ILCKMANN f geef haar VAN WILLIGEN Iedere' man.... A z De wasmachine-truc werd met veel succes toegepast GRATIS Juttertjes I- De Leydenaer j Auto werd door trein gegrepen Ex-politieagenten te Veisen buiten vervolging Verstekelingen in Maassluis gegrepen Kamer zal er later op terugkomen Nasleep van kwestie- Dinkelberg EXTRA FIJNE BANKETLETTERS? Inderdaad... ^arameiia ZELFBINDERS 2.35 RUMPUNCH Tielemans' Wijnhandel Sovjet-aardolie voor Oostenrijk Zestien maanden geëist tegen oplichter Twee zwaargewonden Bewakingsdienst zeedijken Zeeland ingesteld Zwervende Polen Viering bevrijdingsdag Hoger beroep ingetrokken tegen Rott. journalisten Dodelijke aanrijding te Hensbroek Jeugdige Amsterdammers pleegden aantal inbraken Seheepraarlberichten voor niets! een extra voorraad mee! Niet één heeft sulcke waer als overname aanbiedingen Te koop aangeb. Te koop gevraagd: IS goedkoper! Te huur gevraagd: Bersoneel Diversen Reeds vanaf 32.90 DE GERO SPECIALIST KONINGSTRAAT HEREN OVERHEMD VAN TOT Helicopters contra bende opiumsinokkelaars Markten Barneveld-Ede Een jaar en vier maanden met aftrek van het voorarrest heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank gisteren geëist tegen de 29-jarige Amsterdamse darmenbewerker N. B„ naar wie de hoofdstedelijke recherche maandenlang heeft gezocht voor zij hem tenslotte op 11 October kon ar resteren. Het Is deze verdachte geweest, die te bijna tien gevallen met succes een truc toepaste, waarvan kleine lieden het slachtoffer werden. Dankzij die truc slaagde hij erin een negental Hoo- ver-wasmachines te bemachtigen. Hij paste diverse methoden toe. Soms volg de hij een loper van een verhuur- inrichting, die een wasmachine aan een cliënte bracht. Nauwelijks was de lo per het huis weer uit, of hij belde aan en vroeg de huisvrouw of het haar schikte wanneer hij de wasmachine wat eerder mocht terug komen halen voor zijn firma. De huisvrouwen had den nimmer argwaan en wanneer de verdachte zich later op de dag meldde, gaven zij hem de wasmachine mee. De oplichting werd steeds dezelfde dag ontdekt, omdat immers korte tijd later de werkelijke loper van de verhuur- inrichting zich meldde om de machine terug te halen. In een ander geval huurde de ver dachte een kamer voor een week of een maand, betaalde vijf gulden nand- geld en belde daarna een verhuur inrichting op. Hij bestelde dan een wasmachine, liet die op zijn kamer be zorgen en verdween ermee zonder ooit in de kamer terug te keren. De wasmachines verkocht hij aan opkopers voor prijzen, die varieerden tussen f 90 en f 150. Uitspraak over veertien dagen. O? de onbewaakte overweg tussen Voorburg en Gouda onder Nootdorp is gistermorgen een jeep met personeel van de Nederlandse Aardolie Maat schappij door de trein, die 7.51 uit Voorburg in de richting Utrecht was vertrokken, gegrepen. Van de drie inzittenden werden twee personen zwaar gewond, terwijl de derde per soon een zenuwshock kreeg. Op deze zelfde plaats is in November 1950 ook een ongeluk geschied. Toen werd een aan een puzzlerit deelnemende auto eveneens door een trein gegrepen, waardoor vier personen, twee echtpa ren de dood vonden. De drie inzitten den waren op weg naar het Westland, om