Van het eiland Texel Veefonds „Anna Paulowna" in Breezand heeft f 122,65 tekort „Het Masker"gaf opvoering voor uitverkocht huis Voorlichtingsavond Oeverse vissersvereniging D.E. T. V. EssSS; s atwst twra Stuk en spel op een redelijk peil Sint en Pieten bij de schooljeugd G. W. Oskamp (VVV) zegt Texel vaarwel Winst voor Be Fair Grote belangstelling Friese toneelgroep op Wieringen Goede resultaten bij EHBO - wedstrij den „De man die terugkwam" Damclub „Texel" Urk Kleine „walvis" gevangen BURGERLIJKE STAND Callantsoog Gelijk spel behaald, na spannende strijd Breczand Voorzitter Schilderman (80 jaar) gehuldigd Trial-rit ondervond grote belangstelling Breezandse Boys-Flevo 5-3 BESOMMINGEN IJMU1DEN Scheepvaartberichten DINSDAG 1 DECEMBER 1953 i Gerard Wielen, getiteld „De Man die terugkwam". De zwaarte van de stukken ?««8 tfu_n°5 8 aanffe ®n *Mn. Is lil dalende lUn. Dat de prestaties in stijgende lün ï«n, kunnen we niet zeggen, maar dat het snel een betere indruk ma^kt begrijpelijk me8r aangepast is aan de krachten van amateurtoneel, is Het werk van Nielen is zeker niet onverdienstelijk. Aan het hoofd van Maison Westerveld, staat mevr. Wes- terveld (mevr. v.d. Struis), een koel berekenende zakenvrouw. En voor zich zelf én voor haar kinderen laat zij steeds de verstandelijke berekening gaan boven de stem van het hart. Haar man, een kunstschilder (H. Prins), is daarom reeds jaren ggeleden het huis uitgelopen en tegenover haar nu vol wassen kinderen doet zij het voorko men alsof hij gestorven is. Haar doch ter Sophie (mevr. Haak—Dijker) is op haar aandringen gehuwd met een „goede partij", een bankier (K. Hille), die echter mede door de buitensporige uitgaven van zijn vrouw, het hoofd niet boven water kan houden. Een hu welijk zonder enige liefde van haar kant Zoon Frits (Bennekamp) is een wat opgewonden heerschap, met het hart op de tong, tegen zijn zin verloofd met een aanstellerig wicht van „goede huize"(mevr. v. Loon). Zoon Henk (J. Schotanus) wil graag schilderen en mint een der ateliermeisjes (mevrouw Vettter) Noch het een noch het ander kan in de ogen van zijn moeder genade vinden. Even verschijnt een vrij zielige en overbodige figuur ten tonele, een handelsreiziger (Haaker), die dient om aan te tonen, dat deze zakenvrouw vroeger zelf ook uit berekening is ge trouwd. De verdwenen kunstschilder keert na twintig jaar als een welge steld man plotseling terug en vestigt zich als pensiongast in huize Wester veld. Als oom Bart heelt hij gebroken harten en huwelijken, zet links en rechts de boel financiëel weer op poten. Het happy ending wordt tenslot te niet gespeeld, maar slechts aan geduid. De twee beste figuren waren onzes inziens kapper Prins en mevr. Haak. Wel zou het spel van Prins winnen als hij meer rust betoonde, vóórdat hij be gon te spreken, terwijl mevr. Haak door een teveel en te druk gesticuleren aan haar spel afbreuk doet. Mevr. v. d. Struis is het best op be wogen momenten. Zij moet echter be denken dat zulke momenten schaars zijn. De wat starre mimiek zou zeker baat vinden bij het gebruik van een spiegel tijdens het rol instuderen; een oud middel, maar nog altijd zeer ge schikt. Mevr. van Loon als verloofde van Frits was door gebrek aan articulatie moeilijk te verstaan. Bovendien lag de rol van mondain vlindertje haar niet. De beide zoons waren acceptabele fi guren, evenals de schoonzoon, hoewel de rol van Frits aanmerkelijk zwaar der was dan die van Henk. Mevr. Vetter, maakte als het atelier meisje Dora een wat matte indruk. De Even voor twee uur Zaterdag ar riveerde de gepavoiseerde Dokter Wagemaker, met een heel bijzondere lading: Sint Nicolaas cn drie zwarte knechten. Namens de Texelse Vereni ging voor Volksfeesten en Folklore werden zij ontvangen door voorzitter De Wilt. Vele honderden kinderen en talrijke volwassenen sloegen de aankomst gade. Alvorens in