Waar is de eiken balk uit het Huisduiner raadhuis? l Tissot P T Op I FILMS VAN DEZE WEEK EDELSTEEN t Jimmy Brown en de Oranjehemden HIJ LIEP EEN-OP-DERTIEN Negentig jaar geleden, toen de spoorlijn werd aangelegd Fa. BEEMSTERB0ER •Wasgoed werd op het Molenplein gebleekt BEEMSTERB0ER Op weg naar huis VBZ de tienduizend leden gepasseerd iIfesiës® Oprichting algemene landbouwcursus V.U. opent seizoen met toneelavond Uit de geschiedenis van Den Helder (14) O mega ontiac PRESTATIES t l TIVOLI Tranen over Johannesburg DE, Nederlandse Konijnen- fokkersbond heeft ver gaderd met diverse profes soren over de gevreesde ko nijnenziekte, en nu krijgt „Streven naar beter" uit Den Helder binnenkort de te volgen richtlijnen toegezon den. De kosten van behan deling per dier bedragen 0.20, buiten dokterskosten. Aan de adressen Herzog- straat 68, Ceramstraat 29 en J'C. van Heemskerckstraat 16 worden nadere inlichtin gen verstrekt, zei men Gradus. EEN trouwe lezer schreef: „Op zoek naar wat hout vond ik op het strand een flesje, waarin zich een gla zen buisje bevond met daar in een briefje. Ik kan geen Engels lezen en daarom zend ik het u toe". ZUgelaPd d'n geen aar" WITTE „De slag om Stalingrad" De Nederlandse Comedie Dinsdag in Tivoli TUSSEN HAAKS EN KUITJE Een Flonkerende 21.50 Z5TFRD4G 10 SEPTEMBER 1053 WIE EEN EEUW GELEDEN naar de haven van Den Helder voer, zou ter hoogte van de Kruisweg een dominerend landmerk hebben gezien de molen „De Onderneming". Er waren toen twee molens in Den Helder: deze en dan nog de trasmolen van de firma Janzen (die van de Janzenstraat). De omvang van een stad van (toen) 16.000 zielen was aanzienlijk minder dan de helft van de tegenwoordige om vang. In de eerste plaats waren de huizen veel kleiner, en tweedens had men nog niet het principe van „licht en lucht" bij de bebouwing van straten in praktijk gebracht. Uit de diverse dingen, die hierna verteld zullen worden, kan een aardig beeld groeien van de toestand van de slad, nu precies negentig jaar geleden. l JET BLIJKT, dat wij verwende twin- tigste-eeuwers veel te veel klagen. Als wij door de straten van de 'binnen stad lopen of rijden, mopperen we op de slechte, hobbelige bestrating, en menen dat de gemeente wel eens een deel van de door haar geïnde belas tinggelden zou kunnen gebruiken voor verbetering van het wegdek. In 1863 mopperden men ook over de be strating, want die ontbrak geheel en al. De bewoners van de Vlamingstraat en die van de Middenstraat zonden een adres aan de raad, of het niet eens hoog tijd werd om hun straten van een wegdek te voorzien. Zij voerden daarbij aan, dat bij regen en slecht weer hun woningen nauwelijks te be reiken waren doordat de weg vol kui len met water was. De Raad voelde wel voor bestrating, doch B. W. sta ken daar een stokje voor. Eerst moest het batig slot over 1862 bekend zijn om daarna te bepalen hoeveel voor bestrating en riolering kon worden uitgegeven. Dan waren de Midden- en Vlamingstraat toch niet aan de beurt, want de vroede vaderen waren van mening dat eerst de straten voor het doorgaande verkeer van eén wegdek moesten worden voorzien. In diezelf de tijd voteerde de raad een bedrag van 150,voor de aankoop van een deel van de tuin van de R.K. Pastorie aan de Kerkgracht. Dat stu'- tuin had men nodig om de verbinding tussen de Postbrug en het Spoorwegstation te maken. De aannemer, die de Spoor- wegwerken uitvoeriv, had zich bereid verklaard, de weg op te hogen en de sloot, die langs de tegenwoordige Prins Hendriklaan liep, te dempen. Met de spoorweg was .men al enige jaren aan de gang, maar op 9 Maart was het toch zo ver dat de eerste steen voor het stationsgebouw kon worden gelegd, met groot vertoon van feeste lijkheid, door het dochtertje van de h er woonachtige spoorweg-ingenieur, do heer