LAATSTE BERG, DE MORAINE EN DAN: DE IJSKAP Niet krabben DÉBRALINE De man uit Australië Franse kameraadschap bracht warmte in tent waar ijskoude wind omheen gierde Hoe blijft Uw huid in conditie? Onder Groenlandeni en Eskimo's (36) r~ Robert Chauchon rookt bij het klimmen een pijp door Anth. van Kampen Bij de eerste aarwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. Pim, Pam Pom en de wonderlamp ADVERTENTIE Er is een Castella-soort voor IEDERE vrouw Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar: Radioprogramma JJE BERG, die wij moesten beklimmen om de Ijs kap te bereiken was werkelijk geen reus in zijn soort. Hij was, schat ik, een goede 500 meter, gerekend van de vallei tot de top. Maar al was hij dan niet hoog, hij was steil. Ons te steil. En toen Wij aan de voet ervan stonden vroegen wij ons af t of het werkelijk de bedoeling was hier naar boven te gaan. En een andere vraag aan de Franse ex- plorateurs was, of er geen andere weg omhoog voerde. Het bleek inderdaad de bedoeling te zijn loodrecht te gaan stijgen en er was evenmin een andere weg. En zo begonnen wij dan met het nemen van de laatste hindernis, die ons scheidde van de Ijskap en ook dit traject gaf zich maar uitermate moei lijk gewonnen. Opnieuw kreeg ik het vage gevoel dat bepaalde machten een poging deden ons te beletten het zo lang en zo moeizaam nagejaagde doel te bereiken. Het tempo waarmee tegen die berg werd opge lopen was, dank zij het begrip van de drie Fransen De laatste hindernis... de berg. voor onze weinige alpinistische ervaring, aan de lage kant, geloof ik, maar mij altijd nog hoog ge noeg. Ik liep vlak achter Chauchon. Natuurlijk liep ik daar. Omdat ik van de veronderstelling uitging, dat hij, als leider van de expeditie, waar schijnlijk het meest begaanbare pad wel zou weten énomdat het me ergens een veilig ge voel gaf bij hèm in de buurt te zijn. Zo klommen wij, de Fransen op de manier alsof ze aan een wandeling op Zondagmiddag bezig waren, de dokter, de radioman, Van der Zee en ik moeizaam hijgend, blazend en al vrij spoedig aan het einde van onze adem. Wij waren in de paar maanden die thans achter ons liggen, werkelijk wel enigszins getraind in het nemen van moeilijk begaanbare hindernissen, maar deze berg was werkelijk onmenselijk stijl en daarbij zo bezaaid met losse rotsblokken en verraderlijk rul gruis, dat we er verscheidene malen aan wanhoopten ooit de top te bereiken. als Uw huid jeukt. Dat maakt z =r hel erger en het veroorzaakt W intecties. Neem vandaag nog het -- beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie, Ing. Med.) F'. ZEI AL: ik liep achter Chauchon en als ik dit neerschrijf, al weer verscheidene dagen na die beklim ming, weet ik nog precies dat ik van Robert Chauchon gedurende die ge hele bestijging niets anders heb ge zien dan zijn laarzen. Twee eribrme varkensleren laarzen, die in steeds hetzelfde tempo, de een na de ander, opgetild werden, en vooruitschoven. Die laarzenwaar zij werden neergezet op de rotsbodem, in het gruis, daar zette ik de mijne neer. Omdat dit veilig moest zijn en om dat ik werkelijk al m'n energie no dig had om voldoende adem op te brengen omhoog te komen. Een enkele maal keek Chauchon om. En ziende dat wij vlak achter hem waren liep hij rustig door. Stap voor stap, vrijwel loodrecht tegen die helling op. Eenmaal stond ik Uit/ llVlIlJliq Vgl IJVUHMMi» wwv rechtop en wat ik zag verbijsterde me: Chauchon rookte. Hij had z'n oude dooreresmeulde pijp tussen z'n tanden geklemd en rookte. Waar hij de adem vandaan haalde om te roken gedurende deze beklimming zal me wel altijd een raadsel blijven. De oplossing kan alleen schuilen, in het feit, dat hij een dóór en dóór er varen bergbeklimmer was, die dit werk jarenlang eveneens in Zwitser land en Zuid-Frankrijk deed. Zo trad ik letterlijk in de voet stappen van Chauchon. Een