Frankrijk kan herbewapening van Duitsland verhinderen VAL DA DE WONDERE WAERELT Verhoging van 5% is gewenst Twee der „Groten" namen afscheid Marcel Naegelen Frans president BOVO lid van het ambtenarencentrum Controle op verzending van materiaal voor Amerikaanse bezettingstroepen Vrede in Indo-China zou kansen van EDG vergroten mm. Sm» Hospitaalschip „De Hoop" boekt record Waar de fiscus wél en niet aan de deur klopt r Pint, Pain Pont en de wonderlamp „Saboteurs" in Hongarije gestraft Buitengewoon pensioen 1940-1943 Ruwe,geschaafde huid.. genéóst I Uitkering van een bruidschat" DOKTERS J^ssistente ADELAIDE HUMPHRIES Luister eens naar: Radioprogramma D^ACHTe VALDAMILD MAANT»AG li DECEMBER J058 (Van onze Parijse correspondent). WANNEER de meerderheid van het Franse parlement weigert haar goedkeuring te hechten aan liet Europese leger, wal gaat er dan gebeuren? Tot nu toe luidde het antwoord op deze wat pijnlijke vraag: dan zal Amerika Duitsland rechtstreeks gaan be-wapenen. Met andere woorden, wanneer Marianne nee zegt tegen het E.D.G. zal de Duitse weermacht niet lang meer op zich laten wachten. Sinds korte tijd denkt men echter over dit vraagstuk hee-l anders. In Parijs constateert men, dat zowel Bonn als Washington tot de conclusie zijn gekomen dat het nagenoeg onmogelijk zal zijn Duits land te bewapenen, wanneer Frankrijk dat niet wil. WET is voor niemand een geheim, dat het Destduitse leger op pa pier reeds bestaat. Het Bureau Blank zijnde het toekomstige ministerie van de Duitse landsverdediging heeft reeds de namen verzameld van de 100.000 officieren en solda ten, die de kern van de nieuwe weermacht zullen vormen. 25.000 officieren hebben reeds om een plaats gevraagd. Wanneer de E.D.G. door alle landen aanvaard is, zal de heer Blank uit deze 25.000 gega digden de 6000 besten zoeken, van welke gebouwen men de benodigde 350 kazernes zal maken is reeds be kend: in de Amerikaanse hangars staan reeds 2360 tanks, 1236 vlieg tuigen plus de nodige kanonnen te wachten tot de twaalf Duitse divisies van het Europese leger gevormd kunnen \vorden. Het grote Franse avondblad Paris Presse citeert thans echter vol trots de Frankfurter Algcmeine Zeitung en de New York Herald Tribune waaruit blijkt, dat Duitse deskundi gen van oordeel zijn dat West-Duits- land niet bewapend kan worden, wanneer Frankrijk zich daartegen verzet. Frankrijk kan de Europese Defensie Gemeenschap onmogelijk maken door het Europese leger niet te ondertekenen; het kan een Duits leger tegenhouden door in de NATO zijn veto uit te spreken. Door zijn geografische ligging kan Parijs te vens beletten, dat Amerika Duits land bewapent. Frankrijk controleert thans reeds praktisch al het mate riaal, dat Amerika naar zijn bezet tingstroepen in Duitsland zendt. Consequenties BOVENDIEN kan Frankrijk de allergrootste Opslagplaatsen, die Amerika in Europa heeft aangelegd controleren. Deze bevinden zich na melijk in Kaiserslautern en Ramb- steiri, beide gelegen in de Franse be zettingszone. Door de bewapening in deze Franse bezettingszone te verbie den, wordt de gehele bewapening van West-Duitsland onmogelijk. In Parijs weet men dus, dat zowel Bonn als Washington er van over tuigd zijn, dat men nagenoeg niets tegen dé wil van Frankrijk zal kun nen doen. Dit verstevigt de houding van de tegenstanders van de E.D.G., die er op wijzen dat Parijs inder daad in staat is om de wedergeboor te van een Duitse weermacht te be letten. Men zou denken dat de