Krijgt Westerland een verenigingslokaal? Nieuws uit Wieringen Druk bezochte ouderavond van de o.l.-school Westerland Grote overwinning voor de Tonegido-heren Van het eiland Texel „Muzikale comedie": geestloze komiekerigheid VPRO-bij eenkomst Noordzeevloot wordt uitgebreid Prestaties van BKC Kind te Enkhuizen verdronken Nationale Reserve boekte winst Bromfiets met auto in conflict Uitslagen Texelse Damclub Zesdedamronde HDC Toegezegde medewerking blijft uit Callantsoog De heer Geurts sprak Breezand Televisie-uitzendingen zeer geslaagd Julianadorp Geslaagde EHBO-avond Cursus in motorkennis Film ,,Het broze riet maakte indruk Dames speelden gelijk Landarbeiders vierden feest Goed spel in een slecht stuk Urk De toren bij de Ned. Herv. Kerk in restauratie Klachten over misthoorn Anna Paulowna Tunnel te Alkmaar kost anderhalf millioen 25 kalveren voor het rampgebied Vervolg stadsnieuws Alkmaarders stalen in Den Helder deuren Post voor Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau" Vermist kalf omgekomen in mangat Iets van u bij? 15.50 Kijken is kopen In 150 x 200 17.95 170 x 220 21.75 DINSDAG 27 OCTOBER 196. Op de Vrijdag gehouden ouder avond van de openbare lagere school Westerland deelde het hoofd uer school, de heer I. P. Clowting, o.m. mede, dat door de afdeling Wester land—De Haukcs van „Volksonder wijs" op 3 Juni jl. bij het gemeente bestuur van Wieringen een verzoek is ingediend om achter de school een verenigingslokaal te bouwen. Spreker heeft dit voorstel in een vergadering van B. en W. mogen toelichten en de toezegging gekregen, dat de nieuw benoemde gemeente-architect direct opdracht zou krijgen om een plan hiervoor te ontwerpen. Het ziet er echter naar uit, dat het hele plan op de lange baan wordt geschoven, want in de ruim drie maanden, dat de heer Zeilstra in dienst is, heeft men van enige voorbereidingen nog niets kun nen bespeuren. In een onderhoud met de architect, sldus spr., verklaarde deze, dat het gebouw er misschien over l>/a jaar zal staan. Klaarblijkelijk beseft men niet hoe urgent een spoedige verwe zenlijking van dit plan voor Westér- land is. De inspecteur van het L.O. in de Inspectie Den Helder staat er volkomen achter. De kans is groot, dat de school met ingang, van het nieuwe cursusjaar een vierde leerkracht zal krijgen. Daar door zal het Handenarbeidlokaal niet meer kunnen worden gebruikt. Hier voor zou het, in het verenigingslokaal te projecteren toneel kunnen dienen. De zaal zal behalve voor het gym- nastiek-onderwijs gebruikt kunnen worden voor het houden van ouder avonden. Deze avond toch zaten bijna 80 ouders in een 's middags ontruimd lokaal gepropt. Voor het St. Nicolaas- feest kampt men eveneens met gebrek aan ruimte. Daarvoor zullen 140 kin deren in een schoollokaal moeten Worden ondergebracht. Dit zijn slechts enkele, toch wel zeer voorname redenen we denken bv. nog aan het organiseren van de jaar lijkse bazar, de verenigingen, die van het lokaal gebruik kunnen maken die het wenselijk maken, dat met de uitvoering van eerdergenoemd plan de grootst mogelijke spoed wordt be tracht. In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad is de vraag ge steld wat er gedaan wordt om de bouw van gymnastieklokalen in Den Oever en Westerland te bevorderen, vooral omdat door de minister een ruimere toewijzing in het vooruitzicht is gesteld. De voorzitter antwoordde toen, dat Wieringen op de urgentie- lijst-staat en men maar heeft af te wachten. Zover ons bekend komt alleen Den Oever óp deze lijst voor. Waarom werd met geen enkel woord over het plan voor Westerland gerept? Dit is uitvoerbaar omdat voor verenigings lokalen e.d. apart bouwvolume be schikbaar is. Het is moeilijk uit te maken door wie het plan wordt ge traineerd. Of het gemeentebestuur