Stad en omgeving M.L.D.-club „De Kooy" gestart met uitstekende avond MOOC-publiek vol spanning bij „Schorpioenen en millioenen" Van het eiland Texel Jimmy Brown en de Oranjehemden Lezers spreken Predikbeurten Nachtvlucht' genoot verdiend succes Aanrij dingen aan de lopende band Belangrijke dag voor eerste elftal HCSC Verdienstelijk werk van toneelgroep IN HET KORT G. de Clercq had een veelzijdige loopbaan Voortreffelijk optreden van de Haagse dilettantengroep „d' Egelantier TUSSEN HAAKS EN KUITJE Snellere behandeling van stukgoedzendingen Franse mijnenveger brengt bezoek aan Amsterdam Alkmaarder gewond Openbare verkoping Smakelijk opgediende hors d' oeuvre Het gebeurde in Nieuwediep Bridgeclub Groot Slem Onder Texels vee practlsch geen abortus Eerste steenlegging in De Koog Van het witte doek Julianadorp Sport voor Julianadorp Anna Pau/owna Nieu ws van motorclub APO r De Kotex exposeert In Holland staat een huis VRIJDAG 30 OCTOBER 1953 .ff TERENCE RATTIGAN, die het toneelstuk „Nachtvlucht" schreef, was zelf piloot. Hij had dus de gegevens uit de eerste handhij kende de spanningen van de RAF-mensen en ook die van hun vrouwen. Hij he- hoefde nergens naar te raden. Vanzelfsprekend is dit het toneelstuk ten goede gekomen. Gisteren hebben wij dat gezien op de eerste avond van het vliegkamp „De Kooy", welke in de Marinecantine werd ge geven, en in alle opzichten geslaagd mag heten. Dit was niet in de laat ste plaats te danken aan de Haagse toneelgroep „d'Egelantier", waar voor „Nachtvlucht" in feite reeds uit het vorige seizoen dateert. Wij tippen dit even aan, omdat de rolkennis nu en dan wel te wensen overliet. Doch overigens hebben wij weinig critiek. Rattigan voerde ons mee naar een dorpshotel, dat dichtbij een vlieg veld was gelegen. Daar stapt de film acteur Peter Kyle binnen, op zoek naar Patricia, die hij lief heeft, hoe wel hij weet, dat zij al een jaar is ge trouwd met vliegerofficier Teddy Gra- ham. Patricia houdt van hem, en zij belooft, het nu eindelijk ook Teddy de zeggen. Dat zij hiertoe de kans niet krijgt, is te wijten aan een plotselinge oproep voor een nachtvlucht. Het zij vermeld, dat deze geschiedenis in het verhaal belangrijk is, doch niet pri mair. Als geheel gezien, was het een tekening van een groep mensen, die al len op hun manier hun deel krijgen van de oorlog. Sergeant Miller krijgt zijn vrouw Maudie over. Zij is bezorgd voor hem en voor haar baan. Daar is graaf Skriezevinsky, vervuld van haat jegens de Duitsers. Naast hem staat Doris, zijn vrouw, die meent, hem na de oorlog te zullen verliezen. Als hij evenwel van deze nachtvlucht niet zal terugkeren en er toch nog een wonder geschiedt, dan hebben deze twee el kaar voor goed gevonden. Op dat mo ment verlaat de filmacteur het hotel, terwijl de anderen de behouden thuis komst van Skriezevinsky vieren. Pa tricia heeft besloten, bij haar man te blijven. Dit gegeven bood het gezelschap vol doende mogelijkheden. Elkan Lens (Teddy Grahaml speelde met heel zijn ziel de vliegenier, die aangeschreven staat als de jolige vent, maar zijn vrouw moet bekennen, dat zij razend- bang is. Heel goed was zijn bekentenis, zo goed, dat Elisabeth Arendse (Patri cia), die toch lang niet onverdienstelijk acteerde, een poosje in het niet ver zonk en een ondergeschikt troostend meisje werd. Zij was daarentegen sterk in de dialogen mét Sjef van Leeuwen (de filmacteur), van wiens spel (en stem) een grote bekoring uitging. Hij