belangwekkende avonden in het kader van Gezinsweek Ingewanden van ,,Extase"aan meestbiedenden overgedaan Zorgen om toongamma Predikbeurten Au Bon Murché Modellen uit de wintercollectie getoond op modeshow Au Bon Murché Lensen is vijfde klas-kampioen van district Den Helder An Bon Murché Afscheidsvoorstelling in een dood amusementsbedrijf voor betekenis van belangrijkste levenskring „Waarheen op mijn vrij e Zondagmiddag' Vier „Ring"-boksers naar Amsterdam IN HET KORT BENT Met IBIS kom je verder! Activiteit van interkerkelijke commissie City-Magazijn gisteren heropend Contactavond „H. en 0." Nederlands smaldeel naar Noorwegen u DIT smit'g GRATIS 10 PAKJES IBIS EXPORT SHAG DOBBELMANN LEKKER MAN! P. V. d. MADE Wedstrijdprogramma van „Hermes" P. v. d. MADE Van Grieken in laatste partij verslagen P. v. d. MADE „Stella Maris" zal uit puinhoop verrijzen Veel belangstelling voor verkoping VRIJDAG 9 OCTOBER 195» HET GEZIN, dat de belangrijkste levenskring in de mensenmaat schappij vormt, komt als zodanig zelden of nooit in het middelpunt der publieke belangstelling. De mens en zijn relatie tot andere levens kringen de school, het verenigingsleven, het bedrijfsleven, de bevol king van een stad, de staat, etc. - komt rechtstreeks of zijdelings onder de.' aandacht bij jubilea en dergelijke, maar het gezin staat daar veelal naast als een vanzelfsprekendheid. Onwillekeurig zou men daaruit kunnen afleiden, dat de positie van het gezin in de samenleving niet zo heel gewichtig is. En een dergelijke visie op het gezinsleven zou tot gevolg kunnen hebben, dat vele gezinnen van hun innerlijke kracht worden beroofd. CR is een zekere wisselwerking tus- sen belangrijkheid en publiciteit. Onderwerpen, die in brede kring de aandacht trekken, worden onwillekeu rig uitsluitend reeds daarom als be langrijk aangemerkt. Omgekeerd gaat men onwillekeurig zaken bagatellise ren, die niet voortdurend onder scher pe belichting staan. Het valt daarom te prijzen, dat een interkerkelijke com missie telkenjare een bepaalde week tot „Gezinsweek" promoveert, met de bedoeling eens was licht op de bete kenis van het gezin te werpen. Dat is nuttig, want op dit gebied dreigen gevaren. Symptomatisch is een brief, die wij dezer dagen ontvingen. De (anonieme) schrijver klaagde - te recht of ten onrechte, maar dat doet hier niet ter zake - over een tekort aan mogelijkheden tot vrijetijdsbeste ding in Den Helder. Het één was te duur, het ander te weinig comfortabel, en het geheel culmineerde in de ge wetensvraag: „Waar moet ik met mijn vrije Zondagmiddag heen?" De brief schrijver had kennelijk geen ogenblik gedacht aan zijn eigen gezin. Het is in zijn huis waarschijnlijk een baaierd van verveling en vermoedelijk is hij de enige, die daarvan geen schuld draagt. De commissie, die in Den Helder de Gezinsweek voorbereidt, is samen gesteld uit vertegenwoordigers van de Nederlands Hervormde kerk (ds C. J. Rasch en mej. J. M. D. Zijtveld), de Lutherse kerk (de heer J. H. Keijzer), de Doopsgezinde kerk( ds J. J. J. van Sluijs)de Oud-Katholieke kerk (pas toor E. Wijker) en h»t Leger des Heils (kapitein Verheus). De Gezinsweek loopt van Zondag 11 October tot en met Zondag 18 October. De commissie heeft verzocht, op beide Zondagen het gezin in de predicaties te betrekken. Rechtstreeks heeft de commisise zich belast met de organisatie van een tweetal openbare avonden, die tegen een entree van een kwartje toeganke lijk zijn. Vorige jaren was de toegang vrij, maar bleven de organisatoren tel kens met kleine tekorten worstelen. Ter bestrijding van de onkosten is een bescheiden bijdrage van de bezoekers alleszins verantwoord. De eerste avond, op Dinsdag 13 Oc tober in de Lutherse kerk aan de We zenstraat, is bestemd voor verloofden en jonggehuwden. De directeur van het persbureau