FHULE, top der wereld, bereikt Voor 8 cent heb. u DEBRAIINE De man uit Australië lier begon Peary's stormloop naar de Pool iegeling aan de reling van de „Jutho" WE GAAN die nacht niet naar de wal. We zijn er te moe voor en we willen even bijkomen van de emoties, die we ondergingen in de uren hiervoor. We hangen maar wat aan de reling. Kijken naar de vlieg tuigen, die m deze nacht, die vrij wel zo helder is als de dag, dalen en stijgen. De hemel is licht-paars Onder Groenlanden en Eskimo's (41) EERSTE CONTACT: DORIS DAY Vreemd contrast tussen mammoet-basis en laatste Eskimo-nederzetting recht op een stuk Castella-spécial bij iedere grote tube LUISTER EENS NAAR Radioprogramma Pim, Pam Pom en de wonderlamp Ons dagelijks feuilleton Data verzending zeepost dtv«t>ao i it octobkr ibm »G EEN paar uur, eer /ThUle zichtbaar zal Arden. Twee uur staan in d« reling van de Ju- As Tliomsen, die zichvrij- bmaakt heeft van het IrijfüA en recht op de hoge rotsenkust aankoerst, [jveral sneeuw op die ber gen. Hn overal reiken de eletscliers tot aan het wa van Melvillebaai. Er is »r een van vijf mijl breed, ►n oatzaglijke muur van ■iiif zich vanaf de IJs- daar zee stoot. Enor- ijsbergen maken zich van de muur en begin- hun maanden- en ja- ange eenzame vaart ae eenzaamste zee - vereld. I ik in m'n hut ciga- ,t ga halen, knettert aclio in het salonnetje Jutko een Ame- {i. /ars programma uit. doet vreemd aan, na maandenlang allefen Deens en Groenlands inade radio gehoord te hebljen. Het eerste wat ik koor is- ..Hallohallq.. hier the Voice of the North de Stem van het Noorden, rechte weg naar Thule. Binnen twee uur zullen we North Star Bay, waar in de nederzetting is ge legen, bereikt hebben. Ik v. ..cht tot de Thule- met onze nieuwste Doris Day-show. Dan weet ik zeker dat Thule niet ver meer is. Want deze Stem van het Noorden is de stem van 's-wereïds aller grootste, allergeheimste militaire luchtbasis: van Thule Air Base f)ns eer ste contact ermee r was via Doris Day. We ronden Kaap Atholl, en het is de laatste kaap. Want dan vaart de Jutko de brede Wolstenholme Fjord binnen en dat is de berg, de bekende afge knotte kegel, in zicht komt. Ik heb er dit laatste jaar veel foto's van gezien en kan die berg wel uit tekenen. Het is de berg, waarbij de allerlaatste Eskimó-stam rust gevon den heeft en kan leven alseen Eskimo- stam. De plaats, daar ge sticht door Knud Rasmus sen, ook nu nog, jaren na zijn dood, Koning van Thule genoemd. Dan zie ik de Thule- berg. Donker, zwart en massief verheft hij zich. Hij is zichtbaar tussen drie, vier ijsbergen. Hij verdwijnt er ook weer achter. Die ijsbergen in de verte, ze doen denken aan een vlucht zwanen, neer gestreken ter bescherming van die berg en die neder zetting. We varen door. Er ko men veel vogels. Witte, geluidloze vogels. Ze sche ren langs en duiken over de Jutko. Achter de Thule- berg verheft zich de lJs- kap: geel-grijs in het avondlicht. Boven ons koepelt de helblauwe vrieslucht. Ik neem dit i lies in mij op. Om het niet meer te kunnen vergeten. Om het te onthouden, straks, later, als we weer terug zijn in de platte delen dezer wereld. VAN DER ZEE staat naast me, maar we spreken niet veel. We zijn allebei te zeer vervuld van dit moment. Daar, daar vlakbij, 1'lgt dan het laatste doel van deze lange reis. Ineens pakt hij m'n armwijst op iets in de hemel. Het zijn twee,vdrie, vier kleine witte strepen die zich aftekenen tegen het blauWe fond. Uitlaatgassen van vliegtuigen, van een vlucht straal jagers van de basis. Twee ervan worden even zichtbaar als ze zich aten vallen. Dan lossen ze zich weer op in die hemel-oceaan en yn daar alleen nog