schonk een treffende typering van deze op z'n retour zijnde lady-killer. Tom Lippe (sergeant Dusty) en Elza Thier- bach (zijn vrouw) vertegenwoordigden het bescheidener milieu op zeer be hoorlijke wijze, doch hadden niet het persoonlijke, dat bijvoorbeeld Lambert den Haan in zijn graaf Skriezevinsky wist te leggen, al sprak het „stands- Verschil" een wellicht onderschat woordje mee. Lambert den Haan gaf een zeer boeiende figuur op uitsteken de wijze gestalte. Van de dames was Greta van Leeuwen-Schuring (Doris) rijk aan uitzonderlijke momenten. Als de gravin boeide zij volledig. Bep de Leeuw was de onvergetelijke eigenaresse van het hotel, een wak kere, snedige vrouw, een mopperaar ster met een hart van goud. Een knap gespeeld rolletje. Jef Durieux (squa dronleader Swanson) was er nu en dan uit. Hij speelde echter enthousiast en met talent de joviale boss. Het aantal vloeken, dat hem was voorge schreven, had minder kunnen zijn, ook al werden zij hem door de tekst op gelegd. Thans rest ons Dore Smit. Zij vertolkte op grappige wijze de kleine jongen Percy. De voorzitter van de personeels commissie, de luitenant ter zee vlie- Op de Binnenhaven week een wiel rijder, juist toen hij door een ander werd ingehaald, naar links uit. De tweede wielrijder ging toen eveneens naar links, maar kwam daardoor in eonflict met een bromfietser, die van de andere kant naderde. De fietser, wiens onverwachte manoeuvre het on geval veroorzaakt had, reed door. De beide andere betrokkenen kwamen met schaafwonden en lichte materiële schade uit het incident. Juist toen bij De Kooy een motor ordonnans van de LSK een vóór de brug wachtende vrachtauto wilde in halen, zette dit voertuig zich in bewe ging in de richting van de inmiddels voor het rijverkeer vrijgegeven brug. De motorrijder kon de vrachtwagen niet meer ontwijken en raakte met zijn rechtervoet de bumper. Hij kwam te vallen en moest met een licht gewon de voet naar het LSK-station aan de Nieuwe Weg worden gebracht. De mo torfiets werd beschadigd. In de Van Galenstraat werd een Jongen op de fiets aangereden door een vrachtauto, die in de richting van de Kerkgracht reed. Het voorwiel van de fiets wérd verbogen. Over de toe dracht en dus ook over de schuldvraag tast men in het duister, daar de chauf feur zich geen heer in het verkeer toonde en doorreed. Hr. Ms. „Marnix" is gistermorgen naar Rotterdam vertrokken. Hr. Ms. „Kortenaer", „Evertsen", „Van Amstel", „De Bitter" en „Jan van Brakel" zijn vanmorgen in Den Helder teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 1.25 en 14.40 uur, en laag water om 8.20 en 20.25 uur. De temperatuur van het zee water was 11.8 graden Celsius. ger der tweede klasse E. Kragt, dank te na afloop oprecht hartelijk en waarderend voor het gebodene, dat, het zij ten overvloede gezegd, dan ook waarlijk op een uitzonderlijk hoog peil stond. „d'Egelantier" is namelijk een dilettantengezelschap, en daarvan hadden wij geen aan het beroeps gren zend toneel verwacht. Dat het eerste en tweede bedrijf soms te gering van vaart waren, was eerder toe te schrij ven aan Rattigan dan aan regisseur Van Leeuwen en zijn groep. Intussen is ons wel gebleken, dat voor het Helderse „Tavenu" weer be tere tijden gaan aanbreken. Lambert den Haan regisseert tegenwoordig deze vereniging, en binnen niet al te lange tijd zal zijn vrouw (Elizabeth Arer.d- se) een bijzonder gewaardeerde, wer kende kracht voor „Tavenu" worden. Vermelden wij nog, dat