Directeur De Boer beschuldigd van ongeoorloofde reclame The Flying gaat vierde lustrum vieren boeken bulletin r Motorkampioenschappen voor individuelen afgeschaft Circulaires zonder fatsoen Grote belangstelling Uiterst geheimzinnig genootschap van legendarische wolkenridders „De Ommelanden in kort geding Bejaarde man viel van de stoep en overleed daarna PH111$HAVE Elisabeth Het wondere Ierland Pim9 Pam Pom en de wonderlamp Circuits zullen onder de loupe worden genomen Belgische ploeg op vier plaatsen gewijzigd Tussen Amsterdam en (dooi F. DE SINCLAIRj Parijs Radioprogramma a wjo trOOK de president van de arrondissementsrechtbank te Groningen is gisteren een kort geding behandeld van de vereniging de Coöperatieve zuivelfabriek en korenmalerij „bendracht te Eext, tegen de melkproductenfabriek „De Ommelanden' te Groningen. Doel van eiseres Is: de fabriek „De Ommelanden" of meer in het bijzonder de directeur van deze fabriek, de heer F. de Boer te dwingen zijn sancties onder de melkleveranciers van andere fabrieken, meer |n het bijzonder onder de leveranciers van „De Eendracht" te staken. Tijdens en door de staking zag de fabriek „De Ommelanden" een aantal vroegere melk veehouders-leveranciers overgaan naar andere fabrieken. Teneinde dit verlies te compenseren, voert de heer De Boer, volgens eiseres, nu al enige tijd een actie onder de melkleveranciers van andere fabrieken, in het bijzonder in de veenkoloniën, waar door de veehouders veel geleverd wordt aan de fabriek „Eendracht" te Eext. De middelen, waarvan de heer De Boer zich bedient hebben echter In het geheel niet de Instemming, van „De Eendracht" kunnen vinden. Volgens eiseres heeft de directeur van de „Ommelanden" zich tijdens xijn actie bediend van verdachtmakingen en insinuaties, die niet nagelaten hebben onrust te zaaien onder dc leveranciers van de „Eendracht". |N dit kort geding, waarvoor grote belangstelling bestond, trad mr T. Bout op namens de „Ommelanden". Hij constateerde, dat van de zijde der boeren in de Veenkoloniën, onder wie leden van de zuivelfabriek te Eext, belangstelling bestond om toe te treden tot lid van de „Ommelanden", althans dat dezen hun melk aan de „Ommelanden" wensten te leveren. Reeds in 1951 was hiertoe de wens te kennen gegeven, doch de „Ommelan den" kon eerst overgaan tot een doel treffende propaganda in de veenkolo- nin, als het economisch verantwoord was om de melk van deze verre af stand naar Groningen te laten ver voeren. Een onderzoek in een bepaald geval heeft uitgewezen dat de melk prijs bij de Ommelanden twee cent per kg hoger ligt dan bij Eext, terwijl de gemiddelde melkprijs f 1.51 per kg melk hoger ligt. „Het laat zich be grijpen", aldus de raadsman, „dat men dan ook meer belangstelling koesterde bij de „Ommelanden" dan bij Eext. Mr Bout ontkende, dat tijdens verga deringen in de veenkoloniën stem ming zou zijn gemaakt door de propa gandisten van „De Ommelanden". Tus sen het bestuur van de melkhouders- vereniging te Oude Pekela en de „Ommelanden" is volgens de raads man reeds een regeling getroffen en de leden kunnen per 1 Januari vrij beslissen aan wie zij willen leveren. „1UEN heeft", zo zei mr Bout, „de heer De Boer beticht leden van Veendam te hebben opgewekt zich te verzetten tegen verlenging van het contract met de zuivelfabriek te Eext". Pleiter achtte dit volkomen ge oorloofd, omdat men bij de „Omme landen" meer heeft te bieden. „Het is een