witte, verrafelde strepen. Een half uur later varen we langs de basis. Wij zien de pier van eer dan een kilometer lengte North Star Bay ingaan. Er liggen -verstheidene schepen langs. Grijze Amerikaanse oorlogsschepen. Rook kringelt uit de pijpen. We zien de witte en zwarte woon complexenwe zien de verzamelingen olie-tanks, we zien de pijpleiding van die pier naar de basis. En we zien in de lucht een paar zware bommenwerpers, die zich in de richting van Amerika begeven. Naar huis. Onze eerste indruk van deze mammoet-basis is: een onbeschrijf lijke prestatie in dit Poolgebied en.... hoè eenvoudig het is deze basis te overzien als je er met een schip langsvaart. Om 10 minuten voor tienen die avond vallen de ankers van de Jutho. We liggen stil. Het is nog helder dag, maar de middernacht zon js verdwenen. We zijn twee dagen te laat. Twee dagen ge- scheen hij voor het laatst 24 uur per dag. Op de basis horen we autos cla- xonnen. Er rijdt een bus. Vliegtuigen stijgen op en dalen. Een Thunder- jet-straaljager giert over de Jutho.. Aan de andere kant ligt de neder zetting, eens het koninkrijk van Knud Rasmussen. Hoe klein hoe armzalig geringhoe broos en timide, als je eerst naar de basis kijkt. En hoe stil is het in dat Ko ninkrijker loopt maar een vrouw, een Groenlandse. Je kunt duidelijk de witte kamikken, laar zen, zien. Ze loopt heel langzaam en gaat dan staan kijken naar de Jutho. Het eerste schip dat dit jaar Thule aandoet. Er komt een kleine motorboot van de wal. Er zitten een paar Denen in. De inspecteur en de radiotele grafist. In de salon worden even later handen gedrukt. Ze zijn blij dat de Jutho er eindelijk is. Het eerste nieuws wordt uitgewisseld. feMD, die stilte aan boord van dit scnip. na het dagenlange dreunen I zoemen der machine. Vreemd, te hip, na het dagenlange dreunen en lemen der machine. Vreemd, te eten dat we in Thule zijn. Vreemd te realiseren dat dit de laatste i Noordelijkste plaats ter wereld waar een deel, zij het dan een ein deel, der mensheid zich vestig- Misschien het moeilijkste, hard- Wreedste gebied ter wereld. Op j meer dan 1000 kilometer van Noordpool, op bijna 77 graden (orderbreedte. Thule, Noordelijkste nederzetting ter wereld. Op de foto de huisjes der Denen. Voorts de 1000 meter lange pier van Thule Air Base met enkele Amerikaanse Marineschepen eraan gemeerd. Geheel links be vindt zich de basis. Wat we horen is uiterst merkwaar dig nieuwshoewel we er al iets van gehoord hadden. We zijn namelijk fe laat in Thule aangeko men. We hadden er drie maanden éérder moeten zijn. Vrijwel de ge hele stam Eskimo's was verdwenen. Verdwenen, om nóg Noordelijker, ongeveer 150 kilometer dichter bij de Pool, een nieuwe nederzetting te stichten. Men zou deze evacuatie een vlucht kunnen noemen. Een vlucht voor de blanke man, in dit geval voor de Amerikanen, die hun Thule Air Base bij dat koninkrijkje bouwden. Die avond en het eerste deel van de nacht krijg ik stukken te horen van iets, dat niet zo heel plezierig is geweest. De trek van die laatste stam naar het Noorden. Maar ik kom daar nog op terug. Êekleurd. Het water is diepblauw, ie ijsbergen in North Star Bay zijn absinth-groen. Iedere ijsberg weer spiegelt zich zelf. En de Jutho weer spiegelt zich zelf. Thule, bewoond door zestien Denen, wat Groenlan- ders en een enkele achtergebleven Eskimo, ligt als een betoverd oord op de rotsen. Onwerkelijk, fantas tisch, verloren in de grenzenloze eenzaamheid van het Poolgebied. Het wordt heel stil. Het water klukkert en klokt tegen de Jutho. Je hoort de honden in Thule zacht jes janken. Twee sterren staan bleek aan de hemel. Hoe lang ik daar gestaan heb weet ik niet. Ik