deze eerste avond van het Marine Luchtvaart Technisch Bedrijf „De Kooy" werd bijgewoond door een aantal autoritei ten. Onder hen was de burgemeester, mr G. D. Rehorst, met echtgenote. Na het stuk volgde een gezellig bal, dat door „The four rhythmmakers", onder leiding van Wim Manshanden, van de gewenste muziek werd voorzien. Ten opzichte van de stukgoedzen dingen, welke in Den Helder vrijge maakt moeten worden, is in de goede renloods op het emplacement van het station aldaar ea|i speciaal besloten ruimte aangebracht, waarin ter vrij making ontvangen stukgoedzendingen kunnen worden opgeslagen. Evenals voor Alkmaar zal óók voor Den Helder deze snellere behandeling der douane- stukgoedzendingen een zeer gewenste verbetering zijn en ongetwijfeld een gunstig effect kunnen sorteren. Gisteren heeft de „Ailette", een Franse mijnenveger van 710 ton standaard waterverplaatsing, aan de De Ruyterkade te Amsterdam gemeerd voor een formeel bezoek van vijf da gen. Het schip, dat dienst doet als vis- serij-politievaartuig, heeft een beman ning van honderd koppen en staat on der gezag van kapitein F. d'Alle. Bij rioleringswerkzaamheden op het vliegkamp „De Kooy" is één poot van een opstand, waarmee een 1100 kilo gram wegende rioolbuis op zijn plaats werd gebracht, uitgegleden. De buis viel in de ruim twee meter diepe put, waarin de arbeider G. O. uit Alkmaar het gevaarte op zijn plaats zou bren gen. De man moest met een linkerbeen breuk naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. Door notaris C. H. Kigma werden in „Formosa" de volgende percelen in het openbaar verkocht: Huis met erf en schuur Jacques Le- mairestraat 17 (nieuwbouw), groot 152 ca voor f 5350 aan J. Greven q.q. Huis met erf Jacob van Heemskerk straat 50, groot 110 ca, voor f 3170 aan P. Uipkes q.q. Huis met erf Molenstraat 97, groot 53 ca, voor f 2080 aan J. Lugtenburg q.q. Huis met erf Reigerstraat 50, groot 148 ca, voor f 6820 aan W. de Vries q.q. Morgen is het voor HCSC een be langrijke dag. Het Hoornse Zwaluwen: dat momenteel de laatste plaats bezet, komt naar Den Helder. De gasten zul len uiteraard alles in het werk stellen om hun ongunstige positie te verbe teren. Daar VVGA wellicht in staat is op eigen veld één of twee punten op Blauw Wit te veroveren, is de kans aanwezig, dat onze stadgenoten onderaan komen te staan. Doch met deze sombere vooruitzichten voor ogen, zal HCSC haar huid zeker zo duur mogelijk verkopen. De opstel ling luidt: doel: Kerssies; achter: P. P. Bais en Boon. Midden M. van Veen, D. Bais en Vinke; vóór: Blind, Gootjes, De Haan, Molijn en Bakker. De wed strijd begint om half vier. De stand ziet er nu als volgt uit: Dindua 7 6 0 1 287 12 KMVZ 7 5 2 0 22—10 12 PVWA 7 4 2 1 20—9 10 Kromhout 7 4 12 1911 9 Jong. H. 7 4 0 3 23—17 Blauw W. 7 2 2 3 1618 6 AGT 7 1 2 4 6—14 4 HCSC 7 12 4 10—24 VVGA 7 115 13—29 Zwaluwen 7 1 0 6 422 NJET GRAAG ZOUDEN WE BEWEREN, dat stukken als Schor- pioenen en millioenen''' het summum van vrijetijdsbesteding vormen, al ivordt tegenwoordig het zoeken van „thrill" en sensatie door velen als een volkomen normaal tegenwicht.voor de sleur van het dagelijkse werk beschouwd. Gelukkig ziet het bestuur van de Marine-onderoffi- eierenclub een dergelijke ontspanning niet als het enig mogelijke, maar streeft het een gezonde dosering na. Nog vóór de draak vol spannende en griezelige momentenvoor het voetlicht werd gebracht, vestigde de voorzitter, schipper H. Cattula, de aandacht op een veelbelovende cul turele avond, die door een gezelschap van de „Rubberstichting" op Donderdag 12 November in de M.O.O:C.