HVC speelde tegen Helder een uitstekende eerste helft W atervogels dolf tegen DTS met 3-2 het onderspit Schagen liep vergeefs storm op de Texel veste WA bleef in eigen huis met 4-0 baas over HRC Z.A.P.-Grasshoppers eindigde in een puntenverdeling r Jimmy Brown en de Oranjehemden B.K.C. maakte een vergeefse reis naar Succes Hercules-Hebe werd turnkampioen De KNVB-reserves Overwicht van witjakken na de rust Amersfoorters namen beide punten (0-2) Geen enkele nederlaag voor Hermes Weer overwinning voor KVH-korfbal Torren liepen 2-0 achterstand in Geflatteerde 2-0zege van eilandbewoners Linksbuiten Rijkers was goed op dreef Amsterdammers leidden voor de rust met 1-0 DVV won turnzeskamp bESÜMMINGEN IJMUIÜEN Rotgans maakte in laatste seconde penalty Doelverdedigers waren in goede vorm Merkwaardige straf vooi dienstweigeraar Nieuw strandhoofd bij Camperduin Bruggen in de Rijksweg 7 worden verbeterd MAANDAG 9 NOVEMBER 1958 Helder heeft het kunststukje van het vorige seizoen, op eigen ter rein een gelijk spel tegen HVC, gisteren niet kunnen herhalen. De Amersfoorters speelden nu sterker dan in hun opstelling van destijds, en in de eerste helft werd het de toeschouwers goed duidelijk, waaraan HVC haar uitstekende plaats op de ranglijst dankt. De rood-witten combineerden er lustig op los, bouwden talrijke aanvallen kundig op, en scoorden twee mooie doelpunten. De witjakken brachten hiertegen weinig in. In de tweede helft waren onze stadgenoten evenwel bijna voortdurend in de aanval en toen kwam aan het licht, dat enkele jeug dige HVC'ers nog wel het één en ander te kort hadden. Helaas ver- mocht de voorhoede van Helder geen betere resultaten boeken dan een aantal corners. HVC, dat met de wind mee van start gtng, kwam het eerst in gevaar. Dit was te wijten aan Puhl, die van een inworp, bij de hoekvlag genomen, een complete corner maakte. Hij kreeg het leder tot vóór de veste van HVC, doch geen zijner medevoorwaartsen had daarop gerekend. Aan de andere zijde ontstond een hachelijke situatie, toen Mos, op de rand van het strafschopge bied, hands maakte. Sleeking trachtte domweg door een muur van Helder mensen heen te trappen. Het geluk was nochtans mèt hem; hij kreeg de bal te rug en schoot vervolgens rakelings naast. De bezoekers profiteerden flink van hun vleugelspelers, de aalvlugge Van der Horst op links en de handige Ne- derhand (ex-Nederland-jeugd), die vooral door de tacticus Sleeking aan het werk werden gezet. Éénmaal had hij daarvan zelf de vruchten kunnen plukken. Nederhorst zond de bal in een vrije ruimte, Sleeking schoot ijlings toe, doch hij kogelde hard over. Beekho ven had de grootste moeite met de jeugdige Van der Horst, die hem meer dan eens voorbij snelde. Het eerste doelpunt werd in de zes tiende minuut geboren. Uit een corner gewerd een doelworsteling, welke Van der Neut en zijn mannen voor proble men stelde. In allereerste instantie werd het leder van de doellijn getrapt, doch tenslotte plantte Sleeking het met een schuiver in Boekel's rechterhoek (01) .Vijf minuten later werd de stand op 02 gebracht. De keeper van Helder had de bal over de lat gewerkt, maar kreeg toen andermaal een haar scherpe hoekschop van Van der Horst te verduren. En opnieuw tipte hij de bal over de lat. Wéér zo'n zuivere cor ner, maar ditmaal werd het Ieder een vijftiental meters weggewerkt. Daar dook echter linkshalf De Gans op, die de bal met de wreef drukte en hard on der de lat in de touwen joeg (02). Een fraai doelpunt. En zo hadden wij vóór de rust van Helder weinig goeds gezien. Keeper Brits van de gasten had geen schot ge had! Is het een wonder, dat wij na dit zeer slappe gedoe, geen verwachtingen koesterden ten aanzien van de witjak ken in de tweede helft? En zonder nu direct optimistisch te zijn: de witjak ken waren na de thee geregeld voor het heiligdom van de bezoekers, van wie spil Van de Biezenbos en de backs Ma- lestein en Zwartkruis plotseling bergen arbeid te verstouwen kregen. Nee, geen reden tot optimisme, want de voor hoede van Helder was zó arm aan stootkracht en inzicht, dat uit heel dat lange offensief niets gewrocht werd. Pas na een kwartier kreeg Brits zijn Ook de uitwedstrijd van Hermes 1 (heren) tegen Alliance 2 heeft de Hel- derse hockeyers geen zege opgeleverd, howel deze nu wel binnen het bereik lag. Onze stadgenoten stonden driemaal vóór; 10, 2—1, 32, doch zij konden niet verhinderen dat de thuisclub steeds gejijk wist te maken (3—3). Eén van de scheidsrechters leidde uitermate slecht. Daar Adelborsten het in Wormerveer tegen Kraaien 1 evenmin verder bracht dan een gelijk spel (11), is de kop groep in de tweede klasse ongewijzigd gebleven. Vermelden wij nog, dat voor Hermes 1 scoorden Hessen en Verfaille (2). Het eerste dames-elftal van Hermes zegevierde met 30 over AMVJ 2. De doelpunten werden gemaakt door mej. T. EngelsdorpGastelaars en mej. J- Zegel (2). De wedstrijd leed onder veel praten in het veld. Hermes 2 (he ren) hield Ever Swift met 21 onder zich, waardoor voor dit team de kan sen op het kampioenschap weer aan zienlijk zijn gestegen. De overige uitslagen waren: Hermes 3Eechtrop 5 (dames) 30, Hermes 3 Eechtrop 5 (heren) 30, Hermes a Eechtrop a (meisjes) 21, en Hermes aEechtrop .b (jongens) 30. Het eerste twaalftal van KVH, dat ver teden week de eerste zege boekte, heeft °°k gisteren gewonnen. Met 6-3 werd Verd'end gezegevierd over het Haarlemse Nieuw Flora. Gedurende een half uur na het begin Was er slechts één twaalftal dat speelde en de korf wist te vinden. Dat was KVH, dat kans zag de bezoekers te overrpelen en vijfmaal te scoren (5-0). Toen deden onze stadgenoten het wat kalmer aan, waardoor Nieuw Flora meer in de aan bal kon komen. Met de rust was de stand S-2. Voor KVH was gedoelpunt door Kos ter. E. Niggendijker, mevrouw C. Snoey. P- Bak en C. Oosterbeek. In de tweede Jtelft kwam KVH al meteen weer gevaar- hjk opzetten, en het verwonderde nie mand, dat Koster de stand tot 6-2 wist °P te voeren. Het was jammer, dat de scheidsrechter een speler van Nieuw Flo- *a. C. Holleman, van het veld moest zen- öer>. Hij duldde geen opmerkuigen aan l'in adres, en verwees de Haarlemmer l-recht naar de kleedkamer. De aanval Van de bezoekers mocht hierdoor dan v«rzwakt zijn. zij gaven de moed niet °P. Door hard te werken wisten zij de terstand tot 6-3 te verkleinen. eerste schot; hij, als keeper, had er naar staan snakken; Lamoree zond het af, doch het was niet zuiver genoeg geplaatst om succes te kunnen hebben. Toen een prachtige corner van Lamo ree: geen resultaat. Brits ineens weer actief om een ferme kopbal af te we ren .Helder vocht en vocht, maar de voorhoede bracht in het spel geen ver rassing. Een voetballer als Van de Bie zenbos kon deze aanvallen gemakkelijk hebben. Bjjna tegenpunt Er was bijna een half uur gespeeld, toen Helder aan een tegenpunt toe was. Een schermutseling voor de ogen van Brits, aan wie al het zicht was ont nomen; plotseling