denk heel lang, omdat in deze nacht een oude droom van me in vervulling ging. De droom, om het gebied te zien en te betre den, van waar de stormloop op de Noordpool plaatsvond. Dat was hier. Op deze bevroren toendra-grond. Op deze rotsen. In dit licht. Bij deze baai. Nu ik er zélf ben, lijkt het alle maal ineens nogal gewoon, hoewel ik weet dat het niet gewoon is. Om dat het hier was, dat zeelui, vele eeuwen lang, zich bekruist en dode lijk bevreesd waren voor het Ding daar vlakbijde Pooldie zwarte rots, 33 mijl in omtrek, die al het wereldwater opzoog en met het water de schepen en de mensen, die zich zo ver waagden op de wereldzee. Nooit kwam een zeeman uit dat gebied terug. Ik droomde, aan die reling, van de Poolreizigers die hier, of niet zo ver van hier, hun laatste toebereidselen maakten, hun hondenspannen ge reed maakten, om de Pool te herei ken. De Poolzo dichtbij nu haast onder handbereik. Maar onbe reikbaar in de dagen, die nog niet zo heel ver achter ons liggen. IK DACHT aan een van hen in het bijzonder, die nacht. Omdat hij in de jaren van m'n jeugd een van m'n verafgode helden was: Robert Peary. Robert Peary, de eerste die het deed. en het volbracht. Hij stond aan de Pool. Peary is nu géén afgod meer van me, omdat ik teveel boe ken las waarin hij werd onttroond. Als méns, in de eerste plaats. Hij moet een ijdel, lastig man geweest zijn. En er worden meer onaangena me dingen van hem verteld. Of het waar isik weet het niet. In ieder geval was het genoeg voor de onttroning. Ik dacht daar die nacht op de Jutko niet aan. Ik zag Peary zijn aanval beginnen op de Pool. Ik zag zijn hondenspan, die levende waaier, die hem, mèt de Eskimo's, naar het doel bracht. Het doel, een leven lang nagejaagd. Het doel, na twintig jaar voorbereiding. Hij mag dan aanvechtbaar zijn, als mens en als wetenschappelijk vorser, hij was een kerel. Omdat hij eenmaal schreef op de wand van z'n hut, toen hij daar lag met afgevroren tenen, letterlijk: liggend naast de ruïnes van al z'n hoop: I shall find a way or make one''. Ik zal een weg vinden of er zelf een maken. Wie dat schrijft, onder zulke om standigheden, die heeft het recht geen compleet mens te zijn, geloof ik. Pearyleefde er na Columbus een man op aarde, die zó lang vol hield, doorzette, doorstreed, door vocht om zijn doel te bereiken? En die de Pool tenslotte overwon. De woorden staan in m'n brein py neerschreef op die historische April- grifd. De woorden van Peary, die g in 1909 in z'n journaal: „The Pole at last. The price of three cen- turies. My dream and goal for twen- ty years. Mine at last. I cannot bring myself to realise it. It seems so simple and commonplace". HIJ was er dertig uur. Samen met Matthew Henson, de neger en met de vier Eskimo's, die hem zó ver brachten. En met z'n honden, die transport en voedsel tegelijk waren. Vier Eskimo's: Odak, E-ging-wah, Seeglo en Oo-ke-al. Odak is de enige die nog leeft. In Thule. Een beroemd man, een grote figuur in deze streek. Van hèm zijn de woorden: „Ik be grijp het niet dat hij (Peary) het haalde. De duivel moet öf in slaap gevallen zijn, óf bezig geweest zijn z'n vrouw te slaan. Zóveel geluk! Na dertig uur de terugtocht. „Nog eenmaal keek ik om" schrijft Pearytoen reed ik door". Ik weet nu dat Peary na die der tig uur "een gelukkig moment meer in z'n leven heeft jgehad. Hij had het doel bereikt. Daarna was er geen doel meer. Daarna kwam de strijd. Misschien heeft hij die strijd verdiend. Hij was geen gemakkelijk man, en hij moet heel wat karakter fouten gehad hebben. Maar hij was tenslotte Admiraal Peary en hij was een held in mijn jeugd. De Jutko ligt zich te weerspie