Stad en omgeving Moordmysterie te Bakkum werd snel opgelost i tl Kunstavond in Casino ten bate van Nederlandse Blindenbond Jongetje uit de trein gevallen .Urnmfi Broivn en de Oranjehemden Hl Topclubs in K.V.H.- basketball-tornooi IN HET KORT Royal 2 won biljart viertallencompetitie Gevaarlijke bocht! Prof. Joh. Tielrooy overleden LEGERPISTOOL IN ZEE GEWORPEN M9 Helders Mannenkoor werkt mede Goede reputatie blijft gehandhaafd t TUSSEN HAAKS EN KUITJE Een wondergoede afloop Beiaardconcert Oudjes vandaag uit in veertien bussen Texel Urk Dader in Amsterdams hotel achterhaald De achtergrond VEEMARKT ALKMAAR WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1953 - Verscheidene stadgenoten zullen zich nog de zo voortreffelijk geslaag de propaganda-kunstavond herinneren, die voorjaar 1949 in de Nieuwe kerk werd gegeven ten bate van de Nederlandse Blindenbond. Het zal hun een genoegen doen, te vernemen dat binnenkort wederom een der gelijke avond ivordt gehouden, en wel op Donderdag 17 September in Casino. Medewerking wordt verleend door het Koninklijk Helders Man nenkoor en een tweetal blinde solisten. Er is een erecomité gevormd, bestaande uit schout bij nacht F. T. Burghard Commandant Zeemacht Nederland), kapitein ter zee P. A. Riedel (Directeur der Rijkswerfen mr G. D. Rehorst (Burgemeester van Den Helder). Het ligt in de bedoeling, op dezelfde dag een middaguitvoering te organi seren voor de oudere schooljeugd. De avonduitvoering wordt om acht uur ge opend door burgemeester Rehorst, waar na het mannenkoor op het podium komt. De solisten, die aan het programma medewerken, zijn de sopraan Hetty Engeltjes en de pianist Thierry van Driest. Laatstgenoemde heeft zich tij dens de uitvoering op 21 April 1949 als een uitstekend musicus doen kennen, die beschikt over een meesterlijke tech- niek en een boeiende voordracht. De zangeres is voor ons een onbekende. Zowel vóór als na de pauze treden zij op. Verder staat op het programma de vertoning van de film „Eén van ons", een korte toespraak door de heer Joh. van den Berg (propagandist van de Blindenbond) en het tweede optreden van het mannenkoor. Moderne, verzorgde vrouw, toch prima huisvrouw I De Nederlandsee vrouw is over de ge hele wereld bekend als een zeer goede en nette huisvrouw en terecht, maar daarvoor is ze dan ook vaak van vroeg tot laat in de weer. Gelukkig komen de moderne wetenschap en techniek haar in zoverre te hulp, dat er steeds nieuwe methoden en mid- delen worden uitgevonden om het huishoudelijk werk wat eenvoudiger en minder tijdrovend en vermoeiend te maken. Zo is er thans het nieuwe afwasmiddel, de Castella Vaatwas. Duizenden en duizenden huisvrouwen hebben reeds vol blijdschap onder vonden, hoe bij gebruik van dit nieuw ste product van de Castella-fabrieken de dagelijkse afwas in een minimum van tijd gedaan is, terwijl zonder enige inspanning en zelfs zonder af- drogen haar glaswerk, borden, kopjes enz. helder en schoon uit het actieve schuim komen (een lepel geeft feilen vol sop). En dit niet alleen, maar ook zal zij tot haar vreugde consta teren, dat haar handen door het schuim van Castella Vaatwas (per pak 25 ct.) absoluut niet ruw worden, maar integendeel gaaf en zacht als fluweel. Mede dank zij Castella Vaat was kan zij thans zonder nadeel voor haar uiterlijk, haar reputatie van „prima" huisvrouw met geringe moeite handhaven! (Advertentie Ing. Med.) Nu de datum van KVH's basketball- tornooi (30 Augustus) met rasse schre den nadert, werpen wij een blik trp het programma, dat er zeer veelbelovend uitziet. Er worden die dag namelijk niet minder dan zeven en twintig wedstrij den gespeeld, verdeeld over vier afde lingen: heren 1, dames 1, heren 2 en dames 2. De hQofdschotel van dit groots opgezet te tornooi zal ongetwijfeld door de fi nale in de eerste klasse heren worden gevormd. Deze