Willem van der Zaan behouden thuis van wereldreis Negéren B. en W. plannen voor middenstandstentoonstelling? Heren van FAC verrasten met overwinning op KVH IVA 3 werkte tegen Tempo 1 een 5-1 achterstand weg r Jimmy Brown en de Oranjehemden Passagier Jacob was weinig spraakzaam „Prijzen niet hoger dan elders" IN HET KORT Pastoor Schrama in Den Helder benoemd Tragisch sterfgeval In tweede klas doet HKV zich gelden Alleen IVA 8 leed een nederlaag Jongdierendag van „Streven naar beter" Zeiler Kivikoski in Finland aangekomen Baardig schip met baardige mannen BURGERLIJKE STAND Initiatiefnemers vrezen van wel Grote belangstelling voor taptoe en mars De basketball-competitie Behoort Zeemacht tot de kanshebbers? Sensationele wedstrijd eindigde in gelijk spel TUSSEN HAAKS EN KUITJE Eindpunt bereikt Den Helder ving meer snoek dan N. Niedorp Bevorderingen bij de politie DINSDAG 27 OCTOBER 1953 Van Curacao naar Nieuwediep via het verre Nieuw-Guinea T WEE KLEINE BEURTVAARDERS, boord aan boord bun weg door de havenmond naar buiten zoekend, riskeerden gistermorgen even over elf een botsing met Hr. Ms. „Willem van der Zaan", die als een grote grijze schim voor het Wierhoofd kwam opdoemen. Twee rappe kotters hadden de gevaarlijke zone kunnen passeren voor het vlagge- sein „Inkomend schip" werd gehesen. Hun doordringende signaalstolen overstemden de nautofoon op het hoofd en de vrolijke marsmuziek, die de Marinierskapel door de mist hlies. Honderden mensen waren samen gestroomd om het thuisvarende fregat te verwelkomen. Aller ogen priemden door de kleine wereld, aan het eind waarvan de strekdam en het oude fort „Harssens" zich slechts deden vermoeden. Drie kleine siepertjes hielden tussen de havenhoofden op en neer om zonodig de binnenlopende „Willem van der Zaan" te kunnen bijstaan. Maar dat was niet nodig. Juist hadden de beurtvaarders een veilig heenkomen gevonden onder het nieuwe Westelijke havenhoofd, toen de oorlogs bodem met de wereldreizigers doelbewust de steven binnenwaarts wendde. J7R viel een stilte toen de marsmuziek zweeg en kapelmeester Gijsbert Nieuwland de handen hief om het Wilhelmus te laten inzetten. De tonen van het volkslied golfden door de ne velflarden naar het fregat en de grij zige stuurboordsflank zond een brede echo terug. Hoog op het water „Willem" toonde ongegeneerd min stens twee palm van zijn weelderige groene baard gleed het schip ge luidloos door de met waterdamp ge vulde stolp, waarin de mensen de eer ste seconden na het Wilhelmus zwe gen. Maar toen barstte een luid en we derzijds gejoel los. dat het fregat een eindweegs vergezelde. Een kwartier later werd de „Willem van der Zaan" met de kop naar buiten afgemeerd voor het Commandements- gebouw, waar de menigte samendrong en een weerziens-entering voorbereid de, Over de smalle valreep gingen ze aan boord, de mannen, vrouwen en kinderen, die de bevaren zeerobben een welkom-thuis wilden bereiden. De 154 opvarenden van de ..Willem van der Zaan" kunnen zonder bezwaar aanspraak maken op dat predicaat „be varen", want zij hebben er na het ver trek uit de haven van Willemstad (Curayao), op 15 Juni 1953, welgeteld 20.426 zeemijlen oftewel 36.856 kilome ters opzitten. Na zo'n wereldreis is het geen wonder, dat de „Willem van der Zaan" evenals trouwens verschei dene van haar mannen een pittig baardje heeft gekregen. De opvaren den met uitzondering van een klei ne kernbemanning wachten enkele dagen van welverdiend verlof en de „Willem van der Zaan" wordt daarna uit dienst gesteld, zodat het met de baarden (en wat er verder te restaure ren valt) wel weer in orde zal komen. Prachtig weer. J-jET FREGAT heeft tijdens de we reldreis zeldzaam mooi weer gehad. Kapitein-luitenant ter zee P. van Wil