De oprichter W. F. la Lau en heer Jaarsma gehuldigd de Ljh i a In de volleybalcompetitie wordt het heren-spelpeil beter Gastheren veroverden met één goal twee punten Dames van Hermes veroverden met 2-0 zege de leiding r JimmyBrown en de Oranjehemden Hyena 's van de grens Elgawa opgevoerd door De zaak S.B. IN HET KORT Het negende lustrum van M. V.Z. De burgemeester sprak namens gemeentebestuur LSK bleef WS0V2 ook de baas Na zeven wedstrijden eerste zege voor KVH Hollandia en HRC vervolgden de strijd Een matige wedstrijd Heren speelden gelijk tegen HBS 2 Dames 2 eindelijk van de laatste plaats Regeling storingsdienst De K.N.V.B.-reserves Bridgecompetitie HBC Lezing voor Nederlands Klassiek Verbond 7-3SL 3 Texel Texelse Boys brak het record van Hollandia T. Eerste steen gelegd voor nieuwe school MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 ff HET WAS ALWEER EEN JAAR GELEDEN, dat de karakteristieke kring van M.V.Z.-leden bij elkaar kwam: het jaarlijks uitstapje offerden zij op, om een steentje te kunnen bijdragen tot het lenigen van de nood in het getroffen Zuiden. Burgemeester mr G. D. Rehorsl bracht deze sympathieke geste in herinnering, toen hij Zaterdagavond in Casino zijn gelukwensen uitsprak met het negende lustrum van „Moed, Volharding, Zelfopoffering". In de persoon van de heer Jan van Dok, die zelf meer dan veertig jaar deel uitmaakt van het bestuur, eerde de burgemeester de voorvechters van de oude garde, die met het jaar kleiner wordt. De barre tocht naar de wrakgeslagen „Renown", in het vorige week verschenen nummer van „De Stormklok" beschre ven. noemde de heer Rehorst als voorbeeld van de heldenmoed, die de Blauwe Zeeridders aan de dag wisten te leggen. Aan deze en talloze andere red dingstochten herinnerden ook de me dailles, die Zaterdagavond op vele borsten flonkerden. Oud-redder Kra mer uit IJmuiden was ook overgeko men om het jubileumfeest met zijn Helderse vrienden mee te vieren. En op één der voorste rijen zaten de heer W. F. la Lau en zijn echtgenote, naar Casino gekomen in de veronderstel ling, eens rustig een avondje uit te kunnen zijn. Maar voorzitter Jan van Dok had het anders in zijr hoofd. Nauwelijks had hij burgemeester Re- horst bedankt voor diens vriendelijke Woorden en de namens het gemeente bestuur aangeboden sigaren, of hij no digde de heer La Lau op het podium. In eenvoudige, hartelijke bewoordin gen eerde de heer Van Dok hem als de oprichter der vereniging, die eerst een afdeling van het Utrechtse M.V.Z. vormde, maar in de twintiger jaren cp eigen benen ging staan en in April 1923 (de datum die op het vaandel staat vermeld) de Koninklijke goed keuring ontving. De jubilerende ver eniging wilde de heer La Lau verras sen met een door de heer Jaarsma ge schilderd stuk, voorstellende de tocht naar de „Renown". Deze verrassing was inderdaad groot en werd bijzon der gewaardeerd. Gemoedelijk geleund tegen de groene bestuurstafel sprak de heer La Lau een geïmproviseerd, maar daarom niet minder vlot en de gelijk antwoord. Zijn grijze echtge note, door de voorzitter getypeerd als een onmisbaar onderdeel van een ka rakteristieke twee-eenheid, ontving een welvoorziene fruitbak. De genodigden, onder wie de direc teur der Rijkswerf, kapitein ter zee P. A. Riedel, en de wethouders J. J. Landman én P. Th. Luijckx, werden gewaar, dat M.V.7 zijn steunpilaren weet te waarderen. Want na de heer La Lau werd de heer Jaarsma in het zonnetje gezet. Onze productieve zee schilder verliet het podium als erelid van de vereniging, waarvan het in signe zijn revers sierde. Mevrouw Jaarsma deelde in de hulde en mocht een fraai bloemstukje in ontvangst nemen. De heer P. Pieters, penningmeester van M.V.Z.deelde tenslotte nog mede, dat schriftelijke gelukwensen waren binnengekomen van burgemeester Cor- reljé van Callantsoog, oud-wethouder L. F. van Loo, de heer I.evy Grun- wald en de heer M. Polak uit Hilver