Gunstiger bepalingen omtrent de kinderaftrek Acht en half millioen voor kernreactor gevraagd Nederlandse kernploeg wacht een druk programma DE WONDERE WAERELT Brussel in kleurige en fleurige feestkleding Rotterdamse dieven aan het werk Nieuwe Zondagswet in werking getreden De komende belastingverlaging (3) Verlaging van school- en collegegelden De voordelen voor het bedrijfsleven Nigeriaanse baby ^ko'alleen Begroting O. K. en W. 1954 In totaal 28 millioen benodigd EEN HUIS VOOR EEN GULDEN St. Nicolaas-verrassingen Schimmel wierp vreemde berijder af Drogist of parfumerist? Het a.s. schaatsseizoen Meer dan vier rijders naar Davos Vanavond starten Huiskes c.s. in Wenen Het wereldkampioenschap moderne vijf kamp (Van onze parlementaire redacteur DL VERLICHTING van de inkomstenbelasting' de loonbelasting en de vermogensbelasting wordt gevonden in enkele wijzigingen in de kin deraftrek. Er zal voortaan wij herhalen liet: als ook de Eerste Kanier zich met het desbetreffende wetsontwerp verenigt aanspraak ge maakt kunnen worden op aftrek voor: a) Kinderen beneden 16 jaat b) kinderen van 16 tot 21 jaar, die gebrekkig zijn; c) kinderen van 16 tot 27 jaar, die doorlopend onderwijs genieten of voor een beroep wor den opgeleid, waardoor zij geen geregelde, betaalde arbeid kunnen verrichten. Er zijn evenwel nóg enkele faciliteiten, die de belastingplichtigen voordeeltjes opleveren. Zo heeft hij. die aanspraak heeft op aftrek voor drie kinderen krachtens de bovenstaande punten a, b en c, bovendien aanspraak op aftrek voor een vierde kind, dat op zich zelf niet voor aftrek in aanmerking komt, mits dit kind in de leeftijdsklasse van J.6 tot 21 jaar valt. Indertijd is deze bepaling door een amendement van het Tweede Kamerlid de heer Lucas in de wet gekomen. Vandaar, dal dit kind gemakshalve wel „Lucas-kind" genoemd wordt. Alle overige belastingverlagingen hebben meer rechtstreeks de bevorde ring van de werkgelegenheid op lar^e- re termijn tot doel. Zij vallen dus in de sfeer van het bedrijfsleven, dat wil zeg gen. dat dus niet de „gewone man", de werknemer, ervan profiteert, maar wel de ondernemer of hij nu een groot bedrijf bezit of een heel klein zaakje en niet eens privé, maar zijn onderne ming. Als hij het voordeeltje tenminste, wat de bedoeling is, aan zijn zaak ten goede laat komen In het kort volgen hier de nieuwe belastingmaatregelen. De voor de inkomstenbelasting en de venootschapsbelasting bestaande moge lijkheid om een derde van de aanschaf- fingskosten van in 1950 tot en met 1952 geïnvesteerde bedrijfsmiddelen ver vroegd af te schrijven, wordt uitgebreid tot investeringen in bedrijfsmiddelen gedurende de jaren 1953 tot en met 1957. Vennootschapsbelasting UET TARIEF van de vennootschaps belasting wordt voor de jaren 1953 en 1954: voor de belastbare bedragen tot f 40.000: 42 voor belastbare be dragen van f 40.000 tot f 50.000: f 17.000 plus 55% van het boven f 40.000 liggen- VAN GEWICHT is de bepaling, dat de kinderen, die onder de punten b en c vallen voor twee kinderen geteld worden. En zelfs worden de kinderen die onder punt c vallen, voor drie kin deren gerekend, wanneer zij buitens huis studeren. Dit betekent dus, dat iemand, die één gebrekkig kind van 16 tot 21 jaar heeft, niet voor één kind aftrek krijgt, maar voor twee. En heeft iemand één zoon van 16 tot 27 jaar, die buitenshuis stu deert die dus bijvoorbeeld op de zee vaartschool is aan de Technische Hoge school in Delft de colleges volgt dan wordt de aftrek voor die zoon verdrie voudigd. De regeling gaat in voor de Inkom stenbelasting met ingang van het jaar 1954. Voor de loonbelasting geldt de toepassing van de nieuwe regeling ter: aanz:en van de loontijdvakken, die na 31 December 1953 eindigen. Voor de vermogensbelasting gaat de regeling in 1955 in. Belangrijk gunstiger wordt de rege ling inzake de buitengewone lasten. Op