Afrikaners hebben in Nigeria grote invloed op bestuur SCHEEP V A ARTBERICHTEN Levensgevaarlijke wegkruising bij Laren Londense conferentie besloot de federatie in 1956 dominion-status te geven Nemogra te Alkmaar Bescherming tegen de Londense „fog verkocht Petitionnement voor minister Algera u Je sSS.v™ cen Met Jhr. Dr J. C. Mollerus naar West-Afrika (3) Minderheidsprobleem in de Noordelijke deelstaat Alkmaarse Raad keurt het tunnelplan goed Waag-carillon wordt uitgebreid Cursus voor emigranten in Bergen GEESTELIJK LEVEN BEROEPtNGSWERK Oost-Duitsland op de bres voor Bondsrepubliek Chinezen in Birma gaan naar Formosa Hevige gevechten aan Tonkinese grens 1WGERÏA is een land van enorme omvang. Het beslaat een oppervlakte van 360 duizend vier kante mijl en is bijna zo groot als Engeland en Frankrijk tezamen. Dat in verschillende delen van z0'n land wel allerhande afwijkende toestanden moeten bestaan, is zonder meer duidelijk. Zo is het noorden van Nigeria overwegend Mo hammedaans, het is het gebied van de Sultans en de Emirs. De belangrijkste bevolkingsgroepen worden gevormd door de Haussa's en de Fulani's; •in het westen domineren de Joruba's (Soudan- negers) en in het Oosten de Ibo's en Ibibio's. Deze verscheidenheid leidt tot tal van menings verschillen, ook ten aanzien van de regerings vorm. Na veel voorbereidend werk kwam op 29 Juni 1951 een nieuwe grondwet tot stand, waarbij drie gewesten werden ingesteld: Noord-, Oost- en West-Nigeria. Deze gewesten hebben een grote mate van zelfstandigheid, waardoor dus rekening DE overgang van het weinige jaren geleden nog volkomen Brits kolo niale gezag naar deze phase, is een ongekend vergaande stap geweest. De respectieve volksvertegenwoor digingen zijn niet gelijk van op bouw en sluiten zich zoveel mogelijk aan bij de in de gebieden bestaande bijzondere omstandigheden. In Noord-, zowel als in Oost-Nige- ria telt de volksvertegenwoordiging elk twee Kamers. De ene Kamer be staat uit bepaalde „adatshoofden" van gemeenschappen (stammen), ter wijl de andere Kamer grotendeels bestaat uit gekozen niet-ambtelijke leden en leden, die bijzondere be langen vertegenwoordigen. In West- Nigeria bestaat slechts één Kamer en ontbreekt die der „adatshoofden", omdat de stammen daar niet bekend zijn. Het streven in Nigeria om de in vloed der Afrikaners in de vertegen woordigende lichamen groter te doen zijn, is onmiskenbaar. De Amerikaan se Monroe-leer wordt gevolgd door een Afrikaanse Monroe-leer. In Ni- §eria bestaan de volksvertegenwoor- igende lichamen reeds voor het grootste gedeelte uit Afrikaners. Dit f;eldt niet alleen voor de geweste- ijke lichamen, maar ook voor de centrale vertegenwoordiging. Enkele cijfers illustreren dit en iaten dan ook geen twijfel bestaan omtrent het streven van dit land, waarbij zeker niet uit het oog verloren mag wor den, dat hiermede slechts een be paalde phase is afgesloten en dat tal van nieuwe hervormingen en tenslotte de onafhankelijkheid op het programma staan. Zo zijn van de 148 leden der cen trale volksvertegenwoordiging in Ni geria tenminste 136 Afrikaners. Van Het restant ad 12 leden zijn er 6 Britten. Laatstbedoelden hebben ambtshalve in deze vertegenwoor diging een plaats gekregen. Drie van hen bekleden bijzondere functies. werd gehouden met het verschil in karakter tus sen deze landsdelen. Aan deze gewesten werd de zorg overgedragen van het plaatselijk bestuur, het onderwijs, de ge zondheidsdienst, de openbare werken, de agra rische regelingen enz. Ieder gewest heeft een eigen wetgevende-, maar ook uitvoerende raad. De