de ge reedstaande landauer te stappen, be gaf de goedheilig man zich even naar enkele zieke kinderen, die per auto waren gekomen, om toch ook iets van de bisschop, die zo weldoende rond gaat, te zien. Welwillend poseerde daarna de Sint met gevolg voor de fotograaf en stap te toen in het fraaie rijtuig, bespan nen met twee prachtige paarden. Zo werd koers gezet naar Den Burg, waar burgemeester De Koning en de beide wethouders, Hin en De Waard, de langverwachte en veel- bezongen Spaanse heilige officieel ont vingen. Schoolkinderen uit vele dor pen waren hier verzameld. De ere plaats was vanzelfsprekend voor de kleuterscholen. Dat enkele volwasse nen lelijke dingen zeiden over de kledingmagazijnen en kapperszaken van Madrid, was overigens alleszins begrijpelijk. De rest van het festijn speelde zich af in het Casino, waar eerst de kleuters en de leerlingen van de laagste klassen der lagere scholen en later de middelklassen werden onthaald op een poppekast en een sprekende pop, terwijl de handen werden gevuld met een heerlijke taai taai en een prentenboek. Enkele „stoute" jongetjes werden door de Sint nog voor het front gehaald en vaderlijk berispt. Dat de kinderen hebben genoten, staat als een paal boven water. Dat het niet geheel ging, zoals de orga nisatoren bedoelden, is eveneens klaar. Want het sprookje van Vrouw Holle met heksen, duivels, hel cn talrijke onthoofdingen leek ons als kinderverhaal nogal aanvechtbaar. In elk geval hebben de kleuters er niets van begrepen. Toch willen wij graag het werk van de „feestcommissie" prijzen. En zeer zeker hopen wij, dat een der gelijke intocht tot de vaste pro grammapunten zal gaan behoren. Een tip voor volgend -jaarDe totale on kosten waren f 260.(boot, lan dauer, 900 kinderen, zaal etc.) De beide tochten met het orgel brach ten slechts f 200iop, zodat er een tekort van f 54.(f 6-verschafte de Culturele Raad) moet worden ge boekt. Dit lijkt ons voor de organi satoren niet erg aanmoedigend. opgave van Alie, het dienstmeisje (mej. E. Verstegen), die niet meer deed dan thee binnenbrengen, was werkelijk niet te zwaar. Twee opmerkingen van algemene aard: te laat invallen hetgeen her haaldelijk voorkwam werkt zeer storend, zowel voor spelers als publiek; ook het euvel van veel amateurtoneel: tijdens een gesprek zitten, opstaan, lo pen en weer zitten maakt het spel on rustig. Een redelijke opvoering met enkele goed-bezette rollen. mm» G. W. OSKAMP naar Zeeland De heer G. W. Oskamp, dc over het hele eiland en ver daarbuiten bekend geworden directeur der Texel se VVV, gaat het eiland verlaten. Geen propagandareizen meer naar het buitenland om toeristen naar het Gouden Boltje te trekken, geen „Strooppof'-verhalen, elke Dinsdag in de zomer aan de gasten en geen voorzitter van Waddenconferentics. Na vijf jaar zeer vruchtbare arbeid trekken nu de Zeeuwse wateren meer dan de Waddenzee. Directeur van de Provinciale Zeeuwse VVV, luidt voortaan zijn titel. Een mooie pro motie dus, waarmee onze hartelijke gelukwensen. Uitslagen van 27 November: le klas: S. RosS. Bakker 20; C. v. Heerwaarden—P. Kooi 2—0; J. Vinke C. Dijker 02; S. v. Heerwaarden N. de Graaf 1—1. 2e klas: J. P. StamJ. Hooyberg 02; C. P. Burger—J. Kikkert 2—0; Jb v. HeerwaardenA. Vinke 20; J. N. Rijk—A. v.d. Slikke 02. 