der Nederlands Her vormde, kerk, de heer N. J. G. van Schouwenburg, houdt een inleiding over het onderwerp „Spanningen in verloving en huwelijk", waarna de ge legenheid tot gedachten -isseling wordt geopend. De spreker wil zich in hoofd zaak bepalen bij de morele aspecten van de Verhouding tussen de partnex-s in verloving en huwelijk. De sexuele problemen, die verleden jaar het uit gangspunt vormden, zullen nu dus minder een raai en meer in hun juiste proporties - ondergeschikt aan de geestelijke relatie tussen de partners - worden gesteld. De tweede avond, op Donderdag 15 October in de Nieuwe kerk aan de Weststraat, is bestemd voor ouders en hun opgroeiende kinderen boven de zestien jaar. De behandeling van het onderwerp „Spanningen der genera ties" wordt ingeleid door ds H. -B. Mei boom uit Obdam, die optreedt als voorzitter van een forum, bestaande uit een huisvader, een huismoeder, een jongen van ongeveer twintig jaar, een meisje van ongeveer achttien jaar en een onderwijzer bij het ULO. Wij vestigen er nog even de aan dacht op, dat beid" avonden om hah acht aanvangen. In 1910 werd op nummer 22 in de Spoorstraat een bescheiden herenkapsa lon geopend. Dé initiatiefnemer, de heer Schoonhoven Sr, heeft toen niet kunnen vermoeden, dat drie en veertig jaar later zijn zoon op dezelfde plaats eigenaar zou worden van één van de modernste win kelpanden in de stad. Het bleef ni#t bij de herensalon. De zaak werd uitgebreid met een dames salon en een afdeling parfumerie. Nadien vertoonde het geheel jarenlang hetzelf de beeld: links een salon voor dames (de herensalon was opgeheven) en rechts de parfumerie, gegroeid met lederwaren en byouterieën. Dit beeld is nu volledig verdwenen. De heer Schoonhoven heeft het bedrijf grondig doen restaureren en onder leiding van architect Sok is een pand ontstaan, dat aan alle moderne eisen voldoet. De beide percelen zijn ver anderd in één grote winkel, ruim en licht er. de damessalon is verhuisd naar het voormalige woongedeelte achter de zaak. De heer Van der Leek uit Hoorn heeft hier een fraaie inrichting geschapen. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de firma Ramler, de verlichting is aange legd door de firma Buis. Onder grote belangstelling is gisteren het nieuwe pand geopend. De kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken" organiseert voor haar leden op Maandag 19 Oct. in „Formosa" een contactavond. Er zullen films worden vertoond over dieren en vissen. Daarnaast kan men luisteren naar de drie gebroeders Kooger, die onlangs met een zang- en kunstfluitnummer de eerste prijs wonnen in de KSK-wedstrijd. De drie heren worden door mevrouw Hoepe Bijl aan de piano begeleid. MEVROUW Bruin uit de radiowinkel keek wel even vreemd, toen ik haar m vroeg: „Kunt U mij inlichten over toongamma?" Haar blik verraadde, dat zij mij altijd serieus had genomen, doch nu twijfelde aan mijn geest vermogens. Maar de klant is koning en dus informeerde ze vriendelijk: „Bedoelt U misschien Toon van de overkant?" Deze Toon, een jongen van Onbesproken gedrag, had ik evenwel geenszins op het oog. Het kostte me moeite, mevrouw Bruin duidelijk te maken, dat ik naar aanleiding van een advertentie kwam. Ik wilde immers iets weten over dat onverkorte toon gamma, hetwelk thans allerwege wordt aangeprezen en mijn oude trouwe radio degradeert tot een waardeloze trommel vol ordeloze geluiden. Juist toen wij beiden dreigden te bezwijken onder een afschuwelijk misverstand, stapte Bruin zelf binnen, opgeruimd als altijd. „Wat had u gehad willen hebben?" vroeg hij monter, waarop ik opnieuw in de start blokken. ,Tja," mompelde de vriendelijke radio-expert, die wel besefte dat ik zijn terrein was binnengetreden, maar kennelijk niet beschikte over operationele reserves. Ter bevordering van