heeft aan de gemeente-architect geen officiële opdracht verstrekt, óf deze op dracht wordt niet uitgevoerd. Als de gemeente-architect er geen tijd voor heeft, waarom wordt de opdracht dan niet aan een ander gegeven? De plan nen voor de in aanbouw zijnde school en douche-inrichting te Hippolytus- hoef zijn ook niet door de toenmalige gemeente-architect ontworpen. En hoe is dat met de één dezer dagen aan bestede woningen? Wie heeft destijds opdracht gekregen om het plan te ontwerpen voor het in Den Oever te bouwen gymnastieklokaal? We zouden van deze plaats de bestuurders der gemeente onder het oog willen bren gen, dat een oplossing voor Wester land geen uitstel kan dulden. Dit uit stel is ook niet nodig. We hopen, dat men dit zal inzien en naar dit inzicht zal handelen. Maar dan zal men ook Jaden moe ten laten zien. Met beloften neemt men de ongerustheid in de harten der Westerlanders niet weg. De V. P. R. O. organiseert voor haar leden en belangstellenden uit de ge meenten Wieringen en Wieringermeer, Medemblik en Wieringerwaard a.s. Woensdag 28 October in Cinema De Haan te Hippolytushoef een bijeen komst. Ds. J. Knot uit Barsingerhorn zal een propagandistisch woord spre ken en het gezelschap Chiel de Boer verzorgt 'n cabaret-programma: „Mor gen Première". Medewerkenden aan dit cabaret zijn: Dini van Amstel, Chiel de Boer, Bert Botterman, Wil- ma Durand, J. Eikema, Jan Oradi, Syl- vian Poons en Swen Smede. Op zeer onderhoudende en vaak hu moristische wijze heeft de heer Geurts uit Edam uiteengezet, welke proble men men op de school soms tegen komt. Uit zijn rijke ervaring als on derwijzer opgedaan bleek wel, dat er lastige kinderen zijn, maar dat het aantal lastige ouders misschien nog overheerst. De dames hebben deze in teressante lezing met grote aandacht gevolgd. In het huishoudelijk gedeelte werd medegedeeld, dat er voor de lessen in het zo smakelijk bereiden van een zoutloze maaltijd veel belangstelling bestaat. Het ligt in de bedoeling een cursus te geven in het vervaardigen van voorwerpen van pitriet. Er is nog steeds gelegenheid om zich te laten inschrijven voor de cursussen in naai en, knippen, koken, huishoudelijke voorlichting en Engels. Een spaarkas- je werd ingesteld voor het zomer- reisje. Zowel bij de heer Blokdijk, als bij de firma's Kaandorp en Hoonaard hebben vele interland-voetbal-enthousiasten 't hart kunnen ophalen aan een goede te levisie-uitzending. De heer Blokdijk had daarvoor zijn zaal ingericht en plm. 75 bezoekers hebben vooral in de twee de helft de verrichtingen van het Oran je-team goed kunnen volgen. De beel den warén soms merkwaardig helder en het kostte de toeschouwers ook in het geheel geen moeite bepaalde figu ren op het veld te onderscheiden. Dit was ook het geval bij de heren Kaan dorp en Hoonaard, zodat wij hopen, dat meer van deze uitzendingen zullen vol gen. Voor de contactavond van de EHBO- ifdeling Koegras, die dezer dagen in café „Prins Hendrik" werd gehouden, bestond grote belangstelling De voorzitter, de heer W. van Twuyver, heette in zijn openings woord in het bijzonder de afdelingen Den Helder, Anna Paulowna, Wieringen en Wieringerwaard welkom. Opdrachtgever was dr J. A. Swaters. Negen groepen kre gen vier opdrachten, bestaande uit onge vallen door brand en slippende auto's. De jury, die het niet gemakkelijk had, kwam tot het besluit, dat de afdeling Anna Paulowna het hoogste aantal punten had behaald. Dokter Veenis besprak na af- loóp van de wedstrijd de gemaakte fou ten. Voor de cursus in motorkennis en ken nis der landbouwwerktuigen, op initiatief van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting „Koegras en Callantsoog" georgani seerd, hebben zich reeds zeven en twintig deelnemers aangemeld. De cursus zal worden gegeven