Heffing inkomstenbelasting Nobelprijs onjuist geacht op Alkmaars aannemer zet eerste nieuwe huizen in Stavenisse Constantijn Huijgens-prijs voor wijlen Martinus Nijhoff SCHEEPVAARTBERICHTEN Een nieuw Duits voorstel over de Saarkwestie Enorme diefstal van autobanden De Koreaconferentie Kore a - vrij wi11i gers onderscheiden Vorderingen in Bonn Nieuw type Russisch rivierschip Voorlopig verslag Begroting Financiën Opbrengst Staatsloterij voor cultureel doel Complot te Enschede Een leeuwtje voor Prins Bernhard Begroting te geflatteerd Voorlopig verslag Gemeentefonds De burgemeestersvrouw legde eerste steen Ouvreuse van een bioscoop nam f 10.000 uit de kas Gevaarlijke brisantbom uit 1941 opgeruimd Japanse ontwapening een vergissing Extra-bekroning voor J. B. Charles Zeeuwen gaan de Koningin dank brengen Drie Algerijnen in de Maasstad ingerekend Ook het Hogerhuis accoord met wet op regentschap Mossadeq: Bij Allah, ik zal niet meer eten... Japanse gevangenen uit Rusland naar huis Voorstel om commissaris Sebeille te ridderen GEESTELIJK LEVEN BEROEP1NGSWERK VRIJDAG 20 NOVEMBER 1953 Verschenen is het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de Rüksbegro- ting voor 1954 van Financiën. Hieraan is het volgende ontleend. Vele leden zouden gaarne worden ingelicht omtrent de heffing van de inkomstenbelasting (C.H. loonbelasting) door de Nederlandse fiscus van het inkomen van onderwüs- krachten die naar Indonesië zijn uitgezonden door de Stichting „Nederlands Onderwas'Betalen zü ook inkomstenbelasting in Indonesië? Zeer Vele leden zouden gaarne vernemen, hoever de oplegging van de aanslagen in de bijzondere beffingen thans is gevorderd. Is de minister bereid te bevorderen, dat deze aan slagen in de loop van 1954 ten einde zullen zijn gebracht? Verschillende leden vroegen of het juist is, dat particulieren, die kinderen in de kost nemen, hier voor in sommige inspecties 4 pet omzetbelasting moeten betalen. Naar de mening van deze leden zou dit ten onrechte geschieden. Vele andere leden zouden gaarne vernemen, of het juist ls, dat de inspecteur der belastingen in Amsterdam aan slagen in de personele belasting, opgelegd ter zake van het bewonen van woning wetwoningen, heeft vastgesteld naar een hogere huurwaarde dan de betaalde huurprijs. En dit op grond van het feit. dat deze woningen niet onder normale omstandigheden zouden zijn gebouwd. DEZE heren waren van mening, dat er onder de huidige bijzondere omstan digheden geen aanleiding tot een der gelijke wetsinterpretatie bestaat voor de woningen van niet gesubsidieerde woningwetwoningen, die speciale eisen san de bewoners stellen met betrek king tot de deelneming in de financie ring. Zij zouden dan ook gaarne verne men of de minister bereid is aan deze practijk een einde te maken. Deze le den vroegen voorts, of het juist is, dat invoerrechten worden geheven op ge neesmiddelen, die door medische insti tuten uit het buitenland worden ver kregen. Indien dat zo is, dan zouden deze leden willen verzoeken invoer rechten op dergelijke geschenkzendin gen in het vervolg achterwege te laten en dat voor reeds ingevoerde zendingen teruggave van geheven rechten wordt verleend. Tenslotte was men algemeen van oordeel, dat het onjuist zou zijn in komstenbelasting te heffen van de No belprijs, die dezer dagen aan een Ne derlandse geleerde werd toegekend. Van opbrengst van dienstbetrekkingen is hier uiteraard geen sprake. Afge zien van juridische argumenten achtte men het echter, mede met het oog op het karakter van