daar seismische werkzaamheden te verrichten. De Hagenaar W.H. werd ernstig aan het hoofd gewond en is raar de Ursulakliniek te Wassenaar overgebracht. De heren E.S. uit Erica (Dr.) en J.H. uit Zutfen liepen res pectievelijk een shock en een hoofd wonde op. Laatstgenoemde werd op genomen in het ziekenhuis St. An- toniushoeve te Voorburg. Toen op 4 November 1950 op deze onbewaakte overweg vier personen de dood vonden, heeft men zich afge vraagd, of beveiliging niet noodzake lijk en mogelijk was. De overweg was niet beveiligd, noch door spoorbomen, noch door een flikkerlicht-installatie. Tot kort voor het uitbreken van de oorlog was de overweg wel bewaakt. Het huisje voor de overwegwachter, tevens seinhuis, dat het nummer 13 draagt staat er nog en belemmert het uitzicht. Officieel is ingesteld de Bewakings dienst Zeedijken Zeeland, die zoals de naam reeds zegt is belast met de bewaking en het toezicht op de zee dijken in geval van dreigende gevaren en die als eerste zal ingrijpen, indien zich ergens in de provincie aan de dij ken calamiteiten mochten voordoen. Deze bewakingsdienst is tot stand ge komen door de samenwerking van Rijkswaterstaat, Provinciale Waterstaat en Polder- en Waterschapsbesturen. Het personeel van deze dienst zal door telegrammen (in drie soorten) worden gewaarschuwd en zal eventuele orders en opdrachten geven aan de dijkwach- ten, alsmede aan het dijkleger, dat in opbouw is. De dienst bezit vier afde lingen. De eerste is de afdeling inlich tingen, de tweede houdt zich bezig met het personeel, de derde afdeling heet „opera ies" en de vierde verzorgt het materieel en regelt de transporten. De Bijzondere Strafkamer van de Hxa.\rlemse Rechtbank heeft uit spraak doende de 40-jarige J. Witte brood, destijds hoofdagent van politie te Veisen. en de 45 jarige O. J. H. But- terman, destijds rechercheur van politie aldaar, ontslagen van rechtsvervolging. Zij waren ten nauwste betrokken bij de gevangenneming van een groep il'egalen, die op 16 Januari 1945 een overval hadden gepleegd op de boer derij van de landbouwer W van der Zon in de Broekpolder bij Veisen. De leden van de groep J. J. H. van der Haas, P. C. van der Haas, J. F. van der Heijden. D. van der Heyden en P. van S'oten werden op 16 Februari 1945 door de Duitsers gearresteerd en naar de voormalige Euterpestraat te Amster dam vervoerd. In Maart daaropvolgend werden de vijf mannen door de Duit sers gefusilleerd. De beide voormalige politiemannen was ten laste gelegd, dat zij als Neder landers tijdens de oorlog tegen Duits land illegalen hebben blootgesteld aan vervolging en vrijheidsberoving door de vijand. De rechtbank achtte het ten laste gelegde wel bewezen doch nam aan, dat de verdachten gehandeld heb ben om het algemeen belang te die nen. Daarom werden zij van rechts vervolging ontslagen. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie tegen beide verdachten negen maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Mr Schenkeveld uit Alkmaar had vrijspraak subsidiair ont slag van rechtsvervolging gevraagd. Zoals bekend zijn er ongeveer twee weken geleden twee Polen, die zich als verstekeling aan boord van 1 t Panamese ss. Anne Marie bevonden, toen het schip in het kanaal voer overboord gesprongen. Het Nederland se kustvaartuig „Lydia" pikte de man nen toen op en zette ze in Portsmouth aan land, waar de politie zich over hen ontfermde. Het bleek, dat de Po len poogden als verstekeling steeds weer met andere schepen mee te va ren. In Engeland was men niet van de Polen gediend en omdat ze het laatst aan boord van een Nederlands schip waren geweest, zond men ze naar Nederland. Gistermorgen vroeg kwamen ze met de nachtboot in Hoek van Holland aan. Ondanks de genomen voorzorgen zagen de Polen toch hun kans schoon en namen de benen. Di rect werd het gehele schip nagezocht, doch zonder resultaat. Daarop werd de politie in het Westland van de ontsnapping op de hoogte gebracht. Het speuren begon en het resultaat was, dat de mannen in Maassluis kon den worden ingerekend. Zij zijn naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overgebracht. (Van onze parlementaire redacteur) J7r is bij velen teleurstelling gerezen over het besluit van de regering en over de recente bevestiging daar van door de minister-president dr Drees om de vijfde Mei, de bevrij dingsdag, niet meer als nationale feest dag te vieren. De herdenking van het heuglijke feit der definitieve bevrijding van ons land op 5 Mei 1945 zal in het vervolg samenvallen met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 April. Bij een aantal Kamerleden leeft on tevredenheid over deze beslissing. Er zou Donderdagmiddag in de Tweede Kamer bij de behandeling van de be groting van Algemene Zaken voor 1954 gelegenheid bestaan hebben om over deze zaak met de minister-president van gedachten te wisselen, doch de Kamer besloot de kwestie op een na der te bepalen dag, doch vroeg genoeg vóór 5 Mei 1954, afzonderlijk aan de orde te stellen. We kunnen er dus nog een discussie over verwachten. De Kamer keurde de begroting van Algemene Zaken zonder debat en zon der hoofdelijke stemming goed. Het zelfde deed zij ten aanzien van de vol gende begrotingshoofdstukken: Huis der Koningin, Hoge-Colleges van Staat en het Kabinet der Koningin, Natio nale Schuld, Buitengewone aflossing van Nationale Schuld en Onvoorziene uitgaven, alsmede de wet op de Mid delen. Bij al deze begrotingswetten kregen de communisten aantekening, dat zij tegen waren. Op deze middag hechtte de Tweede Kamer verder zonder beraadslagingen zonder hoofdelijke stemming vier wets ontwerpen goed tot naturalisatie van 79 vreemdelingen, onder wie de beken de zanger van het Weense lied Tonny Hartweger. Een aantal kleinere wetsontwerpen verwierf eveneens het fiat van de Ka mer. Over de kwestie-Dinkelberg is dan toch het laatste woord nog niet gespro ken. Op de jaarvergadering van de V.V.V. GroetCamperduin n.l„ heeft deze kwestie het onderwerp uitge maakt van uitvoerige besprekingen met als resultaat; dat de vereniging uit de Federatie is getreden. Dit besluit werd met op één na algemene stemmen ge nomen en moet worden gezien als een gevolg van het feit, dat deze V.V.V. zich niet heeft kunnen verenigen met het standpunt, dat in de laatste Fede ratievergadering ten opzichte van de heer Dinkelberg is aangenomen. De V.V.V. GroetCamperduin was