Gerard Philipe in Japan DE WONDERE WAERELT Grindewald verheugd over de komst van koninklijk gezin ÜEC0VIT0LiW^4<a»^^M Assistente BIC**® iiiiiiiiimt Beleefde gebaren en vleiende woorden Het negermeisje Boko Toestand aan grens Triest weer normaal DOKTERS Spionnen stonden onder hoede van Beria Sabena-toestel maakte in Zwitserland noodlanding Minder dollars voor de Amerikaanse defensie r~ PimPain Pom en de wonderlamp Kapperspersoneel mag niei later werken in Kersttijd 'Ali/ ^A/0 SIGAREN d/Tl/I/jl f uizOnclellijk gmd Een weerzien na vijftien jaar ADELAIDE HUMPHRIES 4UHUIN BESOMMINGEN IJMUIDEN Radioprogramma MAANDAG 21 DECEMBER 1988 (Van een filmmedewerkster) HET BEGIN van de Franse film- week, die dit najaar in Japan werd gehouden was niet zo best. Van de afgevaardigde Franse filmgroten moest Henri Georges Clouzot (maker van „Manon" en „Le Salaire de la Peur") thuis blijven, omdat hij op het laatste ogenblik geelzucht kreeg, zodat alleen Gérard Philipe, Simone Simon en André Cayatte (die "Justice est faite" en "Nous som mes tous des Assassins" maakte) met hun gevolg van journalisten en fotografen het enthousiasme van de Japanse filmpers het hoofd hadden te bieden. Het tweede ongeluk dat op het pro gramma van het Lot stond, was het afbranden van het theater, waar de officiële openingsvoor stelling gegeven zou worden. Voor de rest echter kon het ge wone programma afgewerkt worden: een reis langs de grote steden van Japan. De Franse gasten bleken geen vreemden, en vooral Gérard Phi lipe heeft vanaf het ogenblik dat de 27.000 km. lange js naar Tokio beëin- herhaaldelijk de vlei ende benaming „Typhoon" moeten laten aanleunen: de hoogste onder scheiding voor slechts zeer geliefde acteurs! Wanneer en waar Gérard Philipe ook in de overvolle straten van de Japanse steden liep, maakte zich uit het gewoel van moeders met kleine kinderen op hun rug, scholieren en studenten de meisjes met hun ma trozenkragen en de jongens met hun base-ballpetjes altijd direct een groepje los om hem eerbiedig be wonderend aan te staren, voorzich tig zijn kleding aan te raken en schuchter een paar woorden in 't Frans te stamelen. Want niettegen staande de plotselinge ommekeer in het leven van vele Japanners door de democratie geforceerd is de jeugd vast blijven houden aan vele tradities van de oude opvoeding. De aangeboren beleefdheid verbiedt hun b.v. aan hun gasten in het open baar een andere aandacht te beste den, dan dezen zelf zouden wensen. Dit ondervond ook André Cayatte enige malen. Nadat zijn film „Justice est faite" een van de eerste dagen vertoond was, kwam er in het restau rant waar hij zat, een jonge arbeid ster naar hem toe, die hem zwijgend een kleine pop gaf, en weer zwijgend verdween. Dertig uur had zij gereisd om uit het Zuiden van Japan een van de plaatsen waar de Franse filmweek gehouden werd, te berei ken. De bewondering en dank Voor Cayatte's film en haar eigèn moeiten en kosten om deze te kunnen zien, hadden haar echter niet kunnen be wegen zich in woorden uit te spre ken. Hoewel ze het misschien wel graag gewild had. Zoals die studen ten, leden van een Frans-Japanse ge nootschap in Tokio, die een bezoek van Cayatte hadden geënsceneerd. Er zou een discussie zijn over de Franse film. Dat dacht Cayatte ten minste. Maar het liep uit op een demonstratie in de hyperbeleefdheid: op alles wat Cayatte vroeg kreeg hij dat antwoord, dat het meest vleiend voor hem was. Cayatte had de moed al opge geven ooit nog een eigen mening van een Japanse filmliefhebber te horen, toen hij de dag na zijn be zoek aan het genootschap eeri brief van een achttienjarige studente ont ving, die namens alle studenten Dit is Boko, het negermeisje vim de Siamesetweeling, die te Londen operatief werd geschei den. Haar zusje stierf na de scheiding. Het kind zal vermoe delijk begin volgend jaar met haar moeder naar Nigeria terug vliegen. igingen aanbood voor de mislukte bijeenkomst en