Duitsers hierover bijzonder kwaad zouden zijn. Officieel is dat misschien wei zo, maar officieus is men er heus niet zo rouwig om. Uit een recent Duits opinieonderzoek blijkt dat 53% van de ondervraagden zich tegen de IfPtaWf; Bovenmate hartelijk was het af scheid van de. premiers ChurchiU en Laniel op liet Lomlense vliegveld na de terugkeer van de Bermuda-conferentie. Laniel reisde naar Parijs door met het vliegtuig, dat door Churchill daartoe ter beschikking was gesteld. bewapening van hun larid hebben uitgesproken; 36% zijn er voor. Een jaar geleden waren 46% tegen de bewapening en 34% ervoor. Het uitschakelen van Duitsland als militaire mogendheid kan echter ver gaande gevolgen hebben. Tijdens zijn bezoek aan Bonn schijnt de opper bevelhebber van de NATO verklaard te hebben dat een failliet van het Europese leger Amerika zal dwin gen zich geleidelijk uit Europa terug te trekken. In geval van nood zou den de V.S. alleen in de lucht hel pen. Voorlopig is het nog niet. zover. Wie echter in Frankrijk woont, con stateert dat de oppositie tegen de E.D.G. in zijn huidige vorm blijft groeien. Ook erg veel vooraanstaan de politici vinden dat men de E.D.G. alleen moet aanvaarden, wanneer helemaal vast staat, dat er met de Russen niet valt te praten. Vandaar dat men is voor een conferentie van de Grote Vier, die in Januari ge houden kan worden. Wanneer hier mocht blijken, dat er op geen enkele manier met Mos kou valt samen te werken, dan zou den daardoor de kansen van het Europese leger duidelijk stijgen. Het is dus onwaarschijnlijk, dat het Franse parlement de E.D.G. voor de samenkomst van de Grote Vier in behandeling wil nemen. Het inter view dat Ho Chi Minh aan een Zweedse journalist heeft toegestaan en waaruit blijkt, dat de chef der In- dochinese opstandelingen niet onge negen is om over wapenstilstand te praten kan, hoe vreemd dit ook moge klinken, in het voordeel van de E.D.G. zijn. Vrede in Indo-China zou betekenen, dat Frankrijk zijn talrijke troepen uit dit doel van de wereld kan terugtrekken. Hierdoor worden de troepen in het moederland aanmerkelijk versterkt. Dit zou de krachtsverhouding tussen Duitse en Franse troepen in het Europese leger ten gunste van Parijs verbeteren waarmede een van de bezwaren van Anti-E.D.G.-ers uit de weg zou zijn geruimd. Marcel Edmond Naegelen wordt beschouwd als een ernstig can- didaat voor liet presidentschap van Frankrijk. Hij is candidaat gesteld door de Socialisten. Naegelen is tegenstander van het Europees Leger Verdrag. QVER DIE EXPEDITIE, welke door onze col lega's vaii de „Daily Mail" wordt uitgezonden om de „Verschrikkelijke Sneeuwman" in het Hi- malaya-gebergte op te sporen, heeft u gelezen. Nu heeft een groot Engels circus 75.000 pond ster ling (dat is een 800.000 gulden) geboden voor zo'n geheimzinnig en merk waardig schepsel, indien er een wordt buitgemaakt. Het bod is overigens aoor de organisatoren van de expeditie afgeslagen. Wij geloven zo maar, dat geen van beide partijen echt meent ooit een „Ver schrikkelijke Sneeuw man" te zullen aan schouwen. [)AAR HET PALEIS van Justitie in Assen een volledige restauratie zal ondergaan, heeft men thans voor de zittingen van de meervoudige ka mer, de politierechter en de economische politie rechter een tijdelijk on derdak gevonden in de christelijk gereformeerde kerk in de Drentse hoofd stad. De restauratie zal negen maanden duren. Misschien zullen de zit tingen wel met orgelspel worden opgeluisterd. Zij