Banden tussen Hr Ms „Ceram en Goedereede verstevigd Predikbeurten Kantonrechter mr 't Hooft overleden Nadere voorstellen ter viering worden gaarne ingewacht Jongste kinderen der scholen genoten van sprookje Nieuws uit Wieringen Deputatie van bemanning viel hartelijke ontvangst ten deel Kleine aanrijdingen IN HET KORT Wederzijdse adoptie met prachtig resultaat 11 Nuttige bestemming voor ingezamelde gelden Eeuwfeest Adelborstenopleiding Feestverlichting en versieringen Kweekschool en de Sint op de planken TUSSEN HAAKS EN KUITJE De Sint op de „Soemba" Beiaardconcert BURGERLIJKE STAND Texel Van het witte doek Texel ontvangt RKAFC Julianadorp Sport voor Julianadorp Sinterklaasfeest School I JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Aanbesteding onderhoud Afsluitdijk Bouwvergunning verleend Anna Paulowna Ernstige aanrijding bij de Afsluitdijk Urk DE SCHAGER MARKT BESOMMINGEN IJMUIDEN VRIJ'" nTFMBER i!)"-3 JAMMER, DAJ GOEDEREEDE niet meer zo'n goede rede heeft als zes eeuwen geleden, anders zou Hr. Ms. fregat „Ceram" daar deze week ten anker zijn gegaan. Nu moest op een andere wijze het per soonlijke contact worden gelegd tussen de bemanning van de „Ceram" en de kinderen van de dorpsschool, die het fregat in 1946 adopteerden door bemiddeling van de NEVAS (Nederlandse vereniging voor adop tie van schepen), ff ederkerig adopteerde de „Ceram" na de Februari- ramp deze school, waarvoor men heeft het in het verslag over de thuiskomst van ht fregat kunnen lezen de bemanning rond f 2500 bijeen bracht. Dit heeft geleid tot een bijzonder hartelijke ontvangst van de deputatie, die door de commandant van Hr. Ms. „Ceram" naar Goedereede werd gezonden. De deputatie stond onder leiding van de luitenant ter zee der tweede klasse D. Teer en werd verder gevormd door sergeant-machinist C. P. Steen winkel, korporaal-telegrafist E. R. Fi- lon, korporaal-seiner P. L. van Min nen, matroos eerste klasse F. G. Sterk en torpedomaker eerste klasse L. Brou wers. De reis van Den Helder naar Goedereede werd in een dikke mist ge maakt, maar het gezelschap bereikte op tijd de plaats van bestemming: de grote markt aan de voet van Goeree's domtoren, waar burgemeester Baron van Knobbelsdorff, de wethouders, de oudercommissie en het gehele perso neel van de dorpsschool de deputatie begroetten. Ook de voorzitter en de se cretaris van de „Nevas", de heren J. van Duiken en A. Happee uit Rotter dam, waren naar Goedereede gekomen. Ten raadhuize, waar de officiële ont- De deputatie van Hr Ms „Ceram" bracht een posthume hulde aan Hesje van der Veer, het enige slachtoffertje van de ramp in Goedereede DEN HELDER. Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur, ds Rasch; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt; Huisduinen 10 uur ds Kat. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 u. ds Swen, 10.45 uur ds Swen, 17 uur ds Hamming; Rehobothkcrlc 10 uur -ds Hamming, 17 uur ds Swen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds I. van de Knijff. Geref. gem., Janzendwarsstr., 10 en lfi uur Leesdienst. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds F. Tolle naar (voorber. H. A.). Evang. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stcllwag. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Christengemeenschap, Spoor straat, 10 uur samenkomst. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 u. Zondagsschool, 16 uur evang. J. Dammuller uit Alk maar (H. A.). Doopsgcz. gem., Kerk- gracht, 10.30 uur ds J. J. J van Sluijs. