Stad en omgeving Interessante avond voor ama teur- fotografen Ontspanningsmogelijkheden voor marinepersoneel Gemeenteraad Dinsdag bijeen Toneelgroep „De Ooievaar" in „Pinky, 'n blank negermeisje" Zeemacht had grote tegenstand van de Adelborsten „De Spooktrein" davert twee avonden in de cantine BREGMAN Marine-nieuws Toepassing van een Amerikaans product V anavond in Formosa „reclasseringsspel' PINDABRANDERU F AC niet opgewassen tegen H.A.V. Geslaagde avond in geheel bezet Casino IN HET KORT Volgende week een „flits-show" „Quiz -wedstrijden en.... schilderen! TUSSEN HAAKS EN RUITJE Uitstekend spel van mej. R. Koenders POLDERWEG Spanning in basketball-strijd neemt toe Rien van Nunen in komische creatie Materialen-opslagplaats voor Openbare Werken Plaatjes en praatjes in „Formosa" ,,'n Kerel" door „Gruno" JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Kruideniers-vakdiploma's Callantsoog DONDERDAG 26 NOVEMBER 1953 BIJ ZIJN STREVEN naar uitbreiding van het aantal goede ontspan ningsmogelijkheden voor het marinepersoneel heeft het Bureau O., S. en reet s geruime tijd gezocht naar een vorm van handenarbeid, die met iet oog op de in het algemeen beperkte gelegenheid aan boord slechts weinig ruimte zou vereisen. Aanvankelijk werd aan boetseren en schilderen gedacht, maar deze mogelijkheid werd als min der geschikt verworpen. Bij een dergelijke vrije-tijdsbesteding is een zekere artistieke aanleg nodig, en deze ontbreekt bij de overgrote meeiderheid. Men bleef zoeken naar een ontspanningsmogelijkheid, welke juist voor de meerderheid de nodige aantrekkelijke kanten be vatte. Blijkens een bekendmaking, die wij van het bureau O.S. en O. ontvingen, wordt het marinepersoneel binnenkort in de gelegenheid gesteld, schilder stukjes te vervaardigen met behulp van z.g. „pre-sketched" schildersets voor olieverf. Deze sets hebben de Amerikaanse markt in korte tijd ver overd en werden door jong en oud als een prettige vrije-tijdsbesteding met enthousiasme begroet. Geen wonder, want zelfs de grootste leek op het ge bied van de schilderkunst kan nu zelf aardige werkstukjes maken. Men heeft hierbij de keuze uit ver schillende modellen, die reeds met zwarte lijnen op het canvas-materiaal zijn geschetst. De door grillige lijnen begrensde vakken, die in de schets voorkomen, zijn aangeduid met cij fers, die corresponderen met de num mers van de bijgeleverde verfsoorten. Het kiezen en aanbrengen van de kleuren levert derhalve de „kunste naar" hoegenaamd geen moeilijkheden op. De bemanningen van Nederlandse schepen, die in Amerika met deze vinding kennis maakten, waren er vol lof over. Het is duidelijk, dat het hier niet gaat om het scheppen van kunst werken. Eerder geldt het een voor vol wassenen geschikt gemaakte vorm van het plaatjes-kleuren, dat de jeugd veelal met groot enthousiasme be oefent. Het Bureau O.S. en O. heeft goede hoop, dat deze nieuwe ontspan ningsmogelijkheid zich zal ontwikke len tot een door zeer vele marine mannen graag-beoefende hobby. Een tweede vorm van ontspanning, die het Bureau O.S en O. gaat stimu leren, is 't houden van z.g. „Quiz-wed strijden". Dit is een soort hersengym nastiek in competitie-verband. Parate kennis en algemene ontwikkeling van de deelnemende teams worden hierbij getest en zo mogelijk opgevoerd. Om de zaak aantrekkelijk te maken, krijgen de wedstrijden het karakter van een halve competitie, met muzikale om lijsting. Na afloop kan tot midder nacht worden gedanst. De teams, die in de Marinecantine aan de Buitenhaven tegen elkaar zul len uitkomen, bestaan uit zeven per sonen. Iedere deelnemer krijgt drie vragen te beantwoorden, zodat per team één-en-twintig vragen worden gesteld. Het ligt in de bedoeling, twee wedstrijden per avond te houden, met publiek in de zaal. De eerste Quiz-avond wordt gehou den op Woensdag 2 December, met medewerking van .The Melodians", de tweede op Donderdag 3 December, met medewerking