Vragen staat vrij Geen parasitaire ziekte bij de aardappelen Vefoudefde hoest. ABDUSIR00P R00M80TER AMANDELEN Chefarine „4" doet wonderen BOEKEN BULLETIN f door F. DE SINCLAIR) 'canatog^ Gevoel voor anderen Muziek voor blinden Verzekering afkopen De bode moet komen NU ..VERZEKERING" toch aan de beurt is: de bode. U heeft week- premie-polissen. Deswege is de bode wel degelijk verplicht deze per week te innen. Daarvor betaalt u extra veel premie! De bode krijgt voor weekpremie-posten ook extra veel provisie. Zoals ieder ander mens in de wereld, moet ook hij datgene doen, waarvoor hij wordt betaald. Mocht hij blijven weigeren weke lijks te komen, schrijf dan even naar de Maatschappij. Die meent te staan Het optreden van ABC-verschijnselen Er is geen reden tot bezorgdheid GEESTELIJK LEVEN BFi.'OEHINliSWERK Wereldspaardag werd een groot succes Denkelen helpt niet Diploma en nog wat Tram Sloterdijk-Spujstraat wordt opgeheven Borstplaat maken Districtspsychiater bij Haarlemse rechtbank Pim. Pam Pom en de wonderlamp Friesland - Waterland Tussen Amsterdam spierpijn, spit... 19> en Mt Parijs Vermoeid en prikkelbaar? Luister eens naar: Radioprogramma WOENSDAG 4 NOVEMBER 1968 pEN LEZERES klaagt er over dat k de nieuwe buren vlak voor haar neUS een garage hebben laten bou wen. Zij heeft haar nood hier en daar al eens geklaagd, maar alles zonder resultaat. Er schijnt niets aan te doen te zijn. De buren staan nl in hun recht en het koopmans- -e'cht kan soms zeer hard zijn. Wij vergelijken deze bouwerij met iets wat wel vaker voorkomt, namelijk met iemand die wat later binnen komt en dan breeduit vlak voor andermans neus gaat zitten. Wan neer zo 'ets gebeurt kan men twee dingen doen: of wel ruzie maken of het beste van de situatie trachten te maken. Het laatste is toch altijd te prefereren. Ruzie met iemand maken, die zich van anderen toch niets aantrekt, heeft nl. meestal geen resultaat. Het is beter alleen maar even de aandacht te vestigen op een minder elegante houding (en dat heeft lezeres kennelijk wel ge daan) en overigens de fatsoenskwa lificatie aan de omstanders over te laten. QNS WERD gevraagd of er ook muziek in brailleschrift bestaat en of deze verkrijgbaar is. Een uit gebreide bibliotheek piano-, orgel-, harmonium- en zangmuziek in brail le is in het bezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amster dam. Hieronder vallen ook theore tische werken. Alles wordt gratis door het gehele land uitgeleend. Ook een catalogus is verkrijgbaar. Het adres is Openbare Leeszaal te Amsterdam, Keizersgracht 444446. AFKOOP van een levensverzeke- ring geeft meestal teleurstelling. Dit is overigens niet de schuld van de instelling, maar van de verzeker de, die niet voldoende kijk heeft op de materie. Narekenen kan men zelf de zaak niet. Afkoop van een be grafenis-polis (volksverzekering) j regel nog meer strop, omdat de kosten, vooral de incasso kosten, hiervan zoveel hoger zijn. Voor „het verlies" echter heeft men al die jaren de zekerheid gehad, dat de instelling de volle som bij over lijden zou uitbetalen. Dat is natuur lijk wel iets waardl J-JOE WREED kan een mens zijn hoe hoogmoedig, dachten wij. Toen Mentor nog een heel klein mentortje was, weinig hoopgevend leerling van de tweede klasse, was er eens een soortgelijke krummel die iets uit een kastje had gepikt. Natuurlijk diende dit te worden ver effend met strafregels en zo. Maar de zwaarste straf trof de aanko mende