zijn meestal zó saai £EN WONDERLIJKE monsieur Albert James uit Parijs heeft zichzelf candidaat gesteld voor het presidentschap van de Franse republiek. Het enige, dat men van hem weet, is dat hij 112 kilo gram weegt en dat zijn politieke program luidt: „Nooit en nooit oor log meer!" Monsieur Ja mes acht zijn kans op saicces zelf nihil. QE EGYPTISCHE staat boert bevit momenteel. De regering heeft een waslijst gepubliceerd met de namen van maar liefst "46 leden van het voor malige Egyptische ko rt ïngshuis, wier bezittin g-en aan de staat verval len zijn verklaard. En bet waren allemaal beslist geen armoedzaaiers. QP EEN HOOGTE van vierduizend meter in de bergen bij Calcutta heeft een dierenhande laar de geluksvogel! een wonderlijk mooie py thon van bijna drie me- ter lengte aangetroffen. Deze slang heeft een ro mige melkwitte kleur en z-ijn huidtekening lijkt op eén zeer kunstzinnig bloemenpatroon. QE FRANSE BOND voor Kankerbestrijding heeft een jaarlijkse prijs ingesteld voor degene, die in het bepaalde jaar het meest op het gebied van de kankerbestrijding heeft gedaan. De prijs zal wor den toegekend totdat een afdoend middel tegen deze ziekte is gevonden. |-JET FEEST Rotterdam— Lichlhaven is meteen goed en gezellig begon nen. Nauwelijks waren de eerste avond de duizen den lampen aangeflitst, of opgeschoten Rotterdam- mertjes begonnen in dich te drommen de vredig wandelende en genieten de menigte te molesteren en wierpen van in aan bouw zijnde gebouwen uit stenen en stukken hout naar beneden. De politie moest met gummi stokken aan het werk en het werd een complete veldslag. Twee agenten werden gewond en een bejaarde en een middel bare man werden in het gedrang onder de voet j gelopen. Een auto werd door de lieve jeugd op zijn kop gezet. Zeven j jongelingen kwamen op i het politiebureau terecht. En dat in het nijvere, werkzame Rotterdam. Houen zo, jovges.... 1 De B.O.V.O.. (Bond van Onderwijl; zeresaen bij het Voorbereidend •°"ae' wijs), die Zaterdag te Alkmaar jaarvergadering bijeen was, heeft xen- 'einde deel te kunnen nemen aan nee georganiseerd overleg, besloten na te worden van het Ambtenarencentrum. Van een fusie met de Nederlandse onderwijzersvereniging, die vorig jaai reeds ter discussie was gebracht, heeft men afgezien, daarin dat sewu de Bond zou ophouden te bestaan. Di. is nu men b(j het ambtenarencentrum is p"ngesloten. niet het geval. Wel heeft men bij dit lidmaatschap een ze ker gedeelte van zijn zelfstandigheid moeten opgeven, daartegenover staat echter dat de Bond als zodanig blijft voortbestaan. Tijdens de vergadering, die door me juffrouw M. Geudeker werd gepresi deerd, bleek dat de Bond in ledental vooruitgaat en de 300 heeft over schreden. Het ondersteuningsfonds bewijst goede diensten, terwijl de fi_ nanciële toestand in het algemeen ook geen klagen geeft. 's Avonds hield prof. dr H. M. J. Oldewelt een lezing over ,,De protest periode van het jonge kind". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" heeft dank zij de gunstige weersom standigheden en een grote activiteit dit seizoen meer patiënten kunnen helpen dan in vorige seizoenen. Sindfo eind Mei van dit jaar, toen het schip uitvoer, zijn al 1025 patiënten gehol pen. In 1950 werd het tot nog toe hoog ste aantal gehaald, namelijk 1001. De „De Hoop" lag Zondag samen met 80 Nederlandse vissersschepen, die in het Kanaal vissen, in Dieppe en zal nog vóór Kerstmis in Amsterdam terugke ren. Het aantal belastingplichtigen, dat in komen geniet en geen inkomsten- of loonbelasting is verschuldigd kan voor 1954 worden geschat op 1.8 millioen. Daartegenover staan 2.7 millioen per sonen, die wel .belasting naar het in komen zijn verschuldigd. VERBETERING VAN DE C. A. O. IN HET BRAND STOFFEN'BEDKïJF. Tussen de Unie-verkeer en de werk gevers in het brandstoffenbedrijf is op de belangrijkste punten overeenstem ming bereikt over de eerste Collectieve Arbeidsovereenkomst die in dit bedrijf zal worden afgesloten. Deze C. A. O. noemt belangrijke verbeteringen op het stuk van de lonen, de vacantietoeslag en de werkkleding. 197. De egoïstische Billie was zo In zijn toekomstplannen verzonken, dat hij vergat om verder orders te geven. Kareltje, zijn maat, die hem altijd ondanks dé slechte behandeling, die hij vaak van Billie te verduren had trouw was gebleven, zat hem met grote ogen aan te kijken. „Dat meen je toch niet, Billie?" vroeg hij eindelijk. „Dat je mij in de steek wilt laten?" „Ach zeur niet," antwoordde Billie kort. Het rommelen van zijn maag bracht hem tot andere gedachten. ..Nou, hoe zit het?" riep hij dreigend tegen Ali. „Krij gen we nog wat te eten?" „Mcesterrr beveelt", was het antwoord. „Hè een lekker gebraden kippetje", riep Billie begerig. „Laat dat maar in m'n mond vliegen....". Op het zelfde ogenblik werd zijn wens vervuld maar..,, het gebraden kippetje vloog met zo'n kracht in de mond van Billie, dat deze geen woord meer kon uiten. Hij was met één klap tot zwijgen gebracht en van dat moment maakten Pim en zijn broertjes gebruik om vanachter hun boom vandaan te springen. Een gerechtshof te Boedapest heeft Zaterdag vier mannen en een vrouw veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens samenzwering tegen de rege ring van de Hongaarse volksrepubliek. Cudar, een dokter, kreeg veertien jaar. Zijn vrouw twee jaar. De andere drie kregen straffen van twee tot acht jaar. De verdediger tekende beroep aan, hetgeen werd ingewilligd. Het vijftal was beschuldigd van plan nen tot het opblazen van spoorbrug gen over de Donau, vergiftiging van voedsel in cantines van de politie en keukens van fabrieken en van brand stichting in belangrijke pakhuizen. IN EQUADOR zijn omgekomen AARDBEVING Zeven personen zijn omgekomen en honderd werden gewond, toen de stad G.uayaquil in Equador Zaterdagmiddag door een aardbeving werd getroffen. Ver schillende huizen stortten in of werden beschadigd. BLIJKENS het voorlopig verslag van de vaste commissie voor maat. schappelijk werk uit de Tweede Kamer over hel .wetsontwerp tot wij. si ging van de wet buiten gewoon pensioen 1940 1945 was de meerder, heid van de commissie van oordeel, dat de thans voorgestelde maat regelen in belangrijke mate tegemoetkomen aan de wensen, die bij velen leven t.a.v. de pensionnering van de verzetsslachloffers. Een der leden echter betreurde het, dat in de voorgestelde wijzigingen te weinig rekening is gehouden met de wensen, die door de georganiseer de verzetsbeweging naar voren zijn gebracht. De buitengewone pen. sioenraad acht de commissie thans op de juiste wijze opgezet. Verder werd de vraag gesteld, of het in het voornemen ligt ook per 1 Januari een verhoging van 5 pet toe te kennen in verband met de. huurverho gingen. Intussen meende men. dat ook dan nog niet voldoende feke. ning zou zijn gehouden met de stijging in de kosten van het levens oderhoud sinds 1947. zwr (Advertentie, Ing. Med.) Een verhoging van de minimum- en