Eeuwfeest Doopsgezinde kerk in dankdienst gevierd VALDA KLOOSTERBALSEM Défilé en feestavond bij eerste lustrum Reservepolitie Lyceum won ook jongenstitel van school-hockeytornooi De heer C. Zomerdijk jubilaris op zijn zestigste verjaardag Middelpunt van een bloeiend kerkelijk leven Lezers spreken De IBIS-troost is onderweg 0p Kerkgracht ging rivaliteit te ver IN HET KORT Vermaning tot liefde en verdraagzaamheid Jubileum trok in brede kring belangstelling SCHRALE HUID ZTSr» Vergadering Bouwkas Bijbelgenootschap viert 125-jarig bestaan TUSSEN HAAKS EN KUITJE Ensemble Kees Stet in „Formosa" BIJ GRIEP PASTILLES „Hyena's van de weg" voor Watervogels Bree^nd Be-Fair hoopt op grote belangstelling Regeling storingsdienst Het dure Den Helder Voorzitter van Hollandia plotseling overleden GRATIS to PAKJES IBIS EXPORT SHAG DOBBELMANN, LEKKER MAN! Aan wedstrijd ging vechtpartij vooraf Veertig jaar marktkoopman Collega verrasten hem met cadeautje Urk De spaanders vlogen er af Steun voor de vissers MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 DAT IN BREDE KRING werd meegeleefd met het jubileum, dat de Doopsgezinde gemeente heeft gevierd, bleek vooral gistermiddag tij dens de feestelijke herdenkingsdienst, die in het honderd jaar oude kerkgebouw werd gehouden. Het gemeentebestuur toonde zijn belang stelling, verscheidene kerkgenootschappen waren vertegenwoordigd of gaven schriftelijk van hun medeleven blijk, en vele andere genodig den kwamen door hun aanwezigheid uiting geven aan hun vreugde, die zij op deze hoogtijdag gevoelden. De bloemen, die het interieur tooiden, schenen te willen bevestigen, dat het jubilerende kerkgebouw het middelpunt vormt van een bloeiend kerkelijk leven. De herdenkingsdienst stond in het teken van de liefde, welke heeft ge leid tot de stichting van dit kerk gebouw en door welke het een eeuw lang het bezielend middelpunt van de Doopsgezinde gemeente te Den Helder heeft mogen zijn. Evenals ds. Pieter Douwes Dekker dat op Zondag 6 No vember 1853 bij de inwijding deed, preekte ds. J. J. J. van Sluijs in deze herdenkingsdienst over de woorden „De liefde sticht", uit Paulus' eerste brief aan de Corinthiërs. Uit deze zelfde zendbrief las ds. Van Sluijs, na. dat de gemeente het honderd jaar ge leden gezongen loflied „Geloofd zij God met diepst ontzag" had herhaald, het „hooglied der liefde", 1 Cor. 13. In zijn predikatie wees ds. Van Sluijs op de Goddelijke eis van liefde en verdraagzaamheid, welke in het tekstwoord wordt geformuleerd. In de grondtekst staat „De liefde bouwt op", en dat is honderd jaar geleden tref fend gedemonstreerd. In een geest van liefde, broederschap, eensgezindheid cn verdraagzaamheid hebben Doops gezinden en niet-Doopsgezinden uit Den Helder en ver daarbuiten ds. Pie ter Douwes Dekker gesteund bij zijn onvermoeid streven om tot de bouw van een nieuwe kerjt te komen. Zo staat dit kleine kerkgebouw aan de Kerkgracht als een monument, maar ook als een vermaning, die doorklinkt over de scheidsmuren van kerken en burgerlijke gemeenschappen heen. De liefde bouwt op, maar de haat breekt af. De liefde sticht, maar onverdraag zaamheid doodt de liefde. Terwijl de heer M. C. van Balle- gooijen op het orgel speelde „Jesu, joy of man's desiring" van Bach, konden de aanwezigen deze. vermanende woor den enkele ogenblikken overdenken. Na het „Onze Vader", waarin ds. Van Sluijs voorging en het gemeenschap pelijk zingen van lied 194 werd de godsdienstoefening met de zegenbede besloten. Het samenzijn werd voortgezet on der inleiding van de heer L. J. Daalder, die de genodigden namens de kerke- raad verwelkomde. Hij gaf, nadat de heer L. H. E. de Ridder