over de Voortgezette discussie vleesprijzen in Den Helder „Tavenu" in blijspel van Amerikaanse origine Zoeken naar de waarheid een uiterst verantwoordelijke bezigheid „Verzorgingspeil" wordt door vele factoren beïnvloed CLEMATISSTR. 4 Fa. J. BEEMSTERBOER Texel zegevierde over ZAP in aantrekkelijke wedstrijd Nieuwe lagere school aan Seringenlaan IN HET KORT Voorste/ tot ronde- tafel-conferen tie HELDERSE COURANT NIEUW DEN HEIDER Briefwisseling had grote gevolgen... Schapen willen wel geschoren, maar niet gevild B" het beoordelen van vraagstukken als deze dienen allerlei omstandigheden die buiten de „machtssfeer" van winkelier en consument liggen terdege mee te spreken. Het is best mogelijk, dat de middenstanders in Den Helder WC11I, TUSSEN HAAKS EN K' TPE Ag entschap Keizerstraat 15 Telefoon 2626 Bertus Heerschap stak in grootse vorm Jubileumjaar ingezet met gewaardeerde toneelvoorstelling in Casino I?rhoog_yan Wouw) was voor een moeder van twee dochters ali Ruth en Mirjam aan de jeugdige kant, terwijl luitenant Seawright (de heer M van Essen) pas tegen het einde kans zag zijn persoonlijkheid in overeenstem ming te doen zijn met de romantische en emotionele correspondentfe die hij met „Ruth" had gevoerd. Radio Van de Sande naar Keizerstraat verhuisd BURGERLIJKE STAND Iets van u bij? Na V.U.-voorstelling rijdt extra bus Onderwijs-mutaties MARKTBERICHTEN DIN SDAG 24 NOVEMBER 1953 DE INGEZONDEN STUKKEN over de vleesprijzen in Den Helder hebben een kleine lawine soortge- lijke pennevruchten veroorzaakt. Er liggen nu weer vijf artikelen op onze tafel, die nog geen van alle de kwestie op afdoende wijze behandelen. Het blijft een spel an argument en tegenargument, waarbij beide partijen soms onaangename dingen suggereren om het gelijk aan hun kant te krijgen. Het is wel opvallend, dat nagenoeg alle opmerkingen getuigen van een simplistische visie. De economische relatie, die be staat tussen de Helderse middenstand en het marine personeel, wordt door alle betrokkenen aangevoeld, maar blijkt nergens te dienen als wezenlij te factor in een nuchtere en reële beschouwing. Voor wie streeft naar een rechtvaardige beoordeling van de situatie in Den Helder, is het schermen met prijzen uit steden als Amsterdam en Rotterdam een onbevredigende bezigheid. Wij geloven, dat de Helderse middenstand binnen het jaar „totaal uitgebeend" zou zijn (om in slagerstermen te spreken), indien alle prijzen hier ter stede zouden worden aangepast aan het peil, dat „uiterst concurrerende bokszaken" in Amsterdam of Rotterdam weten aan te houden. inkoopsprijzen moeten betalen, die gemiddeld hoger zijn dan in Amsterdam. De discussies vervoerskosten spreken een woordje mee en verder kan het zijn, dat de „productieve uren" van een Helders zakenman kleiner in getal zijn dan die van zijn hoofdstedelijke collega. Een andere omstandigheid is, dat Den Helder nagenoeg geen particuliere industrie heeft. Rijkswerf en Marine betalen geen ondernemingsbelasting en dat is van invloed op het zg. „verzorgingspeil" in deze gemeente. Het kost het gemeentebestuur ontzaglijke moeite, wat dit peil betreft enigszins gelijke tred te houden met andere gemeenten van ongeveer dezelfde grootte. Hiermee hangen de hoge belastingen in Den Helder samen- j Ook de prijzen van gas en electriciteit worden beïnvloed door diverse nadelige I omstandigheden, waarin Den Helder verkeert. Ligt het niet voor de hand, dat de transportkosten van het gas (dat van de Hoogovens komt) en van de elec- j triciteit (die van het