Neger-prinsesje cadeau Losse rolkraag KL00STERBALSEI1 Als de bladeren vallen Vreemd geschenk voor enige Nederlandse mannequin bij Parijse haute couture BLOEMEN VOOR DE PRESIDENTE GHISLAINE FICK KREEG EEN De weigering vergde veel diplomatie en charme M Brei zelf eens een DOOR WTLcllï*i &l'Pl~'Ét/»V?TïT37Bm lange broek aan mag schaffen, neem er dan een die nauw is om de enkels. De wijde slobberpijpen zijn niet flat teus. Er zijn heel aardige modellen 'met omgeslagen boord en er zijn er ook die onder aan de nauwe pijp een split hebben terwijl twee elastiekjes om de voet heen gelegd, maken dat de broek stevig om het been heen sluit. Vopr degenen, die een lange wintermantel willen kopen, kiezen we een Ameri kaans schoolmeisje als voorbeeld; grappig is het zelfgehaakte mutsje van grove zwarte wol, terwijl ook de hand schoenen gehaakt zijn (7). Een Frans kantoormeisje koos voor haar werk deze keurige mantel van tweedstof met een fluwelen kraagje. Verdere attributen? Kies als been bedekking Nylons of neem die leuke wollen ribbelkousen, die de winter sportliefhebbers uit Oostenrijk meege nomen en werkelijk alleraardigst staan bij een paar sportieve leren schoenen. Wat de schoenen betreft, een paar laag gehakte insteps, een paar waterdichte sportschoenen of laarsjes en een paar dansschoentjes met fijn leren bandje, deze laatste bij voorkeur zwart. HENDRINE (Van onze speciale verslaggever J)E BIJNA 23-jarige Ghislaine Fick uit Breda heeft in haar jonge leven een belevenis gehad, waarop waarschijnlijk geen andere sterveling ter wereld zal kunneii bogen. Zij kreeg een paar maan den geleden een echt prinsesje cadeau. Een klein hups ding van een jaar of vier, vijf met gitzwarte ogen en nog zwarter kroeshaar. Zij heeft dit geschenk beleefd, maar beslist geweigerd. Maar nog kruipt haar een rilling langs het slanke lijf, wanneer ze eraan denkt, dat ze met die weigering een onbe leefdheid pleegde, die haar mis schien hoogst kwalijk genomen had kunnen worden Maar laten we het verhaal volledig vertellen. Ghislaine Fick is de jongste dochter van het vijf leden tellende ge zin van ir A. L. J. M. Fick in Breda. Het is een bijzonder levenslustige jon gedame, die drie jaar geleden de we reld introk, in Parijs terecht kwam en zich hier vrij web geheel op eigen kracht een carrière opbouwde als mannequin. Ghislaine Fick is de enige Neder landse jongedame, die zich een voorna me positie veroverde bij de haute cou ture. Zy is op dit ogenblik één der zes vaste mannequins van Maggy Rouff, en één van de niet meer dan tien Parijse mannequins, aan wie alle kwaliteiten eigen zijn om duizendvoudig gefoto grafeerd te worden voor de wereld modebladen. Juist omdat zij deze fotogenieke kwa liteiten heeft, werd zij uitverkoren om een reclame-vlucht mee te maken van een Franse scheepvaartgroep, die een luchtlijn ging exploiteren tussen Panjs en het Zuid-Afrikaanse Brazzaville. GHISLAINE FICK .Parijs is zo ver. TER AFWISSELING van het shawl tje, brengt de mode deze winter de losse rolkraag om de kraagloze jumper op te fleuren. Ook kan deze „zeemansfcraag", waaraan een front en rugstukje gebreid wordt, met suc ces in een japon of mantelpakje ge dragen worden, zodat het lijkt of U een hele jumper aan hebt. ]"\E REIS naar het donkere werelddeel bracht haar en haar medereizigers ook aan de Ivoorkust, waar het gezel schap een belangrijk feest bijwoonde van de daar woonachtige negerbevol king. Dat was in Bouaké. De koning van deze bevolkingsgroep zette met veel pracht en praal luister bij aan dit feest en de Franse gasten bewezen deze vorst alle eer. die hem gegeven pleegt te worden. Kennelijk verliep dit alles naar genoegen, want bij het vertrek meende deze vórst het gezelschap de hoogste eer te moeten betuigen, die des lands wijs voorschrijft. Dat geschiedde alzo met een geschenk. Een meisje, één van zijn eigen dochters. Meer eer kon hy deze Franse bezoe kers niet geven. De vrouw is in deze contreien altyd nog een zeer waarde vol bezit. Zy is het werkpaard, en de welstand van de mannen wordt er af gemeten naar het aantal vrouwen, waarover op het land beschikt kan worden. Mej. Ghislaine Fick wist ons te ver tellen, dat de geldelijke waarde van het geschenk naar Ivoorkust-begrippen op vijftigduizend C.A.T.