paar maal gaven wij het op en werd een ogenblik gepauzeerd. Maar niet te lang. Omdat wij te veel bezweet wa ren van het klimmen en omdat er over de helling een ijskoude wind blies. Hadden wij daar langer ge rust, waarschijnlijk zou dit voor en kelen van ons, en zeker voor ons vieren, een longontsteking betekend hebben. Tenslotte kwam het einde. De laat ste meters werden genomen met de moed der wanhoop en voor de laatste malen zochten mijn laarzen de plaat sen waar die van Robert Chauchon even tevoren waren gezet. Chauchon was als eerste boven. Hij stond daar, met de walmende pijp tussen z n tanden geklemd, de capuchon van z'n parka opwaaiend in de harde wind, de handen geleund op de berg stok Even later stonden wij naast hem. Ik voelde de kou zo scherp als een geslepen mes tegen me aan komen. Ik voelde het zweet snel op drogen over heel m n lijf. Ik zocht een plaats waar ik enigszins stabiel kon staan. En toen keek ik voor me. DAAR LAG de Sermersuaq. Voor me strekte zich, nog gescheiden door een dal vol moraine, vol los gniis en gesteente, de IJskap uit. Een kilometer verderop begon hij. En hij eindigde ergens in een hard blauwe kim. Ons doel was eindelijk, eindelijk bereikt. Daar lag het acht ste wereldwonder. 's-Wereids groot ste ijsvlakte en in feite: Groenland. Chauchon, Grisoni en Gaillard lie pen direct door, naar het met morai- ne gevulde dal. Daar verhief zich het derde en laatste kamp. iniiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiii Kamp.nu ja, een grote brui ne legertent. Er omheen wat kisten en drums. Laatste halte voor de Ijs kap. Laatste gelegenheid voor het opnemen van voedsel. Laatste kans om te slapen. Werkelijk: het laatste contact met de wereld. Re keek om: daar lag Groenland. Ver. eindeloos ver. Erboven een blauwe mist. En onder die mist dan Groenland: de messcherpe kammen der bergen, de heuvels, de fjord, en, hardwit, de contouren van Pompeï, de grote gletscher, onbeweeglijk, ver stard, zonder het grommen van het brekend ijs, zonder de schuimend- wegstuivende grijze brei. Groen land één-zesde deel van dit verloren contingent, het zesde wereld deel. En voor me het andere Groen land. vijf-zesde deel ervan. Het wer kelijke Groenland, bevroren, begra ven onder ijs, verstard, gestold: het Groenland, dat Eskimo's de naam gaven van Sermersuaq, de Grote Gletscher. En door ons, Europeanen genaamd: de IJskap. Maar voor ik die IJskap zou be treden werd er eerst gerust. We lie pen naar het derde en laatste kamp der Expeditions Polaires Frangaises. Wederom hetzelfde menu: hard brood, citroensap en ptarmigansoep. En nieuwe vitaminen, die in aan zienlijke hoeveelheden in dit kamp lagen opgeslagen. Het kamp alleen maar die grote bruine tent, gemonteerd op een versteende en halfbevroren bodem. Het was er donker van binnen en twee olielam pen verspreiden een spaarzaam licht. 70 ZATEN wij daar bij elkaar, die drie Fransen, die half-Russische dokter, de Deense radio-man en wij. Gelooft u mij als ik zeg dat wij ons als goede kameraden bij elkaar wisten, ook al kenden wij elkaar zo kort. Ergens was echter een band ontstaan. En het was op een bepaal de manier ontroerend om de zorg te zien, waarmee deze jonge explora- teurs ons omringden. Iedere keer werd opnieuw gevraagd méér ci troensap, méér koffie, méér soep te nemen. We zouden het nodig hebben strakshet was de laatste ge legenheiden er was genoeg in het kamp In die uren leerde ik deze kerels waarderen. Hun hoffelijkheid hun humor, hun zorg, hun cultuur, die typische Franse cultuur, die ze zélfs hier, aan de grens van dat rauwe niemandsland en de IJskap, bijbleef. Nooit zal ik Robert Chauchon en zfjn vrienden kunnen vergeten. De wind huilde om de tent, rukte aan de lijnen, poogde binnen te ko men. Een wilde, scherpe, ijskoude wind, aanjagend van de IJskap. Een wind, geladen met felle vrieskou. Een