afdeling bestaat uit twee poules, waarvan ten slotte de winnaars tegen elkaar in de finale uitkomen. Voor de andere afdelingen geldt het halve competitie- systeem.. Het staat al vast, dat er verenigingen naar Den Hejder komen met spelers van inter nationale klasse. Zo zullen onder andere aantreden APGS (Amsterdam) en de Haarlem Tigers. Een ploeg die zeker niet mag worden onderschat is die van het Amsterdamse Agamma, welke uit- sluitend uit Surinaamse spelers bestaat. Al met al kan men verzekerd zijn van spannende wedstrijden, welke een be zoek aan de nieuwe basketball-velden nabij ;,De Windwijzer" meer dan waard zullen zijn. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur gehouden in de Molenstraat: het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse. Piet Heinstraat 1. .Het wekelijkse spreekuur van de véreniging „Pro Juventute" wordt van avond van zeven tot acht uur gehou den aan het adres Timorlaan 37, tele foon 2129. De ambtenaar van de kinderwetten houdt vanmiddag van drie tot viif uur spreekuur in het gebouw van de keu ringsdienst. Spoorgracht 6. De renners van „DOK" starten van avond om kwart voor zeven bij de Donkere Duinen voor hun zevende étappe. Hr Ms „Queen Wilhelmina" is gis teren uit Vlissingen in Den Helder te ruggekeerd. Het is morgen hoog water om 2.05 en 14.45 uur, en laag jyater om 8 30 en 21.10 uur. De temperatuur van het zee water was 18,3 graden Celsius. Ter voorbereiding van deze avond is een werkcomité gevormd met als voor zitter de heer A. Krijgsman, als secre taresse mevr. Kousbroek en als pen ningmeester notaris J. P. Loots. De trein, die gisteravond om 18.33 te Den Helder moest binnenlopen, had ruim een kwartier vertraging door een ongeval, dat nog wonderlijk goed is af gelopen. Enkele minuten voor Den Helder, toen de trein juist de overweg bij de Doggersvaart was gepasseerd, trok een passagier aan de noodrem omdat een kind uit de trein was gevallen. Enige honderden meters verder kwam de trein tot stilstand, waarna in overleg met de hoofdconducteur onmiddellijk tot terugrijden werd besloten. Aan de spoordijk vond men de achtjarige A. S., die spelenderwijs een portier had ge opend en uit de wagen was gevallen. Eén der passagiers, mevr. Quant, die in het bezit is van het verpleegsters diploma, verleende de eerste hulp. Het kind werd op een in de trein aanwezige brancard naar Den Helder gebracht en van het station per taxi vervoerd naar het gemeente-ziekenhuis. Gelukkig bleek zijn toestand niet ernstig. Een paar diepe vleeswonden onder zijn rechterknie en schaafwonden in zijn gezicht waren het enige letsel, dat de jongen had opgelopen. Wel werd het raadzaam geoordeeld, hem ter observa tie in het ziekenhuis te houden. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, verzorgt Donderdagavond van acht tot negen uur op het klokkenspel van het Monument Nederlands Red dingswezen het volgende concert: 1. Zeemans-loods (Petrie), 2. Prelu dium (Boëly), 3. a. De waldhoorn (Sil- cher), b. Te voet (Viotta), c. In het woud; 4. Ases Tod (Grieg), 5. a. Am Brunnen vor dem Tore (Schubèrt). b. Sommers letzte Rose, c. Afscheid (Abt), (5. Fragmenten uit de opera Wilhelm Teil (Rossini), 7. Blauwe Donau-wals (Strausz). In een sportieve strijd heeft Royal 2 met 82 gewonnen van Royal 4 en be slag gelegd op het kampioenschap van do zo succesvol verlopen viertallen competitie biljarten. De eindstand werd: Royal 2 21 punten, DOR 5 17 punten, Royal 4 10 punten. Daar de voorzitter van het district zelf aan de wedstrijden deelnam, wer den de prijzen uitgereikt door de heer S. Meijer. Het gehele distrietsbestuur was aanwezig. De heer Meijer overhan digde met welgekozen woorden de eer ste prijs aan de heer Burger. Het moest hem wei van het hart, dat bij de plaat selijke clubs zo weinig belangstelling voor de wedstrijden had bestaan. De heer Burger