3e klas: P. Bakker—D. v.d. Werf 0-2; A. de Vries—Jb. Koorn 0—2; Jn Bar- horstJoh. Barhorst 20; Joh. v.d. VijverC. Vinke 02; F. v. Sambeek— C. Vinke 2—0'. De Graaf blijft het maar goed doen want nu moest ook S. v. Heerwaarden met een puntenverdeling genoegen ne men, zeer ten gerieve van Dijker, die Vinke in het zand deed bijten. Ditzqjf- de deed Ros met S. Bakker en C. v. Heerwaarden met P. Kooi. In de 2e klas herstelde v. Heerwaar den zich ten koste van A. Vinke. Hooy berg wees Stam terug, terwijl Kikkert niet tegen Burger op kon en Rijk een nederlaag incasseerde tegen v.d. Slikke. C. Vinke en D. v.d. Werf kregen vaste aansluiting bij de kopgroep, ter wijl Koorn zich herstelde tegen de Vries, Jn Barhorst wist door een zege op Joh. Barhorst enige plaatsen tc stij gen. Texel I—Winkel I: Dijker—J. Helder 11; s. v. HeerwaardenT. Mantel 1 1; S. RosJ. v.d. Wiele 11; C. v. HeerwaardenC. Lodder 0—2; S. Bak ker—A. v.d. Welle 2—0; P. Kooi—H. Bergman 2—0; N. de Graaf—M. Hame- linck 1—1; Joh. Bakker—A. v. Dijk 1-1; C. v. d. Werf—Jn Gelyk 2—0; Jn Hooy berg—Jb Strijbis 1—1. Eindstand 12—8. Toen schipper J. van den Berg deze week aan het haringvissen was bij Breskens, kwam hij bij het in halen van het net tot de ontdekking, dat hij een kleine soort walvis had gevangen. Dit is nog nooit voorge komen dat dergelijke soort vis werd gevangpn. Bij het markten van de vis werd deze walvis verkocht voor f 136.—. Geboren: Jannetje, dochter van Frederik Hoekstra en Jacoba Bakker; Aalt, zoon van Hendrik Visser en Jannie Vlaanderen; Marijtjc, dochter van Teunis Hakvoort en Aaltje Wak ker; Jan, zoon van Jan Oost en Ma- rijtje de Boer. OverledenWillempje Hakvoort, weduwe van Sjoert Bakker, oud 82 jaren; Jannes Schraal, echtgenoot van Klaasje Ras, oud 45 jaren; Aafje Kaptein, echtgenote van Pieter Pas terkamp, oud 66 jaren. I In een vlugge en aan beide zijden behoorlijk gespeelde wedstrijd heeft Callantsoog getoond, dat het zich beter begint thuis te gevoelen in deze afde ling. Het resultaat tégen Koedijk, een 3-3 gelijk spel mag er immers zijn. Na 12 minuten benutte De Vries een kop bal van Mooij, maar reeds enkele mi nuten later maakte Ruis er weer .1-1 van. De gasten waren daarna sterk aanvallend, maar Korteland verrichtte onder de lat uitstekend werk. Een bui tenspelgoal van Borst werd afgekeurd. Ook Callantsoog zette daarna een se rie aanvallen op, zodat Bloothoofd alle zeilen moest bijzetten. Even later moest hij toch zwichten, omdat back Bloot hoofd hard tegen Borst schoot en kee per Bloothoofd de bal uit het doel moest halen. Mooij scoorde nummer drie uit een mooie combinatie met Borst en Thunnessen. Een door De Graaf veroorzaakte strafschop werd door Korteland over de lat getipt, maar het was uitstel, want toen Tromp over de ba! trapte, maakte de toeschie tende linksbinnen er 3-2 van, terwijl Koedijk uit. een vrije trap de gelijk maker scoorde. Wel verkeerde het pu bliek in spanning, want weer nam Cal lantsoog door De Vries de leiding en opnieuw maakte Koedijk door Kramer uit een corner met een goede kopbal gelijk. Met de uitslag konden beide partijen genoegen nemen. Na een paar nederlagen is de tafel tennisclub Be Fair weer eens met de punten naar huis gekomen, n.1. na de wedstrijd tegen Schagen 2. Rus—C. Berbee openden deze spor tieve ontmoeting en door de overwin ningen van laatstgenoemde, 8—21 en 1221 haalde Be Fair het eerste punt •binnen. Ook C. Jonker wist op over tuigende wijze te winnen. Schot was nu het kind van de rekening met 321 cn 9—21. J. Weijer.i was minder gelukkig en verloor van Marees met 21—17 en 21—19. Stand dus 1—2. De set SchotC. Berbee werd door de Breezander met 9—21 en 421 ge wonnen. Weijers kon het ook tegen Rus niet bolwerken 2114, 1521 en 2117. Maar de set MareesJonker was weer voor Breezand met 7—21 en 521. Weijers behaalde in drie games de zege op Schot 2117, 7—21 en 11—21. Stand 25 in het voordeel vgn Be Fair. C. Jonker en C. Berbee won nen resp. van Rus met 1221 en 1321 cn van Marees met 1221 en 1721. Daarmee was de stand dus 27 ge worden. Ook het doublé werd een overwinning voor Be Fair. Marees— Rus tegen C. Jonker—C. Berbee werd 18—21 en 17—21. Be Fair behaalde dus met 82 de zege. 2ATERDAGAVONI) organiseerde hel bestuur van de Oeverse Vissersver. DETV in zaal „Wiron" weer een van zijn bekende voorlichtingsavonden, waarvoor ook nu grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer Jn. Bakker Jr„ kon vier heren van