gelen. Venus staat hoog aan de Poolhemel. In de verte ronken de vliegtuigen op Thule Air Base. Nog verderNoordelijker ligt ,jXvXv y»%v#%v#v#v#Vè%v« V«V»V«V- Profiteer.van dit grandioos Castella-aanbodL Het is tijdelijk, dus talm niet Ga vandaag no® naar uw winkelier. (Advertentie Ing. Med.) de Pool. Met een van die vlieg tuigen anderhalf, twee uur vlie gen. Vlak bij! De Pool, strijdge bied van Ross, Franklin, Amund- sen, Nansen; en later, toen er gevlogen werd, van Bird, Amund- sen, Ellsworth en vele anderen. Vlakbijja, maar dit laatste stuk zullen wij niet varen. Wij zullen de Pool niet zien. Het is niet déze zekerheid, die mij die nacht, aan de reling van het stoomschip Julius Thomsen, wat droefgeestig stemde. Dat had een andere aanleiding. Deze: dat we óók ons doel bereikt had den en dat hierna alleen nog maar de weg terug kwam. Een lange weg. Maar eerst zouden we Thule betreden. Het oude verlaten ko ninkrijk der laatste Eskimostara ter aarde. (Advertentie, Ing. Med.) OPLOSSINGEN ZATERDAGSE HERSENGYMNASTIEK 1 Klein onkruid, door vogels ge- Êeten. Vogelmuur of hoenderbiet. ie walrussen. 3 Negen. 4 A. Koestier. 5 De Siberische eekhoorn. 6 De eerste zangeres in de Opera. 7 Een grond (zand-) graafmachine, de zgn. excavateur. 8 Bepaald soldaat; de vroegere be geleider v. h. paard bij een trek schuit; jachtvliegtuig; vogelsoort: stagzeil; af getrommelde zwerm bijen. 9 Kietstafel. 10 Bii de fruithandelaar: appelsoort. is een (Advertentie Ing. Med.) LIEDEREN VAN WAGNER. De Home Service kondigt in een orkestconcert, behalve o. m. de vierde Symphonie van de Finse componist Sibelius, en La valse van Ravel, vijf liederen van Wag- ner aan, te zingen door Kirsten Flagstad met begeleiding van or kest. Het kan niet anders: hier mee zijn de Wachtendonk-Lieder bedoeld, een reeks liefdesliederen opgedragen aan Mathild Wach tendonk. Ze ontstonden omstreeks 1848, toen Wagner in balling schap in Zwitserland leefde en tijdens zijn verblijf ten huize van de familie Wachtendonk te Trieb- schen liefde voor de vrouw des huizes opvatte. Ze zijn voor Weg- ners doen van een opmerkelijke innigheid en eenvoud. (Woensdag 21.00 uur over Home Service 330 m.) WOENSDAG 14 OCTOBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.01) NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7-45 Een woord voor den dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Gram; 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Mala, de Eskimo", hoorspel. 12.15 Gram. 12 30 Land- en Tuinbouwmedede- Ungen. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 1315 Prot. Interkerkelijk Thuis- fiont. 13.20 Metropole-Orkest en solist. 14.00 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Banjo-orkest. 17.50 Gram. 18.00 Militaire causerie. 18 10 Gram. 18.30 Spectrum v. h. Chrlst. Organisatie- en Verenigings leven. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weer. berichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Viool en orgel. 20 00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharmonisch Orkest. 21.20 Na beschouwing over de Kirchentag. 21.40 Koorzang. 21.55 Gram. 22.15 Amus.- muziek. 22-45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23 15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA, 1000 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20 00—24.00 VARA - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8 00 Nieuws. 8 18 Gram. 8 50 Voor de huisvrouw. 9 00 Gym. 9-10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 1100 Gram. 1200 Orgel spel. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 1/1.15 Tentoonstel lingsagenda. 13.18 Lichte muziek. 13.45 De weg omhoog", causerie. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. Ifi 30 Kamermuziek. 17.15 Dansmuziek. *7.50 Regeringsuttzending: Jeugduitz. Ontdek kingsreizen in Suriname, door Dr. J. I. S; Zonneveld. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 1835 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „Wij de de zuilen", causerie. 19.25 Vara-varia. 19.50 Voor de jeugd. 2000 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Promenade-Or kest en sol. 21.10 „Het ware gezicht", hoorspel. 22.25 Pianokwartet. 22.45 „Naar het einde der konijnen?", causerie. 2300 Nieuws. 23 15 Socialistisch nieuws in Es peranto. 23.20—24.00 Gram.muziek. 144. Ofschoon de huofdvrouw van de emir, Rosanna, de boze schuldeiser bI Vurzc' erde, dat haar man ir ni t was, de schuldeiser geloofde het niet en maakte een hele ruzie in de tuin Toen hij eindelijk aanstalten maakte oi.i weg te gaan, liep hij langs het kerkerraampje, waarachter de emir en Joessoef gevangen zaten! „Koop man", riep de emir uit alle macht. >Jk ben hier! Ik, Emir Pukkel fin SukKel, t hier opgesloten in een donk-re kerker Ga dadelijk mijn vrouwen waarschuwen, dan krijg je ook je geld uitbetaald!" Nu, dat litt de leverancier zich geen twee keer zescen en een paar minuten later vertoonden zich een aantal angstige vrouwengezichten voor het kerker raampje- „Ben jij daar Pukkel? klonk het uit vijfti kelen. „Ja lieve vrouw tjes, ik ben het, jullie wettiw .echtge noot, mir Pukkel bin Sukkel zelf! Ga dadelijk Abdoel roepon en zeg dat hij mij] bevrijden moet 1" Een ogen blikje 'keken de vrouwen elkaar aan en begonnen toen onder elkaar te fluisteren.... Eindelijk trad Rosanna weer iiaar voren. „Ja, je zegt dat au w riep ze, „maar hoe kun je dat bewijzen? Vertel dan maar eens hoe wij allemaal heten!" „Jij heet in de eerste plaats Rosanna," riep de emir, „en daar zie ik Ki':i staan en Wikt ën....'' Hij behoefde niet verder te gaan. Zijn vrouwen waren overtuigd en .enden op een holletje weg om Abdoel te gaan waarschuwen. 56) Tom liep naar haar toe. Teder legde hij zijn arm om haar heen. „Als je het ons met wilt vertellen...." „Dat zal ik wel!" Ze aarzelde een ogenblik, lachte flets en zei toen: „We maakten ruzie. Hij wou niet luisteren! Ik hoef jullie niet te vertellen, hoe hij is. Ik liet hem de papieren zien en pro beerde hem alles uit te leggen. Hij wilde, dat we direct zouden trouwen, ïk heb hem toen verteld, dat dat onmo gelijk was. Cccilia had mij immers haar vertrouwen geschenken. Én ik had haar onnodig kwaad gemaakt, door te doen alsof...." Cecilia stootte een paar onverstaan bare maar erg onvriendelijke klanken uit. „Ik wou haar niet achter haar rug om bedriegen", ging Claudia verder. „Ik hoopte, dat hij dat zou begrijpen, maar dat deed hij niet". Haar lippen trilden, toen ze zich het gesprek met Dick weer herinnerde, maar ze dwong zichzelf verder te spre ken. „Ik verlangde begrip en mede leven. maar hij scheen niet te begrij pen, dat ik mijzelf had verloochend en hen. van wie ik het allermeest houd, de rug had toegedraaid. Bovendien: ik had gelogen tegenover Peter en mij tegenover Cecilia schandelijk gedra gen...." Claudia zuchtte diep. „Hij raasde en tierde over I bzucht en geld en werd steeds heftiger. Toen ver scheurde hij de papieren. Ik probeerde uit de auto te springen, maar hij be schuldigde mij van allerlei gemene din gen. De hele nacht reed hij als een razende rond. Hij schreeuwt'", dat hij ons allemaal in het ongeluk zou storten. Hij zou ervoor zorgen, dat nooit meer iemand met mij zou wP'en trouwen..." Tom kon zich nauwelijks beheersen. Slechts Claudia's hand, die de zijne vasthield, hield hem in