door de heer H. de Haan, verbonden aan het mechanisatie-proefbe- drijf „De Oostwaardhoeve". De voorzitter van de oudercommissie der o.ts. Westerland, de heer S. Slikker, kon Vrijdag bijna tachtig ouders welkom heten op de ouderavond, die in één der lokalen van de school werd gehouden. Ilen bijzonder woord van welkom kreeg de heer R. J. Langenberg, consulent van de stichting De Opbouw, dê grootste in stelling voor kinderbescherming in Ne derland. De Jeugd op Wieringen loopt bij na jaarlijks met de bekende prikkaarten voor dit doel, maar slechts weinigen we ten waarvoor het geld bestemd is. De heer Langenberg, die hierna het woord kreeg, zette dit in het kort uiteen. Het geld wordt gebruikt voor de Instandhouding van 12 tehuizen, waarin ongeveer 1006 kinderen een onderdak vinden. De prachtige film „Het broze riet", een kleuren- en geluidsfilm, heeft de ouders duidelijk getoond, dat het geld goed be steed wordt. Ze werden geconfronteerd met de vreselijke toestanden in een Am sterdamse achterbuurt, waar sommige ouders de kinderen als een plaag beschou wen en die daarom de straat worden op gestuurd. De film liet ons zien hoe deze, ogenschijnlijk slechte kinderen, in wezen slachtoffer van hun milieu, in de warme gemeenschap der kindertehuizen worden opgenomen. Maar daarmee is het werk van De Opbouw niet geëindigd. Er wor den pleegouders gezocht en er wordt later voor een passende werkkring gezorgd. Behalve kindertehuizen heeft de stichting nu ook tehuizen voor oudere debiele meisjes, voor ongehuwde moeders en ge- brekkigen. Het broze riet, dat wei ge knakt, maar niet gebroken wordt, heeft op de ouders een diepe indruk gemaakt en zal zeker niet nalaten, zoals de voor zitter in zijn dankwoord liet uitkomen, in de toekomst een gunstige invloed te hebben op de toch al succesvolle acties met de prikkaarten. Na de pauze deed het hoofd der school, de heer I. P. Clowting, enige mededelin gen. Het aantal leerlingen bedraagt mo menteel 117, waarvan in de eerste en tweede klas 52. En dan mogen we ons nog gelukkig prijzen, dat we een goede tijdelijke onderwijzeres hebben. Overal is immers een schrijnend tekort aan onder wijzend personeel, zelfs in de steden. Van deze toestand wordt, aldus spr., in de eerste plaats het volkskind op de scho len in de dicht bevolkte arbeiderswijken van de grote steden de dupe. Kinderen dus, die juist een zet omhoog nodig heb ben en waarvoor de school meestal de enige plaats is, waar ze die zet kunnen krijgen. Spreker vroeg zich af of het Nederlandse volk de grote nood. waarin ons onderwijs verkeert, beseft. Er is in De heren van Tonegido 1 traden het ®erst binnen de lijnen. Het werd een sterk eenzijdige strijd, doordat Vrone technisch te kort schoot. Dit elftal speelt namelijk dit jaar voor het eerst tn de competitie. Al gauw hadden de gastheren, een 30 voorsprong. Nadat Vrone een tegenpunt had gescoord werd de voorsprong opgevoerd tot 61. Er werd kwistig met doelpunten gestrooid. Want met de rust was de stand al 114. Na de thee hetzelfde beeld. Eon over igens sterker Tonegido met enkele on gevaarlijke doorbraken van de Vronc- voorhoede. De eindstand werd 206. Bij Tonegido was de voorhoede het beste deel van het elftal. Dat de zwakke aan- Vals-linle van Vrone er in slaaede nog *es tegen-goals te scoren, bewijst, dat *r in de verdediging te veel fouten wer den gemaakt. Fouten, die bij een sterke tegenstander noodlottige gevolgen kun- hen hehben. De keeper hoede zich voor te veel show. De wedstrijd van de dames van Tone- 'do 1 tegen Vrone 1 werd een spannen de en aantrekkelijke strijd. Reeds na 2 minuten spelen namen de Wieringer da mes door Bets Molenkamp de leiding. Talrijke goede aanvallen werden opge zet. Maar ook de dames van Vrone speelden goed. De Tonegido-verdediging