gezonde concurrentiestrijd", al dus spreker*- die voorts opmerkte, dat geen enkele ongerechtigheid is ge pleegd. Ieder heeft recht klanten los te weken van zijn concurrent. Pleiter noemde dit „het beginsel van de con currentie en vrije handel". Namens de zuivelfabriek te Eext trad op mr J. W. Boon uit Emmen, die aanvoer de, dat de circulaires door de Omme landen aan de leden van Eext ver zonden dusdanig waren, dat moeilijk van fatsoen gesproken kon worden. Over de melkprijsberekening deelde hij mede, dat de hogere prijs van de Ommelanden gelegen was in een an- pLEITER zeide verder, dat de heer De Boer tijdens verschillende ver gaderingen de achtergronden van de staking had willen bespreken, maar in werkelijkheid voerde hij een on geoorloofde propaganda. De heer De Boer zelf lichtte vervolgens nog de dagvaarding toe met betrekking tot het al of niet verstrekken van gelden uit de zuivelpot van Eext. Hij noemde de 4 procent, die aan de boeren was uitbetaald een normale nabetaling. Maar nu blijkt, dat in deze vier pro cent ook de zuiveluitkering was ge calculeerd. De heer De Boer noemde dit de boeren een rad voor de ogen draaien. De directeur van Eext gaf toe, dat dit misschien een domheid was geweest, doch achtte dit een ge bruikelijk systeem. De president zal vandaag uitspraak doen. der vetgehalte en droge stofbepaling. overleden. Zondagavond is de 80-jarige bewoner J. E. van een perceel aan de eerste Jan van der Heijdenstraat te Amsterdam van een 15 treden tellende stoep geval len. De man is door de GG en GD naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn o O 6LECTRISCH OROOGSCHEERAPPARAAT (Advertentie. Ing. Med.) De Britse regering heeft beloofd Jor danië financiële hulp tot een bedrag van 2.350.000 pond sterling te verstrekken voor 1 April 1954 ten behoeve van het Jordaanse vijfjarenplan voor economische ontwikkeling. P)E AMSTERDAMSE auteur Jan Mens. die reeds eerder zijn voor- liefde voor unieke vrouwenfiguren heeft getoond (Griet Manshande en Wendelmoet van Monnikendam), heeft thans zijn nieuwste roman gewijd aan de schrijfster en domineesvrouw Betje Wolff. Niet haar gehele roerige leven wordt in dit boek behandeld, doch uit sluitend de jaren, die zij in de pastorie te Middenbeemster doorbracht en waarin zij tot kunstenares rijpte. Een dikwijls geestig, soms ontroerend boek, dat met kennis van zaken is ge schreven. Het bezwaar, dat wij echter zowel hier als tegen andere boeken van Jan Mens hebben, is. dat wij dikwijls de Indruk krijgen, dat het schrijven voor hem een ambacht is, dat zijn boeken goede stukken vakwerk zijn, waaraan echter innige bezieling en grootsheid van voelen en denken ontbreken. „Elisabeth" verscheen bij de Uit gevers maatschappij „Kosmos" in Am sterdam. Welhaast evenzeer als de mensen I* het Ierse land langs de kust van de Atlantische Oceaan hoofdpersoon in Walter Mackens geesteskind, dat ver taald door J. G. H. van de Bovenkamp Jr. onder de titel De Baai der Tranen bij uitgeverij De Steenuil te Hoorn in de Schakelserie verscheen. Het is namelijk moeilijk te geloven dat de mensen zouden zijn zoals ze zijn af geschilderd, wanneer daar niet deze ongelooflijke onherbergzame rotskust met zijn baaien, kreken en klippen, met zijn verraderlijke stromingen en zijn volkomen onverwachts opstekende stormen was, waarop ze moeten leven. Dit land heeft hen hard gemaakt, le vend in het ogenblik, bijgelovig, ge voelig toch ook en