jongeling later.... op straat. Hij ging als gewoonlijk naar een troepje jongens toe en toen draaiden ze hun rug toe met de me dedeling: we spelen niet met dieven. Dat was de volkomen vernietiging, er bleef niets van het jongetje over. De andere jongetjes groeiden, want zij voelden zich zo: Heer, ik dank U dat ik niet ben als hijTotdat (alles is heus waar) twee van die jongetjes op heterdaad betrapt wer den toen ze appels gapten. Een ver haal over jongetjes? Jawel, maar ook voor grote mensen. Want ook deze week kregen wij weer te ma ken met een geval van een man, die enkele jaren geleden betrokken werd bij een misdrijf. Hij heeft er voor geboet. Sindsdien is hij uit de „In enkele dagbladen zijn de laatste ttjd enige min of meer alarmerende berichten verschenen over een ziekte in eerstelingen-knollen. Deze berichten, afkomstig uit N oor d-liolland, gaven de Indruk, dat wij hier te doen zouden hebben met een nieuwe aard appelziekte, die in grote omvang zou optreden", zo deelt de afdeling voor lichting van bet ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. „De bedoelde verschijnselen op de knollen", aldus de Plantenziektenkun- dige Dienst, „zijn in het verleden reeds verscheidene malen waargenomen. Toentertijd is hieraan de naam ABC- ziekte gegeven. Door vroegere onder zoekingen is aangetoond, dat 't hier niet een parasitaire aantasting betreft, die met het pootgoed zou kunnen worden overgebracht. De afwijking wordt zeer vermoedelijk veroorzaakt door nog on bekende factoren in de grond. Zoals vaker bij dergelijke afwijkingen het BEROEMDE CENEESMIDDELEM IN ÉÉN TABLET 'tftEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.7» (Advertentie ing. Med.» Wed. Herv. Kerk. Beroepen.te HiUegom: A. Dönzel- foann te Amsterdam. Beroepen te Tweede Exloërmond (toezegging): G. W. Bekker te Heme- Beroepen te Goutum: A. Faber te Boxum. Bedankt voor Krabbendijke: W. Brinkman te Asperen. Bedankt voor Wezep: H. Goedhart te "'iddelharnis. Benoemd tot vicaris te Overschie: H. Duinink voorheen vicaris te 's Heer Abtskerke Geref. Kerken. Aangenomen naar Dedemsvaart: A. hweitzer te Itskenhuize; Aangenomen naar Harderwijk, als geestelijk verzorger van Sonnevanck: van Dijk emeritus predikant en nu'pprediker te Baambrugge. Art. 31. Aangenorrrm naar Locnen a. d. Vecht J ,yan der Wielen te Warffum. t-hr. Ger Kerken. Beroepen te Nieuwe Pekela: R- Slof- lr® te Veenendaal. «ernonstr. Broederschap. Aangenomen naar Lochem: F. Palm- ooom te Zwammerdam. :fer- Gemeenten Bedankt voor Elspeet: H. Ligtenberg Rotterdam-W. geval is, is bij een nieuw onderzoek gebleken, dat het voorkomen ieder jaar kan verschillen. Vermoedelijk zijn de omstandigheden dit jaar gunstig ge weest voor het optreden van de ge constateerde verschijnselen. Hoewel de afwijking plaatselijk van. ernstige aard is, blijkt dat in het algemeen slechts een klein percentage van de partijen is aangetast In het overgrote deel van de partijen eerstelingen kon geen en kele afwijking worden waargenomen, zodat er geen reden is zich ernstig be zorgd te maken. De wereldspaardag, die de Rijks postspaarbank op 31 October heeft ge houden blijkt een groot succes te zijn geweest. Hoewel op de laatste van de maand altijd een spaaroverzicht wordt behaald van gemiddeld f 500.000, hebben de inleggingen ditmaal de terugbetalingen met 1,1 millioen over troffen. Hierdoor is tevens de maand met een voordelig saldo afgesloten. Totaal werd in October f 33,5 