maximumgrondslag zou de commissie nogmaals in ernstige overweging wil len geven. Het huidige systeem acht zij onbevredigend. Daarentegenover doel zij het voorstel een regeling te trefien dat het weduwenpensioem „sluimert" tijdens het tweede huwelijk, maar na beëindiging hiervan weer „opleeft". Wanneer bij een dergelijke regeling le vens nog ten tijde van het huwëlijk een „bruidschat" van bv. eenmaal het jaarbedrag van het pensioen zou wor den uitgekeerd, zou de commissie daarentegen allerminst bezwaar heb ben. Speciale aandacht werd ook ge vraagd voor die huwelijken, waarin een slachtoffer van het verzet, die toch extra-verzorging nodig heeft, trouwt met een weduwe van een verzetsman. Moet deze weduwe het risico lopen eens. en misschien vrij spoedig, onver zorgd achter te blijven? Volgens de wet vervalt het buitengewoon pensi oen, wanneer de gepensionneerde in een vreemd land wordt genaturali seerd. VAN verscheidene zijden had men hiertegen bezwaar. Ook informeerde men hoe de kwestie van He reciproci teit is geregeld. Kan het voorkomen, dat een Nederlandse vrouw, die in België aan het verzet heeft deelgeno men, noch in België, noch in Nederland een toelage ontvangt? Van verschillen de zijden drong men er op aan, dat aan de buitengewone pensioenraad de bevoegheid zal worden verleend om aan invaliden met een invaliditeitsper- cefitage van 3037 pCt. in bijzondere gevallen een hoger pensioen - 'er werd bv. aan een verhoging van 80 pCt. ge dacht - toe te kennen. Door de commis sie werd verder voorgesteld de ver- zetsslachtoffers verplicht onder de re geling van het ziekenfondsbesluit te brengen. 12 Sindsdien had ze ze ook niet be heerst, Waar of wanneer Ben zich ver toonde, ze maakte er beslist geen ge heim van dat haar leven nieuwe bete kennis kreeg op het ogenblik, dat hij binnen haar gezichtsveld verscheen. En Ben behandelde haar op een wijze, die Janice amuseerde, maar soms ook irri teerde. Hij gedroeg zich alsof hij de enige was, verstandig genoeg om in te zien. dat Albie nu volwassen was en natuurlijk vond Albie dat prachtig Ik ben blij, dacht Janice, dat alles tussen mij en Ben weer in orde is. Weer net zo als vóór dat af scheidstoneel, waarbij hij haar niet alleen had willen overtui gen van zijn liefde voor haar. maar ook van haar liefde voor hem. Dat was het ogenblik geweest, waarop ze hem ge zegd had, dat ze wel van lhem hield, maar niet verliefd was. Ze had hem het verschil niet kunnen doen inzien. Ze veronderstelde niet. dat ze meer succes zou hebben als ze het hem nu nog eens zou ti'achten uit te leggen. Maar om tot hedenavond terug te keren. Vanavond zou het iets anders zijn geweest, meer een vast® afspraak. Janice had verschillende revue's en operettes opgenoemd, die hi j zou kun nen appreciëren en Ben had de vorige avond gezegd, dat hij kaartj«s voor éen daarvan had genomen. En r*u kon Ja nice niet met hem meegaan en ze wist, dat het haar eigen schuld zou zijn, als Ben boos was. „Albie, dat is de oplossing", zei Ja nice hardop, toen ze de taxi-chauffeur DOOR: betaalde en haar sleutel te voorschijn haalde. Albie zou het dol vinden om met Ben naar de schouwburg te gaan. En hij behoorde het ook leuk te vin den, wanneer het immers zo'n feest was voor Albie. Gelukkig was haar zusje thuis en toen Janice haar van achter het gordijn van de douche toeriep en boven net la waai van het water uit vroeg of Albié plannen voor die avond had, was het antwoord: „Niets bijzonders". „Niets