van de „De Kooy- band". Reeds is ingeschreven door teams van Hr. Ms. „Neptnnus", llr. Ms. „Hertog Hendrik", het bureau Com- mandement Zeemacht Nederland, Hr. Ms. „Schorpioen", de Mijnendicnst, de Artillerieschool, de Conservatiedienst en Navgis. De Commandant Maritieme Middelen Willemsoord heeft enige prij zen beschikbaar gesteld. Hr. Ms. fregat „De Bitter" is gis termorgen verhaald van de Buitenha ven naar de Rijkswerf. Schipper Piet Bot en zijn mede werkers hebben gisteren andermaal een vergeefse poging (de laatste?) ge daan tot .berging van de „Victoire Ro- ger". Het is morgen hoog water om 11.55 en 23.45 uur, en laag water om 6.00 en 17.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.7 graden Celsius. De agenda voor de raadsvergadering, die Dinsdagavond 1 December ten raadhuize wordt gehouden bestaat uit vüf-en-veertig punten, waarvan de voornaamste reeds werden gepubli ceerd. Blijkens een voorstel tot wijziging van een vroeger genomen besluit in zake het Wederopbouwplan A (Spoor straat en omgeving) beginnen de plan nen tot stichting van een nieuwe Rial- to-bioscoop op het daarvoor nog steeds in reserve gehouden terrein aan de Spoorstraat vastere vorm te krijgen. Een ander voorste] behelst hét ver anderen van de straatnaam „Ooststeeg" (de verbinding tussen Oostslootstraat en Molengracht) in „Ooststraat". Het Nederlands Genootschap tot Re classering geeft hedenavond in Formo sa een „reciasserings-poppenspel". Naar men ons mededeelde, is het zeer de moeite waard, vooral voor hen, die tot taak hebben de gestruikelde medemens te beïnvloeden. Nadat Jan Klaassen en Katrijn in een proloog hebben getoond, hoe goed het zou kunnen zijn in een wereld zonder „wraak en weerwraak", begint het eigenlijke spel. Het eerste bedrijf laat zien, uit welke grond de criminaliteit opschiet. In een ongezellig gezin, waar spanningen heersen en de vader een grote mond voert, voelt de zoon zich niet thuis. In het tweede bedrijf komt hij, getrouwd en werkloos, in aanra king met slecht volk. Hij pleegt een diefstal en wordt gesnapt, maar hij krijgt nog voorwaardelijk met toe zicht. Het derde en vierde bedrijf zijn in hoofdzaak gewijd aan de instructie van de reclasseerder. Men beleeft, hoe een reclasseringspoging verkeerd van opzet kan zijn, en tevens, hoe datzelfde werk van leiding en toezicht beter kan worden gedaan. Het spel wordt opgevoerd door jon geren, die kennis en ervaring hebben van het reclasseringswerk. Nadat zij aan de beurt zijn geweest, hoopt men van de zijde van het genootschap tot een leerzame discussie te kunnen ge raken. De toneelgroep „De Ooievaar" van de buurtvereniging „L.O.K./S.M." ziet nooit op tegen werk en moeilijkheden. Wij hebben dat in de loop der jaren meer dan eens mogen ervaren. Het jongste bewijs werd trou wens gisteravond in Casino geleverd met de opvoering van Cid Rickett ^umner's „Pinky, een blank negermeisje", een verhaal, dat een wereld succes is geworden. Het behandelt het probleem van de rassenhaat, ge zien door de meest logische bril: er zijn goede en slechte negers, er zijn goede en slechte blanken. Er wordt partij gelrokken voor het zwarte ras, iets, dat ieder weldenkend mens zou doen, die gelezen heeft over het onrecht dat de kleurlingen nog heden ten dage wordt aangedaan. TZo Haat met de afwas, fluweelzachte handen I en..^ achie en! 1 (Advertentie Ing. Med.) (Advertentie Ing. Med.) Door met 2927 van Adelborsten I te winnen, wist Zeemacht in de eerste klasse Heren van de basketball-competitie haar ongeslagen record te handhaven. Overigens heeft deze overwinning lang aan een zijden draadje gehangen. De Adelborsten gaven uitstekend partij en hebben zelfs geruime tijd de leiding ge had. Eerst toen de Jonkers met vier spelers moesten verder spelen, daar twee man aan de kant moesten, kon Zeemacht de zege veilig stellen. Als de Adel borsten hun huidige team ongewijzigd kunnen laten, dan zullen zü nog voor menige verrassing kunnen zorg dragen, waardoor de spanning in de eerste klasse nog wordt verhoogd. De wedstrijd HAVFAC, ook van belang voor de bovenste plaats, eindig de in een overwinning voor HAV 26—19. In de tweede klasse bleef KV'! 