was er evenwel goed in, zodat tegen- punten uitbleven. Na 11 minuten spelen vergrootte Bets Molenkamp de voor sprong tot 2—0. Het zag er naar uit, dat de gastvrouwen haar eerste thuisover winning gingen behalen. In de tweede helft evenwel liet ae halflinie zich verleiden om te ver naar voren te gaan, zodat de Vrone-aanval te veel vrij spel kreeg. Door dekkingsfou- ten dan ook was de stand na 6 minuten gelijk, 2—2. Kort daarna was het weer Bets die de Tonegido-aanhang deed juichen 3—2. De voorsprong was van korte duur, want 2 minuten later was de stand al weer gelijk en daar bleef het bij. Hierna speelden de reserve-elftallen van Tonegido en Vrone een vriendschap pelijke wedstrijd, die door de Vrone- dames met 0—1 werd gewonnen. De b-adspiranten van Tonegido ver loren te Schagerbrug met 8—0 van DES. Voor de kleinsten niet leuk, dat ze al tijd tegen veel grotere tegenstandsters moeten. ons land een vereniging „Volksonderwijs", die voor goed onderwijs op de bres staat. Dan is het toch eigenlijk een schande, dat er nog niet eens 140.000 leden zijn. De afdeling hier groeit gestadig en telt op het ogenblik ruim 100 leden. Er werd besloten om het St Nicolaas- feest op 3 December te vieren. De gooche laar Moretti zal die middag voor de kin deren optreden. In verband met de be schikbare ruimte is het onmogelijk de kinderen toneelstukjes te laten opvoeren. Na sluiting door de voorzitter kregen de ouders nog gelegenheid om het werk van hun kinderen te bekijken. De voorzitter van de afdeling Texel van de Algemene Nederlandse Agrarische Bond, de heer K. Wassenaar, opende de feestavond met de aanwezigen, waar onder burgemeester De Koning en zijn echtgenote, welkom te heten. Daarnaast bleek er slechts één feit de moeite van het vermelden waard, nl. dat het toneel stuk van de vorige feestavond in de llcldersc Courant niet gunstig was beoor deeld. Weinig elegant poogde de voorzitter deze critiek te ontzenuwen door te insinueren want meer was het niet dat onze correspondent die avmid slechts gedeeltelijk zou hebben bijgewoond. De spreker van de avond, de heer Douma, op Texel geen onbekende meer, wees nog eens te meer op het belang van het georganiseerd-zijn. Zijn rustige prettige manier van spreken steekt gunstig af bij de felheid, die vele andere propagandasprekers menen aan de dag te moeten leggen. Onze grote Noordzeevloot ondergaat de laatste tijd een geweldige uitbreiding. Voor de buitenvisser Jurie van den Berg staat bij Peters te Dedemsvaart een grote ijzeren kotter, bestemd voor de Noordzeevisserij op stapel. Dit vaar tuig is de derde kotter voor de rederij, Verder staat te Monnikendam 'n nieu we kotter voor de buitenvisser P. van Urk Az. op stapel. De oude toren bij de Ned. Herv. Kerk schijnt een dringende restauratie te be hoeven. Burgemeester en Wethouders stellen daarom aan de Raad voor een crediet van f 50000 te verlenen voor de restauratie van deze toren. Aan de kop van de dam bij de vuur toren is een nieuwe inrichting geplaatst voor het geven van mistsignalen. Deze week is deze inrichting in werking ge steld. Deze mistsignalen zijn echter in hoge mate hinderlijk voor de bewoners, die in de nabijheid van de vuurtoren zijn gehuisvest. Deze hebben dan ook besloten een klacht in te dienen en te verzoeken dat de inrichting op een an dere plaats, b.v. bij de vuurtoren wordt opgesteld. Van de drie B. K. C.-èlftallen, die Zondag toch in het veld kwamen, heb ben er twee de volle winst mee van het terrein genomen. Het vierde trad als gastheer op van Wiron 2 en speelde een aardig partijtje voetbal, dat voor de rust uitliep op een B. K. C.