bijzonders. Hoezo?" herhaalde Albie, terwijl ze vanuit haar kamer de badkamer, die tussen de beide meisjes kamers lag, betrad. „Je doet net alsof Jij dat wel hebt. Ik heb je nog nooit zo opgewonden gezien! Wat is er aan de hand?" Weinig mensen zouden hebben gera den dat deze twee zusters waren. Albie was altijd op een draf, zoals ze het noemde. Ze was zelden ergens op tijd: ze maakte zich zelden zorgen; ze was zo veranderlijk als een kameleon. Jani ce was de betrouwbare, waarop men zich kon verlaten. Albie's haar was rood, dat van Janice kastanjebruin Albie's ogen waren blauw, die van Ja nice rustiger, grijs. Albie was langer en magerder dan haar oudere zuster. De meeste mensen vonden haar de knapste maar Janice's schoonheid kwam op de duur meer tot haar recht en uiteinde lijk kwam men tot de conclusie, dat hét oudere zusje toch aantrekkelijker was! „Wil je me een plezier doen, poes?" vroeg Janice, terwijl ze onder de douche vandaan kwam en snel de kle ren die ze had klaargelegd, begon aan te trekken. Ze was niet opgewonden, althans niet erg. Maar ze had geen tijd te verliezen. „Dat zullen we wel eens zien", ant woordde haar zusje op neerbuigende toon. Ze zou Janice graag ieder denk baar genoegen doen, maar ze wilde voor geen geld van de wereld dat haar zuster dat wist. „Wat heb je op je hart? Hè, ga je je groen zijden aandoen? Dan heb je vast een uitje". „Vind je die een beetje te gekleed?" vroeg Janice wat zenuwachtig. Ze ging aan haar toilettafel zitten om haar haar te doen. Zou ze zich de tijd gun nen om het op te steken? Het was flatteus, wanneer ze het opkamde bo ven haar slanke hals, terwijl de ge krulde einden een uitstaand randje vormden, dat werd vastgehouden door een paar gouden kammetjes; deze pas ten bij de brede gouden ceintuur die de enige garnering vormde van de groen zijden jurk. „Hoe kan ik daar nu op antwoor den", vroeg Albie, „als je niet eens hebt gezegd waar je heen gaat? En je hebt me ook nog niet gezegd, waarmee ik je een plezier moest doen. Je bent opgewonden, liefje, je doet alsof je naar een brand moet! O, ik herinner het me al vanavond zouden Ben en jij naar de revue gaan. Trekt Ben ook zijn rok aan?" „Ik weet niet wat Ben aandoet". Ze had besloten zich de tijd te gunnen om haar haar op te steken. Janice was juist in de stemming om zich op haar mooist aan te kleden. „Maar inderdaad, was dat vanavond het plan en dat is meteen het plezier dat je me zoudt kunnen doen. Ik dacht misschien, lieve kind, dat je wel met Ben „Hemelse goedheid!" riep Albie uit. Haar jonge zichtje gloeide. „Dat is niet een plezier aan jou, maar aan me zelf! Dat wil zeggen" de gloed doof de wat „als je zeker weet, dat Ben het goed vindt". „Ik zou niet weten waarom niet", antwoordde Janice. Ze moest er op haar voordeligst uitzien; ze had zich juist gerealiseerd, dat dokter Hol- brook haar nog nooit in avondtoilet had gezien. Niet dat het hem natuurlijk ook maar iets zou kunnen schelen hoe ze er uit zag maar dit was een fees telijke gelegenheid en zijn verjaardag. „Vertel hem maar, dat ik het hem de volgende keer dat ik hem zie, wel zal uitleggen. Op het laatste ogenblik deed zich iets onverwachts voor Maar neon. de uitleg zal ik zelf wel geven". „Bedoel je .vroeg Albie, terwijl ze op Janice's bed ging zitten dat je l1?tn ?'j wilt vertellen waar je naar toe gaat en met wie?" „Neen, ik denk van niet", antwoord de haar oudere zusje. Het zou veel be- ehenjn70m het"!et .aan Albie te ver- tellen. Ze zou het met met opzet be- rt1nVeHMmaar dat ?0U toch h*t Kevolg Jw Wa£ vee! beler' dat Janice het zelf aan Ben uitlegde. AlhL? ardJ?