een schot van Noord zij, dat rijp was om doel te treffen. Doch daar reageerde Brits wonderlijk snel; nog juist de vuist onder de bal encorner! In de verdediging van Helder had Van der Neut de jongens van HVC volkomen in de zak gekregen. Hetmid- denvoortje van de Amersfoorters had zijn energie er uit gelopen, de rechts buiten deelde in de misère, en Slee king openbaarde één van zijn vermaar de ontevreden buien. Himpers assis teerde Van der Neut op keurige wijze. Beekhoven was minder dan gewoon lijk. De middenlinie bracht de bal steeds netjes dóór, maar in de voor hoede wist men er geen raad mee. Ook al niet, omdat de verdediging van de rood-witten zeer hecht was. Helder kroop toch nog éénmaal door het oog van een naald, toen een ongevaarlijk schot door een been van een witjak van richting werd veranderd en de bal juist tegen de lat belandde. De keurcorpsen van de gymnastiek vereniging Hercules-Hebe uit Enschede hebben voor de tweede maal in succes sie beslag gelegd op de titel van ver enigingskampioen van Nederland. Her cules-Hebe verzamelde 1053,9 pnt., 23,6 pnt. méér dan De Halter uit Alkmaar. De damesploeg van WIK te Den Haag eindigde cp de eerste plaats met 513.8 pnt., vóór ae dames van De Halter, die tot een totaal van 509.3 pnt. kwamen. Ook de heren van de Alkmaarse ver eniging eindigden op de tweede plaats. Hier werd Hercules-Hebe met groot verschil, 550,9 pnt. tegen 521. winnaar. Bij de dames werd de beste individuele prestatie door mej. Rie van Geene uit Alkmaar verricht. Tegen de verwach ting moest Klaas Boot, nationaal kam pioen en kampioen van de Turnkring Alkmaar en Omstreken, in Van Galen zijn meerdere erkennen. Toen DTS na nog geen vijf minuten spelen reeds een 2-0 voorsprong op Wa tervogels had genomen, had het er alle schijn van, dat de ploeg van Bobeldijk een grote overwinning zou gaan behalen. Het eerste doelpunt ontstond na nauwe lijks één minuut. Een corner van links werd zo fraai genomen, dat de bal in eens in ging. Geen drie minuten daarna was het weer raak. Rechtsbuiten Snijders wilde voor zijn collega De Waard aan de andere lange zijde niet onderdoen, en an dermaal moest Maas het leder uit het net halen. In de wedstrijd tegen Schagen be haalde Texel Zondagmiddag zijn eerste overwinning. Het was overigens een kleine 2-0 overwinning waarmee de Texelaars de twee winstpunten veilig stelden. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Schagen zonder winst over het Marsdiep terug zou keren. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of de Texel-saipporters hiel den hun hart vast. Algemeen was de verwachting dat Texel zijn zevende nederlaag tegemoet ging. Schagen startte met een hoog tempo. Op het middenveld was Schagen spoe dig heer en meester, met het gevolg dat het doel van Texel onder hoge druk kwam te staan. Texel's weer ge wijzigde voorhoede kwam er voorlopig niet aan te pas. Alleen omdat spil Boon als de traditionele rots in de branding bergen werk verzette, konden de Schager aanvalsgolven het hoofd worden geboden. Ven der Slikke en Du Porto verleenden bovendien uitste kend assistentie. Zoals dat meer ge beurd, boekten de Texelaars in deze De eerste vijf minuten waren geheel voor de roodzwarte Amster dammers die met een offensief begonnen, dat H.R.C. overrompelde, doch geen doelpunt tot gevolg had, daarvoor schoten zij te weinig. Linksbinnen Donker kreeg reeds in de tweede minuut een vrije schop te nemen. Het harde schot werd door