de Visserij-inspectie welkom heten, be nevens burgemeester Kolff, wetli. Tij- sen, enkele raadsleden en enkele leden van het onderwijzend personeel van de scholen. De heer Drost, inspecteur van de le Visserij-inspectie, deed daarna enkele mededelingen omtrent de besluiten, die begin November genomen waren op de internationale conferentie te Londen, waarvan door afgevaardigden uit 12 landen was deelgenomen. Na moeilijke onderhandelingen was men o.a. gekomen tot het definitief vast stellen van de minimum-maaswijdte voor alle vissoorten op 80 mm. Alleen de snurrevaadvisserij wordt hiervan uitgezonderd. Daarvoor werd het mi nimum op 70 mm. gesteld. Indien men met serieuze proeven afdoende zou kunnen aantonen, dat een 70 mm. maaswijdte bij de lichte trawl eenzelf de selecttevermogen bezit als de 80 mm, dan zou voor deze visserij de zelfde uitzondering worden gemaakt. Met bedoelde proeven zou men hier te lande zo spoedig mogelijk een aanvang maken. De heer P. A. de Boer gaf vervol gens enkele bijzonderheden van de nieuwe technische proeven omtrent de trekkrachten in het vistuig. Hoewel men geen al te hoge verwachtingen mag koesteren, is toch al gebleken, dat door inschakeling van een trekmeter aanwijzingen voor de te t verwachten vangsten zijn te verkrijgen. Het uit voeren van deze proeven wordt echter nog steeds belemmerd 'uor gebrek aan voldoende gelden cn door het gemis van een tweede onderzoekings vaartuig. Eind 1954 hoopt men, wat dit laatste betreft, in betere omstandig heden te verkeren. Gaarne ziet het bureau suggesties van de vissers zelf tegemoet omtrent zaken, die men on derzocht wenst te zien. De biologische aspecten van het vis serij-onderzoek werden daarna behan deld door de biologen, de heren Roes- singh en Boerema. De heer Roessingh sprak over het voedselprobleem in zee, waarna de heer Boerema de wijze waarop het biologisch onderzoek je praktijk kan dienen, behandelde. Spreker pleitte daarbij voor het ver strekken van gegevens uit de praktijk, niet alleen per reis, maar ook pór trek. Daartoe strekkende formulieren zijn bij de inspectie verkrijgbaar. In de pauze konden de aanwezigen ken nis nemen van allerlei illustratief en statistisch materiaal, waaruit men kon zien welke soorten van schepen er in j -jmo J-Iet was voor de meeste leden een verrassing, toen de heer G. Jonge- jan op de vergadering van het Onder linge Veefonds „Anna Paulowna" mee deelde, dat de heer A. Schilderman 25 jaar voorzitter was. Van de oprichting in 1906 af is de heer Schilderman lid geweest. In 1911 kwam h\j als com missaris in het bestuur en volgde in 1928 dc heer A Zeeman op als voorzit ter. Een bijzonderheid hierbü 's> dat hij op elke vergadering van het fonds aanwezig is geweest. Namens bestuur en leden werd de jubilaris een fraaie PÜP en een kistje sigaren aangeboden. Later op de avond gaven de leden bij de bestuursverkiezing tc kennen, dat zij de heer Schilderman als voorzit ter wensten te behouden en de krasse 80-jarige aanvaardde weer gaarne een verlenging van zijn functie. Ook de commissarissenf de heren P. van Genderen en G. Jongejan werden herkozen. Aan de heer J. Koster werd voor het komende halfjaar weer dc taxatie opgedragen. Met belangstelling luisterde dc ver gadering naar de inhoud van een brief, die de deze zomer naar Amerika ge- emigreerde heer W. Pranger aan het fonds zond en waarin tal van interes sante ervaringen waren opgetekend. Het verslag van de heer J- Pranger, de secr.