dichterlijk. Zo worden ze voor ons neergezet, de wijze, ervaren opa, zijn domme zoon Micil en diens katijvige vrouw Delia, die haar intelligente zoon Tommy voortrekt boven de minder begaafde Micil. Maar deze is gevoeliger en le venswijzer dan zijn broer, die vereen zaamt omdat hij zich in zijn geleerd heid verheft boven zijn medemensen. De verhouding tussen al deze men sen, hun groei van kind tot man °°k' ls over het geheel behoorlijk uit de verf gekomen. Het slot wekt de in druk van een cliché. Al zo vaak^ lazen we in romans met een tot het uiterste opgedreven conflict, dat een hoofdper soon zich in een vliegende storm waagt *n daar tenslotte zichzelf vindt dat deze parallel van innerlijke gesteld heid en uiterlijke omstandigheden ons niet zo erg meer overtuigt. Afgezien hiervan is De Baat der Tranen een goed verteld verhaal me» een uitstekend weergegeven plaatselij ke „kleur". Men proeft er het zout van de Oceaan in. 99 174. En zo stond het hele dorp aJ op stelten, toen Moeder Woeffie bij de baron op visite kwam om eens te spre ken over de wonderlamp van Pin». „Wonderlamp van Pim?" zei de baron verbaasd. „Van mij zal U bedoelen". „Van Pim". herhaalde Moeder vast beraden. „Eens gegeven, blijft gegeven, dat begrijpt U toch wel. Uw vrouw gaf die lamp aan Pim als souvenir". „Ja, dat wel," gaf de baron aarzelend toe. Maar U begrijpt toch zeker wel, dat wij geen wonderlampen aan kinde ren beneden de achttien jaar gaan weg geven. Dat was duidelijk een vergissing. oor de wet?" vroeg Moeder. „Natuur lijk. Ik laat het er nooit bij zitten", verklaarde de baron. „Ik neem, één, twéé, desnoods drie advocaten.... die lamp wil ik terughebben...." „Mijn goeie man", onderbrak Moeder Woeffie hem. „Nu kom ik hier te goeder trouw en uit vrija wil praten.... en U be gint over advocaten!" Wéét u wel, dat het in mijn vermogen ligt om U wég te toveren met advocaten en al? Dan zul len we zo eens beginnen...." „Ja maar m'n beste mevrouw Woeffie, laten we redelijk blijvenriep de baron ze nuwachtig. „Ik...." En zo ging het ge sprek maar door, terwijl Pim, Pam en Pom thuis moesten blijven onder de hoede van Ali, die door Moeder elke avond op wacht werd gezet bij de bed jes van haar drie jongens. Ze begrepen niet goed wat Moeder eigenlijk van plan was, maar ze vertrouwden er op, dat het allemaal wel goed zou aflopen, nu Moeder eenmaal de zaak in handen had. (Van onze speciale verslaggever) HET GEHEIMZINNIG genootschap „The Flying Innviert op 18 No vember zijn vierde lustrum in „De Oude Herbergte Ouderkerk aan de Amstel. De bode zal gehuldigd wordenDit raadselachtige be richtje stond dezer dagen in een over het algemeen goed geïnformeerd landelijk dagblad. We schrokken er een weinig van. Een geheimzinnig genootschap? En waarom die gemeenzaamheid met Chestertons be roemde Vliegende herbergEen reis naar het rustieke Ouderkerk aan de Amstel, waar Breero heeft gezworven, Rembrandt heeft ge tekend, waar Willink zijn droomreizen maakte met z'n vrienden Ernst en Vroolijkhart, aangenaam vergezeld van Zedelief, Zoetje en Geest rijk, waar Petrus Franciscus de Amstelnimf betrapte, die met onver- zadiglijk verlangen aan 's dichters mond en gulde lippen bleef hangen, naar Reyer Amslo zijn voedstervliet groette, Helmera de stroom zijn ziel schonk, en Loots door Poezy werd gekust, zoals we eens ergens allemaal hebben gelezen, maakte ons aanvankelijk niet veel wijzer. [)E BEIDE WACHTSLIEDEN