inheemse leden van de wetgevende raad wor den door z.g. getrapte verkiezingen verkozen. De wetgevende raad is de volksvertegenwoordiging. De leden van de uitvoerende raad zijn de Minis ters, De regionale „Houses" vaardigen hun ver tegenwoordigers af naar het „Central House" in Lagos. Boven alle colleges troont de Gouverneur, die het recht van veto heeft. De Ministers van het „Central House" worden door de Gouverneur uit die der gewesten aangewezen. De structuur is dus federatief, al is het „Central House" het forum voor de behandeling van alle aangelegenheden, die het land als geheel aangaan. diging een plaats gekregen. Drie van hen bekleden bijzondere functies Het zijn de „chief secretary", de eer ste adviseur en zo nodig de plaats vervanger van de Gouverneur daarnaast de „attorney general", die het hoofd is van het Departement van Justitie en als Procureur-Gene raal beschouwd kan worden en in alle wettelijke aangelegenheden een belangrijke rol speelt en tenslotte de eerste figuur op het terrein van de financiële zaken, de „financial secre tary". Naast deze drie hoge functio narissen zijn er nog drie represen tanten van de gevormde gewesten, de z.g. Luitenant-Gouverneurs. Bij de uitvoerende raad van het Centrale gezag, de Raad van Minis ters, vindt men een soortgelijke ver houding als bij de centrale volksver tegenwoordiging. Van de 18 leden zi.in 12 Afrikanen en 6 Britten. De Gouverneur kiest de 12 Afrikaanse Ministers uit de leden van het Huis van vertegenwoordigers. Bij deze kevw.e is slechts een be perkt- restrictie opgelegd in deze zin, dat de gewesten elk een ver tegenwoordiger dienen te hebben. Daardoor is dus de stem der gewes ten gelijkelijk verdeeld. De mogelijk heid is natuurlijk niet uitgesloten, dat de centrale volksvertegenwoor diging het vertrouwen in een Minis ter zou opzeggen. Indien 2/3 van de leden een votum van wanver trouwen ten aanzien van een be paalde Minister uitspreekt, zal de Gouverneur deze Minister moeten ontslaan. Hier speelt dus de volks- Vertegenwoordiging een belangrijke rol. Daartegenover staat, dat de 6 Dritse leden van de Ministerraad door de volksvertegenwoordiging niet haar huis gezonden kunnen worden. De Ministerraad wordt gepresi deerd door de Gouverneur en be paalt het algemeen beleid en de be delen van dit beleid. De Ministers 7e|f zijn niet zoals in ons land met de zorg voor een bepaald departe ment belast Zij zijn integendeel aangewezen om zekere onderdelen van verschillende Departementen te oenartigen, maar nemen geen directe ocsussingen Eerst na overleg met nndere Ministers worden de nootdliinen van de te volgen rege- ii jS"° vastgelegd, welke aan jn de volksvertegenwoordiging wor- Xer<^er'igd. Van de Ministers is n„n c'n.ptal in het bijzonder belast om n->- ,-pi- loiding te geven aan de t2- 70 - W(>1ke aan de gewes- wn is overgedragen. Het Nigeriaanse parlementsgebouw. TIJDENS mijn verblijf in Lagos ging een deputatie uit Nigeria naar Londen om daar overleg te ple gen ten aanzien van de zelfstandig heid van dit gebied. Op de avond van het vertrek dezer delegatie was er een lichte deining op het vliegveld te bespeuren. Een en ander was een gevolg van het feit, dat in Nigeria geen eensgezindheid bestaat over de vraag, wanneer of die onafhankelijkheid een feit moet worden. Er zijn er, die 1956 als peil datum in het hoofd hebben, ande ren achten deze te vroeg. In de Nigeriaanse couranten ver schenen vrij uitvoerig verslagen over deze Londense besprekingen. De Ne- esteedde daaraan derlandse pers besteedi betrekkelijk weinig aandacht, op zichzelf