-penn., luidde ditmaal minder gunstig. Een batig saldo van ƒ916,56 was, door het verlies van acht koeien, in de loop van het boekjaar veran derd in een tekort yan ƒ122,65. Toch meende de vergadering met een pre mieheffing van 1% te kunnen volstaan om dit tekort weg te werken en de risico's van het komende halfjaar te aanvaarden. Qe heer Vogel, dierenarts te Juliana- dorp, hield na de pauze een inlei ding over: Nierontsteking en de gevol gen daarvan. Bijna geen veehouder of hij heeft in zijn stal wel eens met deze ziekte te maken gehad en met grote aandacht werd dan ook wat de heer Vogel daarvan vertelde, gevolgd. We kunnen er trots op zijn, dat onze dieren, wat melkgift en vetgehalte be treft., in vergelijking met het vee in andere landen, gunstig afsteken, maar de medaille heeft tot keerzijde, dat juist de meest doorgefokte dieren de grootste vatbaarheid bezitten. In Oos tenrijk en Zwitserland b.v., waar de melkproductie aanzienlijk lager is, zien we dit euvel ook minder optreden. Ge lukkig echter wordt in ons land niet alleen naar de productie gekeken, maar moeten de dieren, vooral bij het stamboek, ook wat het exterieur aan gaat, aan hoge eisen voldoen. In Ame rika, waar men op dit punt wat soe peler is geworden, ziet men prompt een toeneming van de narigheden. Qok op de gevaren, verbonden aan het electrisch melken, meende de heer Vogel te moeten wijzen. Het ligt in de regel niet aan de machines, maar aan het gebrek aan goede mel kers, die immers alleen met namel- ken niet voldoende routine opdoen. Op verscheidene bedrijven, waar deze manier van melken aan jonge, oner varen krachten werd overgelaten, heeft men daarvan grote schade ondervon den. De achtergebleven melk is een uitstekende voedingsbodem voor aller lei bacteriën, waarvan wel de meeste, doch helaas nog niet alle, doeltreffend gijn te bestrijden. Ook het optreden van streptococcen, die de melkklieren aantasten en waardoor, als zich wond- weefsel gaat vormen, de melkgift snel daalt, werd uitvoerig besproken. Het zelf dokteren in deze gevallen heeft dikwijls een verkeerde uitwerking, om dat het vaststellen van de juiste dose ring van het allergrootste belang is. Van de gelegenheid tot vragen stel len maakten velen een dankbaar ge bruik. Het bleek dan wel eens moei lijk zich tot het behandelde onderwerp te bepalen. De heer Vogel gaf echter op alle vragen een uitvoerig antwoord. Ofschoon het aantal deelnemers, aan deze door de M.C.-A.P.O. uitgeschreven trial-rit op het daarvoor uitstekend ge schikt zijnde terrein aan de Boermans- weg, niet zo groot was. er waren nl. 8 rijders, was de publieke belangstel ling echter zeer bevredigend. Het par cours werd in totaal drie maal gere den en tenslotte kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: 1. D. van Wie- ringen met 2 str.pnt., 2. G. Kuiper van Schagerbrug met 4 str.pnt., 3. L. Bood, Wieringen met 5 str.pnt., 4. P. Waiboer Anna Paulowna, met 15 str.pnt. De heer P. Waiboer stelde echter zijn prijs weer beschikbaar, zodat de heer T. de Wit, Schagerbrug op zijn plaats kwam met 19 str.pnt. Nr. 6werd derhalve A. Keppel, Anna Paulowna, 7. M. van Wie- ringen en 8 S. Geerligs. De snelste ron de werd gemaakt door D. van Wierin gen in 1.41 min., de snelste tijd over het gehele parcours door G. Kuiper in 5.46 min. JN de eerste helft van de wedstrijd van de Breezanders tegen het bezoe kende Flevo zag het er naar uit, dat de Boys ditmaal de kaas niet van het brood zouden laten eten. De strijd ging vrijwel gelijk op, getuige het feit, dat de doelpunten aan weerszijden elkaar opvolgden. Was er een score in het Breez. doel, dan duurde het niet lang of de oranjehemden maakten de stand weer gelijk en omgekeerd en dank zij twee doelpunten van Van Drunen en een toegift van een der Flevo-verde- digers, die de bal in eigen doel schop te, werd de rust bereikt met een 33 gelijke stand. Na de hervatting was daar weer het zelfde speelbeeld als voor de rust. Aan vallen over en weer waren echter voor de Wieringermeerders succesvoller, want doelman Kooy moest tweemaal misgrijpen. Voor het Flevo-doel werden enige malen opgelegde kansen gemist, doordat de Boys-voorhoede vlak voor het Flevo-doel niet anders kon doen, dan over en naast schieten. Zo werd de eindstand derhalve 