enkele schrif telijke gelukwensen had voorgelezen, daarvoor is Akkers Klooster» balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatiek: ,GEEN GOUD ZO GOED' (Advertentie, Ing. Med.) De plaatselijke comisie van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeen ten organiseert op Vrijdagavond 13 November een openbare voorlichtings avond ten Raadhuize. Die avond wordt een uiteenzetting gegeven van de wij ze, waarop men met behulp van dezc- Bouwkas een woning onbelast in ei gendom kan verkrijgen. Uiteraard zal de nodige aandacht worden besteed aan het door de N.V. gevolgde spaar systeem, dat de mogelijkheid schept, desgewenst ook op korte termijn een woning te bouwen of te kopen. De afdeling Den Helder van het Nederlands Bijbelgenootschap viert in Februari aanstaande het 125-jarig be staan. Het bestuur heeft ter gelegen heid van dit jubileum grootse plan nen in uverweging genomen. Die zul len, naast de gewone agendapunten, ter sprake worden gebracht op de jaarlijkse ledenvergadering, die op Woensdag 11 November in de boven zaal van het Christelijk Militair Te huis aan de Kanaalweg wordt gehou den. De met aardappelmeel geladen mo torschoener „Deneb", onderweg van Delfzijl naar Londen, is Zaterdag we gens het ongunstige weer de haven bin nengelopen. evenals de Duitse kustvaar der „Gretha", die een lading aardappel meel moet brengen van f'ur naar Rotter dam. Beide schepen zijn gistermorgen vertrokken De Duitse kustvaarder .Elisabeth Broker", met een lading cokes onderweg van Londen naar Odcnse, -s Zaterdag in Den Helder komen bijliggen. De palingkotter „Pieter Geertruida" onderweg van Klintholm naar Den Oever, heeft girteren te Den Helder ingeklaard. Het is morgen hoög water om 9.20 en 21.25 uur, en laag water om 3.35 en 15 40 uur De tem; eratuur van het zee water was 11.1 graden Cel ius. Hr. Ms. „Soemba" keerde van de Werf in de Buitenhaven terug. het woord aan burgemeester mr G. D. Rehorst, die met vreugde vaststelde, dat in het jubilerende kerkgebouw een bloeiend kerkelijk leven wordt geleid. Dat geeft een bijzondere bete kenis aan deze herdenking. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemees ter de wens uit, dat de sfeer van broederlijke liefde nog tot in lengte van jaren in de Doopsgezinde gemeen te te Den Helder zal mogen heersen. Een gemeentelijke bijdrage in de kosten van vernieuwing van het inte rieur zal per giro worden overge maakt. Ds. Knot, die namens het hoofdbe stuur van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit het woord voerde, schetste de veelomvattende functie, welke de naar het uiterlijke vaak zo sobere Doopsgezinde kerkgebouwen hebben. De gelukwensen van de Ring van Doopsgezinde gemeenten in Noord- Holland werden overgebracht door ds. Smits, de heer Honig sprak namens de Rijper Sociëteit, ds. Goudsbloem na méns de Doopsgezinde gemeente te Wieringen en da. T. Kraft-Rothfusz als oud-predikante te Den Helder. De rij van sprekers uit eigen kring werd besloten door as. Van Sluijs. Achtereenvolgens werd toen nog het woord gevoerd door de heer F. Cotlof, die namens de Joodse gemeente een electrische klok aanbood, ds. C. J. Rasch namens kerkeraad en kerkvoog dij der Nederlands Hervormde ge meente, de heer J. H. Keijzer namens de Lutherse gemeente, welke bloemen had gezonden, en pastoor E. Wijker namens de Oud-Katholieke kerk. Na mens het kerkbestuur van de parochie der H.H. Petrus en Paulus, dat de he ren J. D. Mahieu en C. H. Wols had afgevaardigd, kwam na de dienst ook deken A. H. Harst zijn gelukwensen aanbieden. De heer Daalder beantwoordde alle toespraken en stelde tenslotte de geno digden in de gelegenheid, de expositie