-sociëteit wordt verzorgd. Ten overvloede stond op het pro grammablaadje duidelijk aangegeven, dat de M.O.O.C.-toneelgroep ter afwis seling ook eens een „portie heerlijke nonsens" heeft willen opdienen. Welnu, in dit licht bezien kunnen we slechts waardering hebben voor de keuze van het stuk en voor de opvoering ervan, vooral omdat „thrill" niet alleen af hangt van hetgeen uit de pen van de schrijver is gevloeid. Henk Bakker, die stukken schrijft aan de lopende band, weet met welke middelen een aardig effect kan worden bereikt, hoe het intrigue-verloop zijn spanning behoudt en welke karakter-tegenstel lingen in de figuren nodig zijn. Dat was in „Schorpioenen en millioenen" wel in orde. Een ietwat absurd gegeven, dat echter alle mogelijkheden bood om griezelige en soms sinistere situaties te scheppen. Door de overplaatsing van regisseur Henk Peen dreigde de toneelgroep in moeilijkheden te komen, maar Jan Goedemans (die reeds met de verzor ging van de décors was belast) heeft diens taak op uitstekende wijze voort gezet. Hij had de spanning nog kunnen opvoeren door een verhoging van het tempo, dat enigszins gedrukt werd door de grimmige bedachtzaamheid van de hoofdpersoon, de sinistere pseu- do-dokter Lo Ping. Deze Chinees werd in een keurig volgehouden stijl ge speeld door Nico Snel, die onwillekeu rig zijn stempel op de opvoering druk te. Dat was uitstekend, al moet men Zaterdagavond trachten, dat stempel niet te laten komen op de dynamiek. De contrasten worden daq nog leven diger en de kans op koude rillingen bij het huiswaarts gaap groter De bepaald afstotelijke rol van Lo Ping's assistente Nancy, een vrouws persoon dat zich op een merkwaardige manier aan het normale leven had onttrokken, werd consequent en zeer suggestief gespeeld door Plony Kroes. De lijdende gestalte van de mediamie ke Helen Murphy was volkomen in overeenstemming met de dictie, die karakter gaf aan het optreden van Sally Moerland. De derde vrouw in het spel, de gekidnapte millionnairs- dochter Grace Parker, werd door Jo van Ballegooy wat minder overtuigend, maar toch zeker niet uit de toon val lend, op de planken gezet. De figuur van Robert Barnes, de als butler vermomde detective, nam na een wat zwak begin snel toe in expres siviteit. Naarmate Piet van Oosterum met meer zelfvertrouwen acteerde, won zijn Barnes aan persoonlijkheid. Een kleine regiefout stoorde in de aan vang van het stuk: de ongenode gast moest zijn natte jas uittrekken om het meubilair te sparen, maar bij gebrek aan een kapstok legde hij het kleding stuk, zonder enig protest van „gast heer" Lo Ping, op de leuning van een stoel. Ook deze kleinigheid kan bij de tweede opvoering worden verholpen. Het optreden van Piet Capello als de secretaris van de „dokter" begon ook niet sterk, maar toonde weinig teke nen van herstel. Het bleef vrijwel voortdurend toneelspel, en dan nog dikwijls met een onbeholpen mimiek. Zijn rolkennis was echter evenals van de anderen voldoende, zodat hij zich na dit debuut kan concentreren op een vrijmoediger en zelfbewuster acteerstijl, die zeker voor het uitbeel den van een sadistische figuur als Frank Durban onmisbaar is. Uitstekende bijrollen werden ge speeld door Koos Kroes en Tom van der Eist. Vooral de grimering van laatstgenoemde geeft ons een woordje van extra waardering voor