een soort wapenstilstand sneed ik de kwestie van de onder- en boventonen aan, waarop Bruin nadrukke lijk naar zijn zware molières begon te staren. „Het schijnt samen te hangen met de ruimtelijke weergave," zo poogde ik een infiltratie op een ander front, niet beseffend welk een verschrikkelijke begripsverwarring ik demonstreerde. We stonden een half uurtje te dazen over luisteren met twee oren en kwamen allengs op het gebied van de Mexicaanse hojid, waarmee Bruin kennelijk beter op de hoogte was. In een sfeer van verbroedering repeteer den we een stukje radio-geschiedenis, maar toen het woord „Frequentie Modulatie' viel, kreeg Bruin weer dat eigenaardige van een buitenman netje, dat op het spitsuur het Damrak moet oversteken. Ten voeten uit het toonbeeld van een mens, die zich door de techniek verpletterd weet. Mevrouw Bruin kwam aandragen met valeriaan, de heer Bruin zocht steun aan een platenwisselaar en ik begon achteloos aan de knoppen van een demonstratie-radio te draaien. „De Liftmaster van de KLM is zojuist van Londen Airport vertrokken en nadert nu Christchurch", zei een stem. En wij beseften gedrieën, dat de techniek steeds maar groter en de ivereld met de dag kleiner wordt. We spreken met elkaar over geluidsbarrières en handicap-formules, over super sonische snelheden en frequentie modulatie, over waterstofbommen en ruimtelijke weergave. Ik nam het Bruin niet kwalijk, dat hij hoewel in het trotse bezit van het Middenstandsdiploma en een map vol andere verplichte paperassen het tempo moeilijk kan bijhouden. Bruin en ik hebben elkaar getroost en zijn op een ander onderwerp overgestapt. „Zou Abe Lenstra nooit meer in het Nederlands elftal meespelen?" Ook hierom trent raakten we niet uitgepraat. Toen ik het winkeltje verliet, zei Bruin nog, dat we in een raadselachtige wereld leven. Daarover konden we het tenslotte eens zijn. (Van onze correspondent te Zierikzee ZOND. i 11 OCTOBER. DEN ELDER: Ned. Herv. gem.; Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Enklaar- Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur vicaris Grimm; Huisdui nen 19 uur ds. Borghardt. Geref kerk, Bethelkcrk. 9.30 en 14.30 uur ds. Hamming (HA), 17.30 uur ds. Hamming (nabetr.)Rehobotl.kerk 10 uur ds. Hartkamp (HA), 17.30 uur ds. Krrt- kr.mp (nabetr.) Tehuis 15 uur ds. Hart kamp (HA). Chr. Geref. kerk, Steen- gracht, 10 en 17 uur ds Van de Knijff. Geref. gem., Jar,zendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst: Dinsdag 19.30 uur de heer De Redelijkheid. Evang.-Luth. gem., Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Steliwag. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste daren, Weststraat, 10.30 en 17 uur diepst. Vrije Christengemeenschap, Spoorstraat, 10 uur samenkomst. Vrij-, ang. gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur evang. Nerings, 12 uur kinderkerk. Oud- Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige dienst, 10 uur kinderkerk Van Galen- straat. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool. 16 uur e heer J. Dammuller uit Alkmaar (bed. HA). Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. R. de Zeeuw. Evangelisatie Vij zelstraat 10 en 19.30 uur evang. Dubcel- dam, 12 en 14.30 Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heilig' -"amonkomst 19 uur open luchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. Geref. kerk, West straat, 8.45 en 17 uur ds. Tollen: JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds. B. J. Meijer uit Anna Fau- lowna Geref. kerk, 9.30 uui* ds. Swen (HA), 14.15 uur ds. Swen (HA en nabetr.). CALLA.iTSOOG: Ned. Herv. :!»m„ 19 30 uur ds. R. A. Bitter uit Schager- brug. Het district Noord-Holland van de Nederlandse Boksbond organiseert op Woensdag 14 October in „Fraxcati" te Amsterdam de nieuwelingenkam