het ogenblik is de toestand zo, dat pas verlichting verkregen wordt, als het bedrag van de buitengewone lasten 10 procent van het zuiver inkomen be draagt, nadat dit verminderd is met 10 procent doch niet meer dan f 1200 voor elk kind, waarvoor aanspraak Op kinderaftrek bestaat. De grens, waarboven een aftrek voor buitengewone lasten wordt verleend, komt nu te liggen op 6 procent en dit percentage wordt verminderd met 1 voor elk kind. waarvoor men aanspraak op kinderaftrek kan maken. Het prettige is, dat de regeling van de verdubbeling op verdrievoudiging van de kinderaftrek hier doorwerkt. De bepaling treedt in werking als boven voor de inkomstenbelasting en de loon belasting is vermeld. School- en collegegelden UET VOORNEMEN bestaat bij de re gering om ter verdere verlichting van de lasten de schoolgelden voor ten minste zes klassen van het lager onder wijs af te schaffen en een verlaging van de schoolgelden voor het voortgezette onderwijs, alsmede een vermindering van de collegegelden in te voeren. Hier voor moeten echter nog afzonderlijke voorstellen door de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen worden ingediend. de deel van het belastbare bedrag: voor belastbare bedragen liggende tussen f 50.000 en f 100.000: 45%; voor belast bare bedragen boven f 100.000: f 45.000 plus 46% van het boven f 100.000 lig geilde deel van het belastbare bedrae De extra-inkomstenbelasting van 5% a 7 V, van particuliere ondernemer» en tantième-gerechligden vervalt me: ingang van 1953, zodat reeds voor dit jaar op de bedrijfswinst weer uitslui tend het gewone tarief van de inkom stenbelasting zal worden toegepast. Op de aanschaffings- of voortbren- gingskosten van investeringen, gedaan na 31 Maart 1953 wordt een investe ringsaftrek verleend van 4%, indien deze kosten in een kalenderjaar f 3000 overtreffen De speculatiewinst-belasting uit ar tikel 35 van het besluit op de inkom- senbelasting vervalt. Dit geldt reeds voor het jaar 1953. Eveneens voor 1953 geldt de verlen ging van de verliescompensatie-termijn van vier tot zes jaar. Aanloopverliezen F)E AANLOOPVERLIEZEN dat zijn in de eerste zes boekjaren sedert de stichting van een bedrijf geleden ver liezen kunnen onbeperkt worden af getrokken. De aanloopverliezen gaan voor, als ter compensatie met de win sten van enig jaar zowel aanloopverlie zen als „normale" verliezen beschik baar zijn De bepaling geldt al voor 1953, doch verliezen uit een vóór 1 Ja nuari 1953 gesticht bedrijf tellen niet mee. Voorts wordt ingevoerd een vorm van verliescompensatie, waarbij een geleden verlies pas gecompenseerd wordt met de winst van het vorige jaar. De bij overdracht of liquidatie van een bedrijf of beroep betaalde winst, of berekend bij overlijden, blijft voor f 5000 buiten aanmerking. De regeling geldt reeds voor 1953. Tenslotte wordt ingevoerd de aftrek baarheid van de commissarissenbelo- ning voor de vennootschapsbelasting van de winst der N.V. Het van de com- missarissenbelasting vrijgestelde be drag is van f 100 op f 1000 gebracht. Tenslotte zal en dat is weer zeer belangrijk voor de gewone belastingbe taler het tarief van de loonbelasting en van de inkomstenbelasting worden verlaagd. £)E MINISTER van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijzi gingen op de begroting van zijn de partement voor 1954 ingediend, waar bij o.m. een bedrag van 8.500.000 wordt opgevoerd voor bouw- en in- ri tingskosten van een kernreactor in Nederland. Dit is de helft van het voor 1954 benodigde bedrag van 17 millioen gulden voor de investeringen in het kernreactorproject. Te gelegener tijd zal bij suppletoire wijziging worden voorgesteld acht millioen gulden daarvan ten laste van het hoofdstuk „Economische Zaken" van de Rijksbegrotirg 1954 te bren gen. Dit vindt zijn -oorzaak in het be langrijke economische aspect van dit project. De Stichting