ligen, die kort vóór het vertrek uit Curacao met het bevel over Hr. Ms. „Willem van der Zaan" werd belast, heeft ons gistermorgen in alle vroegte, toen het schip nog hoog en breed ten anker lag, een exposé van de voor spoedige reis gegeven. Op 15 Juni 1953 werd afscheid geno men van het gastvrije Curacao en be gon de grote wereldreis via het Pa nama-kanaal, dat op 18 Juni overdag werd gepasseerd. Via Balboa ging de tocht naar Manzanillo, een typisch Mexicaans havenplaatsje, waarvan de bevolking nogal prat bleek te gaan op haar Inca-afkomst. De volgende aan loophaven was San Diëgo, dat na de overweldigende ontvangst als basii diende voor bustochten naar Hol lywood en Los Angeles. Het was wel opmerkelijk, dat de belangstelling voor de filmstad minder groot was dan men had kunnen verwachten. Een zeventig tal leden van de bemanning nam deel aan de pelgrimage naar het Mekka der celluloid-religie. Via Honoloeloe (met een kort be zoek aan Pearl Harbour) en de Ame rikaanse marinebasis Kwajalein stoom de de „Willem van der Zaan" naar Hollandia op Nieuw-Guinea, waar de oorlogsbodem voor een kort onderhoud bleef van 8 Augustus tot 24 Augustus. Daarna werden Biak, Manokwari en So- rong aangedaan. Van daar af ging de reis langs de bekende route: Singapo re (aankomst 9 September), Colombo (19 September), Aden (1 October), Port Saïd (9 October) en Gibraltar (19 Bevallen: G. Zwart-Hemelrijk, d.; J. Eijker-Post, z-; M. Lijnbach-Leeuwerink, d.; G. van Oi bergen-Kuiper, d-; E. M. Boendermaker-Kootker, z.; F. H. Kansen- Nikkel, d.; M. de Man-Hofland, z-, M. de Boer-Den Hartogh, d.; J. C. de Jong- Bechelmann, d.: M. Meijerink-Jansscn, d W. G. Buij.'man-Buisman, d-: A. Jans- Blom, z.; C. G. Jacobs-Huiberts, z. Ondertrouwd: H. Boon en J. Smit; H. J. Mulder en E. C. Berting; J Biersteker en J. Bakker; G. B Bosch en A K. Glim; Th. Scholten en M. M. Konijn. Gehuwd: F. J Reijnders en J Ekkers; J. de Beurs en A M J. Valkhoff; J. van Urk en A. Kramer; J. H C. Riechelmann en D Tiesren; A. P. Mcttes en T. G. Wa genaar; T. de Boer en IJ. van der Kooi; J. Stam en M Vis-er; J. W. Appelman en N Fransen Overleden: A. de Jong. m, 87 jr; J Blaauboer, m„ 71 Jr: J N. Krijgsman, m-, 64 Jr; V Ham. wed v. A Grande, 79 jr; G. Visrer, wed. v. J van de Ora: ff, 90 jr; N. Roobe'. m S8 Jr; M E Kamp, v., 81 jr; J. van Trlrrum. m. 62 jr; W. van Zantwijk, e.v. W. Stegcinan, 25 jr. October). Op Zondagmiddag 25 Octo ber (bijna twee-en-een-half jaar na haar vertrek) om vier uur stoomde Hr. Ms. „Willem van der Zaan" op naar haar ankerplaats op de rede, waar lichtseinen het eerste directe contact met de marinebasis vormden. Het fregat is thuisgevaren met na genoeg dezelfde bemanning als waar mee de uitreis begon. Zestien mari niers, die in de bovenrol liepen, heb ben zich bij de officiële Ontvangsten in verschillende aanloophavens ver dienstelijk gemaakt door als erewacht te fungeren. Eén bijzondere passagier moeten we nog noemen: Jacob! Hoe wel hij geen achternaam heeft, genoot hij de eer, de reis van Nieuw-Guinea tot Nieuwediep in de longroom te mo gen meemaken. Hij heeft zich doen kennen als een hoogst gezellige reis genoot, die in het geheel niet kieskeu rig was. Hij at en dronk wat hem werd voorgezet en dat moet af en toe tot een soort „katertje" hebben geleid. Vermoedelijk heeft Jacob een fraai bevederde witte kaketoe de avond vóór het binnenlopen nog een laatste „afzakkertje" gekregen. Hij be toonde zich althans gistermorgen ont half acht weinig spraakzaam en was slechts met moeite te bewegen tot het demonstreren van zijn knapste stunt: met de haaksnavel hangen aan de beu gel van zijn stok en knipogend rond kijken naar het hooggeëerde publiek. Maar vier uur later knabbelde Jacob dat het een aard