de reden daarvan onthulde. Ze voegde er aan toe, dat voor de oorlog alles wat het stempel „Frans" droeg klak keloos geaccepteerd werd door de betere standen, die het alleenrecht daarop hadden. Doch dat na de oor log juist een heel andere soort men sen geïnteresseerd was geraakt in de Franse film. Niet omdat deze „Frans" is, maar om de dwingende reden, dat men in de Franse film een on misbare geestelijke bron ziet, of deze nu de charme heeft van het chanson („Fanfan la Tulipe" en „Les Belles de Nuits") of de kracht van een schreeuw („Justice est faite" en „Nous sommes tous des Assassins"). Twintig jfuidslaven, die ruim acht jaar als krijgsgevangenen in de Sovjet-Unie en Hongarije waren vastgehouden, zijn in vrijheid gesteld en in Zuid-Slavië aan gekomen. Het terugtrekken van de Italiaan se troepen van de Zuidslavische grens bij Triest is gisteravond voltooid en de loestand aan de grens is weer normaal. Aan de grehs liggen nu, evenals vóór de toespitsing van de spanning aan de grens, weer een regiment infanterie en een bataljon carabinieri. Italiaanse waarnemers zeiden, dat ook de Zuidslavische troepen alle zijn teruggetrokken. „Beria is zover gegaan, dat hij in de Sovjet-Unie werkende buitenlandse spionnen onder zijn Aoede heeft geno men", schriift de „Pravda" Zondag in een hoofdartikel, getiteld „Over de mis dadige bedrijvigheid van de verrader Beria en zijn medeplichigen". Te Cartagena zijn tien personen om het leven gekomen door beten van een dolle hond. Politie-agenten slaagden er uiteindelijk in het beest na een jacht door de straten van de stad neer te schieten. Theodoor: Had IK me maar candidaat gesteld..,. JONDEN HEEFT maan denlang een verbitter de strjjd gevoerd tegen een paar duizend spreeu wen en tenslotte een ver nederende nederlaag ge boekt. Deze spreeuwen streken en strijken iedere avond neer op bij voor keur historische Lon- dense gebouwen om daar te overnachten. De vogels hebben nooit gelezen over de schillen en de dozen en laten op die gebouwen alles achter wat zjj kwijt willen, waardoor het aes- thetisch schoon ervan niet wordt bevorderd. Naast deze ontsieringen komt dan nog, dat de spreeu wen met hun gepik het metselwerk sneller om zeep helpen dan de kaken van het Engelse weer en de tijd tezamen. De Lon- denaars begonnen met het afschieten van vuurpijlen in het holst van de nacht om de onverlaten aan 't schrik ken te maken. Ze sliepen gewoon door. Daarna kwamen vangnetten en supersonische luidspre kers. Dit was ook verlo ren moeite. Tenslotte heeft men de vooruitste kende randen van het stadhuis, een van de drukst bezochte spreeu wenhotels, met de felste, gemeenste kleuren be schilderd. De vogels wa ren er gek op en waren er niet weg te slaan, als was het een expositie van ex perimentele schilder kunst.. Londen zit nu met een verdrongen spreeu wencomplex, maar weet verder niet wat er aan te doen. W/J ZITTEN nu echt in sloten, d'at het televisie .7 1-i lj-i i Ir et olrl ionv nor de spruitentyd en dagelijks vroegen wij ons dan ook af: waar blijven die rode spruitjes nou eigenlijk, die des tijds met zoveel tamtam werden aangekondigd? Wij hebben nu verno men, dat onlangs voor particulieren kleine pak jes rode spruitjes-zaad in de handel zijn gebracht. De eerste reactie van het publiek is gunstig ge weest, al blijft het een kwestie van smaak. Hoe wel de stamhouders spruitkool en rode kool zijn, doet de smaak aan geen van beide koolsoor ten denken. Waar de mysterieuze spruitjes dan naaf smaken, is ons he laas nog niet bekend. 