Prehn. Tot toen had op Huisduinen nog steeds het „oude raadhuis" gestaan, met daaraan vastgebouwd de school en de onderwijzerswoning. Blijkens een gevelsteen met inscriptie was dat raadhuis in 1683 gebouwd en daarmee een van de oudste gebouwen in de gehele gemeente. Het was echter zo bouwvallig geworden dat de gemeente besloot het voor sloop te verkopen: de hoogste inschrijver bood 220,Er werd bij deze afbraak evenwel een bijzondere bepajing gemaakt. Er was in het raadhuis een zware, eiken zolderbalk, waarvan de overle vering vertelde, dat deze balk was ge maakt uit een boom die op de zand plaat de Haaks was gegroeid, dat in vroeger tüden een uitgestrekt bos moet zijn geweest. Bepaald werd, dat deze eiken balk door de sloper aan de ge meente zou worden gegeven en dat deze balk zuinig bewaard zou worden. In latere aantekeningen is niets meer over deze balk terug te vinden. Waar is zjj gebleven? MOLEN VERDWEEN QP HET TERREIN waar vroeger de R.H.B.S. stond, en waar nu een op slagplaats voor bouwmaterialen is, stond tot 1 Mei 1863 de houtzaagmolen ,.De Onderneming". In de tegenwoor dige tijd spreken we nog steeds over de Molenbrug, dus hoewel de molen nu precies negentig jaar verdwenen is, heeft de naam zich gehandhaafd. Deze molen had een lange geschie denis achter de rug. Hij was door de heer Berger in 1830 op een publieke verkoping in Oudkarspel voor 2.000,- van de Zwitserse Horloge-Industrie FIRMA Keizerstraat 15, DEN HELDER Grote Houtstraat 49 HAARLEM 9f (Adverleuue mg. Meü.) gekocht, en stond tóen in Schagen even buiten de Loet. Hij werd zorg vuldig uit elkaar genomen, naar Den Helder getransporteerd en hier weer opgebouwd. De fundering van de mo len werd gemetseld door de vijf-en- twintig-jarige metselaar Krul. De naam werd gewijzigd van „Dankbaarheid" in „De Onderneming" en in 1832 kwam hij in bedrijf, zoals gezegd tot 1863, toen de erven Berger de molen weer verkochten, ditmaal naar Barsingerhorn. Het terrein van de molen werd voor 8.000,aan de femeente overgedragen en ontving de enaming „Molenplein". Nauwelijks was de molen vertrokken of er kwa men klachten bij de gemeente binnen, dat het onbestrate Molenplein als bleekveld werd gebruikt, „waar dik wijls niet schone en gore wasch te bleeken werd gelegd", hetgeen geen gezicht was voor de vreemdelingen, die wel een teer ongunstige indruk van Jutterstad moesten krijgen. Even een klein curiosum: ook in die tijd was de brug over de zeedoksluis al een zorgenkindje, want deze brug was in 1863 voor meer dan een half jaar voor alle verkeer behalve voet gangers afgesloten. Voor voetgan gers was er een noodbrug gelegd, die echter zo smal was, dat geklaagd werd dat „door de tegenwoordige omvang der dames-kleeding scheuren en andere beschadigingen aan de orde van den dag" waren. NIEUWE SCHOOL T"\E GEMEENTE zat met de zorg voor een nieuwe school. Zowel de school in de Schoolstraat als die aan de Hoofdgracht waren overbezet, en B. en W. raadpleegden de raad over de plaats, waar een nieuwe school Gemeenteschool no. 7 zou moeten worden gebouwd. Men had het oog op een stuk grond nabij de Oost Groote Sloot (Óostslootstraat), dat toebehoor de aan de familie Kuiper, maar aar zelde nog ^tussen twee stukken: één tussen de Löoijersteeg en de Ooststeeg, en een ander stuk op de hoek van de Ooststeeg. Besloten werd, het in het midden gelegen stuk te kopen, dus het gebouwencomplex waarin thans de Comeniesschool, de Óostslootstraat- school en het Natuurhistorisch museum zijn gevestigd, ving zijn loopbaan aan als gemeenteschool No. 7. Curieus is. dat op het andere stuk, dat voor scho lenbouw in aanmerking kwam, later de U.L.O.