2 ongeslagen door met 3212 van Mar- Mag te winnen. Met de rust zag het er nog niet naar uit, dat KVH met zulke grote cijfers zou winnen, maar Wanneer het gezelschap van Rien van Nunen in de Marinecantine optreedt, kan O., S. en O. bij voorbaat van het succes verzekerd zijn. Daarom viel het ons eigenlijk tegen, dat de zaal gisteravond bij de eer ste voorstelling van „De Spooktrein" niet uitverkocht was. Degenen, die het stuk (en de film!) niet kenden, hebben misschien even vreemd tegen het eerste bedrijf aangekeken. Het programma kondigde een detective-verhaal aan, maar wat geboden werd was volop een klucht, met Rien van Nunen in een allerpotsierlijkste creatie. Zijn dolle inval len en grappige mimiek ontketenden lachsalvo's, die door het ver wachte gedaver van de „spooktrein" moeilijk konden worden overstemd. Eerst in het laatste oedrijf ontpopte de piasserige Teddy (Rien van Nunen) zich als inspecteur van Scotland Yard, die een smokkelaarscomplot ontmas kert. Met een handige truc heeft hij een groepje reizigers verzameld in het onbehaaglijke wachtlokaal (een uitste kend décor!) van een afgelegen sta tionnetje. dat als hoofdkwartier van- de «mokkelaars dienst doet. De oude h-1- techef Saul Hodgkin (Gerard Faber) ts in het complot en tracht door het ophangen van griezelverhalen over de „spooktrein" de pottenkijkers weg te werken, maar Teddy houdt het clubje op handige wijze bijeen, zelfs als Hodgkin door de „spoken" wordt „vermoord". De reacties van het pas getrouwde paartje (Jeannine Maas en Chris Postma) en de beide andere echtelieden (Nulda Roding en Cok Henneman) hielden er de nodige span ning in, terwijl het snibbige besje (Nu- ra la Renche) de vermomde detective evenaarde in het r>rnd"c-ren van no tes-gaies. Het drp"ntis«n° te— nt werd die met twee andere leden van de bende wanhopige pogingen aanwendt om de ongewenste vreemdelingen als nog weg te krijgen. Op het juiste mo ment grijpt inspecteur Teddy in en dan nadert snel de finish, bewerkstelligd door een laatste humoristische reactie van de oude miss Bournes. Rien van Nunen had voor alle ge wenste geluids- en lichteffecten ge zorgd, maar de versterkersinstallatie functionneerde niet naar wens. Dat zal vanavond in orde zijn, zodat de „fi nishing touch" tijdens de tweede voor stelling naar behoren kan worden aan gebracht. Dank zij het vlotte spel heeft men zich gisteravond niettemin terdege geamuseerd met het door Arnold Rid- ley geschreven en door J. C. van der Horst vertaalde stuk. In verband met het plan tot het in richten van een materialen-opslag- nlaats voor de gemeentelijke dienst "an Openbare Werken stellen B. en V. d raad voor, een terrein nabij het in de tweede helft kon MarMag het tempo niet meer bijhouden. In de derde klasse wist HPSV grote overwinning te behalen op Open bare Werken 2. Met 295 handhaafde de Helderse Politie haar positie in de kopgroep. Voor deze week staan de volgende wedstrijden op het programma: Van avond: 6.45 uur Heren 3de kl.: HAV 3MarMag 2; 7.35 uur Heren 1ste kl.: Oranje BlauwFAC; 8.25 uur, 1ste kl: ZeemachtOpenbare Werken 9.15 uur 2de kl.: Adelborsten 2FAC 2; Vrij dag: 6.45 uur, 3de kl.Openbare Wer ken 2KVH 3; 7.35 uur Dames 1ste kl.: HCSC—HAV; 8.25 uur, 1ste kl.: HermesMarMag; 9.15 uur, 2de kl.: KVH 2—MarMag 2. Bij de dames zijn momenteel de standen 1ste klasse: HAV 4 4 8 KVH 3 3 6 HCSC 4 2 2 4 FAC 5 2 3 4 Hermes 5 2 3 4 MarMag 3 1 2 2 Zeemacht 3 3 0 2de klasse: KVH 2 3 3 6 HKV 3 2 1 4 HAV 2 3 1 1 1 3 MarMag 2 3 1 1 1 3 FAC 2 4 4 0 De tonelisten van „L.O.K./S.M." heb ben van het stuk een aanvaardbare vertolking gegeven, niet meer en niet minder. Het is voor dilettanten geen gerin ;e opgave, dergelijke zware