genoemde prijs, onge wenst, dat een aanslag zal worden op gelegd, waarbij de ontvangen prijs tot het inkomen van de Nobelprijswinnaar zal worden gerekend. Verzocht werd daarom de desbetreffende inspecteur op korte termijn in te lichten, dat van het heffen van inkomstenbelasting op deze prijs kan worden afgezien. VOLGENS de milioenennota schat de minister de verplichtingen in verband met de oorlogsschade per 31 December 1954 op ongeveer 2 rmlliard. De leden, die voldaan zijn over het feit, dat on danks de grote watersnoodschade de oorlogsgetroffenen niet in het gedrang komen, wensten te vernemen of boven genoemde schatting betrekking heeft op reeds vastgestelde schade. Voorts zou den de ledien gaarne zien, dat de wet op de materiële oorlogsschaden zo vlot mogelijk wordt uitgevoerd. Kan de mi nister mededelen wanneer deze wet voltooid zal zijn? De politie te Enschede is een om vangrijke diefstal van autobanden op het spoor gekomen, welke is gepleegd ten nadele van de N.V. Nederlands- Amerikaanse Autobandenfabriek „Vre- destein", welke gevestigd is aan het Twenthe-kanaal te Enschede. Het Is gebleken, dat honderden binnen- en buitenbanden van verschillende maten uit de bedrijven werden ontvreemd ter waarde van enkele tienduizenden gul dens. Er zijn acht arrestaties verricht, ter wijl verschillende kopers proces-ver baal kregen wegens heling. Het is op het ogenblik moeilijk na te gaan hoe veel banden er precies zijn gestolen, aangezien een chef van het banden- magazijn die in het complot was, in de papieren schijnt te hebben geknoeid. Deze magazijnchef, C. T., pleegde de diefstallen met nog twee andere maga zijnbedienden, o.a. V. uit Oldenzaal, die over het Twenthekanaal zwom en met een touw om het middel een lijn vorm de, met behulp waarvan de opgepompte binnenbanden over het kanaal konden worden getrokken. In totaal zijn op deze wijze 12 banden ontvreemd. Te vens werd gebruik gemaakt van een boot, welke 's avonds naar de fabriek werd geroeid, waar de banden op een plek lagen verborgen. Met behulp van een zaklantaarn werd de roeier te ken nen gegeven, dat er geen onraad w®s. Onder de gearresteerden bevindt zich de Oldenzaler M. G. V.. die in arrest werd genomen op de dag, voordat hij in het huwelijk zou treden. Het huwe lijk ging niet door. Onder de talloze cadeaux, die prins Bernhard tijdens zijn verblijf in Ethiopië werden aangeboden, bevindt zich ook een driemaands leeuwtje van de Keizer. Aanvankelijk bestond het plan het leeuwtje in het vliegtuig mee te nemen, doch de Keizer adviseerde dit niet te doen in verband met de atmosfeer in het toestel De adjudant van de Prins betreurde dit besluit, hoewel het leeuwendeel van de ver moeienissen van de thuisreis ongetwij feld voor zijn rekening was gekomen, als hij het diertje bij de tussenlandin gen op de vliegvelden had moeten uitlaten. De Prins en zijn gevolg wor den Maandag in Nederland terugver wacht. a, UIT deze begroting en eveneens uit de begroting van het Zuiderzeefonds blijkt, dat de minister voornemens is domeingronden uit te geven in erf pacht. Algemeen zou men gaarne zien, dat de minister daar nog niet toe over ging, terwijl het voorts wenselijk wordt geacht het in erfpacht uitgeven var. fruitteeltbedrijven op te schorten, tot dat de kamer zich aan de hand van be doelde nota over deze aangelegenheden heeft uitgesproken. Enige leden en andere sloten zich hierbij aan stelden voor de opbrengst van de Nederlandse Staatsloterij te be stemmen voor culturele doeleinden. Andere leden zouden het onjuist