van de rijkspolitie, van wie verwacht kan worden, dat ze de zoete dreven van dit schone land als hun broekzak kennen, verwezen ons naar de boek handelaar-agent van diverse tijdschrif ten en kranten van het dorp. Die vond onze informatie kennelijk vreemd en was duidelijk opgelucht toen we onze hielen lichtten. De pontjesbaas rustige grijsaard, die met z'n twee cents-tarief niet van prijsopdrijving verdacht kan worden begon over de prachtige nazomer te praten. En de caféhouder, bij wie we teneinde raad hoopten het geheim te kunnen ontsluieren, keek ook al zo geschrok ken, maar verwees ons tenslotte naar het even verderop gelegen logement, dat reeds tweehonderd-één-en-vijftig jaar pleisterplaats is voor mens en dier en „Paardenburg" heet. En daar waren we terecht. Dat wil zeggen, we bespeurden aan de overrompelde waard en waarin, dat ze er meer van wisten. Daarna was het een kwestie van tijd om te kunnen vernemen, dat het genootschap een club is van „old masters" uit de vliegerij, waarvan men slechts op uitnodiging lid kan worden. Zo mogelijk jaarlijks komt men er gens ter wereld bij elkaar, om twee nieuwe leden in z'n midden op te ne mer». En dat geschiedt dan in een sfeer, die. men eigenlijk alleen maar kan verwachten in de wonderlijke le venslustige kring van wolkenridders, die zoals men weet in nauwelijks dertig jaar een volkomen eigen wereld opbouwden. Twee jaar geleden was het voor het laatst, van deze jongens met de wel haast legendarische namen W. v, Veenendaal, Smirnoff, Hondong, Koos Lefebure (63 jaar, oudste sportvlieger van Nederland) elkaar ontmoetten. Gerben Sonderman, de bekende in- vlieger van Fokker en piloot van Prins Bernhard, was toen een der twee gelukkigen aan wie het vergund werd als lid te worden toegelaten. Het ge schiedde tijdens een Arabisch feest, waar het wemelde van Sheiks en Moefti's, achter wier baard men tel kens weer een van die „old mesters" kon ontdekken uit Nederlands vlieg wereld. Het is de tweede keer, dat dit (ty pisch mannen-) feest gegeven zal worden in het oude „Paardenburg" te Ouderkerk. Wellicht is het niet geheel toeval. Vanouds is dit logement wisselplaats van de paarden van de postkoets. Dat Lodewijk Napoleon er ook een maal logeerde, is slechts een bijkom stige bijzonderheid. Hoofdkenmerk van „Paardenburg" was door de eeuwen heen z'n relatie met de reizigers per postkoets, die via Voetangel en Vinke- In de Engelse hoofdstad is bet congres van de FIM (Int. Motor Fede ratie) gehouden waarvan de eerste dagen gewijd .waren aan de werk zaamheden van de sportcommissie, vergaderend onder voorzitterschap van P. J. Nortier, de technische commissie en de tonrcommissie die op de laatste dag haar rapporten aan het congres ter goedkeuring overleg den. Het voorstel van de sportcommissie inzake de afschaffing van het indivi duele kampioenschappen in 1954 - hier toe was de commissie gekomen tijdens haar in October te Parijs gehouden besprekingen werd door het con gres goedgekeurd. In 1954 zullen deze kampioenschappen niet worden ge houden en zullen alleen wereldkam pioenschappen voor merken worden georganiseerd. Het is een voorlopige regeling, alleen voor dat jaar geldend. Een ander belangrjjk punt, dat van de beveiliging van de circuits, kon niet worden afgehandeld'. Na de bij enkomst te Parijs was aan de com missarissen van de FIM in de ver schillende landen opgedragen hierover rapporten uit te brengen. Deze rap porten