P.E.N. te Bloemendaal wordt betrokken) in de prijzen i zijn verdisconteerdDen Helder heeft nu eenmaal een ongunstige uitmiddel puntige ligging, welke 2ich op alle mogelijke gebieden wreekt. I langen een doorslaggevende' rol te la ten spelen. Overigens zal het de Am sterdamse Nieuwedieper", die het"ego- medemensen uitstekend blijkt te kunnen peilen, dadelijk zijn, dat de Helderse zakenlieden geen ad- j vertenties plaatsen met het ooemerk de Helderse Courant een financiële' dienst te bewijzen. Juist uit onze noot jes had hij kunnen concluderen dat wij weinig bewondering hebben'voor r- op een puur"materialistisch vlak. Gaarne geven wij iemand het recht, om onder „Lezers spreken" met veel aplomb een misstand te signa leren, maar stellen er onzerzijds prijs op, met een enkel nootje tegen eenzij digheid te waarschuwen. WELKE PRIJZEN? DE LAATSTE, die onze gastvrijheid vraagt, is andermaal „Een siager" Deze betoogt uitvoerig, „dat we el kaar toch nodig hebben op dit onder maanse" en hij bestrijdt de gedachte dat de Helderse middenstand „schoot gaat met het prettigste gedeelte uwer salarisregeling". De slager besluit met een opgave van de thans in Den Hel der geldende vleesprijzen, met tussen haakjes de geadviseerde prijzen van de Algemene Slagershond (alles per 500 gram): Varkenslappen 2,20 (2,40), lende-car- bonade 1,85 (1,85), Schoudercarb. 1,75 1,75vet spek 1,40( 1,65), mager spek 1,50 (1,65), gehakt 1,90 (1,80), reuzel 0,80 (0,80), runderbiefstuk 2,75 (2,70), roast- beef 2,30 (2,50), magere lap 2,10 (1,85), doorregen lap 1,85 (1,75), gehakt 1,90 (1,60), rundvet 0,80 (0,90). Totaal 23,10 (23,20). Het ligt voor de hand, dat „voor- en tegenstanders" elkaar nog niet hebben gevonden. Dat ideaal is zelfs met el lenlang hecn-en-weer-geschrijf niet te bereiken. Bovendien zou zo'n penne- strijd op de duur wel uitermate ver velend worden. Veelb eter lijkt het ons, indien dit „hete hangijzer" eens ter tafel kwam in een gezamenlijke vergadering van de besturen der sla gersvereniging en de V.B.Z., welke zich sterk voor deze kwestie interes seert. Wij noemen juist de V.B.Z., om dat de meeste reacties ons uit die kring bereikten. Wie neemt het initia tief tot zo'n „ronde-tafelconferentie"? Gaarne willen wij dan ais belangstel lend toehoorder aanwezig zijn, tenein de aan verloop en resultaten der be sprekingen algemene bekendheid te geven. Intussen zullen wij de dis cussie onder „Lezers spreken" ais ge ëindigd beschouwen. Hr. Ms. „Kortenaer" en „Van Amstel" zijn gisteren voor oefeningen vertrokken. Hr. Ms. ..Boeree" en „P. 862" ver lieten Den Helder met bestemming Rotterdam en Vlieland. Het is morgen hoog water om 10.35 en 22.35 uur, en laag water om 4.40 en 16.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 10.4 graden Celsius. Binnen afzienbare tijd wordt een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe lagere school voor de schoolvereniging „Laat de Kinder- kens tót Mij komen". B. en W. hebben medegedeeld, dat naar hun mening het terrein aan de Seringenlaan, hoek Duinroosstraat, voor het beoogde doel het gunstigst is gelegen. Het school bestuur kon zich daarmee verenigen. De raad wordt thans verzocht, het benodigde terrein in eigendom aan de schoolvereniging over te dragen. Voor de Helderse Volksuniver siteit treedt hedenavond in Tivoli de Nederlandse Comedie op met „Eéns in de honderd jaar". In Casino geeft de arbeiderszang vereniging „Kunst aan het Volk" van avond het eerste winterconcert. Het gezelschap Westra uit Stiens treedt vanavond