9 £)E GULLE stad Brussel heeft besloten met ingang van 1 Janu ari 1954 aan ieder kind, dat in de Belgische hoofdstad wordt geboren, uit ouders, van wie er minstens één de Belgi sche nationaliteit bezit, een premie toe te kennen van duizend francs (on geveer f 75). J-JET AANTAL aangege ven radio-ontvang- toestellen in Nederland bedroeg per 1 December 1953 1.830.593 tegen 1.822.083 op 1 November 1953. Op 1 November wa ren er 486.050 aangeslote nen op het Rjjksradiodis- tributienet tegen 484.116 op 1 October. kijkgeld volgend jaar ver hoogd zal worden van 3.825 francs (ongeveer f 38.50) tot 5.350 francs (ongeveer f 54.per jaar. De luisterbijdrage van ra- diobezitters wordt met 175 francs (ongeveer f 1.75) verhoogd tot 1.450 francs (f 14.50). Personen boven de 65 en gepensi- onneerden boven de zes tig behoeven slechts half geld te betalen. J)E BISSCHOPPEN van Sicilië hebben vastge steld, dat het wenen" van een Maria-beeltenis te Syracuse in Augustus en September jl. een ver schijnsel van bovenna tuurlijke aard is ge weest. De door de beel tenis van het „Onbevlekt hart van Maria" geween de tranen zijn chemisch onderzocht en echt be vonden, aldus de bis schoppen. De betrokken beeltenis van terre cotta hing destijds bo ven het bed van een vrouw, die in verwach ting was, zekere Antonia Giusto. Zij verhaalde, dat zij op een nacht iets op haar voorhoofd voelde spatten en ontdekte, dat tranen langs ie wangen van de beeltenis vloei den. Duizenden mensen, die in de daarop volgen de dagen naar Syracuse kwamen verklaarden het wenen gezien te hebben. Over de talrijke beweer de genezingen door deze tranen hebben de bis- £)E FRANSE Nationale schoppen zich r.iet uitge- Vergadering heeft be- sproken. Een vliegtuig van de Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena heeft Zater dag een noodlanding gemaakt op ander halve km van het vliegveld van Zurich (Zw.). Een kind kwam om het leven, zeven passagiers en drie leden van de bemanning werden gewond. Er bevon den zich vijf en veertig personen aan boord. Het feit, dat er geen brand uit brak heeft ernstiger gevolgen voorko men. Het toestel werd zwaar bescha digd. Het weer was op het tijdstip van het ongeval slecht. Volgens de „New York Times" hebben president Eisenhower en de Amerikaan se Nationale Veiligheidsraad besloten de uitgaven voor de landsverdediging in 1955 met vijf milliard dollar te ver minderen. Hiertoe zal de sterkte der grondstrijdkrachten met achttien pro cent worden verminderd. STAKING OP DE VLIEGVELDEN VAN PARIJS Het luchtverkeer van en naar Pa rijs is Zaterdag bijna geheel tot stil stand gekomen door een staking van het grondpersoneel, dat loonsverho ging wenst. De stakers onderhouden wel de radioverbindingen met boven Frankrijk vliegende toestellen, die hun positie willen bepalen of in moei lijkheden verkeren. De KLM heeft medegedeeld dat alle vluchten naar en van Parijs tot nader order zijn ko men te vervallen. ATOOMKANONNEN NAAR JAPAN? Volgens een artikel i.i de „New York Post" van de hand van de Washingtonse correspondent Robert Allen zullen de V.S. in begin volgend jaar een aantal atoomkanonnen naar Japan sturen. Dit geschut zou snel .naar Korea kunnen worden verscheept, indien daar de strijd weer zou ont branden. 203. Emir Pukkel bin Sukkel zélf was ervan overtuigd, dat hij weer de bezitter van de wonderlanmp zou zijri Zijn uitgestoken handen hielden zich gereed om de lamp op te vangen, die zijn trouwe bediende naar hem ge gooid had, maar.... hij had buiten de vernuftigheid van mevrouw Babbel- graag gerekend. Met een soepelheid die men van haar niet zou verwachten, was ze in de lucht gesprongen, en had vlak voor de neus van de emir, het lampje weggegrist. „Ach ja, in mijn jeugd was ik een goeie korfbalster zei ze triomfantelijk. „En je ziet, dat zoiets altijd nog zijn nut afwerpt Kijk een Pieter, ik heb de lamp", riep ze vervolgens tegen haar echtgenoot. Dat zie ik lieve", antwoordde de ba ron Maarre „Hier valt niets te mareiV^ zei mevrouw Babbelgraag kort en bondig. „Ik heb het hier nu voor het zeggen, waar of niet.... Uit dagend keek ze de kring rond. Nie mand gaf antwoord, alleen de emir keek haar smekend aan, terwijl hij een gebaar maakte of hij voor haa,r neer wilde knielen. „Mevrouw eh.... stamelde hij. „Wat ik U bidden mag Met jou heb ik niets te maken, beste