overigens volkomen begrij pelijk. Deze Londense biieenkómst was reeds afgelopen toen ik voor de tweede maal in Nigeria kwam, zodat ik voldoende gelegenheid had mij hier en daar te vergewissen van dé mening omtrent de in Londen be reikte resultaten. Natuurlijk ver schilden ook daaromtrent dé menin gen. Vast staat, dat de Noorderlin gen in Nigeria op deze conferentie een belangrijke rol hebben gespeeld. Dit Noorden van het land is, zo als ik reeds opmerkte, sterk Moham medaans, de minderheden zijn Chris tenen en heidenen. De minderheid had zich onlangs geordend en een eigen partij gevormd. Het was nu deze groepering, die te Londen de eis formuleerde, aat zij met haar circa 6 millioen aanhangers een eigen sta tus zou krijgen, naast die der onge veer 12 millioen Moslims. Deze eis werd gesteund door de zuid-weste- liike- en zuid-oostelijke provincies in Nigeria, omdat daardoor een betere verhouding zou worden verkregen tussen de toekomstige deelstaten. Dat de Mohammedanen zich tegen deze splitsing verzetten, is zonder meer duidelijk. Bij deze moeilijkheid bleef het niet. Er speelde ook een kwestie- Lagos. Deze stad is de hoofdstad van de Britse kolonie, maar ook dé stad van de zuid-westelijke provincie van Nigeria. Van Britse zijde was het voorstel gedaan om Lagos hoofdstad van de te vormen federatie te ma ken, waardoor de stad als het ware onttrokken zou worden aan de zuid westelijke deelstaat. Het gevolg daarvan was een ge vecht" tussen de politieke party en en de bevolking van dat gebied van Nigeria. Tussen dat alles door speel de de rol van het trustgebied Came- roen, waarover ook verschil van me ning bestond. Het ligt in de bedoeling om in October 1953 in Lagos andermaal bij een te komen, waar men zich dan voorstelt de kwestie-Cameroen op te lossen. TOCH MAG men van een zeker suc ces dezer conferentie spreken. Zo werd door de Afrikaanse deelne mers tenslotte het dominion-principe in 1956 te verwezenlijken, aanvaard en een aantal richtlijnen vastgelegd, dat even zovele wijzigingen betekent van de huidige regeringsvorm. Be paalde vraagsiukken van algemeen belang voor het gehele land zullen aan de centrale regering ter behar tiging worden overgedragen. Tege lijkertijd zal de autonomie van de landsdelen groter worden, terwijl de wettelijke voorzieningen van de deel staten niet meer aan de goedkeuring van de centrale volksvertegenwoor diging zullen worden voorgelegd. Het centrale parlement zal beduidend worden vergroot. i In het vervolg zal per 170.000 in woners één vertegenwoordiger wor den gekozen; de helft der zetels zal echter ter beschikking komen van het noorden van Nigeria, inclusief noordelijk Cameroen. De andere 50% wordt verdeeld over de andere pro vincies, doch niet voordat de status van zuidelijk Cameroen is vastge legd. Bij deze op zichzelf ingrijpende wijzigingen blijft het echter met. De Gouverneur en de Luitenant-Gou verneurs zullen geen leden van de Ministerraad meer zijn. Het ligt nu in de bedoeling om in de October-bijeenkomst in Lagos alle deelstaten te doen vertegenwoordi gen. De hoop is, dat dan kan worden overgegaan tot verlening van vol ledig zelfbestuur. Intussen heeft Lon den zich nog niet verplicht aan de Federatie zelfstandigheid te verle nen binnen het gemenebest Dit wordt afhankelijk gesteld van de dan bestaande positie. Hoe dat alles verlopen zal is op dit ogenblik nog niet te zeggen. Hier blijft een grote moeilijkheid schui len, vooral omdat daaromtrent in de kring van het volk geen eensluidend oordeel bestaat. Het fabriekspand van de voormalige mon age grafkisteninduslrie Nemogra te Alkmaar is thans definitief in het bezit gekomen van de Dynaf N V. Dy namo- en Apparatenfabriek te Hilver sum. De Dynaf heeft verzocht op het industrieterrein Noord een perceel grond van 950 vierkante meter te mo gen huren, voorlopig voor de tijd van drie jaar, tegen f 475.