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Evangelisatie Vijzel straat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. keger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heili- gingssamenkomst, 19 uur openlucht samenkomst (Spoorstraat), 20 uur heils- bijeenkomst. Vrij-Evang. gem., Hoog straat, 10.15 en 17 uur ds Ente, 12 uur kinderkerk. JULIANADORP - Ned Herv. gem. 19.30 uur ds H. J. Trommel. -• Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Hamming. CALT,N 1 o'~>nG. - Ned, Herv. gem. 10 uur ds H. J. Trommel. Ten raadhuize van Goedereede werd de deputatie ontvangen door burgemeester Baron van Knobels- dorff vangst plaats vond, vertolkte de bur gemeester de grote vreugde en erkenter lijkheid, die men op Goeree gevoelt voor deze wederzijdse adoptie, welke vooral voor Goeree's schooljeugd van zo eminente betekenis is gebleken. Toen volgde een gezellige bijeenkomst in één der lokalen van de dorpsschool, waar het middagmaal werd genuttigd. Hier loofde het hoofd der school, de heer Van Breemcn, commandant en bemanning van de „Ceram" voor het prachtige werk, in het kader dor adoptie verricht. De vele brieven uit West-Indië en Zuid-Amerika zijn door de kinderen met enthousiasme ontvan gen en beantwoord. En dan vooral het schitterende financiële offer, dat na de watersnood werd gebracht: men kon er een schoolradio voor kopen, een naai machine voor de meisjes, een pareldqek voor de schoolprojector en nog enige andere nuttige en aangenamen zaken. Als tegenprestatie overhandigde de heer Van Breemcn een fraaie litho van Goeree's markt en toren, alsmede een grote foto in lijst van Goedereede tij dens de watersnoot. Burgemeester van Knobelsdorff voegde daaraan nog toe een antieke kleurentekening van Goe ree uit de zeventiende eeuw. Luitenant ter zee Teer gaf de verzekering, dat deze geschenken een passende plaats aan boord van de „Ceram" zullen krij gen. In de namiddag werd een bezoek ge bracht aan het kerkhof, waar een bloe menhulde werd gelegd op het graf van de kleine Liesje van der Veer, het enige slachtoffer van de watersnood in Goedereede. Na deze plechtigheid wer den de herstelwerkzaamheden aan de dijken nabij Goedereede bezichtigd. 's Avonds waren de mannen van Hr. Ms. „Ceram" te gast op het Sint Nico- laasfeest van de school, dat met de kin deren, het onderwijzend personeel, de oudercommissie en een aantal gedien stige helpsters werd gevierd. Te zijnen huize aan de Nassaulaan te Alkmaar is in de nacht van Woens dag op Donderdag mr. J. 't Hooft, kan tonrechter te Den Helder, op 69-jarige leeftijd overleden. Gedurende de meer dan twaalf ja ren, waarin mr. 't Hooft de zittingen van het Kantongerecht aan de Kerk- gracht presideerde, heeft hij zich doen kennen als een bekwaam jurist, die een open oog had voor de menselijke factor. Hij wist een grote persoonlijke mildheid te paren aan de gestreng heid, die de juiste vervulling van zijn justitiële ambt vereiste. Mr. 't Hooft, die bij het personeel van Kantongerecht en Griffie zeer ge zien was, zou in Februari van het vol gend jaar zijn 12'/è-jarig jubileum als kantonrechter te Den Helder hebben gevierd. Van harte gunde men hem een rustige levensavond na zijn pensionne ring, die bij het bereiken van zijn zeventigste verjaardag op 7 Augustus 1954 zou zijn ingegaan. Maar helaas werd mr. 't Hooft enkele weken gele den door een ernstige nierontsteking aan het ziekbed gekluisterd. De overledene, die een huiselijke fi guur was. heeft zich weinig buiten de gerechtelijke sfeer .bewogen. Gaarne wijdde hij zich aan zijn geliefkoosde jachtsport, maar aan het openbare le ven heeft hij zich zoveel mogelijk onttrokken. De vrienden, die mr. 