man", antwoordde de barones min zaam „Ga jij nu maar terug naar det apenland, waar je vandaan gekomen bent en laat mij met rust.... De Amerikaanse vice-president, Nixon. die een reis door het Verre en Midden- Oosten maakte, zal het Amerikaanse volk Woensdag via radio en televisie toe spreken. VEERTIG JAAR „HAAGSE POST» Het zal begin Januari a.s. veertig jaar zijn geleden dat de „Haagse Post" werd opgericht door de inmid dels overleden heer S. F. van Oss. Het thans verschenen Kerstnummer van de „Haagse Post" is te.vens jubileum nummer. In dit numrher wordt o.a. aandacht besteed aan de geschiedenis van het weekblad. De personeelsorganisatie, samenwer kend in de kapperbedrijfsunie, vestigen er de aandacht op, dat de verlenging van het sluitingsuur voor winkels ge durende de Kerstperiode niet betekent, dat ook het kapperspersoneel later mag werken. Een bepaling in het collectie ve arbeidsovereenkomst in het kappers- bedrijf luidt, dat het personeel 's avonds om zeven uur de salons moet hebben verlatën. Vanzelfsprekend wordt ver zocht, dat het publiek zijn medewer king zal verlenen en zich voor zeven uur 's avonds zal laten bedienen. GROOT LICHT VOOR BROMFIETSEN De technische commissie van de Ne derlandse Bromfietsenbond verzoekt alle bromfietsers tijdens mistperioden met groot licht te willen rijden. Het is bovendien met het oog op het slipge vaar en een eventuele remweg bij plot seling remmen, zo zegt de bond verder, gevaarlijk te snel te rijden op natte en gladde wegen. Lil»». v (Advertentie, Ing. Med.) - QRINDELWALD, de wintersportplaats aan de voet van de Wetterhorn, be reidt zich voor op de ontvangst van koningin Juliana, prins Bernhard en de vier prinsessen, die er van eind De cember tot 12 Japuari hun winterva- cantie komen doorbrengen. Zij zullen hun intrek nemen in hotel Adler, hetzelfde hotel, waar bijna 15 jaar geleden (om precies te zijn van 20 Februari tot 20 Maart 1939) de ko ningin, toen nog „prinses" Juliana met prins Bernhard en prinses Beatrix WONDEN GENEZEN SNELLER MET (Advertentie, Ing. Med.) reeds tijdens een wintervacantie logeer den. In dezefde periode vertoefde prinses Wilhelmina, destijds nog koningin der Nederlanden in een ander dorpje in het Berner Oberland, maar bijna dagelijks was zij in Grindelwald, waar zij vaak met haar kleindochtertje Beatrix, die toen ruim een jaar oud was, wandelde. Prinses Beatrix, zag men ook veel-in een kinderwagen, die op een slede was gemonteerd en door een grote St. Ber- nardshond door het dorp werd voort getrokken. „Tot ziens in de volgende winter". Met deze woorden nam prins Bernhard op het station yan Grindelwald afscheid van de heer Fruh, de directeur van hotel Adler. Maar het zou er niet van komen, want er brak een oorlog uit. Maar nu (bijna 15 jaar later) zal het „tot ziens" werkelijkheid worden. En in Grindelwald verheugt de hele be volking zich op het bezoek van de koningin, de prins en de prinsessen uit Nederland. 18) „Ja?" hield Janice aan. Ze was blij, dat Eileen eindelijk haar standpunt had bepaald. De man mocht dan Edna- Mae's vader zijn, blijkbaar had hij daar de verantwoordelijkheid nooit van aan vaard. „Hij kon niet opschieten met mévr. Burger dat is de vrouw die voor Edna-Mae zorgt. Dell kon haar niet uitstaan, ik denk, omdat ze hem door zag. Ik had alleen nooit gedacht, dat hij zo laag, zo gemeen zou zijn. Toen ik hem zei, dat hij moest verdwijnen, ant woordde hij, dat hij dan wel zou zorgen dat ik daar de rest van mijn leven spijt van zou hebben". Janice trachtte een geruststellend lachje te laten horen. Ze zei: „Natuurlijk wat dat alleen maar in timidatie". „Dat dacht ik ook". Het was nog steeds alsof Eileen dat gene wat ze te zeggen had, niet goed onder woorden kon brengen. Het was alsof ze bang was dat ze er dan de waarheid van zou moeten erkennen. „Ja?" animeerde Janice weer. „Hij zei, dat hij haar zou meenemen er. ik haar nooit zou weerzien". Endelijk waren de