sprak naar aanleiding van deze woorden de wens uit, dat vol gend jaar een keur van viertallen aan de competitie zou mogen deelnemen. WANDAAG maken de Helderse ouden van dagen hun jaar lijkse uitstapje. Onze lezers we ten natuurlijk, dat de oudjes naar Amsterdam trekken, naar Schiphol en naar 't Gooi. Zij zien dus behalve de grote stad een mooie natuur en vele fraaie plekjes. Als om kwart over vijf in de Bijenkorf te Amsterdam de warme maaltijd is gebruikt, zal het tochtje er weer bijna opzit ten, want het vertrek is gesteld op ongeveer half acht. De veer tien bussen worden om kwart over tien in Den Helder terug verwacht. Ter verwelkoming van de ouden van dagen staan op de Ruyghweg 'muziekcorpsen opge steld, waardoor de intocht in Nieuwediep een extra feestelijk karakter zal krijgen. Daarbij wordt deze route gevolgd: Sluis dijkstraat. Keizerstraat, Spoor, straat, Koninqstraat, Konings plein, Prins Hendriklaan. 65. Er volgden voor meneer Balie- wipper en de andere leden van de Keuze Commissie heel vervelende da gen. Vooral de voorzitter moest het ontgelden en hij kreeg er zelfs huise lijke moeilijkheden door. Eerst liep zijn dienstmeisje weg. Ze mocht van haar pa niet langer in huis blijven van iemand, die willens en wetens het Ne derlandse voetbal benadeelde, had ze gezegd en later weigerden zowel de bakker als de melkboer de familie Ballewipper nog langer te bedienen.. Mevrouw Ballewipper zat er maar mee en toen zij ook gen haar man begon van Tja, ik a mij nu ook afvra gen of je er wel goed aan gedaan hebt deze speler er buiten te latentoen sprak meneer Ballewipper een heel lelijk woord uit en verliet zijn huis, na de deur met een verschrikkelijke slag achter zich te hebben toegeklapt Dit was echter nog maar het begin van alle narigheid voor de Keuze- Commissie, want toen het Nederlands Elftal in het Olympisch Stadion met 7 1 door de Helveten onder de voet was gelopen, toen kwam er aan het kabaal gewoon geen eind. WEG MET De K.C., riepen de kranten, gilde de radio, schreeuwde het publiek. Het leek er veel op, dat er een revolutie was uitgebroken in het rijk van Ko ning Voetbal. En het lawaai verstilde eerst, toen het hoofdbestuur van de K.N.V.B. liet bekend maken, dat er binnen enkele dagen een belangrijke mededeling zou volgen. Vol spanning wachtte iedereen af, wat er zou gaan gebeuren. De bocht ZuidstraatWeststraat eist bijna dagelijks slachtoffers. Gistermid dag is weer een motorrijder uit de koers geraakt en geslipt. Hy kwam er met lichte verwondingen af, terwijl de duo passagier ongedeerd bleef. Wederom betrof het mensen van bui ten, die dus met de situatie ter plaatse niet op de hoogte zijn en over het alge meen kennelijk niet bedacht zijn op zo'r. plotselinge haakse hoek in een uit stekend berijdbare voorrangsweg. Auto mobilisten en motorrijders, die langs het Noordhollands kanaal ingesteld zijn geraakt op het tempo van snelver keer, worden door deze bocht op een zware reSclië-próef gësteld, voortil om dat zij van te voren geen enkele aan wijzing krijgen. Het verdient daarom o.i. aanbeveling, dat aan de Zuidstraat op voldoende afstand van de bocht een waarschuwingsbord wordt geplaatst. Maandagavond is op 66-jarige leeftijd te Amsterdam na een langdurige ziekte toch nog onverwachts overleden prof. dr Johannes Bernardus Tielrooy. In leven hoogleraar in de Franse taal en letterkunde aan de universiteit te Am sterdam. Johannes Tielrooy was behalve hoog leraar ook als letterkundig criticus en essayist een figuur van bijzondere be tekenis en verwierf zich als schakel tussen de Franse en de Nederlandse litteratuur en cultuur ook in het bui tenland grote bekendheid. De overledene die op 7 October 1886 op Texel was geboren, was secretaris van het Nederlandse Pen-centrum. Ridder in het Legioen van Eer en doc tor honoris cause van de universiteit van