-school is verrezen. Intussen werd ook hard gewerkt aan het gereedmaken van de Spoorweg. Zoals wij reeds vertelden was de eer ste steen voor het station gelegd, maar de weg op zichzelf was nog lang niet klaar. Er moest heel wat grond ont eigend worden en vooral in de Polder jyUOR een min of meer toeval- lige omstandigheid zijn wij in de gelegenheid, iets te verhalen over hetgeen in onze Jutterstad precies negentig jaar geleden, in het jaar 1863, is gebeurd. Wij zullen iets vertellen over een eiken zolderbalk in het oude raadhuis op Huisduinen, over de molen „De Onderneming". en over de wegen in Den Helder. Het Koegras waren veel grondbezit ters, die wilden proberen door middel van een onteigeningsprocedure méér geld voor hun grond te krijgen. Het gevolg was, dat de spoordijk van Anna- Paulowna tot Niedorperverlaat al prac- tisch klaar was, terwijl in Koegias nog met alle werk moest worden begon nen. Ook de marine liet zich met on betuigd en besteedde het maken van een spoorweghaven (het „Bassin") aan, om zodra de spoorweg in gebiuik "ou worden genomen een behoorlijke los- en laadgelegenheid te hebben. Dit zijn een paar indrukken uit het jaar 1863, negentig jaar geleden. Eigen lijk Is het „pas" negentig jaar gele den, doch w(j leven snel. En toch is het nog maar negentig jaar geleden, dat er kris-kras sloten door de stad liepen, dat alleen de belangrijkste ver keerswegen van een bestrating waren voorzien, en dat onder het grootste deel van de stad nog geen riolering was aangebracht. Aan boord van het m.s. „Willemstad", dat vermoedelijk op Maandag 21 Sep tember uit de Nederlandse Antillen te Amsterdam zal arriveren, bevinden zich onze stadgenoten korporaal-botte lier J. W. van Kouwen, Weststraat 69. en barbier 1ste klasse H. de Haan, Loodsgracht 65. 92. Miebet vertelde Jimmy nauw keurig wal er die vorige avond ge beurd was. „Ik doe de deur open, me neer". zei ze, „en meteen stapt er een lange vent de gang binnen. „Roep Jackie even", zei hij op een nog al snauwende toon. „D'r is haast bij". Ik wil net vragen of-ie zich niet wat be leefder gedragen kon. toen er op het zelfde ogenblik rog twee kerels bin nen stapten, een kleine dikke met een pet op en een vent die een zwarte lap voor z'n neus en mond had ge bonden en daar schrok ik zo vreselijk van dat ik op m'n benen begon te trillen. „Wat moet dat!" schreeuwde ik. Maar die dikke duwde mij op zu en grauwde: „Hou jij je kiezen op me kaar juf. of 't zal je berouwen. En toen liepen ze de kamer binnen. „Ju gaat met ons mee vrind", hoorde ik ze tegen Jackie zeggen, en in je eigen be lang raden we ie aan niet togen te stribbelen, anders kon je je hachie dr wel eens bij inschieten". Nou, meneer Brown, toen wist ik wel hoe laat 't was. Die met die lap voor z'n geziov. was bij de deur bliiven staan en die hlï ik toch een oplawabbel verkocht, dat i languit in 't bloemperk terecht mj zon gekomen... En toen ik de kamer 2 achter die twee andere kerels „Jack!" riep ik. „Die schoeljes win?: je ontvoeren. Probeer te ontsnappen ff neem die kerels wel voor m'n rek» ning". En meteen grijp ik de pook daar heb ik die lange een soejang Z z'n kop mee gegeven dat-ie stond t. suizebollen". Het tienduizendste lid van de VBZ, de in Den Helder gevestigde vereniging van beroepsschepelingen bij de zee macht, is ingeschreven. Het is de ma troos der tweede klasse R. Planjé, die werkzaam Is bij de afbouw van de kruiser „De Zeven Provinciën". Uit het passeren van deze mijlpaal blijkt de gestadige groei der VBZ, wel ke enerzijds samenhangt met de uit breiding van de Koninklijke Marine, maar anderzijds getuigt van het ver trouwen en de waardering, die het ma rinepersoneel koestert voor deze be langenvereniging en haar actieve be stuur. U/IJ zaten gevijven in de wagen. Hij „Neen!", riep ik luid, zoals men wel liep één-op-dertien, die kar, zeiden instemmend doet op een vergadering, de andere inzittenden met iets warms Twee kilometer verder werd de en eerbiedigs