sum. Toen kondigde hij de opvoering aan van „Hyena's van de grens". Dit stuk werk onder regie van de heer W. Melis ten tonele gebracht door de toneelgroep van de perso neelsvereniging „Elgawa" der ge meente-water- en lichtbedrijven. Het speelde zich af in het priyé-kantoor van Nol Brons, directeur van een boe renleenbank in een kleine grensge meente. Deze Brons is niet alleen bankdirecteur, maar ook wethouder en.... smokkelkoning. Deze laatst" kwaliteit is de toeschouwer vrijwel van meet af aan bekend, en dat is misschien een zwak puntje in het overigens goed-g- breven stuk van Will Brakenberg. Mischien, schreven wij, omdat de toe. chouwer dooi deze opbouw een aardig inzicht krijgt in t wanstaltige van de situatie Het dub belleven, dat Brons leidt, brengt hem in grote conflicten Duidelijk lekent Brakenberg dat in de reacties der an dere figuren de smokkelaar Rten Bra- ber, opperwachtmeester Bonsema, Brons' huishoudster Cato, zijn dochter Ina en de vamp-achtige Marion. Laatstgenoemde dame heeft Brons, die weduwnaar is, op het slechte pad ge bracht. Na de terugkeer van Ina, die elders heeft gestudeerd, nemen de spanningen toe. Via aanvaardbare ver wikkelingen voert Brakenberg zijn stuk, dat de smokkelaars allerminst als „helden" bejubelt, naar het dra matische hoogtepunt, dat tevens het slot vormt. Het is een moeilijk stuk, juist door menselijke conflicten, waaraan het gestalte geeft. Het verwonderde ons niet, dat de tonelisten van „Elgawa" niet ten volle konden voldoen aan de zware eisen, die vooral de vele met ontroering geladen momenten stelden. De mate waarin zij zich van hun taak kweten, bewees echter, dat zij zich terdege hadden ingeleefd. Waar hun Enkele jaren voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog werd deze groepsfoto van M.V.Z. voor het Raadhuis genomen. Sedertdien zijn vele Blauwe Zeeridders uit de kring van hun familieleden en M.V .Z.-vrienden weggerukt. Te hunner nagedachtenis plaatsen wij deze foto ter gelegenheid van het negende lustrum der vereniging. beeldend vermogen tekort schoot vul de de rolkennis deze leemte zodanig aan, dat de toeschouwer geboeid bleef. Hoewel soms wat al te fors, typeerde de heer C. Trap Jr. de figuur van Brons met talent en overgave. De rol van Braber was (en daarmee bedoelen wij niets denigrerends!) de heer J. Helder „op hét lijf" geschreven. De kleine, maar d»or zijn illustratieve functie toch belangrijke, rol van Cato werd door mevr. A. WulffelèSchan stra keurig gespeeld. Mevr. T. van MeursSchut (Ma rion), mevr. T. KriesHibma (Ina), de heer C. Rensmaag (Wetse), de heer J. van Meurs („Schietlood" en de heer A. Boogaard (Marcel) voegden zich verdienstelijk in de geschapen situ aties. Een wat zwakkere figuur was de opperwachtmeester, gespeeld door de heer-C, J, Kries; hij stond te jeug dig en met te weinig zelfvertrouwen op de planken. De aankleding van het toneel was aan de schamele kant, maar dat was minder bezwaarlijk dan het te lang zame speeltempo, dat ook op momen ten met een goede dynamiek het ef fect van de scène verminderde. Mis schien kan de toneelgroep van „Elga wa" daarmee bij een volgende opvoe ring rekening gehouden. Hel succes zal dan nog groter zijn dan Zaterdagavond reeds het geval was. In de eerste klasse van de plaatselijke volleybalcompetitie tippen wjj even aan de ontmoetingen HCSC-WSOV en WSOV-Zeemacht, die op een zeer be hoorlijk peil stonden. De aanvallen werden goed opgebouwd en meermalen met succesvolle smashes bekroond. Het team van de sailors telt enkele uit stekende spelers. De strijd om de bovenste plaats zal wel gaan tussen Adel borsten, Zeemacht en HCSC, hoewel laatstgenoemde ploeg nog niet de vorm van verleden jaar heeft gevonden. 