kost tot ieders genoegen op te dienen. En dan bedoelen wij niet in de eerste r' ats het „probleem", doch het spe lersmateriaal, waarover men de be schikking heeft. Pinky is de hoofdfi guur. Zij is geruime tijd weg geweest uit haar geboortestreek, waar de haat jegens de negers onnoemelijk groot is. Zij, het meisje, dat blank is en in niets op haar rasgenoten lijkt, is verpleeg ster geworden, en keert terug in het huisje van haar grootmoeder Dicey, een oude „pikzwarte" negerin, die heeft gesloofd om Pinky een goede opvoeding te kunnen geven. Pinky is terug ge komen, omdat zij verliefd was gewor den op Tom, wie zij niet durfde beken nen, dat zij een negerin was. Maar zij voelt zich niet. meer op haar plaats bij grootje Dicey. Langzamerhand geraakt zij evenwel overtuigd van haar plaats in de zwarte gemeenschap, en zij gaat haar volk dienen. Zij verpleegt de norse miss Em, die bij haar dood aan Pinky haar grote huis nalaat om er een ziekenhuis van te maken ten behoeve van de negerkinderen in de streek. Pinky wordt echter voor het gerecht gedaagd; zij zou de oude miss Em ver dovende middelen hebben toegediend, haar hebben beroofd van de nalaten schap, haar zelfs hebben vermoord. Als tenslotte het recht heeft gezegevierd, gaat het huis in vlammen op. Blanken gunnen haar de overwinning niet. Nochtans is Pinky verheugd, want haar verloofde Tom ziet in, dat hij aan de zijde van dit dappere vrouwtje een taak heeft te vervullen. Deze inhoud dreef uiteraard voor een belangrijk deel op Pinky. En dit was gelukkig mogelijk, omdat mej. R. Koenders van deze rol een prachtige opvatting had. Zij speelde het blanke negermeisje nu eens gelaten en dan weer fel, doch vrijwel steeds overtui gend. Het was vooral aan haar te dan ken, dat de voorstelling een succes werd. Op bewonderenswaardige wijze be woog. zij zich op de planken, zelfbe wust, juist sprekend en acterend, en bovenal innemend. Het was jammer, dat haar temperament niet met tem perament werd beantwoord, en dat haar passieve reacties evenmin tegen spel vonden. Wij menen, dat deze avond alleen mej. J. C. van Engels dorp Gastelaars haar talent vermocht te benaderen. Als miss Em was zij echer helaas niet altijd even duidelijk te verstaan. Aan hetzelfde euvel leed de door de heer J. Gorter verdienste lijk gecreëerde dokter Joe. De neger- rollen waren toevertrouwd aan me- Aan kapitein-luitenant ter zee P. Cool, hoofd van het Bureau Bewape ning van de hoofdafdeling Materieel van het ministerie van Marine, heeft de aantekening van „meer uitgebrei de kennis op het gebied der „artille rie" ontvangen. Ten overstaan van een commissie, bestaande uit een vlagofficier, twee hoofdofficieren en een hoogleraar, docent aan het Koninklijk Instituut voor de Marine, heeft hij als eerste na de bevrijding met goed gevolg een proeve afgelegd van de kennis de „in wendige ballistiek", een voor de Ko ninklijke'Marine zeer belangrijke we tenschap. Ter toelichting diene, dat de ze wetenschap zich .bezig houdt met de banen van afgeschoten projectielen. Overste Cool, de voorganger van ka pitein-luitenant ter zee A. C.' M. de Neeve als commandant van de Artil lerieschool der Koninklijke Marine, heeft zich bijzonder verdienstelijk ge maakt bij de opbouw van de artillerie opleiding, eerst in het voormalige fort „Oostbatterij" en later in fort „Erf prins". vrouw C. J. Nak-Klaver (Dicey), mej. H. Boogaard (Rozelia) en de heer N. W. Nak (Jake Waters). Mevrouw H. Broekhuizen-Goedegebuur trad cor rect en gedecideerd op als miss Melba Wooley, de enige (verbitterde) nicht van miss Em. Een kleine rol, die spel- mogelijkheden bood, welke ook wer den benut. De h"er G. J. Stoffers was Tom; hij speelde aannemelijk, doch was niet tegen mej. Koenders opge wassen. De heer A. Roth was zwa als rechter Walker, en hetzelfde gelJ in grotere mate zelfs, voor de heer 1 Feldof als poütie-agent. Ofschoon ons geen al te grote lof uil de pen wil vloeien, zij