had, misschien om de aandacht te trekken, misschien ook uit protest tegen de aanwezigheid van zoveel vreemde gezichten.... Familieleden waren aan de haven kant samengestroomd, om de man schappen van Hr. Ms. fregat Willem van der Zaan te begroeten. mam In Formosa heeft de Middenstandsvereniging „Den Helder" gisteravond een algemene vergadering gehouden, waarin de secretaris van de Koninklijke Neder landse Middenstands Bond, de heer Swagerman, op duidelijke wijze het belang van aansluiting bij deze organisatie uiteenzette. Tot een goed begrip diene, dat de Helderse middenstandsvereniging reeds lid was, doch dat uit financiële over wegingen de vraag was gerezen of de aansluiting gehandhaafd diende te blijven. Na het gefundeerde betoog van de heer Swagerman werd onmiddellijk besloten, niet voor het lidmaatschap te bedanken. Men vond geen termen aanwezig naar aanleiding hiervan de contributie te verhogen. Eert mededeling ,die velen zal inte resseren, was, dat in overleg met de RK Middenstandsvereniging aan het gemeentebestuur is verzocht, toe te staan, dat de winkels op Zaterdag 28 November tot tien uur 's avonds ge opend mogen zijn. Dit, omdat de 28ste November de enige Zaterdagavond vóór St. Nicolaas is, waarop nog in kopen kunnen worden gedaan. Een belangrijk punt vormde de be spreking van de tentoonstelling, wel ke men, in samenwerking uiteraard met de RK Middenstandsvereniging, in September 1954, wanneer het Ko ninklijk Instituut honderd jaar zal be staan, hoopt te organiseren. Hoewel het bestuur zich over deze aangelegen heid tot het gemeentebestuur had ge wend, waren nog geen betuigingen van instemming ontvangen, hetgeen door de vergadering zeer werd be treurd. In het algemeen gewaagde men van laksheid, welke de voorbe reidingen der plannen niet ten goede kan komen. Het behoeft onzes inzziens geen betoog, dat van een kostbare, doch aantrekkelijke tentoonstelling niets kan komen, wanneer de gemeen te niet de uiterste medewerking ver leent. Nadat vele aanwezigen in deze De voordrachtskunstenares Georgette Hagendoorn treedt hedenavond in Casi no op voor de Helderse Volksuniversi teit; zij wordt aan de vleugel begeleid door Pierre Verdonck. Door het gezelschap „De Spelewaghe" uit Den Haag wordt vanavond in de Marinecantine het blijspel in vier be drijven „De firma Adam en Eva" opge voerd voor het marinepersoneel. In het Tivoli-theater wordt van he den- tot en met Donderdagavond ver toond „Helden der zee", en in de Witte bioscoop „Met geheime instructies". hun mening hadden gezegd, werd een zogenaamd oriënterend comité be noemd, dat bestaat uit de heren J. van Twisk, H. Posthuma, D. J. Luijendijk, A. G. Lensen en V. J. Zalmstra. Vervolgens liet zich een stem horen, die allerminst was ingenomen met enkele ingezonden stukken in het „Al gemeen Marine-Weekblad", het orgaan van de Militaire Belangenvereniging van Beroepsschepelingen bij de Zee macht (VBZ), waarin werd beweerd, dat in Den Helder de prijzen veel ho ger liggen dan elders. De spreker kon het tegendeel bewijzen en achtte de opzet van deze artikelen beledigend voor de middenstand. Voor de taptoe, die gisteravond van negen uur tot half tien voor het Commandementsgebouw werd gegeven door de Marinierskapel met tamboers en pijpers, onder leiding van de kapitein der ma riniers Gijsbert Nieuwland, be stond als vanouds een zeer grote belangstelling. Na het Wilhelmus, waarmee de taptoe werd besloten, maakte de kapel, geflankeerd door mariniers met laaiende flam bouwen, een mars door de stad. Ook dit evenement werd door hel publiek op hoge prijs gesteld. De Bisschop van Haarlem heeft de Zeereerw. Heer H. B. J. Schrama, di recteur van het Diocesaan Mlssiiebu- reau te 's-Gravenhage, benoemd tot pastoor