-voorsprong van 10. Na de hervatting werd het beter voor de geel zwarten, Jansen was nl. goed op dreef en kreeg de smaak van het doelpun- ten-scoren te pakken. Hij scoorde drie maal in het WirOn-doel, terwijl de gas ten zelf nog een handje meehielpen en eveneens twee ballen achter hun kee per plaatsten. Als tegenprestatie daar voor liet de B. K. C.-doelman toe, dat de gasten een tegenpunt konden maken. Als tweede zegevierend elftal van B .K. C. slaagden de adspiranten b er in het vrij sterke H. R. C. b een neder laag, al was deze dan ook klein, toe te brengen. Gedurende plm. 57 minuten bleef de strijd onbeslist, en had daar door een zekere spanning. Drie minu ten voor het einde slaagde Kossen er in de bal achter de Helderse keeper te werken en zijn clubgenoten aan de zege te helpen. De adspiranten a zijn vrij zwaar in gedeeld, hetgeen wel bleek bij hun wedstrijd tegen het bezoekende H.R.C.a Ook ditmaal konden de kleine geel zwarten het niet redden, al hebben zij hun huid duur verkocht. Toen de gast heren er in geslaagd waren een 2—2 ge lijke stand te bereiken, deden de Hel- dersen al hun best om het winnende doelpunt te scoren. Doelman Wilms moest tenslotte voor een goed schot zwichten, zodat het einde kwam met een 23 nederlaag voor B. K. C. Van de 200.000 landarbeiders zijn er nog 100.000 dus 50 ongeorganiseerd. De ANAB telt nu bijna 40.000 leden. Om te illustreren dat dit cijfer, hoe wel niet groots klinkend, niettemin groot is, ging de spreker terug naar het verleden, toen men vooral in tijden van werkloosheid eveneens veel leden had. Maar dat waren op portunisten die een bond bezagen als een automaat: je gooit er wat in en er komt wat uit. En zolang als het laatste meer was dan het eerste bleven zij lid. En zo kon het b.v. gebeuren dat er in 1922 van de 22.000 leden 15.000 bedank ten! Het arbeidsterrein van dq bond was nog groot genoeg. Er was nog geen gelijkstelling bereikt. De werkclassifi- catie was er evenmin, al zou die waar schijnlijk binnenkort worden doorge voerd. En tenslotte was er nog de ge meenteclassificatie, die een doorn in het oog was. Ongeorganiseerden, zo betoogde spreker aan het slot van zijn toespraak, zijn een blok aan het been. Zij bepalen eigenlijk het tempo op weg naar een betere toekomst. „Rumoer in het dorp" En dan was het de beurt van „de verenigde spelers" om voor het voet licht te brengen een stuk van Bert Kroon: Rumoer in het dorp, aange kondigd als muzikale comedie. Er is een dorp naamloos en ge regeerd door een despotische burge meester (Tonny Foletta). Het dorp is omgeven door prikkeldraad om het tegen boze invloeden van buiten af te sluiten .Deze burgemeester regeert natuurlijk ook zijn lieftallige dochter Linda (Marijke Jonker) en zijn huis houdster Miebetje (Jeanne Hunsche Verkade). Veilig opgesloten in een toren wordt een speeldoos bewaard, die „de melodie van het geluk" heet te spelen. Stoppel de kapper en Veter de schoenlapper, figuren uit het dorp worden vertolkt door de leider van het gezelschap Gerrit Lindenberg, die ook de rol van de gemeente secretaris Galnoot voor zijn rekening nam. De zwerver, op zoek naar geluk en het vindend in des burgemeesldrs dochter Linda, maar daarvoor het dorp uit zijn gezapige rust brengend, was Bert Silvester. Over het spel kunnen we kort zijn: het was goed, met als beste figuur Miebetje. Wat de stemmen betrof kon ons die van Bert Silvester wel be koren, daarentegen is Marijke Jonker zeer zeker niet voor zangeres in de wieg gelegd. Maar het werk van de auteur kon ons ook ditmaal helaas niet bekoren. Wij menen nog altijd dat het de be doeling is van elke cultuuruiting de mensen iets te geven. Iets goeds. Dat kan zijn een schoonheidsontroering, een goede gedachte of zelfs simpelweg alleen maar onschuldig plezier. Maar ook dit laatste moet niet bereikt wor den door banaliteiten, door belache lijk maken, door zouteloze aardig heden. En van deze categorie telt dit stuk