voor Fundamen teel Onderzoek van de Materie (de FOM) is tot de conclusie gekomen, dat Nederland mits wetenschap en bedrijfsleven samenwerken tech nisch in staat is een proefreactor te bouwen. Deze reactor zal gericht zijn op de ontwikkeling van de kennis om trent de omzetting van de uit de atoomkern vrijkomende energie in een andere vorm van energie. De omstandigheid, dat de Norsk Hydro thans bereid is het voor het reactor-project onmisbare zware water te leveren een aanbod, dat niet - De Nigeriaanse baby Boko"- die door operatief ingrijpen in een Lomlens ziekenhuis van haar ,.Siameestweelingzusje Tuino werd geseheiden en als enige in leven bleef, liet is thans uit de couveuse overgebracht naar een gewoon bedje. Bokd's moe der lest een pop neer op het kussen van liaur kind. Nog enkele dagen scheiden ons van de trekking van het huis, dat door een Castricumse bouwondernemer geheel gratis ter beschikking van het Nationaal Rampen Fonds werd ge steld. Hij verbond daaraan echter de voorwaarde, dat de woning ten bate van het Fonds moest worden verloot en deze verloting zal deze maand plaats vinden. Er zijn nog loten be schikbaar doch haast U. Na 14 Decem ber zijn er geen loten meer verkrijg baar! Bijft niet ten achter en koopt vandaag nog een lot a f 1.bij één van de volgende adressen: ALKMAAR: Mevr. Oud-Bruin, Hout- til 9. ASSENDELFT: S. Kok, Iepen- straat 3. BEVERWIJK: M. M. v. Da- vidson, Breestraat 44; Ph. v. Noort, Rreestraat 170; G. de Vilder-Bordoff, Stumphiusstraat 1. BOVENKARSPEI.: P. Schouten, Café ,,'t Rode Hert". CASTRICUMJ. Koopman, Dorpsstr. 9. ENKHUIZEN: A. H. van Drooge, Wcsterstraat 54. DEN HELDER: J. Alderliefste, Sluisdijkstraat 109; B. Springer, Keizersstraat 82. HEILOO: C. J. van Zaal, Westerweg 44. HOOG- KARSPEL: IC. Boort, Streekweg 112. HOORN: H. Brcijer-van Grafhorst, Grote Noord 24. MEDEMBLIK: H. de Jongh, Wcstersingel 9. SCHAGEN: II. Starreveld, Landbouwstr.21. SCHOORL: A. Bekker, Heereweg. UITGEEST: A. Vermeulen, Scharloo 3. IJMUIDEN W. Ketting, Wijk aan Zeeërweg 12. ZAANDAM: C. M. van 't Hof, Ge dempte Gracht 17a; A. v. d. Steen, Prof. Struykenstraat 20. voor onbepaalde tijd geldt doet het eveneens gewenst zijn de beslis sing over de vraag, of in beginsel de bereidheid bestaat medewerking te verlenen aan de plannen voor de bouw van de proefreactor, niet langer op te schorten. De kosten voor de bouw van een proefreactor worden momenteel ge schat op circa 28 millioen gulden, waarvan een groot gedeelte nodig is voor de aankoop van zwaar water. Met het bedrijfsleven zal overleg worden gepleegd om te komen tot een samenwerking op paritaire basis bij de uitvoering van deze plannen. Voor 1954 zal naar schatting een be drag van zeventien millioen gulden en voor 1955/56 van elf millioen gulden nodig zijn. Bij een paritaire verdeling der kosten zal dus van het Rijk in 1954 een bijdrage nodig zijn van 8,5 millioen gulden. EEN school haringen ter lengte van 500 meter werd Zondagmorgen in Rot terdam aangetroffen op de Rijksweg 13, een ongewone plaats. De weg was er glad van. De haringen zijn vermoe delijk van een vrachtauto gevallen. Van een andere vrachtauto vielen op de Stadionweg honderd pakjes van vijftig sigaretten, die door diverse vin ders bij de politie werden gedeponeerd. Ook waren er verrassingen van andere aard: uit de kassa in een winkel van een boekhandelaar werd f 7 gestolen, aan de Carnisselaan ontvreemdde een onbekende uit een woonhuis een plu che tafelkleed, een fototoestel, een klok je van f 1. Een caféhouder kreeg ook ongewenst bezoek en mist f 100 en si garetten. Bij zijn buurman, die haar den en kachels verkoopt, bleef het ,bij voorbereiding. Tenslotte vond een niet helemaal nuchtere fabrieksarbeider zichzelf 's nachts terug in een maatkle- dingbedrijf. Hij dacht bij de spaarbank te zijn, die er vroeger was gevestigd. Hij bemerkte zijn