te Den Helder (O. L. Vr. On bevlekt Ontvangen), als opvolger van wijlen pastoor Van Veen. Pastoor Schrama werd op 11 Maart 1903 te Amsterdam geboren. Na zijn wijding tot priester op 25 Mei 1929, was hij kapelaan te Bennebroek en in Leiden in de parochie van St. Petrus. In 1940 werd hij benoemd tot promo tor van de missie-actie en directeur van het Diocesaan Missiebureau in het Bisdom Haarlem. Naar wij vernemen zal de parochie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen de nieuwe pastoor op Vrijdag 6 No vember binnen halen. De 53-jarige mevr. T. P. A„ wonende aan de Parallelweg, is gistermorgen omstreeks tien uur, toen zij op de fiets was uitgegaan om boodschappen te doen, in de Tweede Schagendwars- straat onwel geworden en gevallen. Door een voorbijgangster werd de G.G.D. gewaarschuwd. Het slachtoffer werd naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar geconstateerd werd, dat mevr. P. aan een hartverlamming was overleden. Ook de basketball-competitie draait op volle toeren. Nu de meeste verenigingen één of meer wedstrijden achter de rug hebben, blijkt wel, dat liet ook dit seizoen niet aan spanning zal ontbreken. Vorig jaar werden in alle vier seniorenafdelingen KVH-teams kampioen, maar het zal voor<KVH niet meevallen, deze prestatie te herhalen. In de eerste klasse heren belooft de strijd om de bovenste plaats wel zeer spannend te worden. HAV is na drie wedstrijden nog ongeslagen, waarbij echter moet worden aangetekend, dat zij nog geen van de vermoedelijke con. currenten heeft ontmoet. De meest verrassende uitslag is wel de 2522 overwinning van FAC op KVH waardoor FAC weer eens aan toonde, dat met haar geducht reke ning moet worden gehouden. Zeemacht beschikt dit jaar over een zeer sterk team en zal hoge ogen werpen voor de bovenste plaats. Een voorspelling valt vanzelfsprekend op dit moment nog niet te maken, doch de grote strijd zal wel gaan tussen de teams van FAC, HAV, KVH en Zeemacht. Openbare Werken en WSOV bleven tot op heden zonder punten. Zij zul len een zware dobber hebben, zich in de eerste klasse te handhaven. Adelborsten en Oranje Blauw vormen de middenmoot en zullen nog wel eens voor een verrassing zorgen. De stand in de 1ste klasse is: HAV Zeemacht KVH Adelborsten Oranje Blauw FAC Openb. Werken WSOV 124—36 69—33 94—57 73—61 51—52 48—54 37—96 54—161 In de tweede klasse Heren gaat HKV aan de kop, hoewel ook KVH II en HAV II nog ongeslagen zijn. Hiervan Ook op de tweede competitiedag heeft het de tafeltennisvereniging „FVA" niet aan succes ontbroken. Het eerste en tweede team en de dames waren vrij, zodat zich veel aandacht richtte op IVA 3. dat bezoek kreeg van Tempo 1 uit Blokker. Deze wedstrijd was ongenven boeiend, zelfs sensationeel. Onze stadgenoten wisten namelijk een 51 achterstand in een gelijk spel om te zetten! •-»! Al spoedig stond IVA 3 met 3—0 ach ter, waarna P. van Oeveren het eerste tegenpunt maakte (31). Vervolgens voerden de bezoekers de stand op tot 51. De IVA-ers schenen toen pas inge speeld te zijn, want steeds werd de ach ter stand kleiner. Door overwinningen van De Bunje, Hemelrijk en Van Oeve ren werd het 54, waarna het dub belspel dus de beslissing moest bren gen. De eerste game was voor Tem po, de tweede voor IVA, dat in de derde game voor een 20—15 achter stand kwam te staan. Een ieder had zich al met een nederlaag voor de Nieuwediepers verzoend, doch het werd 20—20! Onder zeer grote spanning werd het ten slotte 2826 voor IVA 3! De derby IVA 4IVA 5 eindigde in een benauwde zege voor het vierde teaA, waarvoor werd gescoord door J. Goedgebuur (3), R. Adriaansen (2) en M. Oosterbeek. De tegenpunten kwamen van de bats van mevrouw Sinjewel (2) en mevrouw Valkenier (1), verhoogd met een