harde, verbeten, droge, dunne wind. Hij kwam van heel ver. Vanuit het Noorden, vanuit de wereld om de Pool. Het was de adem van de Pool zelve die blies tegen die tent op de rotsen. Ik was slaperig en stijf. En ik ge loof dat we daar wel lang in dat derde en laatste kamp hadden willen blijven. Maar we kregen de kans niet. We wilden de IJskap zien wel.dan zouden we hem zien! Hij lag vlak voor ons, onder handbereik. WE BRAKEN OP. We namen onze stokken, we deden wat proviand in de zakken van enze parka's, de met bont gevoerde overjassen; we rookten nog een cigaret en namen nog een slok citroensap. Toen schoof Grisoni de grote ritssluiting open die bet interieur van de tent afsloot van de Poolwind en we gingen naar buiten. Het laatste stuk was moraine. Ver brokkelde stenen, gruis, keien, rol stenen, grint. Een stenen wereld, ge schapen door de IJskap die al die stenen aanvoerde en achterliet. Moei lijk om te belopen, pijnlijk voor de voeten, ondanks onze ijzersterke bergschoenen. Struikelend, strompe lend gingen wij vooruit, gebogen te gen de harde, bitse, ijskoude wind. Meter na meter in de richting van ons doel. Water stroomde door, over en tus sen de stenen. Overal was daar bet geluid van klokkend en gurgelend water. Kleine beken en riviertjes renden naar beneden. En dan opeensnog onver wachts, zie ik iets zwarts, iets don kers schemeren tussen de moraine: het is geen steen, het is geen water. Het is ijs. Oud ijs. Het begin van de IJskap. Ik sta er op en vlak voor me, op enkele tientallen meters, begint de vlakte. De witte vlakte zonder di mensies, zonder afmetingen. Een Sa hara, een Gobi van ijs. 's-Werelds machtigste ijsvlakte, het geboorte land der stormen en der kou. Ser mersuaq. De zes minerale zouten i Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewan den aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiver heden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kruschen baat. Waar om zoudt gij dan Uzelf te kort doen? (Advertentie lng. Med.) 138. Pim had genoeg gehoord om te begrijpen, dat de baron aansprakelijk zou worden gesteld voor de bouw van het zwembad. Ofschoon baron Van Pot- tum al verzekerde, dat hij van de prins geen kwaad wist., de ambtenaar wilde hem niet geloven en keek steeds bo zer. Snel holde Pim zijn hokje in om de wonderlamp te pakken. Ali moest uitkomst brengen en het zwembad maar weer wegtoveren.... Dan zou de baron er tenminste verder geen last mee krijgen. En zonder over de verde re gevolgen na te denken, begon Pim over de lamp te wrijven. Maar Pom, die niets gehoord had, besloot om nog eer. laatste duik van de kant te nemen voor hij het water uitging. Ongelukki gerwijze sprak Ali net op dat moment zijn toverformule uit en als bij tover slag was het zwembad verdwenen en belandde Pom met een bons op de kale grond! „Au, au!!!", schreeuwde hij, ver. baasd om zich heen kijkend, maar hij kon niet verbaasder zijn dan de baron of meneer Klapperoor. De laatste had zün mond wiid open staan en zijn oren gingen beurtelings omhoog en omlaag! „Meneer, wat U daar doet is ontduiken", zei hij en zijn stem beefde een beetje van de schrik. „Maar ik doe helemaal niets", schreeuwde de baron verschrikt. „Ik begrijp er zelf niets van!" In de loop van de laatste twintig jaren zijn de schoonheidsmiddelen sterk voor uit gegaan. Maar de beste cosmetica hebben toch een heel kortstondig effect, als de huid zelf niet in conditie blijft. Daarom is het gebruik van de werk zame Castella Schoonheidszeep (2 stuk ken 50 ct.) zo belangrijk. Castella Schoonheidszeep reinigt de huid vol ledig, tot diep in de poriën, en geeft de huidweefsels met haar rijke oliën nieuwe veerkracht. Zou uw huid het meest gebaat zijn met een overvloed van schuim, vraag dan naar Castella Spécial (32 ct.), evenals de klassieke Castella Schoonheidszeep voornaam en delicaat geparfumeerd. Tijdelijk ontvangt U voor slechts 8 ct. een stuk Castella Spécial bij aankoop van een grote tube Castella Tandpasta. En de dames, die de financiële teugels bijzonder strak willen houden, kunnen wij een proef aanraden met de onver pakte Castella Bloemenzeep. - een echte merkzeep in heerlijke kleuren en geu- ren voor slechts 20 ct! Adv. I.M. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE HORIZONTAAL' 1 uil, 4 niin. bad, 9 Est, 12 rijgen, 15 dadel, 18 tronen, 20 rag, 22 leraar, 24 aan, 25 Bello, 27 bak, 28 Libanon, 30 onklaar, 32 ale, 33 kakelbont, 35 KLM. 37 rij, 38 Ned., 39 toe, 40 oja, 42 e.i., 43 lonen, 45 abeel, 47 wet, 48 rat, 49 rib, 50 rep, 52 vracht, 55 Reval, 58 o.k. 60 sla, 61 set, 63 las, 64 An, 65 t.o.v., 67 antiquair, 70 NNO, 71 Maasdam, 72 nagelen, 73 nml., 74 polis, 76 Rio, 78 paleis, 81 nis, 82 advies, 84 Essen, 86 grein, 87 int., 88 ral. 89 pak. 90 S.G.P. VERTICAAL: 2 ironie, 3 lijn, 4 men, 5 in, 7 Ad, 8 dal, 9 eer, 10 sla bak, 11 sta, 13 genaken, 14 mal, 16 deeltje, 17 ark, 19 rally, 20 renet, 21 globe, 23 Aarle, 25 bok, 26 ONO, 29 naderhand. 31 knobbelig, 32 arm, 34 log, 36 mis, 38 nota's, 41 aera's, 43 lev., 44 nat, 45 air, 46 lel, 51 tot, 53 classis, 54 seg., 56 varende, 57 ONO. 59 komma, 61 Simon, 62 Tunis, 64 Annie, 66 vallen, 68 tap, 69 aas, 70 nering, 73 NPB, 75 lis, 77 Oss, 79 est., 80 SER. 82 ark, 83 vis. 85 na, 86 ga. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1 Paard: dier, schaakstuk, gymnas- tiektoestel, sterrenbeeld (Pegasus) 2 21 Juni en 22 December. 3 Bij het promoveren van een stu dent tot doctor. (Ook: bruidsjon ker). 4 Kanaal in een orgel, dat blaas balg en windas met elkaar ver bindt. 5 Buideldier uit Australië; houdt het midden tussen eekhoorn en vos, dikmollige pels, ca. 1 meter lang (incl. staart). 6 Maria de Wolf. 7 25 jaar. 8 De (40ste) Tour de France. 9 Kropooievaar; bontsoort van de staartveren van de kropooievaar; Mohammedaans priester; kluize naar in N.W. Afrika. 10 Het gebied van de Stille Zuidzee 50) „Peter is mijn verloofde. Alles hangt er van af hoe hij over mij denkt. En van de lengte van onze verloving. Ik heb er helemaal geen belang bij, met een van jullie ruzie te krijgen. Maar er is, geen andere oplossing mogelijk. Probeer het uit mijn gezichtspunt te bekijken. Van avond kun je me je besluit vertellen. Claudia vertrok. Kittty keek haar na, met een pijnlijk gevoel op de plaats waar ze wist dat haar maag zat. Af schuwelijk was dit. Ze begreep, dat zelfs als ze hier lang en breed over zouden praten, hun verhouding nooit weer zou worden als vroeger. Afschu welijk en hartverscheurend was het. Claudia, haar beste vriendin beschul digde haar van trouweloosheid. On trouw van de gemeenste soort. Het deed haar te meer pijn, omdat ze in haar hart wist, dat er een grond van waarheid in de beschuldiging school. Peter én zij waren de laatste weken dicht naar elkaar toegegroeid. Ondanks al zijn stunteligheid was Pe ter een beste vent. Openhartig en zon der zelfs maar het geringste spoor van onoprechtheid. Hij hield van de men sen, aleen al omdat zij mensen waren. Dat hun genegenheid voor hem alleen maar voortsproot uit het plezier dat ze om zijn stommiteiten hadden, in teresseerde hem niet. ,,'t Is beter", had hij tegen Kitty gezegd, ..dat ze je een sufferd vinden dan een bedrieger. Lachende mensen zijn gelukkige men sen en wat kan het mij schelen, dat ze om mij lachen? Ik hoor in hun lach vriendelijkheid. Dat is de noofdzaak, de rest doet er niet toe". En juist, nu ook zij weer zichzelf werd na die 'ellendige geschiedenis in New York, moest er een einde aan dit alles komen. Dank zij Peter was de diepe wonde, die het verleden in haar hart had geslagen, bijna geheeld. Een paar maanden lang had ze alles kun nen vergeten. Het was een zachte en dankbaar stemmende vergetelheid ge weest, die haar de tijd had gegeven de fragmenten