millioen opgevraagd en f 34,1 millioen ingelegd, zodat f 600.000 is gespaard. Een leerling-machinist van de Ned. Spoorwegen is op het rangeer-emplace- ment De Rietlanden bij Amsterdam door een locomotief aangereden. De man over leed tijdens het transport naar een zie kenhuis. samenleving gestoten, ook uit zijn familiekring. Met hem is gedaan door grote mensen, wat met het jon getje door zijn vriendjes werd ge daan. De uitwerking op het slacht offer is ook hetzelfde, met dit ver schil dat de oudere man niet zo ge makkelijk weer opveert, moeilijker een schouder vindt waartegen hij de tranen kan uitstorten en geen ster ke hand van een Vader, die alles wel weer goed maakt. Maar die mensen die zich zo ver boven hem verheven voelen, denken er niet aan dat ook zij kunnen struikelen. Laten wü daarom de helpende hand toesteken aan hen die vielen, want waar ligt voor ons ergens het strui kelblok klaar? JK MOET, schrijft een lezer, zoveel „denkelen", dat ik alles klung- en haspelig doe. Altijd denk ik aan de komende oorlogOch kom? Waarom? Mentor is geen profeet, maar heeft de vaste overtuiging, dat Rusland nooit tot een directe aanval zal overgaan. Dit schrijft hij niet, omdat hij „Rusland-minded" is, maar op grond van vele feiten. Maar, waarom ciie angst? Zou het ooit zo ver komen, dan is het nog tijd ge noeg om bang te zijn. Al is vrees Minister van Oorlog in vele rijken, daarom behoeft hij het in de huis kamers nog niet te zijn. Door een misschien geheel ongegronde vrees voor de toekomst, bederft u op voor schot alvast het heden voor u en uw gezinsleden. Heeft de angst van vra ger geen andere oorzaak? Hij moet er eens met zijn arts over spreken. JS HET BILLIJK, vraagt een lezer, dat aan een meisje het diploma voor Gezinsverzorgster is geweigerd, ondanks prima cijfers voor alle vak ken, omdat ze zekere karakter eigenschappen miste? Nu kan Men tor daar wel mede accoord gaan. Valt u dat tegen? Het gebeurt bij de Scho len voor Maatschappelijk Werk wel, dat een leerling na twee studiejaren toch nog wordt heengezonden. Om diezelfde reden. De grootste vrees die wjj altijd hadden voor „maat schappelijk werk op wetenschappe- Maak een einde aan dat gekuch,zuiver Uw lucht» wegen van gevaarlijke ziektekiemen met de snelwerkende 's werelds beste hoestsiroop (Advertentie Ing. Med.) ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord kru ien op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, dan links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. Naar de directie van de NZHVM me dedeelt, zal met ingang van de winter- dienst 1954 de tramdienst Sloterdijk Spuistraat v.v. te Amsterdam, die thans door de NZHVM wordt verzorgd, wor den opgeheven. lijke basis" was, dat de kille weten schap de plaats zou innemen van het warme hart. Maar er wordt daar nadrukkelijk tegen gewaakt. Het verkrijgen van een diploma wordt afhankelijk festeld van bij het prac- tijkwerk (onder supervisie) geble ken persoonlijke geschiktheid voor dit werk. Tijdens de studiejaren doet men heel veel practijkwerk en zou men die gedragslijn niet volgen, dan zou alle maatschappelijke werk, in welk onderdeel ook, moeten sterven. De liefde tot de naasten moet de voornaamste drijfveer zijn. Ieder, die enig maatschappelijk werk doet, moet steeds bedenken dat hij of zij het niet aan zichzelf te danken heeft, aan deze zijde van de tafel te zitten, inplaats van de cliënt. Het had an dersom kunnen zijn. WIJ ONTVINGEN