gevreesde woor den er uit. Eileen zei het op dezelfde vlakke toon, maar er klonk overtui ging in haar stem toen ze er bij voegde „en dat heeft hij nu werkelijk ge daan. Ik zal haar nooit weer zien, nooit weert Mijn kleine, lieve meisje!" Ze wendde haar hoofd af, alsof ze DOOR: wist dat het teveel van een mens verg de om het verdriet in haar ogen te zien. Janice reikte over de tafel heen en schudde haar bij de schouder. Ze wist nu dat Eiieen onder de invloed van een schok verkeerde. Ze moest er uit worden losgerukt. Ze mocht dit ver schrikkelijke voorval niet met zo'n doffe berusting aanvaarden. „Natuurlijk zie je haar weer! Zeg toch zulke dingen niet!" Met opzet deed ze haar stem scherp klinken; toen, wat zachter: „Je moet proberen flink te zijn, Eiieen. Dat móet, .weet je. Terwille van Edna-Mae, anders bereik je niets". „Ik kan toch niets beginnen", ant woordde Eileen met dezelfde doffe wanhoop. „Onzin! We gaan naar de politie". „Neen, neeni Dat niet! Dan zou hij tot alles in staat zijn! Je kent hem niet. Hij geeft niets om Edna-Mae, zoals de meeste mannen om hun kin deren. Hij was altijd jaloers hij zei. dat ik te veel om haar gaf. Als ik naar de politie ga, doet hij haar mis schien iets. Al onze ruzie's gingen over Edna-Mae. Hij zei, dat zij de oor zaak van al onze moeilijkheden was. Hij zei, dat ik haar tegen hem trachtte op te stoken". „Maar als hjj jaloers is en werkelijk niets om zijn eigen kind geeft, zal hij haar ook niet willen houden", rede neerde Janice. „Hij wil jou alleen maar bang ma ken, Eileen". i(Hij zal haar houden om mij een hak te zetten", antwoordde de moeder van het kind. Ze sprak op een normale toon, alsof het feit dat Janice haar door elkaar had geschud en haar geen standje had gegeven, haar hoofd hel derder had gemaakt. Bestonden er werkelijk zulke gemene kerels? Janice kon het haast niet ge loven. Nog steeds vond ze dat ze naar de politie moesten gaan. Dit was een te grote onderneming om alleen te kunnen opknappen. „Waaom wil hij jou een hak zet ten?" vroeg ze. „Omdat ik niet meer van hem houd net alsof dat opzet was. En omdat ik de kost verdiende, terwijl hij dat niet kon of wilde. En omdat ik van mijn kind hield". Eindelijk vulden tranen de ogen van mevrouw Mc Rae tranen, die misschien wat verlichting zouden brengen, toen ze met moeite het woord „kind" uitbracht. „Toe maar, huil maar greep z< hand van het meisje en drukte die snel even. „Ik wist wel dat jij me zou helpen", zei Eileen, terwijl ze haar tranen de vrije loop liet en langs haar wangen liet rollen. „Ik zal doen wat ik kan", beloofde Janice. Ze deedhaar tasje open, nam er een schone zakdoek uit en gaf die aan het andere meisje. „Maar ik zal hulp nodig hebben, Eileen. Een man zou het beste zijn. Misschien zou dokter Holbrook „O, neen!" protesteerde Eileen, „dat is de reden waarom Dell niet naar de wachtkamer wilde komen en waarom ik niet buiten het gebouw op je wachtte. Laat de dokter het alsje blieft niet te weten komen. Ik zou ón mogelijk iedere dag aan mijn werk kunnen gaan, als hij er van wist". „Dat begrijp ik", zei Janice. Zij vond ook, dat het om verschillende redenen beter was, dat Eric er niets van wist. Janice was tot de ontdekking gekomen, dat het hier verstandig was om tijdens de werk-uren iets met de dokter te be spreken, dat niet beslist zakelijk was. Het werd al moeilijk genoeg de rol van dokter en assistente te handhaven. Natuurlijk was er nog een andere man die Janice om raad kon vragen. En dat was Ben Archer. Ze had Ben niet meer gezien sedert die avond waarop ze Albie had gevraagd haar plaats in te nemen. Hij was sindsdien niet meer bij de Hilary's geweest. Maar deze moei lijkheden van Eileen waren van meer belang dan gekwetste trots of wat dan ook, Alles moest nu opzij worden ge zet, terwille van Eileen Mc. Rae. „Ik ken juist de geschikte man", zei Janice, terwijl ze opstond. ..Wacht hier maar, Eileen. Of waaróm ga je niet even