zege in het dubbelspel. IVA 6 behaalde een 64 overwin ning op de Merletten 2. De punten waren van T. van de Well (2), H. van Oeveren (2)" en A. Niessink. #)ok het dubbel was voor onze stadgenoten. IVA 7 versloeg in Alkmaar DSS 3 met grote cijfers (9—1). Voor de zege zorgden W. Dirkzwager (3), E. Boots man (3) en W. Maters (2); het dubbel werd eveneens een IVA-zege. Het eni ge IVA-team dat verloor was het acht ste. dat tegen LTTV 1 met 8—2 het onderspit moest delven. A. Rietveld en J. Bommer scoorden tegen. De enige vierde klasser van IVA, het negende team, bleef met 64 de baas over Schagen 2. Dit resultaat .werd bereikt door Banning (2), Schoorl (2) eri Go- vers, en ook het dubbelspel werd ge wonnen. De jongdierendag van de Konijnen fokkersvereniging „Streven naar beter" was volgens beide keurmeesters, de heren P. Wesseling uit Amsterdam en H. IJlsma uit Hoorn, een groot succes. Honderd uitstekende raskonijnen kwa men op de keurafd. Het beste dier, wit vl. reus, ram, P. Breen, predicaat zzg. Beste vl. reus, wit vl. reus, ram, P. Breen, pred. zzg. Op 1 na, wit vl. reus, ram, W. Ver blauw. pred. zzg.; op 2 na, wit vl. reus, ram, W. Verblauw, pred. zzg.; op 3 na, wit vl. reus, ram, P. v. Rhijn, pred. zzg. Franse Hangoor, beste dier, A. de Schipper, pred. zzg.; id. op 1 na, A. de Schipper, pred. zzg.; id. op 2 na, A. de Schipper, pred. zzg. Lotharinger, beste Lotharinger, C. v. d. Vlies, zg. Wee- ners, wit, beste dier, L. Mos, zg. Rex, beste dier, L. Mos, zg.; id. op 1 na, Wageman, zg. In het totaal werd aan praedicaten toegekend; 8 x zzg., 23 x zg., 31 x gg„ 28 x 9. Hr. Ms. fregat „De Zeeuw" heeft gistermorgen weer ligplaats gekregen in de Buitenhaven, terwijl Hr. Ms. „Van Ewijck" via de Zeedoksluis en het natte dok werd doorgeschut naar de Binnenhaven. Het is morgen hoog water om 11.35 en 23.35 uur, en laag water om 5.35 en 17.35 uur. De temperatuur van hetzee water was 13.4 graden Celsius. 124 Jimmy Brown keek van Jaekie naar meneer Ballewipper. Deze hui lende man interesseerde hem al niet meer. „Goed", zei hij op een bijna onverschillige toon, „ik zal geen aan klacht indienen, maar ik verbind daar wél de voorwaarde aan, dat hij bin nen de tijd van drie weken naar Au stralië verdwenen is. „We gaan de volgende week al", kreet mevrouw Ballewipper, terwijl zij op Jimmy toeliep en hem een hand gaf. „Ik dank u en uw zoon heel hartelijk voor wat u daarnet gezegd hebt," zei ze met ontroerende stem „U moet 't mijn man maar niet al te kwalijk nemen. Hij is de laatste tijd erg overspannen door al die ellende met het Nederland Elftal. Maar d i t had hij natuurlijk niet moeten doen." En toen werd mevrouw Ballewipper plotseling zo week, dat zij op Jackie afstormde en hem beet pakte om hem op allebei zijn wangen een paar dikke zoenen te geven. Jackie stond even beduusd te kijken en toen lach te hij maar zo'n beetje. Maar Jimmy vond, dat het nu wel mooi was „Vooruit Jackie", zei hij, „wij gaan er eens van door. De mensen in Wil- genwolde zitten in zak en as. dat jij zo plotseling verdwenen bent en voor al Miebet is ontroostbaar. We moeten zo gauw mogelijk naar huis. Me vrouw Ballewipper wilde met alle geweld nog koffie presenteren, maar daarvan wilde Jimmy niets weten, Jackie en hij namen afscheid. Meneer Ballewipper kon nauwelijks nog wat zeggen. „M-m-meneer Brown", stamel de hij, „zwijg toch tegen iedereen, want anders word ik vanavond nog gelyncht. Als 't publiek zou horen, dat i k dit alles op m'n geweten heb dan...." Maar Jimmy en Jackie had den de deur al achter zich dicht ge trokken. Inspecteur Lowietje en de twee klabakken bleven nog, een kopje koffie drinken. valt dus nog weinig te zeggen, al ziet het er wel naar uit, dat de Uit. eindelijke strijd tussen