nl. reeds van den beginne af de mening toegedaan, dat men de heer Dinkel berg geen recht liet wedervaren en dat men hem in zijn functie van directeur diende te herstellen. De officier van Justitie te Rotterdam, mr B. van der Meulen, heeft het hoger beroep ingetrokken, dat hij had aan getekend na het vonnis van de recht bank te Rotterdam vrijspraak tegen de Rotterdamse journalisten, de 21-jarige L. J. E. Elfferich en de 44- jarige L. W. S. Schmidt. Volgens de dagvaarding zouden er in het blad, waaraan beide journalisten verbonden zijn, op 14 Januari militaire geheimen zijn gepubliceerd in een ar tikel over de bouw van een bunker voor het Korps Luchtwachtdienst. Volgens uit Rusland teruggekeerde Japan.'e krijgsgevangenen werken de llussen hard aan twee onderzeese tun nels tusren het eiland Sachalin (ten Noorden van Japan) en het vasteland van Siberië. Woensdagmiddag omsin eKs 4 uur is te Hensbroek de 5-jange Hemde van Leyen ter hoogte van de Ned iierv. kerk bij het onverwacht oversteken van de weg in aanraking gekomen met een luxe auto. bestuurd door de heer Boots uit Spanbroek. tVlet een schedel basis- en een dijbeenfractuur is het kind op advies van dokter Cohen per ziekenauto vervoerd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, waar het Don derdagmorgen aan de bekomen ver wondingen is overleden. De chauffcui heeft aan dit ongeval geen schuld. De Bloemendaalse politie heeft een drietal jeugdige inbrekers gearresteerd, dat Zondag jl. in enkele villa's in Aer- denhout heeft ingebroken. Het zijn de 18-jarige J. G. L., de 14-jarige H. van E. en de eveneens 14-jarige B. S„ allen uit Amsterdam. Hun buit bestond veel al uit gebruiksvoorwerpen, horloges, kettingen en geld. Zij hebben bekend ook inbraken te hebben gepleegd in Heemstede en Amsterdam. Een groot deel van de ontvreemde goederen kon in beslag worden genomen. Athatha (t), 3-12 n.m. te Pladju ver wacht Alderamin, pass. 2-12 Kaap de Gata naar Le Havre Alwaki, 2-12 van Mardel Plata naar Montevideo Al- blasserdijk, pass. 2-12 24 uur Vlissingen naar Antwerpen Algenib, 2-12 van Rio Grande do Sul naar Puerto Alegre Alhena, 2-12 van Rio de Janeiro naar Santos Altair, pass. 3-12 St Pauls Rock naar Recife Amsteldiep, 21-12 van Bremen naar Londen Ariadne, 2-12 van A'dam naar Hamburg Axel- dijk, 2-12 te Bal timore Abbekerk, 2-12 van Genua te R'dam Albireo: 2-12 van Vittoria, 3-12 te Ilheos Al chiba, 3-12 van Rio de Janeiro te Santos Alcyone, 3-12 van Bahia te Rio de Ja neiro Amsteldijk, 1-12 van New Or- leans naar Le Havre Amstelkroon, 2-12 van Bahia Blanca naar Europa Argos, 2-12 van Genua, 3-12 te Livorno Bonaire, 2-12 van Paramaribo naar Plymouth Boskoop, 2-12 440 mijl zuid zuidwest van Bermuda naar Nederland Breda, 3-12 te Callao Bali, 2-12 van Bombay naar Rangoon Banka, 2-12 van Surabaja naar Semarang Ba- rendrecht, 3-12 te Lissabon verwacht Billiton, 2-12 van Manilla naar Los An- geles Bali, pass. 3-12 ten oosten van Lacadiven naar Rangoon Caltex Lei den, pas. 3-12 Gibraltar naar Sidon Congostroom, 3-12 van Le Havre te A' dam Caltev Delft (t), pas. 2-11 Dover naar Sidon Caltex Pernis (t), 2-11 150 mijl zuidwest van Ouessant. 