bleken zo interessant te zijn dat besloten werd ze aan de ordè te stellen in een speciale vergadering van de sportcommissie, te houden op 11 December te Parijs. Met grote vol doening is intussen vastgesteld dat overal in Europa veel meer begrip heerst voor de noodzakelijke beveili ging van de circuits waarvoor Neder land zo lang gevochten heeft. In alle aangesloten landen is men hard aan het werk, ook in Engeland waar de mogelijkheid bestudeerd wordt om de zijspanrace en de 125 cc-race op Man op een korter circuit (het huidige is 60 km lang) te houden. Eventueel zouden de Engelsen overwegen of ook de races in de zwaardere klassen wei- veen reed tussen Amsterdam en het Sticht. Is het dan wonder, dat de koetsiers van de vliegende postkoetsen der twintigste eeuw hier ook weer een pleisterplaats zijn gaan zoeken? Hier is de schemerig verlichte gelagkamer met haar stellig niet mooie, maar wel karakteristieke wandschilderingen van een 16-jarige Johan Braakensiek. Hier bij Lolle Hijlkema, de Friese waard, bij wie ook zoveel Hollanders het goed toeven weten. licht op zo'n kortec circuit kunnen plaatsvinden. De hoofdzaak is dat de Engelsen inzien dat de huidige stand van zaken niet langer kan worden gehandhaafd. Zoals reeds gemeld zullen in 1954 negen Grote Prijzen meetellen voor de wereldkampioenschappen. Voor de Grote Prijs van Nederland was aan vankelijk de 26e Juni aangehouden. Tegemoetkomend aan de verlangens van de constructeurs, heeft Nederland er in toegestemd dat zijn Grote Prijs voor 1954 verschoven wordt naar Za terdag 10 Juli. Voor de wedstrijd tegen Zwitserland, Zondag 22 November te Zürich, is het Belgische elftal als volgt samengesteld: Gernaeye (A.S. Oostende): Diricx (Union St Gilloise) en Van Brandt (Lierse S.K.); Van der Auwera (Racing Mechelen), Carré (F.C. Luik) en Mees (Antwérp F.C.); Hen- ri Coppens (Beerschot), Van den Bossche (Anderlecht), Mermans (Anderlecht), Anoul (F.C. Luik) en Janssens (Union St Gilloise). Reserves: Meert (Anderlecht), Dries (Berchem). Van Kerkhoven (Darinf Brussel) en Corbeel (F.C. Mechelen). Er zijn dus vier spelers vervangen van de ploeg die 25 October te Rotterdam met 0-1 van Nederland verloor. Gernaeye. Diricx en Van Brandt waren daar ook van de partij. Maar de middenlinie be stond uit Mees, Carré, Maertens, en de voorhoede zag er als volgt uit: Lembe- rechts, Anoul, Coppens, Piedfort, Thyts. 30) Enfin, we kunnen dan het bekende zinnetje uit zovele „gemengde berich ten" hier herhalen: de ijlings ontboden geneesheer kon slechts de dood consta teren. Maar, en nu komt het inderdaad toch wel zeer opmerkelijke, om niet te zeggen: schokkende. Het visum reper- tum wees uit. dat de dood veroorzaakt is door een kleine steekwond in de hand, waardoor blijkbaar een of ander snel werkend gif in de bloedbaan is gebracht en daar, evenals bij professor de Raat door snelle stremming van het bloed vrijwel onmiddellijk de dood veroorzaakt heeft". Marta zag de inspecteur aan, doch ze maakte niet dadelijk een opmerking. „Hoe vindt u dat?" vroeg hij dan. „Tragisch", antwoordde ze. „Juffrouw de Wilde" sprak hi.i dan. Als dit verteld zou worden in een of ander detective-verhaal, weet u wat een zich schrander wanende lezer dan zou zeggen?" Ja zeker", antwoordde ze. „Die zou zeggen, dat ik het wel gedaan zou heb ben, omdat het wel erg toevallig is dat die beide heren met diezelfde juffrouw hadden gegeten of koffie gedronken in