in de kerkeraadskamer te bezichtigen. De belangstelling hiervoor is zo groot gebleken, dat tot verlenging werd be sloten. Vanavond tussen half acht en negen uur kan men de tentoonstelling nog bezoeken. JiV VERBAND MET DE VIERING van het eerste lustrum hield de Reserve-Gemeentepolitie Zaterdagmiddag onder commando van inspecteur H. Busser een défilé voor burgemeester mr G. D. Rehorst, commissaris A. Hensums en autoriteiten van het instituut „Steun Wettig Gezag", waarvan de Reservepolitie een onderdeel vormt. Het défilé werd voorafgegaan door een inspectie. Hierbij konden de auto riteiten zich ervan overtuigen, dat de mannen van de Reservepolitie qua kleding, uitrusting en houding een respectabele eenheid vorm den. De wijze, waarop werd gedefileerd, bewees bovendien, dat de onmisbare militaire vorming op dit punt de gewenste resultaten heeft afgeworpen. Voor een aardig incident tijdens de afmars zorgde de- wind, die het mili tante geheel verstoorde door de pet ten van tw.ee reservisten bij de klep te grijpen en in de richting van het Helderse kanaal te slingeren. Zo moes ten de twee1 „slachtoffers" onverwacht een staaltje van paraatheid demon streren, en dat ging hun gelukkig goed af. Nadat de troep was ontbonden werd een ontvangst ten raadhuize gehouden. De, burgemeester complimenteerde de reservisten en hun instructeurs, de wens uitsprekende, dat zij hun taak slechts in vredestijd zullen behoeven te verrichten.»Namens de provinciale commissie voor Noord-Holland-Noord feliciteerde de heer Van Alphen, die vergezeld was van de heer Ottenbros. Men bleef nog korte tijd bijeen, waar na tot besluit een mars door de stad werd gemaakt. De plaatselijke commissie „Steun Wettig Gezag" had het kleinkunst- ensemble van Kees Stet geëngageerd voor de feestavond, die in „Formosa" werd gegeven. De voorzitter van de commissie, de heer A. Kramer, opende de avond, die werd bijgewoond door burgemeester en mevr. Rehorst, com missaris Hensums. inspecteur Busser en adjudant Rosseel van de Konink lijke Marechaussee. Ook in deze bij eenkomst werd gesproken door de heer Van Alphen. die de op Zaterdag 29 Augustus te Amsterdam gehouden Landdag in de herinnering bracht. Het cabaretprogramma, dat Kees Stet en de zijnen over het voetlicht bracht, was voor Den Helder niet nieuw, maar genoot niettemin een Dl? ZACHTE VALDAMILD In Casino heeft het trainingsfonds van Watervogels Zaterdag een geslaagde feest avond gegeven. De stemming was uitste kend, hetgeen niet in de laatste plaats was te danken aan „Elgawa", dat met succes het toneelstuk „Hyena's van de grens" voor het voetlicht bracht. Verle den week werd het opgevoerd voor „Moed Volharding, Zelfopoffering". Be-Fair, de R.K. tafeltennisvereni ging, startte goed, maar verloor haar tweede wedstrijd. Zondag moet nu tegen de Merletten uit Bergen gespeeld worden, 's middags half vijf in „de Sociëteit". Iedereen, ook de niet-katho- liek. is daarbij welkom, omdat Be-Fair hoopt, dat meerderen zullen gaan voe len voor deze sport en hier ook een neutra'e vereniging komt. Bij een goe de samenwerking zullen de spelers dan ~.eker tot betere resultaten kunnen komen. welverdiende waardering. Het gezel schap bleek te zijn uitgebreid met het duo Frans en Ger de Schoote, dat met knappe imitaties (o.a. van Charles Tre- net. Maurice Chevalier, Johnny Ray en Lou Bandy) een stormachtig applaus ontketende. De storingsdienst van de gemeente-, water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: heden: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842). Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tel- 3594). Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel- 2877), Donderdag: W. Oostendorp (Rei gerstraat 8, tel. 2457), Vrijdag: A. Schut te (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431), Zater dag en Zondag: F. Kramer (Niasstraat 17. tel. 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, tel. 2882), S. Biersteker (Ce- ramstraat 32, tel. 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zy ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Geachte Redactie, Hierbij verzoek ik u het onderstaande op te nemen in een nummer van uw blad. Naar aanleiding van diverse ingezon den stukken, welke ten doel hebben aan te duiden, dat het prijsniveau hier hoger ligt dan elders, verzoek ik u bijgaande prijslijst te willen publiceren van een slager uit Leiden, Deze prijzen zijn van e»nd Oetober, en niet van de goedkoopste slager. Wat uw noot betreft bij het in gezonden stuk van 4 Nov. 1.1. kan ik u verzekeren, dat de kwaliteit niet minder is dan het hier ter stede geleverde. Waar om nu dit prijsverschil!, hetwelk neer komt op gemiddeld 40 a 50 cent per pond. Dat eventuele transportkosten de prijs zo hoog maken, kan ik niet aannemen. Ook in diverse andere branches ligt de zaak zo, dat vele ingezetenen die een grote uitgave moeten doen, de trein nemen naar een andere stad en de gemaakte on kosten ruimschoots gecompenseerd krij gen door de lagere prijzen aldaar. Zo zijn er nog meerdere dingen welke iedereen opvallen, die zich hier komt vestigen, of eens voor een dagje naar Den Helder komto.a. het stadsverkeer. Moet men naar Nieuw Den Helder (hetwelk toch ook bij de stad behoort) dan betaalt men 2 x 25 cent, retour niet verkrijgbaar; ver gelijk dit eens met Amsterdam, daar toert men voor 15 cent met tram en bus van het ene einde van de stad naar het andere. Toen na de oorlog nog niet bepaald was, waar de toekomstige marinebasis gevestigd zou worden werden in verschil lende toonaarden de voordelen van deze stad bezongen: welnu heren zakenlieden, laat het dan zo worden, dat de velen die zich hier nog komen vestigen, in deze zich snel uitbreidende stad, kunnen zeg gen: het maakt geen verschil of ik nu hier of elders woon, wat de prijzen be treft. Alvorens te eindigen nog één ding en wel, (de goeden hier natuurlijk niet te na gesproken) dat sommigen eerst kij ken of de koper wél of géén uniform aan heeft; wie de schoen past De redactie dankend voor de plaats ruimte. E. W- Bijschrift redactie: Het gaat natuurlijk niet op, dat wij de gehele advertentie plaatsen, zoals ons die werd toegezonden. Met genoegen ge ven wij echter een aantal noteringen, die wij hier laten volgen: Runderlappen, prima 1.40 Runderlappen, mager 1.60 Riblappen, iets fijns 1.70 Rosbief, mals .1.80 Biefstuk, als boter 2. Dik rundvet 0.70 Doorregen speklappen 1-25 Magere speklappen 1-40 Carbonade 1.50 Fricandeau-lappen 1.90 'Varkensfricandeau 1.90 Dikke bladreuzel 0.80 Wat de vleesprijzen aangaat, merken wij op, dat deze in andere plaatsen in Noord-Holland, b.y. te Hoorn, op vrijwel Hetzelfde-niveau liggen als in Den Helder. Wanneer elders de noteringen zoveel la ger liggen, kan men mogelijk van slagers zijde in deze rubriek het publiek eens inlichten, waar dit versthil aah is te wijten. SMFPs Gisteravond is te Hoorn de voorzit ter van de voetbalvereniging Hollan dia, de heer P. Makkinga, tengevolge van een hartverlamming overleden. De heer Makkinga was vijftig jaar. Hij was een buitengewoon harde wer ker voor zijn vereniging, welke hij acht jaar als voorzitter diende. Dat zal je gebeuren. Terwyl half Den Haag in de herfat-kou op zyn kolen zit te wachten glijden, midden in de Wolmaranatraat, een paar slecht geatouwde zakken van de wagen. Dat betekentmet