-francs geschat werd. Dat is honderdduizend Franse francs. De moeite van het meenemen dus nog wel waard, zou men zo zeggen. Mej. Ghislaine Fick, in wie het stam hoofd het gehele gezelschap wilde eren. was echter een weinig verlegen met het aanbod. Gelukkig zag zij kans de vrijgevige vorst ervan te overtuigen, dat Parijs een zeer ver verwijderde stad was, waarheen men de kleine moeilijk kon meenemen. Haar aangeboren charme en gratie wezen haar daarbij evengoed de weg, als in het moeilijke milieu der Parijse Haute couture. Als zij dertig jaar is, begint de beroemde campagne van Gandhi tegen de zoutbelasting; dan treedt zij actief toe tot de nationalistische beweging, en komt-prompt twee jaar later in de gevangenis terecht. MAAR vijf jaar later de opmars naar de onafhankelijkheid gaat snel wordt zi.i gekozen in de Ver gadering der Verenigde Provincies van India, en kort daarop volgt haar benoeming als Minister. Wat bij ons sterven als diezelfde ratten zodra er een cholera-epidemie uitbreekt? Drie millioen slachtoffers en een veel te klein getal artsen, ambte naren en vrijwillige helpers, vech tend temidden van die zieke en ster vende massa, vertwijfeld en overbe last. Maar Hare Excellentie reist on vermoeid de getroffen gebieden rond, spreekt moed in, organiseert, begrijpt en helpt en moet drie maanden rust houden na het bedwin gen van de epidemie. Het volgend jaar vindt haar met haar man en vele andere congreslei ders opnieuw in de gevangenis. Eerst vijf jaar later wordt zij vrij gelaten. Dan volgt de gestadige op gang van India, eindigend in de Do minion status, met haar broer als Eerste Minister. Zij zelf wordt hoofd van de delegatie van India bij de Verenigde Naties, en nu, drie en vijf tig jaar oud, neemt zy de voorzit terszetel der wereld in. En al weten wij dat dit voorzitter schap maar voor de duur van de huidige zitting is toch leggen wij in gedachten een tuiltje bloemen naast de hamer. Niet -alleen omdat wij als vrouwen trots op haar zijn. Maar vooral omdat haar levenshou ding de proef op de som is geweest van twee beginselen, die wij vandaag de dag meer dan ooit dringend nodig hebben; liefde tot de vrijheid en af schuw van geweld. beter uit, dan kunt u het rug pand ook apart nemen door het patroon langs de stippellijn door te knippen. Een ruitstof is heel aardig, al leen moet u er dan wel op let ten, dat in de achternaad de ruit mooi aansluit. Maar ook een tra vers- of een effen stof zal een keurig resultaat geven. Kraag en zakklepjes (of manchetten) kunt u naar verkiezing zeer goed van fluweel of van bontstof maken. U stikt de voor- en achterpas jes op, waarna u de achternaad DAN WORDT het tijd, de winter- garderobe in orde te brengen. Laten we dan maar beginnen, zoals Moeder meestal doet, bij die van de kinderen. De jongedames, die net kleuter-af zijn, zullen wel een nieuw manteltje nodig heb ben en wat staat een tenger meiske aardiger dan zo'n ruim klokkend modelletje? Het vraagt ca. 1.50 m. van 140 breed. Aan het voorpand wordt het rugpand ge knipt, dat daardoor schuin van draad is en mooi klokkend valt. Komt dat echter met Uw stof 6a.yjAAR 0 5 '.o 'o O 1 /5 13 W voo nl «AS I KRAAG en de schoudernaden sluit. Hier bij de rugschouders iets inhou den. De voeringzak wordt ingezet en met een klepje van dubbele stof afgewerkt. U paspoileert de knoopsgaten en vouwt het aange knipte beleg naar binnen. De halsrand naait u tussen de dub bele stof van de kraag, die van een linnen inlegsel voorzien is. De bovenmouw op de aangegeven plaats van voren door strijken even rekken en bij het verbin den met de ondermouw de ach terkant even inhouden. De mou wen zet u, over de kop licht in gehouden, in het armsgat. De manchet krijgt eveneens een lin nen tussenlaag. De voering reikt tol aan het beleg. MAN- ener (Ao.ertentie, Xng. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9