2—LSK 2 3—15, HCSC 2-WGW 15-9, 13—15, 15—12. Bij de dames laat het peil nog steeds te wensen over. Het valt telkens op, dat de ploeg, die het best serveert, uit eindelijk de overwinning behaalt. In de eerste klasse heeft HAV nog slechts één wedstrijd gespeeld, tegen Pro Pa- tria en HCSC drie, zodat over deze af deling nog weinig is te zeggen. Toch zal de eindstrijd wel tussen de ze verenigingen gaan, hoewel wij de Hermes-dames nog niet in actie heb ben kunnen zien. In de tweede klasse gaat HMC onge twijfeld met de eer strijken, daar het eerste en tweede team dezer vereni ging de leiding hebben. HMC heeft zes punten uit drie wedstrijden, HMC 2 vier punten uit twee wedstrijden. In de tweede klasse kon ook WSOV 2 de LSK'ers niets maken. Fiscus zege vierde over HKV, dat als oud-eerste klasser wel teleurstelt. Ofschoon LSK 2 in de derde klasse bovenaan staat, heeft toch Zeemacht 3 betere papieren, daar dit team nog ongeslagen is. Thans volgen eerst een aantal uit slagen: eerste klasse: Zeemacht WSOV 158, 1614; Adelborsten 1 Gemeentelijke Dienst 15—9, 15—5- HCSC-WSOV 14—16, 15—9, 15—12; Zeemacht—Gem. Dienst 15—3, 15—9; tweede klasse WSOV 2—LSK 15—5, 4—15, 4—15; Fiscus—HKV 15—9, 15—8- derde klasse: LSK 2—HMC 8—15, 15-7, 10—15; LSK 2—WSOV 3 15—0, 15—0 (wegens niet opkomen); HMC—Zee macht 3 5—15, 15—12, 5—15; Gem. Dienst 2—HAV 2 15—5, 15—8, WSOV 3 Zeemacht 3 715, 715; Gem. Dienst 2LSK 2 015, 015 (wegens niet op komen); Gem. Dienst 2—WSOV 3 0-15, 015 (wegens niet opkomen); Fiscus In ons nummer van Zaterdag jl. be richtten wij, dat de 36-jarige stoker S. B. van de Marine door het Amsterdamse Gerechtshof was veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Hierbij dient te worden aangetekend, dat verdachte door het Hof werd vrijgesproken van de ambtsmisdraging, welke hem in eer ste instantie ten laste was gelegd, naast de gepleegde diefstallen. Op juridische gronden werd hij niet aansprakelijk ge acht inzake de verduisteringsaffaire, waarbij ook de kolenhandelaar D. B. betrokken is geweest. Als gevolg hier van is de echtgenote van de stoker, die door de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar wegens medeplichtigheid tot een half jaar werd veroordeeld, buiten vervolging gesteld. Dit muisje heeft echter nog een staartje, daar de Jus titie een vervolging heeft ingesteld te gen de directe chef van de stoker, de inkoper L. S. Na vijf nederlagen en :we^ gelijke spe len heeft KVH gisteren de eerste over winning behaald. BEP 1 moest tegen onze stadgenoten met 4-3 het onderspit delven. Daar KVH beter speelde dan in de voorgaande ontmoetingen, was de zege ten volle verdiend. Vooral de verrassende, snelle doorbraken van Koster bezorgden de BEP'ers vele hoofbrekens. Na ongeveer negen minuten kon Kos ter KVH de leiding geven (1-0). Uit een ver schot bracht BEP de partijen weer op gelijke voet. Hiermede was de eerste vakverwisreling een feit. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd. Aan beide zijden misten de aanvallen de afwerking. In de tweede helft ging het ineens veel beter. M. Niessen zorgde voor 2-1, en nog geen vijf minuten later maakte de zelfde speelster er 3-1 van. Nadat een mooi schot van een BEP-speelster nad doel getroffen, vergrootte mevrouw C. Snoey de voorsprong tot 4-2, BEP zorg de voor nóg een doelpunt, waardoor de laatste minuten onder hoogspanning ver liepen. Toen de scheidsrechter het einde blies had KVH evenwel beide punten binnen. Op de nieuwe velden van Hermes aan de Bremstraat is vanmorgen om negen uur het Schoolhockey-tornooi begonnen. Het wordt hedenmiddag en morgenochtend voortgezet. De Postfanfare geeft vanavond een concert in Casino, me na de pauze het toneelstuk „Goud en Antiek" door de Wieringer toneelgroep „De Planke niers". De Huisvrouwelijke Vo:rlichtings- dienst te Lochem verzorgt vanavond in „Formosa" een filmprogramma voor de afdeling Den Helder der Nederlandse vereniging van Huisvrouwen. De expositie „Woninginrichting" in de Willem Barendszstraat is vanmid dag nog geopend van drie tot half zes en vanavond van zeven uur tot half tien. (Van onze correspondent