't Hooft zich door zijn gemoedelijke op gewektheid verwierf, zullen hem blij ven gedenken als een oprechte, intege re figuur, die zijn taak in het leven met veel kennis van zaken en grote toewijding heeft vervuld. ff' Dezer dagen is een circulaire van het uitvoerend comité „Eeuwfeest Adel borstenopleiding Willemsoord" aan alle bij het secretariaat bekende vereni gingen en instellingen in de gemeente verzonden. Daarin wordt onder andere medegedeeld, dat men voornemens is de feestelijkheden te organiseren in de week van 10 tot en met 17 October 1954. Verschillende suggesties hebben het comité reeds bereikt, onder meer, de mogelijkheden te bezien, of van de zijde van de buurtverenigingen kan worden medegewerkt ter verhoging van het aanzien van onze stad door het aanbrengen van versieringen en feestverlichtingen. Er zijn uiteraard nog vele andere De bakkers hebben bet druk, ongetwijfeld, maar geen hunner behoeft zo veel van zijn krachten te vergen als Sint Nicolaas, die dag in dag uit op allerhande feestjes verschijnt, er een gulle glimlach opbrengt, cn zich onderhoudt met duizenden kinderen, voor wie bijzonder aardige programma's zijn georganiseerd. Zo brachten wij gisteren een bezoek aan Casino, waar de Sint natuurlijk ook was. Hoe zouden de kinderen van de laagste klassen der lagere scholen liem daar hebben kunnen missen. De kleintjes hebben zich in Casino kostelijk vermaakt. Zij genoten uit bundig van een grappig sprookje, dat door een aantal leerlingen van de Kweekschool voor het voetlicht werd gebracht. Gul waren de reacties en het niezen was niet van de lucht, want alle kinderen hadden medelijden met de arme koning in dit spel, die zo vrese lijk niezen moest en maar niet kon worden beter gemaakt. Gelukkig voor de arme Jan krijgsman, di$ deze rol zo uitstekend speelde (en langzamer hand de kramp in z'n kaken moet heb ben), kwam eindelijk de kleine Bartje op de proppen met een genezend drankje. De jongelui van de Kweekschool gaven het sprookje een prijzenswaar dige vertolkinjg, en brachten en bren gen aldus talrijke jongens en meisjes een waar feest. Ook vandaag zullen vele kinderen om dit aardige toneel stuk plezier hebben. Sint Nicolaas liet een aantal kleuters bij «ich komen, om een versje op te zeggen of een liedje te zingen. Dat was een héél gebeuren, dat spreekt. Zijn beide knechts hadden lekkers in de zak, zodat ook kon worden getracteerd. Het Centraal Sint Nicolaas-comité legt met deze voorstellingen weer veel eer in. Een jeugdige wielrijdster, die uit de Van Galenstraat komende links af de Kerkgracht wilde oprijden, sloeg geen acht op een personen auto uit België, die langs de gracht in de richting van het raadhuis reed. Een kleine botsing was het gevolg. Het voorwiel van de fiets werd ver nield. Een meisje, dat over de Ruygh- weg fietste en linksaf Stakman Bossestraat wilde inslaan, verzuimde voorrang te verlenen aan een motor fiets, die haar achteropreed. Er ont stond een aanrijding, waarbij alle be trokkenen (de motorfiets vervoerde twee personen uit Oostwoud) een tuimeling maakten. Het meisje liep lichte schaafwonden op, het achter wiel van haar fiets werd zwaar be schadigd. Onze stadgenote mej. M. Muste is met ingang van 15 December be noemd tot directrice van „Het Kin derdok" van de K.N.S.M. te Koog op Texel. In het Tivoli-theater wordt van heden- tot en met Maandagavond „Het Gouden Zwaard" vertoond, ter wijl in de Witte bioscoop tot en met Donderdagavond „Rechter Thomas" draait. «r- Hr. Ms. onderzeeboot „Tijger- haai" is gistermorgen na het beëin digen van de werkzaamheden bij het Torpedo-inschietbedrijf naar Rotter dam vertrokken, terwijl Hr. Ms. „Mercuur" voor onderhoudswerkzaam heden naar de Rijkswerf is gegaan. Hr. Ms. fregat „Jan van Brakel", dienst doende als visserij-inspectie vaartuig, is vanmorgen in Den Hel der aangekomen. Het is morgen hoog water om 6.30 en 19.00 uur, en laag water om 0.35 en 13.