het werk van de heer Polman in de pen. De moeilijke kop van de Chinese dokter voldeed ons niet helemaal. Het manne ke zag er even te welvarend en te weinig „geel" uit. Stellig kan van Hans Snel een nog groter griezel wor den gemaakt. Het is in ieder geval te proberen. Juist met het oog op de tweede opvoering maakten we deze en enkele andere opmerkingen enver diepten we ons niet in de inhoud van het stuk, dat we als een aardig hors d'oeuvre hebben opgevat en gewaar deerd. Dit moet even worden vastge steld, omdat een avondvulling als „Schorpioenen en millioenen" noch in het kader van een clubseizoen noch in het grote geheel van het verenigings leven regel mag worden. Een korporaal, die uit een dancing een glazen asbak had ontvreemd, is door de politie aangehouden en voor verdere behandeling toevertrouwd aan de Koninklijke Marechaussee. Aanvan kelijk verklaarde hij, het voorwerp te hebben afgenomen van twee minderen, maar dat kon hij niet lang staande houden. In de nacht van Woensdag op Don derdag werden vier lieden in beschon ken toestand op de fiets aangetroffen, met als gevolg, dat voor het eerst na lange tijd vier cellen in het hoofdbu reau van politie bewoners kregen. Vanmiddag om twee uur wordt ln het Roode Kruis-gebouw aan de Banka- straat de bazar van „Tesselschade - Ar beid Adelt" geopend: met een onderbre king van vijf tot acht uur is deze bazar tot vanavond tien uur toegankelijk. In het Tivoli-theater wordt van he den- tot en met Maandagavond „De schoonheidsspecialist" (met Fernandel) vertoond, en in De Witte bioscoop „Road tc Bali" (met Bing Crosby, Dorothy La- mour en Bob Hope). Volgende week Zaterdag wordt in het atelier van de „Noorder Kunstkring" aan de Prinsenstraat een Schilderijenten toonstelling geopend. UITSLAG COMPETITIE 28 OCTOBER A-lijn. Max. 72 punten: 1. Mantje Veenema 47 pnt.; 2. Echtp. Bruin 42 pnt.; 3. Echtp. Jouwersma 38 pnt.; 4. Vennik—Kramer 37pnt.; 5. Roeper —van der Werf 36% pnt.; 6. Rump Van den Vijver 34 pnt.; 7. Van Santen Van Lenten 32 pnt.; 8. BakkerWes- sels 31%'pnt.; 9. mevr. Beemsterboer Smit 25% pnt. B-lijn. Max. 72 punten: 1. Mevrouw KeijserMej. Rab 45 pnt.; 2%. Mevr. De GraafOosterhaven 42% pnt.; 2%. Echtpaar Van den Heerik 42% pnt. 4. Echtp. Bakker, 42 pnt.; 5. Bakker- Brücher 40% pnt.; 6. DobBos 38% pnt.; 7. mevr. KooimanDe Graaf 30 pnt.; 8. MichelsKeijser 29 pnt.; 9. Echtp. Van Hoorn 26 pnt.; 10. Mantje Idema 24 pnt. Volgende drive 11 November. Uit het contactorgaan van de Texelse coöperaties blijkt dat het eiland bijna geheel vrij is van abortus-Bang, de vroeger zo gevreesde ziekte. Reeds 84 boeren zijn in het bezit van een officieel vrij verklaard bedrijf. On danks het feit' dat er veel rundvee wordt ingevoerd in 1952 totaal 853 dieren verdwijnt de abortus steeds meer, want de dieren moeten voorzien zijn van een bewijs: abortusvrij ofwel worden binnen een week gekeurd en bij positieve reactie onherroepelijk verwij derd. Met genoegen wordt geconstateerd dat de Texelse veehouders en boeren hun belang begrijpen en medewerking verlenen. Het zal niet lang meer duren of h.et tbc-vrije Texel zal ook abortus-vrij zijn. Het heet straks: Texels vee, veilig vee. Hedenmiddag om half drie zal in De Koog de eerste steen van de nieuwe La gere School worden gelegd, met de no dige plechtigheid natuurlijk, zo(als de aardige, door Blok van der Velden ont worpen uitnodigingen doen vermoeden. Wij nemen aan dat een film als „Tra nen over