pioenschappen. Hiervoor kwamen meer dan honderd inschrijvingen bin nen, waaronder een viertal uit Den Helder, van leden van „De Ring". In de juniorenklasse komt L. Zoon uit. Het wordt zijn eerste officiële wedstrijd. In de lichtgewichtklasse start Joenoes, die zich op deze kam pioenschappen terdege heeft voorbe reid. In het halfzwaargewicht heeft „De Ring" twee vertegenwoordigers, te weten Duivenbode en De Vries, die uiteraard op zeer grote tegenstand kunnen rekenen. De boksers vertrek ken op 14 October om vijf uur nabij Ideco. Wij vernamen, dat supporters de reis kunnen meemaken. Een Nederlands smaldeel zal van 17 tot 19 October Kristiansand in Zuid- Noorwegen bezoeken en vandaar voor een bezoek van drie dagen naar Ber gen gaan. Het smaldeel bestaat uit de tdrpedobootjagers Evertsen en Korte- naer, de fregatten Van Amstel en De Bitter eïn de onderzeeërs Walrus en Zeeleeuw. In het Tivoli-theater wordt van he den- tot en met Maandagavond ver toond „Fanfan la Tulipe". In de Witte draait tot en met Donderdagavond 15 October „Circus-arena". Dat zal je gebeuren Op Zaterdagmiddag 3 Oct. staan twee Jantjès bij Sassenheim te wachten op een lift. Na een week dienst wil je je zeebenen wel weer eens onder de huiselijke tafel steken! Maar ja... vooral op Zater dag is de vraag naar een lift meestal groter dan het aanbod. En dan sta je maar te staan Gelukkig dat de Ibis vogel (troost aller pech vogels) er nét met de camera boven zweefde. Het behulpzame dier ver zoekt de twee onfortuin lijke „thuisvaarders" hun naam, adres en vaste leverancier op te geven aan Louis Dobbelmann 'in Wad- dinxveen, die hen dan als pleister op de wonde zendt Bovendien Ja, met IBIS komt U verder Probeer ze ook eensWat U ook koopt: Ibis Export 100Engels) of Ibis pure Virginia (pittig en mild tegelijk), van één ding kunt U altijd zeker zjjn: wil de Ibis-vogel graag bewijzen dat je met Ibis inderdaad verder komt. „Schuitje varen - theetje drinken?" Accoord! Voor dat laat ste zorgt Ibis! Beide matrozen mogen GRATIS 3 maal naar huis I Geef de kosten maar op, Ibis zorgt voor een bijj weerzien met moeder of melsjel (Advertentie, Ing. Med.) STETSON HATS SPOORSTRAAT 105 - TEL. 2723 (Advertentie Ing. Med.) J)E HEREN DER SCHEPPING, die gisteravond niet in „Formosu" waren, hebbeji iets gemist. Zij, die er wel waren, konden tot hun verbazing ervaren, dat van een vrouw nog heel wat kan worden ge maakt. Deze mededeling is uiteraard niet voor de dames bestemd. Mochten zij soms menen, dat een modeshow geen mannen-aangelegen heid is, dan zijn zij abuis, want er is de heren veel aan gelegen, dat de natuur op aantrekkelijke wijze door de dames wordt gestoffeerd. De mannenkleding, met visgraatjes, birds-eyes, pick-wick of geheel effen, in vele tinten maar met geringe coupe-varianten, biedt daartoe al te weinig gelegenheid. Het moet deswege zeer worden toegejuicht, dat de commissie Sportbeoefening Gemeentepersoneel" eens een uitstapje in de richting van de haule-couture heeft gemaakt. De firma Hilckmann toonde zich, hetgeen te verklaren is, terstondbereid, een show te arrangeren. Het initiatief viel in goede aarde, getuige de overstelpende belangstelling. Het was vol in „Formosa,' en dat zal vanavond niet anders zijn. Voor Zondag 11 October zijn voor de hockeyclub „Hermes" de volgende thuiswedstrijden vastgesteld: 10 uur Adelborsten 3—Hermes 2, 12 uur Her- mes 2Hermes 1 (dames). De uitwed strijden zijn: Zandvoort 2—Hermes 1 (heren) en Leiden 4Hermes 2 (heren). Zeer aparte collectie SHAWLS RSTRAAT )5 TEL. 2723 (Adverte'tie Ing. Med.) Het vijfde klasse-kampioenschap van het district Den Helder van de Konink lijke Biljartbond is door Frank Lensen gewonnen. Men herinnert zich wellicht de situatie, zoals die Woensdagavond was. Lensen en Van Grieken gingen met acht punten