vergissing, doch nam toch twee rollen voering en drie pan talons mee naar huis. Met zijn spullen is hij vannacht door de politie ingere kend. De band tussen St Nicolaas en zijn trouwe rijdier, de schimmel, blijkt zeer hecht te zijn". Zo hecht zelfs, dat het paard, waarmee St. Nicolaas Zater dagmiddag in de zogenaamde „Indi sche buurt" te Amsterdam naar het Bavohuis was gereden ging bokken toen een .bediende van de eigenaar van het paard nadat St. Nicolaas was af gestegen het dier naar de stal wil de brengen. De „asphaltruiter" is na een onderzoek in een der Amsterdam se ziekenhuizen met inwendige kneu zingen naar zijn woning vervoerd. Brussel heeft zijn jaarlijkse feest verlichting iveer ontstoken. Een overzicht van de illuminatie van de befaamde Boulevard Adolphe Max. DE nieuwe Zondagswet is gister in werking getreden. Zij bepaalt o.m. dat bij algemene maatregel van bestuur voorstellingen e.d. zullen worden aan gewezen, welke niet als vermakelijkhe den in de zin der wet zullen worden aangemerkt. Hetzelfde is het geval ten aanzien van optochten en openlucht bijeenkomsten. In verband hiermede is een Koninklijk Besluit verschenen, dat ook gister in werking is getreden en waarin wordt bepaald: Niet als openbare vermakelijkheden in de zin van de Zondagswet zullen worden beschouwd: Toneelvoorstel lingen, filmvoorstellingen, concertenen andere openbare bijeenkomsten, welke in besloten ruimten worden gehouden en de geestelijke, zedelijke of culturele verheffing of ontwikkling van het pu bliek ten doel hebben. Niet als optoch ten of bijeenkomsten in de open lucht in de zin van de Zondagswet zullen worden beschouwd: A. Optochten of bijeenkomsten in de openlucht met een godsdienstig karakter. B. Wandeltochten, welke niet door muziek worden begeleid. Voor de ec. pol.-rechter te Dordrecht heeft gistermiddag de drogist-parfume riehandelaar A. van D. terecht gestaan, verdacht van overtreding der winkel- sluitingsverorderingen. Van D. had na melijk op Dinsdagmiddag de ver plichte sluitingsmiddag der drogisten- zijn zaak open gehouden, omdat hij zijn drogisterij slechts als bijzaak be schouwt. De officier van justitie dacht er anders over en vreg een principiële boete van f 6.of twee dagen hechte nis. De raadsman pleitte vrijspraak op grond van het feit, dat parfumeriehan dels geen verplichte sluitingsmiddag kennen. De rechter besloot tot ontslag van rechtsvervolging. De officier overweegt in appèl te gaan. Na de landenwedstrijd tegen Oosten rijk te Wenen vertrekken de Neder landse schaatsenrijders Donderdagmor gen weer naar Nederland, waar zij Vrij dagavond hopen aan te komen. Zater dag 12 en Zondag 13 Dec. zal het op het CIOS te Overveen waarschijnlijk het laatste weekend zijn van de cen trale training der leden van de kern ploeg. Ook een delegatie van het be stuur van de KNSB en van de techni sche commissie hardrijden zal op deze bijeenkomst aanvtezig zijn om met de rijders het aanstaande seizoen te be spreken. Het hangt van de ijsomstan- digheden in Noorwegen af, of de kern ploeg vóór of na Kerstmis naar Ha- mar vertrekt. Is er geen of onvoldoende ijs in het hoge Noorden. Jan gaat de ploeg pas na Kerstmis op de trein. In het tegen overgestelde geval vertrekt men 20 December. Na 10 dagen ijstraining in Hamar, zal de traditionele ontmoeting tussen Nederland en het team van Ha- mar de eerste selectiewedstrijd voor onze hardrijders zijn. De tweede ontmoeting, welke van groot belang is, wordt op 8 en 9 Ja nuari in het Bislet-stadion te Oslo gereden tussen NederlandNoorwegen en Zweden. Eerst daarna zal de techni sche commissie hardrijden na advies te hebben ingewonnen van Klaas Schenk, beslissen, hoeveel en welke rijders naar Davos gaan. Nederland heeft nl. vol gens de nieuwe bepalingen het recht om 6 rijders naar de Europese kam pioenschappen te Davos af te vaardi gen, evenals Noorwegen. Rusland, dat