bedwang. „Alsjeblieft, Tom. het is nu allemaal voorbij! En ik ben blij! Wanhopig en onuitsprekelijk blij! Hij wist, dat jullie je hier van alles in het hoofd zouden halen, als ik niet thuis kwam. Daarom reed hij de hele nacht door. Hij zette me, toen het licht werd, bij het dorp af en toen ben ik hierheen gelopen". Cecilia werd nog veel bozer, omdat bleek dat haar vermoedens niet waren uitgekomen. „Het spijt me", grauwde ze, Claudia woedend aankijkend, „dat het op zo'n manier afgelopen is, maar ik denk nog steeds, dat jullie allemaal gek zijn en te enen male ongeschikt om jullie eigen zaken te behartigen! Ondanks alles!" Ze wendde zich tot Pe ter. „En jij, jongeman...." Verachtelijk knipte deze met zijn vingers. „Kitty houdt van mij! Dat is het enige wat mij intere eert! De gou den handboeien passen mij niet meer, tantetje. Ik ben vrij te doen en te laten wat ik wil! Ik ben 21 geweest. Ik pas er voor. langer een schaap te zijn, dat alleen maar leven mag, omdat het straks geschoren zal worden. Ik ben een verliefde man en als je met zo Iemand vecht.tantetje". „Dan lever je een bij voorbaat ver loren gevecht", lachte Tom tegen Clau dia. „Liefste...." „Jullie zijn ook al niets beter! Troep armoedzaaiers!" snauwde Cecilia. „Maar de zelfvoldane lachjes, die ik om me heen zie, zullen wel heel gauw ver dwijnen. Ik trek bij deze mijn aandelen in de pottenbakkerij terug. De naam Peter Ponsonby komt van nu af aan niet meer in mijn testament voor, en jij, Tom Cavanagh bent werkloos". Tom hief zijn hand op. Ze keken hem allemaal verbaasd aan. „Een ogenblik, alsjeblieft. Ik zal eerst nog mijn mening ten beste geven". Hij nam Claudia in zijn armen en drukte zijn lippen op de hare. Haar reactie vertelde hem alles, wat hij wilde weten. „Ik ben nu", kondigde hij aan, „de rijkste man ter wereld. En wat verder uw opmerking betreft, tante Cecilia, ik houd nog een baantje over en Peter heeft uw geld niet nee- nodig. Elwood cn Letty trouwens ook niet. Kijk maar eens even tanteen zeg eens, zou Sacheverel Bautzer geen behoorlijke lening willen verstrekken als hij deze orders ziet? Orders voor duizenden Peter-Ponsonby-poppen, door Kitty Blackwell, buitengewone vertegenwoor digster, verkoopster en demonstratrice, in het gehele land afgesloten? En er komen nog steeds meer!" Terwijl Cecilia een dreigende blik op het orderboekje vierp, dat ze Tom uit de handen had gerukt, rende Peter de kamer rond, krijsende als zijn pop pen. „Liefde. Een carrière, rijkdom!", schreeuwde hij. „En dat allemaal dank zij jou, Minnie. Allemaal dank zij jou!" Minnie de zeemeermin danste uitbun dig op zijn vingers en piep'.: met een schelle, hoge stem. „Minnie de machtige zeemeermin", riep ze, „Minnie de mach tige zeemeermin". Met een verschrikkelijke smak strui kelde Peter over een stoel, maar nie mand scheen dat te nerken. Tante Cecilia staarde nog steeds naar het zwart op wit geleverde bewijs van haar nederlaag. Elwood en Letty, de handen in elkaar gestrengeld, keken in eikaars ogen. En wat Tom en Claudia betreft.... Nu, wat denkt u dat zij deden....? EINDE Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld: Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (19 Oct.) en ms. „Kota Gede" (22 Oct Nw. Guinea- m.s. „Willem Ruys" <19 Oct.); Ned. Antillen: s.s. „Boskoop" (17 Oct.); Australië: via Engeland (17 Oct.); Canada: s.s. „Groote Beer" (17 Oct.) en m.s. „Prins Willem van Oran je" (22 Oct.), Zuid Afrika: m.s. „Oran jefontein" (20 Oct.); Zuid Amerika s.s. „President Peron" (17 Oct.); Nw. Zee land: via Engeiand (17 Oct.); Suriname: m.s. „Bonaire" (28 Oct.). Inlichtingen over de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3