samen aan de kop, gevolgd door Stalcman niet zes winstpunten. Gisteravond nam de spanning geweldig toe, daar Van Grieken van Bronsaer verloor en Lensen het onderspit moest delven tegen Straathof! De beslissing kwam aan op de laatste partij, die tussen Van Grieken en Len sen. Laatstgenoemde was dermate op dreef, dat hij slechts vier en twintig beurten (gemiddelde 2.08) voor de winst nodig had. Het hoogste gemiddelde over het gehele tornooi was voor Van Beek, die op de vijfde plaats eindigde. Hij LAJN iiCK HA ,ïlOEN«:N voor dames en heren v.a. 14.90 SPOO' 1 «123 (Aciveiteni.e, ing. Med.) maakte een partij uit in zeventien beur ten en noteerde aldus 2.94. Vier deel nemers zijn ncar de vierde klasse ge promoveerd, te weten Lensen, Sta'e- man, Kok en Van Beek. De eindstand was: Lensen Staleman Van Grieken Kok Van Beek Bronsaer Straathof Bodenstaf 5 10 331 244 1.36 4 8 327 260 1.26 4 8 310 257 1,21 3 7 328 229 1 43 7 317 224 1.41 6 292 293 1.22 6 314 258 1.21 4 261 269 1.03 Achtereenvolgens is vermeld: aantal gewonnen partiien, punten, caramboles, beurten, gemiddelde. Naar wij vernamen, wordt de finale om het vierde klassekampioen van het district op 27, 28 en 29 October gespeeld, eveneens in café Woud aan de Binnen haven. JN EEN AMUSEMENTSBEDRIJF met een veelbewogen geschiedenis werd gistermorgen de laatste voorstelling gegeven. Een rare tijd, maar ook een rare voorstelling. De entree was vrij en het publiek groten deels uit mannen beslaande - kon de hoeden ophouden. Er stonden stoelen, dicht op elkaar geschoven, onbezeten in afwachting van het moment, waarop zij door de meestbiedende bezeten zouden worden. De talrijke belangstellenden waren voor het allerlaatst in letterlijke zin in. „Extase". Dit woord duidt een graad van bezetenheid aan, en dal was niet zo heel misplaatst. De. behoefte om iets tegen betaling van een gering bedrag in zijn bezit te krijgen, kan een lichte mate van beze tenheid opleveren. Daarvan moet het komen, anders levert zo'n open bare verkoping niets op. HE STEM van afslager Groot liet u geroutineerd stijgende cijfer reeksen horen, telkens onderbroken door „Niemand meer? Niemand meer dan....", tot eindelijk weer een stuk van de inventaris in andere handen was overgegaan. De' heer Prosper sjouwde onvermoeibaar af en aan met rollen balatum, leuningstoelen, een houten rekje, schemerlampen en alle mogelijke andere attributen, zonder welke „Extase" niet had kunnen draaien. Men was nu wel ver verwijderd van de feeststemming die vroeger in deze ruimte kon heersen. Temidden van het stof op het onttakelde toneel tje lag, in een houten lijstje en achter glas, de dansvergunning die op 26 Februari 1948 aan de toenmalige ex ploitant was afgegeven. Het gesten cilde, doch gezegelde, document be helsde de toestemming tot het produ ceren van muziek door „levende krachten" (beroeps-musici). Terwijl op de achtergrond de handel in de stoffelijke resten van „Extase" werd gedreven, lieten wij de zeventien voorwaarden van de dansvergunning diep op ons inwerken. De buitendeur!en) moesten tijdens het spelen van de muziek gesloten zijn. Het muziek-maken en het dansen moesten worden gestaakt, zodra het publiek ging meezingen, zich niet rustig gedroeg of op andere wijze de orde dreigde te verstoren. Voorts moest de houder der vergunning er voor zorgen, dat de omwonenden geen hinder van de muziek en/of het dansen ondervonden. En dan mochten de muzikanten zich niet ophouden in het gedeelte van de zaal, dat bestemd was voor het publiek. Dat sloeg allemaal op „De Roskam", een naam met lading. Het is later „Centraal" geworden, maar er bleef iéts van „De Roskam" hangen in de sfeer. Tenslotte scheen het bedrijf als „Extase" onder leiding, .van de heer Eelman een wat florisanter toekomst tegemoet te gaan. Dat is misgelopen, tot