in Fotmosa op voor de Fryske Krite. Van heden- tot en met Donder dagavond wordt in de Witte-bioscoop vertoond „De zwarte kat". Tivoli biedt Woensdag- en Donderdagavond „Ge sloten grenzen". De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen kunne morgenmiddag om drie uur in ca Postbrug een demonstratie in huid verzorging bijwonen. Luister goed, Sinterklazen!' Heeft U ooit aan de binnenkant van uw wollen vest gekeken Stond daar Mantex of Alpinit of een ander wereldberoemd merk 10 tegen 1, dat U het dan niet in Nederland kocht. Want ln Neder land z(jn die kwaliteits- pullovers en vesten zeld zaam. Alléén GERARD WORM, die uit alle windstreken het béste samen brengt, heeft ze natuurlijk in zijn fan tastisch mooie collectie. Gééf die warmte vol I luxe en charme! DEN HELDERKEIZERSTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) QVER deze dingen nadenkende, wordt men dra gewaar, dat hier stof te over ligt voor een uitgebreid boek werk over de economische positie van Den Helder, met een niet minder uit gebreid vervolg over de (met de eco nomische situatie en de aard der be volking nauw samenhangende) cultu rele aspecten van het leven in deze merkwaardige stad. Het botweg mast elkaar zetten van cijfers is zo bezien een vrij onbetekenende bezigheid. Het spreekt evenwel vanzelf, dat wij een gezonde verhouding tussen consument en middenstander van het hoogste belang achten. Rechten en plichten van beide „partijen" dienen voor zoveel dat in deze samenleving mogelijk is, te worden gerespecteerd, gewaarborgd en nagekomen. Dat geldt evenzeer voor de verhouding tussen werknemer en werkgever: wat wordt op dit terrein niet gesold met rechten en plichtenHet is nu eenmaal een menselijke trek, dat men zijn rechten beter aanvoelt dan zijn plichten. Als dat reeds in één mensenhart zo is, hoe moet het dan gaan wanneer groe pen van mensen in het spel komen? Tot onze spijt heeft nog geen der schrijvers van ingezonden stukken as pecten aangeduid, die van een diepere visie getuigen. Het komt ons daarom ongewenst voor, over te gaan tot plaat sing in extenso van de vijf artikelen, die wij nog in portefeuille hebben. Het geschrevene cirkelt, uiteraard telkens andere bewoordingen, om zelfde punten, die veelal met allerlei grieven op ander terrein in verband worden gebracht. CONCURRENTIE J7EN inzender, die met „Een goed ge salarieerde" ondertekent, meent dat in Den Helder te weinig concurrentie is. Hij voert verJer o.a. aan, dat aller lei huishoudelijke artikelen (zoals tandpasta, zeep etc.) destijds door be middeling van de Marcandi goedkoper in de cantines verkrijgbaar waren dan bij de Helderse winkeliers. Ook wat het amusement betreft (inzender noemt een concertzaal en een behoor lijke bioscoop), komt hij met critiek op Den Helder. „Je behoeft niet hap pig te zijn om hier te wonen. De man man wil en kan hier alleen goed wo nen, wanneer Den Helder een gemeen te wordt, die mee zal kunnen doen met de andere gemeenten in Neder land", aldus „Een goed gesalarieerde „Klant zoveel", reageert op het stukje van „Een slager", wiens betoog hij weinig gegrond acht. Hij houdt de mogelijkheid open, dat zijn opvat ting niet juist is, maar zo vraagt „Klant zoveel" tenslotte: „Laat iemand ons dan eens zonder omwegen, dui delijk en klaar uiteenzetten waarom wij, ljlanten, hier in Den Helder v°°^ vele dingen zo beduidend meer inoetc betalen. Andere middenstanders, bui ten Den Helder, betalen toch ook Be lasting en hebben ook hun transpoi - kosten, maar staan niettemin vaak