in hun stem. „Dat is één-op-dertien, die er juist lekker in mooi", zei ik, want ik was lifter en de was, op de rem getrokken. De wagen weg was voor een wandelaar duister kwam hoestend tot stilstand en en lang, met rechts een kanaal, dat knarsetandde protesterend nog wat na. weelderig te klotsen lag. Dat herinner- Dat tofrd halt gehouden op verzoek de ik mij. omdat ik uren op een kilo- van de violist, die intussen was uitge- meterpaaltje had gezeten, tot eindelijk stapt, was mij aanvankelijk ontgaan, die één-op-dertien was genaderd en Ik reikte hem Marietje en Corrie aan, mij gastvrij had opgenomen. die hij liefdevol tegen de borst klem- Eigenlijk waren wij met z'n zevenen, de. Hij beende weg met de gang van want buurman links ging in gezelschap iemand, die een bestemming heeft, van twee vioolkisten, waarvoor hij in „Die gekke Piet", zei de bestuur de schaarse ruimte hardnekkig de der, „kan 't nooit ophouwen, Die kleine gaatjes bleef zoeken. Hij^-was Piet kennelijk een musicus, op thuisreis' van Het duurde nogal, eer de violist te- een feestje. Daar roken ook zijn kor- rugkeerde, 'en dat verontrustte zijn nuiten naar, en de één-op-dertien vrienden. Als afhankelijk lifter wilde spoorde niet. ik niet achterblijven, zodra zij zich De violist had nu de beide kisten naar de waterkant spoedden. Daar recht op de knieën staan. „Deze heet trof ik, tegen een paaltje, Marietje *n Marietje", zei hij zeurderig, „en deze Corrie, stijf doch welgevormd. Van de Corrie". violist geen spoor, tot ik plotseling „Aangenaam", zei ik, pogend de in het donkere water een zwemmend romp van Marietje uit m'n gezicht te hoofd onderscheidde, dat aanhief te houden, ,,'t zijn ongetwijfeld tweelin- roepen: „Kom er in jongens, lekker gen?" water!" Toen hij luid lachte en zijn makkers Mijn metgezellen pelden zich uit, instemden, vulden nieuwe slierten riepen „Joehoe!" en stortten zich in alcoholdamp brutaal de één-op-der- het kanaal. Waarna ik. in een voor tien. „Hij is onafscheidelijk van z'n mij vreemde wereld beland, geheel tweeling", zei achterin de derde man, geklééd te water sprong. Echter niet, ,,'t zijn meisjes". dan nadat ik met de rechter wijsvin- Ik gaf Orson Welles geen antwoord, ger de temperatuur had getast. en de violist vroeg: „Jongens, kan ik (Van onze correspondent Marietje en Corrie dan alléén laten?" te Zierikzee). Van de hand van onze oud-hoofdre dacteur. de heer A. Kaptein. thans on ze correspondent te Kaapstad, plaat sten wij gisteren enkele belangwekkende artikelen over de problemen, die thans in Zuid-Afrika aan de orde zijn. Een drietal van deze ingrijpende vraagstuk ken wordt ook behandeld in de aan grijpende film „Tranen over Johannes burg", die tot en met Maandagavond in het Tivoli-theater wordt vertoond. De enorme tegenstelling tussen zwart en blank, tussen platteland en grote stad. de strijd ook tussen geloof en on geloof, dat zijn zaken, die in een groei ende wereld als de Zuid-Afrikaanse natie een buitengewone zorg eisen. De artikelen en de film zou men. zo men wil, als een treffende ondersteuning (toevalligerwijze tot stand gekomen) van elkaar kunnen beschouwen. Warm aanbevolen. Scène uit „Tranen over Johannes burg"; de twee hoofdfiguren, Jakvis en Kumalo. d-dag Met rasse schreden nadert al weer Dierendag (4 October) 1953. Ter gelegen heid daarvan organiseert de propagandacommissie van de Nederlandse Vereni ging voor Dierenbescher ming, afdeling Den Helder, op Zaterdag 3 October van drie tot vijf uur een kinder middag. Oppervlakkig bezien lijkt dit een misplaatste gedachte, wfjl er tal van instanties en verenigingen zijn, die éérder behoefte hebben aan het voorbereiden van kinder middagen. Nochtans dient opgemerkt, dat de Dieren bescherming een aardig doel voor ogen heeft. Aan de middag op 3 October kun nen