4-12 te R' dam Caltex Delft (t), pass. 2-11 Dover Surabaja Eistula (t), 2-12 van Pladju naar Singapore Caltex Delft, 2-12 van R'dam naar Sidon Drente, 2-12 te Port Said Delfland, 2-12 van Las Fal- mas naar Santos Diemersdijk, 3-12 te Los Angeles Eos, 2-12 n.m. van Izmar naar Kalanda Esso Den Haag, 4-12 v.m. te Sidon Eemland, 1-12 te Rio de Janeiro Esso Rotterdam (t), 2-12 van Schiedam naar Aruba Enggano, 3-12 te Port Said Friesland (SSM), 3-12 te R'dam Gooiland, 3-12 te Itajai Groote Kerk, pas. 2-12 Ouessant naar Marseille Gooiland, 1-12 van Rio Grande naar Itajai Hoogkerk, 2-12 van Antwerpen naar R'dam Hathor, 2-12 van R'dam naar A'dam Hector, 2-12 van Vigo te Lissabon Helder, 3-12 van Port au Prince te Santiago de Cuba Helena, 2-12 van Antwerpen, pass. 2-12 18.45 uur Vlissingen, ,§-12 te R'dam Helicon, 3-12 van Laguaira naar Punta Cardon Hoogkerk, 2-12 te R'dam Hydra, 3-12 van Curagao te Oranjestad (Aruba). Hilversum, pass. 3-12 n.m. Perim naar Mena al Ahmadi liga, 2-12 n.m. van Napels te R'dam Ittersum, pas. 2-12 Scillys naar Ham burg Johann» W. Vinke, 3-12 te Kaap stad Johan van Oldenbarnevelt, 2-12 190 mijl west van Kreta naar A'dam Kota Agoeng, 2-12 15 uur van Marseille naar R'dam Karimun, 2-12 van A'dam naar Hamburg Kieldrecht, pass. 2-12 Sabang naar Singapore Kertosono, 4-12 te Iloilo Lindekerk, 3-12 van Bushire naar Bahrein Leuvekerk, 3-12 van Hamburg te R'dam Luna, 3-12 van A'dam te R'dam Maasdam, 2-12 van Le Havre naar R'dam Mentor, 2-12 te R'dam Macuba (t), pass. 2-12 Malta naar Singapore Marisa (t), pas. 2-12 Aden naar Suez Marpesa (t), pass. 2-12 ten noorden van Natuha Eil. naar Yokohama Maasland, 2-12 van Mon tevideo te Santos Notos, 2-12 van Volos naar Thessaloniki Nigerstroom, 2-12 te Lagos Oberon, 2-12 van San Juan te A'dam Oranje, 2-12 230 mijl oost ten zuiden van Guardafui naar Co lombo Papendrecht (t), 3-12 te Ras Tanura Polydorus, 3-12 te Tandjong Priok Polyphemus pass. 2-12 Guardafui naar Belawan Prins Frederik Willem, pas. 2-12 Finisterre naar Valencia Prins Willem van Oranje, 2-12 n.m. te Montreal Peperkust, 3-12 te A'dam Poseidon, 2-12 van Port au Prince naar Baltimore Rotti, 2-12 van Barcelona naar A'dam Rene W. Vinke. 3-12 te Kaapstad Roebiah, pass. 2-12 Finisterre naar Le Havre Rijnkerk, 2-12 van Genua te Marseille Sloterdijk, 2-12 van Hamburg te Bremen Stad Dord recht, vertr. 3-12 van R'dam naar Cagliari Stad Schiedam, 2-12 van R'dam naar Savona Salatiga, 3-12 te Los Angeles Salland, pass. 2-12 Fernado Noronha naar Las Palmas Slamat, 2-12 van Houston naar New Orleans Stad Alk maar, 2-12 van Emden naar Narvik Straat Bali, 2-12 van R'dam naar Noord zee (proeftocht) Stad Arnhem, pass. 2-12 Finistere naar Khorramshar Straat Makasar, 2-12 van Lorenzo Marqués naar Durban Tabinta, pass. 2-12 Sa- bang naar Djihouti Tiba, 2-12 Oues sant gepass. naar R'dam Tarakan, 3-12 te Galveston Telammon, 3-12 te Wil lemstad Tomini, nass. 2-12 2 uur Sa- bang naar Singapore Utrecht, 2-12 2130 uur van Hamburg naar R'dam Van Linschoten, 2-12 n.m. te A'dam Van Spilbergen. 