5—3 in het voordeel der Flevo-spelers. de vaart zijn, welke schepen het mees- rendement opleveren, waar de ge vangen vis blijft, welk aandeel Den Oever in de palingvangst heeft, enz. Na de pauze werd een viertal inte ressante films vertoond, waardoor men een duidelijk beeld kreeg resp. van de ontwikkeling van het scholei, van de sardine-visserij bij de Amerikaanse Staat Maine en van de snurrevaadvis serij. In de laatste film „Het Levens web", werd aangetoond hoe het even wicht in de natuur steeds weer wordt hersteld en hoe elk leven dat van anderen beïnvloedt. In zaal Halfweeg voerde de toneel groep van de Friese vereniging „Oan de oare kant" Zaterdagavond een to neelspel op van dr Kalma, nl. „Fete" een spel in 5 bedrijven. De inleiding van dit stuk is nogal lang, nl 2 bedrijven. Lycklema, des tijds een rijke boer, heeft zijn vrouw Hiltje afgesnoept van een andere boer, genaamd Dijkstra. Dat is al 20 jaar geleden en er is veel veranderd. Lycklema is door een onverstandig beheer van zijn bedrijf zeer verarmd, waaraan zijn levenswijze ook niet on schuldig is. Dijkstra daarentegen is vooruit gegaan, en heeft de boerderij naast Lycklema gekocht. Niet zonder reden, want hij kan zijn'oude vriendin Hiltje, die indertijd de trouwbelofte verbrak, niet vergeten. Deze families kunnen natuurlijk niet met elkaar om gaan. Deze inleiding is vrij zwaar. Rustig vertelt de schrijver, er op vertrouwen de dat de spelers door eens op te staan enz. wel enige actie en afwisseling zul len brengen. Daarin faalde deze groep, In het derde bedrijf komt er meer actie. Lycklema glijdt steeds verder af. Zjjn oude tegenstander Dijkstra wordt, in het waterschapsbestuur ge kozen, een functie die ook Lycklema ambieerde. Financieel wordt de positie van L. steeds slechter. Hij kan niet uitstaan dat Dijkstra hem boven het hoofd groeit. Uit wraak doodt hij diens stier en dreigt Dijkstra's boerderij, in brand te steken. Als Lycklema. ten slotte uitgespeeld is. neemt hy Dijk stra's neef mee in de wagen, rijdt op zettelijk het kaeaaj in en beiden ko men om. Tussen de families wordt na dit, verschrikkelijk gebeuren de vrede getekend. De laatste drie bedrijven werden behoorlijk gespeeld. Goed vol deden de oudere spelers (speelsters) de heer A. Vrieswijk (als Lycklama), me vrouw Jongedijk-Vissia (diens vrouw Hiltje), mevr. v. d. Meulen-Jongsma (moeder van Lycklema), de heer H. Jongcdijk (boer Dijkstra) en de jon geren de heer A. Vrieswijk Jr. (diens neef) en de heer G. Mast (boeren knecht). Tussen de jongeren die deze avond veelal voor het eerst in deze groep speelden, zit wel goed materiaal. Maar pas als zij zich wat beter op het toneel thuis voelen, niet alleen hun rol goed afdraaien maar zich daarbij een „hou ding" kunnen geven, eerst dan zullen zij de moeilijkheden die de opvoering van een stuk als „Fete" met zich brengt ten volle aan kunnen. Voor de EHBO-wedstrijden, georga niseerd door de EHBO afd. Wieringen, Zaterdagavond in Hotel De Haan ge houden, bestond grote belangstelling. Namens het Gemeentebestuur was aanwezig weth. Bontkes, terwijl zr Van Hoorn te Den Oever deze avond ook bijwoonde. De avond begon slecht, de drie doktoren die de jury zouden vormen, konden geen van allen aan wezig zijn. Gelukkig bleek dr Lemaire van Den Helder bereid alsnog óver te komen, waarna een nieuwe jury werd gevormd, bestaande uit dr Le maire, zuster Kramer (H.Hoef) en de heer Donder (Wieringerwaard). Er namen 4 groepen t.w. 1 Wierin gen, 2 Anna Paulowna, 3 Den Helder en 4 Breezand aan deze wedstrijden deel. De groepen 1 en 2 moesten de zelfde opdracht uitvoeren en daarna de groepen 3 en 4 een andere. Bij beide opdrachten behoorde nog het vervoer van een gewonde. De pa tiënten waren behoorlijk met schmink bewerkt, zodat het net „echt" leek. De opdrachten werden rustig en kalm uitgevoerd. Er werd echter te kort aandacht besteed aan de toestand van de schijndode. De uitslag werd 1 Den Helder (7'/s p.) 2 Wieringen (6'/a) 3 Breezand 4 Anna Paulowna. Besommingen van Maandag: Um. 32 Clee f 17.820.