Johannesburg" reeds is als wijn die geen krans meer behoeft. Maar mocht U vreemdeling zijn in het film-Jeruzalem, gaat U dan de uit stekend geslaagde verfilming van het beroemd geworden boek van de Zuid- Afrikaanse schrijver Alan Paton maar zien. U zult er geen spijt van hebben. Deze waarlijk indrukwekkende film die boeiend en ontroerend tegelijk is stelt niet het probleem: blank en zwart, en lost het dus ook niet op. Zij laat alleen zien hoe twee mensen, een blanke en een zwarte, die reden tot haat zouden hebben met grote eerlijk heid en zonder bitterheid tot elkander kunnen komen. Wilt U nog eens hartelijk lachen dan draait er voor U: „Op glad ijs", waarin deze taak door de bekende komieken Abbott en Costello met succes vervuld wordt. Ditmaal opereren de heren als amateurfotografen en raken zoals ge woonlijk verzeild tussen boeven en aar dige meisjes. OUDESCHILD, 28 Oct. Aange voerd van 19 Oct. tot en met 24 Oct.: 63 kg schol, 4 kg tong, 864 kg schar, 367 kg bot, 9 kg wijting, 2933 kg gar nalen, 7565 kg pufgarnalen, 4 kg zalm, 1556 kg wulken, 75 kg haring, 37 kg paling. Op Zondag 1 November zijn voor JVC drie thuiswedstrijden vastgesteld. Het eerste elftal krijgt om twee uur bezoek van Vrone 1. Aan deze ontmoeting voor af gaan de wedstrijden JVC 2—Succes 3 (10 uur) en JVC aPetten a (12 uur). De handbalsters hebben slechts uit wedstrijden. Zo gaat JHC 1 naar Haar lem, waar om twee uur met Concordia 1 de strijd wordt aangebonden. JHC 2 be zoekt te Kolhorn Zwaluwen 1, en JHC 3 en JHC a ontmoeten in Sint Maarten DES 1 en DES a. HERVORMINGSAVOND De Hervormde Mannenvereniging te Julianadorp organiseert vandaag in het verenigingsgebouw aan de Lange Vliet een hervormingsavond, die om 8 uur aanvangt. Vertoond wordt een film strook over het leven van Maarten Luther. VISSERIJBEPJCHT URK Dinsdag werd door 26 vaartuigen aangevoerd: 856 pond lijn- of beugaal, 1.05—1.13; 204 pond snoekbaars 0.72; 15 pond rode baars 0.69; 340 pond voorn 0.06; alles per pond. De onlangs door de heer Zomerdijk te Wieringen georganiseerde avondrit telde tevens mede, voor het clubkam pioenschap. Ten dienste van de leden van de A.P.O. laten wij hieronder de uitslagen volgen: In de afdeling auto's behaalde de heer Wielenga uit Heeg de eerste prijs, tweede werd KI. Hollander uit Anna Paulowna, derde M. de Haan te Wie- ringen. In de afdeling motoren werd nummer 1 L. Kouseband, die hierbij tevens win naar werd van de Zomerdijk-wissel- prijs. De heer P. Groet van Wieringen werd nummer 2 en de heer Hoekstra, eveneens uit Wieringen, derde. Vierde werd N. Holtjer en vijfde J. Kater uit Breezand. Het traject was uitgezet over een afstand van 56.2 km. Er waren heel wat mededingers die wel eensmis grepen in de route. De prijsuitreiking vond plaats in het café van de heer Zomerdijk. Tenslotte gingen ook nog heel wat A.P.O.-leden strijken met de prijzen van de op die avond gehouden verloting. Naar wij vernemen is dit de laatste rit op Wieringen geweest. Ook daar zal het verboden zijn puzzleritten e.d. te organiseren. Men verzoekt ons nog te willen wij zen op de filmavond, die 13 November in Veerburg zal worden gehouden. Deze avond staat in het teken van de A.N.W.B.-filmdienst. Op 16 December zal er eveneens een filmavond zijn, die onder auspiciën staat van de Esso. SCHAAKCLUB „VAN EWIJCKSLUIS' De uitslagen van de laatst gespeelde competitiewedstrijden zijn: Eerste klasse: A. LoerS. Brommer %-%, H. LoerTh. Ligtendag 0-1, L. LoerP. Bakker 1-0, C. MareesW. Kooijman 0-1. Tweede klasse: J. v. d. Berg Lzn.