een restaurant. Ik zou dat misschien zelf ook wel zeggen, als ik zo'n verhaal las. Maar iets anders inspecteur. Is het bekend wie respectievelijk profes sor de Raat en meneer Vriesendorp aan de telfoon hebben geroepen? „Nee, daar is niets van bekend". „Was het een mannenstem of een vrouwenstem, die hen aan de telefoon riep?" De inspecteur zag haar verrast aan. „Een mannenstem of een vrouwen stem? Nee, dat weet ik niet", ant woordde hij blijkbaar even wat be dremmeld. „Hoezo?" „Is dat dan niet onderzocht?" „Niet. dat ik weet". Ze haalde haar schouders op. „Dat lijkt me toch een ernstige fout" sprak ze dan, „vooral nu er zo'n on miskenbare samenhang is in deze sa menloop van omstandigheden. Was het in beide gevallen een vrouw? Was het een man? In ieder geval lijkt het er toch wel erg vee] op of degeen, die op belde, een medeplichtige was van de- geen, die de dodelijke verwondingen heeft aangebracht!" Hij knikte, zag haar een ogenblik aan, zonder iets te zeggen, maar ken nelijk dacht hij na. Dan sprak hij: „Juffrouw de Wilde, heeft u een ver moeden?" Ze schudde het hoofd. „Nog niet", antwoordde ze dan. „Nog niet", herhaalde hij. „Als u nu ook nog glimlachte, dan zou ik ge neigd zijn aan de Snhynx te denken". „Inspecteur", sprak Marta, zonder op die opmerking in te gaan. „Ik verze ker u, dat mijn onderhoud met Vrie sendorp gisteren geen enkel vermoe den kon opwekken, dat zijn drama tisch einde zo dichtbij was. Maar, heeft u mij nog meer te vragen?" „Het helpt me niet veel. U zegt toch niks". Ze lachte. „Het spijt me, dat ik u teleur stel. Maar dan nog een vraag mijnerzijds. Gelooft of vermoedt u, dat ik me heb schuldig gemaakt aan een of andere laakbare handeling?" „Ja zeker. Ik ben overtuigd en dat acht ik zeker laakbaar dat u voor alsnog dingen verzwijgt, waarvan de wetenschap voor mij van het grootste belang zou kunnen zijn". „Vooralsnog", herhaalde ze. „Wil dat zeggen, dat u er ten slotte toch mee voor den dag zult komen?" „Ten slotte", herhaalde ze en ze stond meteen op. Hij deed hetzelfde en schudde het hoofd. „De houding van de Sphynx schijnt veel aantrekkelijks voor u te hebben". Ze reikte hem de hand. „Ik beloof u dat ik zal spreken, zo dra ik- de tijd daarvoor gekomen acht", zei ze. En toen ging ze neen. HOOFDSTUK XVI. op ge- Marta was in geen dag of tien haar flatje in het Nieuwe Huis weest en toen ze er nu kwam, begon ze dan ook dadelijk met de ramen eens open te zetten en stof af te nemen, want die lag grijs op haar meubeltjes. De brievenbus zat vol drukwerkjes en een paar periodieken, waar ze op geabonneerd was. maar brieven waren er niet bij. Ze was voornemens dadelijk beneden in het restaurant te gaan koffiedrin ken, maar eerst belde ze de politie- inspecteur van het Bureau Leidse Plein nog even op, om hem mede te delen, waar nu voortaan haar adres was. Ze kon aan zijn stem horen, dat hij nogal gevoelig was voor die attentie. Ze had er nog plezier in dat ze hem zo op zijn nummer had gezet, toen bleek dat hij verzuimd had want het was een verzuim! te informeren of het een mannenstem of'n vrouwen stem was geweest, die achtereenvol gens Victor en Vriesendorp aan de te lefoon had geroepen. Toen belde ze Jeanne op om die te zeggen, dat ze terug was uit Parijs. „Zo", zei Jeanne, „en kom je niet bij ons?" „Nee, ik kom heel graag eens gauw eten, maar ik heb mijn flatje maar weer betrokken". „Zeg Mart, er is opgebeld door een juffrouw, wacht ik