a tientallen jaren aan het hoofd v allerminst failliete zaken. Zou onze in de- voor Abonnementen Losse nummers Advertenties Klachten e.d. Helderse middenstand overigens zijn goedkeuring kunnen hechten aan mijn vrije vertaling van een Latijnse spreuk Het betaamt een goed middenstand- herder wel om zijn schapen-klanten te scheren, maar niet om ze te villen!" salarisverlaging HEER C. van B. kan zich overal thuis gevoelen, waar de Marine hem plaatst, maar i iet in Den Helder, daar hem dan door de prijsverschillen een „salarisverlaging van ongeveer f 45 per maand wordt aangemeten". Het is hem voorts opgevallen, dat de redactie geen noot heeft geplaatst onder het (verdedigende! Red.) stuk: van „Een slager" en wel onder de andere (aanvallende! Red.) stukken Nog een tikkeltje bruiner bakt d- „Amsterdamse Nieuwedieper" zijn koekjes, met de volgende ontboeze ming „Eigenlijk heeft het gezwam van onze geachte slager niets met prijzen te maken en hadden de lezers van het slagersstukje minstens commentaar in die geest verwacht, vooral omdat de redactie ingezonden stukjes van con sumenten wel van een commentaar ten gunste van de middenstand voor ziet (of is dit uit angst voor verlies aan advertenties?). Vandaar ook de grote vet-gedrukte kop boven het kant noch wal rakende slagersstukje?" De „Amsterdamse Nieuwedieper oordeelt wel hard over de motieven, welke de redactie drijven. Hij kan zich blijkbaar niet voorstellen, dat er men sen zijn, die een vraagstuk kunnen bekijken zonder hun persoonlijke be- WTMrólgtf nn KUverwlt Oero-mttém. bedekt met een zware laa£ zuiver züvej Uit voorraad A)le delen los Cassettes leverbaar verkrijgbaar n gratis Bij gelijktijdige aanschaffing de waardevolle cassette gratis. Ook voor Zilmeta iedere cassette, groot of klein, direct gratis leverbaar. Laat nu reeds met een kleine aanbetaling Uw ST. NICOLAAS- CADEAUX reserveren, dan is U op tijd klaar en heeft U een zorg minder. De wedstrijd Texel—Zap is voor drie kwart meer dan de moeite van het zien waard geweest en in zijn geheel spannend. Naar de tweede helft ge rekend is de uitslag meer dan geflat teerd, want er was toen nog maar één vereniging die voetbalde, en dat was de gast. De gasten startten in een hoog tempo en met een fris open spel. Er werd vlot gecombineerd en keurige aanvallen volgden. De omstandigheid, dat rechts buiten Bloothoofd vrijwel constant on bewaakt stond en dat linksbuiten J. v. Oosten back Willner steeds te vlug af was, werkten dit zeer in de hand. Texel paste zich echter spoedig bij het hoge tempo aan, waarbij vooral het goede werk opviel van Bob Bakker, een binnenspeler met een fantastisch uithoudingsvermogen. Na enkele minuten dreigde er reeds een doelpunt, toen midvoor Eelman het leer in buitenspelpositie ontving, Hij slaagde er evenwel niet in de ver uitgelopen doelverdediger te omspelen en toen hij eindelijk schoot, kon deze snel teruglopend de bal nog vangen. Drie minuten voor de rust plukte Texel de eerste vruchten van de arbeid. Huisinga won een fel duel met rechts half v. d. Berg en gaf toen goed door aan Bakker, die een snelle rush met een juweel van een schot besloot, waar naar Kuijs slechts kon wijzen (10). De tweede helft begon met een ge lijk spelbeeld. Aanval en tegenaanval Maar na tien minuten kwam er even een misverstand in de Zap-verdediging. Eelman was er als de kippen bij,, en via het been van de doelverdediger en de binnenkant van de paal werd het 2—0. Toen trok Texel zich in de verdedi ging terug. Eén vrij gevaarlijke tac tiek. De