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 9.5 graden Celsius. mogelijkheden, waarbij wordt gedacht aan manifestaties van de gezamenlijke jeugd-, muziek-, sport-, zangvereni gingen enzovoorts. Het bestuur vraagt de besturen der verenigingen en in stellingen om nadere suggesties. Ook voorstellen van particulieren Zijn har telijk welkom. Voorts is het mogelijk, dat een vereniging, die weliswaar zelf niet aan enige manifestatie kan deel nemen, toch met een aardig idee uit de bus komt. Men wordt verzocht de circulaire in eigen kring te bespreken en eventuele voorstellen schriftelijk te richten aan de heer L. F. van Loo Jr, Erasmustraat 14, die ze gaarne tot 15 December in ontvangst zal nemen. Door een misverstand is eerder be richt, dat in het dagelijks bestuur van het uitvoerend comité de heer A. G. Lcnsen zitting had als lid van de com missie voor de Middenstandstentoon stelling. De heer Lensen dient evenwel te worden gezien als een representant voor de gehele Helderse middenstand. Er is immers bij het samenstellen van het comité 'naar gestreefd, alle groe peringen uit de bevolking vertegen woordigd te doen zijn. De femanning van Hr. Ms. „Soem ba" doet veel aan de Sinterklaas-vie ring. Zo werd vanmorgen op het An kerpark-terrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld, en vanmid dag zal Sint Nicolaas in hoogst eigen persoon een bezoek brengen aan de bodem, die momenteel op de Werf ligt. Daartoe zal de Sint zich naar de poort van de Bewapeningswerkplaatsen be geven, waarom twee uur een paard klaar staat om hem naar de Werf te brengen. In gezelschap van twee zwar te Pieten rijdt hij naar de Rijkswerf, waar hem een hartelijke ontvangst wordt bereid. Zaterdagmiddag van 'naif vier tot half vijf geeft de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, op het klokkenspel van het Monument Nederlands Red dingwezen het volgende concert: 1. De reddingboot (De Groot); 2. a. Vijf December, dat is de blijde dag (A. van Dijk), b. De zak van Sinterklaas (R. H. van Pelt en J. W. Been), c. Sinter klaas wordt jarig (idem), d. O, kom eens kijken (Kath. Leopold), e. Sint Nicolaas-liedje over Robert Schuman's „der fröhliche Landman" (bew. Dito); 3. Potpourri van Sint Nicolaas-licdjes (Dito); 4. Varia; 5. Tot volgend jaar, Sint Nicolaas (bew. Dito). (Advertentie Ing. Med.) Geboorten: Klasina, dv H. Jasper en K. HooiveldCoba, dv H. Braaks- ma en E. Muit; Grietje Annigje, dv E. Akkerman en E. van Oorschot. Overleden: Jacob de Ridder, 67 jaar, echtg. van N. TijsenGrietje Buntjer, oud 57 jaar, echtg. van F. Vriezema; Meijert Tijsen, 82 jaar. Huwelijksaangiften: Geen. Huwelijken: J. P. Kossen en G. Moes; W. Bosgraaf en J. Groenhof. VERGUNNING LOTERIJ Door Burgemeester en Wethouders van Wieringen is aan de voetbalver eniging WIRON te Den Oever vergun ning verleend tot het organiseren van een loterij. Uitgegeven zullen worden 1000 loten a 25 cent. In verband met het Sint Nicolaas- festijn is er deze week slechts één film. Een film overigens, die de moeite van het zien zeker waard is. „Vrouwen zonder naam" verkreeg het predicaat: Film van de praand. Middelpunt van de hier geboden ge schiedenis is een jonge Joegoslavische vrouw, die echter, omdat zij geen pa pieren heeft, in een kamp voor ont heemden wordt geplaatst. Hier komt zij terecht tussen vrou wen van allerlei slag en soort. Goede en slechte. Zij hoopt het kind, dat zij van haar vermoorde man verwacht in vrijheid ter wereld te kunnen hel pen. De vrouwen helpen haar op al lerlei manieren. Een vriendin slaat de dorpskruidenier aan de haak en komt zodoende vrij. Zij belooft te zorgen voor de papieren van de Joegoslavi sche. Deze echter sterft als het kind wordt geboren. On te verhoeden dat