heb het opgeschre ven, o ja, hier: Juffrouw Lasalle, een vriendin van je en die vroeg waar ie was en toen heb ik gezegd dat je op reis was, maar dat je binnen een paar dagen wel terug zou zijn en dat je adres dan was in 't Nieuwe Huis. Dat was toch goed?" „Ja, zeker, dat is nog een oude stu diegenoot van me. Beate Lasalle, ze was ook op Westerveld bij de crematie van professor de Raat. Alles wel bij jullie? Herman en de kinderen?" „Ja, dank je, best. Kom je maar eens gauw overtuigen. Jü nog avonturen beleefd?" „Helemaal niet! Tot ziens hoor! Ik bel wel even op als ik kom". „Goed! Graag! Marta legde de hom neer. Dus Beate zocht weer contact haar! met (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 18 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7-10 Gram. 7.13 Gewijde muziek. 7.45 Een woord' voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram- 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgenwijding. ll.Op Gram. 11.20 „Schuld", hoorspel. 12-10 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwftiededelingen. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met Pit op pad". 13.20 Metropole-Or- kest. 13.55 Gram. 14.40 Omroeporkest en soliste. 15-27 Viool en -piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. causerie. 18.10 Gram. 18.15 Idem. 18-30 „Spectrum van het Chr, Or ganisatie- en Verenigingsleven", causerie. 18.45 Gewijde muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.30 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Violen en orgel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 20.50 „Christelijk sociaal nul", causerie. 21.10 Prdnienade Orkest en kl. koor. 21.35 Gram. 21.50 Sopraan, tenor en piano. 22.10 Gitaar-recital. 22.32 Gram. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Grammuziek. HILVERSUM 11, 298 m.: 7.00 VARA 10 00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 IKOR 2U.00—24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7-10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Reportage. 7.40 Gram. 800 Nieuws. 8 15 Reportage. 8.25 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym 9.10 Orgelconcert. 9.20 Residentie-Orkest! koor en sol. J0.00 Schoolradio. 10 20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Carlllon- muziek. 12.07 Accordeonorkest en solist 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Van het platteland 12 38 Accor. deonorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Orgelspel. 13.45 „De rol van Den Haag in de geschiede nis van de Arbeidersbeweging", cause rie 14.00 Planorecital. J4.15 Voor de jeugd. 14.30 „Wat weet U van Uw stad?" 14.35 Voor de jeugd. 14.55 Kinderkoor! 15.20 „Wat wee» U van Uw stad?". 15.25 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16 30 „Wat weet U van Uw stad?" 16 35 Jeugdconcert. 17.15 Gram. 1750 Rege ringsuitzending: P. G. Wong: „Volkshuis vesting in Surimane". 18 00 Nieuws en commentaar 18.20 Praatje over consu mentenbelangen. 18.35 Lichte muziek. 19 00 Voor de kinderen. 19.05 Artistieke Staal kaart 19.25 Vara-varia. 19.30 Voor de Jeugd 20.00 Nieuws. 20 05 Politiek com mentaar 20 15 Kon Militaire Kapel. 20.45 Community-singing 21.05 ,,'s-Graven- hage", klankbeeld 2.1 30 Canaret 22.00 Gram 22.45 Uitslag .Wat weet U van Uw Stad?" 23.00 Nieuws. 23 15 Socia listisch nieuws n Esperanto 23 20 Lichte muziek. 23-50—24 00 Gram muziek

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5