te Hoorn) De kortgeleden gestaakte wedstrijd tussen Hollandia en HRC werd Zondag in het Gemeentelijk Sportpark aan de Buitenluiendijk vervolgd. Dat was heel merkwaardig, want de „wedstrijd" begon met een schcidsrechtcrsbal ergens in de buurt van het HRC-strafschopgebied, waar aanvoerder Groot van Hol- landia de bal voor het laatst aangeraakt had op het moment, dat doelman De Haan zijn been brak. Ondanks het feit, dat de strijd dus ver op de HRC-helft werd hervat, was het voor de Nieuwediepers geen beletsel om meteen op de Hollandia-veste af te gaan. Zonder succes evenwel, zodat na een kwartier de stand bij de rust nog steeds dubbel blank was. In de tweede helft bleef het voetbal op een laag peil staan, maar de thuisclub slaagde er in toch eenmaal de roos te treffen. Zodoende bleven de punten in Hoorn. Het was overigens een heel verschil met de vorige maal. Tijdens de gestaak te wedstrijd was het schitterend weer en werd er door beide ploegen uitstekend gespeeld. Ditmaal stond er een stevige bries dwars over het veld en over het vertoonde spel zullen wij het maar niet te veel hebben. Misschien kwam het wel door het vreemde begin, waardoor de spelers moeilijk in hun normale spel kon den komen, of misschien was de hinder lijke wind de oorzaak van het lukraak getrap. In elk geval was het niet bepaald een wedstrijd om verheugd over te zijn De HRC-voorhoede probeerde het voor namelijk met verre schoten, doch die gin gen of hoog over of ver naast. Daarom deed linkshalf Ten Braak het even voor en hij schoot van dertig meter afstand vlak onder de lat. De Hoornse doelman kon net op tijd de bal tot corner verwer ken. Aan de andere kant leidden enkele acties van Bos en Heins tot een corner, maar dat was voorlopig ook het enige re sultaat. In de tweede helft kreeg Hollandia het voordeel van de wind en de Hoornse voorhoede kwam nu wel meer in actie dan de voorwaartsen van de Roodjakken. Het eerste dames-elftal van Hermes heeft gisteren met 2-0 over Eechtrop 1 gezegevierd en gaat in zijn afdeling nu alleen aan de kop. Het resultaat werd behaald in een goede wedstrijd, waarin onze stad genoten overtuigend sterker waren. Mej. Zegel en mej. Van Engels dorp Gastelaars maakten de doelpunten. De grote verrassing van de dag was, dat Hermes 2 (dames) de uitwedstrijd tegen AMVJ 2 met 3-2 wist te winnen. Stopper De Jong deed echter goed werk en rechtsback Bot schakelde linksbuiten Van Bockhove goeddeels uit. Via de rech tervleugel werd Hollandia nog wei eens gevaarlijk dank zij goed werk van Groot en doorzetten van Heins. In de Helderse voorhoede moest het feitelijk alleen ko men van linksbuiten Rijkers en rechtsbin nen Nieuwstadt. De Hollandia-rechtsback Den Bakker slaagde er weliswaar niet in om Rijkers zo volkomen uit te schakelen als drie weken geleden, maar gevaarlijk kon de Racing-man toch ook niet worden. Ook niet toen hij later van plaats ging verwisselen. Nieuwstadt probeerde het ten slotte op de middenvoorplaats, maar daar trof hij juist een De Vries tegenover zich, die van geen wijken wist. Vooral niet toen de thuisclub na vijf en twintig minuten spelen in de tweede helft het toch wel iets betere spél met een doelpunt beloond zag. Het doelpunt zelf was een staaltje goed voelbal. Doel man Van der Kooi] gooide de bal naar linkshalf Swinkels, die vrijwel meteen naar Bos speelde De lange Hollandia-mid- denvoor, die weer een goede wedstrijd speelde, tikte de bal door naar de goed meegelopen De Flart en voordat Ling- beek besefte wat er gebeurde, was hij door een diagonaal schot gepasseerd.' Deze 1-0 voorsprong gtonden de Hollandianen niet meer af, ondanks felle pogingen van de HRC'ers om in de stand verandering te brengen. De Helderse voorhoede was echter onmachtig en kwam zelfs niet eens tot een redelijke kans. En daarom verdiende Hollandia de zege. Hermes 2 (dames) heeft zich nu ein delijk a«n de laatste plaats weten te