naar het toilet om je ogen te bet ten en je neus te poederen?" Actie was altijd beter dan nutteloze discussie, dat wist ze, Ze wist ook dat ze op Ben kon rekenen. Ze hoopte, dat ze hem te pakken zou kunnen krijgen voordat hij zijn kantoor verliet. Ze voelde al een geweldige op luchting toen ze zijn nummer draaide. Want Janice wist dat als iemand zou kunnen helpen, het Ben zou zijn. HOOFDSTUK VII Toen hij Janice's stem door de tele foon hoorde dacht Ben: „ze belt me op om te zien of ik boos ben en te horen, waarom ik niet meer geweest ben sinds ze me In de steek liet en haar kleine zusje voor zich liet invallen", Maar hij wist, dat dat maar een vrome wens was. Hij kende Janice wel beter. Ze moest een gegronde reden hebben om hem op te bellen op zijn kantoor. (Wordt vervolgd.) .meuwe, voor ViaQg Uw middel B1^len.ieveiancet een MAAG-CACHt» E smaakloos, ft snebzekerf9 (Advertentie, Ing. Med.) De besommingen waren: VI. 77 „Abraham" f 29.200; Am. 208 f 5490; Am.. 78 f 2530, HD 125 f 3790, Kw. 107 f 3220, Kw. 89 f 4190, Ro 29 f 1440, Kw. 21 f 770, Kw. 60 f 790, Kw. 189 f 490, Kw. 128 f 400, WR 7 f 3300, IJm. 11 f 3290. IJm. 229 f 3090. Kw. 35 f 730, Kw. 53 f 1340. Kw 31 f 1370, Verse haring: IJm. 283 f 1400. Kw. 70 f 1880. Kw. 78 f 2600. Kw 7 f 8300. Kw. 38 f 3020, Kw. 65 f 220, Kw. 39 f 1760. De totale aanvoer be droeg 7840 kisten. De prijzen waren: Per 1 kg: gr. tong 3.603.15; grm. tong 2.36—2.08. kim. tong 1.96—1.84; kl. tong I 1.62—1.53; kl. tong II 1.05—95; tarbot I 2.602.26; zalm 8. Per 50 kg: tarbot II 84; tarbot III 72; tarbot IV 48—24; gr. schol 28—22, grm. schol 35-27; kim. schol 49-27; kl. schol I 39—26; kl. schol II 30—12; schar 21—8; v. haring 1210.50; kl. schelvis I 54; kl. schelvis II 3212; wijting 188; mfd. gul 35; kl. gul 14—9. Per 125 kg: gr. kabeljauw 156—105. Oost-Duitsland zou van plan zijn in 154 twee nieuwe divisies luchtpolitie in het leven te roepen. Er is er thans een. De Zwitserse Nationale Raad heeft Vrij dag de begroting voor 1954 goedgekeurd, welke sluit met een overschot van 12 millioen francs. DINSDAG 22 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 700 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleu ters, 10.15 Schoolradio. 10.35 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 12-55 „Open en dicht". 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lunchcon cert. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Ne- derl. Kamermuziek. 15.25 Gram. 15 30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekcnlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Drs. B. van Eldik: „Ne derland en de wereld, Indonesië, eco nomisch ln 1953", 18.00 Hammondorgel. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de Jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „De Rozenhoed", hoorspel. In de pauze Gram.muziek. 22.15 Instrumentaal Octet- 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en Litur-' gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 730 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Kerstliederen. 9 30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gram. 13.25 Lichte muziek. 13.45 Amerikaanse muzick-kaleidoscoop. 1415 Voor de Jeugd. 15.15 Gram. 15.30 Kerst- wijdingsdienst voor militairen. 16.45 Voor »„Jeug,d 17,35 Insturmentaal Sextet. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. If'oo „Pianospel. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „Paris verns parle". 19.10 Fanfare-orkest. 19-35 Phil- harmonisch-orkest en soliste. 20.00 Nieuws. Gram. 20.30 Internat, geluksketen. 01 en Giam. 2105 Gevar. programma, oj on 2205 Buitenlands overzicht, oonn fTh,,harm°nisch Orkest en soliste. N'euws. 23.15 New York calllng. 23.20—2400 Dansmuziek. Televisie-programma. AVRO. 20.15— p 1 ™cvlzier; 2. „Bateau Slegfrled i„»L "Het Heilige Land - 2000 jaar J 4. „Parijs, 24 December", televi sie-film.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2