voldoening van degenen, die zulks reeds bij de start hadden voorspeld. Zo zijn er altijd mensen,' die vreugde kunnen beleven aan een déraillement. De laatsten, die daarvan konden pro fiteren, woonden gistermorgen de af scheidsvoorstelling bij. Daar gingen de spullen. Kopjes en schoteltjes, asbakken en bloemvaas- jes, limonadeglazen en tafelkleedjes, stukken vloerbedekking en schoon maakartikelen, stoelen en tafels, lampen en rommel. Dat alles stond en lag daar in een zielige uitstalling en we voelden ons in een somber kne kelhuis. De schamele bouwstenen van een schijnwereld gingen onder de rappe hamer van de afslager door in het tempo, waarmee vroeger in „Ex tase" het dansrepertoire werd afge werkt. Wat achteraf stond de voorzitter van het R.K. Militair Tehuis „Stella Maris", vlootaalmoezenier P. H. Buijssen. We .konden ons voorstellen, dat hij zich in gedachten een beeld trachtte te vormen van ditzelfde perceej, als het eenmaal militair tehuis zal zijn. Daarvoor was, op deze herfstige morgen in de sfeer van een stoffig veilingslokaal wel fantasie no dig. Dat zal echter wel in orde ko men. Een moeilijke metamorphose, van Kapé via Roskam, Centraal en Extase tot „Stella Maris". Laten wij hopen, dat het de laatste phase in de historie van dit gebouw zal zijn, en dat deze „Sterre der Zee" tot in lengte van dagen zal blijven schitte ren aan het firmament. De heer G. Heeringa, in het normale leven brigadier van politie, meer in het bijzonder belast met B.B.-zaken, ge noot als voorzitter van het organise rend comité de eer, de zeer vele dames en de luttele heren een welkom te mo gen toeroepen. Daarna hield hij zich met opmerkelijke bescheidenheid op de achtergrond. Hoe zou één man kunnen wedijveren met vier welgevormde man nequins, die de ogen komen strelen met een kaleidoscopische collectie voor treffelijk gesneden toiletten? De catalogus vermeldde een kleine negentig nummers, die alle van een prettige introductie werden voorzien door mej. Herma Klaassens. Deze bleek een gunstige uitzondering op de regel, dat „spreekstalmeesteressen" bij mode shows ver buiten de grens babbelen. Natuurlijk waren er détails, waarvoor men in het Nederlands nog geen bena ming heeft, zoals deux-pieces, jersey, swagger, strapless en changeant. En men zal er wel nooit toe komen, een „pied de poule" simpel-weg een kippe- poot te noemen.... Maar ter zake. Er waren vier man nequins, Olga, Mary, Rita en mevr. Jonker, en zij bleken onvermoeibaar in het elegant en charmant voordragen van al die begerenswaardige model letjes. De opzet was, een collectie te tonen, die geen Tantalus-kwelling be tekende. „Betaalbare mantels en ja ponnen", om een indruk te geven van hetgeen met bescheiden middelen te bereiken is. Niettemin deed het prettig aan, dat ook modellen van kostbaar der karakter werden getooid. De dames konden nu eens in natura zien, wat de mode-ontwerpers voor het nieuwe winterseizoen hebben bedacht. Gelukkig bleken zij niet al te revolu- tionnair van stapel te zijn gelopen. D® roklengte toonde geen opvallende wij zigingen, het streepmotief was zeer „en vogue", de garnering had een prijzens- waardige soberheid en vrijwel alle mo dellen konden zonder hulp van een ka menier worden aangetrokken. Het spreekt vanzelf, dat de show ook een indruk gaf van de mogelijkheden, me de nieuwe tinten anthraciet, petrol, cognac en lila in diverse combinatie» met reeds gangbare kleuren bieden. De nummei's werden gecompleteera met bijpassende hoedjes (disponibel gesteld door Maison Maas), sieraden (fa. Van Deutekom), tasjes, handschoe nen en parapluies (van de fa. Querel- le). De heren Th. Schaatsenberg (piano' en P. Klaver (viool) voorzagen de wei- verzorgde show van een stijlvolle mu zikale omlijsting.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2