Straatsburg. De crematie is vastgesteld op Vrij dagmorgen te Westerveld om 10.30 uur na aankomst van trein van 10.02 uur uit Amsterdam. BEROEP AANGENOMEN De heer H. Doorenbos te Urk, candi- daat bij de Ger. Kerk art 31 K.O., heeft het beroep naar de gemeente Gees in Drenthe aangenomen. Naast dit beroep had hij ook een beroep van Grootegast.. Gerkesklooster en Ulrum. VISSERIJBERICHT Dinsdag werd door 107 vaartuigen aangevoerd: 13447 pond küilpaling f 0.70 f 1.05, 1061 pnd snoekbaars 3135 ct., 219 pond rode baars 4751 ct., 484 po-d voorn 4 ct. p. pond; 535 bak nest f 2.51 per bak van 37% kg. (Van een onzer redacteuren) J)E GEHEIMZINNIGE moord te Bakkum, waarvan de 23-jarige Mi- riain V. uit Amsterdam het slachtoffer werd, is door de politie snel lot een oplossing gebracht. Gisteren kon de dader reeds in de hoofd stad worden gearresteerd. Zoals reeds werd vermoed, was het de 25-jarige kantoorbediende W. J. H. uit Amsterdam, die het meisje, met wie hij zijn vacantie te Castricum doorbracht, door een pistoolschot van het leven heeft beroofd. De politie trof hem aan in een klein hotel nabij het Thorbeclyplein, waar hij omstreeks vier uur in de morgen van zijn bed werd gelicht. Hij werd overgegeven aan de Rijkspolitie van het district Amsterdam en hij heeft onmid dellijk een bekentenis afgelegd. Na zijn daad liet hij het meisje in het bos achter en vluchtte op zijn eigen fiets de Zandweg af. Desgevraagd deelde hij-de Rijkspolitie gisterochtend mede, dat hij naar de zee was gereden, ongeveer 1.5 km verwijderd van de plek, waar hij haar had achtergelaten en dat hij het wapen in zee had ge worpen. «i» "Maandagavond heeft de politie vlak bij de plek waar de opzichter het meisje aantrof, de kogel en de huls van een legerpistool gevonden. In de loop van de dag trok hij naar I 'v. WËW&ëwè IMikéktJ ;-v: |H- FIETSEN UET stukje over „Klink" in de rubriek van Zater dag heeft „little Busch" in de pen geroepen. Onder deze naam verscheen de heer F. J. Buschman ver scheidene malen in de krant, toen hij destijds een welbekend koppel vormde met Ditmar Klink. Op vele wielerbanen in ons land wonnen zij samen eerste prijzen. Little Busch reed ook buiten onze grenzen, doch niet in koppelverband. Gradus vindt het wel aar dig, zijn lezers meer over de heer Buschman te ver tellen. Hij was zelf ook lid van DOK. 't Zal 1935 zijn geweest, toen hij van een Haarlemse club naar Den Helder kwam. Zijn prijzen viaren verzameld in het fietsenwinkeltje van de heer Jaap Snijders in de Koning dwarsstraat. De voorzitter van DOK was in die perio de de heer Dienaar uit de Schagenstraat, voor 'wie met de komst van Buschman weer nieuw leven in de club was gekomen. „Jon gens". had hij tegen zijn leden gezegd, „wij moeten meer trainen, want Busch man heeft meer prijzen dan onze hele vereniging". De heer Buschman zei uw stukjesschrijver: „De ver wachtingen van de jongens ten aanzien van mij gingen teniet, want ik verloor m'n eer-te, ontmoeting met de POK-renners. Ik werd vier de. Die trouwe voorzitter n» Baar van vu reed ook mee. Latp.r heb ik. alle leden wel eens een lesje ge geven. maar dat is sport: vandaag ik en morgen een ander". Bij elkaar fietste Busch man vier en een half jaar. Later was hij onafhankelijk, dus bijna prof, en toen brak voor hem de slechtste dag van z'n leven aan. Met een val op het cement van Wie- ringen.' Het gebeurde ineen internationale race in Aug. 193 6. Buschman zat heel goed, doch hij werd gehaakt door een Duitser, genaamd Kurt Ster. Afgelopen was het met zijn carrière. Hij kon niet meer fietsen. Tegenwoordig is de heer Buschman rijksambtenaar kok. Hij was op het .licht schip en werd 1 December van het vorige jaar als chef kok geplaatst op het loods- vaartuig m.s. „Bellatrix" Daarom gaat hij nu vermoe delijk op 1 September aan staande met zijn gezin wo nen in IJmuiden-Oost, Lek