— R. Janssen 0-1, A. G. A. Cornelissen A. Kooy 1-0, A. KiesJ. Hoep 1-0, A. Philipsen—M. Spigt 1-0. Derde klasse: J. BakkerM. de Jong 1-0, G. HoepC. J. Dietvors 0-1, J. Keu risF. Selhorst 1-0, A. v. d. ZeeJ. Piek %-%. 127. Het bericht van Jackie's op sporing en terugkeer in het ouderlijk huis in Wilgenwolde werd niet alleen door alle voetballers met groot enthou siasme begroet, maar ook door alle andere mensen, die de sport een goed hart toedroegen. Er werden vele bloem stukken bezorgd, waaronder één van het bestuur van de Biggers, dat zo om vangrijk was, dat Miebet er een raam moest uitlichten om het naar binnen te krijgen. Door de deur kon het niet En mevrouw Bikkebakker had een zelfgebakken aardbeientaart gestuurd, De Texelse konijnenfokkersvereniging Kotex heeft kans gezien honderdtwintig hokken te fabriceren. Daarmee kan zij op 14, 15 en 16 November een club tentoonstelling houden. De Kotex weet hoe zij toeschouwers moet lokken en daarom zullen behalve de konijnen ook diverse vogels met hun kleuren en fris se geluiden het gymnastieklokaal aan de Molenstraat vullen. Alle vissers en visliefhebbers zo hebben we bijna het hele eiland omvat kunnen dan nog hun hart ophalen aan de aquaria van de Aquarium vereniging. Van het be staan van de laatste vereniging waren overigens nog slechts weinig mensen op de hoogte, omdat de leden tot dus verre niets v&n zich lieten horen. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud, instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Aan de Redactie. Ik ben een leegstaand huis, en vraag om bewoners! Reeds twee jaar ben ik on verzorgd. Ik verlang naar comfort, warmte en gezelligheid. Waarom laat men mij toch in deze tijd van woningnood zo lang leeg staan? Wie kan mij helpen? Mijn baat is de Rijkswaterstaat. Die is nu al twee jaar bezig om geschikte bewoners te vinden! Toe, helpt U zo veel mogelijk! Biedt U allen als huurder aan, dan kan men misschien een keus makenl Anders kwijn ik weg. Ik word zó dampig, en krijg al last van de oude dag. En dat mag toch niet? Ik voel me nog hecht en sterk, maar ik moet bewoond en onderhouden worden! Gedeputeerde Staten, Rijkswaterstaat, Domeinen, Kabinetten van Koningin en Prins, hak de knoop door! Laat deze tantaluskwelling niet voort duren. Geef mij weer bewoning. Daar heb ik recht op! Wie ik ben vraagt U. Ik ben: Het Kruis van de Zijpersluis. Namens de Zijpersluizers, Uw Margaretha van Parma. (Naam en adres van inzendster zijn ons bekend. Mogelijk komen we hierop nog nader terug. Red) (Vervolg van pag. 1) Gustaaf de Clercq werd op 7 No vember 1888 geboren te Riouw (Ind.). Hij doorliep het gymnasium te 's-Gra- venhage en Tiel, waarna hij scheikunde studeerde aan de universiteit van Am sterdam. Als chemicus was hij hierna werkzaam op o.a. de gasfabriek te Voorburg en op het natuurkundig labo ratorium van Philips te Eindhoven. In 1920 werd hij benoemd tot adjunct directeur en later directeur van de N.V. gistfabriek „Hollandia" te Schie dam. Begin 1928 vestigde hij zich als stook- technisch adviseur te Amsterdam. Reeds sedert 1916 had hij een studie gemaakt van stooktechniek en zich ge specialiseerd tot adviseur op het ge bied van stoken van kachels, haarden en centrale verwarming. Sedert de op richting in 1929 tot de opheffing in 1941 was hij hoofdredacteur van het tijdschrift „Brandstoffen". De heer de Clercq is van 1 Januari 