reeds enige verzoeken voor het geven van een recept om borstplaat zelf te gaan maken voor de a.s. Sinterklaas-vie ring. Hier volgt dan een eenvoudig recept. Laat 1 pond suiker in kopje water, melk of room zacht smelten en breng dit dan vlug aan de kook. Probeer na 4 of 5 minuten of de suikerstroop goed uitrekt en of een druppel in water stijf wordt. Voeg dan een smaakje toe en laat het flink roerende van het vuur dik worden. Giet het daarna uit in natgemaakte vormen, die op boter hampapier geplaatst zijn. Als districtspsychiater bij de recht bank in het arrondissement Haarlem is door het departement vtri Justitie aangewezen dr F. Hartsuiker, direc teur-generaal van de rijksasyls voor psychopathen in Avereest. De taak van de districts-psychiater zal zijn: voor lichting van de justitie omtrent ver dachten, voor wie klinische observa tie niet nodig wordt geacht en het geven van adviezen aan directies van strafgestichten; verder voorlichting omtrent de behandeling van geestelijk gestoorden, in onder toezicht gestel een, en adviezen aan. reclasserings- instellingen. In de begroting van Justitie voor 1954 zijn gelden uitgetrokkên voor de oprichting van een psychiatrische dienst. Deze dienst bestaat thans nog niet, maar dr Hartsuiker zal als „voor loper" fungeren. In Avereest wordt zijn functie thans waargenomen door zijn plaatsvervangster, mevrouw Fri- sche. 163. Moeder Woeffie, die niets van het vreemde gedrag van haar zoontjes begreep, besloot om boven eens een kijkje te gaan nemen. „Zonder tegen stribbelen zijn ze naar bed gegaan", peinsde ze, terwijl ze stilletjes de tre den beklom. „Hm, misschien komt dat wel, omdat ze begrepen, dat ik boos was". Zonder een geluid te maken, sloop ze verder de trap op. „Eens even zien of ze zich wel werkelijk uitge kleed hebben", bromde ze. „En.... of ze zich wel achter hun oren gewassen hebben", voegde ze er aan toe. Ze gluurde door een kier van de deur. Maar wat ze daar te zien kreeg, sloeg DOMINEE R. J. de Stoppelaar was, toen hy nog leefde, Doopsgezind predikant te Warga. Hij heeft in deze gemeente vele iaren gestaan en dat verklaart waarschijnlijk zijn gro te liefde voor het Friese waterland. Wie eenmaal heeft ontdekt, hoe mooi het daar is, komt er innerlijk niet weer los van, al voert het leven hem ook naar de andere kant van de aarde. Het leven heeft dominee De Stoppelaar in Warga gelaten. Maar het heeft hem de taak opgelegd, zijn verrukkingen uit te schrijven in een vrijwel ononderbroken reeks van artikelen, eerst in verschillende dag bladen en later in boekvorm ver schenen. Ze verhalen van simpele dingen: van het leven op een oud boerderijtje ergens midden tussen plassen op een eilandje gelegen, van een ontmoeting met allerlei vogels en dieren, van gesprekken met een voudige mensen, van de steeds ver anderende atmosfeer boven het wijde Friesland. We hebben al eens eerder een her druk van een bundel van wijlen deze natuurminnende predikant mo gen aankondigen. Thans ligt er op nieuw een op ons bureau: ,,Op Fries- lands Wijde Wateren", in samen werking uitgegeven door R. van der Velde te Leeuwarden en L. J. Veens Uitgeversmaatschappij N.V. te Am sterdam. Al dadelijk de omslag, met dat mooie gezicht op Heeg, brengt u in de rechte sfeer. Wat de lezer in dit boekje aan foto's en verhalen vindt, overtuigt hem evenzeer van de schoonheid van Friesland als van de schrijverstalenten van deze pre dikant. Uitsluitend bereid met (Advertentie, Ing. Med.) ^•Lo«rt overal. De weldadige warm Ji Pijnstillende Thermogène rdrÜft de snerpende pijn. (Advertentie, Ing. Med Ze trad op hem toe en reikte hem de hand. „Meneer Vriesendorp, hier ben ik. Erg gehoorzaam, zoals u ziet!" „Oho!" weerde hij af. „Het was geen bevel, maar een vriendelijk verzoek, een uitnodiging of wat u maar wilt in dat genre! Wat mag ik voor u bestellen?", want de kelner naderde meteen ook al. „Koffie, graag", zei ze en dan nam ze tegenover hem aan het tafeltje plaats. Vriesendorp was iemand van een jaar of veertig, glad geschoren, donkere vro lijke ogen, van die ogen met een lach achterin: hij had donkerblond haar, een goed gevormde neus en een tamelijk grote mond met dunne lippen en daar achter voorzover nu en dan zichtbaar, een uitstekend verzorgd gezond gebit. Ér was iets prettig levenslustigs in de hele verschijning, maar hij beheerste de levensvreugde op de wijze, welke de geboren gentleman kenmerkt. Ik geloof, juffrouw de Wilde, dat we ons helaas wederzijds moeten condole ren met dat plotselinge overlijden van onze vriend en medestander professor de Raat Dat is wei een heel grote slag voor de G.B.A. en het is zeker ook een ere verlies voor de samenleving, want hij was behalve uitzonderlijk knap ook een zeer aangenaam en geestig mens in de dagelijkse omgang!" Marta knikte. Ja dat was hij zeker", sprak ze. „Dl weet niet of u op de hoogte Is met de bijzonderheden van zijn dood". „Nee, eigenlijk niet. Ik las het uit de courant! Ik schrok me een ongeluk!" Ze vertelde nu hoe het gegaan was, doch ze maakte evenmin melding van de vermissing van haar tasje als van haar bezoek op 't politiebureau en van de daar vernomen doodsoorzaak. En ze kreeg de indruk dat de man tegenover haar met deze laatste bijzonderheden toch ook niet bekend was want toen ze was uitgesproken, zei hij: „Och ja, aan zo iets staat elk mens bloot! Het schijnt wel of we erg mooi en kunstig In elkaar zitten, net als zo'n fijn horloge, maar ook bij ons springt de veer soms ineens en dan staan we stil! Was u op Westerveld?" „Ja, zeker. Er was pijnlijk weinig be langstelling!" Hij hief een hand op. „Wie had u kunnen verwachten, be halve wat familieleden? De officiële in stanties begrepen hem niet en vertrouw den hem niet. Ze waren eigenlijk bang voor hem. Want, dat weet u ook wel, hoe angstvallig geheimzinnig we ook zijn met het bewaken van het geheim, er is toch altijd een lek. En iets drup pelt er door dat lek toch altijd ln de richting van die het juist niet weten mogen! Dat is nu eenmaal het fatum van alle geheimen! Gaat u maar na: de atoomenergie-geheimen van Ameri ka, van Engeland, Frankrijk, Rusland, die hebben ook allemaal lekken en hoe meer mensen het geheim kennen des te groter is natuurlijk ook de kans op zo'n lek! En nu zijn wij quantitatief wel van een uiterst geringe omvang, maar wij moeten, om te kunnen werken, toch een zeker minimum aan arbeidskrachten in onze dienst houden. En met die eis ha len we meteen de kans op een lek naar binnen!" Ze knikte. „Ja, professor De Raat sprak altijd van de contra-spionnage". „Dat weet ik. Die uitdrukking was overigens niet helemaal juist, want wij zijn geen spionnen in de gewone bete kenis van dat woord, maar wij hebben die uitdrukking toch maar van hem overgenomen. Hij bedoelde daar een soort internationale Gestapo mee. die speciaal ter ere van ons in het leven is geroepen. Ja heus! Och, die heren doen hun best. Maar