ach ten deze weg op te gaan. Zij vreesden, dat zich dan vele gegadigden zouden melden voor een aandeel in de Staats loterij. Tegen de wijze waarop de begroting 1954 van het Gemeentefonds is opge steld bestaan ernstige bezwaren, zo le zen wij in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer. Sommige leden waren van mening, dat een ingrijpende wij ziging van diverse rijksbelastingen niet aanhangig kan worden gemaakt, zonder dat tegelijkertijd door de regering voorstellen worden gedaan ten aanzien van het aan het gemeentefonds toeko mende percentage van de opbrengst. Dit percentage wordt gehandhaafd, op 8.75, terwijl de belastingtarieven in ver gelijking met 1953 belangrijk zijn ver laagd. Deze leden wezen er op, dat in de voorafgaande jaren werd uitgegaan van 't bedrag, dat voor de voeding van het Gemeentefonds noodzakelijk werd geacht, welk bedrag vervolgens werd uitgedrukt in een percentage van de geraamde opbrengst van de daarvoor in aanmerking komende rijksbelastingen. Het gevolg van deze methode, welke bij de opstelling van de onderhavige 'be groting is gevolgd, is een te lage ra ming van het ten bate van het Gemeen tefonds komende belstingaandeel. Daar door is 't resterende, ten bate van het rijk komende deel der belastingmidde len te hoog gesteld en geeft de Rijks begroting 1954 dus een te geflatteerd beeld te zien. Bepleit werd de vast stelling van een voorlopig percentage, dat meer in overeenstemming is met de werkelijkheid. Gistermiddag is te Stavenisse de eer ste steen gelegd van een vijftigtal wo ningen, dat door de gemeente Sta venisse ten behoeve van rampslacht offers wordt gebouwd. Deze hande- ing werd verricht door mevrouw J. Verburg—Beye, echtgenote van de burgemeester van Stavenisse. Het betreft hier de eerste traditio nele woningen, welke na deramp wor- De rechtbank te Zwolle heeft gister de twintigjarige ouvreuse H. S. uit Zwol le veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Zij had in ruim een jaar ongeveer f 10 000 wegge nomen uit een kast in een kantoor van een bioscoop te Zwolle. Deze straf bete kent, dat zij op vrije voeten is gesteld. Er was veertien dagen geleden tien maan den geëist, waarvan vier voorwaardelijk met aftrek. De Zwolse caféhouder S. M. werd wegens heling van een deel van het geld veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Zijn onmiddelijke gevan genneming werd gelast. De eis luidde in dertijd tien maanden. De twintigjarige vroegere werkkracht van de bioscoop W. B. zag zich veroor deeld tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. Zij had een keer geld uit de kast gestolen. Bij een onderzoek door de mijnoprui- mingsdienst in het pand Zuiderstraat te Harlingen, waar in 1941 een bom door het dak en de keukenvloer vloog, is ge bleken, dat de bom ondergronds door de fundamenten van de buitenmuur heen gedrongen was. Bij opgravingen in de steeg naast de woning is thans de bom op vier meter dieote gevonden. Het bleek een brisantbom van 125 kg te zijn, die nog 45 kg springlading bevatte Genoeg om de halve straat te verwoesten. Het monster is door de mannen van de op ruimingsdienst gedemonteerd en wegge voerd, zodat de bewoners van de Zuider straat thans weer rustig kunnen slapen. den gebouwd. Behalve het college van B. en W„ waren bij deze plechtigheid aanwezig de hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisves ting in Zeeland de heer M. D. A. Gle- rum, alsmede de aannemer, de heer Schoonewil uit Alkmaar en diens per soneel. Burgemeester L. A. Verburg voerde