Lingbeek, al vallend, uitstekend gehouden. Direct hierop zocht ook middenvoor Brom het doel op de verkeerde plaats. Gaandeweg verplaatste HRC het spel; nu vloeiden de aanvallen over en weer. Reeds dadelijk bleek, dat de Racers meer schoten dan de hoofdstedelingen. Eerst moest doelman Ten Tusschedé handelend optreden bij een hard schot van Nieuwstad, om enige momenten nadien zijn handen te kunnen warmen aan een vliegend schot van P. de Vries. Bij WA moest het hoofdzakelijk ko men van middenvoor Brom. Het was jammer voor deze Amsterdammer, dat hij herhaaldelijk het dpel juist even te hoog zocht. Als excuus geldt echter, dat hij de enige was in het roodzwarte aanvaisquintei, die nog eens een schot durfde afvuren. De overigen probeerden met kort spelen de bal als het ware in het doel te leggen, wat echter tegen een achterhoede als van HRC niet ge makkelijk is. Nadat er een kwartier was gespeeld, kregen de gastheren een strafscnop toe gewezen. Bot, die een gloeiende kogel van Brom eerst met zijn hoofd retour neerde, moest voor de weer ingeschoten bal zijn handen gebruiken, om een doel punt te voorkomen. Hij voorkwam hier mede een goal, daar rechtshalf Vollers deze 11-meter trap wel hard inschoot, maar daarbij vergat te plaatsen, zodat Lingbeek kans zag zijn doel schoon te houden. Lang duurde dit echter niet, want nadat Racing enige goede aanval len had opgezet, welke door matig spel van Ten Braak op niets uitliepen, liet van li.erum weer eens zijn midden voor „ie., met als gevolg een onhoud baar doelpunt (1—0). Geen doelpunten. HRC werd gaandeweg sterker, doch het resulteerde niet in doelpunten. Rij kers, ene op een zeer goede wedstrijd Kan terugzien, gaf zijn mede-voorwaart- sen schitterende gelegenheden om vol treffers te plaatsen, maar behoudens een goed schot van P. de Vries en eni ge goed gerichte, doch veel te zachte balletjes van Nieuwstadt, die als mid denvoor niets tegen Van der Valk had in te brengen, kreeg doelman Ten Tus schedé niet veel moeilijke ballen. Dat was maar gelukkig voor de Amsterdam mers, daar hun keeper bij het weinige werk dat hij kreeg te verrichten, geen zekere indruk vestigde. Dat middenvoor Brom over een goe de techniek beschikt, liet deze handige speler "en, vlak voor de rust; een bal op kniehoogte toegespeeld, nam hij op gemakkelijke wijze mede. Hij loste in volle run een schot, dat juist over de lat snorde. Na de thee ging het gedurende het eerste half uur vrijwel gelijk op. De roodzwarten, die het spel nu meer over dp vleugels gooiden, bleken over een betere voorhoede te beschikken dan de Racers. Na vijf minuten reeds was het weer Brom, die de bal uit een voorzet van rechtsbinnen Bockhove schitterend en beheerst langs Lingbeek kopte (2-0). Bij de Racers wilde het niet geluk ken. Van der Valk was heer en mees ter over Nieuwstad. Ten Braak pro beerde wel enkele malen langs Vollers te glippen, doch dit gelukte hem niet. P. de Vries, op de voor hem vreemde rechtsbinnenplaats, ontving te weinig steun van Bruin, die bewees, dat hij nog niet rijp is voor het tweedeklas voetbalspel. Al het gevaar moest ko men van Rijkers, die het tegen invaller Prins niet moeilijk had. Afgewisseld met directe voorzetten, passeerde hij ook dikwijls fraai enkele tegenstanders om dan met, hetzij een trekbal, hetzij een pass, zijn mede-voorwaartsen in staat te stellen om te doelpunten, doch zonder resultaat. Het gevolg hiervan was, dat de Racing-achterhoede steeds verder opdrong. Hierdoor