wij ook". „Meneer Vriesendorp", sprak Marta ,Een vraag, ook in verband met die contra-spionnage: kent u een juffrouw Lassale?" Hij lachte. „Beate Lasalle, een mislukte imitatie van Josephine Baker!" „Zo iets". Hij knikte. „Helaas ja, die ken ik, of beter ge zegd: die kende ik! Ze zeggen wel eens dat de duivel nooit zo zwart is als hij wordt afgeschilderd, maar dit duivelin netje is veel zwarter dan haar huid zou doen vermoeden! Kent u haar?" „Ja, uit Delf* We waren studiegeno ten, zij is een paar jaar eerder klaar gekomen dan ik. Maar ze was ook op Westerveld. Is ze lid van de G.B.A 7" „Geweest, korte tijd, maar daarna ontslagen wegens wangedrag en onbe trouwbaarheid. Gelukkig vóór ze te baanwijs was gemaakt en zij ons grote doel zou kunnen schaden of verraden! Sprak u haar?" „We hebben na afloop samen koffie- gedronken. Och. wat Delftse herinnerin gen opgehaald- ze was overigens nooil een sympathie van me" Hij zweeg even vroeg dar p'n's „Wat bewoog haar naar Westerveld te gaan?" Marta haalde haar schouders op. „Ze sprak van oude herinneringen". „Oude herinneringen? Eigenaardig, dat zij een drang voelde om bij die cre matie tegenwoordig te zijn. Enfin, ik ben blij dat we haar kwijt zijn. Maar juffrouw de Wilde, nu zal ik u eens een bekentenis doen en ik hoop maar, dat u daarvan niet te veel zult schrik ken". „Nou, ik schrik zo gauw niet, meneer Vriesendorp". „Ik heet geen Vriesendorp". Hij lachte haar vrolijk toe. „Heet u zo niet? Werkt u onder pseu doniem?" „Kijkt u eens. Al die namen, het zijn er geloof ik vijf op dat lijstje, maar al die namen zijn gefingeerd. Wij zouden wel heel naïef en dom zijn als we wer kelijk de mogelijkheden schiepen, dat de contra-spionnage, door welk lek dan ook. een lijst in handen kreeg van onze Hollandse medewerkers of althans van een deel daarvan. Op de Keizersgracht woont helemaal geen Vriesendorp, evenmin als er in de Lauriliardlaan te Bilthoven een dr de Monchy bekend is, enzovoorts! Die namen doen voor ons dienst als een soort schibbeleth, een wachtwoord dat niets verraadt, maar alleen bewijst, dat we tot de ingewijden behoren. Mijn naam is 'Van der Meer". „E« is dat dan ten minste werkelijk waar?" vroeg Marta. „Ja, ja, ja", antwoordde hij lachend, doch dan dadelijk ernstig. „Maar denkt u er om dat u die naam nergens noteert. Uw enige boekhouding ln dienst van de G.B.A. moet in uw hoofd zijn opgeslo ten, dat is uw brandkast on daarvan kent u alleen het letterslot. .Brains brains, brains! \*ou understand?" „I do" antwoordde ze lachend. „Maar weest u gerust, zo voorzichtig ben ik zelf ook al wel en professor de Raat heeft me ook al in die richting een heleboel geleerd" (Wordt vervolgd.) haar met stomheid! Pom lag aohtei». over op zijn bed, terwijl een klein negerjongetje bezig was de voeten van meneer te wassen. En alsof dat niet genoeg was, commandeerde Pim, die ook languit op zijn bed lag: „Maak een beetje voort, Ali. Je moet mijn tanden óók nog poetsenMoe der Woeffie rukte de deur open en riep: „Wat moet dót betekenen? Wat doe jij hier, jongmens7" Ali werd wit om zijn zwarte neus en kon van schrik geen woord uitbrengen. „Nou, heb je je tong verloren?" zei Moeder Woef fie. „Vertel opwat is dat voor nonsens hè?" Overwerk! ol overspannen. Uw zenuwen zijn uitgeput - Uw weelsels verzwakt Er Is maar één doeltreffende re medie: Kracht toevoeren met Sanetogenl Doe Iets voor Uw gezondheid. Begin nü met - tr Het Zenuwtonicum (Advertentie