deze 3 teams zal gaan. De Kweekschool beschikt over een jong team en zal zeker een hartig woordje meespreken. HKV KVH II HAV II MarMag Adelborsten HCSC WSOV II FAC II II 0 0 85—51 58—30 52-17 32—63 32—47 29-54 38—47 25-42 Voor het eerst is in de afdeling Den Helder ook een derde klasse Heren ingesteld. Momenteel leidt Zeemacht II, maar dit zegt heel weinig, daar er ook nog verschillende andere teains ongeslagen zijn. In deze afdeling start ook als nieuweling HPSV, de Helderse Politie. Het ziet er naar uit, dat dit team zijn weg wel zal vinden. Een ernstige gegadigde voor de titel is o.m. HAV III, samengesteld uit d« oudere leden van deze vereniging. Zeemacht II HPSV KVH III FAC III HAV III MarMag II 52—19 36—8 14—7 26—18 17—17 8—36 6—54 1 2 25—33 1 2 23—35 2 0 27—45 deze week Openb. Werken II 2 In de eerste klasse Dames zal de strijd wel weer gaan tussen KVH en HAV, al is HAV danig verzwakt door het verlies van één van haar beste speelsters. Wij geloven dan ook niet al te voorbarig te zijn, als wij KVH tippen als de a.. kampioen. Aan de dames van de andere teams nu de taak om deze voorspelling te logenstraffen. De situatie is: KVH 2 2 0 0 4 77—23 HAV 2 2 0 0 4 58—24 MarMag 2 1 0 1 2 3873 Hermes 2 1 0 1 2 3040 FAC 3 1 0 2 2 48—64 HCSC 3 1 0 2 2 36—47 Zeemacht 10 0 10 15—31 In de tweede klasse Dames heeft KVH II de beste kans. De eerste ont moeting met de naaste concurrent HAV II werd gewonnen. Als derde gega digde noemen wij de dames van HKV. KVH II 2 2 0 0 4 44—13 HAV II 2 1 0 1 2 32—25 HKV 2 1 0 MarMag II 2 10 FAC II 2 0 0 De competitie wordt voortgezet met de volgende wedstrij den: Woensdag: Dames I HCSC— Zeemacht; Donderdag: Heren III FAC IIIMarMag II; Heren I Zeemacht- Oranje BlauwHeren II FAC II— HCSCHeren II Adelborsten II— HAV II; Vrijdag: Heren III MarMag II—KVH III; Dames I HAV—FAC; Dames II HKV—HAV II; Dames I HermesKVH. De Fins-Amerikaanse zeeman Olavl Kivikoski, die geheel alleen met zün zeiljacht „Turquoise" de Atlantische Oceaan overstak met bestemming Fin land, is Vrijdag met zijn scheepje aan gekomen te Kemi in Noord-Finland, de woonplaats van zijn familie. Men zal zich herinneren, dat Kivi koski medio Augustus in Den Helder aankwam, zijn eerste aanloophaven na het vertrek uit New York, begin Juni. Op Woensdag 2 September, toen de weersomstandigheden wat verbeterd waren, zette Kivikoski met zijn „Tur quoise" koers naar Finland, welk doel hij nu, bijna vijf maanden na zijn ver trek uit New York, heeft bereikt. De hengelsportvcreniging „Den Helder" heeft Zondag tegen „Nieuwe Niedorp" een wedstrijd op snoek gehouden, waarvoor van beide afdelingen vijf en twintig hen gelaars aantraden in een zogenaamd vrij concoursi. Het werd tussen acht en twaalf uur in dc wateren te Breezand gehouden. De afdeling Den Helder won deze wed strijd. De Nieuwediepers verschalkten ze ven en twintig snoeken met een totale lengte van dertien jneter en zes en zestig centimeter. „Nieuwe Niedorp" ving twee en twintig exemplaren, tezamen tien me ter en vijf en zeventig centimeter lang. De heer B. Bruin van Nieuwe Niedorp ving vier snoeken, maar de heer Witkop trok de grootste uit het water. De beker, beschikbaar gesteld door ,,Den Helder voor dc grootste lengte, bleef dus in het bezit van de Nieuwediepers. Binnenkort wordt een return wedstrijd georganiseerd, die zijn beslag zal krijgen in de wateren van Nieuwe Niedorp, Met ingang van 1 October 1953 zijn in het Helderse politiekorps van adspi- rant-agent bevorderd tot agent de ne ren H. J. du Porto, H. P. Dukstra. W. A. Draaijer, B. de Groot, W. Oosi en H. Vegter. Per 1 December 1953 worden van adspirant-agent benoemd tot agent heren H. J. Vos en A. Reinders.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2