het woord en wees er op dat 1 Febru ari 1953 voor Stavenisse een zwarte mijlpaal was, maar dat 19 November 1953 een met rood-wit en blauw ge sierde mijlpaal betekende. Spreker dankte de heren van de provinciale directie van Wederopbouw en Volks huisvesting voor de grote medewer king, welke werd ondervonden en wenste (Je aannemer en de arbeiders alsmede alle inwoners van Stavenisse veel geluk met deze eerste steenleg ging. Hierna werd nog het woord gevoerd door ir Glerum (die o.a. de voortva rendheid van het gemeentebestuur roemde), door de architect 't Hooft en door de aannemer. Burgemeester Ver burg overhandigde tenslotte de aanne mer een enveloppe met inhoud ter verdeling onder diens arbeiders. De communisten te Panmoendjon (Korea) hebben zich gisteren bereid verklaard „enige uitvoerige verklarin gen" te geven op hun voorstel om neutrale landen toe te laten tot de Koreaanse politieke of vredesconfe rentie als een „harmoniserende in vloed". Zij zeiden, dat de betekenis van neutrale deelneming aan de confe rentie niet zozeer gezocht moest wor den in haar stemrecht als wel in haar goede diensten bij het tot stand hren- gen van een overeenkomst. Zij waren voor neutrale deelneming om te voor komen dat de conferentie het oude spoor zou volgen van de langgerekte wapenstilstandsbesprekingen De geallieerde vertegenwoordiger Arthur Dean zei, dat hij nog niet be voegd was te onderhandelen over het toelaten van neutralen tot de poli tieke conferentie. Hij heeft de com munisten gevraagd welke bijdrage tot de vrede in Korea was gedaan door Birma en Indonesië. India was de enige van de door de communisten voorgestelde neutrale leden van de politieke conferentie, die een „directe en belangrijke rol" heeft gespeeld bij de Koreaanse wapenstilstand. Drie leden van de Saarcommissie der Westduitse FDP-Bondsdagfractie heb ben een nieuw voorstel uitgewerkt ter oplossing van, de Saarkwestie. Zij stel len voor dat het Saargebied een staat van de Duitse Bondsrepubliek wordt, terwijl Frankrijk .bepaalde garanties zou krijgen. Frankrijk zou het recht houden jaar lijks voor een bepaald bedrag aan steenkool te betrekken en landbouw producten in het Saargebied te verko pen. De eenheidsmarkt tussen Saar- land en Frankrijk zou kunnen blijven bestaan. De tussen deze landen geslo- en conventies zouden moeten verval len. Bij de vierde bespreking tussen de Westduitse bondskanselier, dr Ade- nauer, en de Franse Hoge-Commissa- ris in Duitsland, FrancoisPoncet, over het Saarprobleem zijn gisteren vorderingen gemaakt. Van betrouw bare zijde werd na de bespreking, die twee uur duurde, vernomen, dat De ontwapening van Japan na de tweede wereldoorlog is een vergissing, die hersteld moet worden, aldus heeft de Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, gisteren verklaard in een toe spraak op een noenmaal van de Ja panseAmerikaanse vereniging en de Amerikaanse Kamer van Koophandel in Tokio. Een misrekening van de Ver. Staten wat betreft de bedoelingen 'van de Sovjet-leiders, zo zei hij, was de oor zaak van deze vergissing geweest. De vice-president deed een beroep op Japan om zijn verdediging tegen een eventuele aggressie te organiseren en, met behulp van Amerikaanse goede diensten, te komen tot een re geling van de Japans-Koreaanse ge schillen. Vandaag wordt Nixon op de Philippijnen verwacht. DE JAN-CAMPERTSTICHTING te 's- Gravenhage, heeft de Constantijn- Huygensprijs, de meesterprijs, waarmee een geheel oeuvre wordt geëerd, voor 1953 posthuum toegekend aan de dich ter