werden de VVA-aanvallen, hoewel minder talrijk, steeds gevaarlijker. Het was weer Brom, die voor WA zou doelpunten. Na een pass van Klockenbrink kwam hij alleen voor Lingbeek te staan, die hoewel uitlopend, geen schijn van kans maakte. (30). Kansen gemist. HRC bleef doorvechten, maar WA, dat door deze voorsprong steeds rusti ger ging spelen, behield de kansen. Eerst kopte Bot een kogel van Brom die via de onderkant naar beneden viel uit het doel, doch toen hij even later een hoekschop moest weggeven, kopte rechtsbuiten Wertwijn voor de vangen de handen van Lingbeek in (4—0). Kort hierna viel Bot uit. Nieuwstadt ging nu rechtsachter spelen, terwijl Den Osch het elftal completeerde. WA kreeg in de resterende 10 minuten ver schillende kansen, doch men ging hier. mee nonchalant om. Doelpunten wer den niet meer geboren. periode succes. Na twaalf minuten werd één der schaarse aanvallen van de gastheren afgeslagen. De bal werd echter niet goed weggewerkt en van rechts kwam een overigens tam schot dat doelman Schuyt uit zijn handen liet glippen. De bal bleef stil op de grond liggen. Van de spelers die op de grond waren getuimeld, was links binnen Van der Wulp het eerste op de been en hij plaatste de bal in het ver laten doel. De thuisclub putte hieruit moed en verscheen daarna meerdere malen voor het Schager doel. Uit een goed genomen vrije schop van Bakker kon Heerschap met een hard schot de voorsprong voor de thuisclub vergro ten. Het tegenoffensief van Schagen had geen resultaten. Verder dan een In de tweede helft stond dikwijls een eenzame achterspeler op de Schager speelhelft. Op de andere helft vochten veertig benen om een bal. Van be hoorlijk aanvalspel was echter geen sprake en altijd was er nog wel een verdediger van Texel die een voet dwars kon zetten. Het had zelfs ge heel tegen de verhouding in 4-0 kun nen worden, want Heerschap en Hui- zinga mochten eenmaal een wandeling over die verlaten speelhelft maken. Op het beslissende moment faalden beiden. Slechts eenmaal kon Schagen scoren. Het doelpunt van Schoorl werd echter wegens buitenspel geannuleerd. Het tweede elftal van HRC bleef op eigen terrein met 4-0 meester over Vites- se '22 2, en HRC 3 deelde de punten met QSC 2 (3-3). HRC 4 keerde met de volle buit van AFC 4 terug (2-4). Wij kregen de volgende uitslagen bin nen: r3a: WFC 2—ZFC 4 1-2, HRC 2— Vitesse 2 4-0, Schagen 2Hollandia 2 0-0, KFC 4—Alkmaarse Boys 2 4-6 r3b: Zilvermeeuwen 2—OSV 3 0-1, WSV '30 2 —KFC 3 3-2, WFC 3—KW 2 1-2, HRC 3—QSC 2 3-3. r3c: OSV 2—De Vole- wijekers 4 0-3. AFC 4—HRC 4 2-4. Watervogels besefte, dat het zo niet mocht doorgaan, wilde men nog een redelijke kans behouden. Keeper Van de Hoven werd prompt enkele malen op de proef gesteld. Na een kwartier leidde het offensief tot een tegenpunt. Beekho ven, die ons Slot niet kon doen vergeten, bemachtigde de bal, gaf keurig op tijd over aan Dirks, en deze scoorde (1-2). Beide partijen zwoegden vervolgens voor nieuw succes, doch met de rust was het nog steeds 1-2. In de tweede helft kreeg Watervogels de vrij sterke w nd mee. Een hele serie aanvallen op de veste van DTS was het gevolg van een flink offensief. Bobeldijk c.s. wisten eehtef met de meestal primi tief opgezette aanvallen van de Torren wel raad. In de laatste instantie was daar altijd nog doelman Van de Hoven. En toch werd het na een kwartier gelijk. Addink loste op een gegeven moment van vrij grote afstand een zo hard schot, dat 1 et