1928 tot 1 Januari 1936 penningmeester van de A.V.R.O. geweest, van 25 Juli 1931 tot 11 Juli 1936 tevens waarne mend voorzitter, en op laatstgenoemde datum werd hij tot voorzitter gekozen. Sinds de oprichting van de stichting Nederlandse Radio Unie op 1 Maart 1947 was hij penningmeester van deze stichting, terwijl hij tevens ondervoor zitter was van het personeelsfonds voor de radio-omroep in Nederland en lid van de programma coördinatie com missie. Bovendien was hij penningmees ter van de Nederlandse televisiestich ting en van de stichting omroep-wo- ningbouw en bestuurslid van de stich ting Nederlandse Schoolradio. Voorts was hij in zijn kwaliteit van voorzitter van de A.V.R.O. afwisselend voorzitter en secretaris-penningmeester van de federatie van omroepverenigingen. die er ook verre van kinderachtig uit zag. Een goedbevolkt weeshuis zou nog monden tekort komen om deze taart soldaat te maken. Natuurlijk was ieder een dodelijk nieuwsgierig,, wie Jackie ontvoerd had en hoe dat in zijn werk was gegaan. Maar daarover wensten noch Jimmy, noch Jackie ook maar één woord los te laten. Vooral de verschil lende verslaggevers der kranten die eens poolshoogte kwamen nemen, Viel dat verschrikkelijk tegen. Alleen had Jackie zich laten ontvallen, dat hij door zijn ontvoerders naar Utrecht was gebracht en dat het zijn pleegvader was geweest, die met behulp van de speurhond Henkie hem had weten op te sporen. Toen meneer Bikkebakker dót hoorde, riep hij uit: „Naar Utrecht"? Dan zal het mij niets ver bazen als die Barend Ballewipper de hand in deze ontvoering heeft gehad, want die woont in Utrecht". Hij keek Jimmy scherp aan, toen hij deze ver onderstelling uitte, maar deze deed net alsof hij van de prins geen kwaad wist ZONDAG 1 NOVEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. gemeente, Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Pool van Valkkoog; 19.30 uur herden king hervorming ds Borghardt en ds Rasch (medew. kerkkoor); Palmstraat 10 uur ds Borghardt; Huisduinen 10 uur ds Rasch (doop). Geref. kerk. Bethel kerk, 9 uur ds Hamming, 10.45 uur ds Hamming, 17 uur ds Hartkamp; Reho- bothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Hamming; Woensdag 4 Nov. Bethel- kerk 20 uur ds Hamming, dankuur voor het gewas. Chr. Geref. kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur ds I. van de Knijff (v.m. bed. H.A.) Oud-Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewe- gen. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds F. Tolle naar. Evan.-Luth. kerk, Wezenstraat, Zaterdag 19.30 uur dr J. A. Stellwag; Zondag 10.30 uur de heer J. K. Schen- delaar. Vrije Christengemeenschap, Spoorstraat, 10 uur samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrij-Evang. gem. Hoogstraat, 10.15 en 17 uur ds Joh. van Petegem, 12 uur kinderkerk. Bap tisten gem., Spoorstraat, 12 uur Zon dagsschool, 16 uur samenkomst. Doopsgez. gem. Kerkgracht, 10.30 uur ds J. J. J. van Sluijs. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. 19 uur de Vespers, 10 uur kinderkerk Van Ga lenstraat. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur evang. H. C. van de Flier, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur open luchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur bed. H. Doon (medew. kerkkoor). Geref. kerk P"" uur leesdienst, 14.15 uur ds Hartkr- CALLAnt vp(j. Herv. gem., 19.30 uur drs I e Jong.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2