— per jaar. De vennootschap heeft tevens gevraagd om het recht het terrein tussentijds van de gemeente aan te kopen tegen een prijs van 14 per vierkante meter. De tunnel In de Bergerweg te Alk maar, die een einde zal maken aan de verkeersstagnaties, die zich in deze drukke uitvalsweg vele malen per dag voordoen, zal vermoedelijk in het voor jaar van 1956 gereed zijn, zo heeft de burgemeester, mr dr H. J. Wytema, gisteren medegedeeld in de raadsver gadering. De gemeenteraad van Alk maar heeft zich met vreugde achter het voorstel geschaard, de N.S. het maken van definitieve plannen voor de bouw op te dragen. Met de voorbereidingen zijn negen maanden gemoeid, de bouw zelf zal anderhalf jaar vergen. De kos ten zijn geraamd op 1.5 millioen gulden. Het oude in 1688 door de Antwerpe naar Melchior de Haze vervaardigde carillon van de Alkmaarse Waagtoren voldoet al sedert jaren niet meer aan de eisen, die aan een behoorlijke bei aard kunnen worden gesteld. Daarom ligt het in de bedoeling niet slechts door het aanbrengen van een nieuwe speeltafel, doch ook door uitbreiding van het aantal klokken van 35 op 47 het klokkenspel nieuwe luister bij te zetten. Hierdoor zal het carillon, dat thans uit drie octaven bestaat, er in de toekomst vier tellen. Ook zullen de be staande klokken moeten worden bijge- stemd. De hoop is geuit, dat het vol gend jaar ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan der stad het gerestau reerde klokkenspel in gebruik zal kun nen worden genomen. In samenwerking met de Algemene Emigratie Centrale zal van 23 tot en met 26 November door de Volkshoge school te Bergen een cursus voor emi granten worden gehouden Men beoogt hiermee de voorbereiding van de can- didaat-emigrant ter hand te nemen. Vrijdag 23 November zal een algemene inleiding worden gehouden door de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de heer J. G. Suurhoff. Voorts staaan inleidingen op het programma door mevrouw D. EllemaBakker en de heren ds J. A. Quak, R. J. Jongbloed, van Rijn, drs E. G. A. Lapré en door de Nederlandse emigratieattaché's in Cana da, Australië en Nieuw-Zeeland. Ne». Herv. Kerk Beroepen te Eemnes-buitenC. J. van der Graaf te Nijkerk. Aangenomen naar Oosterhesselen: J. Brinkerink, cand. te Oostvoome. Geref. Kerken Beroepen te Haarlem-Z.: C. Goeman te Schipluiden. Doopsgezinde Broederschap Benoemd tot hulpprediker te Kampen- Zwartsluis: M. J. Heynen, proponent te Amsterdam Bapt Gemeenten Beroepen te Hoogeveen-AssenH. Blen- kers, cand. te Hengelo-Ov. Geref. Gemeenten Beroepen te Oppersville (Ontario, Ca nada). F. J. Dieleman te Ierseke. Londen heeft verleden janr ernstig geleden van de mist, die door roet en ga sb est anddel en aan tallozen leven of gezondheid heeft gekost. Artsen hebben nu '---ft'': een masker van enkele lagen verbandgaas ontworpen, dat de kwade gevolgen van de vergif tigde „fog" zeer aanzienlijk kan inperken. Aagtekerk 29 Oct. te Portswettenham. Abbekerk 30 Oct. te Cebu verw. Agatha 29 Oct. te Pladju. Almkerk 28 Oct. te Cochin. Antonia 28 Oct. v. Pladju n. Makassar. Averdijk 28 Oct. te New York. Amstelstad 28 Oct. te Le Havre. Arendskerk 29 Oct. v. Cebu n. Manilla. Albïreo 29 Oct. v. Para- ganua te Riograndedesul Alcyone 28 Oct v. R'dam n. Hamb. Aldabi pass. 28 Oct. Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Altair 29 Oct. v. Antwerpen te R'dam. Amor 29 Oct. v. A'dam te R'dam. Amstelpark 29 Oct. v. Br- men te Hamburg. Axeldijk pass. 28 Oct. Kaap Race n. R'dam. Billiton 29 Oct. te Tanga. Blitar 29 Oct. te Genua. Blijdendijk pass. 28 Oct. 10 u. Vlissin- gen n. R'dam. Boskoop 28 Oct. 480 m. van Flores n. Barbados. Blijdendijk 28 Oct. v. Antw. te R'dam- Caltex Utrecht pass. 28 Oct. Kaap Vincent n- R'dam. Cistula pass. 28 Oct. Straat Soenda n. Adelaide. Clavella 28 Oct. v. Hongkong naar Miri. Caltex Delft 29 Oct. v. R'dam te Sidon. Elmina 28 Oct. v. Antw. te Bordeaux. Eem- aijk 29 Oct. v. Havana te Vera Cruz. Enggano 28 Oct. v. R'dam te Hamb. Erinna 29 Oct. v. Curagao te Liverpool. Dos 28 Oct. n.m. te Hamb. Fries land Krl pass. 28 Oct. Keywest n. Gal- veston. Garoet 29 Oct. v. Beyrouth te Port Said. Gordias 28 Oct. v. Lissa bon n. R'dam. Groote Kerk 29 Oct. v. Livorno te Genua. Groote Beer 28 Oct. te Halifax. Gooiland 28 Oct. v. Recife n. Bahia. Hoogkerk 29 Oct. v. Antw. te R'dam. Hydra 28 Oct. v- Tampa te Antwerpen. Ilos 29 Oct. v. A'dam te R'dam. Johan van Olden- barnevelt 28 Oct. te Fremantle. Ja gersfontein 28 Oct. v. Antw. n. A'dam. Kertosono 28 Oct. v. San Francisco n. Portland (Oregon). Kota Agoeng 29 Oct. v. Singapore te Port Swetten- ham. Kota Inten 29 Oct. v. Colombo te Port Sudan. Larenberg 28 Oct. pas9. Kaap Vincent n. R'dam. Lek- kerkerk 28 Oct. v. Genua n. Port Said. Liseta 30 Oct. v. Pladju te Tjilatjap verw. Lemsterkerk 29 Oct. v. Khor- ramshahr te Bahrein. Lutterkerk 28 Oct. v. R'dam n. Antw. Maas 29 Oct. te Lissabon. Maashaven 28 Oct. te Newcastle. Macuba 28 Oct. n.m. te Suez. Mataram 28 Oct. v. Penang n. Belawan. Mentor pass. 28 Oct. Gi braltar n. Algiers. Molenkerk 28 Oct. n.m. te Aden. Murena 28 Oct. v. Chittagong naar Mena al Ahmadi. Maasdam 29 Oct. v. Kingston te New York verw. Madoera 28 Oct. v. Hous- ton n. New Orleans. Malvtna 28 Oct. v Portofspain n. Engeland. Markelo 28 Oct. v. Hamina te Leith. Nieuw Uoed» overzichtsfoto van de ge vaarlijke wegkruising bij Laren. De file auto's op de voorgrond komt uit de richting Hilversum, de tank wagen rijdt op de Rijksweg in de richting Amersfoort. De dodenlijst steeg. En met de jaren werd het probleem urgenter. Het na bijgelegen Huizen ontwikkelde zich tot een industriële gemeente, die ook honderden arbeiders uit Laren trekt. Amsterdam 28 Oct. 120 mijl Z.W. van Kaap Race n. Southampton. Oranje 28 Oct. v. Port Said n. Napels. Oranje fontein 28 Oct. v. Southampton te Te- neriffe. Poelau Laut 28 Oct. v. Pa- dang n. Belawan. Prins Frederik Hen drik 28 Oct. v. Montreal n. Toronto. Papendrecht pars. 28 Oct. Kaap Sint Vincent n. Stockholm. Prins Johan Wilem Friso 28 Oct. v. Antwerpen n. Hamburg. Prins Willem 5 29 Oct. te Montreal verw. naar R'dam. Ridder kerk 28 Oct. v. Antw. n. A'dam. Rita 29 Oct. te Bangkok. Ridderkerk 29 Oct. te A'dam. Salatiga 30 Oct. te Honolulu verw. Schiedijk 29 Oct. te Singapore. Sumutra 28 Oct. v. Am sterdam n. Hamb. Sibajak 28 Oct. v. R'dam n. Sydney via Port Said. Tabian 28 Oct. v. Khoralmufatta te Menaalahmadi. Tjisadane 28 Oct. v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Triton 28 Oct. v. Fort Liberté n. Philadelphi'a. Teiresias 28 Oct. v. Singapore n. Tand jong Prlok. Waterland 28 Oct. v. Bahia n. Las Palmas. Waterman 28 Oct. dwars v. d. Waterweg n. Bremer haven. Wilem Barendsz 28 Oct. v. A'dam n. Cura?ao. Wilem Ruys 28 Oct. te Port Said. Willemstad 28 Oct- te Aruba. Wonosari 29 Oct. te Pa- lembang. Waal 28 Oct. v. Catania n. Oran. Waterman 29 Oct. v. Welling