straat 20. Gradus wenst deze oud-renner ook daar veel succes toe. COLLECTE VAN Maandag 24 tot en met Zaterdag 29 Aug. houdt de vereniging „Het Zonnehuis" een collecte. Ten bate van de arbeid in haar tehuizen en voorts ter ver wezenlijking van haar ideaal: „Voor chronisch zie ken meer Zonnehuizen". De doelstelling is verzorging en verpleging van de tallo zen, die een slepende ziekte hebben en de noodzakelijke behandeling moeten ontbe ren. Hierdoor wil men dan tevens een flinke bijdrage leveren in de oplossing van het grote probleem der ver zorging en verpleging van de chronisch zieken en blij vend invaliden in Neder land. Beoogd wordt Protes tants Christelijke behande ling. ongeacht de kerkelijke gezindte van de patiënten. Er zijn al twee, binnenkort drie „Zonnehuizen", en wel te Beekbergen en Schiedam, met in het najaar de ope ning van een zonnehuis te Doorn. Gradus vindt één en ander een mooi streven, want wie geen geld heeft wordt prachtig eeholnen. In de toe komst hoopt de vereniging over elf „Zonnehuizen" te beschikken, in elke provin cie één. Het ligt dus voor de hand, dat er veel geld nodig is. Voor de collecte zijn uiteraard collectanten en collectrices nodig. Wie zich als zodanig verdienstelijk wil maken kan Vrijdag avond tussen zeven en acht uur in het gebouw Palm straat een collectebus afha len. TERUG De zes en twintig kinde ren uit Numansdorp, die in onze omgeving op initia tief van „Pro Juventute" een plezierige vacantie heb ben genoten, .zijn zo zacht jesaan weer toe aan de terugreis. Ja, vier weken zijn gauw om als je het naar de zin hebt. Want daarover zijn deze kinderen uit het rampgebied het met elkaar eens: zij hebben het heer lijk gehad hier. Op twee na overigens, want die kregen heimwee en werden door hun ouders opgehaald. Daar aan kon niemand iets doen, dat spreekt. De overige kin deren beginnen Vrijdagmor gen met de trein van 9.17 uur de reis huistoe. Van Alkmaar af worden zij met een bus naar Numansdorp gebracht. Velen, zo vernam Gradus, hadden nog graag wat willen blijven. Edoch, aan alles komt een einde. TAS ^ATERDAG is een noeste werkster haar tas kwijt geraakt. Gradus wil er geen drama van maken, maar de manier waarop dit gebeurde ligt hem toch zwaar op het hart. De dame in kwestie moest slechts een ogenblik zijn bij Korens aan de Zuid straat; ze loopt meteen weer naar buiten en ontdekt, dat men haar Schots-geruite tas van haar fiets heeft geno men. Dit is Zaterdag gepas seerd. Is het niet droevig, dat men er heil in ziet zoiets te „presteren"? O, kon men Gradus slechts inlichtingen verstrekken FIETSJE |7R heeft dezer dagen een berichtje in dc krant ge staan, dat door sommige mensen een verkeerde uitleg heeft gekregen. Het betrof het fietsje dat door een stukje in deze rubriek kon worden opgespoord, zij het, dat het al van een nieuw lakje was voorzien. Gradus wenst er met klem op te wijzen, dat het jongetje, in het tweede berichtje ge noemd, de fiets niet had ge stolen. Het karretje was eerst door een ander ventje meegenomen en werd later door een onschuldig ventje aangetroffen in een steeg aan de Parallelweg. Allen die iets van deze zaak we ten, dienen dus te beseffen, dat er een verschil bestaat tussen stelen en (daarna) vinden. GEIT QP een avond, laat van de Nachtegaalstraat naar zijn woning in de Van Galen straat terug kerend, kreeg een stadgenoot plotseling gezelschap van een jonge geit, die hem de hele weg bleef volgen. Hoewel de late wandelaar blij was met wat aanspraak, heeft hij, dicht bij het politiebureau gekomen, toch maar ge meend de geit daar onder dak te moeten brengen. Maakt u geen zorgen die renvrienden. Daar is het goed vertoeven, weet Gra dus. Bovendien werd de geit de volgende dag door zijn baas afgehaald. Amsterdam terug, doch niet naar zijn eigen woning. In plaats daarvan liep hij het hotelletje in en huurde