naast gezonde humor er teveel. De figuren uit dit stuk zij" ge deeltelijk uitgenomen Linda en Tobias alleen maar belachelijk. En dit is versterkt door dwaze kleding, door het verminken van woorden en het verkeerd gebruiken ervan. Ook in ont spanning moet een opvoedend element liggen. Genoegen, waaraan de geest deel heeft, geeft diepere voldoening. Er zijn al té veel factoren die ver vlakking in de hand werken. Het is jammer, want het goede spel was een beter stuk waardig. DEN BURG, 26 October. Aanvoer: 16 koeien f 700f 900; 12 pinken f 400 f 550; 26 graskalveren f 200f 325; 28 schapen f 80f 95; 20 biggen f 40 f 55; 4 nuchtere kalveren f 4560. Maandagmorgen omstreeks tien uur is de driejarige Henkie Horsting, wo nende aan de Molenweg te Enkhuizen, spelenderwijs in de Oude Grsfcht te water geraakt en verdronken. Het on geval werd eerst opgemerkt toen de kleine al enige ogenblikken in het water moet hebben gelegen. De heer Van G. slaagde er in het slachtoffer tje op het droge te brengen, alwaar de gealarmeerde artsen geruime tijd kunstmatige ademhaling hebben toe gepast. Echter helaas te vergeefs. Door B. en W. van Alkmaar is me degedeeld, dat de totale kosten van aanleg van een tunnel in de Berger- weg, kosten van grondaankoop enz. inbegrepen, worden geraamd op bijna anderhalf millioen gulden. De bouw van de tunnel zal geschieden door de Ned. Spoorwegen, echter voor reke ning en risico van de gemeente Alk maar. B. en W. stellen aan de raad voor aan de Spoorwegen opdracht te geven tot het maken van het plan met welke voorbereidingen zeker negen maanden zullen zijn gemoeid. Er is van de zijde van de Ned. Spoorwegen een voorlopige toezegging tot het ver lenen van een bijdrage ad f 213.000. terwijl Ged. Staten hebben meege deeld, dat op een jaarlijkse bijdrage ad f 42.000.— kan worden gerekend uit de opbrengst van de Motorrijtui genbelasting. De afdelingen Barsingerhorn, Scha- gen, Wieringerwaard en Wieringer meer hebben een actie opgezet om 25 kalveren af te staan voor de ge troffenen in het watersnoodgebied. De kosten van deze actie zullen 0.40 per ha. belopen. In de algemene ver gadering van de afd. Barsingerhorn, welke reeds een geldelijke bijdrage van ruim 300.— had verleend, werd zonder enig bezwaar tot medewerking aan deze nieuwe actie besloten. De oefening die de Nationale Re serve onlarigs op Texel heeft gehou den, heeft ook winst afgeworpen in deze zin dat er enkele nieuwe aan meldingen zijn binnengekomen. Het ligt in de bedoeling te komen tot de vorming van een gehele compagnie hier op het eiland. Binnenkort wordt er weer een propaganda-actie gevoerd. Een speciaal voor de reserve gemaak te film zal dan worden vertoond. Op het onoverzichtelijke kruis punt Schoonoordweg en Witte Kruis- laan kwam Zondag een personenauto, bestuurd door de heer H. W. uit De Koog in botsing met een bromfietser, de jeugdige J. H. Door krachtig rem men van de automobilist kon geluk kig erger voorkomen worden. De schade bleef beperkt tot enkele deuken, terwij] de fiets flink ontzet was. De snelheid van de bromfietsen worden door de berijders nog altijd onderschat. De laatste wedstrijdavond van de damclub „Texel" heeft de volgende uitslagen opgeleverd: le klasse: C. DijkerG. Dros 20; S. van HeerwaardenC. van Heer waarden 20; S. BakkerC. van der Werf 20; S. RosJoh. D. Bakker 11; P. JansenN. de Graaf 11. 2e klasse: W. J. BoonJ. P. Stam 11; H. GomesW. A. van Zeijlen 0 2; A. VinkeJ. Kikkert 20; A. van der SlikkeC. P. Burger 0J. N. Rijk—Jb. van Heerwaarden 20. 