ook dit kind in een kamp zal belan den, verklaart een bewaker dat het zijn zoon is. We kunnen niet anders doen dan deze film aan volwassenen van harte aanbevelen. Het voeltbalprogramma van deze week stuurt het Alkmaarse AFC naar Texel. Het belooft een spannende wed strijd te worden, want de bezoekers staan op derde plaats in de ranglijst en Texel blijkt juist aan de beterende hand te zijn. Drie overwinningen in successie geven de burger moed. Zondag staat JVC weer een uitwed strijd te wachten, en wel die tegen LSVV, een altijd moeilijke tegenstan der. JVC 2 speelt om twee uur thuis tegen Texel De junioren ontvangen Zaterdagmiddag Flevo b, en JVC a gaat Zondagmorgen om tien uur naar Petten a. Drie elftallen van de handbalafde ling spelen thuis. JHC 3 neemt het om tien uur op tegen Ons Genoegen 1, JHC a gaat om elf uur de strijd aan binden met Vlug en Vaardig a, om twaalf uur volgt de ontmoeting JHC 2 Olympia 1. In de zaal van café „Prins Hendrik" zat de jeugd van School 1 Woensdag middag tc wachten op de komst van de goede Sint, waarbij zij de tijd kort te met het zingen van de bekende Sin terklaasliedjes. Gelukkig liet Sint Nicolaas niet al te lang op zich wachten. Weldra trad hij binnen, vergezeld van wel vier zwarte Pieten. Verscheidene kleintjes moesten even op het podium komen. De kennismaking met de Sint en zijn knechts viel nogal in de smaak. Daar na werd begonnen met de opvoering van een sprookje in drie bedrijven „De koning, die aldoor niezen moest' door leerlingen van de Helderse Kweekschool. Het gebodene oogstte veel succes, waartoe de aardige costu- mes het hunne bijdroegen. Na afloop en ook tussen de bedrij ven door werden de kinderen getrac teerd. Voorzien van een geschenkje gingen zij Voldaan naar huis. 19. Toen de koopman bemerkte dat Jimmy verontwaardigd wegliep, holde hij hem achterna en trok hem aan z'n jas. „Edele Heer", riep hij uit: „Ik ben bereid om u te gerieven er 100 gulden af te doen." Jimmy liep door.... .„Edele Heer, het is een auto uit het wagenpark van de Radjah, een onver slijtbaar karretje. Ik doe er nog vijf honderd gulden af". Toen wendde Jim my zich onverschillig om. „Doe je er vijf honderd gulden af?" vroeg hij. „Laat ik je dan zeggen dat ik er niet meer dan 500 gulden voor wens te be talen en dat is nog de helft teveel voor dat ouwe afgerammelde lor". De koop man deed of hij van louter veront waardiging aan een beroerte ten prooi viel. Hij stak zijn handen de lucht in, begon met zijn ogen te rollen en hief oen geweeklaag aan dal de professor door merg en been ging. Jimmy haalde zijn beurs te voorschijn, trok er zes bankjes van honderd uit en zei: „Hier pak maar aan. Dat is alles wat ik voor dat oude beestje over heb. Als je 't niet gauw aanneemt ben ik verdwenen en zie je me nooit meer terug". De koop man wierp een begerige blik op het geld. Even overlegde hij met zich zelf of hij nog zou proberen er een lapje van honderd bij te krijgenToon greep hij het geld en zei: „Dat deze koop u alleen maar geluk zal mogen brengen, Edele Heer. Deze prachtige wagen behoort u toe". Door de Hoofdipgenieur-Directeur der Zuiderzeewerken zal op Woensdag 23 December 1953 worden aanbesteed: Het onderhoud gedurende het jaar 1954 van: I. a. de Afsluitdijk van de Zuiderzee tussen Wieringen en de Friese kust nabij Zurich en van bij behorend hoofd, gebouwen en aan sluitende terreinen met bijkomende werkenb. de uitwateringssluizen in de Afsluitdijk te Den Oever en te Kornwerderzand en van bijbehorende dammen en gebouwen; II. de haven- dammen te Kornwerderzand, te Bree- zanddijk, te Den Oever en aansluiten de terreinen; III. de schutsluizen cn bruggen in de Afsluitdijk cn van Bij behorende gebouwen; IV. het op de Afsluitdijk gelegen gedeelte van Rijks weg no. 9. Door Burgemeester en Wethouders van Wieringen is vergunning verleend aan: J. C. Bais, Westerlanderweg 31, tot het bouwen van een 'eendenhok; P. v. d. Meulen, Poelweg nw„ tot het verbouwen van zijn noodwoning; M. Heijblok, Akkerweg 2, tot het bou wen van een schuur; G. de Bie, Ko ningsweg nw, tot het verbouwen van zijn noodwoning; P. de Jong, Klieftstr. 