toch opgemerkt, dat wij in meer dan één opzicht aan de vertolking van „Pinky, een blank negermeisje" genoegen hebben be leefd. Regisseur J. van Leeuwen Sr. en zijn medewerkers verdienen daarom zeker een complimentje. Het heeft ons alleen gespeten, dat de technische zijde van deze avond minder geslaagd was. De negers gaven erg af (men behoeft daarover niet te vallen, doe!: het is een merkwaardig gezicht) en ook de kledij van enkele personen was voor critiek vatbaar. Vullen wij deze be scheiden opmerkingen aan met een woord van hulde voor de kamer in het tweede bedrijf, welke bestond uit een paar meubelstukken en een haard en voor de rest uit de normale doeken van Casino, en nochtans zeer accep tabel was. Lnister goed, Sinterklazen!' Wij zouden geen goede Sinterklazen zijn, als wij niet wisten, dat er vrou wen èn VROUWEN zijn. De vrouwen-met-hoofd letters stellen eisen, hóge eisen. Eisen, die echter bij Gerard Worm spelen derwijs worden vervuld. E 1 b e o perlon-kousen zijn er een gelukkig voor beeld van. Er zijn wél goedkopere, maar geen bétere nylons. Zij accen tleren de bekoorlijkheid van het been door de aparte „taille" en zijn 3 x zo duurzaam als gewone nylons! DEN HELDERKEIZERSTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) des morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdag avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. Het Koninklijk Helders Mannen koor geeft vanavond met medewer king van het Bergens Klein Vrouwen koor een concert in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. Het toneelstuk „Boeven en made liefjes" wordt heden- en morgenavond in Casino opgevoerd voor de HBSV, de leerlingenvereniging van de Rijks HBS. Onder auspiciën van de gezamenlijke fotohandelaren, De Boer, Crone en Zegel, werd gisteravond in „Formosa" voor een talrijk publiek, hoofdzakelijk bestaande uit foto-liefhebbers, een lezing gehouden door de heer H. du Mee Jr. over enkele buitenlandse reizen die hij maakte, waarbij hij volop gelegenheid had zijn fotografisch kunnen te ont plooien. In een geestig en interessant betoog gaf de heer Du Mee bij. zonderheden over zijn reizen naar Zwitserland en de Rivièra. De avond werd geopend door de heer H. Zegel Jr„ die de heer Du Mee bij de aan wezigen inleidde. Deze heeft, zijn publiek langzamerhand kennende, vooraf enige vragen behandeld, welke onherroepelijk anders aan het einde gesteld worden, waarna de tocht naar Zwitserland aanving. Met tal van fraaie en interessante diapositieven werd het reisverhaal op geluisterd. Zo zagen wij bijvoorbeeld een aantal zeer zuivere foto's van de Zwitserse meren, die volkomen in de natuurlijke kleuren waren opgenomen. Waar het hier ging om het demon streren van de mogelijkheden van de Agfa-Color kunnen wij niet anders zeggen dan dat het voor een amateur fotograaf zoals de heer Du Mée er een is mogelijk is om zijn eigen vi sie op vooral landschappen zeer na tuurgetrouw vast te leggen, hetgeen een wel zeer grote verbetering mag worden genoemd ten opzichte van de zwart-wit fotografie, die niet in staat is voor de niet-wetende toeschouwer, een beeld van de fraaie werkelijkheid te geven. Het gaf een buitengewoon effect, dat op iedere foto hetzij de vrouw van de fotograaf, dan wel zijn dochtertje was mee-gefotografeerd. Daardoor kreeg het gebodene een zeer persoon lijk cachet. Ook het huis van de foto graaf met de naaste omgeving vormde een interessant object. De herfststem- ming in het Vondelpark met zijn bruine en gouden kleuren was prachtig getrof fen. Ontroerend mooi was de foto van het oude paard, die in het tijdschrift „Foto" zal worden gepubliceerd. Deze foto muntte vooral uit door schitterend detail. In de pauze hadden wij gelegenheid, een camera-show te bewonderen. Eni ge technici van Agfa gaven nadere bij zonderheden over de diverse apparaten, welke een assortiment van zeer uiteen lopende prijs vormden, zowel voor de beperkte