leder in de touwen was beland, aleer iemand er op verdacht was (2-2). De bezoekers begonnen de bakens te verzetten, en de niet al te hechte verde diging van Watervogels beleefde enkele benauwde ogenblikken. Een slecht op Maas teruggespeelde bal werd de thuis club noodlottig. De actieve Snijders zag zijn kans en nam die waar (2-3). Er wa ren toen nog vijf en twintig minuten te spelen, zodat nog van alles mogelijk was. De stand bleef evenwel 2-3. De strijd Watervogels—DTS was al met al een zeer matige wedstrijd, die men het liefst spoe dig vergeet. In lokaal Ruiter te Zuidscharwoude hield de Noorder Turnkring gisteren een zeskamp voor dames en heren. Hieraan werd door vijf verenigingen deelgenomen, t.w. Taverno (Alkmaar), DVV (Langedijk), DWV (Warmenhui- zen), Forward (Hoorn) en WGW (Den Helder). Een vrij groot publiek heeft de verrichtingen van de turners en turnsters, welke over het algemeen goed waren, gevolgd. De uitslag van de dames-wedstrijden luiden: 1. DVV 684,2 pnt.; 2. Forward 666,8 pnt.; 3. DWV 629,6 pnt.; 4. Taverno 617 .pnt.; 5. WGW 579,8 pnt. Heren: 1. DWV 478,8 pnt.; 2. DVV 467,4 pnt.; 3. Taverno 400 pnt. De wisselbeker werd gewonnen door DVV met een totaal van 1151,6 pnt. Aanvoer 3270 kisten. Per 1 kg: gr. tong 330—310, grm. tong 240—218, kim. tong 216—202, kl. tong I 167—156, kl. tong II 134—128, tarbot I 270—215, Per 50 kg: gr. schol 40—36, grm. schol 42—37, kim. schol 42—35, kl, schol I 41 —30, kl. schol II 27—13, schar 21—18, v. haring 18—13.50, gr. schelvis 35, grm. schelvis 60—57, kim. schelvis 55—53, kl. schelvis I 5148, kl. schelvis II 44—23, wijting 26—8, gr. gul 49, mid. gul 44 22. kl. gul 28—27.50. Besommingen van Zaterdag: 1 trawler f 19.800, loggers: KW 89 f 6380, KW 69 f 1570, KW 125 f 4260, KW 74 f 8970, kotters: WR 7 f 4170, WR 33 f 2830, WR 67 f 3940, IJm. 11 f 2610, IJm. 230 f 950, IJm. 77 f 670, IJm. 3 f 1940, TX 33 f 3830, RO 29 f 200, KW 128 f 490, KW 21 f 1510- Succes bewaart blijkbaar zijn beste vorm voor de thuiswedstrijden. Op eigen veld werden drie wedstrijden ge speeld, welke alle drie in overwinnin gen eindigden. Gistermiddag maakte BKC een vergeefse reis naar Wierin- gen. De ploeg uit Breezand leed een 2-1 nederlaag, waarbij opgemerkt dient te worden dat deze uitslag voor de bezoe kers nog geflatteerd is Succes heeft verschillende behoorlijke scoringskan sen gemist en in de laatste seconde ver zuimden de gastheren zelfs een penalty te benutten. Fraai was de wedstrijd niet. De ne derlaag van BKC mag volledig op re kening van de achterhoede worden ge schoven, die zich de aggressieve Succes- aanval met slechts de grootste moeite van het lijf wist te houden. Linksback van Teulingen kon de snelle Nan Rot gans niet houden en ook Burger had zijn handen vol aan de linkervleugel Niettegenstaande het feit dat de voorhoeden van ZAP en Grasshoppers Zondagmiddag onder de maat bleven, kregen de beide doelverdedigers, Kuys en Mulder voldoende gelegenheid hun kunnen te tonen. Zij bewezen over be hoorlijke kwaliteiten te beschikken en dat was mede oorzaak dat deze ont moeting in een 1-1 gelijk spel eindigde. Reeds na twee minuten scoorde ZAP het eerste doelpunt. J. van Oosten kreeg de bal uit een vrije trap welke door zijn broer uitstekend werd geno men, voor de voeten en onhoudbaar voor Mulder verdween de bal in het Grasshoppers-doel. Na dit voortreffe lijke doelpunt deed ZAP het kalm aan. Langs de lijn kreeg men de in druk dat de spelers van mening wa