Martinus Nijhoff, jarenlang be stuurslid en laatstelijk voorzitter van de Jan-Campertstichting. De erven-Nij- hojf hebben zich bereid verklaard het aan deze bekroning verbonden bedrag van f 2000,weer ter beschikking te stellen van het stichtingsbestuur. Dit zal deze gelden besteden voor de op dracht aan een letterkundige tot het schrijven van een boek over Nijhoff. De Vijverbergprijs voor een in 1952 verschenen roman (f 1500.is toege kend aan Albert Helman voor zijn boek „De laaiende stilte". Met de essayprijs, een prijs van f 500. voor een in 1952 verschenen bundel es says, is bekroond het boek „Essays in duodecimo" van Slmon Vestdijk. Oese typisch gevormde hoot is een van Ruslands nieuwste aan winsten voor de binnenvaart. Zij is uitgerust met een diesel motor en werd vervaardigd te Moskou. Albert Besnard verwierf met zijn bun del „Doem en dorst" de Jan Campert- prijs, een prijs van f 500.voor een in 1952 verschenen dichtbundel. Een extra-bekroning van f 1000.— ver wierf het boek „Volg het spoor terug" van J. B. Charles. Tenslotte werd een extra-prijs van f 500toegekend aan Simon Carmiggelt voor zijn bundel humoristische schetsen „Poespas". Al deze prijzen zullen op Woensdag 25 November tijdens een ontvangst in het stadhuis Groenmarkt door de burgemees ter van 's Gravenhage worden uitgereikt. De stichting „Nieuw Walcheren" te Middelburg heeft het initiatief geno men tot het houden, in de zomer van 1954, van een grote Zeeuwse demon stratie met sterk folkloristische in slag voor H. M. Koningin Juliana. Deze demonstratie is bedoeld als uiting van dankbaarheid voor de dichting der dijken na de Februari- ramp. H.M. de Koningin heeft in be ginsel toegezegd, deze demonstratie die zal worden gehouden ip 25 Juni, te zullen bijwonen. In Rotterdam heeft de politie drie Algerijnen, twee vrouwen en een jongen, gearresteerd. Zij stonden ge signaleerd in de internatfionale op sporingsregisters en zouden deel uit maken van een internationale mis- dadigersbende, die zich o.a. zou bezig houden met juwelendiefstal en op lichting. Aan dat laatste had het drie tal zich reeds in Bergen op Zoom schuldig gemaakt. Daar kochten de Algerijnen, die in kleurige costuums waren gestoken, handschoenen en sok ken. Bij het betalen pasten ze de wis seltruc toe, hetgeen de winkelier een strop opleverde van f 400. Drie bommenwerpers van de Britse lucht macht in Kenya hebben Woensdag zeven tien zware bomen op schuilplaatsen van Mau-Mau-opstandelingen geworpen. President Eisenhower heeft het ere-doc- toraat in de rechtswetenschappen ontvan gen van de katholieke universiteit te Washington. Adenauer en FrancoisPoncet nog eenmaal vóór de conferentie van s-Gravenhage op 26 November bijeen zullen komen. De Raad van de Republiek, de Fran se Senaat, heeft inmiddels de conven ties tussen Frankrijk en Saarland .be krachtigd met 297 tegen 16 stemmen, die der communisten. £>e overeenkom sten, welke reeds door de Nationale Vergadering zijn aanvaard, gaan nu naar president Auriol voor onderteke ning. Het Britse Hogerhuis heeft gisteravond de wet op het regentschap goedgekeurd, waardoor de hertog van Edinburgh als regent zal optreden in plaats van prinses Margaret, indien de Engelse koningin zou komen te sterven of niet in staat zou zijn haar regeringstaak te vervullen, voor prins Charles achttien jaar is. De wet was reeds eerder door het Lagerhuis goed gekeurd. De wet kreeg in laatste stadium ook de koninklijke goedkeuring. Maandag zullen koningin Elizabeth en haar echtgenoot vertrekken voor een