driemansvoorhoede deed soms wel snelle uitvallen, maar mid- half Timmer wist daarmee wel raad. Een half uur lang werd het Texel- doel verdedigt. Tientallen malen daal den hoge voorzetten, vooral van rechts, in de doelmond neer, maar de eiland verdediging met spil Boon aan het hoofd hield stand, en in laatste instan tie was daar nog B. Heerschap, die deze middag niet te passeren bleek. En als hij het leer niet meer in zijn veilige handen kon klemmen, ranselde hij het over de lat. Dat hij het hoofd moest buigen voor een felle schuiver, tussen een melee van benen gescoord door T. v. d. Berg, was beslist geen schande. Het demon streert alleen dat een goede doelver dediger met een prima achterhoede geen garantie vormt. Alleen verdedi gend zijn er weinig wedstrijden ge wonnen. piETER VAN DOORNEWAARD heeft het Amerikaanse blijspel Dear Ruth" van Norman Krasna in het Nederlands bewerkt. Zulks is een hachelijke onderneming, die minder kans van slagen biedt dan liet ver talen van een probleemstuk of een detective-story. Het is best moge lijk. dat situaties en dialogen in de oorspronkelijke versie liet Ameri kaanse publiek sterk bekoren, tenvijl dezelfde handelingen, overge plant in een Hollands milieu, nauwelijks voor een glimlach in aanmer- king komen. Aan dat gevaar is luchtpost ontsnapt, maar vooral in het eerste bedrijf moet het stuk toch onder vertaling en bewerking hebben geleden. Wat zicli toen op de planken afspeelde, tvas juist even te serieus om komisch te zijn, m-nar net een tikkeltje te grappig om ernstig te worden genomen. Drie taferelen lang hebben wij meer be langstellend dan geboeid toegezien - Stuk noch spel konden ons tenvolle overtuigen, niettegenstaande de in spanning, die men zich kennelijk ge troostte om in de situaties op te gttan. Moedige pogingen werden gedaan om de sfeer in huize Wilkins te doortrek ken met de joviale vlotheid en mon daine onafhankelijkheid, welke in dJX Amerikaanse milieu werden veronder- steld. De juiste toon bleek echtex moeilijk te treffen. Nauwelijks haddem wij ons verziènd met een vleugje ge ëxalteerdheid of het spel werd door een zekere stroefheid bevangen. dele lag dat aan de trage ontwikkeling van het intrigue-verloop, waardoor ace nadruk teveel kwam te liggerl op- af spanning binnen de scène. Vandaai dat de tonelisten veel meer geïnspi reerd optraden, toen er werkelijk iel begon te gebeuren in het stuk. In het vierde tafereel konden spe lers en toeschouwers zich verheugcm over aanmerkelijk meer actie, en in &et ■rijfde tafereel wisten zowel Norman Ki asna als Pieter van Doornewaard hun werk zelfs tenvolle te rechtvaar digen. Toen kwam „Tavenu" op het peil, dat op één niveau stond met de keu rige uiterlijke afwerking van het stuk. De décors en toneelaankleding waren uitstekend en goed in stijl, evenals de costumering. Edith Wilkins (mevrouw In deze correspondentie lnR de oor zaak van de hele geschiedenis De jeugdige Mirjam, volop in de „Sturm und Drang", had haar bijdrage in de geallieerde oorlogvoering gele verd (het stuk speelt zich ln de oor logsjaren af op Long Island) door naam van haar oudere zuster op Ruth „opbeurende" brieven te schrijven aan jonge frontstrijders, Luitenant Sea wright, één van haar „patiënten", is tot over de oren geraakt op Ruth en komt haar opzoeken, zodat hij de kans heeft. Maar Ruth weet van de prins geen kwaad en treft toebereidselen voor haar huwelijk met Albert. Het wordt de familie weldra duidelijk, dat de luitenant verliefd is op een merk waardige synthese