er voor de volgende nacht een kamer. Merk waardig genoeg vulde hij in het gasten boek zijn ware naam in. Na tevergeefs in zijn woning naar hem te hebben gezocht, zond de Rijks politie dezelfde avond een dringende boodschap per telex aan de gemeente politie van de hoofdstad met het ver zoek diezelfde nacht een verscherpte hotelOontróle uit te voeren. Rechercheurs van de recherche dienst van het hoofdbureau troffen bij de uitgevoerde controle 's morgens omstreeks 4 uur de naam van H. in het beWuste hotel aan en lichtten hem van zijn bed. Het ziet er naar uit, dat de voor lopige conclusie der recherche, volgens welke het tweetal wegens geldgebrek de nacht van Zondag op Maandag onder de blote hemel in de duinen heeft doorgebracht, juist is. Het meis je had een spaarbankboekje in haar koffer, waaruit bleek, dat zij kort voor haar vacantie het aanzienlijke bedrag, waarvoor ze jarenlang gespaard had, in zijn geheel had opgenomen. Aangezien de hotelrekening van „De Rustende Jager" te Castricum, waar het tweetal de vacantie heeft doorgebracht, vrij hoog was opgelo pen en betaald, zal van dit bedrag weinig of niets meer over zijn geweest. Dat laatste hangt af van het aandeel dat de man al of niet uit eigen mid delen heeft bijgedragen. Gisterochtend is de man met recher cheurs van de Rijkspolitie op trans port gesteld naar Castricum, waar hij met het stoffelijk overschot van het meisje in het ziekenhuis werd gecon fronteerd om daarna nader te worden verhoord. Intussen meent de Rijkspolitie Iets meer van het meisje te weten. Haar ouders wonen in Hilversum, doch zij had het ouderlijk huis verlaten en haar intrek genomen in Amster dam. Voor zover tot dusverre bekend, voorzag zij in haar onderhoud door het verrichten van kantoorwerkzaamheden op een bank. Zij woonde in bij kennis sen. Ook de kennissen, uit Amsterdam, bij wie Miriam T. inwoonde, hebben zich naar Castricum begeven om het meisje te identificeren. Mevrouw Heuvers van de Molengracht werd verrast nol n611a fHUe' ter waarde van de kinderwagen die door Pdee \T StT- D", Chè'lUe werd baar aangeboden straat) L f uut <womn9inrichting Koning dwars straat). De gelukkige pryswinnares had deelgenomen ma waarvan zii^anr kindfwagenfabriek IUemers- ma, waarvan zy haar wagen had betrokken, en kreea vande^rL^ tydin?: dat haar baby de knapste-baby- van-de-week was. Mevrouw Heuvers had hiertoe ren foto van haarkleine ingezonden. Ze heeft nu de wagen voor niets, vandaar de vreugde op haar gelaat. £JE JONGEMAN heeft bij zijn langdu rig verhoor te Amsterdam en te Castricum verteld, dat hij met instem ming van het meisje een einde aan haar leven had gemaakt. Zijn mededelingen worden gestaafd door korte notities, die de politie heeft aangetroffen in een zakagenda van het meisje. Daarin stond o.a. deze aanteke ning: „wanneer zal dit leven een einde nemen? Tot hiertoe en niet verder". Bovendien vond men in deze agenda een soort testament, waarin het meisje haar bezittingen aan bepaalde personen toewees. Met zekerheid is vastgesteld, dat zij in het handschrift van het meis je zijn neergeschreven. De jongeman heeft nog medegedeeld, ?a, 'J zl'n meisje Maandagmorgen he.ef.t doodgeschoten, terwijl zij waar schijnlijk nog sliep. Samen hadden zij er dikwijls over gesproken. Volgens de rijkspolitie kan slechts en psychiater pogen de beweegrede nen te doorgronden. De vrij gesloten iaVmeman m^?k'e b'i z'Jn verhoor een kalme, soms flegmatieke indruk op zijn ondervragers. Hij zei het pistool reeds Jon a vacantie in Amsterdam van kocht^ mi'itair te hebben ge- ALKMAAR, 17 Aug. Opgave van het imm un ,V6e: 3 Paardcn van 725— 1000, 140 vette koeien van 700—1025 12 graskalveren van 150—250. kalveren van 40—90 van 85—110 ',90-2,00 30 nuchtere cn 20 vette schapen per stuk; 350 varkens van per kg.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2