ontworstelen. De doelpunten kwamen van de sticks van mej. Weenink (2) en mevrouw Lastdrager. Er was evenwel ook een teleurstelling, want Hermes 2 (heren) leed tegen HBS 4 de eerste ne derlaag. Vermoedelijk hebben de Her mes-reserves hun tegenstanders, die met 20 wonnen, even onderschat. Het team behoudt met tien punten niette min de leiding, gevolgd door Adel borsten 2 en Ever Swift, die beide negen punten verzamelden. Hermes 1 (heren) moest tegen HBS 2 met een 22 gelijk spel genoegen ne men. Dit was vooral een tegenvaller, omdat het hier een onprettige wed strijd gold. De bezoekers deden het wat te ruw. Voor Hermes scoorden Hessen en Van Bijnen. Vier minuten De storingsdienst der gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dins dag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donder dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Ja- cob Beenstraat 25, telefoon 2431), Za terdag en Zondag J. P. Agema (Fa brieksgracht 16, telefoon 3594). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, telefoon 2882), S. Bierste ker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Stirum- straat 24, telefoon 2452). HRC 2 heeft gisteren de uitwedstrijd tegen Always Forward met 3—1 ge wonnen. HRC 3 en HRC 4 speelden ge lijk, respectievelijk tegen KFC 3 (3—3) en DWS 4 (2—2). voor het einde hadden de Helderse hockeyers nog met 21 de leiding, doch door een fout in de achterhoede kwam de balans nog in evenwicht. Hermes 3 ILeren) verloor met 21 van Alkmaar 3. Dames 3 van Hermes was evenmin tegen Alkmaai (3) opgewassen (42). Mej. Parlevliet scoorde de tegenpunten. De wedstrijd Terriers aHermes a (jongens) eindigde in een 10 zege voor de thuisclub. De wedstrijd Her mes aAlkmaar a (meisjes) werd af gelast. De Helderse Bridge Club 1945 heeft dezer dagen de competitie voortgezet met de achtste ronde. De uitslagen zijn: A-lijn: BakkerDoms 69.00, Visser Bakker 56.00, BouwmanEvers 50.00, Beneker—Veenstra 44.00, Beeldman— Jansen 41.00, GrandeSnoerwang 40.00. B-lijn; KemperKrab 59.52, Van de EistDroste 55.95, SelierVan Dongen 52.38, HoutkoperRosing 51.19, heer en mevrouw Planken 48.80, Dukers Kerkhof 47.61, heer en mevrouw De Groot 42.85, heer en mevrouw Schot man 41.66. C-lijn: heer en mevrouw Meijer 68.45, SwennenWaij 61.31, mevrouw Vriesmevrouw Bron 60.71, Bijlsma Jans 44.64, SpruitVries en mevrouw Eversmevrouw Way 42.85, Harjer Schilperoort 39.88, mevrouw Schneiders mevrouw Veenstra 39.28. Het onderwerp „Bruiloftspoëzie van Sappho en Catullus" wordt Vrijdag avond 6 November voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klas siek Verbond besproken door dr J. D. Meerwaldt uit Amsterdam. De bijeen komst, die om acht uur begint in het Roode Kruis-gebouw aan de Bankastr., is voor belangstellenden vrij toeganke lijk. 129. Toen het Nederlands Elftal die Zaterdagmiddag het middenterrein van het beroemde Wembleystadion betrad, het strijdperk dus waar niet zo heel lang geleden de Olympische Spelen werden gehouden, toen ging er toch wat in de harten der jongens om. Het stadion was tot de laatste plaats uit verkocht en reeds de aanblik van deze geweldige mensenmassa van wel negen tigduizend toeschouwers, liet niet na een diepe indruk op de jonge Neder landse spelers te maken, want de lezer zal zich wellicht herinneren, dat het nationale elftal in hoofdzaak uit debu tanten bestond. Nu in de kleed kamer had de vertegenwoordiger van het bondsbestuur Lauw Soep even een nummertje de-jongens-een-beetje-en- thousiast-maken weggegeven. „Denk aan 't vaderland", had hij gezegd, „denk aan de Nederlandse leeuw, denk aan onze nationale eer, denk aan jullie va ders en moeders, jullie verloofden en eventuele vrouwen, denk aan jullie ooms en tantes, neven en nichten al die honderdduizenden landgenoten die om de radio geschaard zitten en die even hard naar Hollandse doelpunten zitten te snakken als al die Engelsen hier op de tribunes