van Ruth en Mir jam. Om hem een al te grote desillusie te besparen, houdt Ruth haar geheim voor zich. Zij accepteert Seawright's genegenheid en laat Albert ondertus sen ravijnen van ergernis en jalouzie doorwandelen. Zo blijven de kaarten een poosje liggen, tot Ruth niet langer kan zwij gen. Ontmoedigd verdwijnt Seawright van het toneel en dat levert een ner- fect gespeelde scène op. Maar.... hij komt terug I Inmiddels heeft Ruth (eveneens overtuigend geacteerd) haar liefde voor Seawright ontdekt en dat kan dus nog juist op tijd worden ge regeld. Met Albert heeft niemand me delijden, maar dat is ook een kwaste rig ventje. Zo'n combinatie van plus fours, gestoffeerde bovenlip, piepstem en harkerige houding legt geen ge wicht in de schaal tegen de in uni form verpakte figuur van een lucht macht-luitenant, die pas vijf en twintig luchtgevechten achter de rug heeft en terloops een schoenendoos vol diepe brieven heeft afgeleverd. Die potsierlijke Albert werd door de heer J. Engel alleszins geslaagd uit gebeeld. Zijn ontrouwe bruid, die nog al eens van stemming moet wisselen, vond in mej. E. Dijkstra een toegewijd en talentvol vertolkster, terwijl Mir jam, de aanstichtster van alle narig heid, met het nodige puberteits-enthou- siasme werd getypeerd door mej. M. Kunst. De heer des huizes, rechter Wilkins, kreeg van de heer J. J. Peer- deman de gewenste dosis bonhommie en zin voor humor. Hoewel de rol van mevrouw Wilkins geen aanleiding gaf tot briljant spel, liet mevr. T. Verhoog-Van Wouw in verscheidene scènes goed-aangevoelde reacties zien. De figuur van luitenant Seawright, in de creatie van de heer M. van Es sen, kreeg eerst in het vijfde tafereel voldoende relief. De scènes hadden een dynamischer karakter en dat veroor zaakte een stimulerende wisselwerking tussen de spelers. Voor een bijzonder aardige scène zorgde Mirjam aan het slot van het vijfde tafereel, toen zij na het proeven van een sterk slokje in gesprek raakte met de speelgoedbeer. Uitstekend ge speeld werd ook de trouwscène met mej. D. Uipkes en de heer J. Helder, waarbij vader Wilkins als ambtenaar van de Burgerlijke Stand fungeerde. De dienstbode Dora werd door mevr. C. Engel-Rem rustig en onopvallend gespeeld. Tenslotte kwam zelfs de regisseur, de heer L. den Haan Jr., nog op de planken, als de ruige ma troos, die het stuk van voren af aan dreigde te laten beginnen. Dat althans hebben wij begrepen uit de slotscène, die eigenlijk wat al te vluchtig verliep. Het moet ons nog van het hart, dat het aantal versprekingen aan de hoge kant was (liet de rolkennis te wensen over?) en dat verscheidene niet-alle- daagse woorden (wij noteerden „file" en „pacific") onjuist werden uitge sproken. Deze kleinigheden weerhiel den het publiek terecht niet van het uiting geven aan de waardering, die het gouden „Tavenu" voor deze genoe- gelijke avond toekwam. De voorzitter, de heer H. Ph. G. Bartoo, verraste de dames met bloemen en dat gaf de volle zaal nog eenmaal aanleiding tot een hartelijk en langdurig applaus. Sinds Vrijdag is de Keizerstraat een fraaie zaak rijker. In het perceel numnier 54 vestigde zich de heer J. van de Sande, die tot voor kort zijn radiohandel dreef in een uiterst be scheiden pand aan de Binnenhaven, waar hij geringe mogelijkheden ha'd tot ontplooiing van zijn werkzaamhe- dèn. Zijn grote wens, een winkel met reparatie-inrichting in het centrum, is dus in vervulling gegaan. Wat de inrichting van de ruime winkel betreft, heeft de heer Van de Sande er geen gras over laten