Ing. Med.) LEA FITTLL, sopraan, zingt Finse liederen. Van de Finse muziek kennen we amper meer dan de geesteskinderen van Sibelius. Daarom zal het aantrekkelijk zijn, kennis te kunnen maken met lie deren van figuren <jie hier vrijwel of geheel onbekend zijn. Don derdag 15.35 over Hilversum I, 403 m). DIE KUNST DER FUGE, van Bach, uitgevoerd door G erard Bunk op het orgel van de Luth. kerk te 's-Uravenhage. Een werk, waarin de componist als het ware „speet t" met de overgeleverde fuga-vorm en met zijn thema's en alle mogelijkheden die hij vermag te ontdekken volledig beproeft. Een werk dus van ongelooflijke muzikale rijkdom. Donderdag 22.20 over Hilversum I, 402 mj. ORFEO ED EURIDICE, opera van Chr. W. von Gluck. ledereen kent uit dit werk de prachtige aria „Ach ich habe sie verlo ren", waarin Orfeus zijn leed om het verlies van Euridice uitzingt. De Urfeus-partij wordt gezongen door een alt. Bij deze uitvoering zingt Kathleen Ferrier de ürfeuspartij (Donder dag 30.05 over Hilversum 11, 398 m). DONDERDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 1000 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—24 00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 715 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9 00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Franse chansons. 10.00 Gram. 10.03 „Ich will den Kreuzstab gerne tragen", cantate. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11-45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Alt, viool en piano. 13.50 Gram. 14-00 Gram. 14.45 Voor de vrouw, 15.15 Gram. 15.35 Sopraan en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal Ensemble. 16.50 Gram. 1700 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17-40 Voordracht. 18.00 Gram. 18.15 Sopraan, tenor, piano en voordracht. 18.35 Raadhuis-praat. 1845 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Grain 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 2100 Amus.muzlek. 21.30 Luisterwedstrijd. 22.00 „Ik denker zo over.... en U?". 22.10 Gram. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 2300 Nieuws en S O S.-berichten. 23.15— 24.00 Grammuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7 10 Gram. 7.15 Gym 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws.' 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Omroepkoor en orgel. 9-30 Voor de hulsvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte mu ziek. 12.00 Viool en piano 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tulnbouwmede- delingen. 12.33 Hammondorgelspel. 12-50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Mag ik mij' even voorstellen? Mijn naam is Cox", hoor- sel. 14-35 Alt en plano 15.00 Voor de zieken 15.45 Gram. 16.00 „Tussen Vier cn Vijf". 16-45 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regcrlngsuitzendlng: Drs. B- van Eldik: Indoneslë's streven naar eco nomisch herstel". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Reportage of gra- mofoonmuzlek. 18.40 Hoorspel met mu ziek 19.00 Voor de kinderen. 19 05 Ge sproken brief uit Londen. 19.10 Medede lingen. 19.15 Gevar. muziek. 19 30 „Mijn Zuid-Afrikaanse ervaringen", causerie. 19.40 Orgelconcert. 20 00 Nieuws 20.05 „Orfeo ed Euridice", opera. Hierna: Luit spel (gr.). 21.20 Dlsco-causerle. 22.00 lichte muziek. 22.15 Gevar. muziek. 22 45 Sportactualitelten. 23.00 Nieuws. 23 15— 24.00 Grammuziek.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5