de handen oprapen en dua extra oponthoud. Gelukkig vloog de Ibia-vogel, (troost aller pechvogels) op Dinsdagmiddag 27 Oetober om half twee net boven dat gedeelte van de stad met de camera en maakte er een plaatje van. Als de met een lederen geldbuidel toegeruste kassier, wiens hoofd in de witte cirkel gevangen zit, en zijn beide maats, die zo ijverig hebben meegeschept hun naam, hun adres, de maat van hun overhemd en hun vaste tabaksleverancier even aan Dobbelmann in Waddinxveen op geven, krijgen zij ieder, als pleister op de wonde Bovendienheeft Ibis deze keer nog een extra verrassing in petto. Kolen sjouwen is namelijk een bij- Maar pech of geen pech: of U nu Ibis Export - de 100<V0 Engelse shag van grote vermaardheid - of Ibis pure Virginia - de pittige fa voriet van alle shag kenners - rookt, van één ding kunt U altijd zeker zijn: zonder zwart beroep. Wie het de hele week doet moet op Zondag wel een meer dan gewone behoefte hebben aan een stralend wit over. hemd. Daarom is de attente Ibis vogel ook nog maar even een heren modewinkel binnengevlogen en heeft voor eik der drie onfortuinlijke kolenmannen een mooi, wit shirt uitgezocht. (Advertentie Ing. Med.) Het Lyceum heeft in het school-hockeytornooi 1953 de unietke prestatie geleverd, alle titels (mixed, meisjes en jongensin de wacht te slepen. De beslissingswedstrijd tussen de jongens van het Lyceum en de RHBS eindigde Zaterdag in een 10-zege voor de Lyceïsten, Het winnende doelpunt werd door W. Hessen uit een straf corner gemaakt. Reeds de gehele week waren op bei de scholen de kansen op een overwin ning afgewogen. Er heerste een gezon de rivaliteit, die af en toe wel te ver voerde. Zo verscheen de RHBS Zater dagmorgen op de Kerkgracht met een Het zal de meesten van de duizenden marktbezoekers in Den Helder Zaterdagmiddag zijn ontgaan, dat éé.n der kooplieden een bijzondere dag be leefde. De heer C. Zomerdijk uit Alkmaar vierde zelfs een dubbel feest, want hy was jarig en kon zich tevens jubilaris noemen. Precies veertig jaar geleden, op z\jn twintigste verjaardag, begon h(j met een nerinkje op de koemarkt in Alkmaar, die toen 's Zondags werd gehouden. Het is hem meteen zo goed be vallen, dat hy de markthandel trouw bleef en zijn beide broers Nico en Gerrit hun drukbeklante winkels in Alkmaar geenszins misgunt. De heer Zomerdijk heeft een leven van reizen en trekken achter de rug. Altijd hebben de marktbezoekers hem kunnen vinden, in Purmerend, Scha- gen, en zelfs in Leeuwarden. Zelfs in de oorlogsjaren heeft de jubilaris zijn zaken kunnen voortzetten. Geen Don derdag ging voorbij, of hij was op de Schager markt present met zijn galan terieën en ijzerwaren. Vroeger was hij ucen onderweg, van en naar de markten met beurtschepen en langzame vracht rijders, maar tegenwoordig reist de heer Zomerdijk zijn vaste standplaatsen per auto af. Iedere Dinsdag is hij in Purmerend 's Woensdagsmorgens staat hij op de markt in Grootebroek en dezelfde middag kan men hem vinden op de markt in Enkhuizen. Op Donderdag is als vanouds Scha- gen aan de beurt en de Zaterdag is voor Den Helder gereserveerd. Waarom Onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit wordt vanmiddag voor de schooljeugd in Casino gedeclameerd door Aafje Top en in de Witte bioscoo] door Maud Cossaar. In het gymnastieklokaal aan de Van Galenstraat beginnen vanmiddag om hall vijf onderlinge wedstrijden van de gym- nastiekafdeling van W.G.W. De British Women's Club organi seert morgenavond een boekententoonstel ling in de bovenzaal van café „Postbrug"- hij op Zaterdag niet in Alkmaar blijft, waar toch ook markt wordt gehouden? Het antwoord klonk aangenaam