—2 trawlers met f46.400; IJm. 200 f5790.—; IJm. 14 f6619.—; IJm. 204 f2580.—; Kw 40 f3720.—; Kw 76 f17.880.—; Kw 108 f2325.—; Kw 28 f4530.—; Kw 89 f3580.—; Kw 69 f3950.—; Kw 59 f2957.—; Kw 155 f3328.—; Kw 107 f2200.—; Kw 125 f2394.—; Kw 10 f2840.—; Kw 64 f3700; Kw 26 f3160.—; Kw 169 f3025.—; Kw 104 f2934.—; Kw 166 f2720.—; Kw 17 f3020.—; Kw 162 f2750.—;' Kw 84 f3430.—; Kw 52 f 11.450.—; Am 16 f4750.—; Am 17 f4550.—; Am 18 f3210.—; IJm 7 f3060.—; IJm 52 f2000; Kw 34 f3200.—; Kw 133 f3490.—; Kw 98 f 3300.De totale aanvoer bedroeg 8930 kisten; De prijzen waren: per kg: heilbot 3.00—2.35; gr. tong 3102.90; grm. tong 1.98—1.67; kim. tong 1.70 1.51; kl. tong I 1 57—1.44; kl. tong II 1.23—0.93; tarbot I 2.50—1.90; per 50 kg: tarbot II 90—80; tarbot IV 48—35; kl. griet 37; tongschar 86—81; schartong 4342; gr. schol 66—51; grm. schol 77 —51; kim. schol 72—48; kl. schol I 63 —39; kl. schol II 43—20; schar 28—22; v. haring 15.50—10.50; makreel 27.00— 19.50; gr. schelvis 62—46; grm. schel vis 5645; kim. schelvis 5244; kl. schelvis I 60—39; kl. schelvis II 34—10- wijting 18—8; gr. gul 42—37; midd. gul 38—27.50; kl. gul 17.50—11.50; kl. haai 30—21; ham 126—62; poontjes 18—16; kl. koolvis wit 36-35; per 125 kg: gr. kabeljauw 16677; gr. koolvis zwart 79—70; gr. koolvis wit 90—86; gr. leng 72. Aagtedljk, 29-11 van Boston te Phila- delphia Ainda (t), 18-11 van Haiphong naar Pladju Agatha (t), 28-11 van Tandjong Priok, 29-11 n.m. te Surabaja Akkrumdijk, 29-11 van Karachl naar Aden Alchone, 29-11 te Bahla Aldabi, 28-11 van Montevideo naar San tos Alderamin, 28-11 te Genua Al- genib, 28-11 van Santos naar Paranagua Alphacca, 28-11 van Santos naar Rio de Janeiro -- Aludra, '28-11 van R'dam naar Bremen Amsteldlep, pass. 28-11 22.10 Uur Vlissingen naar Hamburg Arendsdijk, 29-11 te Santos Arkeldbk, 29-11 te' Houston Averdijk. 28-11 van R'dam naar New York, 28-11 te Ant werpen Axeldijk, 29-11 te Norfolk Aagtekerk,. 1-12 te R'dam Abbedijk, 30-U te Antwerpen Abbekerk, pass. 29-11 Gibraltar naar Antwerpen Al- blreo, 30-11 'van Rlo de Janeiro te Vltto- ria Alloth, 29-11 van R'dam naar Buenos Aires Alphacca, 29-11 van San tos te Rio de Janeiro Ampenan. 30-11 van Padang te Colombo Albireo, 30-11 van Rio de Janeir0 te Vittoria verwacht Alderamin, 29-11 van Genua naar Le Havre en R'dam Algenib, 29-11 van Paranagua naar Rio Grande Aludra, 29-li van R'dam te Bremen Amstel- diep, 29-11 van Antwerpen te Hamburg Andijk, 29-11 van Vera Cruz naar Puerto de Mexico Averdijk, pass. 29-11 21.20 uur Vllsringen naar New York Bennekom, 29-11 van Antwerpen te R' dam Billiton, 30-11 te Manilla Bin- tang, 28-11 van Karachl naar Bombay Bonaire, 27-11 van Georgetown naar Pa ramaribo Borneo, 29-11 van Panang naar Belawan Boskoop, 28-11 rede Cayofrances Caltex Leiden (t), 29-11 van R'dam naar Sidon Caltex Neder land (t). pass. 29-11 Gibraltar naar R' dam Caltex Utrecht (t), 29-11 van R'dam naar Sidon Cumulus (weer- schip), 29-11 van Atl. Oceaan te R'dam Croneburgh, 27-11 van Riga te Lenin grad Delft, 28-11 van Cristobal naar Curasao Drente, 29-11 van Bone naar Alexandrië Eemland, 28-11 van Bahla naar Rio de Janeiro Esso Rotterdam (t), 29-11 van Aruba te R'dam Esso Amsterdam, 29-11 van Azoren naar Aruba Friesland (KRL), 29-11 van New York naar Casablanca Gadila (t), 29-11 van Cristobal naar Porta Cardon Graveland. 29-11 te Bahia Groote Beer. 29-11 van Quebec te R'dam Helicon, 29-11 van A'dam te Curagao Hestia, 28-11 van New York naar Port au Prince Hil versum, 28-11 te Port Said Hydra, pass. 28-11 Martinique naar Laguaria Helena, 29-11 van Hamburg naar Ant werpen Hermes. 30-U vn Georgetown te Trinidad Hoogkerk, 80-11 van Bre men te Antwerpen Hilversum, 30-11 van Suez naar Mena al Ahmadi Japara (KRL). 