grote tournee door de landen van het Gemenebest. Het was gisteren de tiende dag van het proces tegen de ex-premier Mos sadeq van Perzië. De openbare aan klager, die reeds vier dagen- bezig is met het' uitbrengen: van de'aanklacht, eiste gisteren nadat reeds eerder om de doodstraf was j|etftaagd, Vbór IWbs- sadeq de strop. Mossadeq dreigde gis teren in hongerstaking te zullen gaan, nadat de aanklager had gezegd, dat hij hem eenzaam zal laten opsluiten als de ex-premier niet ophield met klagen over zijn voedsel en de behan deling in de gevangenis. Toen riep Mossadeq „Bij Allah, ik zal niet meer eten tot ik dood ben" Afvaardigingen van het Russische en Japanse Rode Kruis hebben gisteren te Moskou een gemeenschappelijk commu niqué ondertekend over de vrijlating van 1274 Japanse oorlogs- en andere misda digers uit Russische kampen. In de legerplaats Oirschot heeft de Amerikaanse zaakgelastigde in ons land aan twee en dertig Korea-vrijwilligers onderschei dingen uitgereikt. Men ziet hoe de leger predikant ds J. Couvee hier de Bronzen Ster ontvangt. Marcel Massot, een radicale afgevaar digde van het departement Neder-Alpen in de Franse Nationale Vergadering, heeft ae minister van Binnenlandse Zaken voorgesteld, commissaris Sebeille die het onderzoek in de zaak-Drummond heeft geleid, te maken tot ridder in het Legioen van Eer. De advocaten van de 77-jarige Gas ton Dominici, die inzake de moord op de Drummonds te Digne gevangen zit, hebben meegedeeld, dat zij een schriftelijk protest hebben gezonden aan Marcel Peries de magistraat die de zaak in behandeling heeft. De brief was gezonden naar aanleiding van een onderhoud, dat zij met hun cliënt had den gehad. De inhoud van het schrij ven is nog niet bekendgemaakt. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Am sterdam: J. v. d. Blink, vlootpred. al daar. Beroepen te Doorn: D. v. Heyst te Ommen. Beroepen te Grevelduin- Kapelle: D. v. d. Entbraat te Opheus- den. Beroepen te Naaldwijk: S. G. J. Goverts te Katwijk a. d. Rijn. Bedankt voor Dirksland: H. Harkema te Zeist. Bedankt voor Hasselt toez. A. Breure te Zegveld, Beroepen te Aalst in Gld.: J. G. Ab- bringh 'in Oosterwoide (Gld) te Huizen (N.H.): J. v. d. Heuvel te Schoonhoven. Bedankt voor Nijverdal: S. G. J. Go verts te Katwijk a. d. Rijn voor Zalk en Veecater: C. J. de Haan te Aarlander- veen. Art. 31: Bedankt voor Middelburg: C. Krimt te Twijzel. Beroepen te Almelo: W. G. Raven te Voorthuizen. Chr. Geref. kerken: Tweetal te Har derwijk: G. Biltes te Mussel en G. de Vries te Steenwijk. Beroepen te El- burg: P. Zwier te Zwaag Westeinde. Bapttsten gemeenten: Bedankt voor Enschede: S. Zijlstra te Eindhoven. Ned. Prot. Bond Aangenomen de benoeming tot voor ganger te Rijssen: S. Gosses, doopsgez. pred. te Almelo. Aardijk, pass. 18-11 16.10 uur Vlissin- gen naar R'dam Akkrumdijk, 18-11 te Bombay Alhena, 18-11 135 mijl west van Kaap Vincent naar Rio de Janeiro Alkaid, pass. 18-11 13.45 uur Vlissingen naar Antwerpen Almkerk, 18-11 van Eremantle naar Adelaide Amerskerk, 18-11 van Port Said naar Suez Argos, 19-11 te Lissabon Albireo, 18-11 te Montevideo Annenkerk, 18-11 van Sin gapore naar Hongkong Amor, 18-11 n.m. te Beyrouth Amstelland, 17-11 van SI Vincent (KV) naar Santos Andijk, 18-11 te Havannah Aardijk, 18-11 van Houston te R'dam Almdijk, 18-11 n.m. van Hamburg te R'dam Alnati, 18-11 500 mijl zuid van St Vincent (KV) naar Las Palmas Alpherat, 19-11 van Mon tevideo te Santos Alwaki, 19-U van Trinidad te Rio de Janeiro Amstel- vaart, 19-11 van