19, tot het bouwen van een schuur aan zijn woning Beltstraat 20; J. Lont Cz., Stroeërweg 37, tot het bouwen van een varkensstal; Wed. G. de Haan, tot het bouwen van een woning. WONINGBOUW Uit het eentra-bouwvolume 1953 zal met Rijkspremie een woning worden gebouwd door G. M. Rustenburg aan de Elftstraat, door G. Lont Sz. aan de Parklaan, door G. Smid aan de Zwin dwarsstraat en door S. Verfaille an de Parklaan. OPBRENGSTEN COLLECTEN De door de Vereniging van Reclas- seringsinsteliingen en het Nederlands Oorlogsgravcn Comité gehouden col lecten in deze gemeente hadden een opbrengst van resp. f 342,72 en f 76,43. In de namiddag had gisteren aan het begin van de Afsluitdijk een hevige botsing plaats tussen een auto en een motorrijwiel. De heer G. Poppe, slager te Wieringen, kwam met zijn auto daar vandaan en stak de weg over naar het tankstation van de heer Waiboer. Het motorrijwiel, bestuurd door de heer Manneveld met de duoreiziger Posthu mus, beiden ook wonende te Wierin gen, naderde van tegenovergestelde richting. De voertuigen botsten met zo'n schok op elkaar, dat de duorijder over de kop van de auto heen vloog, voordat hij op het wegdek terecht kwam. Hij bekwam een zware hersen schudding. De heer Manneveld had een verbrijzeld been. Beide voertuigen wa ren ernstig beschadigd. De doktoren Olree en Veenis verleenden eerste hulp. Daarna werden beide gewonden met een Helderse ziekenauto en die van de heer Visser naar het Gemeente Ziekenhuis in Den Helder vervoerd. VISSERIJ BERICHT Donderdag werd door 18 vaartuigen aangevoerd: 1011 pond snoekbaars, prijs 0.400.4426 pond rode baars, prijs 0.81; 881 pond blei, prijs 0.09 0.10; 23 pond karper, prijs O.iö. Op Donderdag 3 December werden te Schagen aangevoerd: 4 paarden 500 900; 29 vette koeien 6751050; 12 melkkoeien 625975; 10 tijdvaarzen 475675; 4 pinken 400—525; 40 nuchtere kalveren 25—75; 29 vette schapen 75— 115; 58 overhouders 70—95; 82 biggen 35—90; 25 konijnen 24; 15 kippen 1 —3. Overzicht: Bij geringe aanvoer ondanks het zachte weer het ver schijnsel van een Decembermarkt was de handel op de vetmarkt vlot en duur; voor goede dieren kwam de no tering nu tot 2.60. Op de gebruiks- veemarkt was het een stille boei met weinig hapdel. De aanvoer van nuch tere kalveren was wat groter en de handel goed. Wolveemarkt: stug duur, paardenmarkt stilletjes. De prijzen van de biggen handhaafden zich. Besommingen van Donderdag: IJm 39 „Schoorl" f 17.680, 1 trawler f 21.100 KW 126 f 8945, IJm 230 f 879, TX 33 f 2870, Sch. 11 f 1944. Aanvoer: 28 kisten Tong en Tarbot- 61 Schol; 52 Schar; 3212 Haring; 239 Schelvis; 59 Wijting; 4 Kabelj'auw en Gul; 15 Diversen. Totaal 3670 kisten Prijzen per 1 kg: gr. tong 3.65—3.10; grm. tong 2.642.36kim. tong 2.50 2.22kl. tong I 2.021.74; kl. tong II 1.66—1.36; tarbot I 2.75—2.70, per 50 kg.: kim. schol 67; kl. tong I 61—50- kl. tong II 56—29; schar 27—17- v' haring 13—10.50; kl. schelvis II 52-^-23-' wijting 32—9; kl. 26. Noorse stuurlieden hebben Donderdag i ten minste 125 schei cn het werk neergelegd als protest tegen nieuwe loontarieven. De nieuwe president van Frankrijk 'al door het parlement op 17 December worden gek Pn zonde- debat, In ge heime sl en b'Jute meerder heid van de verkregen uit lagen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3