ren dat de wedstrijd reeds gewonnen was. Dat was allerminst het geval. Grasshoppers zette menige aanval op waarbij Kuys telkens weer moest in grijpen. Succes bleef voor de bezoe kers voorlopig echter uit. Aan de an dere kant loste J. van Oosten een ge vaarlijk schot dat op meesterlijke wijze door Mulder werd gestopt. Twee minuten na de hervatting scoorde Grasshoppers de gelijkmaker. Een verre uittrap van Mulder stelde De Boer in staat een rush op het ZAP- doel te ondernemen. Hoewel Klink nog probeerde tussenbeide te komen, loste De Boer een hard en zuiver schot dat doelman Kuys te erg was. Kort daar op ging Kuys weer door de knieën. Klink verscheen echter als de redden de engel op de doellijn. In de laatste phase van de wedstrijd was Grasshop pers beslist actiever. Met verre scho ten werd het doel van ZAP belaagd, maar doelpunten bleven uit. Ook de sporadische uitvallen van de gasthe ren leverden geen doelpunten op. Wel kreeg Timmer nog een kans maar Mulder was juist iets sneller, zodat deze wedstrijd met een puntenverde ling eindigde. £EN jongeman van 22 jaar te Chicago, die onder de wapenen was geroepen en hieraan geen gevolg had gegeven, is door een federale rechter veroordeeld om elke week gedurende vijf jaar op eigen kosten 48 uur in de gevangenis door te brengen. Deze vreemde straf werd opgelegd, omdat de veroordeelde, die beweerd had principieel dientswei- geraar te zijn, zijn moeder moet onder houden. Hij zal voor iedere dag, die hij in de gevangenisstraf doorbrengt, twee dollar moeten betalen. 135. Het Engelse publiek is wat het maken van beeldschone doelpunten be treft, tamelijk verwend. Het wordt week in week uit door honderden uitblinken de voetballers op de schitterendste doel punten getracteerd, maar het doelpunt waarmee Jackie Brown de achterstand van het Nederlandse Elftal tot 4—1 verkleinde, deed een pandemonium in het Wembley-stadion losbarsten. Zo iets had men in jéren niet meer aan schouwdDe voorzet kwam van rechts. Hij was niet èl te zuiver. Jac kie moest althans als een razende lo pen om de bal nog te kunnen berei ken. Nu dat dééd hij dan ook Zijn rechtervoet schoot naar voren, de bal vloog daardoor verticaal naar boven en werd daarna door Jackie met zijn hoofd opgevangen. Hij kopte het leer over het hoofd van de Engelse stop- perspil heen, sprintte deze voorbij en loste toen zulk een formidabel schot, dat de Engelse doelman later verklaar de helemaal geen bal gezien te hebben, althans niet voordat hij de bal uit zijn doel had gevist. Het publiek juichte Jackie zeer langdurig toe. Het wist eigenlijk niet waar het zich méér over moest verbazen, over dit verrukkelijke doelpunt of over 't wonderbaarlijk snelle herstel van een speler die vijf minuten geleden veel gelijkenis ver toonde met een slaapwandelaar... Jimmy die weer op zijn bankje langs het lijntje zat slaakte een zucht van verlichting. Gelukkig, Jackie was zijn inzinking te boven en nu zouden er wel meer goaltjes volgen. Cor Rotgans. Later nam Hcndrikse die aanvankelijk linksbuiten speelde, de plaats van Van Teulingen in. Spil Tiel was wel de beste man. In de Succes middenlinie schitterde vooral in de eer ste helft Berend Mulder die met De Vries het middenveld beheerste. De vrij hechte Succesverdediging had weinig moeite met de BKC-aanvallen waarin Buning, die achter de voorhoe de opereerde de beste man was. Ook van Teulingen deed als rechtsbinnen goede dingen. Later nam Buning de middenvoorplaats in, de