2-12 te Porte Noire Waal, 2-12 te Malta Waterman, 2-12 150 mijl oost van Ouessant naar Las Palmas Willem Ruys, 3-12 van Port Said te Napels Willemstad, 2-12 te Madeira, 3-12 van Madeira naar La guaira Wie1-!recht, 3-12 van Banias te Napels (n.ni.). Ja inderdaad, want prima gevuld met onze bekend bakkersspijs (welke U Zaterdag jl. hebt geproefd) zijn onze letters voor 1.50 excl. doos Door de GEWELDIGE DRUKTE voor onze stand, kregen velen geen gelegenheid letters te be stellen. Doch kom gerust, wij nemen Onze veel geroemde banketstaven NU 28 ct. Spoorbanket (250 gram) NU 65 ct. Grote Speculaaspoppen (ruim 250 gr.) NU 39 ct. Ouderwets gekruide speculaasjes (250 gram) NU 39 ct. Gevulde speculaas (250 gram) NU 50 ct. AUes uit zuivere grondstoffen bereid. Als extra reclame: 1 staaf 1 grote pop -f 250 gram speculaas tesamen 1.00. Verder zy'n onze ruim 60 soorten luxe koekjes verkrijgbaar voor 59 ct. per 250 gram. In onze serie presenteren wij U deze week: uitstekende swaggers 39.75, 49.75, 59.75 en enige zeer exclusieve, modellen vanaf 85.— tot 130.— Onze collectie japonnen is eveneens voortreffelijk en voordelig. Komt U vrijblijvend eens kijken, wij staan voor U klaar, ook al wilt U niet kopen. Koningstraat 63 - Den Helder Tel.: K 2230—3690 (C. van Ewijk) Adressen Bur. v. d. blad enz. worden uitsluitend na 4 uur bekend gemaa«t Z. g. a. n. voetbalschoe nen mt Jb f 8,50. - West straat 73. Aquarium 50 x 30 x 30, ge heel compleet met vissen, planten, electr. verwarming, lichtkap en een partij aqua- riümboeken. Westgracht 19. Na 6 uur. Voor St Nicolaas: tamme en duinkonijnen. Schrander, Van Galenstraat 23. Een meccano-doos, een grijze meisjesmantel lft 17 jaar en enkel jongensboeken. Janzen- straat 64. Kaptein Mobylette, ver keert in prima staat. Stakman Bossestraat 60. Luxe auto, zonder gebre ken. Schagenstraat 85. Huiskamer-ameublement, be staande uit notenhouten dres soir, 4 stoelen en 2 crapauds. In zeer goede staat. Te bevr. Sumatrastraat 9. Sjoelbak met schijven. Westgracht 78. Sjoelbak 2.20 x 45 cm, 30 schijven. Diaconiestraat 19. Schrijfbureau en Liberty- stoel met kussens. - Ceram- straat 18. Zéér billijk jongensfiets f 15, Jaarsma vulkachel, winterjurk en jumpers, swagger (gr. mt), rode topper, zomerjurken, wollen mutsen, overgordijnen, laarzen en petroleumkachel. Na 5 uur te bezichtigen. Ja- vastraat 96. Eren bromfiets, in g. st. z., f 120,en een kachel. Adr- Bur. van dit blad. Kleine maat damesmantel. - Asterplein 5. Knop accordeon, of piano klavier. Br. met prijsopgaaf onder nr 17, Bur. v. d. blad. Keizerstraat 104 Kousenatelier Hin zoekt per 1 Jan. '54 voor een afdèlings- cheffin gestoff. of ongestoff. kamer met keuken of gebr. van keuken. Br. Personeel- afdeling, Kousenatelier Hin, Meeuwenstraat 2, Den Helder. Gevraagd in de le helft een meisje in de huishouding van 8-12 uur. v. Heemskerck- straat 5. Gevraagd in de le helft van van Juni 1954 een zelfstan dig werkende kraamverzorg ster in een klein gezin (amb tenaar). Br. onder nr 19 aan het Bur. van dit blad. Wed., 35 jaar, 1. sl. versch., één kind, eigen woning, zoekt ser. kennism. met Ond.