het vorig jaar niet bij de Europesse kampioenschappen te Hamar vertegen woordigd was, kan slechts 3 rijders naar Davos zenden. Of er 6 Neder landse rijders zullen gaan, is zeer de vraag. Dat hangt volkomen af van de prestaties van de leden van de kern ploeg in de wedstrijd tegen Hamar en in de drielandenwedstrijd te Oslo. Men mag in ieder geval rekenen op f)P I1ET SINTER- v KLAASFEEST van het personeel van een Utrechtse batterijen- fabriek heeft de gulle Spanjaard aan een van de aanwezigen, die op deze zoveelste verjaar dag van de Sint tevens zijn eigen zilveren jubi leum als employé van de fabriek vierde, na mens de directie een le vensgroot eigen huis in tuindorp Maartensdijk aangeboden. Twaalf ko peren jubilarissen kre gen gouden horloges en voor een tweede zilve ren jubilaris, die reeds eerder in het bezit van 'n huis was gesteld, werd een heel ameublement binnengedragen. In de vijfentwintig jaar, dat deze batterijenfabrick be staat, zijn reeds twintig woningen, geheel vrij op naam, cadeau gedaan. J^AAR HET KAN in December niet óp met de (dure) feesten. Nu staat Kerstmis alweer voor de deur. De bezit ters van dennenbossen weten ervan mee te pra ten. Zij moeten hun eigendommen met hand en tand beschermen tegen de talloze onverlaten, die zo graag een kerst boom in hun eigen huis kamer of voor een goed prijsje in de kamer van een ander willen plaat sen. De Zuidduitse ge meente Ailingen bij Frie- drichshafen heeft er iets op gevondenZij laat haar uitgestrekte bos van jonge dennen bespuiten met een chemisch prae- paraat en zodra zulk een bespoten boom in een warme kamer wordt ge plaatst en begint te „zweten", verspreidt zich een doordringende, ui terst onaangename lucht door het gehele huis. JjTEN ZOJUIST van een expeditie teruggekeer de Braziliaanse ethno- loog heeft verklaard, dat drie blanken twee mannen én een vrouw als leden van een wilde en zeer primitieve indianenstam nabij de rivier de Xingu in de Braziliaanse jungle le ven. Volgens een oud stamhoofd waren de drie blank 35 jaar geleden als kleine kinderen door de stam ontvoerd. Mis schien waren het kinde ren van goudzoekers of rubberplanters, die door deze Mencangronotire- stam waren vermoord. De Mencangronotiren vonden eerst enkele ja ren geleden de pijl en boog uit en leven in de open lucht. De drie blan ken, die door de expe ditie waren gezien, had den zeer lang haar en lange baarden tot aan de knieën (de mannen althans) en droegen geen kleren. PHARLIE CHAPLIN heeft verteld, dat hij in Engeland een nieuwe film zal gaan maken. Hij sprak echter het ge rucht tegen, dat de rol prent over zijn vriend senator McCarlhy zou handelen. En in een bios coop in Wcst-Londcn is de vertoning van een bonte kleurenfilm begon nen, welke de kruisiging van Jezus Christus „vol ledig en in realistische kleuren weergeeft", al dus de schreeuwende reclamcbiljettcn. Bijzon der fijn gevoeld, niet? gZR EDMUND HILLA- RY, de kloeke over- Winnaar van de Mount Everest, heeft op een persconferentie te Oslo verklaard, dat hij op zijn verre tochten eens is aangezien voor de „Ver schrikkelijke Sneeuw man". Toen hij en drie tochtgenoten op zekere dag, met woeste baarden en verweerde gezichten, via een nog onbekende bergpas een dorpje in een dal bereikten, vlucht ten de dorpsbewoners do delijk beangst weg, vre zende met „Verschrikke lijke Sneeuwlieden" te doen te hebben. Of de door de „Daily Mail" beraam de expeditie na deze ver klaring toch nog zal doorgaan, is ons niet be kend. J-JKT DORP Ecclefeehan Dumfriesshire, waar iemand onlangs zo op het land een karper ving en waarvan wij boudweg veronderstel den, dat het in Wa les lag, blijkt in Schotland te liggen, on geveer vijftien kilome ter ten Noord-Westen van het fameuze Gretna Green, eertijds bekend door zijn huwelijken sluitende vrederechter hoefsmid. Mede namens Gradus van de Helderse