30-11 van Londen te R'dam Ivoorkust, 29-11 van Dakar naar Ant werpen Johan van Oldenbarnevelt, 29-11 van Suez naar Port Said Indra- poera. 30-11 te Tandjong Priok Jagers fontein, 29-11 340 mijl west-noordwest van Kaap Palmas naar Kaapstad Jupi- ter, 28-11 van Thessaloniki naar Gibral tar Karimata, 30-11 te Napels ver wacht Kota Agoeng, 29-11 te Genua Kota Baroe, 28-U 17.30 uur van Port Said naar R'dam, pass. 30-11 Kreta Laertes, 29-11 van Singapore naar Tand jong Priok Langkoeas, pass. 29-11 Str. Messina naar Genua Laurenskerk, pass. 29-11 Finisterre naar Bordeaux Lekkerkerk. 29-11 te Cochin Limburg, 28-11 van Durban naar Lorenzo Marqués Linge, 29-11 van West-Afrika te R' dam Lombok, 28-11 van San Fran- cisco naar Tacoma Lutterkerk, pass. 29-11 Kreta naar Port Said Madoera, pass. 28-11 24 uur Malta naar Beyrouth Mariekerk, pass. 28-U Guardafui naar Mombasa Mataram, pass. 28-11 Gibral tar naar Halifax Meliskerk, 28-U van Port Swettenham, 29-11 te Penang Mentor, pass. 29-11 Finisterre naar R' dam Molenkerk, 29-11 te Beira Maasdam, 1-12 te Southampton verwacht Muiderkerk, pass. 29-11 Gibraltar naar Kobe Maashaven, pass. 29-11 21.45 uur Vissingen naar Dakar Nestor, 29-11 te A'dam Ootmarsum, 29-11 van Hamburg naar R'dam Oranje, 29-U Daedalusrif gepass. naar Colombo! Omala (t), 29-11 van Sta vanger naar R'dam Oranjestad, 29-11 van Granda naar Tri nidad Oranjefontei'n, 30-11 van East London te Port Elisabeth Prins Fre derik Willem, 29-U van R'dam naar Valencia Folydorus, 29-U van Port Swettenham naar Singapore Polyphe- mus, 28-U van DJeddah naar Aden Prins Johan Willem Friso, pass. 28-U Belle Isle naar R'dam Phrontis, 28-11 van A'dam naar Liverpool Rijndam, 29-11 van R'dam naar New York, 30-U te Le Havre Rotti, 30-U van Genua te Marseille Rijndam, 29-11 van R' dam naar New York Rijnkerk, 30-U te Genua Raki, pass. 29-U Minikoy naar Djibouti Riouw, 28-U van Co lombo naar Djibouti Roebiah, pass. 29-U Malta naar Le Havre Roepat, pass. 28-11 Guardafui naar Belawan Rondo, pass. 28-U Guardafui naar Be lawan Rotti, 28-U te Genua Schie- 1 dijk, 28-U van Alexandrië naar Halifax I Sheratan, 29-11 te Porto la Cruz I Si ba jak, pass. 28-U n.in. Albany naar Melbourne Sliedrecht. 28-U te Port Said Soestdiik, 29-U te New Orleans Sommelsdijk, 30-U te Tandjong Priok Stad Amsterdam, 28-U van Norfolk i naar R'dam Sallgnd, 29-U van Ilheos naar Las Palmas Sloterdijjc, 29-U van Londen te Hamburg Straat Soenda, j 28-11 van Kaapstad naar Durban Sa- 1 lawati, 30-U van Djeddah naar Port Su- dan Stad Arnhem, 28-U van A'dam naar Khorramshar Stad Maastricht, 29-U van R'dam naar Palerm0 The- i misto, 28-U te Albany Tomorl, 28-U te Tandjong Priok Tabian, 28-U van Madras naar Calcutta Tabinta, 29-11 te Belawan Talirse, 29-U te Antwerpen Tamo, 28-U van Rio de Janeiro naar, Santos Tawali, 30-U te Singapore Teiresias, 29-U van Makassar te Sura baja - Tero, pass. 28-U F'nisterre naar Vittoria Tiba, pass. 2a-U Madeira nuar R'dam Tamo, 29-U van Rio de! Janeiro *- e|a -- vani Montevideo te Buenos Aires Tegelberg, 29-U van Riode Janeiro naar Kaapstad - Ternate, pass. 29-U Gibraltar naar R'dam Tomini, pass, 28-U Ceylon naar Singapore - Tosari, 29-11 van Belawan naar Tandjong Priok Triton, 80-11 van Fort Llberte te Phlladelphia Van Llnschoten, 28-11 van A'dam naar Ham burg Van Spilbergen, 30-U te Matadl - Van Heutsz, 29-U van Mahe (Sey chellen) naar Dar es Salaam Willem-I stad, pass. 29-U Ouessant naar Madeiral - Winterswijk, 29-U te San Juan Wonogiri. 29-U te Genua - Wonosarf, 29-U van Penang naar Belawan - Waal I 29-U van Algiers naar Tunis Wil-'! iem Ruys, 30-U te Suez Winsum, 29-U van Owendo naar Monrovia Water-i w?m 29,"i1 Van Hambl""g te A'dam Wieldrecht, 30-U van Banias naar Napels IJssel, 28-11 van A'dam naar Malta,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5