naar Engelse. Laat ze daar thuis niet in de steek, jongens. Breng geen schande over ons fiere rood-wit-en-blauwe dundoek en breng geen rouw over het vaderland". En kele der jongere spelers en speciaal Kick van Knikkeren, de kleine links buiten, luisterden naar deze speech met ogen, die glinsterden. Glinsterden van de tranen.... Maar allen klemden de kaken op elkaar! Het is geen fraaie wedstrijd gewor den tussen de Texelse Boys en de be zoekers uit Tuitjenhorn. De sterke wind, die dwars over het veld stond, was beide partijen de baas. Misschien de Hollandia-knapen iets minder dan hun gastheren, want hun techniek was iets beter. Daarentegen putten de Texe laars uit het fraaie doelpunt door mid- voor Bogaard vóór de rust gescoord, zoveel moed. dat zij anderhalf uur met vuur voor de overwinning streden. Wel maakten de gasten nog vóór de pauze gelijk, toen de doelverdediger der thuis club de bal liet vallen en een Hollan- dia-speler gretig de hem geboden kans benutte, maar hun enthousiasme reikte over de rust heen en duurde tot c'e laatste minuut. Zelfs wisten zij door een handig tik je van Nooyen, dat Van Heerwaarden vrij voor de keeper bracht, de leiding te heroveren (21). Tegen het einde verloor Tuitjenhorn kennelijk de moed; de bezoekers waren vrijwel niet in staat een redelijke aan val op te bouwen, want de Boys kenden nog slechts één parool: opruimen. Rich ting en lengte van het schot werden onbelangrijke factoren. Enkele minuten vóór het eindsignaal kregen de bezoe kers een laatste fraaie kans, maar de rechtsbinnen, die de kans maar be hoefde te realiseren, draaide zich met de handen voor de ogen na zijn schot om. Reeds liep de scheidsrechter met zijn horloge in de hand, toen men de adem inhield: een Boys-verdediger speelde het leer met de hand en de bal werd naar de witte stip verwezen. Onder ademloze stilte kwam het schotHet werd door de doelver dediger vallend tot corner verwerkt. Vrijdag werd onder grote belangstel ling in De Koog de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen Openbare Lagere School. Aanwezig waren burge meester De Koning, de beide wethou ders .enkele raadsleden, de volledige oudercommissie, het onderwijzend per soneel, de gehele Kooger schooljeugd en talrijke ouders. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Bakker, dankte allen die voor de nieuwe school hebben geijverd, in het bijzonder het vorige schoolhoofd, de heer Akkerman. Burgemeester De Koning vond, dat de gemeente zo langzamerhand erva ring krijgt in het leggen van „eerste stenen" van scholen. Den Burg en De Waal zijn voorafgegaan en straks is Den Hoorn aan de beurt. Wethouder De Waard verrichtte daarna de plechtig heid. Ten huize van de heer Van den Vis, raadslid in De Koog, werd de thee ge bruikt. Hier werd namens de ouder commissie door de heer Zwan aan het hoofd der school, de heer Onstenk, een zeer oude scheepsbel aangeboden, die dienst kan doen als schoolbel. Lang ge leden werd deze bel door één der tal rijke jutters als kostbare buit meege nomen en de heer Zwan hoopte, dat de nazaten dezer jutters er nu mee naar de wetenschap zouden worden ge lokt. Een aardige attractie was. dat alle gesproken woorden nog eens werden herhaald, zonder dat er iemand het woord nam: de firma Agter had alles op de band opgenomen en draaide die tot genoegen der aanwezigen weer af. 's Avonds vond ten huize van de heer Wuis een ouderavond plaats, nadat te voren de ouders kennis hadden kunnen nemen van hetgeen de kinderen pres teerden. door een kleine tentoonstel ling in de school. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Piet de Graaf, van Alk maar n. Weverstraat 95; Gijsbërtba C. den Blanken, v, Nieuwer-Amstel naar Den Hoorn 8; Geziena de Boer, van Leek, n. H 92. Vertrokken: Arend Rekkema, v. Mo lenstraat 71 naar Zuidlaren; Coenraafl Rietman, v. O 176 n. Haarlem.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2