Courant danken wij dr F. D. Wierstra uit Den Helder oprecht voor de ze informatie. een delegatie van vier man, maar mochten de resultaten van enkele an dere rijders dermate goed zijn, dat ver sterkte uitzending naar Zwitserland gerechtvaardigd is, dan zal overwogen worden om vijf of misschien zes rij ders de reis van Hamar naar Davos welke per trein zal gaan, te laten ma ken. Hoe het ook zij, de Nederlandse ploeg hoopt half Januari reeds te Da vos te zijn. Er resteren dan twee weken om te acclimatiseren, hetgeen met het oog op de berglucht en de bijzondere omstandigheden, waaronder men te Da vos traint en rijdt, zeker noodzakelijk is. Op 31 en 31 Januari worden in de Zwitserse wintersportplaats de natio nale kampioenschappen van Zwitser land gehouden en dr Lang, één van de voormannen van de schaatsenrijders- bond in dat land. heeft een uitnodi ging gezonden aan de KNSB om een ploeg aan deze open kampioenschap pen, waarop de traditionele afstanden worden gereden, te latne deelnemen. Dan volgt op 2 Februari nog een wed strijd over 1000 en 1500 meter en op 6 en 7 Februari wordt het seizoen te Da vos besloten met de Europese kampi oenschappen, welke zeer belangwek kend beloven te worden, al was het alleen maar erniat Hjalmar Andersen de strijd tegen de titelhouder Kees Broekman wil opnemen en de moge lijkheid blijft bestaan, dat de Russi sche hardrijders eveneens naar Davos komen. Gistermorgen in alle vroegte hebben de Nederlandse hardrijders weer op de baan van de Wiener Eislaufverein ge traind en daarna hebben zij een tocht door het mooie oude Wenen gemaakt onder leiding van enkele officials van de organiserende vereniging. In de middag zaten de rijders met hun lei ders aan een pers-lunch waar 50 Oos tenrijkse sportjournalisten met onze landgenoten hebben kennis gemaakt. De heer W. H. Taconis werd als tijd opnemer in de jury opgenomen. Van avond staat allereerst een 500 m op het programma, waarvoor Olsthoorn tegen Offenberger start. Van der Voort tegen Mannsbarth, en Huiskes tegen de jeug dige Biel. Degene, die de snelste tijd heeft gemaakt, krijgt 8 punten, nummer twee 7 punten enz. Op de 1000 meter, welke later op de avond zal worden gereden, rijdt Huiskes in de eerste serie tegen Mannsbarth, Van der Voort tegen Biel en Maarse tegen Offenberger. Ook voor dit nummer geldt dezelfde pun tentelling. Tenslotte wordt een 10.000 meter ploegwedstrijd gehouden, waar voor de puntentelling 8 voor de win nende en 4 punten voor het verliezen de team geldt. De Noorse schaatsenrijder Sverre Farstadt, die als gast in de Oostenrijkse ploeg zou deelnemen, heeft van de Noorse schaatsenrijdersbond een tele gram ontvangen, waarin hem verboden wordt in de wedstrijd uit te komen. Met het spelen van de volksliederen van de negen deelnemende landen en het hijsen van de vlaggen zijn te Rocas de Santo Domingo, 150 km Zuidwest van Santiago, de wereldkampioenschap pen moderne vijfkamp geopend. De openingsplechtigheid werd bijge woond door de president van Chili, generaal Carlos Ibanez Del Campo. Alle deelnemers legden een eed af op dezelfde wijze als bij de Olympi sche spelen geschied. De 5000 toeschouwers zagen op de eerste dag de Hongaar Bcnedek in het paardensportnummer zegevieren. Een wedstrijd over 5000 meter, waarin 20 hindernissen waren opgenomen, won hij in 8 min. 41.3 sec. Hij noteerde 0 fouten. De verdere uitslag was: 2. Lumslaine (GB) 8.46.2 0 fouten; 3 Harmany (Braz.) 8.58.- 0 fouten: 4 Olivera (Uruquay) 9.07.2 0 fouten; 5 Tinoco (Braz.) 9.20.1 0 fouten. In het teamklassement staat Brazilië na het eerste nummer met 16 punten bovenaan. Daarop volgen Uruquay met 31, Hongarije met 37 en Argentinië met 42 punten. Be Voedsel- en Landbouworganisatie van de Ver. Naties (FAO) heeft te Rome besloten geen wereldreserve-voedselvoor raad aan te leggen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 6