3e klasse (resultaten van twee avon den): C. VinkeF. van Sambeek 20; A. de VriesS. van Heerwaarden 02; Jb. KoornJ. A. van Enst 20; D. van der WerfJn. Barhorst 11; J. A. van EnstS. van Heerwaarden 02; J. A. van EnstD. van der Werf 0—2; S. van Heerwaarden—Joh. van Heer waarden 11; A. de VriesF. van Sam beek 0—2; J. A. van EnstC. Vinke 02; Jb. KoornJn. Barhorst 11; Joh. BarhorstD. van der Werf 02; P. BakkerJ. van de Vijver 2—0: Joh. van HeerwaardenP. Bakker 20; J. A. van Enst—Jb. Koorn 0—2. Uit een paar bunkers, gelegen tussen de vuurtoren en Kaap Hoofd te Den Helder werd een party Uzeren deuren ontvreemd, tezamen een gewicht van 1757 kg vertegenwoordigend. Deze dief. stal werd tot klaarheid gebraeht, toen de deuren bij een opkoper te Alkmaar werden aangetroffen. Het bleek, dat zij door de gebroeders E., inwoners van de Kaasstad, waren ontvreemd. Het tweetal genoot assisten. tie van de Alkmaarders Van S. en. K. Het gestolene was vervoerd door de chauffeur S., eveneens uit Alkmaar af komstig. Het zaakje had een bedrag van f 159 opgeleverd, dat onder de mannen was verdeeld. Het eerste en het tweede tiental van de Helderse Damclub gaan morgen naar Winkel om de tweede competitiewed strijd voor de Provinciale Noordholland se Dambond te spelen. De uitslagen van de zesde ronde der onderlinge competitie luiden als volgt: le klasse: C. J. J. Leibbrand-J. Bijl 2—0; W. Wieren-J. Stoll 0—2: A Ouwens-P. v. d. Berg 11; D. Dissel- J. C. Zijderveld 11. 2e klasse: D. Ottervanger-J. P. Bom- mezijn 20; P. Oost-G. Roerdomp 02; H. Kraan-J. Bouwman 20; B. v. d. Heijden-P. van Veen 0—2. 3e klasse: P. J. Arends-D. Groot 1—1; P. Verkerk-J. Jagel 11; G. te Boek- horst-J. Broersen 1—'1; R. Oost-B. Hooij- enga 20; G. Bekebrede-B. Bongers 1—1. 4e klasse: P. Kramer-F. v. d. Molèn 2—0; R. Idema-W. Slort 0—2; P. Slort- D. Bethlehem 11: J. Halm-A. J. Be6- zemer 2—0; A. J. Beezemer-v. d. Sluis 0—2. 5e klasse: J. Dekkers-van Leeuwen 20; Van Gijzen-Janzen 20. Postzendingen voor opvarenden van Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nas sau", welk schip uit de Koreaanse wa teren op thuisreis is naar Nederland Via het Panamakanaal en de Nederlandse Antillen: Briefjes en briefpakjes tot een maximum gewicht van een kilogram, uit te reiken te San Diego en te ver voeren per zeepost, dienen uiterlijk 28 October op het marinepostkantoór te Amsterdam aanwezig te zijn. Brieven voor uitreiking te Midway moeten uiter. lijk 30 October om 12.00 uur op het ma rinepostkantoor te Amsterdam aanwe zig zijn. Adressering als volgt: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau", Amsterdam C.S., Marine. De naam van de haven waar de post wordt uitgereikt mag niet worden vermeld. Post voor opvarenden van Hr Ms fregat „Ceram", op de thuisreis uit de Nederlandse Antillen, moet uiterlijk hedenavond ten postkantore zijn. wil men kunnen rekenen op uitreiking in de aanloophaven Dakar. In Juli berichtten wij, dat de heer T. te Huisduinen een kalf vermiste. Dezer dagen hebben mensen van Rijks waterstaat het dier nabij Kaap Hoofd gevonden in een uit de bezettingstijd daterend mangat. Het moet daarin ge vallen zijn en de hongerdood zijn ge storven. Gevonden; pak wol; knot wol; pols horloge; molton deken; rood kinderjasje; gouden kruisje; rozenkrans; zilveren arm band; nylonkous; paar sportschoenen; portemonnaie met enig geld. Verloren: zwarte tas, inhoudende onder meer f 9.aktentas; schapenvacht; Ma rinetrui; bankbiljet van 4 25.—; drie zil verbons van f 2.50; portemonnaies, in houdende f 13.en f 4. Een Indonesische missie onder leiding van Sundarsono is naar Tokio vertrok ken teneinde te onderzoeken in hoeverre Japan in staat is tot herstelbetalingen aan Indonesië als U heerlijk geslapen hebt onder die prima dekens, die vrij U thans aanbieden. U wrijlt ze nü reeds uit, als ongelofelijk lage pr„zen ziet want lu.M U niet voo' mogelijk. HALFWOLLEN DEKEN effen, in diverse kleuren 150 x 200 „MEDAILLON" 100 procent JacquardDekens SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7