aanvallen wer den toen door zijn goed spelverdelen en handig manoevreren veel gevaarlijker. Reeds direct na het begin waarin Suc ces een licht overwicht verwierf, werd de BKC verdediging getest. Er waren vele zwakke plekken, zodat de Succes voorwaartsen dikwijls IJsselsteijns doel belaagden. Na goed doorzetten wist Hogesteger na ongeveer tien mi nuten twee verdedigers te omspelen en zijn schot faalde niet. 10. Een vrije schop op de rand van het strafschopge bied door Hogesteger genomen wérd meteen ingekogeld. IJsselsteijn, totaar verrast stak er geen hand naar uit 2-0. BKC was daarna totaal de klust kwijt. De tweede helft was meer spectaculair. Scheidsrechter Bedijs hield de teugels echter strak BKC begon met een ver woed offensief, dat resulteerde in twee corners die echter niet werden benut. Het gevaarlijk opdringen van de nu op winst spelende gasten werd hun meer malen bijna fataal en het is onbegrijpe lijk dat hieruit geen doelpunten voort kwamen. Kopballen en schoten van heel dichtbij ging over of naast. De Bie evenals Hogesteger faaiden voor open doel volkomen. Eenmaal redde Tiel op de doellijn. Het nieuwe offen sief van BKC bracht het Succesdoel ve le malen in gevaar. Een prachtige om haal van Van Teuingen ging naast. Een drietal corners levered geen resultaat. IJsselsteijn moest nog eenmaal optre den toen Nan Rotgans doorbrak en de BKC doelman had bepaald geluk toen Hoogesteger van dichtbij naast schoot. Het leek er op dat het BKC-doel een speciale bescherming genoot, want en de Bie en Hoogesteger schoten, alleen voor IJsselsteijn, hoog over. Een kwar tier voor het einde kwam BKC nog ge vaarlijk terug en waarbij Gouma bij een doelworsteling inschoot (1—2). Hierdoor gesteund werd met verwaarlo zing van eigen defensie alles op de aan val gezet en spande het geducht voor de Successers. Tot doelpunten kwam het echter niet. Bij een snelle Succes- uitval werd Hoogesteger in het straf schopgebied gemangeld. Cor Rotgans schoot de toegekende penalty naast. Hierna werd niet meer afgetrapt. Door Ged. Staten van Noord-Hol land wordt een crediet van ƒ550.000,— gevraagd voor de aanleg van een nieuw strandhoofd bezuiden Camperduin. De zg. strandlijnen zijn ter plaatse n.1. niet geheel stabiel gebleven. Uit het ver loop van deze lijnen is een overwe gend landwaartse verplaatsing waar te nemen, welke in de periode 1933- 1953 in het midden van het strandvak voor de duinvoet 27 m ,voor de hoog- wateriijn 30 m en voor de laagwater- lijn 34 m bedraagt. De uitslag van de strandmetingen wijst er voorts op, dat de landwaartse verplaatsing van de strandlijnen toenemend is, terwijl uit peilingen is op te maken, dat de vo0r bet onderhavige kustvak gelegen geul opdringt. Wanneer in het a.s. voorjaar met de bouw zou kunnen worden aangevan gen, zou het nieuwe hoofd tegen de herfst van 1954 voltooid kunnon zijn. Onder directie van de Rijkswater staat zal zeer binnenkort worden be gonnen aan de verbreding van de dekken der Fricsebrug. Don Oeverse- Robbenbrug, welke liggen in het Wieringermeertraject van Rijks weg 7 (Amsterdam-Afsluitdijk). Deze hebben nog trottoirs en zijn mede daardoor veel te smal voor het snol- verkeer. Ook de leuningen zullen worden vervangen en aan de buiten zijde zal een aparte brug voor fietsers worden gebouwd Het werk dat on geveer een ton zal kosten, zal worden uitgevoerd door T. Daalders Aanne mersmaatschappij te Alkmaar'

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3