namelijk deelnemen alle kinderen, die in het be zit zijn van een hond. Het is de bedoeling, dat zij ge durende de komende veer tien dagen nog wat extra zorg besteden aan hun hon den, want de jongens en meisjes die de „best ver zorgde blaffers" tonen, ko men voor zen prijs in. aan merking. Een jury. bestaan de uit zeer deskundigen. wijst de (essen) aan. Uw Gradus voegt aan dit stukje ter geruststelling toe, dat de jongelui aan deze wedstrijd gratis kunnen meedoen. Men dient zich op te geven bij de heer A. Mu- zerie. Looiersteen 2, of bij de heer A. Seeboldt, Koning straat 28. Waar de kinder middag z'n beslag zal krij gen, wordt nog bekend ge maakt. Mocht men het niet be grepen hebben: alle soorten honden kunnen worden voorgeleid, 't Gaat dus niet om het ras, doch om de verzorging. En die moet, vanzelfsprekend, niet. veer tien dagen lang. doch altijd goed zijn. FILM QP Woensdag 23 September draait in de Marine- cantine aan de Buitenhaven de film „Je moet maar pech hebben", waarin de hoofd rol wordt vertolkt door Bob Hope. Aan zijn zijde gaat een nog bekoorlijker per soon.- Hedy Lamarr. Dezelf de, kostelijke, film gaat voor de Mijnendienst, de Artillerieschool en het KIM. Volgende week wordt voor de Marine-man ver wacht de Nederlandse film „Sterren stralen overal". En voorts.de film van de Tour de France 1953. geus QNLANGS vertelde Gradus, dat onze oud-stadgenoot Wim Geus in Australië zou deelnemen aan het kam pioenschap van New South Wales. Hier volgen de na men van de dertien andere deelnemers: Homeyer een Nederlander), Potasius, Ben- da. Goldstein, Lrjos Steiner, Djakow, Stocks, Langof, Scliönfeld, Broun, Kellner, McGrath en Purdy Iu de eerste ronde heeft Wim gewonnen van Stocks, de Universiteitskampioen van Australië. Andere uit slagen waren: Homeyer Purdy 01; PotasiusMc. Grath '/2; Benda—Kell ner afgebr. Goldstein Broun 0-1; Djakow—Langof 10. Gradus wenst de jonge Geus nog veel succes. PAARD QP een stuk grond achter de Singel heeft Gradus dikwijls een paard zien staan. Het stond er zo vaak, dat hij nieuwsgierig werd en ging vrfigen. Men vertel de hem, dat het Zaterdags middags werd neergezet en dat er dan niemand naar omzag vóór Maandagmor gen, wanneer het zich vcror zijn bras weer productief kon maken. Op z'n zachtst gezegd: een zeer egoïstische behandeling van de baas groenteboer, in strijd, vol komen zelfs, met de wensen van de dierenliefhebber. Dezer dagen is dat een zame paard gestorven. Het was al geruime tijd ziek en op zekere drg ging het lig gen en begon het duldeloos te lijden, 't W?s erg, zeiden de mensen in de omgeving, van wie er nog wel eens één de dorst van het edele dier ging lessen met een emmer water. Dat eenzame paard heeft niet eenzaam geleden, want er' was veel jeugd getuige van. Sommige kinderen gin gen nog plagen ook, en of drit niet genoeg was, kon het zieke dier niet eerder uit zijn lijden worden ver lost, dan nadat een verzeke ringsagent was geweest om te zien, wat dat paarden- wrak nog waard was. Het totale beeld, dat uw stuk jesschrijver van het paard en de omgeving heeft be waard, was niet minder dan wreed. En dan mag men Grsdus teerhartig noemen; 't is hem om het even. geslaagd VAN de afdeling Koegras der Nederlandse Vereni ging „Eerste hulp bij onge lukken" is deze zomer een tiental cursisten schoot ge gaan met het diploma. Met een voor iedere geslaagde toepasselijk woordje reikte dr Swaters de diploma's uit: hij speldde tevens het bijbehorende insigne op de borst van de fiangetredenen. Daarua, zo vertelde men Gradus, is het clublied ge zongen, thee geschonken, een koekje gepresenteerd en een babbeltje gemaakt. ziekte HERDER £)ezer dagen meldde zich een jongeman op het po litiebureau, die zijn herders hond wilde laten ffmaken. Het dier is drie-en-een-half jaar oud, nog niet