€t W51 8eheimzinnig", zei Albie argwanend. Zou ze haar lange zfch nief°?rbelle? dra«cn? 7-e wilde waren 7 ,/v veel °PSicren. Maar het h=rf u moo,e oorbellen. Bengy had ze haar gegeven de laatste Kerst- waren ze bovendien „Geheimzinnig?" lachte Janice. „Kan wel zijn maar heus. lieve kind. ik moet opschieten. Haal mijn gouden schakel tas even uit de derde la, wil je en doe de dingen van mijn krokodillentas er in over. En duizendmaal dank, dat je mii van Bengy ontlast. Ik hoop dat je ple zier zult hebben". (Wordt vervolgd.) HET VERHAAL VAN DE MAAND. Dit keer een hoorspel naar de gelijknamige novellevan Tjeerd Adema, door Rob' Geraerds, getiteld Vijf maanden hoogspanning". Een fris, gezellig stuk, waaraan U steliip veel ge noegen zult beleven. Maandag 21.50 uur over Hilversum II, 298 meter). FANTASIE VOOR PIANO EN ORKEST. „Wanderer" Opus 15, '.van Franz Schubert. Een prachtig werk met fraaie modulaties en schone harmonieën. Het wordt uitgevoerd door het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Wal- ter Goehr met medewerking van de pianist Grant Johannessen. (Maandag 21.25 uur over Hilver suni I, 4Ö2 meter). DINSDAG IS DECEMBER 1953 HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 710 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d, huis vrouw. 935 Watcrst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de Ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Mctropole-ork. en solist. (12.30— 12 33 Land- en tuinb.meded.). 12.55 „Kamers op het zuiden". 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Luncheonc. 14.00 Ge- var. progr. 14.50 Gram. 15.30 Ben je zestig? 16.00 v. d. zieken. 16.30 Ziek'en- lof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Rcgerings- uitz.: J. van der Walle: „Curacao, Aru ba, Bonaire, in woord en klank". 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit bet Boek der Boeken". 19-30 Uitwisse- lingsprogr. van Eng. en Ncd. Mijnwer kersgezelschappen. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Radio Philharm. ork. en soliste. (21-10-21.25 „Ouders en kin deren". caus.). 22.0.5 „Ken een haan een ei liggen". 22.20 Clavecimbelrecital. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.16 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.30 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwij ding. 9.1.5 Gram. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram. 10..50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 11.30 Pianorecital en bas en pia no. 12.00 Lichte muz. 12.30 land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nws. 18.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Amerikaanse muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15,00 Gram. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Rep. of gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleu ters. 19.05 „Paris vous parle". 1910 Mil. ork. 19.30 Viool en altviool. 20.00 Nws. 20.0,5 Gevar. progr. 21.15 Lichte muz. 2135 Meded. 21.40 Lichte muz. 21.50 Amus. muz. 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York cal- ling. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIE - NCRV, 20.1521.45: 1. Journ., 2. Weer ber., 3. Documentair progr. over kunst stoffen, 4. Biljartdemonstratie, 5. Wed strijd, 6. Dagsluiting. BIJ GRIEP PASTILLES (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2