als voor de ruime beurs. Na de pauze maakten wij een uit stapje naar de verschillende badplaat sen aan de Rivièra. Italië is altijd het land van de kunst geweest; het foto graferen van het Italiaanse landschap met zijn warme door de zon overgoten kleuren vereist een grote mate van feeling_ en techniek, waarover de heer Du Mée blijkend de door hem getoon de resultaten ruimschoots beschikte. Ook op het Hollandse landschap kre gen wij een aparte visie door de fraaie foto's die spreker in de omgeving van Loosdrecht had genomen. Zonder twijfel hebben alle aanwezi gen genoten van deze bijzonder leer zame en interessante avond, die op Maandag 30 November wordt gevolgd door een z.g. „flits-show", eveneens in „Formosa". Op die avond wordt mede werking verleend door de heer Wim Jansen, bekend van verscheidene radio programma's. De Groninger vereniging „Gruno" geeft op Zaterdag 28 November in Casino voor haar leden een toneel avond. Eigen krachten zullen een op voering verzorgen van ,,'n Kerel", een stuk in drie bedrijven van W. J. Elsse- ma. Na afloop wordt gedanst. irCö* gtiit'b net ui n v vvcl v* t gelegd door Julia (Tilly van Vlieu.j Bassin van het Rijk te huren, 12. Jimmy beende in zijn eigen ka mer heen en weer, terwijl prof. Prop- jos maar bleef zitten vertellen over de ontdekking van die Tibetaanse mon nik. „Hij heeft zelfs de plek waar zij leven heel nauwkeurig aangegeven en omschreven", vertelde hij „Achter in zijn boek heb ik zelfs een kaart ge vonden van de afgelegen streek waar hij de Bloedboef-Beren heeft aangetrof fen". Jimmy knikte. Hij luisterde eigenlijk maar half. „Die Piet Potlood lijkt wel gek om die oude man op mijn dak te sturen. Hoe krijg ik die sinjeur met goed fatsoen mijn huis uit?" Maar plotseling maakte de hoog. geleerde heer een opmerking, die Jim my eensklaps de oren deed spitsen. Die monnik spreekt van „beren", maar de omschrijving die hij er van geeft, klopt niet helemaal", zei hij. „Als men 't mij zpu vragen, geloof ik dat wij hier te doen hebben met een soort apen. Een soort mensapen Plotseling was Jimmy een en al aan dacht. „Apen? zei u. Dus is het hele maal niet zeker dat het hier beren be treft?" De professor schudde 't hoofd „Ik ben er bijna zeker van", zei hij, terwijl hij nadenkend aan zijn knevel draaide, „dat wij hier te doen hebben met Anthropoidea". En bijna in ver voering riep hij uit: „Ach meneer Brown. Wat deze ontdekking voor de wetenschap gaat betekenen! Daar hebt u geen idee van En u, U bent de man die mij hierbij moet helpen!" De pro fessor zag Jimmy vol verwachting aan „Kan ik u nu niet overhalen met mij mee te gaan? Ik ben een oud man. Ik heb de steun nodig van een flinke ke rel en men heeft mij gezegd dat u dat in alle opzichten is...." De volgende leerlingen van de Hel derse cursus, welke opleidt voor het diploma Vakbekwaamheid in het krui- deniersbedrijf, zijn dezer dagen te Am sterdam geslaagd: mevr. A. C. Haak- van der Lans (Den Helder) en de he ren G. W. Jansen (Den Helder), R. A. Koster (Julianadorp), C. Meeuwsen (Slootdorp), J. P. Rasch (Wieringen), Tj. van der Velde (Wieringen) en W. J. Stam (Schagen). ONGELUKKIG GESTELD In onze krant van gister is het be richtje over het voorstel van B. en W. van Callantsoog tot onderhandse aan besteding van de bouw van zes wo ningen enigszins ongelukkig gesteld. De indruk wordt gewekt, dat er met de laagste inschrijver van de openbare aanbesteding, de firma A. van Eekeren en Zonen te Keinsmerbrug, over het verschil tussen inschrijving en begro tingssom vergeefs is onderhandeld. Dit is niet het geval geweest: in de toe lichting bij het voorstel wordt gezegd: „Aangezien de begrotingssom f 53.760,- bedroeg werd het niet mogelijk geacht door bezuinigingen met de laagste in schrijver beneden of op de raming te komen". Medegedeeld zij ,nog, dat de fa Van Eekeren had ingeschreven voor I f 59.885,—.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3