Bahia Blanca te Mon tevideo Baarn, 19-11 van A'dam te Barbados Boschfontein, pass. 18-11 Gi braltar naar Southampton Bali, 18-11 te Damman Bloemfontein, 18-11 van Teneriffe naar Southampton Caltex Delft, pass. 18-11 zuidwest punt Kreta naar Sidon Caltex Nederland, pass. 18-11 ten zuiden van Kreta naar Sidon Caltex The Hague, pass. 18-11 n.m. Fi- nisterre naar Sidon Caltex Utrecht, pass. 18-11 Kaap de Gata naar R'dam Congostroom, 17-11 van Grand Bassam naar Monrovia Corilla, pars. 18-11 Straat Soenda naar Adelaide Cronenburgh, 18-11 van Antwerpen te Riga Duiven- drecht, 18-11 van R'dam naar Hamburg Drente, 18-11 van Halifax naar Tand jong Priok via Bona Duivendljk, 18-1] van Cristobal naar R'dam Eemland, 18-11 van Las Palmas naar Recife Esso Den Haag, 20-11 n.m. van Sidon te Ant werpen verwacht Etrema, 18-11 van Saigon naar Pladju Eos, 19-11 te Alexandrië verwacht Gaasterland, pass. 19-11 Ouessant naar A'dam Gooiland, 18-11 te Porto Alegre Gaasterkerk, 19-11 van Br sbane te Sydney verwacht Hersilla, 18-11 van Antwerpen naar R'dam Hathor, pass. 18-11 Gibraltar naar A'dam Haulerwijk, 18-11 van Dakar naar Riverplate Hydra, pass. 19-11 Flores naar Laguaira Java, 18-11 van Colombo naar Belawan .Johan van Oldenbarnevelt, 18-11 600 mijl zuidoort van Diego Garcia naar Aden Karimun, 18-11 van Barcelona naar Bilbao Klel- drecht, 18-11 van SueZ naar Aden Lemsterkerk, pas». 18-11 n.m. Gibraltar naar Antwerpen Leopoldskerk, 19-11 van Bandarshapur naar Basrah Lom bok, 19-11 van Manilla te Los Angeles - Lutterkerk, 18-11 dw. Lissabon naar Marseille Maas, 19-11 van Tel Aviv te Haifa Maasdam, 19-lj te Halifax Mataram, 18-11 van Assab, 20-11 v.m. te Port Sudan verwacht Mulderkerk, 19-U van Antwerpen naar R'dam Ma- lea, 18-11 van Singapore naar Yokohama - Markelo, 18-11 van Gefle naar A' dam Mitra, 18-11 te Marmugoa Mu- rena, 18-11 n.m. Aden gepass. naar Gi braltar Nieuw-Holland, 19-11 van Bris- bane te Makassar verwacht Oberon, 18-11 van San Juan naar Antwerpen Omala, 18-11 van Southampton, 19-11 te R'dam verwacht Ootmarsum, 18-11 te Le Havre Oranjestad, 17-11 van Aruba naar Porto Limon Prins Willem IV, pass. 19-11 Finisterre naar Valencia Ridderkerk, 18-11 dw. Finisterre naar Teneriffe - Rita, 18-11 van Singapore naar Bangkok Roebiah, pass 18-11 Kaap Guardafui naar Djibouti Rondo, 17-11 van Suez naar Djeddah Radja, 19-11 van Beyrouth te Port Said Ruys, 19-11 te Durban Salland, 18-11 van Montevideo naar Ilheus Scherpen- diecht, 18-11 van Santos naar Rio Grande do Sul Sibajak, 19-U 500 mijl zuid oost van Ceylon naar Fremantle Stad Arnhem, 19-11 van Bremen naar Londen - Stad Dordrecht, 19-U van Barcelona naar Nederland Salawatl, 18-U van Eerbera naar Djibouti Saparoea, 18-U van Colombo naar Madras Singkep, 18-U te New Orleans Slamat, 17-U van Balttmore naar Charleston Snm- rnelsdijk, 18-U van Tandjong Priok naar Cherlbon Tarakan, 19-U te New York - Trompenberg, 17-U te Houston Tiba, pass. 19-11 Fernando Noronha naar R dam Tiberius, 18-U van Georgetown naar Antwerpen Tominl, pass. 18-U Port Sudan naar Aden Van Linschoten, 18-U rede Duinkerken Woensdrecht, pass. 19-11 Kaap St Vincent naar Liver- pool Waal, 19-U van A'dam te R'dam - Waterman, 18-U te A'dam - Wester- man, 18-11 425 mijl oost van Kaap Race naar R'dam Willem Ruys, 18-U van Tandjong Priok naar R'dam via Singa pore - Wonosari, 19-U te Tandjong Priok verwacht Zeeland (SSM), 18-U van New Castle naar R'dam Zuider kruis, 18-U dw. Kaap Blanco naar Las Palmas.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9