ton te Bremerhaven. Westland 28 Oct. v. Montevideo n. Santos. Willem Ruys 28 Oct v. Port Said n. Suez. Willem stad 28 Oct. v. Aruba te Curacao. Woensdrecht 28 Oct. n. Menaalahmadi inplaats van naar Bahrein. Willem Barendsz pass. 29 Oct. Dover n. Curacao. Zuiderkruis 28 Oct. 178 mijl West ten Noorden Siërra Leone naar Kaapstad. De regering van Oost-Duitsland heeft de regeringen van Amerika, Frankrijk en Engeland voorgesteld „onvoorwaar delijk van herstelbetalingen uit het ge bied van de bondsrepubliek af te zien, de schulden van na de oorlog kwijt te schelden en de onkosten van de bezet ting terug te brengen tot een bedrag, dat niet hoger is dan vijf procent van de geraamde inkomsten van de bonds republiek". Voorts verzoekt de Oostduitse rege ring aan de drie Westelijke mogendhe den het teruggeven van de in beslag genomen bedrijven in de Bondsrepu bliek te onderzoeken. De Oostduitse regering heeft dit ver zoek gedaan naar aanleiding van de toezeggingen, die de Sovjetrussische regering op dit gebied aan Oost-Duits land heeft gedaan. De Birmaanse regering heeft er in toegestemd een veiligheidscorridor te vormen voor de evacuatie van 2000 Chinese nationalisten, waarmee volgen de week zal worden begonnen. Birma heeft ook de garantie gege ven het gebied bij Monghasat, waar het hoofdkwartier van de Chinese troepen is gevestigd, tijdens het evacueren niet te bombarderen. De Chinezen zullen bij een controle post in Thailand, aan de Birmaans Thailandse grens, worden ontwapend en vandaar naar het vliegveld te Larrv- pang worden gebracht. Men verwacht, dat er elke dag 150 man per vliegtuig naar Formosa zullen worden vervoerd. oxxiiuctiii en ron- kin is het Donderdag tot hevige ge vechten gekomen, toen een Franse pantser-colonne, diein door de op- cfa nHfili»"» rr/>v» i itt UL standelingen bezet gebied waren door gedrongen, werd aangevallen door batal jons keurtroepen van de Vietminh. De opstandelingen ieden zware verliezen, toen Franse en Vietnamese vliegtuigen en kanonnen in de strijd werden ge worpen. (Van onze speciale richting Amersfoort. komen. „Maar kan er dan geen politieman verslaggever). j Kaan staan °m ter plaatse het verkeer r.^rx.T.'BAAnSLID W. levens. Gemiddeld één dode permaana mfrkwaardige bij dit kruispunt te regelen?", zullen scherpzinnige lie- HET C.H.-GEMEENTLRAADSLId levens, ue eerd worden op het Het merkwaaroige o» o» den misschlen vragen De ,Plding v;ln C Posthumus Meijes uit het G Uruisount Rijksweg Amsterdam-Amers- is, dat het heeft Maar het snel- het Larense politiecorps durft die ver schildersdorp Laren is bezig zich Kruispunt Hilversum- zicht van,de weg hert]'^"de eerste antwoord,ng "nJet mt£ te nemen. Zon. e re-titel van Floris Vos II te ve/ ar- Laren. net i9 met dat van de Thierf"*_ rPkent er niir^p dat er ter dag jl. heeft men het nog eens gepro- vcn. Hn heeft over een levensgeva - dcn een van de ongeluk- plaats reke kruising is En beerd. De agenten, die ermee belast 'Stend.als kigste «g^van jinks ^,-^h «Jg* - Larense vie^richtingen stroomt gr«. ^maar ^ussen.de Ungs Is het. wonder, dat de ongerusth, automobilisten trekt Zaterdag ona .o „c. «„mier, aai de ongerustheid ----- y'"wVYÓnr" ti~"afioDen. Intus- van de bevolking van Luren met de -Ü7" Aan bü~ Verkeer en Waterstaat reeds op fhtsendeau wachtcnde automobilist dag toeneemt? De heer Posthumus zijn aanvoering naar Den Haag. A b j Qn np dit punt verkeersre- sen loopt d Uen malpn de kan!! Meiles heeft de nnR:rr„S(heid van die Het gaat hier namelijk om mensen- aouru.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9