van haar stukgeslagen wereld bij elkaar te zoeken en aan ei kaar te lijmen. Vriendschap behoefde natuurlijk nog geen liefde te zijn. Zij kon bovendien geen aanspraak maken op Peter. Maar ze zou hem er altijd dankbaar voor blijven, dat hij van haar weer de oude, vrolijke Kitty had ge maakt. Het grootste gedeelte van de dag bracht Kitty alleen en peinzende in haar kamer door. Ze dacht over Tom en hoe diens komst Claudia van haar stuk had gebracht. Claudia had ook diens belangstelling voor de poppen als tamelijk knullig en flauw be schouwd, maar Kitty wist iets, wat Claudia niet wist namelijk, dat Tom een heel fijne neus had en nooit doel loos iets deed. Ze wist ook, dat hij ver liefd was op Claudia. En dat hij hemel en aarde zou bewegen om haar te hel pen en haar voor zich te winnen. Maar dit scheen nu vrij nutteloos. Er was maar één oplossing voor het probleem tenminste voor haar redeneerde Kitty. Ze zag geen kans te voorkomen, dat ze Peter voor altijd moest laten schieten, haar belangstel ling voor de poppen en alle toekomst plannen die ze samen hadden gemaakt. Claudia vond Kitty in het kantoor van Tom, toen ze daar gedag kwam zeg gen, nadat ze haar vader naar de fa briek had gebracht. Ze zag, dat Kitty bleek was en schrok, omdat ze met Tom samen aangetroffen werd. Claudia deed net of ze dat niet zag. „Vader heeft nu toch de verbeteringen aan de droogoven uitgewerkt", zei ze tegen Tom. „Het kostte hem bijna de hele dag en het maakte hem bijna dol, maar hij had nog geen tijd om te eten. Hij wilde hier direct heen om het re sultaat te laten zien. Ik heb hem nog nooit zo enthousiast gezien, Tom. Je hebt wonderen met hem bereikt". „Werken is prachtig, als je iets doet dat de moeite waard is en als je ook werkelijk iets maakt. Dat heeft El- wood ontdekt, denk ik. Het had hem eerder aan het verstand gebracht moe ten worden". Kittty deed, alsof zij wilde vertrek ken. Tom nam haar hand echter in de zijne. „Een ogenblik, jongedame" lach te hij. „Ga niet weg voordat je Claudia het goede nieuws verteld hebt. Dat is „Met een dag of twee ga ik weg", viel Kitty hem stroef in de rede. Met haar ogen peilde ze Claudia. „Misschien zie ik je in de toekomst nog wel eens weer. En als dat niet gebeurt wel bedankt voor alles dan. Je bent een goede vriend voor mij geweest, dat zal ik nooit vergeten". „Maarbegon Tom, maar met een niet te misverstaan gebaar legde ze hem het zwijgen op. „Ik zou graag willen, dat hierover niét meer gepraat werd", ging ze ver der. „Alles is zo verschrikkelijk onze ker Ik voel me, alsof ik in een put met drijfzand ben gevallen. Begrijp je Tom?" Hij zag haar somber aan. „Ik be grijp het. Veel geluk verder, Kitty". Kitty schudde 'Claudia's hand en ver liet zonder verder een woord te zeg gen de kamer. „Ze heeft me alles verteld", legde Tom uit, toen de deur achter haar dicht ge slagen was. Hij liep naar zijn bureau en gluurde naar Claudia, die aan de andere kant van de kamer stond. „Een vreemd meisje ben jij", zei hij even later. „Je bent mooi, goedhartig en eerlijk en toch...." Langzaam liep Claudia op hem toe. „En toch buitensporig egoïstisch, denk je zeker?" „Niet precies." Hij trok zijn lippen samen en staarde haar nadenkend aan. „Ik geloof dat je moest zeggen, wat je gezegd hebt. Soms moeten we hen, die ons het dierbaarst zijn, wel pijn doen. Maar je bent wel heel erg wei nig realistisch geweest. Je lijkt wel een tovenaar die de grenzen van zijn eigen kunnen niet meer kent." Zijn lippen vormden een spottende grijns. „Denk er zo over Claudia! Geloof je niet, dat je te ver gaat met je han digheidjes?" „Je praat net als Kitty. En even on verstandig. Ik weet maar al te goed wat ik doe. En ik geloof, dat we er verder maar niet meer over moeten praten". Tom haalde, op een manier die niets aan duidelijkheid te wensen overliet, zijn schouders op. „Zoals je wilt. Ik ben