dood, en de Dierenbescherming zoekt momenteel een baas voor hem. Zijn vorige baas gaat n?ar Canada en kan hem onmogelijk meenemen. En daar strat die herder nu! Practisch alleen op de we- ïeld, tenzij iemandyals voogd wil gaan optreden. Aan het adres Erasmusstraat 33 ver schaft de Dierenbescherming inlichtingen. Grsdus merkt nog op, dfit de eenzame her- der zeer geschikt is als waakhond. brief 't Was kinderwerk, Gradi ënten, dat briefje. Een jon geman, Roderick Nisbet ge- vÜftien jaar 0ud, zocht langs deze weg een meisje van dertien, veertien, vyftien of zestien jaar, dat hem wil schrijven. Op het biïefje stond nadrukkelijk «rei?™ Js u tvinder) .n,7?e'sje bent, schrijf dan alsjeblieft niet terug". Die Roderick toch; zijn er d ge meisjes meer? Enfin, ZtIn adres is: 305 Cannon England?6' S W' 20' De film „De slag om Stalingrad" op historische gegevens gebaseerd. Het is een documentaire, welke, met gj], aan de Russen ten dienste 6taandemid. delen, uit bloedige ervaring opgedaan een uitstekende rolprent is geworden f De voor deze film geïnteresseerden moeten dus niet verwachten, dat zij de branie-achtige oorlog meeleven, welke in de Amerikaanse films is vastgelegd Er zijn geen grappen makende man^l nen, geen privéleventies; er is slechts één heroïsche strijd van een enorme macht, welke bestaat uit mannen en vrouwen die vechten voor hun vrijheid, Het interessante is. dat men beurte- lings een blik kan werpen in de Rus. sische en Duitse hoofdkwartieren, en I met eigen ogen figuren als Stalin en Hitier te aanschouwen krijgt. Uiter. aard worden deze bevelhebbers gestal. te gegeven door acteurs. Wat ons on- danks de prachtige verfilming (zo ver in deze geest over een wrede oorlog kan worden gesproken) is tegengevd- len. is. dat de Russen geen volkomen objectieve beschouwing hebben gege-1 ven. en dat zü Stalin als de rust en de j wijsheid zelve hebben uitgebeeld en Hitier als een waanzinnige. „De slag om Stalingrad" wordt de j hele week in de Witte-bioscoop ver toond. I Wanneer daarvoor voldoende belanj- stelling wordt getoond, kan binnenkort de oprichting worden verwacht van een algemene landbouwcursus te Koe- gras. Deze cursus, die dan in de avonduren i zal worden gegeven, is niet alleen be-1 stemd voor landbouwers en landbou werszoons. maar ook voor iedere agra rische werknemer, die belang stelt in al hetgeen betrekking heeft op het ge bied van landbouw en veeteelt. Het ligt in de bedoeling, de cursus toegankelijk te stellen voor werkgevers en werkne mers, van vijftien jaar en ouder, die in agrarische bedrijven werkzaam zijn. Met de opvoering van „U spreekt jnet Uw moordenaar", door de Neder landse Comedie onder regie van Henk Kigtcrs, wordt op Dinsdagavond 22 September het seizoen van de Helder- se Volksuniversiteit geopend. Het stuk wordt in de vertaling van i Gerard Rekers ten tonele gebracht in Tivoli. De oorspronkelijke titel van de ze thriller in drie bedrijven, die werd geschreven door Frederick Knott. luidt „Dial M. for Murder". Het ver-1 haal speelt zich af in de woonkamer i van het echtpaar Wendice in Londen. I De rol van Sheila Wendice is in han* j den van Mimi Boesnach. Verder spf* len mee Henk Rigters (eventueel in zi.in plaats Joan Remmelts), Guus 0S' ter, Maxim Hamel en John Gobau. 1 Het is morgen hoog water om no„I uur- en 'aaK water om 11.20 en 23.30 uur. Maandag is het hoog wa'e om 5.45 en 18.45 uur. en laag water oiï 12.35 uur. De temperatuur van het water was 15,2 graden Celsius. Hr. M.s. „Douwe Aukes" is £'s"' ren in de Buitenhaven teruggekeerd. gemonteerd in een mooie goude" ring maakt iedere hand fraai. Onze keuze In amethist, topaas en bijzonder mooi. Prijzen vanaf BLOEDKORAAL aquamarijn KEIZERSTRAAT 15 - DEN HEI>dE MedJ (Advertentie, int-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2