-Off. of Korp. der KM. Br. onder nr 16, Bur. van dit blad. een „GERO" CASSETTE Niet alleen 1 dag blijd schap doch tevens S? jaren dankbaar I Ook in kleinere „GERO" geschenken en losse delen heeft een enorme sortering .heelt een ^ontzaglijke f/'X~ -hekel aan V opkrullende'? boorden Eén van de voordelen van ons nieuwe' is het vaste trubenijs boord met losse baleintjes, dat zijn mooie, oorspronkelijke vorm behoudt. Zeer goed „zittende" overhem den van prachtige, volkomen krimpvrije popeline stof. In be schaafde effen tinten. Allematen slechts 3.# 5 Dito OVERHEMD m. 2losse Trubenijs boorden 11.95 'n Zeer ruime keuze in allerhande mooie dessins SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT RECTIFICATIE per hele flesch KONINGSTRAAT 87 TELEFOON 2892 Bezorging dagelijks binnen en buiten de stad. De goedkoopste vorm van reclame ia daghlad-reclame. De advertenties, geplaatst in deie courant, worden door duizenden koopkrachtige lezers van A tot Z gelezen. Zorgt er voor dat deze koopkrachtige lezers ook Utv advertentie onder de ogen krijgen Advertentie-reclame, daar kunt TJ op aan, kunnen de pijlers worden van Uw bestaan Voor het eerst sedert 1945 hebben de Rusten, die het Oostenrijkse olieveld van Zisterdorf exploiteren, aan de Oos tenrijkse regering te kennen gegeven, dat zij bereid zijn haar tegen betaling zoveel olie te leveren als zij verlangt voor binnenlands verbruik of voor ex port. Dit aanbod schijnt in overeen stemming te zijn met de massale ver kopen tegen dumpingprijzen, die de laatste tijd door de Sovjet-Unie aan de Westelijke wereld zijn gedaan of voor gesteld. Volgens waarnemers zou de reden van dezc dumping zijn, dat het Sovjet-blok na het staken van de vijan delijkheden op Korea niet over vol doende opslaggelegenheid beschikt. In Oostenrijk is de olieproductie voor het eerst sedert 1945 gestabiliseerd. Tot nu toe was de winning zo hoog mogelijk opgevoerd. Zij bedroeg in 1953 3 mil- lioen ton ruwe olie. Thailandse politie is in het heuvel gebied bij de- Noordelijke stad Tsjieng" Mai m hevige strijd gewikkeld met een bende Chinese opiumsmokkeiaars De gevechten begonnen Dinsdag ",r 3uP TrSJterkin?en naar het be trokken gebied gezonden, waar met behulp van hefschroefvliegtuigen de posities der smokkelaars worden ver! kend en gewonden weggehaald. De Italiaanse ministerraad heeft ziin goedkeuring gehecht aan een wetsont werp. waarbij de tarieven der SL wegen voor reizigersvervoer met 25 procent en voor goederenvervoer met 10 procent Worden verhoogd. Het is de cember ingaat. De toestemming van bedoeling, dat de verhoging op 10 De- verkST6111 m°Ët echt« n°g worden BARNEVELD, 3 Dcc. - Pluimvee- markt. Aanvoer ca 35.000 stuks. Han del m slachtkippcn traag, in piepkui- f215 1,enoJ'jk' Pri-izen: Slachtkippen itit 1 '25; Piepkuikens ƒ2.20— f2.50; ovir?„enen 2.753.00, alles per kg, tammr! ler Stuk: ganzen 9.00—12.00, f ?5n!_< £*Ljnen 2.005.75, hazen f 2 vS~t Wllde konijnen 1.75- 0.90—Stöo! /3'5<W4'5Ü' PatnjzeB Ha^'riM13!^' Aanv°er ca 1.700.000 stuks. M6 80 f Prijzcn: Kippeneioren nerlfifi" ,u°' a,gemene prijs ƒ17.00 eieren f 12 nn' o',?5rijs /2'70' hennen- 13 75 nov 'inn t i alSemene Pi'Üs JiJ.fö per ïoo stuks, kiloprijs ƒ2.50. ARNEVELD—EDE, 3 Dec. - Aan- oer ca. 900.000 stuks. Handel in grote eicirii redelijk, in kleine traag Prijzen: eieren van 52/60 gram 13.01—15.30, eieten van 60/66 gram 15.60—17.52, Per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4