober berichtje vestigden wij al eens de aandacht op dit aantrekkelijke evenement voor de jeugd, dat niet voor het eerst wordt georganiseerd. De vorive maal was het weer een onplezierige spelbreker, laten we hopen dat het zonnetje op Maandag 31 Augustus schijnt, zodat alle deel nemers met frisse moed en in een opgewekte stemming 's morgens om negen uur van start kunnen gaan. „Knobbel- De deelnemers aan de tocht" worden in twee groepen gesplitst: jongens en meisjes van acht tot en met twaalf jaar krijgen bij de start een op gave, die zij al wandelende door de stad moeten 'uitwerken. Daarmee zal ongeveer vier uur gemoeid zijn. De deelnemers van twaalf tot en met zes tien jaar ontvangen bij de start een routebeschrijving voor een fietstocht door de omgeving. Het parcours be draagt circa 55 kilometer, waarvoor ongeveer zeven uur (met inbegrip van de verplichte rusttijd) is uitgetrokken. De jeugdige tippelaars door de stad moeten een vijftigtal vragen beantwoor den, waarbij verscheidene zijn die een flinke opmerkingsgave vereisen. Op deze wijze wordt één der doeleinden van de „sectie „Jeugd" nagestreefd; Leer je eigen stad beter kennen. Ook de routebeschrijving, die de wat oudere fietsers meekrijgen, oevat de nodige voetangels en klemmen, zo dat de kuobDeltocht niet alleen een aantrekkelijk, maar ook een sportief en leerzaam evenement belooft te worden. De sectie „Jeugd" verwacht minstens zevenhonderd deelnemers. Geen klei nigheid weliswaar, maar het is inder daad waarschijnlijk, dat de Helderse jeugd in drommen van de partij wil zijn. En dat niet alleen vanwege de prijzen, die 'in uitzicht worden gesteld. jongelui, die willen deelnemen, kun nen zich bij een de volgende adressen, die ten overvloede van een raambiljet zijn voorzien, aanmelden, A. de Wit, Sluisdijkstraat 117; G. P. Sipsma, CJMV-gebouw, Spoorstraat 7; mej. D. E. Meijer, Krugerstraat 37; J. C. Niest- hoven, A. IJ. Kuiperstraat 9; P. de De postduivenvereniging; „Het Noorden" vloog op St. Quentin, waarvoor de vogels om zeven uur b(j NO-wind werden gelost. De prijswinnaar arri veerde om 13.02.35 uur. De prijzen werden als volgt behaald: K. Buis 1, 2, 6, 13; J. van Doorn 3; G. Buis 4, 17, 18; A. Felkers 5, 9, 22; M. Nellestein 7; J. Witten- berg 8, 10, 16; J. Fleurl 11; C. van Doorn 12, 14, 20; P. Dirks 15, 19, 23; P. Ram- ler 21, 24. Voor Dordrecht had „Het Noorden" 202 duiven in concours. Gelost om ne gen uur (W.wind) kwam de eerste vogel om 10.42.25 uur aan. De afstand bedroeg 128 km. De uitslag was: W. Fritz 1, 5, 22, 23, 24, 39, 40; A. Felkers 2, 8, 19, 20, 25, 30, 33; Horst-Seegers 3, 32, 41; F. Kos 4, 35; K. Buis 6, 10, 11, 31; J. Wittenberg 7; M. Hoek 9; J. van Doorn 12, 16; P. Dirks 13, 38; J. Fleuri 14; W. Boon 15, 17, 26, 37; J. Manshanden 18, 28, 36; C. v. Doorn 21; P. Ramler 27; W. Pluijmers 29. De navlucht van „Victoria" op Dordrecht had tot resultaat: D. Make laar 1, 2, 9; C. van der Spek 3; J. C. Duinker 4, 24, 28, 32; P. J. Bruinink 5, 13, 21; D. Leen 6, 15, 30; J. Riemers 7; J. A. van Steyn 8, 10, 17, 26; J. Kramer 11, 25; P. Tijdeman 12; C. Bregman 14; S. Riewers 16, 33; B. C. de Boer 18; J. Troost 19; L. Verbok- kem 20, 25; J. van de Wal 22; C. van Os 27; A. J. Hubregtsen 29; A. Hey- blok 31. De vogels wez'den om kwart voor negen in vrijheid gesteld, waar na nummer 1 om 10.43 werd getoond. „Victoria" nam ook deel aan de vlucht op Parkestone. De heer Van Steyn toonde de eerste duif om 14.15 uur. Zaterdag wordt ingemand voor Roo sendaal (14-16 uur). Bij „VOP" werd van Dordrecht de eerste duif om 10.43.33 uur door de heer J. Buis geconstateerd. Hij klokte ook de twaalfde prijs, won de beker en nog drie fraaie prijzen. De andere prijswinnaars waren: M. Mastenmaker 2, 5, 7, 8, 10, 12, 16, 22, 24; R. Ottevan- ger 3, 6; A. de Graaf 4, 11, 14, 18, 23; J. Vlaming 9; M. Luider 15, 25; R. de Boer 17, 19, 26; O. Boon 20; R. Kroon 21. Donderdag wordt met jonge dui ven