natuurlijk niet van plan je met Peter te laten trouwen. Dat weet je best. Jij trouwt immers met mij!" Claudia beantwoordde zijn bemin nelijke glimlach niet. „Ik heb je al eerder gezegd....", begon ze. „Oké. Precies zoals je zegt. We pra ten er verder niet over". „Nee, dat zeg ik nu niet meer Als tante Cecilia maar het flauwste er- moeden had van wat jij zegt...." (Wordt vervolgd.) JEUGDCONCERT. De reeks jeugdconcerten op Woensdagmid dag gaat weer door. De organi satrice blijkt opnieuw van zins te zijn, deze op de best mogelijke manier dienstbaar te maken aan de culturele ontwikkeling van het jeugdige publiek. Zo zal thans te horen zijn een Diverti mento non Marius Flothuis. De titel van het stuk wijst er al op, dat hier een speelmuziekje van betrekkelijk licht karakter te be luisteren zal zijn. Daarentegen zegt de naam, dat het een mo dern stuk wordt; Flothuis is een der zeer talentvollen onder de hedendaagse Nederlandse compo nisten. Hij schreef zijn werkje voor klarinet, fagot, hoorn, viool, altviool en contrabas. (Woensdag 16.30 over Hilversum II, 298 tn.) WOENSDAG 7 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24 00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.33 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Mor gendienst. 1100 Gram. 11.10 „Roem zon der reclame", hoorspel. 11.50 Gram. 12.00 Zang en piano. 12-30 Land- en Tuinbouw- niededelingen. 12.33 Gram. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants In terkerkelijk Thuisfront. 13.20 Gevar. muziek. 13.43 „Hansel und Gretel", opera, (gr.). 1520 Gram. 15.40 Kamerkoor en sol. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Prome nade-Orkest en sol. 18.00 Militaire cau serie. 1810 Gram. 18.30 Spectrum V. h. Chr. Organisatie, en Verenigingsleven. 18.45 Gram. 19 00 Nieuws en weerberich ten. 19.10 Boekbespreking. 19 25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Viool en orgel. 20.00 Radiokrant. 20 20 Jeugd- avond. 21.45 Volksmuziek (met toelich ting). 22.15 „Canada, een land met een grote Industriële toekomst voor Neder land", vraaggesprek. 22.25 Gram. 22-45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15 Gram. 23 45—24 00 Gram. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7 10 Gram. 7.50 Gym. 7.30 Gram. 8 00 Nieuws 8.18 Orgelspel 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 10.00 Schoolradio. 10 20 „Ome Jan van Zutphen 90 Jaar", reportage. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Amus.-muziek. 12 30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 1233 Voor het platteland. 12 38 Gram. 1300 Nieuws, 13 15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 „Ome Jan van Zutphen 90 Jaar", reportage. 14.00 Voor de kinderen. 14.10 Voor de Jeugd. 14.45 „Ome Jan van Zut phen 90 jaar", reportage. 15.30 Kinder koor. 16 00 Voor de zieken. 16.30 Jeugd- concert. 1715 Instr. kwintet. 17.35 „Ome Jan van Zutphen 90 Jaar", reportage. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending. 18.00 Nieuws en commentaar. 1820 „Het volle pond", causerie. 1835 Orgelspel. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 „Waar men Denemarken leert kennen", causerie- 19.15 Arbeidsliederen. 19 30 Voor de Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Parlementair overzicht- 20.15 Huldigingsavond van Ome Jan van Zutphen 21.00 „Snelheid en handicap", klankbeeld. 2130 Huldiging:avond v Ome Jan van Zutphen. 22.30 Gram. 2300 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Es peranto. 2.00 Orgel-ensemble. 23.45— 24 00 Gram,muzlek. De bestuurder van een personen auto, die op 15 September op de Rijks weg te Laren in botsing kwam met een militaire auto, thans tn het ziekenhuis te Laren aan zijn ernstige verwondingen bezweken. Een mede-tnzlttende verpleeg ster stierf reeds enkgle uren na het on geval,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4