in Hel derse oren: de heer Zomerdijk vindt het marktpubliek in Den Helder pret tiger dan in Alkmaar. Hij heeft vaak genoeg op de Laat ge staan en telkens weer had hij last van kijkers, die spulletjes uit de uitstalling namen, critisch bekeken en ergens an ders op de tafel weer neerlegden. Dat ergerde de heer Zomerdijk, die graag orde beeft in zijn negotie. In Den Hel der komt dat weinig of nooit voor. De mensen, die een artikel oppakken, ko pen het meestal of leggen het netjes weer op zijn plaats. Dat vindt de heer Zomerdijk, die zijn waren niet met grote luidruchtigheid aanprijst, een aan gename manier van zakendoen. Daar om heeft hij ook aan de Purmerender marktbezoekers wel even moeten wen nen: het is daar afdingen en nog eens afdingen, maar daaraan heeft de jubi laris een hekel. Zijn artikelen zijn al lemaal geprijsd en aan die prijzen moeten de mensen zich houden. De heer Zomerdijk, die rustig zijn gang gaat, wordt onder de marktkoop lui gerespecteerd als „één uit de ouwe ploeg". Zijn collega's hebben dat Za terdagmiddag doen blijken, door spontaan te „lappen" voor een ca deautje. Dat is de zestigjarige jubilaris na afloop van de markt aangeboden. groot spandoek. Enkele Lyceïsten meenden dat zij dit niet op zich kon- den laten zitten. Zij besloten, het span- maken. Uiteraard gingen ae HBb ers daarmee niet accoord, waar na op de Kerkgracht een kort, maar hevig gevecht plaats vond. Ten slotte droop het Lyceum teleurgesteld af. legen half drie begaf zich een grote stroom scholieren, versterkt met ouders tSJüï™1* naar de veld<m aan de Bremstraat, om van de wedstrijd getui ge te zijn. Toen de ontmoeting een YaYYan? ham, was het veld zeker door driehonderd toeschouwers omgeven, 7oV hYn PlQeg aanmoedigden. j 1J belangrijkste wedstrijd van de organiserende vereniging Her mes is nooit zoveel publiek geweest! begrijpen, dat over de wedstrijd een waas van zenuwachtig heid lag. RHBS speelde iets minder ge* makkelijk dan het Lyceum, doch het auurde toch tot ongeveer vijf minuten 5 oor de rust, voordat Lyceum een doel- bhht, scoorde. In de tweede helft wist RHBS weliswaar gelijk te maken, maar even te voren had de scheidsrechter voor een overtreding gefloten, zodat het doelpunt niet kon worden toegekend. Toen het laatste fluitsignaal had weerklonken, werd aanvoeder Hessen op de schouders gehesen en in triomph naar de kleedkamer gedragen. Daar kon later de secretaris van Hermes' jeugd commissie de wisselbeker aan hem overhandigen. De RHBS ontving een fraai vaantje. Ten slotte laten wij hier de eindstand, voor wat de koplopers 'be treft, volgen: Lyceum 1 6 4 2 0 10 5--® RHBS 1 6 3 2 18 4-1 HKV 1 5 2 3 0 7 2-0 Deze week verkeert Urk in een proef' oorlogsstemming, waarbij de Nationale Reserve, de 5e colonne zal zien te ver' pletteren en te verjagen. De 5e colonne werd per vliegtuig gedorpt. Tussen 0® verschillende troepen werden straat gevechten uitgevoerd. Het was een Se' vecht van de bovenste plank en met een vechtlust, dat dc spaanders er ai vlogen Er is thans een regeling afgekomen voor de IJselmeervissers, waarbij de»^ een toeslag op het bedrijf kunnen ,,oi "ci ucuiiji i au? vangen tot f 50.10 per persoon, wat a«? minder verdiend wordt dan f 50.10, t aangevuld kunnen worden. Gezien kosten zeer hoog zijn en dc gemeen hierin 50 procent moet bijdrage'1' deze zaak door B. en W. in studie ge nomen. VISSERIJBERirHT URK Door 23 vaartuigen werd heden de Gem. Visafslag aangevoerd 5 November: 484 pond aal en paling, prijs rS 125 ct per pond: 1063 pond snoekba 5961 ct. per pond; 46 pond paars11 66 ct. per pond; 1345 pond voorn per pond.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2