ingekorfd voor Orleans, Zaterdag van drie tot vier uur voor Roosen daal. De heer M. Mastenmaker klokte om 14.56 uur zijn eerste duif van Parkestone. De eerste vogel van „Hollands- Noordpunt", komende van Dordrecht, werd getoond om 10.44 uur- en bereik te dus een snelheid van 64 km per Uur! De uitslag luidde: J. Visser 1; A. van de Maas 2, 5; J. Zoon 3, 7, 12; A. van Vliet 4, 8, 10, 13; R. F. Mulder 6; D. van Reek 9, 14; J. van Dam 11; B. Schreuder 15, 16. De voornaamste prijzen waren voor de heren A. van Vliet, B. Schreuder, J. Visser en J. Zoon. Zaterdag tussen drie en vier uur wordt ingekorfd voor Roosendaal. Ir. F. Meyer, scheepsbouwkundig in genieur van de marinewerf te Den Helder, is door de „technical assist- ance administration" aangesteld om als „small craft construction expert" de regering van Pakistan te adviseren. Ir. Meyer die grote ervaring heeft op het gebied van bouw en reparatie van houten en stalen vaartuigen van een verscheidenheid, zoals bij de Marine gebruikelijk is. heeft tevens onderwijs kundige ondervindingen opgedaan ge durende de jaren '41—'45, toen hij als docent in de scheepsbouwkunde aan de M.T.S. te Dordrecht verbonden was. Hij zal op 24 Augustus eerst een bezoek brengen aan het hoofdkwartier van de T.A.A. te New York en vervolgens doorreizen naar Pakistan. De duur van zijn uitzending is gesteld op één jaar. Op de jongste clubavond van de Christelijke damvereniging „ROE" speelden De Boer en Vink de mooiste party. Met een gelijk aantal schijven werd het eindspel begonnen, waarna tot remise werd toesloten. Js. Keizer toon de zich in korte tijd de meerdere van Tj. Kraak. Jt. Keizer versloeg J Kraak. G. C. Post wist Tj. Kraak te overwinnen. Geus, Westgracht 71; A. P. Goedbloed, Tuinstraat 64; H. A. Aberson, Duinroos straat 48. Het inschrijfgeld bedraagt tien cent per persoon. De start is Maandagmorgen 31 Augustus om negen uur op het sport terrein aan de Meeuwenstraat. Daar is ook de prijsuitreiking; 's middags om streeks half drie voor de wandelaars cn omstreeks half vijf voor de wielrijders. Een bromfietser, die omstreeks middernacht over het rywielpad van de Rijksweg reed in de richting van Den Helder, vergiste zich ter hoogte van de Schoolweg in het verdere ver loop van het pad, zodat hij pardoes in de Schoolvaart reed. Hij moest in zijn natte kleren met een taxi naar huis worden gebracht, want de brom fiets overleefde het avontuur niet. Een stadgenote kwam bij de poli tie aangifte doen, dat ten nadele van haar dochter, die conductrice is bij de NACO, een bedrag van vier gulden was ontvreemd. Een vijftienjarig meisje uit Rot terdam, dat zonder voorkennis van haar ouders in een hotel hier ter stede logeerde, werd aangehouden en in het hoofdbureau van politie ondergebracht. Zij is later door haar vader gehaald. Modern middel mei nieuwe mogelijkheden Er is geen enkele reden, waarom de huisvrouw geen dankbaar gebruik zou maken van het nieuwe afwasmiddel, dat het huishoudelijk werk en speciaal de afwas enorm zal verlichten. Want het jongste product van de Casteila- fabrieken is een waar wondermiddel. De mogelijkheden, die in Castella Vaatwas liggen besloten, zullen im mers geen enkele huisvrouw onver schillig kunnen laten. In de eerste plaats is de afwas in het actieve schuim van Castella Vaatwas teen lepel geeft teilen vol sop) in een om mezien gedaan en worden borden en glaswerk, lepels, vorken enz. blinkend schoon. Ten tweede is afdrogen thans volkomen overbodig en is de vaak niet al te enthousiaste hulp van echt genoot, kinderen of gasten niet meer nodig en in de derde plaats worden haar handen in het schuim van Cas tella Vaatwas (per pak 25 ct) zacht als fluweel en is de tijd van ruwe „afwas- handen" voorgoed voorbij. Deze laatste mogelijkheid vooral, keurig verzorgde handen te hebben, ondanks een grote dagelijkse afwas, zal bij iederehuis- vrouw zeker in goede aarde vallen. (Advertentie lng. Med.) Bevallen: J. G. Noordink-van Ee, d.; L. Kemperman-Akkerman, d.; A. M. G. de Munter-Herweijer, d.; R. P. Pa- po-Adamse, z.; A. M. Diemei-Woud, z.; B. van Bodegraven-Mes, z.; E. de Graaff-Urlings, z.; E. A. Ruys-van Hel den, d.; M. Blokland-Hoogvliet, d.; V. P. Tijhaar-Hukom, z.; C. M. Tesselaar- van der Voort, d.; A. van Drongelen- van der Werff, d.; D. van Meer-Roosen- daal, d.; W. M. A. Pellinkhof-Gockinga, z.; K. van Oord-Damminga, z.; T. de Jong-Provilij, d.; G. Rotteveel-de Wijn, d.; F. M. Jager-Noë, d.; A. C. den Hartog-van Kooten, z. Ondertrouwd: A. Tj. Chr. de Vries en G. J. BethlehemP. van Galen en r-' Y,eenGassen en S. Boerema G. Monen en A. G. PotjewijdA. de Groot en H. M. Aarts; P. van der Hei de en W. Ferwerda; G. Vink en K. van Veen; F. Bakker en E. Sarton; F. 5rl?-n ?n Die; P. de Vreugd en N. C. Kramer. Gehuwd: W. Bal en A. Wijnstra; J. G ?„chï?eder en W- p- J- Küjan; A. H. M. Marges en E. Bijl; M. Zandburg en A. M. Jong; W. Peterscn en J. K. J. Ruitenschild. Overleden: N. P. G. van Steijn, 47 bi. P. J. Crum, 90 jaar, m. J. van der Meule, wed. van K. Daal der, 78 iaar. H. van Teulingen, 77 jaar, m. P. D. Van Loon, 11 jaag, v. 80 jaar V3n F' H' Heiiko°P' 64. Drie dagen vóór de wedstrijd tegen de Zwitsers brak een storm van verontwaardiging los: de Keuze Com missie had het Nederlands Elftal be kend gemaakt. Zij had wel enige jon gere spelers opgesteld, o.a. Karei Knul- lemans, maar Piet Pingel was als mid denvoor gehandhaafd en Jackie Brown was niet eens tot reserve-speler be noemd. De boosheid en ergernis over dit bewijs van „domme koppigheid' van meneer Ballewipper en zijn tra wanten was zó groot, dat de voorzitter van de Keuze Commissie de politie op belde teneinde deze te verzoeken een oogje in het zeil te houden. Hij was bang, dat de verbolgen voetbalmenigto op een kwaad ogenblik zyn ruiten zou inwerpen. Als de dagbladen alle inge zonden stukken hadden willen plaat sen, die in v ontstoken lezers stuurden, dan hadden zij wel dubbel zo dik moeten verschijnen. Kortom, ieder een spuwde vuur, iedereen, behalve Piet Potlood, de hoofdredacteur van de Wilgenwoldse Wapenbroeder. Zodra deze had kennis genomen van de sa menstelling van het Nederlands Elftal, belde hij Jimmy Brown op. „Jack is net zoals ik wel dacht niet gekozen Jimmy," riep hij door de telefoon. „En nu gaat het spel beginnen. Je zult eens wat beleven. De mensen zijn door het dolle heen. Ik heb al advertenties ontvangen van een groep lieden, die een protestvergadering willen beleg gen. Jimmy, het potje staat op 't vuur en het zal niet lang duren of het kookt over. Let maar op mijn woorden." Jimmy Brown zei niet veel terug Af wachten maar, Piet," zei hij alleen „afwachten maar!" De ruime aanvoer van vette koeien veroorzaakte op de slachtveemarkt van vandaag een trage handel. Toch bleken oe prijzen van de voorgaande weken zich te kunnen handhaven en enkele zeer goede dieren werden zelfs ver- Kocht voor prijzen, die hoger lagen dan de hier gegeven notering. De gemiddel de kwaliteit wordt van week tot week beter. Het geringe aantal kalveren vond gretig aftrek tegen hoge prijzen. Deze week was het aanbod van slacht- yarkens ruimer, waardoor de markt iets afliep, hetgeen een variabele prijs en ifll» Deze werd ingezet op f 2.— en liep tegen het sluiten van de markt tot f 1.90 terug. De vleesvarkens voer den hierbii de boventoon. Vermoedelijk aangetrokken door de hoge prijzen der laatste weken werden vrij veel lichte varkens aangevoerd. t 3 baarden per stuk f 7(in" f inos1?0 ve.tte koeien b» r stuk o I „L 5 (eerste kwaliteit per kg. 2.45—2.55, tweede kwaliteit f 2.30-2.45, overige soorten f 2.102.30). 12 gras kalveren per stuk f 150—f 250. 20 vette schapen f 85f 110. 30 nuchtere kalve- i ^3- 330 varkens (vleesvar kens) per kg 2.001 90. zware varkens per kg f 2 00f 190. lichte varkens per 1 75 zeugen per kg f 1.65

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2