groeien. Binnen vijf dagen gelukte het hem en enkele medewerkers, het interieur te herscheppen in een gezellige en prac- tische expositieruimte, waarin de grote collectie radiotoestellen en de interes sante werktafelgoed tot hun recht komen. De gelukkige eigenaar, die bij de opening stevig in de bloemen werd gezet, is sedert enige tijd tevens gedi plomeerd handelaar op electro-tech- nisch gebied (stofzuigers, strijkbou ten en dergelijke). Aldus geïnstal leerd, kan hij aan alle wensen van zijn clientèle tegemoet komen. Bevallen: H. Schoonbrood-Meringa, z.; F. Smits-Walter, z.; C. M. Stam- Taylor, z.; C. E. Stoffers-Noordermeer, d.; C. W. M. van der Pol-van Wolferen, z.; J. J. Roest-Keijzer, z.; L. C. van den Ende-de Bruijn, z.; A. Bode-Stolk, d.; A. B. PlankenBakker, d.; E. Hoog woud-Bekkers, d.; A. C. M. Rotteveel- Huijg, z.; G. M. Peterse-Schoots, z. Ondertrouwd: A. G. van Gelder en G. A. Balkenende: F. W. J. Lensen en Th. M. Hofland; Th. den Hartog en L. C. Coster. Gehuwd: J. Verberne en M. Snel; G. B. Bosch en A. K. Glim; F. van der Breggen en R. Waterlander; L. D. Lie- man en M. Booden. Overleden: J. Blaauboer, m., 67 jaar; J. Eijlders, geb. Willemse, 72 jaar; P. Bakker, m., 39 jaar; J. C. Duinker, m., 58 jaar; B. de Haas, geb. Wagemaker, 74 jaar; C. Kapitein, geb. Wal, 76 jaar. Gevonden: Armbandhorloge; schortje; crucifix; gedeelte van kunst gebit; ""breide kous; dames-regenjas; armbandje; spaarpot met enig geld. Verloren: Schooltas; rol tekenin gen; vulpen; knot wol; rose poppen- schoentje; bankbiljet van f 25.por- temonnaies, inhoudende f 100.—, f 38. en f 5. Ten gerieve van de stadgenoten uit Nieuw Den Helder laat de firma H. J. W. van der Wijst hedenavond, na de opvoering van „Eéns in de honderd jaar" door de Nederlandse Comedie, naar het nieuwe stadsgedeelte een extra .bus rijden. Deze vertrekt na de voorstelling nabij het Tivoli-theater. De heer A. IJska, onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Hec- tor Treubstraat, heeft verzocht, hem, wegens benoeming elders, ontslag te verlenen. De raad wordt voorgesteld, hem eervol ontslag te verstrekken. Tevens verzoeken B. en W„ tot on derwijzer in vaste dienst te benoemen aan de openbare lagere school aan de le Goversdwarsstraat de heer C. Boer man, en aan dezelfde school tot on derwijzeres in vaste dienst mej. I. J. de Jonge. DEN BURG, 23 Nov. Aangevoerd werden; 4 koeien 650—850, 7 pinken 325—375, 16 graskalveren 175—225 20 lammeren 60—80, 663 biggen 40—60 16 kalveren 45—65. NOORDSCHARWCKTDE, 23 Nov. 2000 kg aardappelen: blauwe Eigenhei mers 11,20; 2600 kg uien: afw. 3.50; 3000 kg rode kool A 4,20—6.50; 5300 kg an dijvie: I 8.10-9,20, II 6.40-7,50 en B 6; 10.000 kg Deense witte kool 4,50—4,70; 85.000 Succes witte kooi 44,20. BROEK OP LANGENDIJK: 12.400 kg groene kool A 6.80-9,40 en B 5-5 80- witte kool 4-4,40; 11.200 kg Deense witte kool 4,504,90; 2900 kg uien 5600 kg andijvie 8,40—9,40. 6,10-7; GROOTEBROEK, 21 Nov. 12.500 kg uien: grove 4,60-5,20, middel 5-5.60 ?I^imgen Tl,60—12.60 en nep 25,30— 27,50; 4000 kg bieten: A 5—5,20 en B 4: 740 kg andijvie 6,90; 4000 kg rode kool 3.40-6; 3000 kg gele kool 3^80; 4000 kg groene kool 6-7,50; 104.000 stuks bloemkool t.s.: B 31,40—41 90 BII 11— 26,60, C 22,80-27,50. stek 5-13 en z d C 11,90-16,50. HOOGKARSPEL, 20 Nov. 48 000 st bloemkool: t.s. BI 34,50—45,80 ts Bil 22 80-28 70. c 14-25,10 en siek 6,20- :,kr;l(» 5,10-5,20; rode kool 5,10; 10.000 kg witte kool 3,50; 4700 kg Succes

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3